+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Chiang Mai lankytinos vietos

Chiang Mai lankytinos vietos

Čiangmajaus

Chiang Mai lankytinos vietos sužavės kiekvieną. Tai antras pagal dydį miestas po Bankoko šalyje, kuriame visur matysite budizmo religijos apraiškas. Mieste stovi virš 300 šventyklų, kurios sukuria tam tikrą aurą. Čiangmajuje yra zoologijos sodas, daugybė nacionalinių parkų, muziejų, karalių rūmai, klinčių uolos ir daugybė kitų objektų, kurie pamažu didina turistų srautus. Verta užsukti ir į drugelių, gyvačių bei orchidėjų fermas. Netoli miesto galima rasti gydomąsias karštas versmes, kurias mielai išbando tiek sergantys, tiek norintys atgauti jėgas. Mieste vyksta įvairūs festivaliai, šurmuliuoja spalvingi turgūs, skatinantys turistus plačiau atverti pinigines. Čia rasite nuostabų maistą ir tikrą tailandietišką atmosferą, kurios kartais pasigendama turistų apgultose vietose. Būtinai pasivaikščiokite Čiangmajaus senamiesyje, kuriame rasite daug lankytinų vietų, o autentiškas šventyklas apjuosusios senovinės sienos sukuria ypatingą atmosferą.

Čiangmajaus (Chiang Mai) lankytinos vietos

Wat Phra That Doi Suthep šventykla

Wat Phra That Doi Suthep šventykla

Žymiausias ir svarbiausias lankytinas objektas visoje Čiangmajaus provincijoje yra Wat Phra That Doi Suthep šventykla. Tai vienas labiausiai rekomenduojamų objektų, kurį turite pamatyti keliaudami po Čiangmajų. Ši šventykla nutolusi nuo Čiangmajaus miesto apie 15 km ir yra įsikūrusi ant 1073 metrų aukščio kalno. Nuo Wat Phra That Doi Suthep šventyklos atsiveria įspūdingi šalia esančių apylinkių panoraminiai vaizdai. Tai šventa vieta daugeliui tailandiečių, kurie čia atvyksta melstis ir ieškoti dvasinės ramybės.

Wat Chedi Luang šventykla

Wat Chedi Luang šventykla

Pačiame senamiestyje rasite Wat Chedi Luang šventyklą, kuri labiausiai žinoma kaip didžiųjų stupų šventykla. Ji buvo pastatyta 1400 m. ir kadaise tai buvo aukščiausias Lanos karalystės pastatas. Wat Chedi Luang šventykloje galima išvysti vienuolius, kurie čia meldžiasi kasdien. Taip pat šventykloje stovi ir keletą Budos statulų.

Wat Phra Singh šventykla

Wat Phra Singh šventykla 

Wat Phra Singh šventykla ir šalia esantis vienuolynas buvo įkurti XIV amžiuje. Tai viena geriausių šventyklų Čiangmajuje ir turbūt viena įspūdingiausių. Joje rasite klasikinius Lana stiliaus stogus, dėmesį patrauks žvilganti auksinė architektūra bei įvairios stupos. Viename didžiausių mieste esančių vienuolynų gyvena 700 draugiškų vienuolių, kurie reguliariai ateina pabendrauti su turistais.

Wat Chiang Man šventykla

Wat Chiang Man šventykla 

Wat Chiang Man šventykla yra viena seniausių visame šiauriniame regione. Šią šventyklą XIII amžiuje pastatė vienas iš miesto įkūrėjų ir pirmasis Lanos karalystės karalius Mengrai. Wat Chiang Man šventykla yra neatsiejama Čiangmajaus istorijos ir kultūros dalis.

Wat Lok Moli šventykla

Wat Lok Moli šventykla 

Tai dar viena budistų šventykla, esanti Čiangmajaus mieste. Šventykla stovi šiaurinio griovio pusėje, supančioje senąją miesto dalį, apie 400 metrų į vakarus nuo Chang Phuak miesto vartų. Nėra tiksliai žinoma, kada šventykla buvo pastatyta, tačiau pirmą kartą Wat Lok Moli šventykla dokumentuose minima 1367 m.

Muziejai Čiangmajuje

Muziejai Čiangmajuje

Čiangmajus turi labai gilią istoriją, kurią jums geriau suprasti padės muziejai ir juose saugomos ekspozicijos. Apsilankę miesto centre esančiame Istorijos muziejuje, turėsite galimybe iš arčiau susipažinti su Čiangmajaus provincijos kultūra ir istorija. Taip pat užsukite į Čiangmajaus 3D meno muziejų, kuris jus nustebins interaktyvaus meno paveikslais.

Warorot turgus

Warorot turgus 

Šalia Pingo upės galite rasti Warorot turgų. Jis laikomas didžiausiu ir žinomiausiu turgumi šiauriniame Tailando regione. Daugelis kitų šio miesto turgelių yra naktiniai, tačiau „Warorot“ atidaromas anksti ryte ir uždaromas, kai saulė nusileidžia. Tai turgus, kuriame dažniausiai vietiniai gyventojai apsipirkinėja, todėl kainos gana žemos. Čia galite rasti beveik viską, ko širdis geidžia: daržoves, vaisius, mėsą, drabužius, papuošalus, suvenyrus, fejerverkus ir daugybę kitų dalykų.

Sekmadieninis gatvės turgus

Sekmadieninis gatvės turgus 

Sekmadieninis turgus yra turbūt pats garsiausias iš visų esančių Čiangmajuje. Jis atidaromas kiekvieną sekmadienį nuo 16 val., prasidedantis ties senamiesčio Tha Phae vartais ir besitęsiantis palei visą Ratchadamnoen kelią. Daugybė prekystalių, nugultų įvarių rankų darbo gaminių, vilioja atverti pinigines. Vaikštinėdami po turgų išvysite ir daugybę gatvės menininkų, dainuojančių, šokančių ar atliekančius kažkokius triukus. Sekmadieninis gatvės turgus pritraukia ne tik minias vietinių pirkėjų, bet ir miesto svečius iš viso pasaulio.

Čiangmajaus naktinis turgus

Čiangmajaus naktinis turgus 

Šis naktinis turgus žinomas dėl savo rankdarbių, papuošalų, žaislų, drabužių ir aukštųjų technologijų gaminių, tokių kaip kompaktiniai diskai ir DVD diskai. Čiangmajaus naktinis turgus yra vienas populiariausių turistinių objektų ir tai pagrindinė apsipirkimo vieta mieste. Naktinis turgus, kurį rasite Chang Klan gatvėje vyksta kiekvieną dieną nuo 17 val. iki 22 val. vakaro.

Čiangmajaus zoologijos sodas

Čiangmajaus zoologijos sodas 

Vykdami į vakarus nuo miesto centro, galite užsukti į Čiangmajaus zoologijos sodą. Čia laikoma beveik 400 skirtingų rūšių gyvūnų, įskaitant dramblius, tigrus, žirafas, šimpanzes ir raganosius. Zoologijos sode galite atrasti ir išskirtinių gyvūnų – parke gyvena kinų pandų šeimynėlė. Zoologijos sode veikia ir akvariumas, kuris yra didžiausias Azijoje. Jame galėsite apžiūrėti 250 rūšių gėlavandenių ir jūrų žuvų. Čiangmajaus zoologijos sode taip pat įrengtas vienas iš ilgiausių povandeninių tunelių pasaulyje (133 metrų ilgio).

Bubingo rūmai

Bubingo rūmai 

Šie gražūs rūmai buvo pastatyti kalnuose 1961m. Tailando architektūros stiliumi. Bubingo rūmai yra karališkoji žiemos rezidencija, esanti netoli Čiangmajaus, kur karališkoji šeima dažniausiai apsistoja sezono metu. Rūmai kartais priima ir aukštus kitų valstybių svečius, kuriems pastatyti atskiri svečių namai. Bubingo rūmai garsūs savo rožių sodais ir gražiu fontanu. Jie atviri visuomenei, išskyrus tuos atvejus, kai juose gyvena karališkoji šeima.

San Kamphaeng karštosios versmės

San Kamphaeng karštosios versmės 

36 kilometrai nuo Čiangmajaus, apsuptos kalnų ir miškingų vietų plyti San Kamphaeng karštosios versmės. Čia galite rasti mineralines vonias ir tradicinį mineralinio vandens baseiną. Karštųjų versmių vanduo turi gydomųjų galių dėl didelio sieros kiekio vandenyje. Įspūdingai apsodintame parke žydi margaspalvės gėlės, auga medžiai.

Huainamdango nacionalinis parkas

Huainamdango nacionalinis parkas

Šis 180 km² dydžio nacionalinis parkas yra nutolęs nuo Čiangmajaus apie 100 kilometrų ir įsikūręs Mae Taengo rajone. Huainamdango nacionalinis parkas gerai žinomas dėl savo gražių panoraminių vaizdų. Populiariausia parko vieta – Doi Kio Lom apžvalgos aikštelė, iš kurios anksti ryte galite pamatyti įspūdingą saulėtekį ir baltą rūko juostą, apimančią ištisus didžiulius slėnius. Vaizdas nepakartojamas ir nepamirštamas. Saulėtą dieną didingas Doi Chiang Dao kalnas tarsi pakyla iš debesų jūros ir atsiveria ryškus jo vaizdas.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Čiangmajaus klimatas

Palyginus su centrine ir pietine Tailando dalimis, Čiangmajaus klimatas šiek tiek vėsesnis ir regione yra santykinai mažesnė drėgmė. Čiangmajaus klimatas turi tris sezonus: drėgną, vėsųjį bei karštąjį sezoną. Drėgnasis sezonas Čiangmajuje tęsiasi nuo gegužės iki spalio. Jo metu galite tikėtis dažno lietaus ir perkūnijos. Vėsusis sezonas trunka nuo lapkričio iki vasario, tuo metu orai Čiangmajuje dažniausiai būna sausi, su nedidele lietaus tikimybe. Karštuoju sezonu, kuris dažniausiai trunka nuo kovo iki gegužės pasireiškia itin karšti orai, kuomet temperatūra gali kartais pasiekti ir +40 °C. Geriausias metas keliauti po šį regioną yra nuo lapkričio iki vasario. Klimatas tuo metu būna šiltas, o vėsesni orai paprastai būna tik šiauriniuose kalnuose, todėl turistai dažniausiai ir renkasi šį sezoną. Jei keliausite po Čiangmajų gruodžio ir sausio mėnesiais, tai rekomenduojame pasiimti megztinį ar striukę, nes vakarai būna vėsūs, tačiau dienos metu galėsite vaikščioti su šortais ir marškinėliais.

Transportas ir kaip nuvykti į Čiangmajų

Viešojo transporto infrastruktūra Tailande yra puikiai išvystyta, tai leidžia po šalį keliauti patogiai. Pasiekti norimas vietas galite autobusais, taksi, Tuk Tuk’ais ir keltais. Būtinai išbandykite Tuk Tuk’us, tačiau nepamirškite prieš įlipant susitarti dėl kainos. Reikalingą transportą savo kelionei iš Bankoko ar kitų Tailando vietų į Čiangmajų galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Tailande, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį tarptautinį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 9 Eur už parą.

Nakvynė Čiangmajuje

Čiangmajaus (Chiang Mai) ir regiono lankytinos vietos sparčiai populiarėja tarp turistų. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Čiangmajaus viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos laukia jūsų čia. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Kristi House – gerai vertinamas, 3 žvaigždučių viešbutis už 300 metrų nuo Tha Pae vartų.
Best Western Prime Square – mažiau nei už 1 km nuo Nimman Haemin įsikūręs 4 žvaigždučių viešbutis.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Čiangmajaus žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Čiangmajaus žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Čiangmajaus žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Čiangmajaus žemėlapis pasididins visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Čiangmajaus žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Puketo sala lankytinos vietos

Puketo sala

Tai viena populiariausių Tailando salų, o jos lankytinos vietos nepaliks abejingų. Sala vilioja turistus savo nuostabiais paplūdimiais ir smaragdo spalvos vandeniu.

Koh Chang sala

Koh Chang sala

Koh Chang sala – dar vienas brangakmenis Tailando regione. Visa sala yra nacionalinis parkas, kuris gana kalnuotas ir didžioji jo dalis yra apaugusi džiunglėmis.

Koh Lanta sala

Koh Lanta sala

Koh Lanta sala gali drąsiai konkuruoti su kitais pietiniais Tailando kurortais. Sala nuo Krabi miesto nutolusi į pietus apie 80 kilometrų ir lengvai pasiekiama.

Koh Kood sala

Koh Kood sala

Nuostabaus grožio Koh Kood sala, kuri dar dažnai vadinama Koh Kut, yra išskirtinis perlas nuostabioje Tailando gamtoje. Ši nuostabi sala yra nutolusi maždaug 40 km. nuo žemyninės dalies.

Ką pamatyti Kambodžoje

Kambodža

Kambodža – tai nuostabi šalis kiekvienam, kuris trokšta aštrių pojūčių, kvapą gniaužiančių šventyklų, ,,kitokių” paplūdimių ir nebijančių akis badančio skurdo. Ši šalis turės kuom jus nustebinti.

Ką pamatyti Vietname

Vietnamas

Vietnamas turi nuostabaus grožio gamtą, draugiškus vietinius gyventojus ir fantastišką virtuvę – tai tikras Pietryčių Azijos perlas. Šalyje itin saugomos ir vertinamos tradicijos.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

six + twenty =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą