+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Venecija lankytinos vietos

Venecija lankytinos vietos

Venecija

Venecija kaip ir Paryžius laikomas meilės miestu, o įspūdingos lankytinos vietos žavi romantikus, menininkus ir istorijos gerbėjus. Garsūs Venecijos vandens kanalai su juose besisupančiomis gondolomis sukuria ypatingą vaizdą. Miestą sudaro 117 mažų salų, kurias sujungia tiltai ir kanalai, todėl Venecijoje tvyranti ypatinga aura paliečia kiekvieną atvykusį. Kažkada šis žavus miestas buvo vienas turtingiausių ir galingiausių Europoje. Ano meto didybę galima įžvelgti išlikusiuose prabangiuose pirklių namuose, išsibarsčiusiuose abipus Didžiojo kanalo. Venecija yra vienas populiariausių pasaulio turizmo miestų, kurį kasmet aplanko gausybė turistų. Čia įsikūrę prestižiniai meno muziejai, galerijos, amatininkų parduotuvėlės, įspūdingos bazilikos ir smagios aikštės. Venecija sužavi keliautojus nuo pirmos minutės, todėl neabejojame, kad visos lankytinos vietos paliks neišdildomus įspūdžius.

Venecija lankytinos vietos

Šv. Morkaus bazilika

Šv. Morkaus bazilika

Šv. Morkaus bazilika yra žymiausias ir labiausiai lankomas Venecijos pastatas. Kiekviena šios didingos bažnyčios dalis fantastiška, pradedant puošniomis eksterjero detalėmis, skulptūromis, paveikslais ir baigiant viduje gražiai nutapytomis freskomis ir bizantinio meno darbais. Lankytojų dėmesį patraukia ir bazilikos altorius, kuris išdabintas auksu ir brangakmeniais. Bazilikos ižde saugoma daugiau kaip 100 bažnytinių relikvijų ir brangakmenių kolekcija. Bilietus į baziliką galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Šv. Morkaus aikštė

Šv. Morkaus aikštė

Šv. Morkaus aikštė yra garsiausia ir populiariausia aikštė Venecijoje. Čia žmonės susirenka pasivaikščioti, išgerti kavos, pabendrauti, susitikti su draugais, verslo partneriais ar kelionių gidais. Ši aikštė puikiai tinka tiems, kurie nori pradėti ekskursiją po Veneciją. Aikštę iš trijų pusių supa įrėmintos arkados, po kuriomis įsikūrusios madingos parduotuvės ir prabangios kavinės. Šalia stovi žymioji Šv. Morkaus bazilika ir kampanilė. Tai mūrinis bokštas, nuo kurio viršaus atsiveria pasakiška miesto panorama.

Didysis kanalas

Didysis kanalas

Didysis kanalas, einantis per Venecijos širdį yra pagrindinis miesto kanalas. Ne vieną šimtmetį, beveik 4 kilometrų ilgio kanalas buvo svarbiausias kelias mieste. Kanalo krantus jungia daugiau kaip 170 pastatų, kurie čia buvo pradėti statyti dar XIII a. Kadaise juose gyveno įtakingiausios ir turtingiausios venecijiečių šeimos. Norintiems pasidaryti keletą gerų kadrų ir tuo pačiu apžiūrėti spalvingus, gražiai dekoruotus namus, geriausia tai padaryti, pasinaudojus vandens autobuso „Vaporetto” paslaugomis.

Akademijos galerija

Akademijos galerija

Akademijos galerija – tai meno muziejus, kuriame saugoma viena didžiausių meno kolekcijų Venecijoje. Pastatas, kuriame įsikūrusi galerija, anksčiau buvo vienuolynas, o 1817 m. buvo paverstas muziejumi. Šiandien jame eksponuojami tokių menininkų kaip Džovanio Belinio, Kanaleto, Tintoreto, Ticiano Večelio darbai. Garsiausias galerijos eksponatas – Leonardo da Vinčio piešinys „Vitruvijaus žmogus“, kuris deja, muziejuje eksponuojamas tik retkarčiais. Dauguma muziejaus kūrinių išdėstyti chronologiškai, todėl lengvai galima ne tik atsekti stiliaus raidą, bet ir palyginti amžininkų darbus.

Atodūsių tiltas

Atodūsių tiltas

Atodūsių tiltas, itališkai žinomas kaip Ponte dei Sospiri, yra vienas garsiausių tiltų ne tik Venecijoje, bet ir pasaulyje. Tiltas buvo pastatytas 1602 m., sujungiant Dožų rūmus su buvusiu kalėjimu. Legenda pasakoja, tilto pavadinimas kilo būtent dėl to, kad kaliniai, kurie būdavo vedami per šį tiltą atlikti bausmes, atsisukdavo į Veneciją ir atsidusdavo dėl jų laukiančios ilgos nelaisvės. Garsiausias šio kalėjimo kalinys buvo pats Kazanova, kuris iš kalėjimo po 15 mėnesių pabėgo. Šiandien šis tiltas yra ne tik vienas iš gražiausių, tačiau ir lankomiausias visoje Venecijoje. Jeigu norite pereiti tiltą ir pasižvalgyti daugiau, tai jums reikės bilieto į Dožų rūmus arba galite vykti kartu su Secret Itineraries Tour ekskursijų grupe, o bilietus užsisakyti galite paspaudę šią nuorodą.

Dožų rūmai

Dožų rūmai

XI a. pastatyti Dožų rūmai iš pradžių buvo niūri medinė tvirtovė su masyviais gynybiniais bokštais, o po kelių gaisrų, kurie visiškai sunaikino pradinius rūmus, XIV a. vėl buvo atstatyti. Gotikinio stiliaus rūmus puošia žymiausių to meto tapytojų dekoruoti kambariai, salės, baldai ir įspūdingi dailininkų paveikslai. Taip pat rūmuose buvo įrengtas kalėjimas, tačiau didėjant kalinių skaičiui, juos teko perkelti į kitą pastatą. Lankytojai vaikštinėdami po rūmus, gali mėgautis ne tik išpuoštomis salėmis ir meno kūriniais, tačiau ir pasigrožėti įspūdingu pastato fasadu, kolonomis ir skulptūromis. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Peggy Guggenheim kolekcija

Peggy Guggenheim kolekcija

Garsios amerikietės milijonierės Peggy Guggenheim dailės kolekcija eksponuojama jos buvusiuose namuose šalia Didžiojo kanalo, Palazzo Venier dei Leoni rūmuose. Tai viena lankomiausių vietų Venecijoje, į kurią meno gerbėjai plūsta iš viso pasaulio. Didžioji dalis kolekcijos užpildyta viduramžių ir renesanso meistrų meno šedevrais. Taip pat muziejuje eksponuojami garsių italų futuristų ir amerikiečių modernistų, dirbančių tokiuose žanruose kaip kubizmas, siurrealizmas ir abstraktus ekspresionizmas darbai. Bilietus į šį muziejų galite nusipirkti čia.

Rialto tiltas

Rialto tiltas

Rialto tiltas, kuris eina per įspūdingą Didįjį kanalą, neabejotinai yra vienas garsiausių tiltų Venecijoje. Kadaise tiltas buvo medinis ir stovėjo šimtus metų, kol subyrėjo 1524 m. Tuomet buvo pastatytas naujas puošnus akmeninis tiltas, kuris tebestovi iki šiol. Nuo tilto atsiveria nuostabūs vaizdai, iš čia galima grožėtis plaukiančiais laivais, gondolomis ir nuostabia miesto architektūra. Šalia Rialto tilto įsikūrusios suvenyrų, juvelyrinių dirbinių parduotuvės bei vietinių gėrybių turgelis.

Murano ir Burano salos

Murano ir Burano salos

Norintys pabėgti nuo Venecijos šurmulio, gali nuplauti iki Burano ar Murano salų, kurios garsėja spalvingais namukais. Murano sala žymi stiklo pūtimu, o įvairiose čia įsikūrusiose dirbtuvėlėse galite pamatyti ir patį pūtimo procesą. Murano saloje verta aplankyti Museo del Vetro stiklo muziejų, kuriame eksponuojami įvairūs stiklo dirbiniai. Burano sala lankytojus stebina itin spalvingais namukais, kurie turistams labai patinka. Norėdami pasiekti šias salas, pasinaudokite vandens autobuso „Vaporetto” paslaugomis. Bilietus į Murano stiklo muziejų galite nusipirkti čia.

Torcello sala

Torcello sala

Torcello sala patiks tiems, kas ieško ramybės, nes joje žymiai mažiau turistų, nei kitose Venecijos dalyse. Būtent šioje saloje VII a. pradėjo kurtis Venecijos miestas, kuris iki XII a. buvo klestintis komercinis miestelis. Šiandien iš jo likę tik dvi bažnyčios ir keletas namų. Įspūdingiausia salos vieta yra Torcello katedra, kuri laikoma geriausiai išsilaikiusiu Venecijos – Bizantijos architektūros pavyzdžiu. Šalia katedros rasite ir nedidelę XI amžiaus bažnyčią. Taip pat čia galite aplankyti mažą istorinį muziejų, kuriame saugomi daiktai nuo antikos iki XVI amžiaus.

Kampanilė

Kampanilė

Šv. Morkaus aikštėje išvysite Kampanilės bokštą, kurio aukštis siekia beveik 100 metrų. Jo viršūnėje įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria nuostabūs Venecijos vaizdai. Bokštas buvo pastatytas IX amžiuje, tačiau gamtos stichijos ir kiti veiksniai jį sugriovė, todėl XVI a. teko jį restauruoti. Pirminė Kampanilės funkcija buvo skirta miesto apsaugai, o šiandien tai smagi atrakcija turistams. Bokštas pagamintas iš raudonų plytų, kurį puošia daugybė arkų, o viską vainikuoja ant bokšto viršaus stovinti auksinė angelo Gabrieliaus statula.

Švč. Marijos Sveikatos bazilika

Švč. Marijos Sveikatos bazilika

Baroko stiliaus Švč. Marijos Sveikatos bazilika buvo baigta statyti 1687 m. Iš aplinkos išsiskirianti bažnyčia yra vienas lankomiausių objektų Venecijoje. Didžiulis aštuonkampis pastatas, pastatytas ant platformos, pagamintos iš 100 000 medinių polių. Bazilika pastatyta iš Istrijos akmens ir marmorino (plytų, padengtų marmuro dulkėmis). Eksterjerą puošia daugybė skulptūrų, o vidaus interjere gausu venecijietiško meno. Čia galite išvysti ir vieną garsiausių Tintoreto kūrybos šedevrų – „Vestuvės Kanoje“.

San Giorgio Maggiore

Šv. Jurgio Didžioji bazilika

Šv. Jurgio Didžioji bazilika ir vienuolynas įsikūręs vienoje iš Venecijos salų, kurios pavadinimas sutampa su bazilikos. Kompleksą sudaro renesansinė bažnyčia, vienuolynas ir varpinės bokštas, kurių baltos sienos melsvo vandens apsuptyje atrodo įspūdingai. Norintys gali pakilti į varpinės bokštą ir pasigrožėti Venecijos apylinkėmis. Šį vienuolyno kompleksą galima pasiekti tik privačiu vandens transportu. Bilietus į baziliką galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Venecijos klimatas

Venecijos klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Miesto apylinkėse, tiek pačioje Venecijoje, kritulių būna apie 90 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Venecijos mieste – 18 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 24 °C temperatūra. Žiemos mėnesiais nuo gruodžio iki kovo pradžios mieste būna daugiau kritulių, nors lauke nebūna labai šalta. Oro temperatūra tais mėnesiais svyruoja nuo 0 °C iki 12 °C, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo balandžio iki lapkričio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Veneciją?

Norėdami nuvykti į Veneciją galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Veneciją ar Italiją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą.

Planuojantiems keliauti į Veneciją, siūlome užsisakyti jau sudarytą mūsų 3 dienų autorinį kelionių maršrutą, kurio dėka patogiai ir greitai aplankysite ne tik Venecijos, bet ir nuostabiosios Veronos pagrindines lankytinas vietas. Paruošto PDF failo dėka sutaupysite ne tik daug brangaus laiko, tačiau ir pinigų. Užsakius šį maršrutą, gausite:

 • Keliavimo maršrutu eiliškumą

 • Informaciją kaip nuvykti iš taško A į tašką B

 • Dienos kelionės žemėlapius

 • Trumpus lankytinų vietų aprašymus

 • Rekomenduojamas nakvynės vietas

 • Ekskursijų ir pramogų pasiūlymus

 • Įvairius mūsų patarimus

 • Nemokamą konsultaciją plano klausimais

Kaip keliauti po Italiją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Italiją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais jie itin komfortiški ir greiti – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje. Taip pat visuose pagrindiniuose miestuose yra oro uostai, iš kurių reguliariai vyksta skrydžiai į daugybę kitų miestų. Ne visas norimas Italijos vietas galima pasiekti sausumos transportu, todėl rekomenduojame pasinaudoti keltų paslaugomis. Jų bilietus galite įsigyti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Italijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 8 Eur už parą.

Nakvynė Venecijos mieste

Venecija ir žavingos miesto lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau miesto centro ar paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel Lisbona – gerai vertinamas viešbutis įsikūręs už 100 metrų nuo Šv. Morkaus aikštės.
Hotel Da Bruno – viešbutis įsikūręs Venecijos centre, pusiaukelėje tarp Rialto tilto ir Šv. Morkaus aikštės.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

 • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
 • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
 • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
 • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
 • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
 • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Venecijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Venecijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Venecijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Venecijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Venecijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Venecijoje, tai būtinai įsigykite Venice Museum Pass kortelę, su kuria galėsite aplankyti keletą muziejų NEMOKAMAI.

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

eighteen − 13 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą