+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Balio sala

Balio sala

Balio sala

Balio sala – tai pati garsiausia ir populiariausia Indonezijos salyno sala, kuri turtinga gamtos grožiu, stipria kultūra ir gilia istorija. Žydros jūros ir auksinių paplūdimių savininkė Balio sala vadinama banglentininkų rojumi, nes čia šio sporto mylėtojai plūsta dėl didelių bangų. Vos atvykus į salą, turistus pasitinka smilkalų ir gvazdikėlių aromatas, kuris sukuria ypatingą aurą. Balyje siūlomi žygiai į džiungles ar ugnikalnių viršūnes, dviratininkai gali apvažiuoti salą ir grožėtis jos išskirtiniu kraštovaizdžiu. Saloje gausu šventyklų, urvų, krioklių, muziejų, turgų ir kitų lankytinų vietų. Balio sala turi gerus SPA centrus, kurie savo klientams siūlo įvairias procedūras, daugybę vandens pramogų, tarp kurių populiariausias nardymas. Mėgstantys naktines linksmybes taip pat liks nenusivylę, nes geriausiuose salos kurortuose galima šėlti iki ryto. Balio sala – tobula atostogų vieta, kurioje pasimiršta visi kasdieninio gyvenimo rūpesčiai.

Balio sala lankytinos vietos

Uluwatu skardis

Uluwatu skardis

Pietinėje Balio dalyje esantis Uluwatu skardis yra viena vaizdingiausių salos vietų. Ant stačių skardžių įsikūrę prabangūs viešbučiai, SPA centrai, restoranai. Šią vietą mėgsta ir banglentininkai, kurie dažnai nuostabiuose paplūdimiuose gaudo galingas Indijos vandenyno bangas. Ant 70 metrų aukščio uolų krašto stovi įspūdinga Uluwatu šventykla, kuri patenka į labiausiai lankomų Balio šventyklų trejetuką. Tačiau įspūdingiausias šios vietos akcentas – pasakiški saulėlydžiai, kurie atima žadą kiekvienam.

Uluwatu šventykla

Uluwatu šventykla

Uluwatu šventykla, pastatyta ant uolos krašto, yra įsikūrusi Bukito pusiasalyje ant to paties pavadinimo skardžio. Archeologiniai radiniai rodo, kad šventykla yra megalitinės kilmės ir buvo pastatyta maždaug X a. Manoma, kad šventykla apsaugo Balį nuo piktų jūrų dvasių. Vizito metu lankytojai gali daugiau sužinoti apie vietinius papročius, o dienos pabaigoje leidžiantis saulei galima išvysti Kecak šokių pasirodymus.

Kecak šokis

Kecak šokis

Balio sala garsėja įspūdingu reginiu – tai Kecak šokis, kuris yra būdingas tik Baliui. Jame dalyvauja daugiau nei šimtas atlikėjų, kurie šokdami kartoja specifinį garsą. Šiuos šokio spektaklius galite žiūrėti visoje saloje, tačiau geriausia juos stebėti Uluwatu šventykloje, leidžiantis saulei. Norint užimti geriausias vietas, reikėtų į šventyklą atvykti pusvalandžiu anksčiau prieš pasirodymą.

Tanah Lot šventykla

Tanah Lot šventykla

Maždaug 20 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Kutos nutolusi Tanah Lot šventykla yra viena gražiausių saloje. Baliečių tautai tai yra viena švenčiausių iš visų salos šventyklų. Tanah Lot šventykla pastatyta ant uolos, kuri nuolat skalaujama vandenyno bangų, o potvynio metu šventovė būna tarsi atskirta nuo žemyninės dalies. Apžiūrėję šventyklą, galite prisėsti ir paragauti Kopo Luwak kavos viename iš čia esančių restoranų ar kavinių.

Ulun Danu šventykla

Ulun Danu šventykla

Balio sala garsi savo šventyklomis, o ant Bratano ežero kranto stovinti Ulun Danu šventykla yra lankomiausias objektas saloje. Tai išskirtinės architektūros statinys, kuris skirtas hinduizmo dievybėms. Šventykla, kurią sudaro keturių pastatų kompleksas, yra viena reikšmingiausių vietiniams gyventojams. Ypatingo grožio panoramoje esanti šventykla verta ne vieno įspūdingo kadro.

Ubudas

Ubudas

Ubudas įsikūręs Balio aukštumose ir apsuptas ryžių terasų, yra itin mėgstamas meno gerbėjų. Ši salos dalis nuo seno buvo žinoma kaip Balio kultūros sostinė. Mieste ir jo apylinkėse rasite spalvingų meno galerijų, įdomių muziejų, SPA centrų ir įspūdingų šventyklų, kurių dėka geriau susipažinsite su Indonezijos religija, papročiais ir tradicijomis. Vienas lankomiausių objektų mieste yra Karališkieji rūmai, kurių žavesys pavergia kiekvieną keliautoją. Ubudas – miestas, kuriame geriau pažinsite Balio kultūrą!

Ubudo meno turgus

Ubudo meno turgus

Lankantis Balio kultūros centre, rekomenduojame užsukti ir į Ubudo meno turgų. Jame pamatysite daugybę tradicinių menininkų ir amatininkų, gaminančių unikalius ir autentiškus salą reprezentuojančius gaminius. Vaikštinėdami po turgų, galėsite įsigyti rankų darbo meno dirbinių, išskirtinių suvenyrų, papuošalų, paveikslų ar puošnių sarongų.

Ubudo karališkieji rūmai

Ubudo karališkieji rūmai

Ubudo karališkieji rūmai yra įsikūrę pačiame miesto centre, netoli Ubudo meno turgaus. Vaikštinėdami po rūmus galėsite grožėtis nuostabia pastatų architektūra, puošniais raižiniais, lotoso tvenkiniais ir gražiu sodu. Vakarais rūmai atgyja, nes juose vyksta įvairiausi kultūriniai pasirodymai, kecak šokiai, kuriuos stebėdami galėsite geriau susipažinti su Indonezijos kultūra.

beždžionių parkas

Ubudo beždžionių miškas

Ubudo beždžionių miškas yra viena populiariausių šio turistinio miestelio lankytinų vietų, kuri patiks gyvūnų mylėtojams ir fotografams. Vaikštant po šį mišką, jūsų akis džiugins ne tik makakų būriai, tačiau ir nuostabi džiunglių aplinka, kurioje gyvena beždžionės. Pėsčiųjų takai veda pro samanomis apaugusias statulas ir senovės šventyklas, kurios stovėdamos tankiuose miškuose suteikia šiai aplinkai mistinį pojūtį. Įdomi atrakcija – primatų maitinimas, o prieš kelionę galite įsigyti ir bananų, tačiau saugokitės, kad neprarastumėte kitų savo daiktų, kuriuos mielai pasiima beždžionėlės.

Tirta Empul šventykla

Tirta Empul šventykla

Tirta Empul šventykla, kuri garsėja savo šventu šaltinio vandeniu, yra skirta vandens dievui Višnu. Vietiniai gyventojai tiki, kad šis vanduo, tekantis į Tirta Empul šventyklą, gali išgydyti ir išvalyti jų kūną ir sielą. Turistams taip pat suteikiama galimybė sudalyvauti šioje ceremonijoje. Pradžioje reikėtų nueiti į pačią šventyklą pasimelsti ir tuomet jau galima pradėti apsivalymą. Jo metu brendama į šventą vandenį ir apsiprausiama tekančio vandens srovėmis. Norint išvengti susidūrimo su didžiuliu turistų srautu, geriausia į šią vietą vykti anksti ryte arba vėlyvą popietę.

Goa Gajah (Dramblių urvas)

Goa Gajah (Dramblių urvas)

Įsikūręs tik 10 minučių nuo Ubudo, Goa Gajah arba Dramblių urvas yra reikšminga induistų archeologinė vietovė. XI amžiuje statyta šventovė kadaise buvo induistų ir budistų vienuolynas. Urvo fasadą puošia grėsmingi raižiniai, kurie vaizduoja velnio galvą virš angos į olą. Šventykloje yra didelis maudymosi baseinas, kuris, kaip manoma, buvo pastatytas tam, kad išvalytų sielą ir kūną nuo piktųjų dvasių. Viduje išvysite 7 moterų statulas (iš kurių 1 buvo sunaikinta per žemės drebėjimą), vaizduojančias septynias šventas Indijos upes. Tai šventa induistų vieta, todėl gerbiant tradicijas, reikalinga atitinkama apranga prieš einant į urvą.

Baturo kalnas

Baturo kalnas

Kiekvieną ankstyvą rytą šimtai lankytojų pradeda žygį į 1700 metrų aukščio Baturo kalno viršūnę, norėdami pamatyti įspūdingą saulėtekį virš kraterio. Žygis veda gerai pažymėtais takais ir nėra sudėtingas, todėl per kelias valandas lengvai pasieksite viršūnę. Jeigu jums pasiseks ir bus giedra diena, išvysite pasakišką reginį, kuris išliks atmintyje ilgam.

Lovina

Lovina

Lovina miestelis esantis Balio salos šiaurėje patiks tiems, kas ieško ramesnio poilsio. Pagrindinė priežastis, kodėl daug žmonių lankosi Lovinoje – tai noras pamatyti netoliese plaukiojančius delfinus. Iš miestelio organizuojamos ekskursijos, kurių metu saulei tekant mažas laivelis jus nuplukdys toliau nuo kranto, kur galėsite stebėti kaip po vandenyną šokinėja delfinai. Taip pat iš Lovinos patogu pasiekti Munduk gyvenvietę ir jos apylinkės lankytinus objektus.

Munduk gyvenvietė

Munduk gyvenvietė

Munduk kalnų gyvenvietė, esanti šiaurinėje salos dalyje, gali pasigirti švaria, žaliuojančia aplinka, gaiviu vėsiu oru ir įspūdingomis gamtos vertybėmis. Iš kaimelio organizuojamos įvairios ekskursijos ir turai po neapsakomo grožio miškus, kuriuose keliautojus žavi egzotiški gyvūnai, kriokliai ir išskirtinė augmenija. Netoli Munduk gyvenvietės ir visai šalia Gesing kaimo, galite pamatyti 700 metų senumo Banjano medį, kuris yra 85 metrų aukščio ir turi tokias dideles šaknis, kad galite po jomis vaikščioti. Nepamirškite aplankyti ir šalia esančių dviejų šventyklų – Pura Dalem Desa ir Pura Puseh Desa.

Džimbarano paplūdimys

Balio pietvakariniame krante esantis Džimbarano paplūdimys yra vienas mėgstamiausių ir geriausių saloje. Balto smėlio su krištolo skaidrumo vandeniu paplūdimys driekiasi apie 4 kilometrus. Džimbarano paplūdimys mėgstamas taip pat banglentininkų ir nardytojų, nes netoli kranto driekiasi koralinis rifas, kuris garsėja savo povandeniniu pasauliu visoje saloje. Paplūdimio pakrantėje stovi daugybė prabangių viešbučių ir restoranų, kurie siūlo paragauti tradicinių patiekalų ir šviežių jūros gėrybių.

Kuta

Kuta

Kutos miestelis yra viena garsiausių Balio dalių, nes nuo čia prasidėjo šiuolaikinio turizmo era saloje. Kurortas yra žinomas dėl savo ilgo smėlio paplūdimio, didelių bangų, naktinio gyvenimo pramogų ir didelės barų, naktinių klubų bei viešbučių koncentracijos šioje vietoje. Kuta judrus ir triukšmingas miestelis, todėl mėgstantys ramų poilsį turėtų aplenkti šį kurortą.

Jalituwih ryžių terasos

Jalituwih ryžių terasos

Jalituwih ryžių terasos – tai viena įspūdingiausių Balio vietų, kurią būtina pamatyti, viešint šioje nuostabioje saloje. Maždaug 90 minučių kelio automobiliu nuo Ubudo esančios Jatiluwih ryžių terasos apima daugiau kaip 600 ha ryžių laukų palei Batukaru kalnų kalvos šlaitus. Neabejojame, kad būtent čia padarytos nuotraukos bus vienos įspūdingiausių iš visų, kurias parsivešite iš Balio salos. Geriausia aplankyti ryžių terasas drėgnuoju sezonu, kuris įprastai trunka nuo spalio iki balandžio.

Tegallalang ryžių terasos

Tegallalang ryžių terasos

Tegallalang ryžių terasos išsidėsčiusios salos viduryje yra populiariausios Balyje. Jos labiau perpildytos nei Jalituwih ryžių terasos, todėl į jas vykti rekomenduojame anksti ryte arba vakarui artėjant, nes dienos viduryje jose labai daug turistų. Atminkite, kad vietiniai gyventojai prašo aukų, norinčių praeiti per ryžių laukus.

Balio jūrų ir safario parkas

Balio jūrų ir safario parkas

Balio jūrų ir safario parkas jus pasitiks su daugiau nei 100 skirtingų rūšių gyvūnų, kurių dauguma gyvena Indonezijoje. Čia galėsite išvysti tokius gyvūnus kaip Komodo varanus, orangutangus, zebrus, raganosius ir kitus. Visą dieną parke vyksta šokių ir muzikos pasirodymai. Taip pat galite vykti į safari turą, kurio metu pamatysite gyvūnus laisvai klaidžiojančius po visą parką. Norintys gali pasilikti šiame parke nakčiai ir stebėti gyvūnus, einančius pro jūsų viešbučio kambarį. Bilietus į šį parką galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Batubulanas

Batubulanas

Batubulanas nutolęs nuo Denpasaro apie 8 km į šiaurės rytus yra žinomas dėl tradicinių akmeninių raižinių. Vaikščiodami kaimo gatvelėmis išvysite daugybę galerijų ir vietinių amatų parduotuvėlių. Žymiausias kaimo lankytinas objektas yra Pusa Puseh šventykla, kuri dekoruota sudėtingais raižiniais ir įspūdingomis akmeninėmis statulomis. Kiekvieną dieną šioje šventykloje vyksta tradiciniai šokiai, kuriuos mielai stebi turistai.

Padangbai

Padangbai

Padangbai pajūrio miestelis įsikūręs mažytėje įlankoje Balio salos rytuose. Labiausiai šis miestelis žinomas dėl gražių nardymo vietų, kurias lengva pasiekti trumpos kelionės metu iš Padangbai. Taip pat tai patogi sustojimo vieta tiems, kas vyksta iš Balio į Lomboko ir Gili salas. Pačiame miestelyje jūsų dėmesį patrauks 3 nuostabūs paplūdimiai, restoranų ir kavinių gausa, kuriuose galima paragauti skaniausių vietinių patiekalų.

Amed kaimas

Amed kaimas

Jei ieškote ramesnio Balio kampelio, nepaliesto minios turistų,  tuomet Amed kaimelis yra puikus pasirinkimas. Tai jauki vieta, kurioje galima mėgautis juodos spalvos vulkaniniu paplūdimiu, krištoliniu jūros vandeniu bei nardymo malonumais. Iš Amed kaimelio taip atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai į aukščiausią Balio ugnikalnį – Agungo, kurio aukštis siekia kiek daugiau nei 3 kilometrus. Kadrai iš šios vietos bus vieni įspūdingiausių iš kelionės Balyje.

Besakih šventykla

Besakih šventykla

Besakih šventykla, įsikūrusi ant Agungo ugnikalnio šlaito, yra didžiausia Balio šventykla. Kompleksą sudaro mažiausiai 85 šventyklos, o kai kurios iš jų buvo pastatytos daugiau nei prieš 1000 metų. Kiekvienais metais šventykloje vyksta daugiau nei 70 religinių ceremonijų ar iškilmių, kuriose lankosi hinduistai iš visos salos. Pačią šventyklą supa vaizdingos ryžių terasos, vešlūs miškai, kalnai ir augmenija, sukurdami nepakartojamą vaizdą. Turistams ši šventykla yra lengvai pasiekiama iš bet kurios salos vietos, tačiau lankytis leidžiama tik išorinėje komplekso teritorijoje, o įeiti į pastatų vidų – draudžiama.

Sidemen slėnis

Sidemen slėnis

Vykdami maždaug 90 minučių automobiliu į šiaurės rytus nuo Ubudo, rasite įspūdingą Sideman slėnį. Žavūs kaimeliai slepiasi žaliame ryžių terasų slėnyje, apsuptame kalvų, o tolumoje stūkso Agungo kalnas. Pasivaikščiokite po kaimelius ir jų apylinkes, kuriuose rasite nuostabius krioklius, papuošiančius kraštovaizdį. Taip pat čia galite įsilieti į vietinę bendruomenę, nes Sideman slėnio kaimeliuose dažnai vyksta įvairūs kultūriniai renginiai.

Sekumpul kriokliai

Sekumpul kriokliai

Sekumpul kriokliai sudaryti iš 7 kaskadų yra laikomi gražiausiais Balio saloje. Norint pasiekti krioklius, teks žygiuoti žaliuojančiomis džiunglėmis apie 40 minučių. Pasiekę tikslą galėsite grožėtis nuostabiais vaizdais ir išskirtine krioklį supančia gamta. Tai puikus dienos nuotykis gamtos mylėtojams, norintiems paragauti laukinio Balio, esančio toliau nuo masinio turizmo.

Tulamben nardymas

Tulamben nardymas

Nardyti galite visoje Balio saloje, tačiau jeigu norite išbandyti nardymą tarp nuolaužų, turėsite atvykti į Tulambeną. Netoli kranto, jūros dugne rasite USAT Liberty laivo nuolaužas, kuris čia buvo paskandintas per Antrąjį pasaulinį karą japonų povandeninio laivo. Nardant tarp laivo nuolaužų, galima grožėtis povandeninio pasaulio fauna ir flora. Norėdami išbandyti šią pramogą, turite būti patyręs nardytojas. Norėdami nardyti pigiau, bilietus užsisakykite iš anksto internetu paspaudus šią nuorodą. 

Menjangan sala

Menjangan sala

Menjangan sala yra Vakarų Balio nacionalinio parko dalis, į kurią patekti galima laivu iš Labuhan Lalang uosto. Kaip ir daugelyje mažų salų, taip ir Menjangan saloje, pagrindinė pramoga yra nardymas. Povandeninis pasaulis čia nuostabus, kurį sudaro koraliniai rifai, plaukiojantys jūriniai vėžliai, aštuonkojai, krabai ir daugybė kitų gyvūnų. Sala garsėja balto smėliu paplūdimiais ir krištolo skaidrumo jūra. Taip pat čia stūkso keletas šventyklų, iš kurių atsiveria nuostabūs vaizdai į Balio salą.

Balangan paplūdimys

Balangan paplūdimys

Balangan balto smėlio paplūdimys, esantis Bukito pusiasalyje, tęsiasi 200 metrų Indijos vandenyno pakrante. Jeigu norite pabėgti nuo minios, jis puikiai tam tiks. Paplūdimys dažniausiai būna banguotas, todėl jis populiarus tiek tarp pradedančių, tiek tarp profesionalių banglentininkų. Čia taip pat rasite kavinių ir restoranų, kuriuose vakarieniaujant galėsite stebėti nuostabius saulėlydžius.

Seminyak paplūdimys

Seminyak paplūdimys

Balio sala garsėja pasakiško grožio saulėlydžiais, o norint juos pamatyti geriausia vykti į pietvakarinėje salos dalyje esantį balto smėlio Seminyak paplūdimį. Tai viena iš populiariausių Balio atostogų vietų tiems, kas mėgsta tingų poilsį paplūdimyje. Švarus vanduo, puikus smėlis ir budintys gelbėtojai padaro šį paplūdimį patraukliu. Daugybė čia esančių paplūdimio kavinių ir restoranų suteikia paplūdimiui malonią atmosferą. Maitinimo įstaigose galite mėgautis skaniu maistu ir gėrimais gana nebrangiai.

Nusa Penida sala

Nusa Penida sala

Nusa Penida – tai nedidelė sala įsikūrusi Balio pietryčiuose, kurioje rasite gražiausius paplūdimius ir įlankas. Nusa Penida salą puošia smailios kalnų viršūnės, aukštos pakrančių uolos, todėl dėl išskirtinio kraštovaizdžio ją aplanko nemažai turistų. Sala populiari tarp nardymo mėgėjų, nes vanduo čia labai skaidrus, o povandeninis pasaulis pilnas gyvybės. Jeigu planuojate apsistoti saloje, tai nakvynei pasirinkimas yra nuo kaimiškų namelių iki prabangių vilų. Būdami saloje galite aplankyti šventyklas, nuostabaus grožio paplūdimius, iš kurių pats garsiausias Kelingking paplūdimys.

GWK kultūros parkas

GWK kultūros parkas

„Garuda Wisnu Kencana“ kultūros parkas yra skirtas indų dievui Višnui. Čia rasite milžinišką statulą, kuri yra 121 metrų aukščio ir tai yra 4 pagal dydį statula pasaulyje. GWK kultūros parke galima mėgautis įvairiomis pramogomis – čia nuolat organizuojami koncertai, festivaliai, parodos, gatvės teatras, kecak šokiai ir t.t. Jame galima mėgautis panoraminiais Balio salos vaizdais arba pasinėrus į Indonezijos paveldo virtuvę, ragauti išskirtinių patiekalų.

Balio zoologijos sodas

Balio zoologijos sodas

Balio sala taip pat turi ir zoologijos sodą, kuris yra vienas geriausių visoje Azijoje, todėl tai puiki vieta mylintiems gyvūnus. Zoologijos sode galima pamatyti tigrus, dramblius, raganosius, daugybę spalvingų paukščių ir kitų gyvūnų. Taip pat zoologijos sodas siūlo ir išskirtines pramogas, tokias kaip naktinių gyvūnų stebėjimas, pusryčiai su orangutangais ar maudynės su drambliais. Tokių pramogų metu patirsite neišdildomus įspūdžius ir nuostabias akimirkas. Bilietus į zoologijos sodą galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Netoli Balio salos esančios įspūdingos vietos

Gili salos

Gili salos

Netoli garsiojo Balio pūpso trys nuostabios Gili salos, kurios tampa vis populiaresnės tarp turistų. Iki jų nusigauti galima tik greituoju kateriu iš Lomboko, nes kitoks transportas yra draudžiamas. Salos yra mažytės, todėl jas galima nesunkiai apeiti. Nors kiekviena sala turi savo išskirtinumo, tačiau jos visos turi pasakiškus baltus smėlio paplūdimius ir skaidrų žydrą vandenį bei ramią atmosferą. Gili salas supa gražūs koralai, todėl čia rasite daugybę geriausių nardymo vietų regione. Didžiausia iš salų yra Gili Travangan sala, Gili Air yra mažesnė ir ją renkasi dažniausiai šeimos su vaikais, o Gili Meno yra mažiausia iš jų ir populiariausia tarp jaunavedžių. Salose rasite viską, ko reikia šauniam poilsiui: puikias apgyvendinimo įstaigas, gerus barus, saulę, jūrą ir gražią gamtą.

Bromo ugnikalnis

Bromo ugnikalnis

Rytinėje Java salos dalyje rasite Bromo ir Ijen ugnikalnius, kurie abu labai skirtingi, tačiau abu nuostabūs. Bromo ugnikalnis, iškilęs iki 2329 m., yra veikiantis ir šiandien. Jis stūkso Bromo Tengger nacionaliniame parke, o jo kraštovaizdis primena mėnulį. Į ugnikalnį galima pakilti kopiant arba tiesiog užvažiuojant džipais, o iš viršaus atsiveria įspūdingi vaizdai. Bromo kalnas ir aplink jį esanti Tenggerio sritis žavi tuo, kad vis dar išlaiko savo senas tradicijas, gyvenimo būdą bei čia vis dar galima išvysti tradicinius namus.

Ijen ugnikalnis

Ijen ugnikalnis

Rytinėje Java salos dalyje stūkso Ijen ugnikalnis, kuris garsus savo mėlynomis ugnelėmis. Norint išvysti šį nepakartojamą reginį, reikia kopti iki ugnikalnio viršaus ir nusileisti į jo kraterį. Mėlynos liepsnos reiškinys susidaro, kai iš vulkano gelmių kylančios dujos susijungusios su oru užsidega. Ši vieta ypatinga, nes yra didžiausia tokio tipo visame pasaulyje. Geriausia grožėtis mėlynomis liepsnelėmis naktį, tada vaizdas yra ryškiausias.

Borobuduro šventykla

Borobuduro šventykla

Borubuduro šventyklai priklauso didžiausios pasaulyje budistų šventyklos titulas. Ji stovi ant kalno centrinėje Java salos dalyje, nuo kurio atsiveria nuostabi apylinkių panorama. Šis IX a. paminklas yra dekoruotas 2672 reljefo plokštėmis ir 504 Budos statulomis. Įdomu tai, kad šventykla buvo pastatyta nenaudojant jokios rišančios medžiagos ir puikiai išsilaikė iki šių dienų. Ji sudaryta iš trijų dalių – pagrindo, kūno ir antstato, kurie simbolizuoja budizme Visatą, apimančią kamadhatu, rupadhatu ir arupadhatu sferas. Unikali Borobuduro šventykla yra laikoma vienu iš septynių pasaulio stebuklų.

Prambanano šventykla

Prambanano šventykla

Ši šventykla yra gražiausia ir didžiausia induistų šventykla Indonezijos salyne. Tai visas šventyklų kompleksas, pastatytas IX a., kuris užima apie 40 hektarų ploto. Jį sudaro trys pagrindinės šventyklos ir dar apie 240 mažų šventyklų. Didžiausia šventykla yra skirta dievui Šivai, o dvi mažesnės šventyklos, esančios abiejose jos pusėse, skirtos kūrėjui Brahma ir palaikytojui Višnui. Aukščiausia Prambanano šventykla iškyla iki 47 metrų aukščio. Čia galima pasivaikščioti ir apžiūrėti visą Prambanano archeologinį parką.

Komodo sala

Komodo sala

Komodo sala – tai nedidelė sala, nutolusi nuo Balio apie 200 kilometrų, kurioje gyvena apie 2000 gyventojų. Ji priklauso Mažųjų Sundos salų grupei, Rytų Nusa Tengaros provincijai, kurioje įkurtas didelis ir stulbinantis Komodo nacionalinis parkas. Parko teritorijoje gyvena apie 2500 garsiųjų Komodo drakonų, įvairių roplių, paukščių ir žinduolių. Komodo drakonai arba Varanai yra 3 metrų ilgio ir daugiau nei 70 kg sveriantys didžiausi driežai ir ropliai pasaulyje. Šiuos milžinus galima pamatyti vienintelėje pasaulio vietoje – Komodo nacionaliniame parke ir jį supančioje Flores saloje. Parko reljefą sudaro kalvos, atogrąžų miškai, miško savanos ir smėlėti paplūdimiai. Įspūdžiai parsivežti iš šios kelionės, išliks visam gyvenimui jūsų atmintyje.

Wae Rebo kaimas

Wae Rebo kaimas

Flores saloje esantis unikalus Wae Rebo kaimas vis dar mažai atrastas turistų. Šis mažas ir izoliuotas kaimas buvo pastatytas prieš 100 metų Empu Maro, o šiandieniai gyventojai yra jo 18-osios kartos palikuonys. Wae Rebo kaimas įsikūręs 1100 metrų aukštyje, o norintiems jį pasiekti teks keliauti 3 – 4 valandas pėsčiomis nuo Denge kaimo. Pasiekus kaimą prieš jūsų akis atsivers nuostabios kalnų panoramos ir tankaus Todo miško vaizdas. Šis atogrąžų miškas turtingas įvairia augalija, tarp kurios rasite gražiąsias orchidėjas ir įvairius paparčius. Svarbiausias Wae Rebo akcentas – išskirtiniai, aukšti, kūgio formos namai, vadinami Mbaru Niang. Namai turi penkis lygius, kurie skirti konkrečiai paskirčiai. Kaime taip pat galima pamatyti bendruomenei skirtą ceremonijų namą, kuriame viso klano nariai susirenka į ceremonijas ir apeigas. Čia saugomas šventas būgnų ir gongų palikimas. Kaime neveikia mobilus ryšys, elektra įjungiama tik nuo 18 iki 22 val., o oras pakankamai šaltas, todėl prieš keliaujant būtina apsirengti šilčiau.

Merapio ugnikalnis

Merapio ugnikalnis

Merapio ugnikalnis stūkso Indonezijos salyne, Javos saloje. Tai vienas aktyviausių šio salyno ugnikalnių, kuris apie save primena maždaug kas 7 metai. Vienas galingiausių išsiveržimų įvyko 1006 metais, kuomet buvo visiškai sunaikinta javos – indų Matarami karalystė. Nors aktyvus ugnikalnis tarsi tiksinti bomba, tačiau jis yra labai svarbus Javos salos gyventojams. Jie išsiveržusią lavą, pelenus ir mineralus panaudoja aplinkinės teritorijos derlingumui gerinti. Dėl šios priežasties tai yra viena derlingiausių vietų pasaulyje.

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Balio salos klimatas

Balio sala lankoma ištisus metus, nes karšta joje būna ištisus metus, tačiau verta žinoti, kad saloje vyrauja drėgnas, tropinis klimatas. Vidutinė metinė temperatūra Balio saloje siekia 28 °C. Drėgnasis sezonas trunka nuo spalio iki balandžio mėnesio, su pietrytiniais musonais, kuriuos lydi liūtys. Gegužės mėnesį saloje prasideda palyginti nekarštas ir labiausiai poilsiui tinkantis sausasis sezonas, kuris trunka iki rugsėjo mėnesio. Temperatūra tuo metų laiku svyruoja 27 – 30 °C.  Vidutinė metinė vandens temperatūra Balyje ištisus metūs būna 25 – 28 °C. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais Balio sala sulaukia didžiausio turistų srauto, todėl reikėtų vengti kelionių šias mėnesiais.

Kaip nuvykti į Balio salą?

Balio sala nėra lengvai pasiekiama, nes nėra tiesioginių skrydžių iš Lietuvos, todėl jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Pavasario metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Balio salą ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės maršrutą, kurį sudarys: skrydžiai, autobusai ir pilnas lankytinų vietų planas.

Kaip keliauti po Balio salą?

Po Balio salą geriausia keliauti nuomojantis motociklus arba motorolerius. Taip pat galite naudotis autobusų paslaugomis, jų tinklas regione gal ir nėra labai gerai išvystytas, tačiau neturėtų kilti problemų norint pasiekti populiariausias lankytinas vietas. Norėdami pasiekti salas, plaukite keltais arba greitaeigiais kateriais. Reikalingą transportą savo kelionei iš Balio į Gili salas ar kitas Indonezijos vietas, galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Indonezijoje, turite būti ne mažiau 21 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 42 Eur už parą.

Nakvynė Balio saloje

Balio sala ir jos unikalios lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų hostelių, svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis salos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

The Kalyana Ubud Resort – Ubudo mieste esantis geras viešbutis, už 2,6 km nuo Beždžionių miško.
Amnaya Resort Kuta – Kutoje, netoli paplūdimio įsikūręs, gerai vertinimas poilsio kompleksas.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Balio salos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Balio salos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių salos vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Balio salos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi šiuo įrankiu, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Balio salos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Balio salos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

nine + 16 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą