+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Austrija lankytinos vietos

Austrija lankytinos vietos

Austrija

Austrija ir jos lankytinos vietos dėl puikios geografinės padėties, sulaukia didelių turistų srautų ištisus metus, nepriklausomai nuo metų laiko. Tai nedidelė šalis, įsikūrusi Europos vidurinėje dalyje, kurią juosia Alpių kalnai. Keliaujant po šalį jūsų laukia gražūs kaimeliai, geriausios operos pasaulyje, skaniausi desertai, žadą atimantys muziejai ir įvairios išskirtinės pramogos. Vasarą turistai mielai lanko šalies didžiuosius miestus, kuriuose vyraujanti baroko architektūra ir turtinga kultūra Austrijai suteikia ypatingo žavesio. Dėl kalnų gausos, Austrija puikiai tinka tiems, kas mėgsta vasarą žygiuoti po kalnus, o žiemą užsiiminėti slidinėjimu. Neabejojame, kad Austrija ir žavios lankytinos vietos jus įtrauks nuo pirmos iki paskutinės minutės, todėl belieka tik atsipalaiduoti ir mėgautis akimirkomis.

Austrija lankytinos vietos

Viena

Viena

Žavus Vienos miestas įsikūręs ant Dunojaus upės kranto. Tai klasikos, kultūros ir aristokratijos centras, kuriame randa vietą romantikai, meno ar istorijos gerbėjai. Viena traukia turistus nuostabiomis istorinėmis vietomis, spindinčiais rūmais, meno kolekcijomis ir išskirtiniu muzikiniu paveldu, kuris vis dar skamba koncertų salėse ir viename didžiausių pasaulio operos teatrų. Kosmopolitiškas miestas garsėja ypatingo skanio pyragais, kurie „Demel“ kepyklėlėje kepami nuo 1786 m. Vienoje kūrė ir gyveno daugybė garsių menininkų, tokių kaip Štrausas, Froidas, Bethovenas ir Mocartas.

Admonto abatijos biblioteka

Admonto abatijos biblioteka

Admonto abatijos biblioteka – tai didžiausia vienuolynų biblioteka pasaulyje, esanti Admonto mieste, Austrijoje. XVIII amžiuje ji buvo pastatyta benediktinų vienuolių. Nuostabus benediktinų vienuolyno architektūrinis ansamblis prie Enns upės yra apsuptas gražaus kraštovaizdžio. Vienuolyno bibliotekos interjere vyrauja balta ir aukso spalvos, kuriuos sukuria nepaprastą įspūdį. Bibliotekos lubos ir kupolai dekoruoti dažytomis, ypatingo grožio freskomis. Čia saugomi svarbiausi šventųjų tekstai pasaulyje, kurių kolekciją sudaro virš 200 000 tomų.

Insbrukas

Insbrukas

Tirolio sostinė kasmet sulaukia daugybės turistų iš viso pasaulio. Tai visame pasaulyje žinomas Austrijos slidinėjimo kurortas, įsikūręs Alpių kalnuose. Be slidinėjimo, kurortas savo svečiams siūlo kitas įvairias žiemos, vasaros pramogas ir daugybę lankytinų vietų. Insbruke rasite istorines bažnyčias, nuostabų viduramžiais dvelkiantį senamiestį, vėlyvosios gotikos stiliaus namus ir išskirtinius muziejus. Didžioji dalis lankytinų vietų susispietę šalia senamiesčio, todėl turistams labai patogu visas jas apžiūrėti.

Eisriesenwelt ledo urvas

Aisrizenvelto ledo urvas

Didžiausias ir žinomiausias ledo urvas pasaulyje yra Aisrizenveltas, esantis netoli Zalcburgo miesto. Jis gana populiarus tarp turistų, todėl jiems siūlomos ekskursijos, kurių metu galima sužinoti apie urvo kilmę. Šis urvas tęsiasi 42 kilometrus Hochkogelio kalne, Alpių Tennengebirge rajone. Jį suformavo požeminė upė prieš beveik 100 milijonų metų, o visuomenei urvas buvo atvertas tik 1912 metais. Vandens ir šalčio pagalba buvo sukurti tikri meno šedevrai, tarp kurių galite išvysti ledo stalagmitus, įvairias arkas ir kupolus, sušalusias kaskadas, įspūdingą 1775 metrų aukščio ledo sieną ir didelius ledo rūmus. Urvą aplankyti galima tik šiltuoju metų laiku lydint gidams, o ekskursija trunka daugiau nei valandą. Norint paklaidžioti įspūdingame urve, reikalinga šiltesnė apranga, nes net ir vasarą čia temperatūra nepakyla aukščiau nulio.

Imperatoriaus Maksimiliano I kapas

Imperatoriaus Maksimiliano I kapas

Įspūdinga Insbruko Teismo bažnyčia, „Hofkirche“, buvo pastatyta 1563 m. vėlyvosios gotikos stiliumi. Nors pati bažnyčia taip pat verta dėmesio, tačiau svarbiausias jos akcentas yra įspūdingas imperatoriaus Maksimiliano I kapas. Sarkofagas pagamintas iš juodo marmuro, kurio viršuje sumontuota bronzinė imperatoriaus figūra. Aplink jį rasite 24 įvairias dekoracijas, išraižytas iš marmuro, kuriose vaizduojamos Maksimiliano I gyvenimo scenos. Taip pat sarkofagą supa 28 statulos, vaizduojančios įvairius protėvius ir didvyrius, įskaitant karalių Artūrą ir Leopoldą III.

Melko abatija

Melko abatija

Melko abatija – dar vienas įspūdingas benediktų vienuolynas, pastatytas ant uolos kyšulio virš Dunojaus. Tai vienas žinomiausių vienuolynų pasaulyje, esantis šalia Melko miesto. Pagrindinio komplekso ilgis yra net 325 metrai. Čia rasite Šventojo Kolomano iš Stockerau kapą, Austrijos pirmosios valdančiosios šeimos palaikus, 196 metrų ilgio imperatoriškąjį koridorių, kurį puošia Austrijos valdovų portretai. Vienuolyne taip pat galima apžiūrėti kambarius su įvairiomis ekspozicijomis, pasakojančiomis abatijos istoriją.

Kicbiuhelis

Kicbiūhelis

Kicbiūhelis – tai vienas garsiausių ir populiariausių kalnų slidinėjimo regionų Austrijoje. Jis įsikūręs apie 80 km į pietvakarius nuo Zalcburgo, Tirolyje. Regione įrengta daugybė slidinėjimo trasų, kuriose savo jėgas gali išbandyti tiek pradedantieji, tiek profesionalai. Čia jau keletą dešimtmečių vyksta pasaulio taurės varžybos, kuriose lenktyniauja pajėgiausi pasaulio kalnų slidininkai. Vasarą galima bandyti įkopti į Kicbiūhelio ragą, kuris iškilęs beveik iki 2000 metrų aukščio. Tai viena įspūdingiausių Austrijos viršūnių, nuo kurios atsiveria pasakiški vaizdai į netoliese esančius slėnius. Mėgstantiems adrenaliną, ši vieta taip pat patiks, nes čia galima užsiimti kanjoningu, raftingu ir kitomis pramogomis.

Hofburgo rūmai Vienoje

Hofburgo rūmai

Vienoje esantys Hofburgo rūmai nuo 1279 m. yra oficiali kiekvieno Austrijos valdovo rezidencija. Vaikštant po rūmus lankytojai gali apžiūrėti imperatoriškuosius apartamentus, Austrijos nacionalinę biblioteką, koplyčią, bažnyčią, iždą, Ispanijos jojimo mokyklą ir daugelį kitų vietų, kurios įsikūrusios šiame didžiuliame pastatų komplekse. Taip pat nevalia pamiršti ir ginklų, senovinių muzikos instrumentų, meno ir gamtos istorijos, etnografijos muziejų, kuriuose galima išvysti tūkstančius įvairiausių eksponatų. Bilietus į Hofburgo iždą galite nusipirkti čia.

Hochosterwitz pilis

Hochosterwitz pilis

Hochosterwitz pilis laikoma viena įspūdingiausių Austrijos pilių. Ji pastatyta viduramžiais ant dolomitinės kalvos, iškilusios 160 metrų virš tankaus slėnio. Šiltuoju metų sezonu turistai gali aplankyti kai kurias pilies dalis. Įdomu tai, kad norint pasiekti pilį, reikia praeiti net keturiolika įdomių vartų, kol atsiduri prie tvirtovės fasado. Pilies kieme stovi maža koplyčia, kurioje galima apžiūrėti paveikslus, puošiančių sienas ir lubas.

Šlegežio ežeras

Šlegežio ežeras

Šlegežio ežeras tyvuliuoja nuostabiame Tirolio Cilertalio slėnyje. Kelionė prie kalnų apsuptyje esančio ežero neprailgs, nes kelias iki jo driekiasi per žaviausias šio Austrijos regiono vietas. Norėdami išvysti įspūdingiausius vaizdus į ežerą, turėtų kopti iki „Olpererhütte“ restorano. Taip pat praėjus restoraną, už kelių šimtų metrų išvysite pakabinamąjį tiltą, nuo kurio galima padaryti vienas gražiausių Austrijos nuotraukų. Cilertalio slėnis išraizgytas daugybės pėsčiųjų takų, todėl rekomenduojame daugiau laiko skirti šiam nuostabiam kraštui.

Halštatas

Halštatas

Halštatas – įspūdingas miestelis, įsikūręs prie to paties pavadinimo ežero kalnų papėdėje, vidurio Austrijoje. Jo istorija siekia ne vieną tūkstantmetį ir apie tai liudija greta miestelio esančios vėlyvojo geležies amžiaus Halštato kultūros radimvietės. Norintys plačiau susipažinti su miestelio istorija, tai padaryti gali Halštato muziejuje. Gyvenvietėje rasite medinių Alpių namų, žavią XVI amžiaus architektūrą ir nuostabų kalnuotą kraštovaizdį. Taip pat čia galima aplankyti urvus esančius po miestu, apžvalgos aikštelę, esančią 400 metrų aukštyje, druskos kasyklą ir jos bokštą. Žiemos metu Halštatas sulaukia slidininkų ir snieglentininkų, kurie čia atvyksta išbandyti jėgų kalnuose, o vasarą miestelyje renkasi gamtos mylėtojai.

Grosgloknerio Alpių kelias

Grosgloknerio Alpių kelias

Grosgloknerio Alpių kelias yra vienas gražiausių kalnų kelių Austrijoje ir Europoje. Kadaise tai buvo prekybinis kelias, jungęs pietinį ir šiaurinį Alpių pakraščius. Jis driekiasi gana aukštai kalnuose nuo Bruck miestelio iki Heiligenblut, link aukščiausio Austrijos Grosgloknerio kalno. Tai vaizdingas maršrutas, vedantis pro ledynus, uolas, miškus ir alpines pievas. Maršrutą galima įveikti automobiliu, viešuoju transportu, dviračiais ar pėsčiomis, o čia atsiveriančios pasakiškos Alpių panoramos su baltuojančiomis smailėmis užgniauš kvapą kiekvienam. Būtinai raskite laiko sustoti lankytojų centre, kuriame saugoma ekspozicija išsamiai pasakojanti apie vietovės istoriją.

Štirijos ginkluotė

Štirijos ginkluotė

Štirijos ginkluotė – tai Graco širdyje esantis įspūdingas muziejus, kuris sudomis ne tik tuos, kurie domisi ginklais ir karo įrankiais. Muziejuje yra įkurdinta didžiausia ginklų ir šarvų kolekcija pasaulyje. Jame galima išvysti daugiau nei 32 000 eksponatų, nuo XV iki XIX amžiaus pradžios. Čia pilna įvairių amžių šaulių ginklų, pistoletų, tinklinių ginklų, patrankų, falconetų ir jų priedų. Taip pat muziejuje gausu įvairių kardų, šarvuotų rankovių, skydų, šarvų ir kitokių artilerijos vienetų. Tarp šių įspūdingų eksponatų galima išvysti ir 1510 m. Insbruke pagamintus arklio šarvus. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Klintinių Alpių nacionalinis parkas

Klintinių Alpių nacionalinis parkas

Klintinių Alpių nacionalinis parkas įkurtas visai netoli Štiro miesto. Tai didžiulis parkas, kurio teritorija siekia net 21 000 hektarų plotą. Jis buvo įkurtas, norint išsaugoti viršutinėje Austrijos dalyje esančius senuosius miškus. Dedant visas pastangas pavyko išsaugoti virš 30 rūšių miškų, tarp kurių išsibarstę kriokliai ir šaltiniai, auga nykstančios augalų ir gėlių rūšys. Parke gyvena įvairūs gyvūnai, tarp kurių rasite apie 80 rūšių paukščių, apie 50 rūšių žinduolių ir net 1600 rūšių drugių. Alpių nacionalinį parką ypač mėgsta gamtos mylėtojai, kurie čia gali klaidžioti apsupti natūralios gamtos ir pasakiškų vaizdų, tačiau čia leidžiamas tik dalinis turizmas.

Zalcburgas

Zalcburgas

Zalcburgas įsikūręs šalies vakarinėje dalyje, išilgai abiejų Zalcacho upės krantų. Turbūt labiausiai miestą išgarsino žymusis klasikinės muzikos kūrėjas Mocartas, kuris čia gimė ir užaugo. Kompozitoriaus garbei mieste įkurtas muziejus, kuriame galima kasdien girdėti jo muziką. Nuostabus miesto senamiestis žavi turistus savo barokine architektūra, todėl jis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Zalcburge taip pat rasite kitus muziejus, gražius sodus, bažnyčias ir šalia esančius kalnus.

Gašteino slėnis

Gašteino slėnis

Vienu iš gražiausių ir didžiausių slidinėjimo regionų Austrijoje laikomas Gašteino slėnis, esantis kilometro aukštyje Alpių kalnuose. Čia ant Aukštojo Tauerno kalno įsikūręs Gašteino miestelis, garsėjantis savo gydomosiomis karštosiomis versmėmis, kurios tikra atgaiva kūnui ir sielai. Kurorte veikia 53 keltuvai, kurie kelia turistus iki slidinėjimo trasų, kurių ilgis bendrai sudėjus siekia net 170 kilometrų. Trasas galima rinktis atsižvelgiant į fizinį pasirengimą. Gašteine galima puikiai praleisti atostogas ne tik žiemą, čia veiklos netrūksta ir vasarą. Šiltuoju metu poilsiautojai gali mėgautis karštomis versmėmis 32 baseinuose, apsilankyti 6 teniso kortuose, 2 skvošo aikštelėse, išbandyti 90 kilometrų pėsčiųjų maršrutą, šaudyklą ar užsukti į fitneso centrą.

Brėgencas

Brėgencas

Brėgencas – miestas vakarinėje Austrijoje, ant Bodeno ežero kranto, iš kurio atsiveria nuostabūs vaizdai į Šveicarijos ir Vokietijos Alpes. Vaikštant po miestą, galima grožėtis išskirtine miesto architektūra, meno palikimu, muziejais ir gražiais istoriniais pastatais. Iš miesto centro galima funikulieriumi pakilti Pfanderio kalnu aukštyn, iš kur prieš jūsų akis atsivers kvapą gniaužiantys Bodeno ežero vaizdai. Taip pat kiekvienais metais liepą ir rugpjūtį Brėgence vyksta menų festivalis. Jame ant Bodeno ežero galima išvysti ir didžiausią pasaulyje plūduriuojančią sceną.

Šionbruno rūmai

Šionbruno rūmai

Šionbruno rūmai esantys Vienoje, priklausė garsiąjai Habsburgų dinastijai. Jie laikomi vienais gražiausių baroko stiliaus rūmų Europoje. Rūmų kompleksą sudaro 1441 kambarys, kurie apsupti alėjų ir sodų. Jų plotas apima net 176 hektarus, todėl norintys apžiūrėti juos, turėtų skirti tam pakankamai laiko. Šie rūmai Austrijai turi didelę istorinę reikšmę, unikalų išplanavimą ir pasakišką interjerą, todėl yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Interjere vyrauja balta spalva ir rokoko stilius, nors kiekvienas kambarys įrengtas išskirtinai. Norėdami išvengti laukimo didžiulėse eilėse, pirkite „Skip the line“ bilietą, o norintys pamatyti koncertus ar tik dalį rūmų, gali bilietus taip pat įsigyti internetu paspaudę šią nuorodą.

Vachau slėnis

Vachau slėnis

Turtingas Vachau slėnis, einantis palei nuostabią Dunojaus upę, yra viena geriausių Pietų Austrijos lankytinų vietų. Tai UNESCO pasaulio paveldo objektas, turintis didelę kultūrinę reikšmę ir neprilygstamą gamtos grožį. Slėnyje auginami abrikosai ir vynuogės, o regione pagaminami vieni geriausių baltųjų vynų pasaulyje. Vachau slėnis gyvenamas nuo priešistorinių laikų, todėl jame galima rasti nuostabių vienuolynų ir senovinių tvirtovių.

Mostviertelis

Mostviertelis

Mostviertelis – tai žemutinės Austrijos regionas, kuris yra vienas patraukliausių šalyje. Mostviertelio centras yra jauniausia Austrijos provincijos sostinė, turinti seniausią miesto statutą – Sankt Peltenas. Jame galima pamatyti daug XII – XVIII a. architektūros paminklų. Taip pat verta užsukti į vyskupijos muziejų, kuriame daug skulptūrų, paveikslų, altorių, liturginių prietaisų ir drabužių. Gamtos ir istorijos muziejus patiks visiems, kas nori daugiau sužinoti apie šį regioną ir jame gyvenusius priešistorinius gyvūnus. Dvidešimt penkis kilometrus į pietus nuo provincijos sostinės yra vienas reikšmingiausių ir gražiausių viduramžių architektūros paminklų visoje Austrijoje – Lilienfeldo abatija. Apžiūrėkite nuostabią abatijos bažnyčią, koplyčias, įspūdingą nuotraukų galeriją ir biblioteką. Regione taip pat gausu kalnų, kuriuose vasaros metu galima žygiuoti, o žiemos metu slidinėti.

Gesiauzės nacionalinis parkas

Gesiauzės nacionalinis parkas

Jeigu mėgstate laipioti po kalnus, tai Gesiauzės nacionalinis parkas jums patiks. Jis įkurtas kalnuotoje vietovėje, kuriame yra šeši kalnai, aukštesni nei 2000 m. Nacionaliniame parke yra įrengta daugiau nei 100 km pėsčiųjų takų, kuriais vaikščiodami galėsite grožėtis pasakiškais kalnų viršūnių vaizdais. Vasarą nacionaliniame parke galima užsiimti kanjoningu, raftingu ir kitomis pramogomis. Žiemą šis parkas taip pat mėgstamas turistų, nes jame įrengta daugybė slidinėjimo trasų.

Celis prie Zė

Celis prie Zė

Apsilankius Celis prie Zė kurorte jūsų laukia tarptautinio lygio slidinėjimo trasos ir nuostabūs Zalcburgo kalnai, kuriais galėsite grožėtis slidinėdami. Kurorte yra daugiausia vidutinio sunkumo slidinėjimo trasų, tačiau taip pat yra keletas trasų ir pradedantiesiems bei profesionalams. Vasarą ši vieta mėgtama dviratininkų ir kitų poilsiautojų, kurie drąsiai maudosi nuostabaus grožio ežero vandenyse. Taip pat čia galima užsiimti žvejyba, laipioti po kalnus ar tyrinėti vietovės istorinius pastatus.

Forarlbergas

Forarlbergas

Kaip ir dauguma Austrijos žemių, taip ir Forarlbergas pasižymi kalnuotomis vietovėmis. Šis regionas yra žinomas dėl savo gražaus Alpių kraštovaizdžio ir slidinėjimo kurortų, kurie daro jį viena garsiausių vietų Austrijoje. Forarlberge tyvuliuoja trečias pagal dydį Vidurio Europos ežeras Bodenas, ant kurio krašto stovi Brėgenco miestas. Dėl Forarlbergo kalnų grožio, šis regionas labai populiarus tarp žygių mėgėjų. Pasivaikščiojimas miško takų maršrutais leis jums labiau susilieti su gamta. Regione taip pat gausu įdomių muziejų, vienuolynų ir pilių, kurie pritraukia daugybę turistų kiekvienais metais.

Tirolis

Tirolis

Tirolis – tai tarsi atskira valstybė, kuri įsikūrusi Vakarų Austrijoje. Regione yra apie 500 kalnų viršūnių, kurių aukštis siekia daugiau nei 3 kilometrus. Čia galima žygiuoti po kalnus, žvejoti, plaukti srauniomis upėmis, kopti į stačias uolas, važinėti kalnų dviračiais, slidinėti ar tiesiog prisėsti kalnų slėniuose ir mėgautis nepakartojamais panoraminiais vaizdais. Taip pat regione rasite daugybę istorinių vietų, įdomiausių muziejų ir garsių tvirtovių. Tirolis garsėja ir žiemos festivaliais, kuriose sudalyvauti yra būtinybė. Populiarus Insbruko miestas yra Tirolio regiono sostinė. Mieste galima pamatyti senovines gotikines bažnyčias, tradicinius baroko stiliaus pastatus, rūmus bei garsiojo imperatoriaus Maksimiliano I kapą. Žiemą Tirolio regionas tampa slidinėjimo centru, nes čia atsidaro daugybė slidinėjimo trasų, kurios skirtos tiek pradedantiesiems, tiek profesionalams. Įvairias pramogas Tirolio regione galite užsisakyti internetu ČIA.

Belvederio rūmai

Belvederio rūmai

Belvederio rūmai yra vieni labiausiai lankomų vietų Vienoje. Juose šiltuoju metu laiką leidžia Austrijos princai. Tai du baroko stiliaus pastatai, kuriuos jungia sodas su terasomis, statulomis ir kriokliais. Vienas pastatas vadinamas Žemutiniu Belvederiu, o kitas – Aukštutiniu Belvederiu. Aukštutinių rūmų fasadus puošia įvairūs ornamentai, figūros, freskos ir statulos. Žemutiniai rūmai turi marmurinę salę su ovaliais gipso medalionais ir nuostabia lubų freska, kuriuose veikia Austrijos baroko muziejus. Taip pat čia galite apžiūrėti ir Žiemos rūmus, kuriuose senais laikais buvo Teismo iždas, oranžerija ir rūmų arklidės. Nemaža dalis rūmų yra atvira lankytojams, todėl galima netrukdomai apžiūrėti įspūdingą statinį, o norintys apsilankyti viduje, turėtų nusipirkti bilietus iš anksto internetu.

Sankt Antonas

Sankt Antonas

Kitas garsus slidinėjimo kurortas, kurį verta aplankyti Austrijoje yra Sankt Antonas. Miestelis garsus tuom, kad jame 1922 m. buvo atidaryta pirmoji pasaulyje kalnų slidinėjimo mokykla. Čia nuolat organizuojamos aukščiausio lygio tarptautinės slidinėjimo varžybos. Kurorte gausu įvairių pramogų, todėl be slidinėjimo, turistų laukia čiuožyklos, kėglinės, rogučių trasos. Miestelyje rasite restoranų, kavinių ir barų, kuriuose galima ne tik paragauti austriškų maisto šedevrų, tačiau ir šėlti iki paryčių. Vasarą ši vieta būna populiari tarp kalnų žygeivių ir alpinistų, todėl jeigu norite gerai praleisti laiką ir jūs, tai vykite į Sankt Antoną.

Lincas

Lincas

Lincas – miestas esantis šiaurės Austrijoje, prie Dunojaus upės. Linco senamiestis idealiai tinka norintiems pasivaikščioti žaviomis akmenimis grįstomis gatvelėmis. Istoriniame centre dominuoja rūmai, bažnyčios, gotikos ir baroko stiliaus namai. Senoji miesto rotušė yra pagrindinėje Linco aikštėje, kurią juosia pastatai, turintys svarbią istorinę reikšmę miestui. Nepaisant šio istorinio žavesio, Lincas taip pat apibūdinamas kaip nuolatinis pokyčių ir inovacijų miestas. Anksčiau buvęs pramonės centru, šiandien Lincas tapo kultūros, meno ir technologijų lyderiu. Miesto uoste galima atrasti vieną didžiausių Europoje grafiti galeriją ir šiuolaikinio meno muziejų. Taip pat čia galima aplankyti ryškiaspalvį dailės muziejų, kuriame eksponuojami XIX – XX amžiaus architektūros šedevrai. Negalima pamiršti ir pasaulinės klasės muzikinių pasirodymų Linco operos teatre, kurie sužavi kiekvieną lankytoją.

Mirabelio rūmai

Mirabelio rūmai

Zalcburge netrūksta istorinių pastatų ir sodų, tačiau Mirabelio rūmai yra vieni gražiausių ne tik mieste, tačiau ir visoje Austrijoje. Rūmai pastatyti 1606 m. Zalcburgo princo Wolf Dietrich Raitenau paliepimu jo mylimajai Salome Art. Daugiausia jie buvo naudojami įvairioms pramogoms ir kultūriniams renginiams. Vaikštinėdami po rūmus galite išvysti princo laikų skulptūras, drožinius, ypatingo dizaino laiptus. Mirabelio rūmus supa nuostabaus grožio sodai, todėl pasivaikščiojimas po juos neprailgs.

Šafbergo kalnas

Šafbergo kalnas

Zalckamerguto kalnų širdyje yra viena viršūnė, kuri dažnai vadinama Austrijos perlu. Tai Šafbergo kalnas, kurio aukštis siekia 1783 m. Nuo kalno viršūnės atsiveria kvapą atimantys vaizdai į nuostabaus grožio Volfgango ežerą ir jo apylinkes. Lengviausia šį kalną pasiekti iš Volfgango miestelio senoviniu garvežiu, kuris kyla iki pat viršūnės. Pasigrožėję vaizdais, galėsite įspūdingais kalnų takelias nusileisti žemyn.

Alpbachas

Alpbachas

Žavus atostogų kurortas Alpbachas įsikūręs Gratlspitzo kalno papėdėje. Šis kaimelis pačių austrų ne kartą buvo išrinktas gražiausiu Austrijoje ir nesunku nuspėti kodėl. Atostogos Alpbache reiškia gryną orą, vešlias pievas, kvapą gniaužiančius kalnų vaizdus bei turiningas poilsio dienas autentiškuose mediniuose namukuose. Vasarą šis kaimas yra ideali vieta norintiems atsipalaiduoti ne tik dėl daugybės apylinkėse esančių pėsčiųjų takų ir nuostabių jo kalnų, tačiau ir dėl to, kad netoli kaimelio yra įsikūręs didžiulis šeimos nuotykių parkas „Lauserland“.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Austrijos klimatas

Austrijos klimatas vidutinių platumų, permainingas ir drėgnas, dėl to orai šalyje būna labai permainingi. Žiemos Austrijoje palyginti šaltos ir drėgnos, sniegą dažnai keičia šlapdriba, o šiltuoju metų laiku saulėta, maloniai šilta. Rudens ir pavasario metu dažniau lyja visoje Austrijoje. Kalnuose sniegas išlieka visą žiemą, todėl puikios sąlygos slidinėjimui. Geriausias metas keliauti po Austriją birželio – rugsėjo mėnesiais, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių. Vidutinė liepos mėnesio temperatūra sostinėje Vienoje – 20 ºC, o sausio mėnesio temperatūra – 1 °C šalčio.

Kaip nuvykti į Austriją?

Norėdami nuvykti į Austriją galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus arba Rygos. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Austriją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Austriją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Austriją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais jie itin komfortiški ir greiti – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje.

Vienoje viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, traukiniais, tramvajais ar metro. Rekomenduojame tik atvykus įsigyti bekontaktę mokėjimo kortelę – Vienna City Card, su kuria ne tik galėsite nemokamai keliauti po sostinę, tačiau ir gausite įvairias nuolaidas. Būnant Vienoje geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums pasiekti visas norimas vietas. Reikalingą transportą savo kelionei iš Vienos ar kitų Austrijos vietų į įvairius miestus galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Austrijoje, turite būti ne jaunesni kaip 19 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 20 Eur už parą.

Nakvynė Austrijoje

Austrija ir jos lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau bet kurio miesto centro, tuo jis bus brangesnis. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

H Hotel Wien – geras 4 žvaigždučių viešbutis, įsikūręs netoli nuo Lichtenšteino sodo rūmų.
Star Inn Hotel Salzburg Zentrum, by Comfort – vos už kelių šimtų metrų nuo istorinio Zalcburgo centro esantis geras viešbutis.
The Art & Sport Hotel – geras 3 žvaigždučių viešbutis, įsikūręs 10 minučių kelio automobiliu nuo miesto centro.
Hotel Strasser – viešbutis esantis šalia pagrindinės traukinių stoties ir 10 minučių pėsčiomis nuo senamiesčio.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Austrijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Austrijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Austrijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi šiuo įrankiu, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Austrijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Austrijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Vienoje, tai būtinai įsigykite Vienna PASS kortelę, su kuria galėsite aplankyti daugiau nei 60 lankytinų vietų NEMOKAMAI.

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

five × five =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą