+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Kristiansandas

Kristiansandas

Kristiansandas

Penktas pagal dydį Norvegijos miestas Kristiansandas yra puikiai pritaikytas šeimos atostogoms. Čia gausybė vietų skirtų smagiai praleisti laiką su mažaisiais keliautojais. Miestas įsikūręs Šiaurės jūros pakrantėje, nuo Oslo nutolęs apie 320 kilometrų. Kristiansandas turi nedidelį paplūdimį ir daugybę pramogų, kurie traukia ne tik turistus, bet ir pačius norvegus. Čia veikia didelis zoologijos sodas, vandens pramogų parkas ir keletas garsių muziejų. Miesto pakraštyje eina nuostabi žalia promenada, vingiuojanti pajūriu, kuria vaikštinėdami galėsite grožėtis žavinga medine prieplauka ir netoliese esančiomis salomis. Viena gražiausių regiono salų – visai šalia Kristiansando esanti Odderøya sala, kurią pasieksite perėję tiltą iš miesto. Sala apaugusi spygliuočių mišku, o jame rasite kadaise buvusią karinę bazę bei tvirtovės liekanas. Kristiansande taip pat veikia daugybė restoranų ir kavinių, siūlančių paragauti ne tik vietinių, bet ir tarptautinių patiekalų. Miesto pakraštyje rasite istorinį kvartalą – Posebyen, kurį tikrai būtų įdomu pamatyti. Kristiansandas tarsi atostogų kurortas, tinkantis įvairaus skonio turistams.

Kristiansandas lankytinos vietos

Kristiansando zoologijos sodas ir pramogų parkas

Kristiansando zoologijos sodas ir pramogų parkas

10 kilometrų į rytus nuo miesto nutolęs Kristiansando zoologijos sodas ir pramogų parkas, yra vienas mėgstamiausių ir populiariausias tarp pačių norvegų. Zoologijos sode gyvena daugiau kaip 100 gyvūnų rūšių, tarp kurių sutiksite tigrus, gepardus, liūtus, lūšis, vilkus ir zebrus. Čia taip pat veikia ir pramogų parkas, kuriame mažieji smagiai praleis laiką. Didžiuliame komplekse neseniai atidarytas ir „Badelandet“ vandens parkas, o čia esančiame „KuToppen“ ūkyje galima net tik apžiūrėti, bet ir pašerti karves, ožkas, arklius ir kitus gyvūnus.

Kristiansando promenada (Strandpromenaden)

Kristiansando promenada

Pasivaikščiokite garsiąja Kristiansando promenada ir pajuskite šio jaukaus miesto ypatingą aurą. Pasigrožėkite Kristiansando prieplauka ir iš čia matomis salomis. Šalia esančiame Otterdal parke galėsite mėgautis žaliomis erdvėmis ir gražiais fontanais, iš kurių vienas yra antras pagal dydį Norvegijoje. Netoli promenados galėsite užsukti ir į 270 metrų ilgio Bystranda paplūdimį, kuriam suteikta Mėlynoji vėliava.

,,Aquarama“ vandens pramogų parkas

Aquarama vandens pramogų parkas

Aquarama vandens pramogų parkas yra vienas moderniausių visoje Norvegijoje, kuriame vienu metu gali tilpti apie 2200 žmonių. Vandens parką sudaro šešios skirtingos maudymosi vietos, kuriose yra penkios skirtingos vandens temperatūros. Čia rasite vienintelę banglenčių bangą „AquaSurf“. Visas vandens pramogų parkas pritaikytas ir mažiesiems, ir šeimoms, ir profesionalams, nes jame galima plaukioti ir olimpinio dydžio baseine. Taip pat parke veikia SPA centrai, kurių paslaugų spektras labai platus ir galintis patenkinanti net reikliausius klientus.

Ravnedaleno parkas

Ravnedaleno parkas

Ravnedaleno parkas, esantis į šiaurę nuo miesto centro įsikūręs patrauklioje, kalvotoje vietoje. Parke telkšo tvenkinys, kuriame auga keletas egzotinių augalų, o 1870-aisiais pasodintos eglės tapo vienomis didžiausių visoje Norvegijoje. Ravnedaleno parką pamėgę ir uolų kopinėtojai, kurie dažnai atvyksta palaipioti po čia esančias uolas. Šalia parko tvenkinio taip pat veikia kavinė, kurioje galėsite išgerti kavos ir pasimėgauti gamtos grožiu.

posebyen kvartalas

Posebyen

Lankydamiesi Kristiansande, užsukite ir į daugiau nei 300 metų istoriją turintį kvartalą – Posebyen. Šis rajonas vienintelis išlikęs po 1892 m. kilusio gaisro mieste. Šiandien čia pamatysite daug mažų, baltų, gražių namukų, dvelkiančių senove ir sukuriančių ypatingą aurą.

Kristiansando muziejus

Kristiansando muziejus

Rytiniame miesto pakraštyje esantis Kristiansando muziejus, yra didžiausias tokio tipo muziejus Norvegijos pietuose. Po atviru dangumi įsikūręs muziejus traukia tiek miestelėnus, tiek jo svečius. Muziejų sudaro pagrindinis senovinis pastatas su viduje esančiomis ekspozicijomis ir 40 senų pastatų, sugrupuotų pagal tai, kur jie anksčiau stovėjo. Čia išvysite XVI – XIX a. kepimo krosnis, tvartus, dirbtuves, mokyklos namą ir tų laikų parduotuvę. Vasarą vaikai gali dalyvauti seminaruose, žaisti senų laikų žaidimus ir klausytis pasakų.

Kristiansando patrankos muziejus

Kristiansando patrankos muziejus

Kristiansando patrankos muziejus įsikūręs 8 km į vakarus nuo miesto centro. Muziejuje galite pamatyti autentišką patranką, kuri yra antra pagal dydį pasaulyje, stovinti sausumoje. Patrankos vamzdis yra 38 cm pločio ir beveik 20 metrų ilgio, o šūvio nuotolis buvo net 5 kilometrai. Gynybinė baterija buvo pradėta naudoti 1941 m., kuri turėjo prižiūrėti laivų eismą Skagerako sąsiauryje. Teritorijoje taip pat galima apžiūrėti du bunkerius ir nueiti pėsčiųjų takais iki vaizdingų apžvalgos taškų, iš kurių atsiveria nuostabi panorama į salas ir jūrą.

Odderøya sala

Odderøya sala

Iš Kristiansando krantinės perėję tiltą, galite atsidurti Odderøya saloje. Ši sala kadaise buvo didžiausia Šiaurės Europos karantino stotis ir šiandien ji retai apgyvendinta. Odderøya sala traukia lankytojus savo autentiškumu ir tuo, kad iš salos atsiveria nuostabūs vaizdai į jūrą. Saloje veikia ir keletas restoranų, kuriuose galite atsipūsti ir paragauti vietinių patiekalų.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Kristiansando klimatas

Kristiansando klimatas permainingas, čia dažnai lyja, todėl keliaudami po šį regioną pasiimkite atitinkamą avalynę ir šiltesnius, neperšlampamus drabužius. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą nėra karšta. Vidutinė Kristiansando metinė temperatūra yra 7,5 ° C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 15,8 ° C temperatūra. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną yra nuo birželio vidurio iki rugsėjo mėnesio pradžios. Kristiansandas populiarus ir balandį, nes būtent tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Kristiansandą?

Norėdami nuvykti į Kristiansandą, galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus, Rygos arba Palangos į Oslą arba iš Kauno į Stavangerį. Iš šių miestų, traukiniu arba automobiliu lengvai pasieksite Kristiansandą. Vasarą lėktuvų bilietų kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate daugiau keliauti po Kristiansando regioną ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą.

Planuojantiems keliauti į Norvegiją automobiliu iš Lietuvos siūlome užsisakyti jau sudarytą mūsų 16 dienų autorinį kelionių maršrutą, kurio dėka patogiai ir greitai aplankysite pagrindines Norvegijos bei Lofoteno salos lankytinas vietas. Paruošto PDF failo dėka sutaupysite ne tik daug brangaus laiko, tačiau ir pinigų. Užsakius šį maršrutą, gausite:

 • Keliavimo maršrutu eiliškumą

 • Išsamius žygių žemėlapius

 • Dienos kelionės žemėlapius

 • Trumpus lankytinų vietų aprašymus

 • Rekomenduojamas nakvynės vietas

 • Ekskursijų ir pramogų pasiūlymus

 • Įvairius mūsų patarimus

 • Nemokamą konsultaciją plano klausimais

Kaip keliauti po Norvegiją?

Norvegijos transporto infrastruktūra yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Norvegiją galima patogiai. Bilietai parduodami bilietų automatuose, autobusų stotyse, esančiuose sustojimuose arba parduotuvėse MIX, Narvesen ir kt. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, jie itin komfortiški ir greiti – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje.

Norintiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad Norvegijoje gana didelės degalų kainos. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Norvegijoje, turite būti ne jaunesni kaip 19 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 33 Eur už parą.

Nakvynė Kristiansando mieste

Norvegija pakankamai brangi šalis, todėl ir apgyvendinimo įstagų kainos yra aukštos. Keliaujant po šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Norvegijoje rasite labai daug. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Sjoglott Hotel – pačiame Kristiansando centre esantis viešbutis.
Yess! Hotel – gerą įvertinimą turintis viešbutis, kuris įsikūręs ramioje netoli centro esančioje miesto dalyje.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

 • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
 • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
 • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
 • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
 • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
 • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Kristiansando žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Kristiansando žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Kristiansando žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Kristiansando žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Kristiansando žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Trondheimas lankytinos vietos

Trondheimas

Trondheimas yra vienas seniausių miestų Norvegijoje ir tai trečias pagal dydį miestas šalyje. Jis buvo įkurtas vikingų laikais ir kurį laiką puikavosi šalies sostinės titulu.

Sognės fjordas

Sognės fjordas

Norvegijos visų fjordų karalius yra Sognės fjordas. Jis yra didžiausias ir giliausias šalyje, kurio ilgis siekia virš 200 kilometrų, o gylis – net 1300 metrų.

Bergenas lankytinos vietos

Bergenas

Keliaujantiems po Norvegiją tikrai patiks Bergenas ir šio miesto lankytinos vietos. Įsikūręs vakarinėje Norvegijos dalyje jis laikomas vienu lietingiausiu miestu Europoje.

danija ka pamatyti

Danija

Danija yra jūrinė šalis, todėl čia dažnai lyja, būna vėjuota, vasaros vėsios, o žiemos šiltos. Šalis turi net 400 salų, iš kurių gyvenamos yra 79. Didžiausia pasaulyje sala Grenlandija taip priklauso Danijai.

Ką pamatyti Švedijoje

Švedija

Jeigu jūs žavitės laukine gamta, kalnais, ežerais ir gyvūnais – tai Švedija yra viena geriausių vietų visa tai patirti. Pasakiškų kraštovaizdžių, unikalių miestų ir 100 000 ežerų šalis turi ką parodyti savo svečiams.

Ką pamatyti Suomijoje

Suomija

Tai valstybė Šiaurės Europoje, septinta pagal plotą Europos šalis. Jūsų akis nudžiugins spalvingos vasariškos lygumos, o žiemą snieguotos viršūnės. Čia išbandysite ir tikrą suomišką sauną.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

ten + 11 =