+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Kristiansandas

Kristiansandas

Kristiansandas

Penktas pagal dydį Norvegijos miestas Kristiansandas yra puikiai pritaikytas šeimos atostogoms. Čia gausybė vietų skirtų smagiai praleisti laiką su mažaisiais keliautojais. Miestas įsikūręs Šiaurės jūros pakrantėje, nuo Oslo nutolęs apie 320 kilometrų. Kristiansandas turi nedidelį paplūdimį ir daugybę pramogų, kurie traukia ne tik turistus, bet ir pačius norvegus. Čia veikia didelis zoologijos sodas, vandens pramogų parkas ir keletas garsių muziejų. Miesto pakraštyje yra nuostabi žalia promenada, vingiuojanti pajūriu, kuria vaikštinėdami galėsite grožėtis žavinga medine prieplauka ir netoliese esančiomis salomis. Viena gražiausių regiono salų, yra visai šalia Kristiansando esanti Odderøya sala, kurią pasieksite perėję tiltą iš miesto. Sala apaugusi spygliuočių mišku, o jame rasite kadaise čia buvusią karinę bazę bei tvirtovės liekanas. Kristiansande taip pat veikia daugybė restoranų ir kavinių, siūlančių paragauti ne tik vietinių, bet ir tarptautinių patiekalų. Miesto pakraštyje rasite istorinį kvartalą – Posebyen, kurį tikrai būtų įdomu pamatyti. Kristiansandas tarsi atostogų kurortas, tinkantis įvairaus plauko turistams.

Kristiansandas lankytinos vietos

Kristiansando zoologijos sodas ir pramogų parkas

Kristiansando zoologijos sodas ir pramogų parkas

10 kilometrų į rytus nuo miesto nutolęs Kristiansando zoologijos sodas ir pramogų parkas, yra vienas mėgstamiausių ir populiariausias tarp pačių norvegų. Zoologijos sode gyvena daugiau kaip 100 gyvūnų rūšių, tarp kurių sutiksite tigrus, gepardus, liūtus, lūšis, vilkus ir zebrus. Čia taip pat veikia ir pramogų parkas, kuriame mažieji smagiai praleis laiką. Didžiuliame komplekse neseniai atidarytas ir „Badelandet“ vandens parkas, o čia esančiame „KuToppen“ ūkyje galima net tik apžiūrėti, bet ir pašerti karves, ožkas, arklius ir kitus gyvūnus.

Kristiansando promenada (Strandpromenaden)

Kristiansando promenada

Pasivaikščiokite garsiąja Kristiansando promenada ir pajuskite šio jaukaus miesto ypatingą aurą. Pasigrožėkite Kristiansando prieplauka ir iš čia matomis salomis. Šalia esančiame Otterdal parke galėsite mėgautis žaliomis erdvėmis ir gražiais fontanais, iš kurių vienas yra antras pagal dydį Norvegijoje. Netoli promenados galėsite užsukti ir į 270 metrų ilgio Bystranda paplūdimį, kuriam yra suteikta Mėlynoji vėliava.

,,Aquarama“ vandens pramogų parkas

Aquarama vandens pramogų parkas

Aquarama vandens pramogų parkas yra vienas moderniausių visoje Norvegijoje, kuriame vienu metu gali tilpti apie 2200 žmonių. Vandens parką sudaro šešios skirtingos maudymosi vietos, kuriose yra penkios skirtingos vandens temperatūros. Čia rasite vienintelę banglenčių bangą „AquaSurf“. Visas vandens pramogų parkas pritaikytas ir mažiesiems, ir šeimoms, ir profesionalams, nes čia galima plaukioti ir olimpinio dydžio baseine. Taip pat parke veikia ir SPA centrai, kurių paslaugų spektras labai platus ir galintis patenkinanti net reikliausius klientus.

Ravnedaleno parkas

Ravnedaleno parkas

Ravnedaleno parkas, esantis į šiaurę nuo miesto centro, yra patraukliose, kalvotose vietose. Parke yra tvenkinys, kuriame auga keletas egzotinių augalų, o 1870-aisiais čia pasodintos eglės tapo vienomis didžiausių visoje Norvegijoje. Ravnedaleno parką yra pamėgę ir uolų kopinėtojai, kurie dažnai atvyksta palaipioti po čia esančias uolas. Šalia parko tvenkinio taip pat veikia kavinė, kurioje galėsite išgerti kavos ir pasimėgauti gamtos grožiu.

Posebyen

Lankydamiesi Kristiansande, užsukite ir į daugiau nei 300 metų istoriją turintį kvartalą – Posebyen. Šis rajonas vienintelis išlikęs po 1892 m. kilusio gaisro mieste. Šiandien čia pamatysite daug mažų, baltų, gražių namukų, dvelkiančių senove ir sukuriančių ypatingą aurą.

Kristiansando muziejus

Kristiansando muziejus

Rytiniame miesto pakraštyje esantis Kristiansando muziejus, yra didžiausias tokio tipo muziejus Norvegijos pietuose. Po atviru dangumi įsikūręs muziejus traukia tiek miestelėnus, tiek jo svečius. Muziejų sudaro pagrindinis senovinis pastatas su viduje esančiomis ekspozicijomis ir 40 senų pastatų, sugrupuotų pagal tai, kur jie anksčiau stovėjo. Čia išvysite XVI – XIX a. kepimo krosnis, tvartus, dirbtuves, mokyklos namą ir tų laikų parduotuvę. Vasarą vaikai gali dalyvauti seminaruose, žaisti senų laikų žaidimus ir klausytis pasakų.

Kristiansando patrankos muziejus

Kristiansando patrankos muziejus

Kristiansando patrankos muziejus yra įsikūręs 8 km į vakarus nuo miesto centro. Muziejuje galite pamatyti autentišką patranką, kuri yra antra pagal dydį pasaulyje, stovinti sausumoje. Patrankos vamzdis yra 38 cm pločio ir beveik 20 metrų ilgio, o šūvio nuotolis buvo net 55 kilometrai. Gynybinė baterija buvo pradėta naudoti 1941 m., kuri turėjo prižiūrėti laivų eismą Skagerako sąsiauryje. Teritorijoje taip pat galima apžiūrėti du bunkerius ir nueiti pėsčiųjų takais iki vaizdingų apžvalgos taškų, iš kurių atsiveria nuostabi panorama į salas ir jūrą.

Odderøya sala

Odderøya sala

Iš Kristiansando krantinės perėję tiltą, galite atsidurti Odderøya saloje. Ši sala kadaise buvo didžiausia Šiaurės Europos karantino stotis ir šiandien ji retai apgyvendinta. Odderøya sala traukia lankytojus savo autentiškumu ir tuo, kad iš salos atsiveria nuostabūs vaizdai į jūrą. Saloje veikia ir keletas restoranų, kuriuose galite atsipūsti ir paragauti vietinių patiekalų.

Pramogos ir ekskursijos

Kristiansando klimatas

Kristiansando klimatas permainingas, čia dažnai lyja, todėl keliaudami po šį regioną pasiimkite atitinkamą avalynę ir šiltesnius, neperšlampamus drabužius. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą nėra karšta. Vidutinė Kristiansando metinė temperatūra yra 7,5 ° C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 15,8 ° C temperatūra. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną yra nuo birželio vidurio iki rugsėjo mėnesio pradžios. Kristiansandas populiarus ir balandį, nes būtent tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Kristiansandą?

Norėdami nuvykti į Kristiansandą, galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus, Rygos arba Palangos į Oslą arba iš Kauno į Stavangerį. Iš šių miestų, traukiniu arba automobiliu lengvai pasieksite Kristiansandą. Vasarą lėktuvų bilietų kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate daugiau keliauti po Kristiansando regioną ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes sudėliosime visą kelionės maršrutą, kurį sudarys: skrydžiai, traukiniai, keltai ir pilnas lankytinų vietų planas.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Turėkite omenyje, kad Norvegijoje yra gana didelės degalų kainos. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį šalyje, turite būti ne jaunesni kaip 19 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 33 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance.com“.

Nakvynė Kristiansando mieste

Norvegija yra pakankamai brangi šalis, todėl ir apgyvendinimo įstagų kainos yra aukštos. Keliaujant po šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Norvegijoje rasite labai daug. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos.

Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai, o kai kuriuose iš jų lankėmės ir mes. Jeigu siūlomi variantai jums netinka, nakvynę galite užsisakyti patys, pasinaudodami žemiau esančia paieškos forma, kuri leis jums sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko.

Sjoglott Hotel – pačiame Kristiansando centre esantis viešbutis.
Yess! Hotel – gerą įvertinimą turintis viešbutis, kuris įsikūręs ramioje netoli centro esančioje miesto dalyje.

Booking.com

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Kiwi pagalba rasite pigius skrydžių, autobusų ir traukinių bilietus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Taksi paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • ShuttleDirect pagalba pigiai nuvyksite iš oro uosto iki viešbučio.
  • Adrenaline Hunter siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Trondheimas lankytinos vietos

Trondheimas

Trondheimas yra vienas seniausių miestų Norvegijoje ir tai trečias pagal dydį miestas šalyje. Jis buvo įkurtas vikingų laikais ir kurį laiką puikavosi šalies sostinės titulu.

Sognės fjordas

Sognės fjordas

Norvegijos fjordų karalius yra Sognės fjordas. Jis yra didžiausias ir giliausias šalyje, o jo ilgis siekia virš 200 kilometrų, o gylis – net 1300 metrų.

Bergenas lankytinos vietos

Bergenas

Keliaujantiems po Norvegiją tikrai patiks Bergenas ir šio miesto lankytinos vietos. Įsikūręs vakarinėje Norvegijos dalyje jis laikomas vienu lietingiausiu miestu Europoje.

danija ka pamatyti

Danija

Danija yra jūrinė šalis, todėl čia dažnai lyja, būna vėjuota, vasaros vėsios, o žiemos šiltos. Šalis turi net 400 salų, iš kurių gyvenamos yra 79. Didžiausia pasaulyje sala Grenlandija taip priklauso Danijai.

Ką pamatyti Švedijoje

Švedija

Jeigu jūs žavitės laukine gamta, kalnais, ežerais ir gyvūnais – tai Švedija yra viena geriausių vietų visa tai patirti. Tai pasakiškų kraštovaizdžių, unikalių miestų ir 100 000 ežerų šalis.

Ką pamatyti Suomijoje

Suomija

Tai valstybė Šiaurės Europoje, septinta pagal plotą Europos šalis. Jūsų akis nudžiugins spalvingos vasariškos lygumos, o žiemą snieguotos viršūnės. Čia išbandysite ir tikrą suomišką sauną.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!