+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Filipinai lankytinos vietos

Filipinai lankytinos vietos

Filipinai

Filipinai – paslaptinga ir viliojanti šalis, kurios lankytinos vietos įtraukia keliautojus nuo pirmos minutės. Valstybę sudaro virš 7100 salų, kurios apdovanotos nuostabia ir egzotiška gamta. Tai šalis, kurioje sparčiai daugėja gyventojų ir vis labiau plečiasi turizmas. Nors šalyje gausu aktyvių ugnikalnių, dažnai siaučia taifūnai ir liūtys su kuriais nelengva kovoti, tačiau tai turistų neatbaido. Filipinų kraštovaizdį sudaro daugybę gamtos stebuklų, prasidedančių nuo ugnikalnių ir ryžių terasų iki povandeninių upių ir kalkakmenio urvų kartu su pasakiškais paplūdimiais. Kiekviena sala unikali su sava fauna ir flora, turinti kažką nepakartojamo ir žavaus. Keliaudami po Filipinus būtinai išbandykite nardymą, nes tik taip galėsite iš arčiau susipažinti su pasakišku povandeniniu šalies pasauliu. Besidomintys istorija, gali aplankyti istorinius miestus, tokius kaip Manila ar Viganas, turinčius gilias kolonijines šaknis. Filipinai tikras atogrąžų rojus, kurio lankytinos vietos paliks nepakartojamus įspūdžius kiekvienam keliautojui.

Filipinai lankytinos vietos

Manila

Manila

Filipinų sostinė Manila yra klestintis metropolis, kurį supa šimtmečių senumo bažnyčios ir kolonijinė istorija. Lankantis Maniloje būtina pasivaikščioti po seniausią rajoną Intramuros, kuriame galima rasti keletą reikšmingiausių lankytinų vietų ir svarbių istorinių orientyrų bei paminklų. Garsiausi iš jų – Santjago fortas su dideliais akmeniniais vartais, graži Manilos katedra su bronzos raižiniais ir vitražais, Šv. Augustino bažnyčios muziejus, kuris saugo religinio meno dirbinius ir statulas. Maniloje gausu restoranų, kuriuose patiekiami vietiniai užkandžiai ir skanumynai, įskaitant šviežias jūros gėrybes. Miestas įsikūręs ant Manilos įlankos kranto, jame kartais siautėja taifūnai, todėl geriausia planuoti savo kelionę ne lietaus sezono metu (sausis – balandis).

Borakajus

Borakajus

Borakajaus sala Filipinuose išgarsėjo visame pasaulyje dėl savo nuostabių baltų smėlio paplūdimių. Sala yra tik 7 km ilgio ir vos 500 m pločio, tačiau žmonės į ją plūsta dėl nepaprasto gamtos grožio, kurį galima išvysti lankantis šioje saloje. Nors sala nedidelė, tačiau čia turizmas gerai išvystytas, todėl poilsiautojams siūlomos tik pačios geriausios paslaugos. Pagrindinis salos akcentas – Baltasis paplūdimys, kuriame jus pasitiks baltas minkštas smėlis, krištolo skaidrumo vanduo ir palinkusios kokoso palmės. Borakajuje taip pat dažnai vyksta vakarėliai su ugnies šou ir gyva muzika, kuriuos būtina pamatyti lankantis saloje.

Cebu sala

Cebu sala

Cebu sala yra viena populiariausių Filipinų salų. Tai nuostabaus grožio sala, kurioje rasite žalias džiungles, žavias kalkakmenio uolas ir pasakiškus paplūdimius, skalaujamus žydro bei skaidraus vandens. Aplink Cebu salą gausu nardymo vietų, kurios pritraukia daugybę turistų, norinčių susipažinti su povandeniniu Filipinų pasauliu. Cebu sala tikras atostogų rojus, iš kurios nesinori išvykti.

Majono ugnikalnis

Majono ugnikalnis

Lusono saloje esantis Majono ugnikalnis yra aktyviausias Filipinuose, todėl prieš apsilankant prie jo, verta gerai atlikti namų darbus. Dėl simetriškos kūgio formos ugnikalnis yra gavęs „Tobulas kūgis“ pravardę. Didžiausias šio ugnikalnio užfiksuotas išsiveržimas įvyko 1814 m., kurio metu aplinkiniai kaimai buvo palaidoti po pelenų sluoksniu ir daugiau kaip 1200 žmonių prarado gyvybę. Šiandien vulkanas ir jo apylinkės yra nacionalinio parko dalis, kurį tikrai verta aplankyti lankantis Filipinuose. Daugeliui lankytojų užtenka pasimėgauti įspūdingu vaizdu iš apačios, tačiau ekstremalūs keliautojai gali kreiptis dėl leidimo lipti į ugnikalnį. Idealiausias laikas apsilankyti prie ugnikalnio yra nuo kovo iki gegužės, ne lietaus sezono metu.

Taalio ugnikalnis

Taalio ugnikalnis

Nuo Manilos į pietus nutolęs apie 70 kilometrų, Taalio ugnikalnis yra antras pagal aktyvumą Filipinuose. Ugnikalnio saloje, ežero viduryje esantis ugnikalnis laikomas vienu mažiausiu pasaulyje, tačiau per pastaruosius 500 metų jau spėjo išsiveržti mažiausiai 34 kartus. Ugnikalio sala anksčiau buvo gyvenama, tačiau Filipinų vulkanologijos ir seismologijos institutui paskelbus visą salą nuolatinio pavojaus zona iš jos buvo iškraustyti visi gyventojai. Šiandien nemažai lankytojų vis dar vyksta prie ugnikalnio, norėdami savo akimis pamatyti šį garsųjį mažylį.

Banaue ryžių terasos

Banaue ryžių terasos

Banaue ryžių terasos – tai viena įspūdingiausių Filipinų vietų, kurią būtina pamatyti, viešint šioje nuostabioje valstybėje. Lusono šiaurinėje dalyje esančios Banaue ryžių terasos apima daugiau kaip 600 ha ryžių laukų palei Ifugao kalnų kalvos šlaitus. Ryžių terasas vietiniai gyventojai suformavo prieš daugiau nei 2 tūkst. metų. Neabejojame, kad būtent čia padarytos nuotraukos bus vienos įspūdingiausių iš visų, kurias parsivešite iš Filipinų. Geriausia aplankyti ryžių terasas drėgnuoju sezonu, kuris įprastai trunka nuo balandžio iki lapkričio.

Donsol įlanka

Donsol įlanka

Lusono salos pietuose esanti Donsol savivaldybė pritraukia tūkstančius turistų kiekvienais metais. Donsol įlanka yra viena iš nedaugelio vietų pasaulyje, kuri gali pasiūlyti bangininių ryklių stebėjimus nuo lapkričio iki birželio. Donsol vardas jau senai tapęs bangininių ryklių sinonimu, nes čia įsikūrusi didžiausia bangininių ryklių populiacija. Šie gyūnai nepaprasti, jų ilgis gali siekti daugiau nei 12 metrų, o sveria jie iki 22 tonų. Tai pačios didžiausios šiuo metu Žemėje gyvenančios žuvys. Nepaisant to, kad jie tokie dideli, tačiau yra gana ramūs ir nepavojingi. Užsisakius ekskursiją įlankoje galima su rykliais paplaukioti ar panardyti.

El Nido

El Nido

El Nido teritorija, esanti Palavano salos šiaurinėje dalyje yra labiausiai turistų lankoma vieta Filipinuose. Pakrantėse ir nuuostabiose įlankose išsidėstę nameliai, kuriuos supa įspūdingi kalnai ir skardžiai. Skaidri, žydra jūra, akinantys balto smėlio paplūdimiai sužavi kiekvieną. El Nido ne kartą buvo pripažinta kaip viena gražiausių pasaulio vietų. Čia taip pat rengiama namažai ekskursijų, kurių metų galima aplankyti kelis išskirtinio grožio paplūdimius, panardyti ir pažvelgti į El Nido iš vandens. Nemažai keliautojų tvirtina, kad būtent iš vandens El Nido pakrantės atrodo įspūdingiausiai. Pramogas ir įvairias ekskursijas galite užsisakyti internetu paspaudę šią nuorodą.

Korono sala

Korono sala

Nedidelė Korono sala garsėja keliomis įspūdingomis lankytinomis vietomis, kurios kasmet pritraukia daug turistų į šią salą. Viena pagrindinių priežasčių kodėl ji tokia populiari – tai nardymas po Antrojo pasaulinio karo, gerai išsilaikiusius laivus, kuriuos supa koralai. Paskendę japonų karo laivai yra viena geriausių nardymo vietų pasaulyje, todėl narų norinčių tai pamatyti, niekada netrūksta. Taip pat turistus į salą traukia įstabaus grožio Kayangano, Barakudos ežerai ir Dvynių lagūna. Saloje gausu ir nuostabių balto smėlio paplūdimių, todėl ji patinka ir tarp tingų poilsį mėgstančių poilsiautojų. Ekskursiajs po šią nuostabią salą, galite užsisakyti internetu iš anksto ČIA.

Šokolado kalvos

Šokolado kalvos

Šokolado kalvos yra populiariausias turistų traukos objektas Boholio saloje. Pamačius jas, nesunku suprasti, kodėl. 50 kvadratinių kilometrų teritorijoje, stūkso daugiau nei 1200 kalvų. Sausuoju metų laiku šios kalvos įgauna šokolado spalvą, todėl išskirtinės formos kalvos ir pavadintos Šokoladinėmis. Drėgnuoju sezono metu kalvos lankytojus žavi sodriai žaliomis spalvomis. Pagrindinė vieta, iš kurios galima geriausiai apžiūrėti Šokolado kalvas – tai Karmen mieste, ant aukščiausios rajono kalvos esanti apžvalgos aikštelė.

Maktano sala

Maktano sala

Jeigu norite pabėgti iš miesto ir ieškote nuostabių paplūdimių, tai Maktano sala bus puikus pasirinkimas. Nors šioje nedidelėje saloje gyvena nemažai gyventojų, tačiau tai netrukdo grožėtis šios salos grožiu. Maktano saloje esantys balto smėlio paplūdimiai, kuriuos skalauja krištolo skaidrumo vanduo nustebina kiekvieną keliautoją. Visa sala yra apsupta koralinio rifo, todėl nardymas yra būtinas apsilankius joje. Taip pat saloje gausu įvairių vandens pramogų, todėl nuobodu čia niekada nebus. Maktano saloje nakvynę galima rasti nuo pigių svečių namų iki prabangių kurortų, tokių kaip Shangri-La’s Mactan ar Abaca Boutique Resort.

Malapascua sala

Malapascua sala

Filipinuose yra virš 7000 salų, todėl aplankyti jas visas būtų neįmanoma, tačiau Malapascua sala yra verta jūsų dėmesio. Ji garsėja puikiais balto smėlio paplūdimiais, ramybe dvelkiančia atmosfera ir puikiomis galimybėmis nardyti stebint povandeninį pasaulį. Būtent dėl pastarosios pramogos Malapascua salą itin mėgta nardytojai. Čia be povandeninio įprasto pasaulio, galima išvysti ir jūrų lapes arba kitap dar vadinamus Alopias ryklius. Šie plėšrūnai turi ilgas bei stiprias uodegas, kuriomis užmuša savo grobį. Geriausias laikas juos pamatyti yra labai anksti ryte, kai jie medžioja savo pusryčius, tačiau jūs neturite jaudintis dėl savęs, nes jie nevalgo žmonių.

Batadas

Batadas

Dauguma žmonių atvyksta į Ifugao provinciją aplankyti Banaue ryžių terasų, tačiau mažai žmonių žino, kad tikrasis šio regiono perlas yra Batadas. Šis unikalus kaimas gali pasigirti nuostabiausiais Filipinų kraštovaizdžiais, taip pat garsiosiomis Batado ryžių terasomis, kurios yra saugomos UNESCO pasaulio paveldo. Ši vieta yra tokia izoliuota, kad mobilaus ryšio paslaugų praktiškai nėra, jau nekalbant apie interneto prieigą bet kurioje vietovės vietoje. Čia taip pat nėra kelių ar motorinių transporto priemonių.

Tubatahos Rifų gamtos parkas

Tubatahos Rifų gamtos parkas

Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Tubatahos Rifų gamtos parkas apima įspūdingiausią jūrų biologinę įvairovę pasaulyje. Sulu jūroje esančiame parke galima pamatyti maždaug pusę pasaulio koralų rūšių, 600 žuvų rūšių, taip pat keletą ryklių, banginių ir delfinų rūšių. Tai svajonių vieta tiems kas mėgsta nardyti. Tačiau išvysti šį stebuklą nėra taip paprasta, nes nemaža dalis laisvų vietų būna išpirkta prieš metus laiko.

Koregidoro sala

Koregidoro sala

Koregidoro sala esanti Manilos įlankos žiotyse populiari tarp istorijos mėgėjų. Sala vaidino svarbų vaidmenį Antrojo pasaulinio karo metu ir dėl jos vyko keli inirtingi mūšiai. Šiandien saloje galima pamatyti Ramiojo vandenyno karo memorialą, slaptus tunelius, bunkerius, taip pat įvairius ginklus, kareivines ir istorinius eksponatus. Koregidoro saloje nuolat vykdomos ekskurijos su gidu, todėl tai geriausias būdas susipažinti su šia sala ir jos istorija.

Kabantys karstai, Sagada

Kabantys karstai, Sagada

Paslaptingi Sagados kabantys karstai esantys Echo slėnyje liudija apie 2000 metų senumo Igoroto genties laidojimo tradicijas. Daugiausia iš pušies pagaminti karstai, pakabinti primityvia viela ir virvėmis išilgai klinčių uolų. Išėjusieji buvo paguldomi į vaisiaus padėtį, nes manoma, kad sielos turėtų palikti žemę taip, kaip jos ir atėjo į šį pasaulį. Iki šios dienos ir toliau vykdoma ši sena tradicija, nors ir daug mažesniu mastu nei anksčiau. Krikščionybės iškilimas paskatino Igorotus pasirinkti vakarietiško stiliaus kapines, kuriose pagerbiami mirusieji per Visų šventųjų dieną, švenčiamą kiekvieną lapkričio 1-ąją. Norint nuvykti stačiu ir siauru keliu į nuošalius karstus, reikės nemažai laiko ir ištvermės, tačiau viską su kaupu atperka pamatyti vaizdai.

Tarsyrų centras

Tarsyrų centras

Tarsyrai – tai mažiausi ir seniausi pasaulio primatai, kuriuos galite apžiūrėti iš arčiau Boholio saloje esančiame Tarsyrų centre. Šie maži ir pūkuoti padarėliai, kurie gyvena žemėje daugiau nei 45 mln. metų, veisiasi tik pietryčių Azijos salose. Jie gali nušokti apie du metrus, o jų didžiulės akys yra didesnės už smegenis. Tarsyrai dažniausiai medžioja įvairius vabzdžius, varles, driežus ar nedidelius paukščius. Kadangi šie gyvūnai labai saugomi, todėl lankytojams skirtas tik vienas hektaras iš bendro 10 ha ploto. Fotografuoti juos galima (be blykstės), tačiau liesti šiuo gyvunėlius yra griežtai draudžiama.

Timbako mumijos

Timbako mumijos

Kabajano kalnuose, Timbako uolose esančios „ugnies“ mumijos yra vienos geriausiai išsilaikiusių visame pasaulyje. Šiuose kalnuose yra daug tokių urvų, tačiau norint pasiekti šias vietas, teks pradžioje važiuoti į Kabajano kaimą, o po to penkias valandas žygiuoti per kalnus link urvų. Mokslininkai mano, kad šias mumijas pirmą kartą apie 1200 m., sukūrė Ibaloi gentis. Mumifikacija prasidėdavo prieš pat mirtį, kai mirštantieji išgerdavo labai sūraus gėrimo. Po mirties kūnas būdavo nuplaunamas ir pastatomas ant ugnies sėdimoje vietoje, taip išdžiovinant jo skysčius. Tabako dūmai būdavo pučiami į burną, kad išdžiūtų kūno vidus ir vidaus organai. Galiausiai ateidavo laikas paskutinei procedūrai – žolelių įtrinimui ant viso kūno. Manoma, kad visas toks procesas galėjo trukti kelias savaites, o kartais mėnesius. Tada numirėliai buvo palaidoti olose. Ši praktika mirė 1500 m., kai Ispanija kolonizavo Filipinus. Šiandien šios mumijos vis dar nėra labai gerai saugomos ir tai viena iš labiausiai nykstančių lankytinų vietų pasaulyje.

Siargao sala

Siargao sala

Netoli Davao salos krantų esanti Siargao sala yra dar vienas magiškas perlas šioje nuostaboje šalyje. Saloje gausu egzotiškos laukinės gamtos, mangrovių miškų rezervatų, įstabių lagūnų ir, žinoma, puikių balto smėlio paplūdimių. Tačiau turbūt labiausiai Siargao sala žinoma banglentininkų tarpe, nes ji gali didžiuotis vienomis iš didžiausių bangų pasaulyje. Kiekvienais metais saloje vyksta pasaulinio lygio banglenčių sporto varžybos, kurių metu galima išvysti ir geriausius šio sporto meistrus.

Dumagetė

Dumagetė

Dumagetė miestas yra Rytų Negroso provincijos sostinė, kuriame gyvena nepaprastai draugiški, paslaugūs ir mandagūs vietiniai gyventojai. Tai vienas labiausiai išsilavinusių miestų Filipinuose, nes jame veikia 4 universitetai ir keletas kolegijų. Be geros infrastruktūros, Dumaguetė miestas ir jo apylinkės lankytojus traukia aktyviais ugnikalniais, įspūdingais kriokliais, žavia laukine gamta ir gausybe pėsčiųjų takų. Iš miesto galima lengvai pasiekti Vėžlių salą, kurioje galite pamatyti jūrinius vėžlius.

Siquijor sala

Siquijor sala

Netoli Dumagetės miesto esanti nedidelė Siquijor sala nėra labai populiari turistų tarpe, nes mažai kas apie ją žino. Tačiau į ją verta vykti, tiems kas ieško ramybės ir nori pabėgti nuo šurmulingų vietų. Šioje saloje išsinuomavus motorolerį, per keletą dienų galima apžiūrėti krioklius, maudytis krištolo skaidrumo vandenyje ar degintis ant balto smėlio paplūdimių. Viena įdomiausių salos vietų yra paslaptingasis Senasis užkerėtas medis (Old Enchanted Balete Tree), kuriam daugiau nei keturi šimtai metų. Taip pat keliaudami po salą turėsite galimybę susipažinti su ispanų įtaka Filipinų istorijai, nes joje gausu ispaniškų orientyrų, tokių kaip Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia.

Gimaraso sala

Gimaraso sala

Gimaraso sala garsėja turinti daugybę balto smėlio paplūdimių, kuriuos skalauja krištolo skaidrumo vanduo. Apsilankius saloje lankytojų laukia nesugadinti paplūdimiai, kurie retai mato turistų iš užsienio, todėl ramybė juose garantuota. Nors sala ir nėra užgulta turistų, tačiau joje yra ką pamatyti. Lankytojai be paplūdimių gali saloje atrasti įspūdingus krioklius, jūrų draustinius, senovines katalikų bažnyčias, nuostabius urvus ir jūrinių vėžlių apsaugos centrą. Saloje taip auga per 50 000 mango medžių, o sezono metu vyksta garsusis Mango festivalis, kuris patinka tiek turistams, tiek vietiniams.

Kalaguzo salos

Kalaguzo salos

Kalaguzo salos – tai dar vienas perlas Filipinų gamtoje, kurios tik pastaraisiais metais pradėjo populiarėti turistų tarpe. Ši salų grupė žavi keliautojus turkio spalvos vandeniu, balto smėlio paplūdimiais, nuostabiais saulėlydžiais. Didžiausios ir populiariausios salyno salos yra Guintinua ir Tinaga. Pastarojoje galite atrasti garsųjį balto smėlio Mahabang Buhangin paplūdimį, kuris nepalieka nė vieno lankytojo abejingo. Aplink salas esantis povandeninis pasaulis pilnas įstabios gyvybės, todėl nardymas yra viena populiariausių pramogų. Taip pat salose galima kopinėti po kalnus, apsilankyti prie gražių krioklių ir išsimaudyti juose ar užsukti į ispanų laikus menančias bažnyčias.

Bataneso salos

Bataneso salos

Norintieji pabėgti nuo paplūdimių ir turistų minios, turėtų vykti į Bataneso salas. Pačioje Filipinų šiaurėje esančios salos yra mažai kam žinomos. Kalbama, kad šioje saloje gyvena patys draugiškiausi žmonės Filipinuose. Šios salos kadaise buvo pirmosios, kuriuose apsigyveno japonai invazijos metu. Šiandien unikalioje vietovėje galima apžiūrėti senovinius švyturius, pasivaikščioti po gražius paplūdimius ar palandžioti po japonų tunelius. Labiausiai turistus traukia autentiški akmens namukai, kurie išsibarstę po visas salas. Kai kurie iš jų, čia jau stovi daugiau nei 100 metų, todėl vien pasivaikščiojimas tarp jų, sužadins jūsų vaizduotę. Dar vienas įdomus lankytinas objektas – pagrindinėje Bataneso saloje, Ivanos miestelyje esanti „Sąžiningumo parduotuvė“. Užsukę į ją nerasite pardavėjos, o tik prekes su išdėstytomis kainomis, todėl jums belieka išsirinkti prekes ir į dėžutę įmesti reikiamą pinigų sumą.

Griuvėsiai Talisay mieste

Griuvėsiai Talisay

XX a. pradžioje cukraus baronas Don Mariano Lacson su savo žmona Maria Braganza augino 10 vaikų. 1911 m. moteris laukėsi dar vieno vaikelio, tačiau per nelaimingą atsitikimą patyrė persileidimą ir mirė. Dėl šio įvykio baronas labai sielvartavo, todėl nusprendė žmonos atminimui pastatyti dvarą. Taip Bakolodo apylinkėse iškilo didžiulis pastatas, neturintis lygių Negroso saloje. Didingas dvaras stovėjo iki 1941 m., kai per Antrąjį pasaulinį karą filipiniečių partizanai tyčia padegė pastatą, kad įsiveržusios japonų pajėgos negalėtų pastato naudoti kaip štabo būstinės. Po ilgus dešimtmečius trukusio pertraukos, dvaras vėl buvo atkurtas ir atidarytas visuomenei. Nors statinys vis dar yra be langų, stogo ir daug kur be grindų, tačiau šiandien griuvėsiai yra viena lankomiausių vietų Filipinuose.

Viganas

Viganas

Istorinis Vigano miestas įsikūręs šiaurinėje Filipinų dalyje. Apsilankymas pirmajame ir vieninteliame UNESCO pasaulio paveldo mieste, pradžiugina kiekvieną lankytoją. Šiame mieste galime pažvelgti į intriguojančią kolonijinę šalies praeitį ir gyvybingą šalies kultūrą. Vaikštant siauromis, akmenuotomis senamesčio gatvėmis, pasijusite taip, lyg būtumėte grįžę į XVI a. Čia gausu ispanų stiliaus namų, autentiškų muziejų, kuriuos aplankius daugiau sužinosite apie šį kraštą, o kur dar Augustino katedra, kuri savo grožiu nustebina kiekvieną lankytoją.

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Filipinų klimatas

Šalyje vyrauja drėgnas tropinis klimatas su stipriais taifūnais (sezono metu), todėl Filipinuose paprastai yra karšta ir drėgna daugumoje šalies vietų. Vidutinė metinė temperatūra Filipinuose siekia 26 °C. Lietingasis sezonas trunka nuo gegužės iki lapkričio mėnesio, su pietrytiniais musonais, kuriuos lydi liūtys. Gruodžio mėnesį šalyje prasideda palyginti nekarštas ir labiausiai poilsiui tinkantis vėsusis sezonas, trunkantis iki gegužės mėnesio. Temperatūra tuo metų laiku svyruoja 24 – 27 °C.

Kaip nuvykti į Filipinus?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Filipinus nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Žiemos metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti į Filipinus ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius, o planuojantiems daugiau laiko praleisti Filipinuose, siūlome užsisakyti mūsų sudarytą 21 dienos autorinį kelionių maršrutą, kurio dėka patogiai ir greitai aplankysite pagrindines Filipinų vietas. Paruošto PDF failo dėka sutaupysite ne tik daug brangaus laiko, tačiau ir pinigų. Užsakius šį maršrutą, gausite:

 • Keliavimo maršrutu eiliškumą

 • Informaciją kaip nuvykti iš taško A į tašką B

 • Dienos kelionės žemėlapius

 • Trumpus lankytinų vietų aprašymus

 • Rekomenduojamas nakvynės vietas

 • Ekskursijų ir pramogų pasiūlymus

 • Įvairius mūsų patarimus

 • Nemokamą konsultaciją plano klausimais

Kaip keliauti po Filipinus?

Viešojo transporto infrastruktūra Filipinuose nėra gerai išvystyta, todėl dažniausiai po salas geriausia keliauti nuomojantis motociklus arba motorolerius. Taip pat galite naudotis autobusų paslaugomis, jų tinklas regionuose gerai išvystytas, todėl neturėtų kilti problemų norint pasiekti pačias svarbiausias lankytinas vietas. Norėdami persikelti iš vienos salos į kitą, plaukite keltais arba greitaeigiais kateriais. Reikalingą transportą savo kelionei iš Manilos ar kitų Filipinų vietų į salas, galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Filipinuose, turite būti ne mažiau kaip 21 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį tarptautinį vairuotojo pažymėjimą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 20 Eur už parą.

Nakvynė Filipinuose

Filipinai ir nuostabios šalies lankytinos vietos vis labiau populiarėja turistų tarpe iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Filipinų salų paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Blue Planet Panglao – labai gerai vertinamas viešbutis, įsikūręs taip pat įspūdingoje Panglao saloje.
8 Colors Beach House Resort – Borkajaus saloje, vos 30 metrų nuo Baltojo smėlio paplūdimio įsikūrę svečių namai.
RedDoorz Plus @ Zapatera Cebu 2 – Cebu miesto širdyje įsikūręs geras viešbutis.
Bulskamp Inn – gerai vertinami užmiesčio svečių namai, esantys El Nido, netoli Caalan paplūdimio.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

 • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
 • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
 • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
 • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
 • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
 • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Filipinų žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Filipinų žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Filipinų žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Filipinų žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Filipinų žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

one × 4 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą