+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Kenija

Ką pamatyti Kenijoje

Kenija – tai laukinio safario tėvynė. Ypatingo grožio Afrikos šalies teritorijoje rasite daugiau nei 50 nacionalinių parkų ir draustinių. Čia aptinkama daugiau nei 40 skirtingų genčių, kurios saugo ir naudoja savo kalbą bei kultūrą. Kenijos kraštovaizdžiai nuostabūs, nuo drėgnų atogrąžų girių iki Indijos vandenyno paplūdimių. Klaidžiojant po šalį galima pamatyti dykumas ir ežerus, gyvybingąsias savanas bei žaliuojančius miškus, kalnų masyvus, ledynus bei balto smėlio paplūdimius.

Nairobis

Tai Kenijos sostinė. Miestas kontrastingas, spalvotas bei šurmuliuojantis, kaip ir visa besivystanti Afrikos dalis. Šalia Nairobio įsikūręs vienas didžiausių lūšnynų Afrikoje. Niekur kitur pasaulyje nėra taip arti didmiesčio įsikūrusio nacionalinio parko su žirafomis, zebrais, antilopėmis, raganosiais, begemotais ir kitais gyvūnais. Miestas pasižymi didele genčių įvairove, skirtingais papročiais ir tradicijomis, tad retas atvykėlis ilgai užsibūna triukšmingame, dulkėtame ir kišenvagių pilname mieste.

Lankytinos vietos Nairobyje

Nairobio nacionalinis parkas

Nairobio nacionalinis parkas – tai laukinės gamtos prieglobstis ir pirmasis Kenijos nacionalinis parkas. Parkas užima per 100 kvadratinių kilometrų teritoriją, o jame galima pamatyti raganosius, liūtus, leopardus, žirafas, zebrus, antilopes ir kitus gyvūnus. Įspūdingiausios parko gyventojos – žirafos, nes galima iš arti stebėti jų kaimenes kartu su mažyliais – vaizdas nepakartojamas.

nairobis nacionalinis parkas

Pragaro Vartų nacionalinis parkas

Pragaro Vartais vadinamas nedidelis parkas, siaura perėja tarp uolų, kuri kažkada buvo upės vaga. Parkas yra ideali vieta dienos kelionei iš Nairobio, kur be biologinės įvairovės, lankytojai gali mėgautis kalnų dviračiais, alpinizmu ir natūraliu SPA. Taip pat lankantis parke galima daugiau sužinoti ir apie labiausiai žinomos, afrikiečių klajoklių genties masajų gyvenimą.

pragaro vartai nacionalinis parkas

Viešbutis „Fairmont Norfolk

Tai tikrasis kolonijinių laikų palikimas. Viešbutis Fairmont Norfolkatidarė savo duris 1904 m. gruodžio 25 d., kai ankstyvieji gyventojai norėjo pasinaudoti prieglobsčiu nuo sunkių Kenijos sąlygų. Šis viešbutis parodo, kokios prabangos tikėjosi baltaodžiai europiečiai atvykę į kolonijas Afrikoje. Didžiulis sodas skirtas pasivaikščiojimui ir architektūra primena vidurio Anglijos kaimelį, viskas erdvu ir prabangu.

fairmont norfolk viesbutis

Nairobio lūšnynai ,,Kibera”

Tai vienas didžiausių ir skurdžiausių lūšnynų Afrikoje, o gal ir visame pasaulyje. Visur šiukšlių, išmatų kalnai, musių, uodų spiečiai. Kiberos lūšnyne nėra jokios infrastruktūros, net kanalizacijos sistemos. Čia gyvena nuo 200 tūkst. iki 1 mln. gyventojų.

kibera nairobio lusnynai

Nacionalinis Kenijos muziejus

Čia galima susipažinti su daugybe Kenijoje gyvenančių vietinių genčių ir išvysti jų tradicinius rūbus, ginklus ir kitus daiktus. Muziejuje galima pamatyti įvairius kultūrinius ir gamtos eksponatus, taip pat daugiau nei 900 įvairių paukščių ir žinduolių. Geologijos galerijoje galite išvysti įspūdingą akmenų ir mineralų kolekciją, sužinoti apie tektonines plokštes ir ugnikalnio gyvavimo ciklą.

nacionalinis kenijos muziejus

Karen Bliksen muziejus

Viena iš labiausiai turistų lankomų vietų yra Karen Bliksen muziejus. Čia parodoma Karen Bliksen ir kolonijinės Kenijos istorija. Muziejuje gerai išsaugotas kolonijinis ūkis su virtuve atskirame pastate, taip pat to laikmečio įrankiai ir daug kitų daiktų. Karen Bliksen ir jos vyrui priklausantys baldai, nuotraukos ir knygos buvo išsaugoti ir dabar eksponuojami muziejuje.

karen bliksen muziejus

Žirafų centras

Žirafų centre lankytojai gali pamatyti nykstančias Rotšildo žirafas. Pagrindinė centro užduotis ugdyti vaikus, tad tai geras laiko praleidimas su vaikais. Galima nusifotografuoti su įvairiomis žirafomis, o paskui pasivaikščioti miško takeliu rezervate, pasimėgauti gamtos grožiu. Žirafų centre pateikiama visa informacija apie šias gracingas būtybes.

zirafu centras kenija

Geležinkelio muziejus

Nairobis buvo įkurtas kaip Ugandos geležinkelio linijos stotelė. Muziejuje eksponuojamos istorinės nuotraukos, vaizduojančios senovinius traukinius, taip pat ir tikri traukiniai. Čia galima rasti garų lokomotyvų ir riedmenų kolekciją, įskaitant MV Liemba modelį, kuris vis dar naudojamas palei Tanganikos ežerą. Geležinkelio muziejuje eksponuojamas ir sidabro indų servisas, kuris buvo naudojamas traukiniuose į Mombasą.

gelezinkelio muziejus

Lankytinos vietos Kenijoje

Navaisos ezeras

Navaišos ežeras

Navaišos ežeras – gilus ir gėlavandenis, aplink kurį auga tankūs papiruso krūmynai. Ežeras lankytojus stulbina jame esančių paukščių įvairove, o per vieną apsilankymą galima pamatyti daugiau nei 350 paukščių rūšių. Aplink Navaišos ežerą vaikštinėja žirafos, seklumose braidžioja buivolai, medžių viršūnėse triukšmauja kolobusai, o didelė begemotų populiacija miega ežero pakrantėse. Navaišos ežeras telkšo 1880 m aukštyje virš jūros lygio – tai aukščiausiai esantis ežeras visame Didžiajame Rifte.

Mombasa

Mombasa

Mombasa miestas ribojasi su Indijos vandenynu ir yra svarbiausias šalies jūrų uostas. Jis triukšmingas ir labai nešvarus. Tai buvusi Kenijos sostinė, kuri turi labai seną istoriją. Mombasoje galima apžiūrėti istorinį ir kultūrinį paveldą – portugalų fortą, senamiestį, daugybę islamiškos ir portugališkos architektūros pastatų, hinduistines šventyklas. Įvairiais laikotarpiais visi bandė užgrobti šį miestą, nes kontroliuojant uostą, galėjai kontroliuoti ir visą Rytų Afrikos pakrantę.

Masajų gentis

Masai Mara nacionalinis parkas

Masai Mara nacionalinis parkas – tai vienas žinomiausių Kenijos parkų, kuriame klesti laukinė gamta, teka Mara upė, o joje plaukioja krokodilai, maudosi raganosiai ir gyvena kiti gyvūnai. Tai ir klajoklių genties – Masajų, gyvenamos teritorijos. Ši gentis visiškai nepriklausoma, kuri iki šių dienų vis dar labai vertina tradicijas bei ritualus. Masai Mara nacionalinis parkas užima apie 1510 km2 teritoriją. Parke matomos kalvos ir atviros savanos, akacijų miškai, kuriuose triukšmauja paukščiai, šokinėja beždžionės, o didžiulėje Musijaros pelkėje maudosi drambliai ir buivolai. Įvairias ekskursijas po parką galite užsisakyti ČIA.

Nakuru nacionalinis parkas

Nakuru ežero nacionalinis parkas

Nakuru ežeras garsus flamingais, kurių didžiuliai pulkai gyvena ežero pakrantėse. Tai vienintelis Kenijoje visiškai aptvertas nacionalinis parkas. Čia įprasta pamatyti pelikanus ir kormoranus. Ežere ir aplink jį esančiame parke gyvena daugiau kaip 400 paukščių rūšių. Parke veisiami baigiantys išnykti juodieji raganosiai. Turus po šią nuostabią vietą siūlome užsisakyti iš anksto internetu, nes vietoje gali būti brangiau.

Tsavo East nacionalinis parkas

Rytų Cavo nacionalinis parkas

Rytų Cavo nacionalinis parkas yra vienas iš seniausių ir didžiausių parkų Kenijoje, kurio plotas sudaro 13.747 kvadratinių kilometrų. Parko laukai užlieti lava, daugumą parko augmenijos sudaro pusiau sausringos pievos ir savana. Čia galima pamatyti garsųjį ,,penketą” gyvūnų, kurį sudaro liūtas, raganosis, buivolas, dramblys ir leopardas. Parkas padalintas į Rytų ir Vakarų zonas. Rytinėje dalyje galima grožėtis Mudandos uolomis, viena didžiausia pasaulyje ugnikalnio lavos vaga, Lugardos kriokliu, o vakarinėje dalyje rasite Chaimu ugnikalnį. Privačias ekskursijas po parką galite užsisakyti ČIA.

Kenijos kalnas

Kenijos kalnas

Kenijos kalnas – tai užgesęs vulkanas, esantis centrinėje Kenijos dalyje. Kalnas labai įdomus mokslininkams ir tyrinėtojams – savo milijonus metų skaičiuojančia kalno geologine istorija. Jis yra svarbus geriamo vandens šaltinis, nes iš kalno išteka daugybė upių. Kalnas savo pradinėje stadijoje buvo apie 6500 m aukščio, o dabartinis jo aukštis 5199 m. Ant kalno viršūnės vis dar išlikę 11 ledynų.

Amboselio nacionalinis parkas

Amboselio nacionalinis parkas

Amboselio nacionalinis parkas plinta tarp Kenijos ir Tanzanijos sienos, o jo plotas yra 39,200 ha. Parkas žinomas tuo, kad tai yra geriausia vieta Afrikoje dėl savo didelių dramblių bandų stebėjimo. Netoli parko stūkso milžiniškas kalnas Kilimandžaras, nuo kurio viršūnės atsiveria nuostabūs panoraminiai vaizdai į lygumas ir pelkes. Vakarinėje dalyje telkšo didžiulis Amboselio ežeras, kuris būna sausas ne lietingojo sezono metu. Parke taip pat galima susitikti ir pabendrauti su Masajų genties žmonėmis. Įvairias ekskursijas ir pramogas galite užsisakyti ČIA.

Diani paplūdimys

Diani paplūdimys

Balto smėlio Diani paplūdimys yra populiarus tarp banglentininkų, jėgos aitvarų mėgėjų. Jis taip pat žinomas dėl savo koralinių rifų, juodai baltų kolobuso beždžionių ir netoli esančio Shimba Hills nacionalinio rezervato. Šalia paplūdimio įsikūrę restoranai, viešbučiai ir prekybos centrai.

Umodža kaimas

Umodža kaimas

Kenijoje yra kaimas Umodža, kurį įkūrė Samburu genties moterys 1990 metais. Čia gyvena tik Samburu moterys, kurios nesutinka su smurtu ir tradicine moterų padėtimi gentyje. Kaime įkurta pradinė mokyklėlė, kultūros centras, kempingas ir parduotuvė turistams.

Taip pat skaitykite:

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Kenijos klimatas

Kenijoje klimatas yra sausas arba pusiau sausas, todėl šalyje vyrauja malonus tropinis klimatas. Kenijos centrinėje kalningoje dalyje vėsu ir drėgna, ši teritorija vadinama amžino pavasario vieta, o šalies šiaurėje ir rytuose – sausa ir karšta. Birželio – spalio mėnesiai šalčiausi, o nuo lapkričio iki gegužės šalyje vyrauja karšti ir drėgni orai. Daugiausiai kritulių iškrenta balandžio – liepos mėnesiais. Geriausias metas aplankyti šalį – sausio ir vasario mėnesiais. Tuo metu oras karščiausias ir sausiausias, tai metas kai gyvūnai nacionaliniuose parkuose linkę susirinkti prie vandenviečių, todėl juos lengva stebėti. Liepos – spalio mėnesiais vyksta Didžioji gyvūnų migracija – tūkstančiai gyvūnų plūsta iš vieno nacionalinio parko į kitą, tai itin geras metas fotografavimui.

Kenijos transportas

Kenijos transporto sistema yra viena iš labiausiai išplėtotų Rytų Afrikoje. Traukiniais susisiekiama su pagrindiniais miestais, jie užtikrina saugią ir patogią kelionę. Keliauti iš vieno miesto į kitą galima ir automobiliu arba lėktuvu. Vietinio transporto formos Kenijoje yra autobusai matatu (mikroautobusai) ir taksi, kuriais bet kada galima pasiekti norimą vietą. Matatu – tai privatūs mikroautobusai, kuriais patogiausia važinėti iš vieno miestelio į kitą. Nors šios transporto priemonės pritaikytos vežti 14 – 16 keleivių, tačiau neretai jie veža ir 24 – 26 žmones, tad saugumu ten visiškai nekvepia. Su taksi problema ta pati, dažniausiai jie veža 6 – 8 pakeleivius. Aplamai šalyje vyrauja chaotiškas vairavimas, kelių būklė itin prasta, net 65 % kelių šalyje yra neasfaltuoti. Kenijoje eismas vyksta kairiąja kelio puse.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, norint Kenijoje vairuoti automobilį, būtinos tarptautinės teisės. Asfaltuotuose keliuose leistinas greitis – 100 km/h, užmiestyje – 70 km/h, gyvenvietėse – 55 km/h, draustiniuose – 25 km/h. Jei nusprendėte keliauti automobiliu, prieš išsinuomodami automobilį nepamirškite atidžiai perskaityti draudimo sutarties ir su kompanija aptarti visas smulkias detales. Mūsų rastos automobilių nuomos kainos prasideda nuo 55 Eur už parą.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Kenijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Kenijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Kenijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Kenijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Kenijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Dubajaus akvariumas

Dubajaus akvariumas

Milžiniškas Dubajaus akvariumas yra įsikūręs didžiausiame miesto prekybos centre. Šis akvariumas ne tik didžiausias Jungtinių Arabų Emyratuose, tačiau ir visame pasaulyje.

Šardža lankytinos vietos

Šardža

Šardža – griežčiausias islamiškas miestas Jungtinių Arabų Emyratuose, kuris nuo Dubajaus nutolęs apie 10 kilometrų. Šiame mieste labiausiai laikomasi Korano ir uždraustas alkoholis.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis

Omanas Ką pamatyti lankytinos vietos

Omanas

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl čia išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi.

Ką pamatyti Gruzijoje

Gruzija

Gruzijos vardas pirmiausiai asocijuojasi su Kaukazo kalnais ir gruzinišku vynu. Šalis turtinga vienuolynais, bažnyčiomis, gražia gamta ir ypač svetingais vietiniais.

Ką pamatyti Kazachstane

Kazachstanas

Tai nuostabaus grožio ir neatskleistų galimybių šalis, kuri pasaulyje užima net 9 vietą pagal savo plotą. Kontrastinga gamta, kuri gausi daugybės išteklių ir iškasenų.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

nineteen + fourteen =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą