+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Jukonas

Jukonas

Jukonas

Jukonas – gražiausias Kanados regionas, esantis šiaurės vakaruose. Tai retai apgyvendinta teritorija, kurios ekonomika labiausiai priklauso nuo turizmo bei vyriausybės politikos. Ši pasakiško grožio teritorija, pakankamai atoki, tačiau beprotiškai viliojanti. Jukoną dažniausiai renkasi nuotykių ieškotojai, adrenalino fanatikai ar norintys pabėgti nuo didmiesčių šurmulio ir atrasti ramybę laukinėje gamtoje. Jukone gyvena vos 36 000 žmonių, o daugumoje regiono vietų nėra ir internetinio ryšio. Nors gyventojų čia įsikūrę pakankamai mažai, tačiau Jukonas namais tapęs daugiau nei 160 000 karibų elnių, 10 000 juodųjų lokių, 7 000 grizlių, 70 000 briedžių ir apie 250 paukščių rūšių. Teritorija yra tikras pėsčiųjų rojus, kurioje galima pasirinkti daugybę maršrutų, nepriklausomai nuo jūsų įgūdžių ar fizinės būklės. Čia galima stebėti laukinius gyvūnus, plaukti baidarėmis, grožėtis fantastiška gamta, kopti į kalnus ar išbandyti pasivažinėjimą istoriniais geležinkeliais. Jukono sostinėje Vaithorse, gyvena daugiau kaip pusė teritorijos gyventojų. Į šį atokų pasaulio kraštą pirmieji atvyko aukso ieškotojai, kurie ir prisidėjo prie to, kad šiandien Jukonas taptų žinomu visame pasaulyje.

Jukonas lankytinos vietos

Jukono laukinės gamtos draustinis

Jukono laukinės gamtos draustinis

Netoli Vaithorso įsikūręs Jukono laukinės gamtos draustinis suteikia unikalią galimybę iš arti pamatyti kai kuriuos nuostabiausius šalies gyvūnus. Šio rezervato darbuotojai rūpinasi sužeistais laukiniais gyvūnais ir daro viską, kad šis parkas kuo ilgiau išliktų natūralesnis. Apsilankę daugiau nei 700 ha ploto turinčiame draustinyje ir vaikštinėdami po jį, galėsite stebėti karibu elnius, lūšis, briedžius, meškas, bizonus ir kitus gyvūnus. Rekomenduojame fotoaparatą turėti po ranka, nes bet kada galite susidurti su kokiu nors gyvūnu.

Dosonas

Dosonas

1896 m. Bonanzo upelyje atradus auksą, pelkėta vieta šalia Jukono ir Klondaiko vos per dvejus metus išaugo į Dosono miestą. Garsioji Kanados aukso karštinė į Dosono miestelį atvedė apie 30 000 aukso ieškotojų. Nors šiandien miestelis ištuštėjęs ir čia gyvena vos daugiau kaip 1300 žmonių, tačiau aukso karštinės dvasia vis dar tvyro ore. Vaikščiodami po jį, jausitės lyg būtumėte grįžę į 1896 m. Būtinai užsukite į Dosono muziejų, kuriame demonstruojama daug eksponatų iš tų laikų. Muziejuje sužinosite kaip gyveno naujakuriai, su kokiais sunkumais jie susidūrė ir kas vyko su apylinkėse gyvenančiais indėnais.

Logano kalnas

Logano kalnas

Logano kalnas yra aukščiausia Kanados ir antra pagal aukštį viršukalnė Šiaurės Amerikoje. Pirmą kartą į kalną buvo įkopta 1925 m., o ekspedicijai vadovavo žinomas JAV alpinistas A. H. MacCarthy. Kluano nacionalinio parko dalyje esantis kalnas yra 5959 m. aukščio, o į jį įkopti ryžtasi tik patys drąsiausi. Tai pats masyviausias kalnas pasaulyje, kurio ilgis yra apie 40 kilometrų. Kopimo sezonas trunka nuo balandžio pabaigos iki liepos pradžios, nors audros ir sniego griūtys gali įvykti bet kada.

Karkrosas

Karkrosas

Karkrosas – tai istorinis kaimelis, nutolęs nuo Vaithorso į pietus apie 70 kilometrų. Čia galite pasivaikščioti po mažiausią pasaulyje dykumą ar apžiūrėti senojo paveldo pastatus. Jame esantys toteminiai stulpai garsina šį kaimelį, o skaitydami šviečiamąsias lenteles, galėsite daugiau sužinoti apie jų kilmę. Karkrosas gali pasigirti ir vienu seniausių Jukone viešbučiu Caribou, kuris pirmą kartą duris atvėrė dar 1898 m. Istorinis pastatas yra sulaukęs garsių ir istorinių asmenybių, todėl nakvynė jame bus dar viena įdomi patirtis.

Mylios kanjonas

Mylios kanjonas

Kadaise Mylios kanjonas buvo bauginanti vieta aukso ieškotojams. Daugelis iš jų surastą auksą bandydavo plukdyti šiuo kanjonu, tačiau dėl itin galingos srovės jie dažnai prarasdavo ne tik auksą, bet ir gyvybes. Problema buvo išspręsta pastačius geležinkelį. Šiandien upė daug ramesnė, nes buvo pastatyta užtvanka, kuri sulėtino vandens tėkmę, tačiau Mylios kanjonas vis dar atrodo įspūdingai. Pasivaikščiokite pėsčiųjų takais arba pereikite virš upės pakabintą tiltą, kuris buvo pastatytas 1922 m. Nuo tilto atsiveria nuostabūs vaizdai į upę ir Mylios kanjoną.

S. S. Klondike garlaivis

S. S. Klondike garlaivis

S.S. Klondike garlaivis, pastatytas 1936 m., yra vienas garsiausių šio regiono laivų ir buvo didžiausias garlaivis, kuris sujungdavo Vaithorso ir Dosono miestus. S.S. Klondike talpa viršijo 270 tonų ir jis dažniausiai buvo naudojamas gabenant maisto atsargas ir sidabro, švino rūdą į kasyklas ir iš jų, nes šioje teritorijose anksčiau nebuvo kelių. Šiandien garlaivis restauruotas stovi Vaithorso pakrantėje ir yra populiarus turistų traukos objektas. Pasivaikščiokite po laivą savarankiškai arba su gidu ir sužinokite daugiau apie šį ir kitus čia plaukiojusius laivus.

Takhini karštosios versmės

Takhini karštosios versmės

Takhini karštosios versmės, esančios vos kelios minutės kelio nuo Vaithorso, yra populiari atrakcija tiek tarp turistų, tiek tarp vietinių gyventojų. Šios karštosios versmės čia veikia daugiau negu šimtą metų, o jose įrengti du baseinai užpildyti natūraliu, mineralais turtingu vandeniu, kurie žinomi dėl savo gydomųjų savybių. Pabūti tokiose versmėse naudinga tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai. Takhini karštosios versmės dirba visus metus, o žiemos metu tai pati smagiausia pramoga. Jeigu turite pakankamai laiko, tai galite apsistoti šalia versmių esančiuose nakvynės namuose.

Smaragdinis (Emerald) ežeras

Smaragdinis (Emerald) ežeras

Tai įspūdingas turkio spalvos ežeras, esantis Joho nacionaliniame parke, Britų Kolumbijos pietryčiuose. Visas Joho nacionalinis parkas su grupe kitų Uolinių kalnų parkų 1984 m. įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Emeraldo ežeras yra vienas svarbiausių turistų traukos centrų parke, todėl jame įrengta daugybė pėsčiųjų takų. Jais vaikščiojant, atsivers nuostabios baltuojančių viršūnių ir tankių pušų panoramos, kurios kartu su ežeru sukuria magišką kraštovaizdį. Vasarą galima išsinuomoti kanoją ar valtį ir plaukioti po ežerą, o žiemą slidinėti.

Kelrodžių ženklų miškas

Kelrodžių ženklų miškas

1942 metais, tiesiant Aliaskos magistralę, vienas armijos inžinierius pastatė ženklą su nuoroda ir nurodytu atstumu (2835 mylios) į savo gimtąjį miestą Ilinojaus valstijoje – Denvilį. Nuo to laiko prasidėjo įdomi tradicija – visi pradėjo dėti analogiškus ženklus, rodančius atstumus iki jų namų. Šiandien ši vieta žinoma kaip Kelrodžių ženklų miškas (The Sign Post Forest) ir čia jau stovi daugiau kaip 77 000 tokių ženklų. Jeigu norite, jūs taip pat galite pratęsti tradiciją, keliaudami po šį unikalų regioną.

Antkapinių paminklų teritorinis parkas

Antkapinių paminklų teritorinis parkas

Antkapinių paminklų teritorinis parkas (Tombstone Territorial Park) skamba bauginančiai dėl savo pavadinimo, tačiau jis tikrai skirtas tik patiems drąsiausiems. Čia vyrauja laukinė gamta ir nesvarbu ar stovyklausite ar žygiuosite po šį parką, nusiteikite tam, kad bet kur galite pamatyti karibu elnius, briedžius, grizlius, avis, lokius ir vilkus. Šiame parke dar galite sutikti Tr’ondëk Hwëch’in palikuonių, kurie regione gyvena jau tūkstančius metų. Pagal susistarimą su Kanados vyriausybe, šis parkas vis dar priklauso šiems palikuonimis. Keliaudami po parką, galite atrasti daugiau nei 70 saugomų archeologinių vietų, kurios kažkada priklausė Tr’ondëk Hwëch’in žmonėms. Šis parkas nustebins savo istorija ir sužavės viskuo, ką pamatysite ar išgirsite.

Jukono greitkeliai

Jukono greitkeliai

Jukonas yra kiekvieno vairuotojo svajonė, nes čia driekiasi gerai prižiūrimi beveik tušti ir nepaprastai vaizdingi greitkeliai. Važiuokite Dempsterio arba Aliaskos greitkeliu tūkstančius kilometrų ir grožėkitės vaizdais, kurių nepamatysite niekur kitur. Abu keliai veda palei įspūdingus parkus ir kitas nuostabias lankytinas vietas. Keliaujant šiais greitkeliais, teks stoti neplanuotai ne vieną kartą, nes kelią pastos daugybė migruojančių karibu elnių ir kitų gyvūnų, nes Jukonas priklauso jiems, o žmonės teritorijoje yra tik stebėtojai.

Plaukimas kanoja

Plaukimas kanoja

Jeigu mėgstate iššūkius, tai siūlome pasinerti stačia galva į plaukimą kanoja po Jukono upes ir ežerus. Tai pasakiškas būdas tyrinėti šį sunkiai prieinamą regioną. Irdamiesi kanoja, galėsite stebėti nuostabius kalnų ir ežerų vaizdus, o rugpjūčio ir rugsėjo mėnesį Teslino ežere pamatysite tūkstančių lašišų neršimą. Taip pat tai unikali galimybė stebėti kaip pakrantėje bėgioja vilkai, briedžiai ar grizliai. Plaukiant Alseko upe prieš akis atsiveria kvapą gniaužiantys ledynų ir kalnuotų viršūnių vaizdai.

Kluano nacionalinis parkas

Kluano nacionalinis parkas

Kluano nacionalinis parkas, užimantis  22 013 km² plotą, yra vienas didžiausių tokio pobūdžio parkų Kanadoje. Tai viena atšiauriausių šalies vietų, nes didžiąją dalį parko užima ledynai, sniegynai ir kalnai. Čia stūkso ir aukščiausio Kanadoje – Logano kalno viršukalnė. Parko teritorijoje gyvena daugybė gyvūnų, tokie kaip grizliai, šiauriniai elniai, lūšys, snieginiai avinai. Važiuodami Aliaskos greitkeliu, jūs priartėsite prie šio kalno didybės, vaizdai kuriuos išvysite jus priblokš ir liks atmintyje ilgam.

Baltoji perėja ir Jukono kelias

Baltoji perėja ir Jukono kelias

1986 m. buvo pradėtas statyti Baltosios perėjos ir Jukono kelio (White Pass and Yukon Route) geležinkelis, kuris turėjo sujungti Aliaskos Skagvai uostą su Vaithorsu. Darbai užtruko ir linija buvo atidaryta tik 1900 m, o aukso karštinė jau buvo pasibaigusi. Dėl šios priežasties iki 1940 m. geležinkelio linija buvo apmirusi, tačiau atidarius Aliaskos greitkelį, maršrutas vėl buvo atnaujintas. Šiuo metu tai viena populiariausių pramogų keliaujant po Jukoną, kurios metu galima per traukinio langus grožėtis nuostabia Kanados ir Aliaskos gamta.

Vaithorsas

Vaithorsas

Vaithorsas –  aukso karštinės metu buvęs vienas svarbiausių Kanados miestų, įsikūręs prie Jukono upės ir Aliaskos greitkelio. Tai Jukono regiono sostinė, turinti 25 tūkst. gyventojų. Šiandien Vaithorsas yra tapęs svarbiu meno ir kultūros centru, iš kurio dažniausiai pradedami žygiai į šalia esančias lankytinas vietas. Miestelyje taip pat rasite keletą muziejų, kurie yra neatsiejama Vaithorso dalis.

Jukono Beringia aiškinamasis centras

Jukono Beringia aiškinamasis centras

Kai aukso ieškotojai sugužėjo į šį regioną, jie nebūtinai rado tai, ko ieškojo. Galima tvirtinti, kad šita aukso karštinė išėjo į naudą Jukonui, nes regione buvo atrasta ir daugybė po ledynais paslėptų kitokių lobių. Jukone buvo iškastas mamutas, milžiniškas bebras ir kitos fosilijos. Jukono Beringia aiškinamasis centras jus geriau supažindins ne tik su šiais gyvūnais, tačiau jame galėsite daugiau sužinoti ir apie indėnų kultūrą. Taip pat centre pamatysite ir kai kurių daugybę metų skaičiuojančias gyvūnų kopijas, kurios atrodo kaip tikros.

Jukono transporto muziejus

Jukono transporto muziejus

Vaithorso mieste esančiame Jukono transporto muziejuje galima pamatyti ankstyvąsias transporto priemones, kurios buvo naudojamos regione. Čia eksponuojamos snieglentės, šunų rogės, valtys, orlaiviai ir dar daug kitų to laikmečio daiktų. Taip pat galėsite išvysti kokiais būdais ir kaip buvo statomas Aliaskos greitkelis. Mažiesiems lankytojams pramogų muziejuje irgi netruks, nes jame veikia ir keletas interaktyvių parodų.

Jukono Šiaurės pašvaistė

Šiaurės pašvaistė

Jukonas yra ta vieta, kur tikimybė pamatyti Šiaurės pašvaistę yra gana didelė. Šiaurės pašvaistės niekada nebūna vienodos, jos skiriasi forma, ryškumu ir spalvingumu. Pašvaistės pasirodo beveik kiekvieną žiemos naktį, jei tik dangus yra giedras. Vaizdo nupasakoti žmogui, kuris nėra matęs jų, beveik neįmanoma, net kelios spalvos juda ir maišosi tarpusavyje, plaukia per dangų iš vieno krašto į kitą, tarsi vėjo blaškoma juosta, tai ryškėjanti, tai padidėjanti ir vėl susiliejanti su dangumi. Taigi geriau vieną kartą pamatyti nei šimtą kartų išgirsti. Norėdami išvysti šį gamtos reginį pigiau, turą užsisakykite iš anksto internetu.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Jukono klimatas

Jukono klimatas šaltas, pusiau žemyninis, žiemos šaltos, o vasaros šiltos. Jukono apylinkėse, tiek sostinėje Vaithorse, kritulių būna daugiau nei 120 dienų per metus. Vidutinė metinė temperatūra Jukone – 0 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 20 °C temperatūra. Liepa ir rugpjūtis yra lietingiausi mėnesiai Vaithorso mieste ir jo apylinkėse, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną yra birželis, nes šį mėnesį iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Jukoną?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Jukoną nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasarą skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate daugiau keliauti po Jukono regioną ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius ir sudėlioti visą kelionės maršrutą, kurį sudarys: skrydžiai, traukiniai, ekskursijos, dienos žemėlapiai ir pilnas lankytinų vietų planas.

Planuojantiems geriau pažinti šalį, rekomenduojame išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti automobilį Kanadoje turite būti ne mažiau 18 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 22 Eur už parą.

Nakvynė Jukone

Kanada yra pakankamai brangi šalis, todėl ir apgyvendinimo įstaigų kainos yra aukštos. Keliaujant po šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Kanadoje rasite labai daug. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Coast High Country Inn – gerą įvertinimą turintys užmiesčio svečių namai netoli Vaithorso.
Edgewater Hotel – Vaithorso centre esantis, 4 žvaigždučių geras viešbutis.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Jukono žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Jukono žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių regiono vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Jukono žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje teritorijoje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Jukono žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Jukono žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Niujorke

Niujorkas

Niujorkas traukia savo beprotišku gyvenimo tempu, energija, didžiulėmis galimybėmis ir kūrybiniu įkvėpimu. Tai labai brangus miestas, bet kartu vienas gražiausių pasaulio miestų.

Ką pamatyti Floridoje

Florida

Florida yra šilčiausia JAV valstija, turinti net 4510 salą. Ji yra padalinta į dvi atskiras dalis: vakarinę ir rytinę. Šioje valstijoje galima atostogauti ištisus metus, nes vasara čia tęsiasi nepertraukiamai.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Omanas Ką pamatyti lankytinos vietos

Omanas

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl čia išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Kazachstane

Kazachstanas

Tai nuostabaus grožio ir neatskleistų galimybių šalis, kuri pasaulyje užima net 9 vietą pagal savo plotą. Kontrastinga gamta, kuri gausi daugybės išteklių ir iškasenų.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

1 + seven =