+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Sintra lankytinos vietos

Sintra lankytinos vietos

Sintra

Sintra ir šio nuostabaus miestelio lankytinos vietos yra tikras Portugalijos lobis, stebinantis turistus savo grožiu. Miestelis įsikūręs netoli Lisabonos, miškingoje Serra de Sintra kalnų papėdėje. Sintros kraštovaizdį sudaro granitinės uolos, miškai, tarpekliai ir šaltiniai. Sintra garsi visame pasaulyje savo unikalia architektūra ir yra saugoma UNESCO pasaulio paveldo. Miestelyje rasite įspūdingą maurų pilį, Penos ir Monseratės rūmus, Altos kryžių, Nacionalinius rūmus ir daugelį kitų garsių objektų. Pažintį su Sintra pradėkite nuo apsilankymo vaizdingame miestelio senamiestyje. Čia rasite daugybę kavinių, parduotuvių, kurie įsikūrę spalvinguose miestelio nameliuose. Kadangi Sintra įsikūrusi kalnuotoje ir miškingoje vietovėje, todėl oras čia kiek vėsesnis, tačiau lankytinos vietos dėl to nėra mažiau lankomos.

Sintra lankytinos vietos

Penos rūmai

Penos rūmai

Išskirtinio grožio Penos rūmai yra laikomi vienais nuostabiausių Portugalijos turistinių objektų ir labiausiai lankomi Sintroje. Rūmai buvo pastatyti XV a., tačiau 1755 m. rūmus sugriovė didžiulis žemės drebėjimas, kuriuos 1838 m. atstatyti pavyko karaliui Ferdinandui II. Po kelių metų jis nutarė rūmus nudažyti įvairiomis spalvomis, kad jie taptų labiau ekstravagantiški. Penos rūmuose susimaišę daug įvairių dizaino stilių, kas rūmus paverčia įspūdingais. Jie stūkso ant didžiulio kalno, nuo kurio atsiveria panorama į Sintros miestą. Bilietus geriausia užsisakyti iš anksto internetu, nes lankytojų srautai prie rūmų labai dideli.

Penos parkas

Penos parkas

Penos rūmus supa didžiulis parkas, kurį taip pat įkūrė Ferdinandas II. Milžiniškame 200 hektarų ploto parke auga egzotiniai medžiai ir augalai. Jame daug romantiškų pėsčiųjų takų, kurie veda per istorines vietas, ežerus ir autentiškus tiltus. Pasiekus aukščiausią Sintros kalnų viršūnę Cruz Alta, prieš jūsų akis atsivers nepakartojami panoraminiai vaizdai, o giedrą dieną gal pavyks pamatyti ir Lisaboną.

Sintros nacionaliniai rūmai

Sintros nacionaliniai rūmai

Sintros nacionaliniai rūmai nuo XV a. iki 1910 m. buvo Portugalijos karališkosios šeimos rezidencija. Gotikinio stiliaus pastato išorėje labiausiai dėmesį atkreipia du balti kaminai, kurie jau seniai yra tapę Sintros miesto simboliu. Tai geriausiai išsilaikę viduramžių laikų karališkieji rūmai Portugalijoje, kurie visada buvo mėgstami Portugalijos didikų. Užsukę į vidų, sužinosite daugiau apie Portugalijos istoriją. Vidaus interjere atsispindi įvairūs stiliai, kuriuos čia paliko gyvendami skirtingo laikmečio karaliai. Bilietus į šiuos rūmus taip pat siūlome užsisakyti iš anksto internetu.

Kinta da Regaleira dvaras

Kinta da Regaleira dvaras

Kinta da Regaleira (Quinta da Regaleira) – tai ekstravagantiškas XIX a. gotikinis dvaras, kurį supa vieni moderniausių sodų Sintroje. Šie prabangūs ir puošnūs centriniai rūmai yra penkių aukštų, kuriuose yra valgomasis, biliardo kambarys, miegamieji, tarnaičių kambariai ir dar daug kitų įvairios paskirties patalpų. Sodai užpildyti dekoratyviniais augalais, statulomis, mistiniais religiniais simboliais, o įdomiausia šių sodų vieta – šulinys. Jo apačioje galima įžiūrėti milžinišką tamplierių kryžių aštunkampėje žvaigždėje, kuris yra Monteiro herbas. Iki šių laikų vis dar niekas negali tiksliai paaiškinti kaip jis ten atsirado. Keista, tačiau šie rūmai nėra labai žinomi ir turistų čia žymiai mažiau nei Penos rūmuose.

Sintros kapucinų vienuolynas

Sintros kapucinų vienuolynas

Sintros kapucinų vienuolynas (Convento dos Capuchos) buvo įkurtas XVI a. labai izoliuotoje vietovėje, Sintros kalnų širdyje. Vienuoliai čia gyveno labai kukliose, iš akmens iškaltose celėse, kurios buvo išklotos kamštmedžiu. Vienuolynas buvo gyvenamas apie 300 metų, o apleistas 1834 m. Lankytojai vaikštinėdami po šią unikalią vietą gali apžiūrėti celes, nedidelę koplyčią, prausyklas, virtuvę ir kavinę. Didelė įvairovė medžių ir kitų augalų vis dar stebina lankytojus. Bilietus į kapucinų vienuolyną galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Maurų pilis (Castelo dos Mouros)

Maurų pilis

Maurų pilis (Castelo dos Mouros) buvo pastatyta IX amžiuje kaip gynybinis įtvirtinimas. Vėliau pilis buvo sugriauta dėl stichinių nelaimių, tačiau atkuriant projektus ir ją restauruojant buvo siekiama išlaikyti pagrindinę struktūrą. Pilis pastatyta tankių miškų apsuptyje, o nuo bokštų atsiveria įspūdingas panoraminis vaizdas į Sintrą. Ši įspūdinga Maurų pilis, kartu su Penos ir Sintros rūmais yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Bilietus į šią pilį galite nusipirkti čia.

Monseratės rūmai

Monseratės rūmai

Monseratės rūmai – tai paslėptas deimantas netoli Sintros miesto, kurį rekomenduojame aplankyti, jeigu norite pabėgti nuo miesto šurmulio. Monseratės rūmų istorija prasidėjo nuo koplyčios, pastatytos 1540 metais. Pagrindiniai rūmai buvo pastatyti 1860 m. vieno anglo aristokrato kaip vasaros rezidencija. Čia rasite arabų, indų ir gotikos laikų architektūros stilių mišinį. Rūmai didžiuojasi išskirtinai gražiai raižytomis arkomis, spalvingu sodu, kuriame auga egzotiniai augalai ir autentiškais kambariais, kuriuose eksponuojamos senos nuotraukos. Bilietus geriausia užsisakyti iš anksto internetu, taip išvengsite eilių prie kasų.

Keluso rūmai

Keluso rūmai

Keluso rūmai, esantys tokio pačio pavadinimo miestelyje, yra nutolę nuo Sintros apie 20 kilometrų. Šiuos rūmus XVIII amžiuje pastatė karalius Pedro III, kaip savo vasaros rezidenciją. Vaikštant po sodą akis džiugina gražūs fontanai su įmantriomis skulptūromis, autentiškos keramikinės plytelės azulejos ir žaliuojantys puošnūs sodai. Rūmai šiandien yra oficiali Portugalijos užsienio asmenybių priėmimo vieta. Taip pat juose dažnai vyksta koncertai ir kiti renginiai, o norintys gali apsistoti nakčiai paveldo viešbutyje Pousada Palacio de Queluz. Bilietus į šiuos rūmus taip pat galima nusipirkti internetu.

Ekskursijos ir pramogos

Sintros klimatas

Sintros klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Miesto apylinkėse, tiek pačioje Sintroje kritulių būna apie 120 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Sintros mieste – 14 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 19 °C temperatūra. Lapkritis ir žiemos mėnesiai yra lietingiausi ir šalčiausi mėnesiai mieste ir jo apylinkėse, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Sintrą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Sintrą nebus lengva. Pirmiausia jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais iki Lisabonos. Po to Sintrą lengvai galima pasiekti autobusu arba traukiniu. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Sintrą ir Lisaboną ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Portugaliją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje puikiai išvystyta, todėl keliauti po Portugaliją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, jie itin komfortiški ir greiti, tačiau tinklas nėra itin plačiai išvystytas ir bilietai kainuoja brangiau nei keliaujant autobusu, todėl nemažai žmonių renkasi pastarąjį variantą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Portugalijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 13 Eur už parą.

Nakvynė Sintros mieste

Sintra ir jos lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Tivoli Sintra – gerą įvertinimą turintis viešbutis įsikūręs Sintros širdyje.
Sintra Bliss Hotel – Sintros centre, šalia traukinių stoties esantis geras viešbutis.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Sintros žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Sintros žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Sintros žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Sintros žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Pasinaudokite mūsų sukurtu Sintros žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

2 × 1 =