+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Australija

Ką pamatyti Australijoje

Australija – unikali šalis, kuri savyje talpina tiek daug skirtingų dalykų. Tai yra sausiausias pasaulio žemynas, kuriame kritulių sulaukiama labai mažai. Čia didžiausius plotus užima dykumos ir pusdykumės. Žemyne galima rasti ir atogrąžų miškų, savanų, ledynų, geizerių, pasakiškų krioklių, ledinių upių, kalnų, didžiausią pasaulyje koralinį rifą bei aplinkui išsibarsčiusių daugybę salų. Šalis gali didžiuotis ir retais gyvūnais, tokiais kaip kengūros, koalos, ančiasnapiai, šunys dingo, kurie gyvena išskirtinai tik Australijoje. Nors šalis nemaža, tačiau gyventojų čia nėra daug, o atstumai tarp miestų pakankamai dideli. Neabejojame, kad visos lankytinos vietos Australijoje jus įtrauks nuo pirmos iki paskutinės minutės, todėl belieka tik atsipalaiduoti ir džiaugtis akimirkomis.

Sidnėjus

Tai didžiausias Australijos miestas, kuris kasmet pritraukia daugybę turistų iš viso pasaulio. Mieste didelius atstumus įveikti padeda puikiai išvystytas viešasis transportas. Sidnėjus turi daugybę lankytinų vietų, didingus dangoraižius, puikius pliažus, kas jį paverčia vienu lankomiausiu miestu pasaulyje. Nors miestas dūzgia nuo vietinių gyventojų ir gausios minios turistų, tačiau yra labai švarus.

Lankytinos vietos Sidnėjuje

Sidnėjaus operos teatro rūmai

Tai miesto simbolis, kuris yra lyg architektūrinis paminklas. Jo įspūdingi skliautai, primenantys lotoso žiedą yra 67 metrų aukščio. Čia vyksta virš 1500 skirtingų renginių per metus. Opera, simfoniniai koncertai, baletas, teatras kaskart privilioja daugybę žiūrovų. Rūmai yra UNESCO Pasaulio paveldo sąraše. Bilietus į renginius ar operos turus geriausia užsisakyti internetu iš anksto.

Operos teatro rūmai

Rocks kvartalas

Sidnėjus yra pakankamai jaunas miestas, todėl jis neturi senamiesčio. Jį atstoja ,,Rocks”– nedidelis kolonijinis rajonėlis, kuriame smagu pasivaikščioti siauromis akmeninėmis kvartalo gatvelėmis. Čia įsikūrę barai, restoranai, suvenyrų krautuvėlės, galerijos ir kitos parduotuvės į kurias norisi užsukti. Šis rajonas yra labai svarbus Sidnėjui, nes tai pirma europiečių atvykėlių įsikūrimo vieta.

,,Rock“ kvartalas

Bondajaus paplūdimys

Sidnėjaus Bondajaus paplūdimys itin populiarus ir mėgstamas ne tik tarp vietinių, tačiau ir tarp turistų. Jis vilioja lankytojus savo didelėmis bangomis ir gražiu vaizdu. Greta paplūdimio yra sporto aikštelė, kuri puikiai tiks norintiems pasportuoti ar bent jau pasigrožėti sportuojančiais. Netoli paplūdimio driekiasi pėsčiųjų takai, šalia rasite ir baseiną bei kepsnines išalkusiems poilsiautojams.

Bondajaus paplūdimys

Sidnėjaus miesto rotušė

Ekstravagantiško stiliaus pastatas buvo pastatytas 1886 – 1890 m. ant seno kapinyno. Rotušės pastatas garsėja išraiškingu Viktorijos laikų interjeru ir turtinga apdaila. Tai puikus architektūrinis pavyzdys, kurio 20 metrų aukščio lubos papuoštos įvairais ornamentais, o vitražiniuose languose atsispindi Australijos flora.

Miesto Rotušė

Karalienės Viktorijos pastatas

Karalienės Viktorijos pastatas traukia turistus iš viso pasaulio. Pastato pradinė paskirtis buvo kaip turgavietės, o dabar jame yra įrengta virš 200 prabangių parduotuvių. Jo architektūra autentiška, papuošta įvairiais ornamentais ir turinti romantikos prieskonį. Įdomus faktas, kad šiame pastate yra saugomas Karalienės Elžbietos laiškas, kuris bus perskaitytas tik 2085 metais miesto gyventojams.

Karalienės Viktorijos pastatas

Harboro tiltas

Šis virš 1 km. besitęsiantis tiltas buvo pastatytas 1932 metais. Harboro tiltas naudojamas geležinkelio, kelių transporto ir pėsčiųjų susisiekimui tarp Sidnėjaus centrinio verslo rajono ir šiaurinės miesto dalies. Tilto metalinės konstrukcijos kelia didelį įspūdį, o nuo tilto viršaus atsiveria nuostabaus grožio panorama, kuri tikrai privers jus įsimylėti Sidnėjų.

Harboro tiltas

Darlingo įlanka

Darlingo įlanka – didelė poilsio ir pėsčiųjų zona vakariniame, centrinio Sidnėjaus prekybos verslo rajono pakraštyje. Čia vyksta daug pagrindinių miesto pramogų ir rengiami didelio masto renginiai. Įlankoje įsikūrę keli žymūs Sidnėjaus objektai: Madam Tiuso muziejus, ,,Sea life” akvariumas, ,,Wild life” zoologijos sodas. Taip pat čia gausu restoranų, muziejų, parodų, kurie visada pritraukia daugybę turistų į šią vietą.

Darlingo įlanka

Karališkasis Sidnėjaus botanikos sodas

Karališkasis Sindėjaus botanikos sodas yra įsikūręs pačiame miesto centre. Jame pamatysite vietines ir kitų kraštų unikalias augalų kolekcijas. Tai puiki poilsio oazė, kuri tiks ne tik šeimoms su vaikais, bet ir ramybės ieškantiems. Sodas yra vienas seniausių ir gražiausių mieste.

Karališkasis botanikos sodas

Taronga zoologijos sodas

Taronga zoologijos sodas traukia tiek mažuosius, tiek suaugusius. Vaikštinėdami po sodą turėsite galimybę susipažinti su Australijos laukiniais gyvūnais ir kitais gyvūnais iš viso pasaulio. Iš sodo taip pat atsiveria nuostabi panorama į Sidnėjų. Čia vyksta daug visokių renginių, o kai kurie rengiami net ir naktį. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Taronga zoologijos sodas

Hyde parkas

Tai pats seniausias Australijos parkas, kuriame stūkso šimtamečiai medžiai, taip suteikdami žmonėms atgaivos minutėlę nuo alinančio karščio. Hyde parkas populiarus tarp vietinių darbuotojų, kurie ateina čia papietauti. Parke yra daug paminklų, statulų ir didžiulis fontanas. Čia tap pat nuolat vyksta įvairūs kultūriniai renginiai.

Hyde parkas

Sidnėjaus muziejus

Lankydamiesi šiame muziejuje, jūs galėsite stebėti besikeičiantį Sidnėjaus miesto veidą nuo kolonizacijos pradžios iki šių dienų. Ekspozicija įtraukia lankytoją per nuotraukas, video ir matomus eksponatus. Čia nuolat vyksta įvarios parodos ir kiti kultūriniai renginiai.

Sidnėjaus muziejus

Australijos muziejus

Šis muziejus yra seniausias Australijoje, turintis tarptautinę reputaciją gamtos istorijos ir antropologijos srityse. Muziejuje išvysite svarbiausių šalies gyvūnų, mineralų, paleontologinių ir antropologinių eksponatų kolekcijas. Čia taip pat galima pamatyti vietinių gyvūnų didžiules iškamšas ir iš arčiau susipažinti su aborigenų kultūra.

Australijos muziejus

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Sidnėjuje, tai būtinai įsigykite Sydney Explorer Pass kortelę, su kuria galėsite aplankyti nemažai lankytinų vietų NEMOKAMAI.

Lankytinos vietos Australijoje

Mėlynieji kalnai

Mėlynieji kalnai

Tai įspūdingas nacionalinis parkas, garsėjantis Mėlynaisiais kalnais. Jų pavadinimas atsirado dėl melsvos miglos gaubiančius kalnus. Kalnai apaugę eukaliptų medžiais, kurių garuojantis eterinis aliejus saulės pagalba įgauną melsvą atspalvį. Parko kraštovaizdis pasakiškas: tropiniai miškai, gražūs kriokliai, tarpekliai, įspūdingos uolos. Miškai pilni Australijai būdingos gyvūnijos. Čia gyvena kengūros, koalos, ančiasnapiai, dingai, margaspalviai paukščiai. Garsiausias šio parko objektas yra Trys seserys – įspūdingos uolos, iškilusios virš slėnio ir turinčios gilius tarpeklius. Turus po šią nuostabią vietą siūlome užsisakyti internetu iš anksto.

Morisset parkas

Moriseto (Kengūrų) parkas

Kadangi Australija yra kengūrų tėvynė, todėl kengūrų parkas yra privalomas. Moriseto parke kiekvienas turi puikią galimybę stebėti šiuos gyvūnus iš arti. Visame parke jos vaikštinėja laisvai, o kad kengūros nenukentėtų nuo smalsuolių noro pamaitinti jas neleistinais skanėstais, tvarką užtikrina prižiūrėtojas. Gyvūnai drąsūs, draugiški ir mielai bendrauja su lankytojais.

Melburnas

Melburnas

Melburnas – antras pagal dydį Australijos miestas. Jis laikomas kultūros ir sporto sostine. Melburnas yra fotografų, menininkų, ir kitų meno žmonių miestas. Tai kosmopolitiškas miestas, kuriame susimaišiusios ispanų, vietnamiečių, žydų, graikų, kinų ir kitų tautų kultūros. Mieste dažnai organizuojamos parodos, vyksta įvairūs koncertai, festivaliai. Melburno architektūra apima tiek Viktorijos laikus, tiek dabartinę architektūrą. Mieste gausu lankytinų objektų, kurie tikrai jus sužavės. Būtinai aplankykite Šv. Pauliaus katedrą, rotušę, Jaros upės krantinę,  Berko bulvarą,  Princesės ir Regento teatrus. Užsukite į  Ficrojaus sodus, Viktorijos muziejų,  šiuolaikinį Australijos meno muziejų, Lunaparką, Parlamento ir Parodų rūmus. Taip pat galite leistis į pažintinį turą su Hop-on Hop-off autobusu, kurio dėka dar labiau pamilsite Melburną.

Kanbera

Kanbera

Kanbera – Australijos sostinė. Miestas buvo pastatytas XX amžiaus pradžioje. Kadangi du didžiausi Australijos miestas nesutarė dėl sostinės titulo, todėl buvo suprojektuotas trečias miestas, kuriam ir buvo suteikta ši privilegija. Mieste nėra dangoraižių ir čia gyvena nedaug gyventojų. Sostinėje daug lankytinų vietų, muziejų, meno galerijų. Rekomenduojama aplankyti Parlamento rūmus, Nacionalinį Australijos muziejų, Australijos nacionalinę galeriją. Įdomu tai, kad visus valdžios pastatus aplankyti gali ir vietiniai ir turistai. Miestas taip pat turi visą ambasadų rajoną, kur įkurta daugiau nei 100 ambasadų.

Adelaidė

Adelaidė

Tai vienas iš Australijos miestų, kuris yra puikus pasirinkimas šeimoms. Adelaidė yra gana ramus, tačiau veiklos tikrai užteks visiems. Mažiesiems tikrai patiks zoologijos sodas, parkai, aikštės, o suaugusieji galės pasivaikščioti po muziejus, botanikos sodą, meno galerijas ar paragauti nuostabaus vyno. Mylintys gamtą, galės aplankyti šalia esančią Kengūrų salą, kurioje gyvena daug kengūrų ir ruonių. Adelaidės miestelyje vyksta ir unikalūs maisto festivaliai, kurie yra smagus laiko praleidimas su šeima.

Pertas

Pertas

Tai vienas iš labiausiai atskirtų miestų Australijoje. Pertas yra svarbus finansinis centras bei tikinčiųjų arkivyskupijų centras. Lankomiausias miesto objektas – Karališkasis parkas. Tai puiki vieta poilsiui su šeima. Mieste matomi kontrastai traukia akį: šalia modernių stiklo ir betono kūrinių stovi ir senieji pastatai. Perto mieste vyrauja puikus oras ištisus metus.

Kengūrų sala

Kengūrų sala

Tai trečia pagal dydį Australijos sala. Ji retai gyvenama, tačiau gyvūnijos įvairovės netrūksta. Jau pats pavadinimas nusako, kokie gyvūnai dominuoja – tai kengūros. Saloje taip pat galima išvysti avis, ruonius, pingvinus ir kitus laukinius gyvūnus. Kengūrų sala turi mini dykumą ir joje gausu kopų, čia galima atrasti neįprastą pramogą lankytojams ir sporto entuziastams – čiuožimą smėlialentėmis. Ekskursijas po šią nuostabią salą siūlome užsisakyti internetu iš anksto. 

Didysis vandenyno kelias

Didysis vandenyno kelias

Didysis vandenyno kelias – vienas įspūdingiausių kelių pasaulyje. Jis tęsiasi 3200 km ir sujungia du Australijos miestus. Kelias vingiuoja per gražiausias Australijos vietas. Jis kerta miškus, eina palei smiltainio uolas ir veda pasakiškų paplūdimių pakrantėmis. Pasirinkus Didįjį vandenyno kelią, pamatysite daugybę nuostabių statinių, tarp kurių yra Dvylikos apaštalų uolos, Londona arka. Kelias taip pat yra didžiausias pasaulyje karo memorialas.

Dvylikos Apaštalų uolos

Dvylikos Apaštalų uolos

Dvylikos Apaštalų uolos yra vienos žinomiausių Australijos vietų, kurios stūkso Port Kembelo nacionaliniame parke. Tai klintinės uolos, kyšančios iš vandens netoli krantų. Deja, dėl erozijos ir oro sąlygų jos pamažu nyksta, todėl šiandien matomos tik 8 iš jų, o su laiku gali ir visai nebelikti šio gamtos stebuklo. Tai nuostabi vieta pabūti vienumoje ir pasigrožėti beribiu vandenynu.

Uluru kalnagūbris

Uluru kalnagūbris

Tai Australijos viduryje esanti viena iš didžiausių Žemėje, pavienių monolitinių uolų. Uluru kalnagūbris – tikras turistų traukos šaltinis. Rekomenduojame čia sutikti arba palydėti saulę, nes būtent tuo metu galima išvysti visą raudonų atspalvių paletę kuria nusidažo uola. Aplink uolą trykšta versmės, šaltiniai, yra urvų, kuriuose ant sienų matomi senoviniai aborigenų piešiniai, menantys jų istoriją. Norintys gali išmėginti save kopiant į šią uolą, nors tai nėra lengva, tačiau atsiverianti panorama atperka visus sunkumus. Turus po šią nuostabią vietą siūlome užsisakyti iš anksto, nes vietoje gali būti brangiau.

Elis Springsas

Elis Springsas

Elis Springsas – tai miestas, kuris yra labai svarbus aborigenų kultūros centras. Čia įsikūrusi Karališkoji medicinos pagalbos stotis, kuri atlieka svarbų vaidmenį bendruomenei. Ji suteikia medicininę pagalbą žmonėms, gyvenantiems atokesnėse vietovėse. Mieste galima užsukti ir į vienintelę žemėje tokio tipo nuotolinio mokymo mokyklą. Joje vedamos pamokas nuotoliniu būdu vaikams, gyvenantiems sunkiau pasiekiamose vietose. Elis Springse verta užsukti ir į senąją telegrafo stotį.

Simpsono dykuma

Simpsono dykuma

Simpsono dykuma, esanti vidurinėje Australijos dalyje yra vienas sausiausių, nesvetingiausių ir atšiauriausių regionų visame pasaulyje. Jos ypatingas bruožas –  raudono smėlio kopos. Didžiausios kopos aukštis siekia net 40 metrų. Tarp supustytų kopų įsiterpia molio ir akmenų lygumos.

Karališkasis kanjonas

Karališkasis kanjonas

Karališkasis kanjonas yra įsikūręs Vatarkos nacionaliniame parke. Tai įspūdingas smiltainio tarpeklis, kurį aplankyti tiesiog privaloma. Tarpeklio saulėlydžiai ir saulėtekiai nepaliks abejingų. Po kanjoną rekomenduojama vaikščioti takeliais, nes kai kurios vietos laikomos šventomis ir priklauso aborigenams. Kanjone taip pat rasite dingusį miestą ir Edeno sodą. Čia auga nykstančios ir retos augalų rūšys, kurios buvo sutinkamos net prieš milijonus metų. Parke taip pat galima išvysti natūraliai išlikusias, didžiausias pasaulyje mamutmedžių giraites. Turus po šią nuostabią vietą siūlome užsisakyti internetu iš anksto. 

Olgos kalnai

Olgos kalnai

Olgos kalnai esantys Australijos Uluru – Kata Tjuta nacionaliniame parke traukia turistus iš viso pasaulio. 465 km į pietvakarius nuo Elis Springso miesto ir apie 25 km nuo Uluru nutolę Olgas kalnai yra sudaryti iš 36 raudonos spalvos kupolų. Jie sujungti įvairiomis uolomis, kurias supa skardžiai, tarpekliai bei slėniai. Kalnyno aukštis siekia 546 metrus. Šią vietą aborigenai laiko šventa ir net iki šių dienų čia yra vykdomos įvairios apeigos. Ekskursijas po šią nuostabią vietą siūlome užsisakyti internetu iš anksto.

Kernsas

Kernsas

Kernsas – vienas nuostabiausių Australijos kurortų. Miesto istorija prasidėjo nuo mažos gyvenvietės, kurioje buvo įsikūrę auksakasiai. Šiandien tai yra stotelė į Didįjį barjerinį rifą. Kernsas yra turtingas įdomiais parkais, o miesto apylinkėse galima aplankyti Tjapukai aborigenų kultūros parką, Port Daglaso laukinių gyvūnų rezervatą ir Krokodilų parką. Kernsas taip pat turi ir gražių paplūdimių bei įdomią Kurandos geležinkelio liniją.

Didysis barjerinis rifas

Didysis barjerinis rifas

Tai didžiausias koralinis rifas pasaulyje, kurio ilgis virš 2000 kilometrų. Didysis barjerinis rifas garsėja savo povandeninio pasaulio  turtais. Čia galima rasti virš 400 koralų rūšių, daugiau nei 1200 rūšių žuvų, virš 4000 rūšių moliuskų. Tarp koralų gyvena jūros žvaigždės, sraigės, krevetės, aktinijos, jūros vėžliai, krabai. Barjerinis rifas spalvingas, tačiau didžioji dalis yra balta. Turus, kruizus, nardymus po šią nuostabią vietą siūlome užsisakyti internetu iš anksto, nes vietoje gali būti brangiau.

Kurandos nacionalinis parkas

Kurandos nacionalinis parkas

Kurandos nacionaliniame parke yra įsikūrusi Kurandos gyvenvietė, kuri garsi čia gyvenančiais aborigenais ir savo įvairiaspalviais turgumis. Juose galima įsigyti įvairių vietinių dirbinių, drabužių ir kitų suvenyrų. Čia taip pat yra didelis drugelių parkas, kuriame laisvai skraido virš 1500 drugelių.

Tjapukai aborigenų parkas

Tjapukai aborigenų parkas

Tai išskirtinis parkas, kuris yra aborigenų kultūros centras. Tjapukai aborigenų parke pasakojama Australijos čiabuvių istorija. Tai seniausia pasaulyje kultūra, kuri gyva ir šiandien. Čia galima pamatyti daugybę paveikslų ir sienų piešinių, menančių jų istoriją. Parke yra akmens amžiaus artefaktų, naudotų maisto rinkimui ir medžioklei, o kai kurie ir šiandien atlieka savo funkcijas. Parke vyksta daugybė įdomių renginių, kurie pritraukia būrius turistų. Čia galima paragauti tradicinio čiabuvių maisto, išmokti mesti ietį, užkurti ugnį ar sudalyvauti originaliuose šokiuose.

Deintrio nacionalinis parkas

Deintrio nacionalinis parkas

Deintrio nacionalinis parkas yra  vienas iš didžiausių atogrąžų miškų Australijoje ir vienas seniausių parkų pasaulyje, kuris yra įsikūręs apie 100 km į šiaurės vakarus nuo Kernso. Jame augantys medžiai yra milijonų metų senumo. Miškai slepia paslaptingiausius ir keisčiausius gyvūnus. Čia gyvena margieji paukščiai, echidnos, sterblinių būriai, įvairios reptilijos, ančiasnapiai, oposumai ir daugybė kitų. Pietinėje parko dalyje, galite pasivaikščioti įstabaus grožio Mosmano tarpekliu. Turus po šią nuostabią vietą siūlome užsisakyti iš anksto čia, nes vietoje gali būti brangiau.

Džim Džim krioklys

Džim Džim krioklys

Džim Džim krioklys šniokščia nacionaliniame Kakadu parke. Gražiausias šis krioklys būna lietinguoju periodu, tačiau būtent tuo metu, norint jį pasiekti laukia nemenkas iššūkis. Krioklys yra 259 metrų aukščio, jį puošia rausvos raižytos uolos, kurios iškyla iki 500 metrų. Nuo viršaus atsiveria gražus pievų, miškų ir pelkių panoraminiai vaizdai.

Purnululu nacionalinis parkas

Purnululu nacionalinis parkas

Purnululu nacionalinis parkas esantis Vakarų Australijoje yra Pasaulio paveldo objektas. Purnululu vardą davė Australijos aborigenų bendruomenė – Kija. Parkas žymus dėl savo smiltainio stulpų, panašiais į avilius, kuriuos per daug metų suformavo erozijos. Kalnuotosios dalies aukštis siekia apie 580 m.

Brisbenas

Brisbenas

Brisbenas – turistų rojus, dar vadinamas saulėtąja šalies sostine, nes čia ištisus metus vyrauja pasakiškas oras. Brisbene rasite nuostabius paplūdimius, atrakcionų parkus, prekybos centrus, kavines, barus, kazino. Žymiausia miesto vieta yra milžiniškas pramogų kompleksas, priviliojantis minias turistų. Jį sudaro trys parkai: jūros, atrakcionų teminis ir pramogų parkas, kuriuose veiklos ras kiekvienas.

Hartleys krokodilų rezervatas

Hartleys krokodilų rezervatas

Tik 40 minučių į šiaurę nuo Kernso ir 25 minutės į pietus nuo Port Daglaso, Hartleys krokodilų rezervate galite išvysti daugybę krokodilų. Keliaudami per atogrąžų miškus, galite pamatyti daugybę laukinių gyvūnų, įskaitant gražius tropinius paukščius, roplius, gyvates, koalas, vabzdžius ir kitus gyvūnus. Įdomu tai, kad čia vis dar gyvena vietiniai aborigenai pagal savo tradicijas. Šiandien turistai jau turi galimybę savo akimis pamatyti juos ir susipažinti su jų autentišku gyvenimo būdu.

Ryklių įlanka

Ryklių įlanka

Nuostabaus grožio Ryklių įlanka padalinta į pusiasalius, smėlio saleles. Ją supa skardžiai, kurie tik dar daugiau suteikia įlankai žavesio. Čia akį traukia unikalūs dariniai, susiformavę iš suakmenėjusių mikroorganizmų, kurie atrodo lyg akmens luitai vandenyje. Įlankoje glaudžiasi įvairūs vandens gyvūnai: delfinai, rajos, bangininiai rykliai, žalieji ir logerhedo vėžliai, bei kartais atplaukiantys kuprotieji banginiai.

Smailių dykuma

Smailių dykuma

Smailių dykuma – dar vadinama Pirštuotąja dykuma yra Nambungo nacionaliniame parke, vakarų Australijoje. Visa dykuma panaši į negyvenamą vietovę ir neturi beveik jokios gyvybės. Jos pagrindą sudaro kalkakmenio kupolo formos uolos, primenančios pirštus ir iškylančios iki 5 metrų aukščio.

Kakadu nacionalinis parkas

Kakadu nacionalinis parkas

Kakadu nacionalinis parkas nuo 1981 metų įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašus. Šiaurinėje Australijos dalyje esantis rojaus kampelis dar nesugadintas žmogaus rankų. Parko didžiuliame plote auga unikalūs augalai, stūkso kalnai, juos supa slėniai, teka upės, akis džiugina kriokliai ir tarpekliai. Čia gyvena daugybė paukščių rūšių ir visur pilna krokodilų. Kalnų uolose galima pamatyti senovinių aborigenų piešinių. Turus po šį nuostabų parką siūlome užsisakyti internetu iš anksto.

Freizerio sala

Freizerio sala

Pasakiško grožio Freizerio sala, kurioje rasite apie 40 ežerų sužavės jus savo skaidrumu ir šiluma. Šis rojaus kampelis skirtas norintiems pabėgti nuo civilizacijos ir pasisemti jėgų iš gamtos. 24 km ilgio nuostabi salos pakrantė – vien smėlio paplūdimiai ir kopos, kuri pakeri kiekvieną atvykusį čia. Viduryje salos auga gražūs miškai, kuriuose auga kvapnūs eukaliptai, o pavėsį jums suteiks palmės, kiparisai ar agatmedžiai. Visa sala daugiau ar mažiau padengta smėliu ir tai yra didžiausia smėlio sala žemėje. Kruizus į šią nuostabią salą siūlome užsisakyti internetu iš anksto.

Bangos uola

Bangos uola

Bangos uola yra žymi tuo, kad jos forma primena sustingusią bangą vandenyne. Šis nuostabus gamtos kūrinys susikūrė dėka erozijos. Uolos paviršius padengtas juodais dumbliais, keičiančiais spalvą. Banga atrodo įspūdingai, todėl tikrai verta aplankyti keliaujant po Australiją.

Vilsono pusiasalio nacionalinis parkas

Vilsono pusiasalio nacionalinis parkas

Tai vienas iš daugybės Australijos nacionalinių parkų, kuris randasi pietryčių Australijoje, Viktorijos valstijoje. Parko džiunglės glaudžia daugybę įdomių gyvūnų: australiškus meškiukus – vombatus, didžiausius Australijos paukščius Emu, daug kengūrų, echidnas, margaspalves papūgas ir kitus. Vilsono pusiasaliui būdingi įprasti pietų Australijos kraštovaizdžiai – smėlynai, papartynai. Čia yra įvairių pėsčiųjų takų, kurie leis jums grožėtis nuostabia gamta, puikiomis vandenyno ir įlankų panoramomis. Norintys daugiau fizinio krūvio, galės užkopti į Bišopo kalną.

Edenas – banginių stebėjimas

Edenas – banginių stebėjimas

Edenas yra gražus miestelis, kurį juosia keli paplūdimiai. Čia turistai atvyksta stebėti banginių arba pamatyti austrių fermas. Banginių stebėjimas – tai įdomi pramoga, leidžianti susipažinti su milžiniškais žinduoliais iš arčiau. Miestelyje aplankykite austrių fermas, čia turėsite galimybę sužinoti viską apie šias jūros gėrybes bei jų paragauti. Be šių pramogų dar galima užsukti į Ben Boyd parką, pasivaikščioti pėsčiųjų taku, einančiu ant stačių uolų ir pasigrožėti puikiais panoraminiais vaizdais.

Fillipo sala

Fillipo sala

Filipo sala – tai dar viena puiki vieta pažinčiai su išskirtiniais gyvūnais. Čia gyvena ruoniai ir mažiausi pasaulyje pingvinai. Tai viena iš dviejų pasaulio vietų, kur galima sutikti šiuos pingvinus. Įdomu tai, kad gyvūnus galima stebėti jų natūralioje gyvenamoje aplinkoje. Saulėlydžio metu galite pamatyti garsųjį pingvinų paradą, apsilankyti laukinių gyvūnų prieglaudoje ar leistis į interaktyvią Antarktidos kelionę.

Eiro ežeras

Eiro ežeras

Tai pats seniausias ežeras žemėje, kuris didesnį metų laiką būna visiškai išsekęs ir padengtas sūria pluta, kuri siekia beveik 4 m. storio. Po liūčių upėms pripildžius Eiro ežerą, jo pakrantėse įsikuria didžiulės pelikanų kolonijos ir susuka dešimtis tūkstančių lizdų. Eiro ežeras yra padalintas į dvi dalis, kurias sujungia 15 km ilgio Godjero sąsiauris.

Port Douglas

Port Daglasas

Port Daglasas – tai vartai į du gamtos stebuklus: Didįjį barjerinį rifą ir Deintrio nacionalinį parką. Miestas garsus dėl savo nuostabių paplūdimių ir vešlių žaliuojančių kalnų, kurie supa Port Daglasą. Šalia miesto yra garsus Wildlife Habitat rezervatas, kuriame galima pamatyti daugybę paukščių ir drugelių. Jis yra išskirtinis ir tuo, kad jame gyvena labai reta kengūrų rūšis. Šios kengūros gyvena medžiuose. Rezervatas suteikia prieglobstį ir kitų rūšių gyvūnams: koaloms, krokodilams, filanderiams, valabėms, pitonams ir kitiems. Turus po šią nuostabią vietą siūlome užsisakyti internetu iš anksto. 

Londono arka

Londono arka

Londono arka – tai įdomus lankytinas objektas, esantis Port Kembelo nacionaliniame parke. Seniau ji buvo vadinama Londono tiltu vardu. Arka buvo iš dviejų dalių, tačiau vieną dalį su laiku prarado. Šalia arkos galima pamatyti ir kitus žymius Australijos objektus, tokius kaip Dvylika Apaštalų uolas.

Hyams paplūdimys

Hyams paplūdimys

Tai unikali vieta, kurios nerasite niekur daugiau pasaulyje. Čia akinius rekomenduojama dėvėti ne nuo saulės, bet nuo akinančio baltumo smėlio. Hyams paplūdimys dėl savo unikalaus balto smėlio yra įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Šį paplūdimį labai mėgsta vandens sporto šakų mylėtojai.

Jervio įlanka

Džarvio įlanka

Tai įlanka žymi savo gražuoliais baltais paplūdimiais. Džarvio įlanka yra puiki vieta ramiam poilsiui prie vandenyno. Būnant čia, galima užsukti į netoliese esantį miestelį Kiamą, kuriame galima pamatyti unikalų ir natūralų, bangų sukurtą fontaną arba pasimėgauti šviežiomis austrėmis.

Kuber Pedis

Kuber Pedis

Šis miestelis yra vienas iš unikaliausių visoje Australijoje. 3500 gyventojų turintis Pietų Australijoje esantis Kuber Pedis yra įkurtas po žeme, kuriame yra bažnyčia, restoranas, viešbutis ir netgi parduotuvės. Dėl alinančio karščio žmonės mieliau gyvena po žeme nei ant žemės. Miestelis nuo 1915 m. laikomas pasaulio opalų sostine, čia išgaunama net 70 % visų pasaulio opalų.

Ličfildo nacionalinis parkas

Ličfildo nacionalinis parkas

Tai pakankamai jaunas parkas, įsikūręs šiaurės Australijoje, nuo Darvino nutolęs 129 km. Parko plotas maždaug 1480 km². Tai buvusi aborigenų gyvenamoji vieta, kurią mena tik smiltainio blokai ir stulpų erozijos. Ličfildo nacionalinis parkas yra tropinės augmenijos buveinė. Čia galima pamatyti gražius krioklius ir įspūdingas termitų pastatytas gyvenvietes. Turus po šią nuostabią vietą siūlome užsisakyti internetu iš anksto. 

Tasmanija

Tasmanija

Tasmanija – tai viena iš Australijos salų, kuri nuo žemyno nutolusi maždaug 240 km į pietryčius. Tasmanijos gamta kerinti ir unikali.  Šioje saloje yra 19 nacionalinių parkų ir daugiau negu 2000 km pėsčiųjų takų. Parkuose gyvena išskirtiniai gyvūnai, iš kurių kai kuriuos galima pamatyti tik Tasmanijoje. Ši sala patiks visiems, kurie ieško ramybės ir autentiškų vietų, todėl lankantis Australijoje nevalia praleisti šios salos.

McKenzie ežeras

Makenzio ežeras

Akį rėžiantis baltas smėlis ir skaidrus žydras vanduo pritraukia tūkstančius turistų prie šio ežero, kurie mėgaujasi šiuo nepakartojamu vaizdu. Makenzio ežeras yra vienas iš kelių dešimčių esančių Freizerio saloje, Kvinslande. Ežeras yra 1200 metrų ilgio ir 930 metrų pločio. Tai maždaug 150 hektarų plotas. Prie ežero lankytojų patogumui pastatytos stovyklavietės, tualetai.

Hiljero ežeras

Hiljero ežeras

Hiljero ežeras esantis vakarų Australijos pakrantėje, Midlo saloje yra vienas keisčiausių pasaulyje, nes iki šiol nei mokslininkai, nei biologai konkrečiai neišsiaiškino, kodėl vandens telkinys yra rožinis. Hiljero ežeras yra 600 metrų pločio, jį supa šviesaus smėlio kopos ir tankus eukaliptų miškas. Šis gamtos stebuklas kasmet pritraukia tūkstančius turistų iš viso pasaulio.

Turkio įlanka

Turkio įlanka

Tai tikras rojaus kampelis žemėje, esantis Australijos vakaruose. Turkio įlanka – tai vieta, kuri sužavės kiekvieną čia apsilankiusį. Čia besidriekiantys balto smėlio paplūdimai ir turkio spalvos vanduo atima žadą, o visai netoli nuo jų kranto, driekiasi ir Ningalu rifas. Jame yra daugiau nei 250 koralų rūšių ir 500 skirtingų rūšių žuvų, įskaitant jūrų vėžlius, delfinus, banginius ir ryklius. Pasiryžkite panardyti, povandeninis pasaulis tikrai jus sužavės.

Balto sekmadienio salos

Balto sekmadienio salos (Whitsunday Islands)

Tai salynas, sudarytas iš 74 stebuklingų salų Koralų jūroje, netoli Kvinslando valstijos krantų. Didžiojo barjerinio rifo širdyje esančios salos – atgaiva kūnui ir sielai. Whitsunday saloje galima pamatyti gražiausią pasaulio paplūdimį Whitehaven. Tai 7 kilometrų ilgio pakrantės juosta, galinti pasigirti ne tik įstabiu grožiu, tačiau ir nepriekaištinga švara. Krištolo skaidrumo vanduo ir akinamai baltas smėlis, sukuria jausmą, kad jūs randatės rojuje. Iš 74 salų tik 7 yra pritaikytos turizmui, o kitose jus pasitiks laukinė gamta ir beribis laisvės pojūtis. Ekskursijas po šias nuostabias salas galite užsisakyti čia.

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Australijos klimatas

Kadangi Australija labai didelė, todėl ir klimatas skirtingose šalies dalyse labai skiriasi. Daugiausia kritulių iškrenta rytinėje dalyje, šiaurinėje dalyje vasarą vyrauja drėgnas ir karštas klimatas, o žiemą iškrenta mažai kritulių. Žemyno centrinėje dalyje nuolat sausa, o vakarinėje žemyno dalyje vasaros būna sausos, o žiemos vėsios ir lietingos. Vasaros mėnesiais vidutinė temperatūra retai kur nukrenta žemiau 20 °C, o žiemos mėnesiais vidutinė temperatūra yra apie 10 °C. Didelei Australijos daliai būdingos dykumos ir pusdykumės – 40% teritorijos dengia smėlio kopos. Pasitaiko, kad tam tikrose šalies vietose, kartais kyla smėlio audros, tornadai.

Sidnėjuje vyrauja vidutinis drėgnas klimatas su šiltomis vasaromis bei švelniomis žiemomis. Vasaros mėnesių vidutinė oro temperatūra 25 °C, o žiemos vidutinė temperatūra 5 °C.

Kaip nuvykti į Australiją?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Australiją nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Žiemos metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Australiją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes sudėliosime visą kelionės maršrutą, kurį sudarys: skrydžiai, traukiniai ir pilnas lankytinų vietų planas.

Kaip keliauti Australijoje?

Dėl didelių Australijos atstumų tarp miestų, keliauti po šalį viešuoju transportu, išskyrus didžiuosius miestus, yra gan sudėtinga, todėl žmonės dažnai keliauja lėktuvu. Visuose pagrindiniuose miestuose yra oro uostai, iš kurių reguliariai vyksta skrydžiai į daugybę kitų miestų. Autobusai yra labiausiai paplitusi viešojo transporto sistema Australijoje, beveik visi miestai turi puikiai išvystytą susisiekimo infrastruktūrą. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, tad jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais jie itin komfortiški ir greiti, tačiau jų tinklas puikiai išvystytas yra tik Pietvakarių ir Vakarų Australijos valstijose.

Sidnėjuje viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, traukiniais, tramvajais, metro ar upės transportu. Rekomenduojame tik atvykus įsigyti bekontaktę mokėjimo kortelę – Opal, tai padės jums pigiau keliauti po Sidnėjų ir jo apylinkes. Jas galima įsigyti metro stotyse, parduotuvėse, transporto klientų aptarnavimo centruose. Būnant Sidnėjuje geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums pasiekti visas norimas vietas. Metro ir traukinių kainos priklauso nuo kelionės ilgio. Kuo daugiau transporto zonų pravažiuojama, tuo kelionė bus brangesnė. Jei ruošiatės važiuoti nedidelį atstumą, rinkitės miesto autobusus.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Australijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 16 Eur už parą.

Nakvynė Australijoje

Australija ir jos lankytinos vietos traukia turistus iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Australijos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toli nuo jūros ir pačio miesto. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Ashfield Manor Sydney – Sidnėjuje, gerą įvertinimą turintis viešbutis, esantis netoli šio miesto centro.
Mary MacKillop Place – Šiaurės Sidnėjaus širdyje įsikūręs viešbutis, nutolęs 10 minučių automobiliu nuo Sidnėjaus operos rūmų.
Miami Hotel Melbourne – Melburno širdyje esantis, gerą įvertinimą turintis viešbutis.
Palm View Holiday Apartments – vos už 100 metrų nuo jūros esantys apartamentai Kvinso įlankoje, Balto sekmadienio saloje.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Australijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Australijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Australijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Australijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Australijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Kambodžoje

Kambodža

Kambodža – tai nuostabi šalis kiekvienam, kuris trokšta aštrių pojūčių, kvapą gniaužiančių šventyklų, ,,kitokių” paplūdimių ir nebijančių akis badančio skurdo. Ši šalis turės kuom jus nustebinti.

Šardža lankytinos vietos

Šardža

Šardža – griežčiausias islamiškas miestas Jungtinių Arabų Emyratuose, kuris nuo Dubajaus nutolęs apie 10 kilometrų. Šiame mieste labiausiai laikomasi Korano ir uždraustas alkoholis.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis

Omanas Ką pamatyti lankytinos vietos

Omanas

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl čia išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi.

Ką pamatyti Vietname

Vietnamas

Tai Pietryčių Azijos perlas, turintis nuostabaus grožio gamtą, draugiškus vietinius gyventojus ir fantastišką virtuvę. Šalyje itin saugomos ir vertinamos tradicijos.

Ką pamatyti Kazachstane

Kazachstanas

Tai nuostabaus grožio ir neatskleistų galimybių šalis, kuri pasaulyje užima net 9 vietą pagal savo plotą. Kontrastinga gamta, kuri gausi daugybės išteklių ir iškasenų.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

2 + 5 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą