+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Suomija

Ką pamatyti Suomijoje

Suomija – valstybė Šiaurės Europoje, septinta pagal plotą Europos šalis. Jūsų akis nudžiugins spalvingos vasariškos lygumos, o žiemą snieguotos viršūnės. Čia galima išbandyti tikrąją suomišką sauną ar atsigaivinti švariausiu pasaulyje vandeniu. Suomijoje daugiausia ežerų pasaulyje – apie 188 tūkstančių, keliaujant po šalį akys raibs nuo jų grožio. Na, o jei norėsite civilizacijos, tai jus pasitiks modernūs ir jaukūs, miestai ir miesteliai.

Daugiau informacijos apie šalį galite rasti čia

Helsinkis (Helsinki)

Helsinkis yra Suomijos sostinė. Tai vienas šalčiausių pasaulio miestų, nes vidutinė metinė temperatūra jame neviršija ir 0 laipsnių, o saulė iš viso čia nepasirodo 51 dieną per metus. Daugelis sudvejoja, ar iš viso verta keliauti į šią šalčio karalystę. Vis dėlto rekomenduojame daug nesvarstyti, nes čia esantys kalnai, daugybę salų ir įdomi architektūra jus sužavės nuo pirmo žingsnio. Būtent dėl miesto unikalumo daugelis čia atvyksta nors trumpam pailsėti.

Daugiau informacijos apie sostinę galite rasti čia

Lankytinos vietos Helsinkyje

Šiuolaikinio meno centras (Kiasma)

Pastatas yra laikomas vienu iš Suomijos šiuolaikinės architektūros paminklų. Parodos čia keičiasi dažnai, o renginių yra daug ir įvairių. Čia vyksta tiek teatro pasirodymai, tiek filmų peržiūros.

siuolaikinio meno centras helsinkyje

Helsinkio zoologijos sodas (Helsinki Zoo)

22 hektarus užimantis Helsinkio zoologijos sodas įkurtas uolėtoje saloje, kuri su žemynine dalimi sujungta tiltu. Skirtingose zonose gyvena maždaug 200 gyvūnų ir auga beveik 1000 augalų rūšių. Sodas turi vietą savo išskirtinėms veisimo programoms, nykstančioms rūšims, čia ypatingai didelis dėmesys skiriamas didžiosioms katėms. Pavyzdžiui, sniego leopardai turėjo daugiausia jauniklių nei bet kuriame kitame pasaulio zoologijos sode. Čia galima pamatyti Amūro ir Sibiro tigrus.

Helsinkio zoologijos sodas

Helsinkio katedra (Helsinki Cathedral)

Neoklasikinė evangelikų liuteronų katedra buvo pastatyta 1830 – 1852 m., kaip duoklė Rusijos carui Nikolajui I-ajam. Miesto svečiai žavisi jos penkiais žaliais kupolais. Šiandien Helsinkio katedra yra viena mėgstamiausių turistų lankytinų vietų.

Helsinkio katedra

Linnanmaki atrakcionų parkas (Linnanmaki)

Pramogų ir atrakcionų parkas Helsinkyje įkurtas 1950 metais. Tai populiari vieta tarp šeimų su mažais vaikais, kurie į parką atvyksta praleisti laisvalaikio. Šiame parke taip pat rasite ir jūrų muziejų „Sea Life“. Čia gausu egzotiškos, povandeninio pasaulio gyvūnijos ir augalijos. Parke stūkso „Kingi“ apžvalgos bokštas, turistai yra pakeliami į 53 m aukštį, iš kurio atsiveria viena gražiausių Helsinkio panoramų.

Linnanmaki atrakcionų parkas

Žurnalistikos muziejus (Paivalehti Museum)

Šis muziejus pristato istorinės, šiuolaikinės žiniasklaidos istoriją ir jos ateitį, bei žodžio laisvę Suomijoje ir kitose šalyse. Kartu su kitais istoriniais eksponatais, muziejus taip pat pasakoja apie ,,Helsingin Sanomat’’, didžiausią Suomijos dienraštį, kuris buvo paskelbtas prieš 130 metų.

writer museum helsinki

Bažnyčia uoloje (Temppeliaukio Church)

Tai yra vienas unikaliausių lankytinų objektų Helsinkyje, pasižymintis išskirtine architektūra. 1969 metais atidaryta liuteronų bažnyčia yra įrengta uoloje. Jos interjeras buvo iškastas ir sukurtas iš akmens. Bažnyčia taip pat naudojama kaip koncertų salė dėl puikių akustinių savybių.

baznycia uoloje helsinkyje

Tylos koplyčia (Kamppi Chapel)

Tylos koplyčia yra 300 kvadratinių ir 11,5 metro aukščio, esanti pačiame Helsinkio centre. Ji yra pagaminta iš trijų skirtingų medienos rūšių, jos užtikrina, kad į vidų neprasiskverbs jokie garsai iš išorės. Koplyčia yra atvira visiems, kurie ieško trumpo atokvėpio triukšmingiausioje miesto dalyje.

Tylos koplycia helsinkyje

Suomijos nacionalinis muziejus (National Museum of Finland)

Suomijos nacionalinis muziejus yra įsikūręs naujųjų viduramžių pilyje, Helsinkio centre. Jis pristato Suomijos istoriją nuo akmens amžiaus iki šių dienų, muziejus garsus priešistorinių ir šiuolaikinių eksponatų gausa. Nacionalinis muziejus buvo pastatytas 1912 m.

Suomijos nacionalinis muziejus

Gamtos istorijos muziejus (Natural History Museum of Helsinki)

Suomiai itin didžiuojasi savo gamta, tad jei norite geriau pažinti Suomijos gamtą rekomenduojame užsukti į Gamtos istorijos muziejų. Jis turi keturis aukštus ir čia pilna eksponatų ir pasakojimų apie Suomijos bei viso pasaulio gamtą ir gyvūniją. Muziejus jums įspūdį paliks savo informatyvia paroda.

Gamtos istorijos muziejus

Nori keliauti pigiau ir ieškai išskirtinės informacijos? Nedvejok ir tapk mūsų Klubo nariu!

Lankytinos vietos Suomijoje

sauna

Suomiška sauna

Nuvykus į Suomiją reikėtų išbandyti dar vieną šią šalį garsinantį dalyką – suomišką sauną. Į pirtį čia žiūrimą kaip į šventą reikalą. Iki šių dienų saunoje kas savaitę lankosi 90% suomių. Todėl, nenuostabu, kad dažnas suomis sauną turi įsirengęs savo namuose. Sauna yra ta vieta, kur suomis eina po ilgos kelionės, prieš svarbius įvykius arba šiaip turėdamas laisvo laiko.

Lemmenjoki nacionalinis parkas

Lemenjoki nacionalinis parkas (Lemmenjoki nacional park)

Lemenjoki nacionalinis parkas yra Laplandijoje, Šiaurės Suomijoje. Parkas buvo įkurtas 1956 m., jo bendras plotas yra 2850 kvadratinių kilometrų, todėl jis yra didžiausias Suomijos nacionalinis parkas ir vienas didžiausių Europoje. Nacionaliniame parke yra apie 60 kilometrų pažymėtų takų, taip pat jame yra įrengtų vietų, kur galima statytis palapines.

suomenlina

Suomenlina (Suomenlinna)

Suomenlina yra XVIII amžiaus tvirtovė su šimtmečių artilerija ir gynybinėmis sienomis, kuri išsidėsčiusi šešiose salose. Čia galima patyrinėti 1930 m. statytą povandeninį laivą ,,Vesikko”. Šiandien tvirtovė ir jos muziejai, restoranai ir renginiai yra įsimintina patirtis visų amžiaus grupių lankytojams.

Nantalis

Nantalis (Naantali)

Šis miestelis yra oficiali Mumių buveinė. Jis yra įdomus ne tik mažiesiems, bet suaugusiems. Įdomu tai, kad jūra čia yra pačiame miesto centre, šalia medinių namų ir jaukių parduotuvėlių, puošiančių siauras senamiesčio gatves.

Tampere

Tamperė (Tampere)

Tamperė yra miestas pietinėje Suomijoje, tai trečiasis pagal dydį šalies miestas. Čia yra antras didžiausias pramogų parkas šalyje – ,,Sarkanniemi“. Mieste jūs galite rasti ir vienintelį pasaulyje Mumių muziejų ir Mineralų muziejų, kuriame eksponuojama daugiau kaip 7000 akmenų ir dirbinių iš 70 pasaulio šalių. Turistus taip traukia vienintelis Europoje Šnipų muziejus, o jei norėsite atsikvėpti, tai įlipkite į Nasinneula arba Pyynikki apžvalgos aikšteles ir prieš jus atsivers nuostabi miesto panorama.

Turku

Turku (Turku)

Tai buvusi sostinė ir seniausias Suomijos miestas, kuris buvo įkurtas XIII a. pradžioje. Miestas yra svarbus šalies uostas, turintis gilią ir įdomią istoriją, traukiantis turistus senoviniais pastatais ir žaliuojančiais parkais. Dešiniajame upės Aurajoki krante stovi seniausia Suomijos pilis, kuri datuojama 1280m.

Rovaniemis

Rovaniemis (Rovaniemi)

Tai žymiausias Laplandijos kurortas, esantis Šiaurės Suomijoje. Vos kelis kilometrus nuo poliarinio rato nutolęs nedidelis miestelis labai traukia vaikus, juk jame gyvena pats Kalėdų senelis. Rovaniemyje yra ,,Arktikum” muziejus ir mokslo centras, tyrinėjantis Arkties regioną ir Suomijos Laplandijos istoriją. Miestelis yra ideali vieta stebėti šiaurės pašvaistes.

Nuksijo nacionalinis parkas

Nuksijo nacionalinis parkas (Nuuksio National Park)

Tai itin gražaus kraštovaizdžio parkas esantis netoli Helsinkio. Čia galima rasti daugybę vaikščiojimo takų, poilsio zonų, o žiemą čia galima stebėti elnius ir netgi juos paglostyti ar pamaitinti.

Kuusamo sritis

Kuusamo sritis (Kuusamo)

Čia jūs atsidursite tikroje, natūralioje aplinkoje. Kuusamo yra žinomas dėl savo gamtos grožio ir faunos įvairovės. Čia galima plaukioti baidarėmis, mėgautis šiaurės pašvaistėmis, žvejoti lašišas, žygiuoti po kalnus, o patys drąsiausi gali rinktis adrenalino kupiną atrakciją – naktinį lokių stebėjimą. Kuusamo taip pat yra žiemos sporto centras, kasmet pritraukiantis apie milijoną turistų.

Suomijos klimatas

Suomijos klimatas vidutinių platumų, pereinamasis iš jūrinio į kontinentinį. Šaliai būdingos ilgos, šaltos žiemos, su daug sniego ir stipriais vėjais. Žiemos mėnesiais vidutinė temperatūra nuo –3 iki –14 °C, sausį – vasarį gana dažnai nukrenta ir iki –20 °C.   Tolimoje šiaurėje, už speigračio, Saulė nesileidžia apie 73 paras – tuomet ateina baltosios vasaros naktys, matomos šiaurės pašvaistės. Geriausias metas keliauti po šalį – vasarą, nuo birželio iki rugpjūčio.  Vidutinė liepos mėnesio temperatūra siekia 15 – 19 °C šilumos.

Suomijos transportas

Viešojo transporto infrastruktūra Suomijoje yra puikiai išvystyta, tai leidžia po šalį keliauti patogiai. Bilietai parduodami bilietų automatuose, autobusų stotyse, „R-kioski“ parduotuvėse ir kt. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, tad jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais jie itin komfortiški ir greiti, tai patogiausias keliavimo būdas šalyje.

Helsinkyje viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, tramvajais, metro ir jūrų keltais. Būnant Helsinkyje geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums išvengti transporto kamščių, nors miesto gyventojai dažniausiai keliauja tramvajumi. Vienkartinis bilietas gali būti naudojamas visoms transporto priemonėms. Helsinkyje taip pat kursuoja keltai, kuriais galima nuplaukti iki miestui priklausančių salų.

Na, o jei planuojate geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad Suomijoje gana didelės degalų kainos. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Suomijoje, turite būti ne jaunesni kaip 20 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 19 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance“.

suomija auto nuomaNaudingos transporto nuorodos:

Autobusai   >>>>    Traukiniai   >>>>    Skrydžiai   >>>>

Nakvynė SuomijojeBooking.comBooking.com

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Bilietai į muziejus, turus, atrakcionus

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!