+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Australija

Ką pamatyti Australijoje

Australija – unikali šalis, kuri savyje talpina tiek daug skirtingų dalykų. Tai yra sausiausias pasaulio žemynas, kuriame kritulių sulaukiama labai mažai. Čia didžiausius plotus užima dykumos ir pusdykumės. Žemyne galima rasti ir atogrąžų miškų, savanų, ledynų, geizerių, pasakiškų krioklių, ledinių upių, kalnų, didžiausią pasaulyje koralinį rifą bei aplinkui išsibarsčiusių daugybę salų. Šalis gali didžiuotis ir retais gyvūnais, tokiais kaip kengūros, koalos, ančiasnapiai, šunys dingo, kurie gyvena išskirtinai tik Australijoje. Nors šalis nemaža, tačiau gyventojų čia nėra daug, o atstumai tarp miestų pakankamai dideli.

Daugiau informacijos apie šalį galite rasti čia

Sidnėjus (Sydney)

Tai didžiausias Australijos miestas, kuris kasmet pritraukia daugybę turistų iš viso pasaulio. Mieste didelius atstumus įveikti padeda puikiai išvystytas viešasis transportas. Sidnėjus turi daugybę lankytinų vietų, didingus dangoraižius, puikius pliažus, kas jį paverčia vienu lankomiausiu miestu pasaulyje. Nors miestas dūzgia nuo vietinių gyventojų ir gausios minios turistų, tačiau yra labai švarus.

Daugiau informacijos apie Sidnėjų galite rasti čia

Lankytinos vietos Sidnėjuje

Operos teatro rūmai (Sydney Opera House)

Tai miesto simbolis, kuris yra lyg architektūrinis paminklas. Jo įspūdingi skliautai, primenantys lotoso žiedą ar bures yra 67 metrų aukščio. Čia vyksta virš 1500 skirtingų renginių per metus. Opera, simfoniniai koncertai, baletas, teatras kaskart privilioja daugybę žiūrovų. Rūmai yra UNESCO Pasaulio paveldo sąraše.

Operos teatro rūmai

Rocks kvartalas (The Rocks)

Sidnėjus yra pakankamai jaunas miestas, todėl jis neturi senamiesčio. Jį atstoja ,,Rocks”, nedidelis kolonijinis rajonėlis, kuriame smagu pasivaikščioti siauromis akmeninėmis kvartalo gatvelėmis. Čia įsikūrę barai, restoranai, suvenyrų krautuvėlės, galerijos ir kitos parduotuvės į kurias norisi užsukti. Šis rajonas yra labai svarbus Sidnėjui, nes tai pirma europiečių atvykėlių įsikūrimo vieta.

,,Rock“ kvartalas

Bondajaus paplūdimys (Bondi Beach)

Tai populiarus paplūdimys Sidnėjuje. Jis vilioja lankytojus savo didelėmis bangomis ir gražiu vaizdu. Greta yra sporto aikštelė, kuri puikiai tiks norintiems pasportuoti ar bent jau pasigrožėti sportuojančiais. Netoli paplūdimio driekiasi pėsčiųjų takai, o paplūdimyje yra baseinas, bei kepsninės išalkusiems poilsiautojams.

Bondajaus paplūdimys

Miesto Rotušė (Sydney Town Hall)

Ekstravagantiško stiliaus pastatas buvo pastatytas 1886 – 1890 m. ant seno kapinyno. Rotušės pastatas garsėja išraiškingu Viktorijos laikų interjeru ir turtinga apdaila, tai puikus architektūrinis pavyzdys. 20 metrų aukščio lubos papuoštos įvairais ornamentais, o vitražiniuose languose atsispindi Australijos flora.

Miesto Rotušė

Karalienės Viktorijos pastatas (Queen Victoria Building)

Tai pastatas, kurio pradinė paskirtis buvo kaip turgavietės, o dabar jame yra įrengta virš 200 prabangių parduotuvių. Pastato architektūra autentiška, papuošta įvairiais ornamentais ir turinti romantikos prieskonį. Įdomus faktas, kad šiame pastate yra saugomas Karalienės Elžbietos laiškas, kuris bus perskaitytas tik 2085 metais miesto gyventojams.

Karalienės Viktorijos pastatas

Harboro tiltas (Sydney Harbour Bridge)

Šis virš 1 km. besitęsiantis tiltas buvo pastatytas 1932 metais. Tiltas naudojamas geležinkelio, kelių transporto ir pėsčiųjų susisiekimui tarp Sidnėjaus centrinio verslo rajono ir šiaurinės miesto dalies. Tilto metalinės konstrukcijos kelia didelį įspūdį, o nuo tilto viršaus atsiveria nuostabaus grožio panorama, kuri tikrai privers jus įsimylėti Sidnėjų.

Harboro tiltas

Darlingo įlanka (Darling Harbour)

Tai didelė poilsio ir pėsčiųjų zona vakariniame, centrinio Sidnėjaus prekybos verslo rajono pakraštyje. Čia vyksta daug pagrindinių miesto pramogų ir rengiami didelio masto renginiai. Įlankoje įsikūrę keli žymūs Sidnėjaus objektai: Madam Tiuso muziejus, ,,Sea life” akvariumas, ,,Wild life” zoologijos sodas. Taip pat čia gausu restoranų, muziejų, parodų, kurie visada pritraukia daugybę turistų į šią vietą.

Darlingo įlanka

Karališkasis botanikos sodas (Royal Botanic Garden Sydney)

Botanikos sodas yra įsikūręs pačiame miesto centre. Jame pamatysite vietines ir kitų kraštų unikalias augalų kolekcijas. Tai puiki poilsio oazė, kuri tiks ne tik šeimoms su vaikais, bet ir kitiems ramybės ieškantiems. Sodas yra vienas seniausių ir gražiausių mieste.

Karališkasis botanikos sodas

Taronga zoologijos sodas (Taronga Zoo)

Zoologijos sode turėsite galimybę susipažinti su Australijos laukiniais gyvūnais ir kitais gyvūnais iš viso pasaulio. Sode atsiveria nuostabi panorama į Sidnėjų. Čia vyksta daug visokių renginių, o kai kurie iš jų vyksta net ir naktį.

Taronga zoologijos sodas

Hyde parkas (Hyde Park)

Tai pats seniausias Australijos parkas, kuriame stūkso šimtamečiai medžiai, taip suteikdami žmonėms atgaivos minutėlę nuo alinančio karščio. Hyde parkas populiarus tarp vietinių darbuotojų, kurie ateina čia papietauti. Parke yra daug paminklų, statulų ir didžiulis fontanas, čia nuolat vyksta įvairūs kultūriniai renginiai.

Hyde parkas

Sidnėjaus muziejus (Museum of Sydney)

Lankydamiesi šiame muziejuje, jūs galėsite stebėti besikeičiantį Sidnėjaus miesto veidą nuo kolonizacijos pradžios iki šių dienų. Ekspozicija įtraukia lankytoją per nuotraukas, video ir matomus eksponatus. Čia nuolat vyksta įvarios parodos ir kiti kultūriniai renginiai.

Sidnėjaus muziejus

Australijos muziejus (Australian Museum)

Šis muziejus yra seniausias Australijoje, turintis tarptautinę reputaciją gamtos istorijos ir antropologijos srityse. Muziejuje išvysite svarbiausių šalies gyvūnų, mineralų, paleontologinių ir antropologinių eksponatų kolekcijas. Čia taip pat galima pamatyti vietinių gyvūnų didžiules iškamšas ir iš arčiau susipažinti su aborigenų kultūra.

Australijos muziejus

Nori keliauti pigiau ir ieškai išskirtinės informacijos? Nedvejok ir tapk mūsų Klubo nariu!

Lankytinos vietos Australijoje

Mėlynieji kalnai

Mėlynieji kalnai (Blue Mountains)

Tai įspūdingas nacionalinis parkas, garsėjantis Mėlynaisiais kalnais. Jų pavadinimas atsirado dėl melsvos miglos gaubiančius kalnus. Kalnai apaugę eukaliptų medžiais, kurių garuojantis eterinis aliejus saulės pagalba įgauną melsvą atspalvį. Parko kraštovaizdis pasakiškas: tropiniai miškai, gražūs kriokliai, tarpekliai, įspūdingos uolos. Miškai pilni Australijai būdingos gyvūnijos. Čia gyvena kengūros, koalos, ančiasnapiai, dingai, margaspalviai paukščiai. Garsiausias šio parko objektas yra Trys seserys – įspūdingos uolos, iškilusios virš slėnio ir turinčios gilius tarpeklius.

Morisset parkas

Moriseto parkas (Morisset Park)

Kadangi Australija yra kengūrų tėvynė, todėl kengūrų parkas yra privalomas. Parke kiekvienas turi puikią galimybę stebėti šiuos gyvūnus iš arti. Visame parke jos vaikštinėja laisvai. Kad kengūros nenukentėtų nuo smalsuolių noro pamaitinti jas neleistinais skanėstais, tvarką užtikrina prižiūrėtojas. Gyvūnai drąsūs, draugiški ir mielai bendrauja su lankytojais.

Melburnas

Melburnas (Melbourne)

Tai antras pagal dydį Australijos mietas. Jis laikomas kultūros ir sporto sostine. Melburnas yra fotografų, menininkų, ir kitų meno žmonių miestas. Tai kosmopolitiškas miestas, kuriame susimaišiusios ispanų, vietnamiečių, žydų, graikų, kinų ir kitų tautų kultūros. Mieste dažnai organizuojamos parodos, vyksta įvairūs koncertai, festivaliai. Melburno architektūra apima tiek Viktorijos laikus, tiek dabartinę architektūrą. Mieste gausu lankytinų objektų. Būtinai aplankykite Šv. Pauliaus katedrą, rotušę, Jaros upės krantinę,  Berko bulvarą,  Princesės ir Regento teatrus. Užsukite į  Ficrojaus sodus, Viktorijos muziejų,  šiuolaikinį Australijos meno muziejų, Lunaparką, Parlamento ir Parodų rūmus.

Kanbera

Kanbera (Canberra)

Kanbera – Australijos sostinė. Miestas pastatytas XX amžiaus pradžioje. Kadangi du didžiausi Australijos miestas nesutarė dėl sostinės titulo, todėl buvo suprojektuotas trečias miestas, kuriam ir buvo suteikta ši privilegija. Mieste nėra dangoraižių ir nedaug gyventojų. Sostinėje daug lankytinų vietų, muziejų, meno galerijų. Rekomenduojama aplankyti Parlamento rūmus, Nacionalinį Australijos muziejų, Australijos nacionalinę galeriją. Įdomu tai, kad visus valdžios pastatus aplankyti gali ir vietiniai ir turistai. Miestas turi visą ambasadų rajoną, kur įkurta daugiau nei 100 ambasadų.

Adelaidė

Adelaidė (Adelaide)

Tai vienas iš Australijos miestų, kuris yra puikus pasirinkimas šeimoms. Miestas yra gana ramus, tačiau veiklos tikrai užteks visiems. Mažiesiems tikrai patiks zoologijos sodas, parkai, aikštės, o suaugusieji galės pasivaikščioti po muziejus, meno galerijas, paragauti nuostabaus vyno. Mylintys gamtą, galės stebėti šalia esančią Kengūrų salą, aplankyti Botanikos sodą. Miestelyje vyksta unikalūs maisto festivaliai, kurie yra smagus laiko praleidimas su šeima.

Pertas

Pertas (Perth)

Tai vienas iš labiausiai atskirtų miestų Australijoje. Miestas yra svarbus finansinis centras bei tikinčiųjų arkivyskupijų centras. Labiausiai mieste mylimas yra Kings parkas. Tai puiki vieta poilsiui su šeima. Mieste matomi kontrastai traukia akį: šalia modernių stiklo ir betono kūrinių stovi ir senieji pastatai. Čia oras puikus visus metus.

Kengūrų sala

Kengūrų sala (Kangaroo Island)

Tai trečia pagal dydį Australijos sala. Ji retai gyvenama, tačiau gyvūnijos įvairovės netrūksta. Jau pats pavadinimas nusako, kokie gyvūnai dominuoja – tai kengūros. Be jų saloje galima išvysti avis, ruonius, pingvinus ir kitus laukinius gyvūnus. Kadangi sala turi mini dykumą ir joje gausu kopų, čia galima atrasti neįprastą pramogą lankytojams ir sporto entuziastams – čiuožimą smėlialentėmis.

Didysis vandenyno kelias

Didysis vandenyno kelias (Great Ocean Road)

Tai vienas įspūdingiausių kelių pasaulyje. Jis tęsiasi 3200 km ir sujungia du Australijos miestus. Kelias vingiuoja per gražiausias Australijos vietas. Jis kerta miškus, eina palei smiltainio uolas ir veda paplūdimiais. Pasirinkus Didįjį vandenyno kelią, pamatysite daugybę nuostabių statinių, tarp kurių yra Dvylikos apaštalų uolos, Londona arka. Kelias taip pat yra didžiausias pasaulyje karo memorialas.

Dvylikos Apaštalų uolos

Dvylikos Apaštalų uolos (The Twelve Apostles)

Dvylikos apaštalų uolos yra vienos žinomiausių Australijos vietų. Tai klintinės uolos, kyšančios iš vandens netoli krantų. Šiandien matomos tik 8 iš jų. Jos stūkso Port Campbell nacionaliniame parke. Deja, dėl erozijos ir oro sąlygų jos pamažu nyksta, todėl su laiku gali nebelikti šio gamtos stebuklo. Tai nuostabi vieta pabūti vienumoje ir pasigrožėti beribiu vandenynu.

Uluru kalnagūbris

Uluru kalnagūbris (Uluru)

Tai Australijos viduryje esanti viena iš didžiausių Žemėje, pavienių monolitinių uolų. Uluru – tikras turistų traukos šaltinis. Rekomenduojame čia sutikti arba palydėti saulę, nes būtent tuo metu galima išvysti visą raudonų atspalvių paletę kuria nusidažo uola. Aplink uolą trykšta versmės, šaltiniai, yra urvų, kuriuose ant sienų matomi senoviniai aborigenų piešiniai, menantys jų istoriją. Norintys gali išmėginti save kopiant į šią uolą, nors tai nėra lengva, tačiau atsiverianti panorama atperka visus sunkumus.

Elis Springsas

Elis Springsas (Alice Springs)

Šis miestas yra svarbus aborigenų kultūros centras. Jame rasite įdomių institucijų. Čia yra  Karališkoji medicinos pagalbos stotis, kuri atlieka svarbų vaidmenį. Ji suteikia medicininę pagalbą žmonėms, gyvenantiems atokesnėse vietovėse. Mieste galima užsukti ir į vienintelę žemėje tokio tipo nuotolinio mokymo mokyklą. Joje vedamos pamokas nuotoliniu būdu vaikams, gyvenantiems sunkiau pasiekiamose vietose. Elis Springse verta užsukti ir į senąją telegrafo stotį.

Simpsono dykuma

Simpsono dykuma (Simpson desert)

Ši dykuma, esanti vidurinėje Australijos dalyje yra vienas sausiausių, nesvetingiausių ir atšiauriausių regionų visame pasaulyje. Jos ypatingas bruožas –  raudono smėlio kopos. Didžiausios kopos aukštis siekia net 40 metrų. Tarp supustytų kopų įsiterpia molio ir akmenų lygumos.

Karališkasis kanjonas

Karališkasis kanjonas (Kings Canyon)

Karališkasis Kanjonas yra Vatarkos nacionaliniame parke. Tai įspūdingas smiltainio tarpeklis, kurį aplankyti tiesiog privaloma. Tarpeklio saulėlydžiai ir saulėtekiai nepaliks abejingų. Po kanjoną rekomenduojama vaikščioti takeliais, nes kai kurios vietos kaip šventos priklauso aborigenams. Kanjone taip pat rasite dingusį miestą ir Edeno sodą. Čia auga nykstančios ir retos augalų rūšys, kurios buvo sutinkamos net prieš milijonus metų. Parke taip pat galima išvysti natūraliai išlikusias, didžiausias pasaulyje mamutmedžių giraites.

Olgos kalnai

Olgos kalnai (Kata Tjuta)

Tai magiški kalnai esantys Australijos Uluru–Kata Tjuta nacionaliniame parke, 465 km į pietvakarius nuo Elis Springso miesto ir apie 25 km nuo Uluru. Olgas kalnai yra sudaryti iš 36 raudonos spalvos kupolų, sujungtų įvairiomis uolomis, kurias supa skardžiai, tarpekliai bei slėniai. Kalnyno aukštis siekia 546 metrus. Šią vietą aborigenai laiko šventa ir net iki šių dienų čia yra vykdomos įvairios apeigos.

Kernsas

Kernsas (Cairns)

Tai vienas nuostabiausių Australijos kurortų. Miesto istorija prasidėjo nuo mažos gyvenvietės, kurioje buvo įsikūrę auksakasiai. Šiandien tai yra stotelė į Didįjį barjerinį rifą. Kernsas yra turtingas įdomiais parkais, o miesto apylinkėse galima aplankyti aborigenų kultūros parką, Port Daglaso laukinių gyvūnų rezervatą ir krokodilų parką. Kernsas taip pat turi ir gražių paplūdimių bei įdomią Kurandos geležinkelio liniją.

Didysis barjerinis rifas

Didysis barjerinis rifas (Great Barrier Reef)

Tai didžiausias koralinis rifas pasaulyje. Jo ilgis yra virš 2000 kilometrų ir jis nėra vientisas.  Barjerinio rifo povandeninis pasaulis yra labai turtingas. Čia galima rasti virš 400 koralų rūšių, daugiau nei 1200 rūšių žuvų, virš 4000 rūšių moliuskų. Tarp koralų gyvena jūros žvaigždės, sraigės, krevetės, aktinijos, jūros vėžliai, krabai. Rifas spalvingas, tačiau didžioji dalis yra balta.

Kurandos nacionalinis parkas

Kurandos nacionalinis parkas (Kuranda National Park)

Kurandos nacionaliniame parke yra įsikūrusi Kurandos gyvenvietė. Gyvenvietė garsi čia gyvenančiais aborigenais ir savo įvairiaspalviais turgumis. Juose galima įsigyti įvairių vietinių dirbinių, drabužių ir kitų suvenyrų. Čia yra didelis drugelių parkas, kuriame laisvai skraido virš 1500 drugelių.

Tjapukai aborigenų parkas

Tjapukai aborigenų parkas (Tjapukai Aboriginal Cultural Park)

Tai išskirtinis parkas, kuris yra aborigenų kultūros parkas. Jame pasakojama Australijos čiabuvių istorija. Tai seniausia pasaulyje kultūra, kuri gyva ir šiandien. Čia galima pamatyti daugybę paveikslų ir sienų piešinių, menančių jų istoriją. Parke yra akmens amžiaus artefaktų, naudotų maisto rinkimui ir medžioklei, o kai kurie ir šiandien atlieka savo funkcijas. Parke vyksta daugybė įdomių renginių, kurie pritraukia būrius turistų. Čia galima paragauti tradicinio čiabuvių maisto, išmokti mesti ietį, užkurti ugnį ar sudalyvauti originaliuose šokiuose.

Deintrio nacionalinis parkas

Deintrio nacionalinis parkas (Daintree National Park)

Tai vienas iš didžiausių atogrąžų miškų Australijoje ir vienas seniausių parkų pasaulyje, kuris yra įsikūręs 100 km į šiaurės vakarus nuo Kernso. Jame augantys medžiai yra milijonų metų senumo. Miškai slepia paslaptingiausius ir keisčiausius gyvūnus. Čia gyvena margieji paukščiai, echidnos, sterblinių būriai, įvairios reptilijos, ančiasnapiai, oposumai ir daugybė kitų. Pietinėje parko dalyje, galite pasivaikščioti įstabaus grožio Mosmano tarpekliu.

Džim Džim krioklys

Džim Džim krioklys (Jim Jim Falls)

Krioklys yra nacionaliniame Kakadu parke. Jis gražiausias būna lietinguoju periodu, tačiau būtent tuo metu pasiekti šį krioklį yra tikras iššūkis. Krioklys yra 259 metrų aukščio, jį puošia rausvos raižytos uolos, kurios iškyla iki 500 metrų. Nuo viršaus atsiveria gražus pievų, miškų ir pelkių vaizdas.

Purnululu nacionalinis parkas

Purnululu nacionalinis parkas (Purnululu National Park)

Šis parkas esantis Vakarų Australijoje yra Pasaulio paveldo objektas. Purnululu vardą davė Australijos aborigenų bendruomenė – Kija. Parkas žymus dėl savo smiltainio stulpų. Jie panašūs į avilius, kuriuos per daug metų suformavo erozijos. Kalnuotosios dalies aukštis siekia apie 580 m.

Brisbenas

Brisbenas (Brisbane)

Tai turistų rojus, dar vadinamas saulėtąja šalies sostine, nes čia ištisus metus vyrauja pasakiškas oras. Brisbene yra nuostabūs paplūdimiai, atrakcionų parkai, prekybos centrai, kavinės, barai, kazino. Žymiausia vieta yra milžiniškas pramogų kompleksas, priviliojantis minias turistų. Jį sudaro trys parkai: jūros parkas, atrakcionų teminis parkas ir pramogų parkas, kuriuose veiklos ras kiekvienas.

Hartleys krokodilų rezervatas

Hartleys krokodilų rezervatas (Hartley‘s krokodilų rezervatas)

Tik 40 minučių į šiaurę nuo Kernso ir 25 minutės į pietus nuo Port Daglaso, Hartleys krokodilų rezervate galite išvysti daugybę krokodilų. Keliaudami per atogrąžų miškus, galite pamatyti daugybę laukinių gyvūnų, įskaitant gražius tropinius paukščius, roplius, gyvates, koalas, vabzdžius ir kitus gyvūnus. Įdomu tai, kad čia vis dar gyvena vietiniai aborigenai pagal savo tradicijas. Šiandien turistai jau turi galimybę savo akimis pamatyti juos ir susipažinti su jų autentišku gyvenimo būdu.

Ryklių įlanka

Ryklių įlanka (Shark Bay)

Tai nuostabaus grožio vieta. Įlanka padalinta į pusiasalius, smėlio saleles. Ją supa skardžiai, kurie tik dar daugiau suteikia įlankai žavesio. Čia akį traukia unikalūs dariniai, susiformavę iš suakmenėjusių mikroorganizmų, kurie atrodo lyg akmens luitai vandenyje. Įlankoje glaudžiasi įvairūs vandens gyvūnai: delfinai, rajos, bangininiai rykliai, žalieji ir logerhedo vėžliai, bei kartais atplaukiantys kuprotieji banginiai.

Smailių dykuma

Smailių dykuma (The Pinnacles Desert)

Smailių dykuma – dar vadinama Pirštuotąja dykuma yra Nambungo nacionaliniame parke, vakarų Australijoje. Visa dykuma panaši į negyvenamą vietovę ir neturi beveik jokios gyvybės. Jos pagrindą sudaro kalkakmenio kupolo formos uolos, primenančios pirštus ir iškylančios iki 5 metrų aukščio.

Kakadu nacionalinis parkas

Kakadu nacionalinis parkas (Kakadu National Park)

Šis nuo 1981 metų į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas parkas, esantis šiaurinėje Australijoje – rojaus kampelis, kurio dar nesugadino žmogaus ranka. Parko didžiuliame plote auga unikalūs augalai, stūkso kalnai, juos supa slėniai, teka upės, akis džiugina kriokliai ir tarpekliai. Čia gyvena daugybė paukščių rūšių ir visur pilna krokodilų. Kalnų uolose galima pamatyti senovinių aborigenų piešinių.

Freizerio sala

Freizerio sala (Fraser island)

Tai pasakiško grožio sala, kurioje rasite apie 40 ežerų ir jie jus sužavės savo skaidrumu ir šiluma. Šis rojaus kampelis skirtas norintiems pabėgti nuo civilizacijos ir pasisemti jėgų iš gamtos. 24 km ilgio nuostabi salos pakrantė – vien smėlio paplūdimiai ir kopos, kuri pakeri kiekvieną atvykusį čia. Viduryje salos auga gražūs miškai, kuriuose auga kvapnūs eukaliptai, o pavėsį jums suteiks palmės, kiparisai ar agatmedžiai. Visa sala daugiau ar mažiau padengta smėliu ir tai yra didžiausia smėlio sala žemėje.

Bangos uola

Bangos uola (Wave Rock)

Bangos uola yra žymi tuo, kad jos forma primena sustingusią bangą vandenyne. Šis nuostabus gamtos kūrinys susikūrė dėka erozijos. Uolos paviršius padengtas juodais dumbliais, keičiančiais spalvą. Banga atrodo įspūdingai, todėl tikrai verta aplankyti keliaujant po Australiją.

Vilsono pusiasalio nacionalinis parkas

Vilsono pusiasalio nacionalinis parkas (Wilsons Promontory National Park)

Tai vienas iš daugybės Australijos nacionalinių parkų, kuris randasi pietryčių Australijoje, Viktorijos valstijoje. Parko džiunglės glaudžia daugybę įdomių gyvūnų: australiškus meškiukus – vombatus, didžiausius Australijos paukščius Emu, daug kengūrų, echidnas, margaspalves papūgas ir kitus. Vilsono pusiasaliui būdingi įprasti pietų Australijos kraštovaizdžiai – smėlynai, papartynai. Čia yra įvairių pėsčiųjų takų, kurie leis jums grožėtis nuostabia gamta, puikiomis vandenyno ir įlankų panoramomis. Norintys daugiau fizinio krūvio, galės užkopti į Bishop kalną.

Edenas – banginių stebėjimas

Edenas – banginių stebėjimas (Eden Whales Watching)

Edenas yra gražus miestelis, kurį juosia keli paplūdimiai. Čia turistai atvyksta stebėti banginių arba pamatyti austrių fermas. Banginių stebėjimas – tai įdomi pramoga, leidžianti susipažinti su milžiniškais žinduoliais iš arčiau. Miestelyje aplankykite austrių fermas, čia turėsite galimybę sužinoti viską apie šias jūros gėrybes bei jų paragauti. Be šių pramogų dar galima užsukti į Ben Boyd parką, pasivaikščioti pėsčiųjų taku, einančiu ant stačių uolų ir pasigrožėti puikiais panoraminiais vaizdais.

Fillipo sala

Fillipo sala (Phillip Island)

Tai dar viena puiki vieta pažinčiai su išskirtiniais gyvūnais. Čia gyvena ruoniai ir mažiausi pasaulyje pingvinai. Tai viena iš dviejų pasaulio vietų, kur galima sutikti šiuos pingvinus. Įdomu tai, kad gyvūnus galima stebėti jų natūralioje gyvenamoje aplinkoje.

Eiro ežeras

Eiro ežeras (Lake Eyre)

Tai pats seniausias ežeras žemėje, didesnį metų laiką jis būna visas išsekęs ir padengtas sūria pluta, kuri siekia beveik 4 m. storio. Po liūčių upėms pripildžius Eiro ežerą, jo pakrantėse įsikuria didžiulės pelikanų kolonijos ir susuka dešimtis tūkstančių lizdų. Eiro ežeras yra padalintas į dvi dalis, kurias sujungia 15 km ilgio Godjero sąsiauris.

Port Douglas

Port Daglasas (Port Douglas)

Šis miestas – tai vartai į du gamtos stebuklus: Didįjį barjerinį rifą ir Deintrio nacionalinį parką. Miestas garsus dėl savo nuostabių paplūdimių ir vešlių žaliuojančių kalnų, kurie supa Port Daglasą. Šalia miesto yra garsus „Wildlife Habitat“ rezervatas, kuriame galima pamatyti daugybę paukščių ir drugelių. Jis yra išskirtinis ir tuo, kad jame gyvena labai reta kengūrų rūšis. Šios kengūros gyvena medžiuose. Rezervatas suteikia prieglobstį ir kitų rūšių gyvūnams: koaloms, krokodilams, filanderiams, valabėms, pitonams ir kitiems.

Londono arka

Londono arka (London Arch)

Londono arka – tai įdomus objektas, esantis Port Campbell nacionaliniame parke. Seniau ji turėjo kitokį pavadinimą, buvo praminta Londono tiltu. Arka buvo iš dviejų dalių, tačiau vieną dalį su laiku prarado. Šalia arkos galima pamatyti ir kitus žymius Australijos objektus, tokius kaip Dvylika apaštalų uolas.

Hyams paplūdimys

Hyams paplūdimys (Hyams Beach)

Tai unikali vieta, kurios nerasite niekur daugiau pasaulyje. Čia akinius rekomenduojama dėvėti ne nuo saulės, bet nuo akinančio baltumo smėlio. Paplūdimys dėl savo unikalaus balto smėlio yra įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Šį paplūdimį labai mėgsta vandens sporto šakų mylėtojai.

Jervio įlanka

Džarvio įlanka (Jervis Bay)

Tai įlanka žymi savo gražuoliais baltais paplūdimiais. Džarvio įlanka yra puiki vieta ramiam poilsiui prie vandenyno. Būnant čia, galima užsukti į netoliese esantį miestelį Kiamą, kuriame galima pamatyti unikalų ir natūralų, bangų sukurtą fontaną arba pasimėgauti šviežiomis austrėmis.

Kuber Pedis

Kuber Pedis (Coober Pedy)

Šis miestelis yra vienas iš unikaliausių visoje Australijoje. 3500 gyventojų turintis Pietų Australijoje esantis Kuber Pedis yra įkurtas po žeme, kuriame yra bažnyčia, restoranas, viešbutis ir netgi parduotuvės. Dėl alinančio karščio žmonės mieliau gyvena po žeme nei ant žemės. Miestelis nuo 1915 m. laikomas pasaulio opalų sostine, čia išgaunama net 70 % visų pasaulio opalų.

Ličfildo nacionalinis parkas

Ličfildo nacionalinis parkas (Litchfield National Park)

Tai pakankamai jaunas parkas, įsikūręs šiaurės Australijoje, nuo Darvino nutolęs 129 km. Parko plotas maždaug 1480 km². Tai buvusi aborigenų gyvenamoji vieta, kurią mena tik smiltainio blokai ir stulpų erozijos. Parkas yra tropinės augmenijos buveinė. Čia galima pamatyti gražius krioklius ir įspūdingas termitų pastatytas gyvenvietes.

McKenzie ežeras

Makenzio ežeras (Lake McKenzie)

Akį rėžiantis baltas smėlis ir skaidrus žydras vanduo pritraukia tūkstančius turistų prie šio ežero, kurie mėgaujasi šiuo nepakartojamu vaizdu. Ežeras McKenzie yra vienas iš kelių dešimčių Fraser saloje, Kvinslande. Jis yra 1200 metrų ilgio ir 930 metrų pločio. Tai maždaug 150 hektarų plotas. Prie ežero lankytojų patogumui pastatytos stovyklavietės, tualetai.

Hiljero ežeras

Hiljero ežeras (Pink Lake)

Šis ežeras esantis vakarų Australijos pakrantėje, Midlo saloje yra vienas keisčiausių pasaulyje, nes iki šiol nei mokslininkai nei biologai konkrečiai neišsiaiškino, kodėl vandens telkinys yra rožinis. Hiljero ežeras yra 600 metrų pločio, jį supa šviesaus smėlio kopos ir tankus eukaliptų miškas. Šis gamtos stebuklas kasmet pritraukia tūkstančius turistų iš viso pasaulio.

Turkio įlanka

Turkio įlanka (Turquoise Bay)

Tai tikras rojaus kampelis žemėje, esantis Australijos vakaruose. Turkio įlanka – tai vieta, kuri sužavės kiekvieną čia apsilankiusį. Čia besidriekiantys balto smėlio paplūdimai ir turkio spalvos vanduo atima žadą, o visai netoli nuo jų kranto, driekiasi ir Ningalu rifas. Jame yra daugiau nei 250 koralų rūšių ir 500 skirtingų rūšių žuvų, įskaitant jūrų vėžlius, delfinus, banginius ir ryklius. Pasiryžkite panardyti, povandeninis pasaulis tikrai jus sužavės.

Balto sekmadienio salos

Balto sekmadienio salos (Whitsunday Islands)

Tai salynas, sudarytas iš 74 stebuklingų salų Koralų jūroje, netoli Kvinslando valstijos krantų. Didžiojo barjerinio rifo širdyje esančios salos – atgaiva kūnui ir sielai. Whitsunday saloje galima pamatyti gražiausią pasaulio paplūdimį Whitehaven. Tai 7 kilometrų ilgio pakrantės juosta, galinti pasigirti ne tik įstabiu grožiu, tačiau ir nepriekaištinga švara. Krištolo skaidrumo vanduo ir akinamai baltas smėlis, sukuria jausmą, kad jūs randatės rojuje. Iš 74 salų tik 7 yra pritaikytos turizmui, o kitose jus pasitiks laukinė gamta ir beribis laisvės pojūtis.

Australijos klimatas

Kadangi Australija labai didelė, todėl ir klimatas skirtingose šalies dalyse labai skiriasi. Daugiausia kritulių iškrenta rytinėje dalyje, šiaurinėje dalyje vasarą vyrauja drėgnas ir karštas klimatas, o žiemą iškrenta mažai kritulių. Žemyno centrinėje dalyje nuolat sausa, o vakarinėje žemyno dalyje vasaros būna sausos, o žiemos vėsios ir lietingos. Vasaros mėnesiais vidutinė temperatūra retai kur nukrenta žemiau 20 °C, o žiemos mėnesiais vidutinė temperatūra yra apie 10 °C. Didelei Australijos daliai būdingos dykumos ir pusdykumės – 40% teritorijos dengia smėlio kopos. Pasitaiko, kad tam tikrose šalies vietose, kartais kyla smėlio audros, tornadai.

Sidnėjuje vyrauja vidutinis drėgnas klimatas su šiltomis vasaromis bei švelniomis žiemomis. Vasaros mėnesių vidutinė oro temperatūra 25 °C, o žiemos vidutinė temperatūra 5 °C.

Australijos transportas

Dėl didelių Australijos atstumų tarp miestų, keliauti po šalį viešuoju transportu, išskyrus didžiuosius miestus, yra gan sudėtinga, todėl žmonės dažnai keliauja lėktuvu. Visuose pagrindiniuose miestuose yra oro uostai, iš kurių reguliariai vyksta skrydžiai į daugybę kitų miestų. Autobusai yra labiausiai paplitusi viešojo transporto sistema Australijoje, beveik visi miestai turi puikiai išvystytą susisiekimo infrastruktūrą. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, tad jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais jie itin komfortiški ir greiti, tačiau jų tinklas puikiai išvystytas yra tik Pietvakarių ir Vakarų Australijos valstijose.

Sidnėjuje viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, traukiniais, tramvajais, metro ar upės transportu. Rekomenduojame tik atvykus įsigyti bekontaktę mokėjimo kortelę – ,,Opal, tai padės jums pigiau keliauti po Sidnėjų ir jo apylinkes. Jas galima įsigyti metro stotyse, parduotuvėse, transporto klientų aptarnavimo centruose. Būnant Sidnėjuje geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums pasiekti visas norimas vietas. Metro ir traukinių kainos priklauso nuo kelionės ilgio. Kuo daugiau transporto zonų pravažiuojama, tuo kelionė bus brangesnė. Jei ruošiatės važiuoti nedidelį atstumą, rinkitės miesto autobusus.

Jei norite geriau pažinti šalį rekomenduojame išsinuomoti automobilį , norėdami vairuoti Australijoje turite būti ne mažiau 21 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 16 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance“.

australija auto nuoma

Naudingos transporto nuorodos:

Autobusai   >>>>    Traukiniai   >>>>    Skrydžiai   >>>>    Sidnėjaus metro   >>>>

Nakvynė Australijoje


Booking.comBooking.com

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Bilietai į muziejus, turus, atrakcionus

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!