+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Suomija

Ką pamatyti Suomijoje

Suomija – valstybė Šiaurės Europoje, septinta pagal plotą Europos šalis. Keliaujant po šalį vasarą jūsų akis džiugins spalvingos lygumos ir žaliuojantys kalnai, o žiemą snieguotos kalnų viršūnės. Suomijoje galima išbandyti tikrąją suomišką sauną, atsigaivinti švariausiu pasaulyje vandeniu, pasigrožėti kerinčiomis šiaurės pašvaistėmis ar apsilankyti Laplandijoje ir pasimatyti su Kalėdų seneliu. Šioje šalyje daugiausia ežerų pasaulyje – apie 188 tūkstančiai, todėl praleisti atostogos čia tikras malonumas. Jeigu norėsite civilizacijos, tai jus pasitiks modernūs ir jaukūs Suomijos miestai ir miesteliai.

Helsinkis

Helsinkis – Suomijos sostinė ir didžiausias šalies miestas. Tai labai žalias miestas, kurio centrą nuo kitų gyvenamųjų rajonų skiria parkai ir miškai. Helsinkyje vyraujanti neoklasikinė architektūra lankytojus stebina gražiais pastatais, o mieste esantys įvairūs muziejai suteikia galimybę susipažinti su suomių kultūra iš arčiau. Pasivaikščiokite romantiškomis Helsinkio senamiesčio gatvelėmis arba leiskitės į pažintinį turą su Hop-on Hop-off autobusu, kurio dėka dar labiau pamilsite Suomijos sostinę. Mėgstantiems pramogas Helsinkis taip pat patiks, nes miestas turi net keletą pramogų parkų.

Lankytinos vietos Helsinkyje

Šiuolaikinio meno centras

Kiasma pastatas yra laikomas vienu iš Suomijos šiuolaikinės architektūros paminklų. Šiame pastate įsikūręs Šiuolaikinio meno centras, kuriame parodos keičiasi dažnai, o renginių vyksta daug ir įvairių. Čia vyksta tiek išskirtiniai teatro pasirodymai, tiek įvairaus žanro filmų peržiūros.

siuolaikinio meno centras helsinkyje

Helsinkio velnio ratas

Helsinkio velnio ratas yra viena iš populiariausių pramogų vietų Suomijos sostinėje. Šis milžiniškas atrakcionas yra 40 m aukščio, sveria maždaug 300 tonų ir turi 30 kajučių, kuriose vienu metu gali tilpti 178 žmonės. Norintys velnio ratu gali pakilti į 40 m aukštį ir pasigrožėti nuostabia Helsinkio miesto panorama. Ratas veikia ištisus metus, o visas apsisukimas trunka maždaug 12 minučių. Bilietus į apžvalgos ratą galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Helsinkio apžvalgos ratas

Helsinkio zoologijos sodas

22 hektarus užimantis Helsinkio zoologijos sodas įkurtas uolėtoje saloje, kuri su žemynine dalimi sujungta tiltu. Skirtingose zonose gyvena maždaug 200 gyvūnų ir auga beveik 1000 augalų rūšių. Sodas turi vietą savo išskirtinėms veisimo programoms, nykstančioms rūšims, ypatingai didelis dėmesys skiriamas didžiosioms katėms. Pavyzdžiui, sniego leopardai turėjo daugiausia jauniklių nei bet kuriame kitame pasaulio zoologijos sode. Helsinkio zoologijos sode taip pat galima pamatyti tokius išskirtinius gyvūnus kaip Amūro ir Sibiro tigrus.

Helsinkio zoologijos sodas

Helsinkio katedra

Neoklasikinė evangelikų liuteronų katedra buvo pastatyta 1830 – 1852 m., kaip duoklė Rusijos carui Nikolajui I-ajam. Miesto svečiai žavisi jos penkiais žaliais kupolais. Šiandien Helsinkio katedra yra viena mėgstamiausių turistų lankytinų vietų.

Helsinkio katedra

Linnanmaki atrakcionų parkas

Linnanmaki pramogų ir atrakcionų parkas Helsinkyje įkurtas 1950 metais. Tai populiari vieta tarp šeimų su mažais vaikais, kurie į parką atvyksta praleisti laisvalaikio. Šiame parke taip pat rasite ir jūrų muziejų Sea Life. Čia gausu egzotiškos, povandeninio pasaulio gyvūnijos ir augalijos. Parke stūkso „Kingi“ apžvalgos bokštas, kur turistai yra pakeliami į 53 m aukštį, iš kurio atsiveria viena gražiausių Helsinkio panoramų. Bilietus į atrakcionų parką galite nusipirkti čia, o į jūrų muziejų ČIA.

Linnanmaki atrakcionų parkas

Žurnalistikos muziejus

Šis muziejus pristato istorinės, šiuolaikinės žiniasklaidos istoriją ir jos ateitį, bei žodžio laisvę Suomijoje ir kitose šalyse. Kartu su kitais istoriniais eksponatais, muziejus taip pat pasakoja apie ,,Helsingin Sanomat’’ – didžiausią Suomijos dienraštį, kuris buvo paskelbtas prieš 130 metų.

writer museum helsinki

Tempeliaukio bažnyčia

Tempeliaukio bažnyčia yra vienas unikaliausių lankytinų objektų Helsinkyje, pasižymintis išskirtine architektūra. 1969 metais atidaryta liuteronų bažnyčia yra įrengta uoloje. Jos interjeras buvo iškastas ir sukurtas iš akmens. Bažnyčia taip pat naudojama kaip koncertų salė dėl puikių akustinių savybių. Bilietus į bažnyčią galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

baznycia uoloje helsinkyje

Tylos koplyčia

Pačiame Helsinkio centre esanti Tylos koplyčia (Kamppi Chapel) yra 300 kvadratinių metrų ir 11,5 metro aukščio. Ji pagaminta iš trijų skirtingų medienos rūšių, kurios užtikrina, kad į vidų neprasiskverbs jokie garsai iš išorės. Koplyčia atvira visiems lankytojams, kurie ieško trumpo atokvėpio triukšmingiausioje miesto dalyje.

Tylos koplycia helsinkyje

Suomijos nacionalinis muziejus

Nuo 1916 m. visuomenei atidarytas Suomijos nacionalinis muziejus yra įsikūręs Helsinkio centre. Tai viena lankomiausių miesto vietų turistų tarpe. Muziejus pristato Suomijos istoriją nuo akmens amžiaus iki šių dienų, jame gausu priešistorinių ir šiuolaikinių eksponatų. Pastatas kuriame įsikūręs muziejus yra vienas reikšmingiausių Suomijos nacionalinių – romantinių architektūros kūrinių.

Suomijos nacionalinis muziejus

Helsinkio gamtos istorijos muziejus

Suomiai itin didžiuojasi savo gamta, todėl jeigu norite geriau pažinti Suomijos gamtą rekomenduojame užsukti į Gamtos istorijos muziejų. Per keturis aukštus įsikūrusiame muziejuje gausu eksponatų ir pasakojimų apie Suomijos bei viso pasaulio gamtą ir gyvūniją. Muziejus lankytojams įspūdį palieka ir savo informatyvia paroda.

Gamtos istorijos muziejus

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Helsinkyje, tai būtinai įsigykite Go Helsinki Card kortelę, su kuria galėsite aplankyti daugiau nei 30 lankytinų vietų NEMOKAMAI. Viešasis transportas sostinės ribose su kortele jums irgi nieko nekainuos.

Lankytinos vietos Suomijoje

sauna

Suomiška sauna

Nuvykus į Suomiją reikėtų išbandyti dar vieną šią šalį garsinantį dalyką – suomišką sauną. Į pirtį čia žiūrimą kaip į šventą reikalą. Iki šių dienų saunoje kas savaitę lankosi 90% suomių, todėl nenuostabu, kad dažnas suomis sauną turi įsirengęs savo namuose. Sauna yra ta vieta, kur suomis eina po ilgos kelionės, prieš svarbius įvykius arba šiaip turėdamas laisvo laiko.

Lemmenjoki nacionalinis parkas

Lemenjoki nacionalinis parkas

Lemenjoki nacionalinis parkas esantis Šiaurės Suomijoje, Laplandijoje, traukia lankytojus iš viso pasaulio. Parkas buvo įkurtas 1956 m., o jo bendras plotas yra 2850 kvadratinių kilometrų. Tai didžiausias Suomijos nacionalinis parkas ir vienas didžiausių visoje Europoje. Nacionaliniame parke galima išbandyti įvairaus sudėtingumo 60 kilometrų pažymėtų takų. Taip pat parke įrengta specialių vietų, kur galima statyti palapines, todėl mėgstantiems laukinę gamtą ši vieta tikrai patiks.

suomenlina

Suomenlina

Suomenlina – tai XVIII amžiaus tvirtovė su gamtos teritorija bei išlikusia šimtmečių artilerija ir sienomis, kuri išsidėsčiusi šešiose salose. Viena lankomiausių vietų – 1930 m. pastatytas povandeninis laivas ,,Vesikko”, kurį lankytojai gali apžiūrėti iš vidaus. Taip pat rekomenduojama užsukti į „Suomenlinna“ muziejų, kuriame pasakojama karo ir jūreivystės laikų istorija. Teritorijoje įrengti restoranai, alaus darykla, todėl tai bus įsimintina patirtis visų amžiaus grupių lankytojams. Bilietus į šią tvirtovę galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Nantalis

Nantalis

Šis gyvybingas miestelis įsikūręs Suomijos pietvakariuose, netoli Turku miesto. Nantalis – oficiali Trolių Mumių buveinė, nes čia esančiame muziejuje bei pramogų parke galima sutikti Mumių personažus, apžiūrėti jų namus, išbandyti savo jėgas dailės ir amatų srityse. Nantalis įdomus ne tik mažiesiems, bet suaugusiems. Pačiame miesto centre, medinių namų ir jaukių parduotuvėlių apsuptyje galima rasti laiko šokiams, menui ir linksmybėms.

Tampere

Tamperė

Tamperė – trečiasis pagal dydį šalies miestas, kuris įsikūręs pietinėje Suomijoje dalyje. Mieste yra įsikūręs antras didžiausias pramogų parkas šalyje – ,,Sarkanniemi“. Šiame nuotykių parke yra delfinariumas, planetariumas, linksmieji kalneliai, taip pat stovi apžvalgos bokštas. Tamperėje galite atrasti garsiųjų Mumių muziejų ir Mineralų muziejų, kuriame eksponuojama daugiau kaip 7000 akmenų ir dirbinių iš 70 pasaulio šalių. Turistus taip traukia vienintelis Europoje Šnipų muziejus, o jeigu norėsite atsikvėpti, tai įlipkite į Nasinneula arba Pyynikki apžvalgos aikšteles ir prieš jus atsivers nuostabi šio miesto panorama.

Turku

Turku

Tai buvusi sostinė ir seniausias Suomijos miestas, kuris buvo įkurtas XIII a. pradžioje. Turku miestas yra svarbus šalies uostas, turintis gilią ir įdomią istoriją, traukiantis turistus senoviniais pastatais ir žaliuojančiais parkais. Dešiniajame upės Aurajoki krante stovi seniausia Suomijos pilis, kuri buvo pastatyta 1280m.

Rovaniemis

Rovaniemis

Rovaniemis – tai žymiausias Laplandijos kurortas, esantis Šiaurės Suomijoje. Vos kelis kilometrus nuo poliarinio rato nutolęs nedidelis miestelis labai traukia vaikus, nes jame gyvena pats Kalėdų senelis. Rovaniemyje taip pat įsikūręs ,,Arktikum” muziejus ir mokslo centras, tyrinėjantis Arkties regioną ir Suomijos Laplandijos istoriją. Miestelio apylinkėse organizuojami ir turai rogėmis, kurias traukia šunų kinkiniai, o sutemus galima mėgautis nuostabaus grožio Šiaurės pašvaistėmis. Ekskursijas po šią nuostabią vietą siūlome užsisakyti internetu iš anksto. 

Nuksijo nacionalinis parkas

Nuksijo nacionalinis parkas

Nuksijo nacionalinis parkas – tai netoli Helsinkio esantis gražus parkas, kurį iš sostinės galima lengvai pasiekti viešuoju transportu. Parke galima slidinėti, žvejoti, plaukioti, stovyklauti ar išbandyti įvairaus sudėtingumo žygio takus. Parke gyvena tokie gyvūnai, kaip briedžiai, lapės, voverės, todėl nemaža tikimybė, kad vaikštinėjant po parką juos sutiksite.

Porvas Suomija

Porvas

Viduramžius primenantis Porvo miestelis yra vienas populiariausių Suomijoje. Čia tarp spalvingų namų vingiuoja siauros akmenuotos gatvelės, vedančios pro jaukius restoranus, šokolado ir kitas parduotuvėles. Pasivaikščiojimas Porvo senamiestyje padovanos jums tik pačius geriausius įspūdžius, nes čia esantys mediniai namukai sukuria ypatingą aurą. Porve būtina užsukti ir į gražius miesto parkus, kurie puikiai tinka pasivaikščiojimams, dviračiams ar irklavimui.

Alborgo zoologijos sodas

Ehterio zoologijos sodas

Ehterio zoologijos sodas, kuris šiuo metu užima apie 60 ha., buvo įkurtas 1973 metais. Tai vienas iš seniausių ir didžiausių zoologijos sodų Suomijoje, kuriame šiuo metu galima rasti virš trijų šimtų gyvūnų iš 70 skirtingų rūšių. Sode galima pamatyti tokius išskirtinius gyvūnus kaip leopardus, takinus, meškas, pandas, ernius, auksinius fazanus ir dar daug kitų, mums retai matomų gyvūnų. Bilietus į šį įspūdingą zoologijos sodą rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Kuusamo sritis

Kuusamo sritis 

Kuusamo regionas yra žinomas dėl savo gamtos grožio ir faunos įvairovės, todėl apsilankę šioje vietovėje atsidursite tikroje, natūralioje aplinkoje. Čia galima plaukioti baidarėmis, mėgautis šiaurės pašvaistėmis, žvejoti lašišas, žygiuoti po kalnus, o patys drąsiausi gali rinktis adrenalino kupiną atrakciją – naktinį lokių stebėjimą. Kuusamo taip pat yra Suomijos žiemos sporto centras, kasmet pritraukiantis apie milijoną turistų.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Suomijos klimatas

Suomijos klimatas vidutinių platumų, pereinamasis iš jūrinio į kontinentinį. Šaliai būdingos ilgos, šaltos žiemos, su daug sniego ir stipriais vėjais. Žiemos mėnesiais vidutinė temperatūra nuo –3 iki –14 °C, sausį – vasarį gana dažnai nukrenta ir iki –20 °C.  Tolimoje šiaurėje, už speigračio, Saulė nesileidžia apie 73 paras – tuomet ateina baltosios vasaros naktys, matomos šiaurės pašvaistės. Geriausias metas keliauti po šalį – vasarą, nuo birželio iki rugpjūčio. Vidutinė liepos mėnesio temperatūra siekia 15 – 19 °C šilumos.

Kaip nuvykti į Suomiją?

Norėdami nuvykti į Suomiją galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus, Kauno arba Rygos. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Suomiją ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Suomiją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje puikiai išvystyta, todėl keliauti po Suomiją galima patogiai. Bilietai parduodami bilietų automatuose, autobusų stotyse, „R-kioski“ parduotuvėse ir kt. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, jie itin komfortiški ir greiti – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje.

Helsinkyje viešasis transportas patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, tramvajais, metro ir jūrų keltais. Būnant Helsinkyje geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums išvengti transporto kamščių, nors miesto gyventojai dažniausiai keliauja tramvajumi. Vienkartinis bilietas gali būti naudojamas visoms transporto priemonėms. Helsinkyje taip pat kursuoja keltai, kuriais galima nuplaukti iki miestui priklausančių salų. Reikalingą transportą savo kelionei iš Helsinkio į Turku ar kitus Suomijos miestus galite galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad Suomijoje gana didelės degalų kainos. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Suomijoje, turite būti ne jaunesni kaip 20 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 19 Eur už parą.

Nakvynė Suomijoje

Suomija ir jos lankytinos vietos kiekvienais metais vis labiau populiarėja tarp turistų iš viso pasaulio. Keliaujant po šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Suomijoje rasite labai daug. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hellsten Helsinki Senate – Helsinkyje, gerą įvertinimą turintis viešbutis, esantis šio miesto centre.
Park Hotel Turku – Turku miesto širdyje įsikūręs geras viešbutis.
Bridget Inn – viešbutis įsikūręs istoriniame pastate, Nantalio centre, netoli Mumių parko.
Arctic City Hotel – keturių žvaigždučių viešbutis esantis Laplandijoje, Rovaniemio centre.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Suomijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Suomijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Suomijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Suomijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Suomijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Lankytinos vietos Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

1 × one =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą