+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Roma lankytinos vietos

Roma lankytinos vietos

Roma

Roma ir šio nuostabaus miesto lankytinos vietos jūsų tikrai nenuvils, o įspūdžiai kuriuos parsivešite išliks visam gyvenimui. Italijos sostinė, įsikūrusi centrinėje šalies dalyje, didžiuojasi savo istorija, kuri skaičiuoja daugiau nei 2500 metų. Tai miestas, kurio beveik kiekviename gatvės kampelyje galima jausti istoriją ir meną. Roma yra vienas populiariausių miestų Europoje, kurį kasmet aplanko minios turistų. Čia rasite gausybę lankytinų vietų: nuo senovės griuvėsių iki pasaulinės klasės galerijų ir aikščių. Miestą garsina keli pasaulinės reikšmės objektai, todėl būtina aplankyti Koliziejų, Romos forumą, Kapitolijaus kalvą, Panteoną. Viešint Romoje, tiesiog privaloma nukakti prie Trevi fontano. Ten visi turistai meta savo monetą į fontaną tam, kad galėtų vėl sugrįžti į šį žavingą miestą. Roma tokia didelė, o lankytinos vietos tokios įspūdingos, kad vieno vizito tikrai neužteks.

Roma lankytinos vietos

Romos Koliziejus

Koliziejus

Koliziejus yra viena pagrindinių Romos lankytinų vietų. Jis laikomas vienu didžiausių romėnų architektūros ir inžinerijos stebuklų. Koliziejaus statybą 72 m. pradėjo Flavijos dinastijos imperatorius Vespasianas, o jas pabaigė jo sūnus Titas. Didžiulis amfiteatras galėjo talpinti iki 50 000 žmonių, kuriame vykdavo ne tik garsiosios gladiatorių kautynes, bet ir viešos egzekucijos, egzotinių gyvūnų parodos. Kiekvienais metais Koliziejuje apsilanko 6 milijonai žmonių, todėl norint išvengti didelių eilių, bilietus geriausia nusipirkti internetu iš anksto.

Vatikanas

Vatikanas

Vatikanas – tai mažiausia nepriklausoma valstybė pasaulyje, kurios plotas yra mažesnis nei pusė kvadratinio kilometro. Teritorijoje galite išvysti Vatikano rūmus, Šv. Petro aikštę ir to paties vardo baziliką, kurią lanko piligrimai iš viso pasaulio. Vatikano rūmuose galima apžiūrėti įspūdingus apartamentus, Vatikano biblioteką ir daugybę išskirtinių muziejų, kurių kolekcijos pribloškia lankytojus. Norėdami skirti daugiau laiko Vatikanui, vykite į jį nuo ankstaus ryto.

Vatikano muziejai

Vatikano muziejai

Vatikano muziejai apima keletą įspūdingų muziejų, kuriuose eksponuojama viena iš didžiausių pasaulyje dailės kolekcijų. Garsiausios ir labiausiai lankomos vietos yra spiraliniai laiptai, kuriuos 1932 m. suprojektavo Džiuzepė Momo ir išskirtinio grožio Siksto koplyčia, kurioje galima pamatyti įspūdingas Mikelandželo freskas, nutapytas 1508 – 1512 m. Lankytojų dėmesį patraukia ir Rafaelio, Leonardo da Vinčio, Karavadžo ir kitų garsių menininkų darbai. Siekdami kontroliuoti didžiules lankytojų minias, muziejai turi 4 maršrutus, kurie trunka nuo pusantros valandos iki 5 valandų. Norėdami pamatyti Siksto koplyčią ir muziejus, galite įsigyti dvigubą bilietą internetu, paspaudę šią nuorodą.

Romos Panteonas

Panteonas

Panteonas – tai vienas geriausiai išsilaikiusių Romos pastatų, kuris buvo pastatytas 126 m. Pastato priekį puošią įspūdingas portikas su aštuoniomis korintinėmis kolonomis. Pagrindinis šventyklos akcentas – 43 metrų kupolas, kuris tarsi kabo pakabintas be matomų atramų. Tai didžiausias pasaulyje nesutvirtinto betono kupolas, kuris pribloškia lankytojus. Bilietus į Panteoną galite nusipirkti čia.

Romos forumas

Romos forumas

Romos forumas, įsikūręs nedideliame slėnyje tarp Palatino ir Kapitolijaus kalvų, šimtmečius buvo šio didingo miesto viešasis ir politinis gyvenimo centras. Čia buvo gausybė šventyklų, arkų, paminklų, veikė įvairūs turgūs ir teismai. Žlungant Vakarų Romos Imperijai, stipriai nukentėjo ir forumas. Šiandien jis atviras lankytojams, kurie gali laisvai vaikščioti po senovinius griuvėsius. Žinomiausi išlikę paminklai – Septimijaus Severo ir Tito arkos, Pijaus ir Saturno šventyklos. Bilietus į šį kompleksą geriausia nusipirkti internetu iš anksto.

Navonos aikštė

Navonos aikštė

Navonos aikštė, iš visų pusių apsupta renesansinio bei barokinio stiliaus pastatais, yra viena lankomiausių Romos mieste. Kadaise šioje vietoje stovėjo imperatoriaus Tito Flavijaus Domiciano pastatytas stadionas, kurio arena buvo didesnė nei Koliziejaus. Jis dažniausiai buvo naudojamas festivaliams ir sporto renginiams. Dabartinė aikštė, suformuota XVII amžiuje pilna menininkų ir gatvės prekeivių. Taip pat aikštėje čiurlena keli nuostabūs fontanai, kurie suteikia jai gyvybės. Tai puiki vieta tiems, kas nori atsipūsti ir pailsėti stebint vietinių gyvenimą.

Didžioji Švč. Marijos bazilika

Didžioji Švč. Marijos bazilika

Didžioji Švč. Marijos bazilika pastatyta V a. yra laikoma viena svarbiausių Romos katalikų bažnyčių. Per šimtmečius ji ne kartą buvo niokojama ir naikinama, o XVIII a. bazilika buvo pilnai restauruota. Bažnyčios vidus pribloškia lankytojus įspūdingomis mozaikomis, freskomis, kuriose atsispindi Senojo ir Naujojo Testamento tematika. Taip pat bazilikoje įsikūręs muziejus, kuriame eksponuojami įvairūs liturginiai daiktai ir meno kūriniai.

Apijaus kelias

Apijaus kelias

Apijaus kelias yra garsiausias senovinis kelias Romoje, jungiantis šį didingą miestą su Brindizi pietryčių Italijoje. Tai buvo plačiausias ir ilgiausias tuo metu egzistavęs kelias, kuris buvo pastatytas 312 m. pr. Kr. Keliaujant šiuo keliu galima pamatyti daugybę istorinių paminklų. Garsiausios lankytinos šio kelio vietos – Šv. Kalisto ir Šv. Sebastijono katakombos, kuriose palaidoti ne tik paprasti žmonės, tačiau ir keletas garsių popiežių. Taip pat Apijaus kelyje 71 m. pr. Kr. buvo nukryžiuotas garsusis vergų lyderis Spartakas su savo 6000 bendražygių.

Ispaniškieji laiptai (Scalina Spagna)

Ispaniškieji laiptai 

Žymieji 135 Romos Ispaniškieji laiptai čia buvo pastatyti 1725 m. Jie šį pavadinimą įgavo dėl to, kad šalia buvo įkurta Ispanijos ambasada ir visame šiame kvartale gyveno nemažai ispanų. Anksčiau tai buvo labai populiari vieta tiek tarp vietinių, tiek tarp turistų. Susirinkusieji čia mielai prisėsdavo, ilsėdavosi, dainuodavo ir dalindavosi dienos džiaugsmais. Pieš kelis metus valdžia uždraudė sėdėti ant šių laiptų, kas labai sumažino jų populiarumą.

Karakalos pirtys

Karakalos pirtys

Karakalos pirtys buvo baigtos statyti 216 m. ir veikė Romos mieste daugiau nei 300 metų. Didžiulis pastato kompleksas užėmė daugiau nei 300 kvadratinių metrų plotą. Čia buvo įrengtas sporto centras, įvairios pirtys ir saunos, baseinas, gimnastikos, sporto salės, sodai, bibliotekos, kirpyklos ir parduotuvės. Vienu metu jame galėjo tilpti 1500 žmonių, pastato grindys ir sienos buvo padengtos marmuru, įspūdingomis mozaikomis ir freskomis. Nors plėšikavimai ir žemės drebėjimai, pavertė šį kompleksą griuvėsiais, tačiau čia vis tiek verta užsukti ir apžiūrėti tų laikų architektūrinius šedevrus. Bilietus į Karakalos pirtis galite nusipirkti čia.

Diokletiano pirtys

Diokletiano pirtys

Grandiozinės Diokletiano pirtys buvo didžiausios senovės Romoje, kurios buvo pastatytos nuo 298 iki 306 m. Didžiuliame komplekse vienu metu galėjo tilpti iki 3000 žmonių. Be pirčių čia buvo įkurtas lauko baseinas, bazilikos salė, bibliotekos, kirpyklos, parduotuvės, viešnamiai ir kiti įvairios paskirties pastatai. Diokletiano pirtys buvo naudojamos iki Romos apgulties 537 m., kai ostrogotų  karalius Vitigesas sunaikino akvedukus. Šiandien buvusio komplekso teritorijoje galima rasti bažnyčią, baziliką ir Romos nacionalinio muziejaus skyrių, kuriame galima daugiau sužinoti apie šių pirčių istoriją.

Palatino kalva

Palatino kalva

Palatino kalva, viena iš septynių Romos kalvų, turinti sąsajų su Romos mitologija. Legenda byloja, kad būtent čia vilkas rado dvynius berniukus Romulą ir Remą, kurie ir pastatė Romos miestą. Vėliau ant kalvos prabangius būstus buvo pasistatę imperatoriai ir aristokratai. Šiandien šioje vietoje dar galima rasti keletą įspūdingų senovės Romos griuvėsių, o nuo kalvos viršaus atsiveria nuostabūs vaizdai į miestą.

Trevi fontanas

Trevi fontanas

1762 m. garsus italų architektas Nikolas Salvi įgyvendino popiežiaus Klemenso XII norą ir prie galinės Poli kunigaikščių rūmų sienos pastatė Trevi fontaną. Tai vienas garsiausių fontanų pasaulyje, kuris kiekvienais metais sulaukia daugybės lankytojų. Jo skulptūrų detalės tiesiog fantastiškos, o visas fasadas ir fontanas yra tikras meno šedevras. Jau seniai tapo tradicija mesti monetas į vandenį atsistojus nugara kaire ranka per dešinįjį petį tiems, kas nori sugrįžti į Romą. Tokiu būdu turistai per mėnesį sumeta į fontaną nuo 2 iki 3 tūkstančių eurų, todėl miesto biudžetas pasipildo nemažais pinigais.

Šv. Petro bazilika

Šv. Petro bazilika

Šv. Petro bazilika yra vienas garsiausių religinių statinių pasaulyje. Šv. Petro aikštės gale stovinti bazilika turi gražiai suprojektuotą fasadą, kurį vainikuoja apaštalų ir Jėzaus statulos. Kiekvieną dieną bažnyčią aplanko tūkstančiai tikinčiųjų ir piligrimų. Pirmoji bažnyčia šioje vietoje buvo pastatyta 324., o dabartinio pastato statyba prasidėjo 1506 m. ir baigta buvo 1615 m. Prie bazilikos dirbo daug garsių menininkų ir architektų, o viena nuostabiausių ir labiausiai akis traukiančių vietų yra bazilikos kupolas, kurį papuošė garsusis Mikelandželas. Taip pat nepamirškite stabtelti ties bazilikos altoriumi, kuris išliko nepakitęs nuo XVI a. Šv. Petro bazilika dažnai būna perpildyta, todėl bilietus užsisakykite internetu iš anksto.

Šv. Petro aikštė

Šv. Petro aikštė

Vatikane įsikūrusi Šv. Petro aikštė yra turbūt pati garsiausia aikštė pasaulyje. Kiekvienais metais šimtai tūkstančių žmonių susirenka į ją išklausyti popiežiaus pranešimų ir maldų. XVII a. garsaus italų architekto ir dailininko Bernini sukurta aikštė yra elipsės formos, kurią iš dviejų pusių supa didžiulės kolonados. Aikštės centre stovi Egipto obeliskas, kuris buvo į Romą atgabentas iš Egipto, imperatoriaus Augusto valdymo laikais.

Barberini rūmai

Barberini rūmai

Tai gražūs XVII amžiaus rūmai, kuriuose saugomi meno kūriniai, apimantys XIII – XVIII amžius. Jų įspūdingos lubos dekoruotos freskomis, o sienos puoštos nukryžiuotųjų, popiežių bei kardinolų paveikslais. Rūmai turi tris aukštus, kuriuose eksponuojami Rafaelio, Karavadžo, Kanaleto ir kitų garsių menininkų darbai. Rekomenduojame apžiūrėti didžiulę biblioteką su atlasu ir surištomis knygomis. Taip pat čia galima pamatyti ir kažkada buvusios Švedijos karalienės Kristinos rezidenciją. Pasigrožėkite ir Fra Andželiko, Piterio Pauliaus Rubenso, Gvido Reni skulptūromis. Bilietus į šiuos rūmus galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Nacionalinis etruskų muziejus

Nacionalinis etruskų muziejus

Tai muziejus, kuriame saugoma dalis Italijos istorijos. Nuostabus renesanso stiliaus pastatas iškilo 1550 – 1555 m. Šiame muziejuje galima išvysti daugybę etruskų dirbinių, freskų, meno kolekcijų, senovinių papuošalų, keramikos, bronzos, marmuro skulptūrų ir t.t. Muziejaus eksponatai saugomi per du aukštus ir suskirstyti pagal laikotarpį bei kilmės vietą. Kolekcijose taip pat rasite laidojimo urnas, šventyklų papuošimus, o vienas vertingiausių muziejaus eksponatų – sutuoktinių sarkofagas, atima žadą kiekvienam lankytojui. Bilietus į šį muziejų galite nusipirkti čia.

Vila Farnesina

Vila Farnesina

Istoriniame Romos Trastevere rajone galite užsukti į garsiąją Farnesinos vilą. Tai puikus renesanso laikų pavyzdys, kuris laikomas dar vienu architektūros šedevru mieste. Popiežiaus bankininko Agostino Kjidžio 1517 m. pastatyta vila ne kartą keitė savininkus, o šiandien joje veikia muziejus. Be nuostabios pastato išorės architektūros, vilos vidaus interjeras gausiai dekoruotas garsių menininkų, tokių kaip Rafaelio, Sebastiano del Piombo ir Perucio ypatingo grožio freskomis.

Borgezės galerija

Borgezės galerija

Borgezės galerija – tai garsus meno muziejus, kuris įsikūręs viename didžiausių Romos parkų. Įspūdingas muziejaus pastatas nustebina lankytojus savo puošniu priekiniu fasadu, kuriame galima pamatyti daugybę išskirtinių statulų ir dekoracijų. Muziejaus galerijoje eksponuojami paveikslai, skulptūros ir mozaikos, daugiausia iš XV – XVIII a. Čia galima pamatyti tokių garsių menininkų kaip Titiano, Berninio, Rafaelio, Karavadžo autentiškus darbus. Išėję iš muziejaus skirkite laiko ir pasivaikščiokite po angliško stiliaus Borgezės kraštovaizdžio sodus. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Laterano Šv. Jono bazilika

Laterano Šv. Jono bazilika

Laterano Šv. Jono bazilika yra viena iš keturių pagrindinių bazilikų Romoje, kuri skirta Jonui Krikštytojui ir Jonui evangelistui. Manoma, kad tai pirmoji katalikų bažnyčia, kuri buvo pastatyta Romoje. Nors bazilikos išorė neatrodo tokia puošni kaip kitų bažnyčių, tačiau viduje ji gražiai dekoruota sienų ornamentais, kolonomis, mozaikomis ir paveikslais. Pagrindinis bazilikos akcentas –  popiežiaus sostas, kuris čia buvo pastatytas dar 1367 m. Bilietus į baziliką galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Siksto koplyčia

Siksto koplyčia

Vatikano muziejaus komplekso dalyje esanti Siksto koplyčia yra viena garsiausių religinių koplyčių pasaulyje. Ji pavadinta popiežiaus Siksto IV, kuris 1477 – 1480 m. atstatė ją, vardu. Siksto koplyčia garsėja didelėmis dekoracijomis, freskomis, kurias nutapė tokie garsūs italų dailininkai, kaip Mikelandželas, Sandro Botičelis ir Pietro Perudžinas. Siksto koplyčios lubos ir „Paskutiniojo teismo“ freskos, kurias 1508 – 1541 m. laikotarpyje nutapė genialusis Mikelandželas, yra labiausiai žadą atimančios vietos. Šie du nuostabūs kūriniai yra laikomi įtakingiausiais ir svarbiausiais religijos istorijoje. Siksto koplyčioje taip pat vyksta ir konklava, kurios metu išrenkamas naujasis popiežius. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Šv. Angelo pilis

Šv. Angelo pilis

123 m. pastatyta Šv. Angelo pilis iš pradžių buvo imperatoriaus Adriano ir jo šeimos mauzoliejus, tačiau vėliau popiežiai jos paskirtį pakeitė į tvirtovę. Šiandien pilyje yra įsikūręs muziejus, kuriame ne tik galima išvysti įvairius eksponatus, tačiau ir labiau susipažinti su tvirtovės istorija. Taip pat palipus į viršutinį pilies aukštą, turėsite progą pasigrožėti fantastiškais panoraminiais vaizdais į Šv. Petro aikštę ir Romos miestą. Bilietus į šią pilį galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Trasteverė

Trasteverė

Jeigu norite pamatyti autentišką Romą ir pajusti tikrą vietinių gyventojų gyvenimą, tai turėtumėte apsilankyti Trasteverės rajone. Tai bohemiška miesto dalis, kuri traukia lankytojus siauromis gatvelėmis, tradiciniais restoranais, kavinėmis, barais, nedideliais muziejais ir jaukiomis amatininkų parduotuvėmis. Šioje miesto dalyje nakvynė jums taip pat kainuos pigiau, o norintys pašėlti iki ryto, rajone ras barų, klubų, veikiančių iki aušros.

Tautos aikštė

Tautos aikštė

Tautos aikštė arba itališkai „Piazza del Popolo“, įsikūrusi šiaurinėje Romos dalyje, gyvuoja šioje vietoje jau nuo Romos imperijos laikų. Aikštės centre stovi didžiulis obeliskas, kuris kaip ir Šv. Petro aikštėje, buvo atgabentas iš Egipto. Užlipus ant šalia esančios kalvos, atsiveria nuostabūs vaizdai į aikštę ir Romą. Šalia aikštės stovi kelios bažnyčios, o lankytojus labiausiai traukia Švč. Marijos žmonių bazilika, kurioje galima pamatyti garsiuosius „Šv. Petro nukryžiavimas“ ir „Šv. Pauliaus atsivertimą“, Karvadžo paveikslus.

Konstantino arka

Konstantino arka

Konstantino arka – tai 25 m. aukščio triumfo arka, kuri buvo pastatyta 315 m. imperatoriui Konstantinui Didžiajam, norint paminėti Konstantino pergalę prieš Maksencijų ir Maksimianą. Tai didžiausia Romos triumfo arka, kurios aukštis siekia 21 m., o plotis 26 m. Iš marmuro pastatytas didžiulis monumentas stovi šalia Koliziejaus. Arką remia keturios kolonos, o virš centrinės arkos iškaltas lotyniškas užrašas. Be žodžių, arkų cokoliuose galima išvysti iškaltus kareivius, kalinius ir karo scenas.

Keturių upių fontanas

Keturių upių fontanas

Navonos aikštėje esantis puošnus Keturių upių fontanas, buvo sukurtas legendinio architekto ir skulptoriaus Lorenzo Berninio. Popiežiaus Inocento X užsakytas fontanas buvo atidengtas 1651 m. Jame pavaizduoti keturių didžiausių pasaulio upių − Nilo, La Plata, Dunojaus ir Gango upių dievai, sėdintys ant uolų po egiptietišku obelisku.

Viktoro Emanuelio II Paminklas

Viktoro Emanuelio II paminklas

Viktoro Emanuelio II paminklas, Venecijos aikštėje buvo pradėtas statyti 1885., o baigtas − 1911 m. Monumentas buvo pastatytas Italijos karaliaus Viktoro Emanuelio II garbei. Marmurinį paminklą, kurio plotis yra 135 metrai, o aukštis apie 70 metrų, sudaro daugybė didingų korintinių kolonų, keletas skulptūrų, o viską vainikuoja centre stovinti iš bronzos iškalta Viktoro Emanuelio II raitelio skulptūra. Užlipus laiptais į viršų, jūs galite ne tik pasigrožėti vaizdais į Romą, tačiau ir užsukti į pastate esantį Italijos suvienijimo muziejų.

Nacionalinis Romos muziejus

Nacionalinis Romos muziejus

Nacionalinis Romos muziejus yra padalytas į keturias pagrindines kolekcijas, kurios išsibarsčiusios keliose miesto vietose. Muziejus buvo įkurtas 1889 m., siekiant rinkti, kaupti ir saugoti senovinius eksponatus. Archeologijos muziejuose Palazzo Massimo alle Terme ir Palazzo Altemps sukauptos vienos didžiausių pasaulyje senovės meno kolekcijos. Juose gausu Romos laikų paveikslų, mozaikų, skulptūrų, įspūdingų freskų, juvelyrinių dirbinių. Balbi kriptoje galima grožėtis įspūdingais eksponatais, kurie archeologinių kasinėjimų metu buvo iškasti senovės Romos miesto dalyje – Marso lauke. Diokletiano pirtyse galėsite apžiūrėti senovinį pirčių kompleksą. Bendrą bilietą, kuris galioja į visus muziejus galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Kapitolijaus muziejai

Kapitolijaus muziejai

Kapitolijaus muziejai, įsikūrę ant Kapitolijaus kalvos, yra išsidėstę keliuose pastatuose, kuriuos supa Kampidoljo aikštė. Muziejų kolekcijose gausu garsių menininkų, tokių kaip Karavadžo, Ticiano, Rubenso ir Tintoreto meno kūriniai, monetų ir brangakmenių ekspozicijos. Taip pat lankytojų dėmesį patraukia senovės Romos, tų laikų žinomų žmonių skulptūros ir biustai. Garsiausias Kapitolijaus muziejų eksponatas − „Kapitolijaus vilkė“, kuri, spėjama, buvo sukurta etruskų V a. pr. Kr. Kitas ne mažiau garsus objektas − „Kapitolijaus Venera“ skulptūra, kuri buvo sukurta I a. pr. Kr. Bilietus į muziejus galite nusipirkti čia.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Romos klimatas

Romos klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Miesto apylinkėse, tiek pačioje Romoje, kritulių būna apie 80 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Romos mieste – 16 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 25 °C temperatūra. Žiemos mėnesiais nuo gruodžio iki kovo pradžios mieste būna daugiau kritulių, nors lauke nebūna labai šalta. Oro temperatūra tais mėnesiais svyruoja nuo 0 °C iki 7 °C, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo balandžio iki lapkričio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Romą?

Norėdami nuvykti į Romą galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus arba Rygos. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Romą ar Italiją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Romą?

Romoje viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, traukiniais, tramvajais ar metro. Rekomenduojame tik atvykus įsigyti kortelę – Roma PASS, su kuria ne tik galėsite nemokamai keliauti po sostinę, tačiau ir gausite įvairias nuolaidas. Būnant Romoje geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums pasiekti visas norimas vietas.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Italijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 8 Eur už parą.

Nakvynė Romoje

Roma ir žavingos istorinės lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau miesto centro, tuo jis bus brangesnis. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

B&B Hotel Roma San Lorenzo Termini – netoli miesto senamiesčio įsikūręs geras viešbutis.
Hotel Poggioverde Roma – gerai vertinamas viešbutis įsikūręs Romos Gianicolense rajone.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Romos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Romos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Romos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Romos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Romos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

KELIONĖS PATARIMAS:

Jei planuojate daugiau laiko praleisti kultūriniuose objektuose, tai būtinai įsigykite Go City Rome kortelę, su kuria galėsite aplankyti nemažai lankytinų vietų nemokamai.

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

3 × 3 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą