+3706 900 0380     [email protected]     Paskyra    

Suomija

Ką pamatyti Suomijoje

Suomija – valstybė Šiaurės Europoje, septinta pagal plotą Europos šalis. Jūsų akis nudžiugins spalvingos vasariškos lygumos, o žiemą snieguotos viršūnės. Čia galima išbandyti tikrąją suomišką sauną ar atsigaivinti švariausiu pasaulyje vandeniu. Suomijoje daugiausia ežerų pasaulyje – apie 188 tūkstančiai, todėl keliaujant po šalį, jūsų akys raibs nuo jų grožio. Jeigu norėsite civilizacijos, tai jus pasitiks modernūs ir jaukūs, Suomijos miestai ir miesteliai.

Helsinkis

Helsinkis yra Suomijos sostinė. Tai vienas šalčiausių pasaulio miestų, nes vidutinė metinė temperatūra jame neviršija 0 laipsnių, o saulė iš viso čia nepasirodo 51 dieną per metus. Daugelis sudvejoja, ar iš viso verta keliauti į šią šalčio karalystę. Vis dėlto rekomenduojame daug nesvarstyti, nes čia esantys kalnai, daugybę salų ir įdomi architektūra jus sužavės nuo pirmo žingsnio. Būtent dėl miesto unikalumo daugelis čia atvyksta nors trumpam pailsėti.

Lankytinos vietos Helsinkyje

Šiuolaikinio meno centras

Kiasma pastatas yra laikomas vienu iš Suomijos šiuolaikinės architektūros paminklų. Šiame pastate įsikūręs Šiuolaikinio meno centras, kuriame parodos keičiasi dažnai, o renginių vyksta daug ir įvairių. Čia vyksta tiek išskirtiniai teatro pasirodymai, tiek įvairaus žanro filmų peržiūros.

siuolaikinio meno centras helsinkyje

Helsinkio velnio ratas

Helsinkio velnio ratas yra viena iš populiariausių pramogų vietų Suomijos sostinėje. Šis milžiniškas atrakcionas yra 40 m aukščio, sveria maždaug 300 tonų ir turi 30 kajučių, kuriose vienu metu gali tilpti 178 žmonės. Norintys velnio ratu gali pakilti į 40 m aukštį ir pasigrožėti nuostabia Helsinkio miesto panorama. Ratas veikia ištisus metus, o visas apsisukimas trunka maždaug 12 minučių. Bilietus į apžvalgos ratą galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Helsinkio apžvalgos ratas

Helsinkio zoologijos sodas

22 hektarus užimantis Helsinkio zoologijos sodas įkurtas uolėtoje saloje, kuri su žemynine dalimi sujungta tiltu. Skirtingose zonose gyvena maždaug 200 gyvūnų ir auga beveik 1000 augalų rūšių. Sodas turi vietą savo išskirtinėms veisimo programoms, nykstančioms rūšims, ypatingai didelis dėmesys skiriamas didžiosioms katėms. Pavyzdžiui, sniego leopardai turėjo daugiausia jauniklių nei bet kuriame kitame pasaulio zoologijos sode. Čia galima pamatyti Amūro ir Sibiro tigrus.

Helsinkio zoologijos sodas

Helsinkio katedra

Neoklasikinė evangelikų liuteronų katedra buvo pastatyta 1830 – 1852 m., kaip duoklė Rusijos carui Nikolajui I-ajam. Miesto svečiai žavisi jos penkiais žaliais kupolais. Šiandien Helsinkio katedra yra viena mėgstamiausių turistų lankytinų vietų.

Helsinkio katedra

Linnanmaki atrakcionų parkas

Linnanmaki pramogų ir atrakcionų parkas Helsinkyje įkurtas 1950 metais. Tai populiari vieta tarp šeimų su mažais vaikais, kurie į parką atvyksta praleisti laisvalaikio. Šiame parke taip pat rasite ir jūrų muziejų „Sea Life“. Čia gausu egzotiškos, povandeninio pasaulio gyvūnijos ir augalijos. Parke stūkso „Kingi“ apžvalgos bokštas, kur turistai yra pakeliami į 53 m aukštį, iš kurio atsiveria viena gražiausių Helsinkio panoramų. Bilietus į atrakcionų parką galite nusipirkti čia.

Linnanmaki atrakcionų parkas

Žurnalistikos muziejus

Šis muziejus pristato istorinės, šiuolaikinės žiniasklaidos istoriją ir jos ateitį, bei žodžio laisvę Suomijoje ir kitose šalyse. Kartu su kitais istoriniais eksponatais, muziejus taip pat pasakoja apie ,,Helsingin Sanomat’’ – didžiausią Suomijos dienraštį, kuris buvo paskelbtas prieš 130 metų.

writer museum helsinki

Tempeliaukio bažnyčia

Tempeliaukio bažnyčia yra vienas unikaliausių lankytinų objektų Helsinkyje, pasižymintis išskirtine architektūra. 1969 metais atidaryta liuteronų bažnyčia yra įrengta uoloje. Jos interjeras buvo iškastas ir sukurtas iš akmens. Bažnyčia taip pat naudojama kaip koncertų salė dėl puikių akustinių savybių. Bilietus į bažnyčią galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

baznycia uoloje helsinkyje

Tylos koplyčia

Tylos koplyčia (Kamppi Chapel) yra 300 kvadratinių ir 11,5 metro aukščio, esanti pačiame Helsinkio centre. Ji yra pagaminta iš trijų skirtingų medienos rūšių, jos užtikrina, kad į vidų neprasiskverbs jokie garsai iš išorės. Koplyčia yra atvira visiems, kurie ieško trumpo atokvėpio triukšmingiausioje miesto dalyje.

Tylos koplycia helsinkyje

Suomijos nacionalinis muziejus

Suomijos nacionalinis muziejus yra įsikūręs naujųjų viduramžių pilyje, Helsinkio centre. Jis pristato Suomijos istoriją nuo akmens amžiaus iki šių dienų, muziejus garsus priešistorinių ir šiuolaikinių eksponatų gausa. Nacionalinis muziejus buvo pastatytas 1912 m.

Suomijos nacionalinis muziejus

Helsinkio gamtos istorijos muziejus

Suomiai itin didžiuojasi savo gamta, todėl jeigu norite geriau pažinti Suomijos gamtą rekomenduojame užsukti į Gamtos istorijos muziejų. Jis turi keturis aukštus ir čia pilna eksponatų ir pasakojimų apie Suomijos bei viso pasaulio gamtą ir gyvūniją. Muziejus jums įspūdį paliks ir savo informatyvia paroda.

Gamtos istorijos muziejus

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Helsinkyje, tai būtinai įsigykite Go City Helsinki kortelę, su kuria galėsite aplankyti daugiau nei 30 lankytinų vietų NEMOKAMAI. Viešasis transportas sostinės ribose su kortele jums irgi nieko nekainuos.

Lankytinos vietos Suomijoje

sauna

Suomiška sauna

Nuvykus į Suomiją reikėtų išbandyti dar vieną šią šalį garsinantį dalyką – suomišką sauną. Į pirtį čia žiūrimą kaip į šventą reikalą. Iki šių dienų saunoje kas savaitę lankosi 90% suomių. Todėl, nenuostabu, kad dažnas suomis sauną turi įsirengęs savo namuose. Sauna yra ta vieta, kur suomis eina po ilgos kelionės, prieš svarbius įvykius arba šiaip turėdamas laisvo laiko.

Lemmenjoki nacionalinis parkas

Lemenjoki nacionalinis parkas

Lemenjoki nacionalinis parkas yra Laplandijoje, Šiaurės Suomijoje. Parkas buvo įkurtas 1956 m., jo bendras plotas yra 2850 kvadratinių kilometrų, todėl jis yra didžiausias Suomijos nacionalinis parkas ir vienas didžiausių Europoje. Nacionaliniame parke yra apie 60 kilometrų pažymėtų takų, taip pat jame yra įrengtų vietų, kur galima statytis palapines.

suomenlina

Suomenlina

Suomenlina yra XVIII amžiaus tvirtovė su šimtmečių artilerija ir gynybinėmis sienomis, kuri išsidėsčiusi šešiose salose. Čia galima patyrinėti 1930 m. statytą povandeninį laivą ,,Vesikko”. Šiandien tvirtovė ir jos muziejai, restoranai ir renginiai yra įsimintina patirtis visų amžiaus grupių lankytojams. Bilietus į šią tvirtovę galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Nantalis

Nantalis

Šis miestelis yra oficiali Mumių buveinė, nes čia esančiame muziejuje galima sutikti Mumių personažus, apžiūrėti jų namus, išbandyti savo jėgas dailės ir amatų srityse. Nantalis įdomus ne tik mažiesiems, bet suaugusiems. Įdomu tai, kad jūra čia yra pačiame miesto centre, šalia medinių namų ir jaukių parduotuvėlių, puošiančių siauras senamiesčio gatves.

Tampere

Tamperė

Tamperė – trečiasis pagal dydį šalies miestas, kuris įsikūręs pietinėje Suomijoje dalyje. Mieste yra antras didžiausias pramogų parkas šalyje – ,,Sarkanniemi“. Tamperėje jūs galite rasti vienintelį pasaulyje Mumių muziejų ir Mineralų muziejų, kuriame eksponuojama daugiau kaip 7000 akmenų ir dirbinių iš 70 pasaulio šalių. Turistus taip traukia vienintelis Europoje Šnipų muziejus, o jeigu norėsite atsikvėpti, tai įlipkite į Nasinneula arba Pyynikki apžvalgos aikšteles ir prieš jus atsivers nuostabi šio miesto panorama.

Turku

Turku

Tai buvusi sostinė ir seniausias Suomijos miestas, kuris buvo įkurtas XIII a. pradžioje. Turku miestas yra svarbus šalies uostas, turintis gilią ir įdomią istoriją, traukiantis turistus senoviniais pastatais ir žaliuojančiais parkais. Dešiniajame upės Aurajoki krante stovi seniausia Suomijos pilis, kuri datuojama 1280m.

Rovaniemis

Rovaniemis

Rovaniemis – tai žymiausias Laplandijos kurortas, esantis Šiaurės Suomijoje. Vos kelis kilometrus nuo poliarinio rato nutolęs nedidelis miestelis labai traukia vaikus, juk jame gyvena pats Kalėdų senelis. Rovaniemyje yra ,,Arktikum” muziejus ir mokslo centras, tyrinėjantis Arkties regioną ir Suomijos Laplandijos istoriją. Rovaniemis taip pat yra ideali vieta, jeigu norite stebėti šiaurės pašvaistes. Ekskursijas po šią nuostabią vietą siūlome užsisakyti internetu iš anksto. 

Nuksijo nacionalinis parkas

Nuksijo nacionalinis parkas

Tai itin gražaus kraštovaizdžio parkas esantis netoli Helsinkio. Čia galima rasti daugybę vaikščiojimo takų, poilsio zonų, o žiemą parke galima stebėti elnius ir netgi juos paglostyti ar pamaitinti.

Porvas Suomija

Porvas

Viduramžius primenantis Porvo miestelis yra vienas populiariausių Suomijoje. Čia tarp spalvingų namų vingiuoja siauros akmenuotos gatvelės, vedančios pro jaukius restoranus, šokolado ir kitas parduotuvėles. Pasivaikščiojimas Porvo senamiestyje padovanos jums tik pačius geriausius įspūdžius, nes čia esantys mediniai namukai sukuria ypatingą aurą. Porve būtina užsukti ir į gražius miesto parkus, kurie puikiai tinka pasivaikščiojimams, dviračiams ar irklavimui.

Kuusamo sritis

Kuusamo sritis 

Čia jūs atsidursite tikroje, natūralioje aplinkoje. Kuusamo regionas yra žinomas dėl savo gamtos grožio ir faunos įvairovės. Čia galima plaukioti baidarėmis, mėgautis šiaurės pašvaistėmis, žvejoti lašišas, žygiuoti po kalnus, o patys drąsiausi gali rinktis adrenalino kupiną atrakciją – naktinį lokių stebėjimą. Kuusamo taip pat yra žiemos sporto centras, kasmet pritraukiantis apie milijoną turistų kasmet.

Suomijos klimatas

Suomijos klimatas vidutinių platumų, pereinamasis iš jūrinio į kontinentinį. Šaliai būdingos ilgos, šaltos žiemos, su daug sniego ir stipriais vėjais. Žiemos mėnesiais vidutinė temperatūra nuo –3 iki –14 °C, sausį – vasarį gana dažnai nukrenta ir iki –20 °C.   Tolimoje šiaurėje, už speigračio, Saulė nesileidžia apie 73 paras – tuomet ateina baltosios vasaros naktys, matomos šiaurės pašvaistės. Geriausias metas keliauti po šalį – vasarą, nuo birželio iki rugpjūčio. Vidutinė liepos mėnesio temperatūra siekia 15 – 19 °C šilumos.

Kaip nuvykti į Suomiją?

Norėdami nuvykti į Suomiją galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus, Kauno arba Rygos. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Suomiją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes sudėliosime visą kelionės maršrutą, kurį sudarys: skrydžiai, autobusai ir pilnas lankytinų vietų planas.

Kaip keliauti po Suomiją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Suomiją galima patogiai. Bilietai parduodami bilietų automatuose, autobusų stotyse, „R-kioski“ parduotuvėse ir kt. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, jie itin komfortiški ir greiti – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje.

Helsinkyje viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, tramvajais, metro ir jūrų keltais. Būnant Helsinkyje geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums išvengti transporto kamščių, nors miesto gyventojai dažniausiai keliauja tramvajumi. Vienkartinis bilietas gali būti naudojamas visoms transporto priemonėms. Helsinkyje taip pat kursuoja keltai, kuriais galima nuplaukti iki miestui priklausančių salų.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad Suomijoje gana didelės degalų kainos. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Suomijoje, turite būti ne jaunesni kaip 20 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 19 Eur už parą.

suomija auto nuoma

Reikalingą transportą savo kelionei iš Helsinkio į Turku ar kitus Suomijos miestus galite rasti pasinaudoję žemiau esančia naudinga paieškos forma.

Nakvynė Suomijoje

Suomija ir jos lankytinos vietos kiekvienais metais vis labiau populiarėja tarp turistų iš viso pasaulio. Keliaujant po šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Suomijoje rasite labai daug. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos.

Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai, o kai kuriuose iš jų lankėmės ir mes. Jeigu siūlomi variantai jums netinka, nakvynę galite užsisakyti patys, pasinaudodami žemiau esančia paieškos forma, kuri leis jums sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko.

Hellsten Helsinki Senate – Helsinkyje, gerą įvertinimą turintis viešbutis, esantis šio miesto centre.
Park Hotel Turku – Turku miesto širdyje įsikūręs geras viešbutis.
Bridget Inn – viešbutis įsikūręs istoriniame pastate, Nantalio centre, netoli Mumių parko.
Arctic City Hotel – keturių žvaigždučių viešbutis esantis Laplandijoje, Rovaniemio centre.

Booking.com

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Kiwi pagalba rasite pigius skrydžių, autobusų ir traukinių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir ekskursijas.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • Manawa siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Suomijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Suomijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Suomijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Suomijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Suomijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

error: Kopijuoti griežtai draudžiama!!!
Copy link