+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE)

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) Ką pamatyti

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) – valstybė Artimuosiuose Rytuose, pietvakarių Azijoje, kuri ribojasi su Omanu, Saudo Arabija ir Kataru. Šalį sudaro septynios valstijos, vadinamos emyratais. Neįtikėtinas faktas, bet dabartiniai Jungtiniai Arabų Emyratai 1950 metais buvo tik dykumos žemė, tačiau atradus naftą šalis staigiai suklestėjo. Sėkmingai įsisavinus naftos teikiamas pajamas, per paskutiniuosius kelis dešimtmečius šalis pažengė toli į priekį. Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) yra laikoma viena saugiausių ir gražiausių pasaulio šalių. Šalis puikiai sujungia tradicines ir šiuolaikines Rytų ir Vakarų vertybes bei sinchronizuoja su skirtingomis tautomis ir kultūromis. Tai puiki vieta atostogoms, nes čia visuomet saulėtas, giedras dangus, šilta skaidri jūra, gražiausi paplūdimiai ir visuomet pasirengę padėti draugiški vietiniai gyventojai.

Dubajus

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) klesti dėl daugybės priežasčių, o Dubajus laikomas prabangiausiu, novatoriškiausiu ir judriausiu Emyratu. Palei Persų įlanką besidriekiantis miestas labai ryškus ir kosmopolitiškas, turintis 3 mln. gyventojų su daugiau nei 200 tautybių. Dubajus neturintis lygių pasaulyje miestas, vis dar sparčiai augantis ir besivystantis, garsėjantis savo politiniu ir socialiniu stabilumu, aukšto lygio aptarnavimu, saugumu, inovatyviu architektūros stiliumi, visada šviečiančia saule ir švariais paplūdimiais. Miesto apylinkėse išgaunama nafta, paplitusi žvejyba, kupranugarių veisimas, perlų rinkimas. Užtikriname, kad keliaudami po Dubajaus lankytinas vietas būsite įtraukti nuo pirmos iki paskutinės minutės, todėl iš kelionės grįšite tik su geriausiais įspūdžiais.

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) – Dubajus

Palmių salynas

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) keliautojus vilioja ne tik puikiu oru ir gražiais paplūdimiais, čia gausu ir įspūdingų lankytinų vietų. Vienas iš tokių objektų yra Palmių salynas. Tai trys didžiausios pasaulyje dirbtinės salos, supiltos netoli Dubajaus kranto. Labiausiai lankoma yra Džumeiros palmė, kuri vadinama Aštuntuoju pasaulio stebuklu. Žmogaus rankomis sukurti du pusiasaliai, kurie matomi net iš kosmoso. Šioje nuostabioje vietoje tarp palmių įsikūrė daugybė viešbučių, vilų, prekybos ir pramogų centrų.

palmiu salynas

Arabijos burė 

Šis viešbutis yra vienas prabangiausių viešbučių pasaulyje. Tai 321 m. aukščio burė, kuri dieną akina baltumu, o vakare nušvinta įvairiausiomis spalvomis. Arabijos burė yra vienintelis viešbutis pasaulyje turi net 7 žvaigždes. Jo architektūra įspūdinga, o norintys jį nufotografuoti, turėtų tai daryti iš viešojo paplūdimio arba iš ,,Wild Wadi” vandens parko automobilių stovėjimo aikštelės. Šis milžiniškos prabangos viešbutis yra viso Dubajaus puošmena. Viešbučio vidus dar įspūdingesnis, kuris dvelkia dar didesne prabanga: viskas išpuošta brazilišku marmuru, šilku, o sienas dengia 22 karatų aukso lakštai.

Burj al arab

Burdž Chalifa

Jungtiniai Arabų Emyratai garsėja savo išskirtiniais moderniais pastatais, o Dubajuje esantis Burdž Chalifa dangoraižis pribloškia net visko mačiusius. Tai aukščiausias pasaulyje statinys, kurio aukštis siekia 829 m aukščio, o pastatas turi net 163 aukštus. Čia įsikūrę viešbučiai, parduotuvės ir kiti apartamentai. Dangoraižis matosi net už 95 km. Netoli Burdž Chalifos yra didžiausias pasaulyje ,,šokantis” fontanas, kurio ilgis 274 m, o srovės pakyla net 152 m. Gyventojai meldžiasi aukščiausiai pasaulyje esančioje mečetėje, maudosi aukščiausiai esančiame baseine ir mėgaujasi įspūdingomis panoramomis iš aukščiausios pasaulyje apžvalgos aikštelės. Rekomenduojama į šį pastatą kilti kai leidžiasi saulė, tada Dubajaus panorama yra pasakiško grožio. Bilietus rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes taip išvengsite ilgo laukimo eilėje. Daugiau apie Burdž Chalifa galite paskaityti ČIA. 

burdz chalifa

Deiros aukso turgus

Tai vienintelė pasaulyje vieta, kur galima rasti net 25 tonas aukso čia esančiose juvelyrinėse parduotuvėse. Dubajuje auksas labai pigus, todėl kiekvienas gali rasti sau tinkamą dirbinį, o derėtis dėl mažesnės kainos tiesiog privaloma. Verta apsilankyti, net jei nesiruošiate nieko pirkti, nes tviskanti prabanga ir rytietiškas šurmulys tiesiog užburia. Deiros aukso turguje galite pamatyti tokių papuošalų, kurie atims žadą. Įdomu tai, kad vidutiniškai per metus vienas JAE gyventojas nusiperka apie 15 kg aukso dirbinių.

deira aukso turgus

Al Fahidi istorinis rajonas

Tai vienas seniausių rajonų Dubajaus mieste. Rekomenduojame pasivaikščioti pėstute, kad galėtumėte pajusti tikrąją, praėjusių amžiaus dvasią tarp vėjų bokštų ir siaurų gatvelių. Šis rajonas turistus grąžina į tradicinį Dubajaus emyrato gyvenimo būdą, prieš atrandant naftą. Čia galima aplankyti Šeicho Mohamedo centrą, supažindinantį su vietine kultūra, pasigrožėti eksponuojamais arabiškais žvejybos laivais, senais ginklais ir kitais esančiais daiktais.

Al Fahidi istorinis rajonas

Dubajaus muziejus

Tai pagrindinis šalies muziejus, kuris pasakoja senovės arabų ir šiuolaikinių arabų gyvenimo būdą. Jis įsikūręs istoriniame Al Fahidžio forte, kuris yra seniausias pastatas Dubajuje. Ekspozicija atskleidžia kaip iš paprasto mažo kaimelio, Dubajus pavirto prabangiausiu ir novatoriškiausiu miestu pasaulyje.

Dubajaus muziejus

Dubajaus stebuklų sodas

Tai dykumoje įsikūręs nuostabaus grožio sodas. Čia išvysite didžiausią pasaulyje gėlyną, kurio kompoziciją sudaro apie 45 milijonai gėlių. Gamtos oazėje gėlės pavirtusios skulptūromis, statiniais, įvairiais raštais ir formomis. Sode pasitinka nuostabus gėlių kvapas, o širdis atsigauna pamačius tokią spalvų įvairovę ir tiek daug nuostabių vaizdų. Atrodytų lyg iš viso pasaulio surinktos gėlės patalpintos į vieną  72 tūkstančių kvadratinių metrų oazę dykumos viduryje. Bilietus į šį sodą ir pervežimą siūlome užsisakyti internetu iš anksto. 

Dubajaus Stebuklų Sodas

Džumeiros mečetė

Džumeiros mečetė žavi savo gražia architektūra, kuri atvira ne tik musulmonams, bet ir kitatikiams. Ši mečetė laikoma pačia patraukliausia visame regione. Joje šešias dienas per savaitę, nuo 10 val. ryto vyksta pažintinė valandėlė tiems, kurie domisi ir nori sužinoti daugiau apie islamą.

Džumeiros mecete

Dubai Mall

Tai didžiausias ir prabangiausias prekybos centras pasaulyje. Jame lankytojai ras parduotuves, restoranus, teminį parką, milžinišką akvariumą kuris yra įtrauktas į Gineso rekordų knygą, verslo centrus, čiuožyklą, krioklį ir aukščiausius pasaulyje ,,šokančius” fontanus. Taip pat prekybos centre stovi įspūdingas dinozauro skeletas, veikia olimpinio dydžio ledo arena ir alėja, besidriekianti po stogu.

dubai mall

Dubajaus akvariumas

Didžiausiame Dubajaus prekybos centre yra milžiniškas akvariumas, kuriame įsikūrę 33 tūkstančiai, 140-ies skirtingų rūšių povandeninio pasaulio gyvūnų. Dubajaus akvariumas išsidėstęs per kelis aukštus, o jame galima pamatyti gyvūnus iš uolėtosios pakrantės, vandenyno ir atogrąžų miško. Čia taip pat suprojektuotas tunelis, kuris jums leis pasijusti tarsi jūs būtumėte jūros gelmėse. Bilietus į akvariumą geriausia įsigyti iš anksto internetu, nes vietoje jie gali būti brangesni.

Dubajaus akvariumas

Mall of the Emirates 

Tai dar vienas labai populiarus Dubajaus prekybos centras, kuris yra antras pagal dydį šiame mieste. Prekybos centro išskirtinis bruožas yra slidinėjimo trąsos, kadangi JAE žiemos ir šalnų nėra, todėl slidinėjimas šioje šalyje atrodo kaip stebuklas.

mall of the emirates

Ski Dubai

Tai slidinėjimo kompleksas, esantis dideliame Mall of Emirates prekybos centre. Čia yra slidinėjimo trąsos, ledo skulptūros, kalvelė rogių nusileidimui, spalvingai apšviesti maži eskimų namukai iglu ir kalnai sniego. Kompleksas skirtas visai šeimai, todėl net mažiausieji lankytojai bus sužavėti. Jeigu saulės kaitra jums tamps nepakeliama, visada galite užsukti į Ski Dubai ir atsigaivinti. Bilietus taip pat galite įsigyti iš anksto internetu čia.

ski dubai

Dubajaus užutėkis

Tai vadinamoji Dubajaus miesto širdis. Šioje vietoje gyveno Bani Yas gentis ir čia prasidėjo pagrindinė tuometinė Dubajaus ekonomika – perlų rinkimas ir žvejyba. Dabar toje vietoje įkurtas muziejus. Lankantis užutėkyje būtina išbandyti tradicinį laivą abrą, kuris perplukdo lankytojus per upę. Eilės vienstiebių laivų, esančių prie krantų, atskleidžia prekybinio Dubajaus praeitį.

dubajaus uzutekis

Jėgos aitvarų paplūdimys

Tai puiki vieta išbandyti savo sporto gebėjimus ant vandens ir ne tik. Čia malonu praleisti visą dieną dėl gausybės paplūdimio užsiėmimų ir nuostabaus Arabijos burės vaizdo. Paplūdimyje galima stebėti dviratininkus ir riedlentininkus riedlenčių parke, pažaisti tinklinį ar tiesiog pasideginti.

aitvaru papludimys

Dubajaus prieplauka

Dubajaus prieplauka yra pati didžiausia žmogaus sukurta prieplauka pasaulyje. Tai labai populiari vieta ne tik tarp vietinių gyventojų, bet ir tarp turistų. Čia stovi nuostabūs viešbučiai bei prekybos centras, o prieplauką papuošia gražūs paplūdimiai. Tai viena prabangiausių jachtų prieplaukų pasaulyje. Iš čia taip pat galima pasigrožėti nuostabia miesto panorama.

dubajaus prieplauka

Cayan bokštas

Šis 75 aukštų pastatas Dubajuje yra aukščiausias suktos formos pastatas pasaulyje. Jo forma panaši į kaspiną, o iš viršutinių aukštų atsiveria pasakiška panorama. Pastatas suprojektuotas labai įdomiai, be jokių atramų, todėl įspūdingas statinys remia pats save. Taip pastatas bekildamas aukštyn pasisuka 90 laipsnių kampu ir suformuoja spiralės formą.

cayan bokstas

Dubajaus šokantys fontanai

Dubajaus šokantys fontanai – tikras džiaugsmas akims. Magiškas šou patiks ir suaugusiems, ir mažiesiems. Fontanai įrengti šalia Burdž Chalifa dangoraižio dirbtiniame ežere. Fontanų srovė pakyla iki 152 metrų aukščio, o jų forma primena gėlę. Didžiausias grožis atsiskleidžia naktį, kuomet fontanai apšviečiami daugybės spalvingų šviesų. Šokančių fontanų pavadinimą jie gavo dėl srovių šokio skambant įvairiai muzikai.

Dubajaus sokantys fontanai

Wild Wadi vandens parkas

Tai vandens parkas po atviru dangumi, kuriame galima išmėginti daug smagių atrakcionų. Parkas sukonstruotas panaudojant visas naujausias technologijas. Teritorijoje yra tiek itin grėsmingų vandens kalnelių, į kuriuos įleidžiami tik suaugusieji, tiek įvairaus amžiaus vaikams pritaikytų čiuožyklų bei kitokių vandens pramogų. Bilietus rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu čia, taip išvengsite eilių.

Wild Wadi vandens parkas

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Dubajuje, tai būtinai įsigykite Dubai Explorer Pass kortelę, su kuria galėsite aplankyti nemažai lankytinų vietų NEMOKAMAI.

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) lankytinos vietos

Abu Dabis

Abu Dabis – Jungtiniai Arabų Emyratai 

Tai emyrato sostinė, kur 80 % miesto gyventojų sudaro imigrantai. Abu Dabio lankytinos vietos, moderni miesto infrastruktūra, kuri susimaišiusi su gamtos žaluma nustebins visus čia apsilankiusius. Abu Dabio emyratas yra didžiausias ir turtingiausias iš visų Jungtinių Emyratų. Didžiąją dalį teritorijos užima negyvenama dykuma, o dauguma gyvenviečių įsikūrusios įlankos pakrantėje. Kasmet Abu Dabyje rengiami pasaulinio masto sporto renginiai, tokie kaip Formulė 1, didžiulės mugės, parodos ir konferencijos. Šiame mieste yra karališkos prabangos viešbutis Emirates Palace, balto marmuro Šeicho Zaido mečetė, labiausiai pasaulyje pasviręs pastatas Capital Gate.

Šeicho Zaido mečetė

Šeicho Zaido mečetė

Tai pasakiško grožio mečetė, pagal dydį užimanti šeštą vietą pasaulyje. Jos pastatymui išorėje buvo naudojamas baltas marmuras, vidaus interjerui auksas, marmuro kristalai, brangakmeniai ir keramika. Mečetėje, kurioje telpa apie 40 000 lankytojų vienu metu, visą parą skaitomas koranas. Mečetė nuostabiai atrodo tiek dieną, tiek naktį, todėl nepraleiskite progos jos aplankyti.

Emirates Palace viešbutis

Emirates Palace viešbutis

Tai vienintelis pasaulyje tokios prabangos viešbutis, kuriuo statybos kainavo daugiau nei 3 milijardai dolerių. Visas viešbutis padengtas auksu, o naktis šiame rojuje prasideda nuo 500 eurų. Svarbu tai, kad užeiti ir pasižvalgyti gali visi, net ir neplanuojantys apsistoti. Emirates Palace viešbutis turi net atskirą įėjimą su didžiuliais vartais karališkosios šeimos nariams.

Ferrari pasaulis

Ferrari pasaulis

Tai didžiausias dengtas pramogų parkas visame pasaulyje, kurio plotas užima apie 9 hektarus. Čia rasite daugybę atrakcionų. Lankytojai gali išbandyti amerikietiškus kalnelius, pasisukti milžiniškose padangose, palenktyniauti. Šiame parke veiklos ras ir mažieji lankytojai. Pramogų parke vykdoma ir edukacinė veikla, kuri apsilankiusius supažindina su Ferrari automobilių kūrimo istorija. Tai pat čia galima apžiūrėti ir įspūdingą automobilių ekspoziciją. Tai vienas iš patraukliausių turistinių objektų pasaulyje. Bilietus į šį pramogų parką galite nusipirkti čia.

Hadžaro kalnai

Hadžaro kalnai

Tai kalnų grandinė besidriekianti šiaurės rytų Omane ir JAE. Kalnai prasideda šiaurėje sudarydami Musandamo pusiasalį, nuo čia šiaurinis Hadžaras driekiasi į pietryčius vis tolyn nuo kranto. Tai magiško grožio uolėti dykumų kalnai, kurie yra matomi iš pajūrio. Kalnuose temperatūra jau žemesnė, nei visoje šalyje, todėl juose malonu atsigauti ir pailsėti nuo karščio bangos. Emyratų aukščiausia vieta yra vakarinis kalno gūbrys, kurio viršūnė Džabil Al Aisas siekia 1910 m. aukštį.

Liva oazės

Liva oazės

Oazės vienas nuostabiausių dykumų regionų šalyje, su didelėmis smėlio kopomis visuose Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Čia apsistoję vietiniai beduinai, todėl jūs galite išvysti pirmykštį dykumų gyventojų gyvenimą ir susipažinti su giliomis jų tradicijomis. Šiose teritorijose nuo seno auginami datulių medžiai, palmių giraitės, kurios atrodo labai gražiai smėlio spalvos horizonte.

Adžamanas

Adžmanas

Tai vienas iš mažiausių miestų JAE. Miestelis yra žinomas kaip žvejų ir perlų ieškotojų kraštas. Įdomu tai, kad miestelio amatų tradicijos išsaugotos iki šiol. Adžmane yra didžiausia pasaulyje valčių statykla, kurioje arabiški laivai konstruojami be jokių brėžinių, o tik iš kartos į kartą perduodamomis žiniomis ir tradicijomis. Mieste taip pat yra Mowaihat archeologinė vietovė ir Adžmano muziejus, kurie perteikia vietinę istoriją bei paveldą.

Al Ainas

Al Ainas – Jungtiniai Arabų Emyratai 

Jei norite dienai pasprukti iš Dubajaus, tam geriausiai tiks Al Aino miestelis, esantis prie JAE ir Omano sienos. Jis vadinamas dykumos oaze arba miestu sodu. Čia daugybė parkų ir alėjų, kurios džiugina lankytojus ir leidžia atsigauti nuo įprastinio šurmulio. Miestelyje galima apžiūrėti velionio šalies prezidento šeicho Zaido rūmus. Norinčius pasilepinti natūraliais mineralinių vandenų baseinais,  kviečia užsukti netoli miestelio esantis sveikatingumo centras. Vaikai gali pasidžiaugti, užsukę į didžiausią JAE zoologijos sodą.

Fudžaira

Fudžeira

Tai emyratas, kurio pakrantę skalauja Indijos vandenynas. Fudžeira – svarbus uostamiestis ir vienintelis JAE emyratas, esantis Omano įlankoje. Į Fudžeira rekomenduojama užsukti dėl unikalaus gamtovaizdžio: įspūdingųjų Al Hadžaro kalnų, tarpeklių, kalnų ežerų. Emyrate esantys įspūdingi koraliniai rifai ir skaidri jūra pritraukia daug nardymo entuziastų. Taip pat turistų dėmesio sulaukia fortai, muziejai, seniausia mečetė šalyje ir Paveldo kaimas, parodantis senųjų regiono gyventojų buitį bei aplinką.

Um Al Kuvainas

Um al Kuvainas

Tai mažiausias pagal apgyvendinimą emyratas, esantis šalies šiaurės rytuose. Svarbiausias šio krašto užsiėmimas nuo seno buvo žvejyba ir datulių palmių plantacijų auginimas. Dabar mieste įkurtas didelis vandens atrakcionų parkas „Dreamland“, į kurį su šeimomis savaitgaliais arabai suvažiuoja iš visų šalies emyratų. Taip pat būtina pamatyti senovinį fortą, kuri kažkada buvo emyrato valdytojo rezidencija, o dabar paversta istorijos muziejumi, tuo pačiu pasivaikščiokite po senove dvelkiantį uostą. Arabams nuo seno labai patinka arkliai, todėl mieste rengiamos arabų žirgų lenktynės. Mėgstantiems gamtą, yra išvykos į Um al Kuvainui priklausančias salas, kur galima pasivaikščioti po mangrovių miškus.

Ras Al Chaima

Ras al Chaima

Tai šiauriausias šalies emyratas ir vienas gražiausių JAE, nes visa jo pakrantė nubarstyta prabangiais viešbučiais. Tinkamas klimatas ir derlingos žemės pavertė šį emyratą žydinčia ir natūralia oaze, kurioje galima pasimėgauti gydomosiomis požeminio vandens voniomis. Ras al Chaima yra nemažai lankytinų objektų – tai Nacionalinis miesto muziejus, pagal Egipto piramides sukurtas viešbučių Rixos Bab Al Bahr kompleksas, Dhayah fortas ir karalienės Šebos rūmų griūvėsiai.

Al Aino kupranugarių turgus

Tai išskirtinė vieta, norintiems pajusti tikrąją arabišką dvasią bei padaryti keletą fantastiškų nuotraukų. Turguje nuo ryto susirinkę prekeiviai šūkauja, derasi bei perka kupranugarius. Šie gyvūnai į turgų atkeliauja ne tik iš JAE, bet taip pat iš Omano, Saudo Arabijos, bei tolimojo Pakistano. Turguje gausu jaunų arabiškų kupranugarių, kurie auginami ir treniruojami kupranugarių lenktynėms bei suaugusių gyvūnų, kurie naudojami veisimui bei turistiniams tikslams. Kainos už kupranugarį šiame turguje svyruoja nuo 1000 eurų iki 20 000 eurų! Vaikštant po turgų ir apžiūrinėjant šiuos gyvūnus, neįmanoma nepajausti koks kupranugaris svarbus yra Emyratų kultūroje ir pavelde. Be kupranugarių šiame turguje taip pat parduodamos ožkos, karvės bei avys.

Šardža

Šardža – Jungtiniai Arabų Emyratai 

Tai griežčiausias islamiškas emyratas, kur griežtai laikomasi Korano. Čia visiškai draudžiamas alkoholis. Šardža laikoma arabų pasaulio kultūros sostine. Emyratą skalauja dviejų įlankų Persijos ir Omano vandenys, o Halido lagūnos viduryje esantis 100 metrų fontanas yra vienas gražiausių emyrato objektų. Šiame mieste įkurtas garsiausias visoje įlankoje istorijos muziejus ir didžiausia Šardžos emyrate Feisalo mečetė, kurioje gausu kitų istorinių muziejų ir arabiško stiliaus architektūrinių pastatų. Emyrate dauguma viešbučių išsidėstę pajūryje, kas leidžia turistams pasimėgauti ramiu poilsiu, saule bei jūra.

šardža zoologijos sodas Arabijos laukinės gamtos centras

Arabijos laukinės gamtos centras

30 kilometrų už Šardžos esantis Arabijos laukinės gamtos centras, kartu su dykumos parku patiks ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Šį didelį centrą sudaro keturios dalys: zoologijos sodas, botanikos sodas, muziejus ir vaikų gyvulių ūkis. Zoologijos sode galima susipažinti ir daugiau sužinoti apie Persijos įlankos regione gyvenančius bei nykstančius gyvūnus, tokius kaip arabų leopardas bei Arabijos oriksas. Taip pat parke gausu arabiškų gyvačių bei roplių, tokių kaip nuodingos angys, driežai bei chameleonai. Paukščių zona lankytojus sužavi vadės dykumos aplinkoje apgyvendintais įvairiais paukščiais – flamingais, puošniaisiais einiais, Indijos žalvarniais ir kitais. Vaikų ūkis leidžia vaikams susipažinti su naminiais gyvūnais ir juos pamaitinti, kas suteikia daugiausiai džiaugsmo mažiesiems.

Ekskursijos ir pramogos

JAE klimatas

Jungtiniuose Arabų Emyratuose vyrauja karštas ir sausas tropinis klimatas. Hadžaro kalnuose kiek vėsiau. Šiame pietiniame Persijos įlankos krante žiemą vidutinė oro temperatūra yra 26 laipsniai šilumos, o vasarą oro temperatūra siekia iki 40 laipsnių karščio ir daugiau. Sausringas kraštas, kur lietūs labai reti. Vidutiniškai per metus iškrinta 13 mm kritulių, kas prilygsta 3 – 4 lietingoms Europos dienoms. Liūtys būna maždaug kartą per 15 metų. Europiečių poilsiui tinkamiausias sezonas spalio – balandžio mėnesiai, kuomet kaitrią saulėtą dieną ima keisti vėsus vakaras.

Kaip nuvykti į JAE (Jungtinius Arabų Emyratus)?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į JAE (Jungtinius Arabų Emyratus) nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Žiemos metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti į JAE ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: skrydžiai, ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po JAE?

Keliauti po JAE patogiausia autobusais, nes jų tinklas išvystytas plačiai ir galite pasiekti atokiausius šalies kampelius. Šalyje taip pat galima naudotis ir valstybiniais taksi, kurie nėra brangūs. Jie važiuoja tik įjungę skaitliukus, o jeigu įlipsite į privatų, tai būtina iškart susiderėti kainą.

Vienas populiariausių ir patogiausių keliavimo būdų garsiajame Dubajuje – metro. Patogiausia tik atvykus įsigyti NOL kortelę, na o bilieto kaina priklauso nuo nuvažiuoto atstumo. Dubajuje yra dvi metro linijos – raudonoji ir žalioji – kurias naudojant lengvai pasieksite bet kurią metropoliteno vietą. JAE galima keliauti ir autobusais, reiktų atminti, kad bilietai autobusuose neparduodami, būtina turėti NOL kortelę, nes be jos jūs išvis negalėsite keliauti. Pasipildyti NOL kortelę galima savitarnos aparatuose arba autobusų/metro stotyse. JAE yra islamiška valstybė, todėl autobuso priekyje visuomet keliauja moterys ir vaikai, o vyrai – autobuso gale. Turistams mieste patogiausia naudotis taksi, nes jie tikrai nebrangūs.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį JAE, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 20 Eur už parą.

Nakvynė JAE

JAE (Jungtiniai Arabų Emyratai) kiekvienais metais vis labiau populiarėja tarp turistų. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Dubajaus, Abu Dabio ir kitų miestų viešbučiai tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms, tarp kurių yra baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos, restoranai bei kitos pramogos. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ar pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Al Khoory Executive Hotel, Al Wasl – strategiškai geroje Dubajaus vietoje įsikūręs 3 žvaigždučių viešbutis.
Rove Trade Centre – išskirtinis viešbutis, esantis netoli Burdž Chalifa dangoraižio.
TRYP by Wyndham Abu Dhabi City Center – keturių žvaigždučių viešbutis įsikūręs Abu Dabio centre.
Al Maha Arjaan by Rotana – išskirtinis, Abu Dabio centre esantis viešbutis su baseinu ant stogo.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas JAE (Jungtiniai Arabų Emyratai) žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti JAE žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, JAE žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu JAE žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Dubajaus akvariumas

Dubajaus akvariumas

Milžiniškas Dubajaus akvariumas yra įsikūręs didžiausiame miesto prekybos centre. Šis akvariumas ne tik didžiausias Jungtinių Arabų Emyratuose, tačiau ir visame pasaulyje.

Šardža lankytinos vietos

Šardža

Šardža – griežčiausias islamiškas miestas Jungtinių Arabų Emyratuose, kuris nuo Dubajaus nutolęs apie 10 kilometrų. Šiame mieste labiausiai laikomasi Korano ir uždraustas alkoholis.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis

Omanas Ką pamatyti lankytinos vietos

Omanas

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl čia išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi.

Ką pamatyti Gruzijoje

Gruzija

Gruzijos vardas pirmiausiai asocijuojasi su Kaukazo kalnais ir gruzinišku vynu. Šalis turtinga vienuolynais, bažnyčiomis, gražia gamta ir ypač svetingais vietiniais.

Ką pamatyti Kazachstane

Kazachstanas

Tai nuostabaus grožio ir neatskleistų galimybių šalis, kuri pasaulyje užima net 9 vietą pagal savo plotą. Kontrastinga gamta, kuri gausi daugybės išteklių ir iškasenų.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

5 × four =