+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Šardža lankytinos vietos

Šardža lankytinos vietos

Šardža lankytinos vietos

Šardža – griežčiausias islamiškas miestas Jungtinių Arabų Emyratuose, kuris nuo Dubajaus nutolęs apie 10 kilometrų. Šiame mieste labiausiai laikomasi Korano ir jame visiškai uždraustas alkoholio vartojimas. Šardža laikoma arabų pasaulio kultūros sostine. Šio emyrato krantai ribojasi su dviejų įlankų Persijos ir Omano vandenimis. Čia esanti Halido lagūna turi nuostabų 100 metrų aukščio fontaną, kuris tituluojamas vienu gražiausių emyrato objektų. Šardžoje galima užsukti į garsiausią visoje įlankoje istorijos muziejų. Mieste taip pat galima aplankyti ir kitus muziejus ar pasigrožėti įvairiais arabiško stiliaus architektūriniais pastatais. Muziejų ir menų gerbėjams yra gausybė puikių ekskursijų, kurios leis geriau susipažinti su šiuo paslaptingu miestu. Taip pat galite leistis į pažintinį turą su Hop-on Hop-off autobusu, kurio dėka dar labiau pamilsite Šardžą. Dauguma miesto viešbučių įsikūrę pakrantėje, todėl turistai turi visas galimybes ramiai ilsėtis, degintis ar maudytis. Populiariausios šeimos vietos yra Al Noor sala su drugelių namais ir akvariumas, leidžiantis iš arčiau susipažinti su povandeniniu pasauliu. Šardža ir geriausios lankytinos vietos nenuvils nė vieno, nes miestas turi ką pasiūlyti įvairiems keliautojų skoniams.

Lankytinos vietos Šardžoje

Šardžos islamo civilizacijos muziejus

Šardžos islamo civilizacijos muziejus

Šardžos islamo civilizacijos muziejus buvo atidarytas 2008m. Čia eksponuojama daugybė mokslinių ir religinių rankraščių. Taip pat muziejuje saugoma islamo meno ir amatininkų darbų kolekcija, kuri siekia VII – XIX a. Jūsų dėmesį patrauks kaligrafija, keramikos ir molio dirbiniai, išskirtinės monetos, metalo dirbiniai, inkrustuoti sidabru ar auksu ir viena seniausių pasaulyje esanti astroliabija.

Al Noor mečetė

Al Noor mečetė

Al Noor mečetė pastatyta pagal klasikinį Osmanų stilių, su lieknais ir smailiais minaretais. Ji yra įsikūrusi Halido lagūnoje, šalia Buhaira alėjos. Al Noor mečetė yra vienintelė Šardžoje iš 600, į kurią galima užsukti ne tik musulmonams. Jeigu norite daugiau suprasti apie islamo tikėjimą, jų tradicijas, tikrai rekomenduojame užsukti į šiuos maldos namus. Kitatikiai Al Noor mečetėje gali apsilankyti kiekvieną pirmadienį 10 val.

Al Noor sala

Al Noor sala

Al Noor sala su gražiu čia esančiu parku yra įkurti Halido lagūnoje. Tai nuostabi vieta praleisti laiką, norintiems pabėgti nuo miesto šurmulio ir pasimėgauti ramybe. Svarbiausia salos atrakcija yra drugelių namas, kuriame galima išvysti daugiau nei 500 skirtingų drugelių rūšių. Vaikštinėdami po salą ir jos sodus, pamatysite kaip gražiai susijungia menas ir gamta į vieną.

Šardžos menų muziejus

Šardžos menų muziejus

Tai didžiausias ir moderniausias meno muziejus Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Jame rasite tiek nuolatines, tiek laikinas eksponatų kolekcijas. Šardžos menų muziejus įsikūręs per tris pastato aukštus, kuriuose yra 72 galerijos. Muziejuje daugiausia dėmesio skiriama arabų menininkams ir jų kūriniams. Jei esate meno mėgėjas, jums šis muziejus tikrai patiks.

Šardžos fortas

Šardžos fortas

Šardžos fortas buvo pastatytas prieš 200 metų ir buvo naudojamas gynybos tikslais. Taip pat fortas tarnavo kaip valdančiosios šeimos rezidencija. Kambariuose yra teminių vitrinų, kuriose galima susipažinti su Šardžos miesto istorija, paveldu ir jo svarba. Nuo Šardžos forto stogo atsiveria puikus vaizdas į senamiestį ir jūrą.

Šardžos akvariumas

Šardžos akvariumas

Šardžos akvariume plaukioja daugiau nei 150 rūšių povandeninio pasaulio gyventojų. Jame galima susipažinti su jūrų gyvūnijos įvairove, esančią aplink Jungtinius Arabų Emyratus. Čia galima išvysti nuo pačių mažiausių iki pačių egzotiškiausių žuvų rūšių. Šardžos akvariumas yra pirmasis ir vienas didžiausių Emyratuose. 6500 m² plotą sudaro du aukštai, kuriuose įrengta 20 akvariumų, užpildytų 1,8 milijono litrų vandens.

Šardžos archeologijos muziejus

Šardžos archeologijos muziejus

Šardžos archeologijos muziejuje eksponuojami įvairūs dirbiniai, kai kurie iš jų sieka net akmens amžių. Čia rasite ir titnago dirbinių, ir senų jūros kriauklių. Taip pat galėsite pamatyti brangakmenių ar keramikos šukių iš Ubaido laikotarpio, kurios patvirtina vykusią prekybą senovėje su Mesopotamija. Muziejuje sau veiklos ras ir mažieji, kurie per interaktyvius žaidimus galės iš arčiau susipažinti su šio miesto ir šalies istorija.

Šardžos mokslo muziejus

Šardžos mokslo muziejus

Šardžos mokslo muziejus yra viena labiausiai lankomų turistinių vietų mieste. Interaktyviame mokslo muziejuje yra moderniausių elementų, kurie labai patinka vaikams. Galite išbandyti savo lankstumą, pusiausvyrą ar sukibimo stiprumą, taip pat pabandyti sukurti animacinį filmuką ar pasinaudoti muzikos sintezatoriumi. Mokslo muziejaus planetariumas jus nukels į ekskursiją po Visatą, kur galėsite iš arčiau susipažinti su žvaigždėmis ir planetomis.

Al Jubail turgus

Al Jubail turgus

Sukurtas tradiciniu islamo stiliumi su arkomis ir kupolais, Al Jubail turgus kas mėnesį sulaukia daugiau nei pusės milijono pirkėjų. Jis dar dažnai vadinamas Žuvies turgumi, nes jame prekiaujama ką tik pagauta žuvimi ir kiekvieną dieną vyksta aukcionai. Didžiuliame turguje taip pat rasite vaisių, daržovių, datulių ir mėsos skyrius. Turgus dirba kiekvieną dieną nuo 6 ryto iki vėlyvo vakaro.

Al Qasba kvartalas

Al Qasba kvartalas

Al Qasba kvartalas yra svarbiausia poilsio zona Šardžoje, esanti Al Khan rajone. Kvartale rasite daugybę kavinių, restoranų ir parduotuvių. Šeimos taip pat mėgsta lankytis Al Qasba, nes čia yra daug pramogų, skirtų vaikams. Saulei nusileidus, krantinėje galite pasinaudoti valtimi ir plaukti kanalu besigrožint naktiniu Šardžos miestu. Norintys pasigėrėti miestu iš viršaus, gali tai daryti pasikeldami Velnio apžvalgos ratu.

Ekskursijos ir pramogos

Šardža klimatas

Šardžoje vyrauja sausas ir karštas dykumos klimatas. Čia ištisus metus būna šilta arba karšta, o vidutinė metinė temperatūra siekia 26 °C. Vidutinis metinių kritulių kiekis yra 97 mm. Daugiausia kritulių iškrenta gruodį, vidutiniškai 25 mm. Jeigu planuojate atostogas Šardžoje vasarą, tai vertėtų žinoti, kad rugpjūčio mėnesį vidutinė temperatūra yra net 34 °C. Tai pats nepalankiausias metas atostogauti ne tik Šardžoje, bet ir visuose Emyratuose. Geriausias laikas keliauti po emyratą yra nuo spalio iki vasario mėnesio. Jeigu jums patinka paplūdimiai ir norite juose pasideginti, tai geriausias laikas aplankyti Šardžą – spalio, kovo ar balandžio mėnesiai, nes tuo metu vandens temperatūra siekia apie 26 °C.

Kaip nuvykti į Šardžą?

Norint nuvykti į Šardžos miestą, patogiausia būtų skristi iki Dubajaus, o iš ten su autobusu arba taksi vykti į šį didmiestį. Kelionė iš Dubajaus į Šardžą autobusu trunka apie 1 valandą, o su taksi paskirties vietą pasieksite per 30 minučių. Atstumas tarp Dubajaus ir Šardžos yra apie 40 km.

Autobusai į Šardžą išvyksta iš Dubajaus centrinės autobusų stoties. Jie yra komfortiški su minkštomis sėdynėmis ir oro kondicionieriais. JAE yra islamiška valstybė, todėl autobuso priekyje visuomet keliauja moterys ir vaikai, o vyrai – autobuso gale. Į Šardžą autobusais geriausia vykti anksti ryte, nes vakarais jie būna perpildyti. Jeigu jums reikia taksi iš oro uosto ar norite vykti juo iš Dubajaus į Šardžą, tai paslaugą galite užsisakyti ir internetu.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Šardžoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 20 Eur už parą.

Nakvynė Šardžoje

Šardža kiekvienais metais vis labiau populiarėja tarp turistų. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Šardžos viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos laukia jūsų čia. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ar pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Four Points by Sheraton Sharjah – gerą įvertinimą turintis viešbutis su baseinu.
72 Hotel Sharjah – prabangus viešbutis šalia pagrindinės miesto alėjos ir Al Noor salos.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Šardžos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Šardžos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Šardžos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Šardžos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Šardžos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Dubajaus akvariumas

Dubajaus akvariumas

Milžiniškas Dubajaus akvariumas yra įsikūręs didžiausiame miesto prekybos centre. Šis akvariumas ne tik didžiausias Jungtinių Arabų Emyratuose, tačiau ir visame pasaulyje.

Abu Dabis lankytinos vietos

Abu Dabis

Abu Dabio emyratas yra didžiausias ir turtingiausias iš visų emyratų. Didžiausius teritorijos plotus sudaro negyvenama dykuma, o gyvenvietės daugiausiai išsidėsčiusios palei pakrantę.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis

Omanas Ką pamatyti lankytinos vietos

Omanas

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl čia išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi.

Ką pamatyti Gruzijoje

Gruzija

Gruzijos vardas pirmiausiai asocijuojasi su Kaukazo kalnais ir gruzinišku vynu. Šalis turtinga vienuolynais, bažnyčiomis, gražia gamta ir ypač svetingais vietiniais.

Ką pamatyti Kazachstane

Kazachstanas

Tai nuostabaus grožio ir neatskleistų galimybių šalis, kuri pasaulyje užima net 9 vietą pagal savo plotą. Kontrastinga gamta, kuri gausi daugybės išteklių ir iškasenų.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

eleven − 6 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą