+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Kenija

Ką pamatyti Kenijoje

Kenija labai graži Afrikos šalis – tai laukinio safario tėvynė. Jos teritorijoje yra daugiau nei 50 nacionalinių parkų ir draustinių. Čia aptinkama daugiau nei 40 skirtingų genčių, kurios saugo ir naudoja savo kalbą bei kultūrą. Kenijos kraštovaizdžiai nuostabūs, nuo drėgnų atogrąžų girių iki Indijos vandenyno paplūdimių. Čia galima pamatyti dykumas ir ežerus,  gyvybingąsias savanas bei žaliuojančius miškus, kalnų masyvus, ledynus bei balto smėlio paplūdimius.

Daugiau informacijos apie šalį galite rasti čia

Nairobis (Nairobi)

Tai Kenijos sostinė. Miestas kontrastingas, spalvotas bei šurmuliuojantis, kaip ir visa besivystanti Afrikos dalis. Šalia jo įsikūręs vienas didžiausių lūšnynų Afrikoje. Niekur kitur pasaulyje nėra taip arti didmiesčio įsikūrusio nacionalinio parko su žirafomis, zebrais, antilopėmis, raganosiais, begemotais ir  kitais gyvūnais. Miestas pasižymi didele genčių įvairove, skirtingais papročiais ir tradicijomis, tad retas atvykėlis ilgai užsibūna triukšmingame, dulkėtame ir kišenvagių pilname mieste.

Daugiau informacijos apie sostinę galite rasti čia

Lankytinos vietos Nairobyje

Nairobio nacionalinis parkas (Nairobi National Park)

Nairobio nacionalinis parkas yra laukinės gamtos prieglobstis ir pirmasis Kenijos nacionalinis parkas.  Parkas užima per 100 kvadratinių kilometrų teritoriją. Šiame parke galima pamatyti raganosius, liūtus, leopardus, žirafas, zebrus, antilopes ir kt. Įspūdingiausios yra žirafos, nes čia galima iš arti stebėti jų kaimenes kartu su mažyliais – vaizdas nepakartojamas.

nairobis nacionalinis parkas

Pragaro Vartų nacionalinis parkas (Hell’s Gate National Park)

Pragaro Vartais vadinamas nedidelis parkas, siaura perėja tarp uolų, kuri kažkada buvo upės vaga. Parkas yra ideali vieta dienos kelionei iš Nairobio, kur be biologinės įvairovės, lankytojai gali mėgautis kalnų dviračiais, alpinizmu ir natūraliu SPA. Taip pat čia galima daugiau sužinoti ir apie labiausiai žinomos, afrikiečių klajoklių genties masajų gyvenimą.

pragaro vartai nacionalinis parkas

Viešbutis „Fairmont Norfolk Hotel“

Tai tikrasis kolonijinių laikų palikimas. Viešbutis atidarė savo duris 1904 m. gruodžio 25 d., kai ankstyvieji gyventojai norėjo pasinaudoti prieglobsčiu nuo sunkių Kenijos sąlygų. Šis viešbutis parodo, kokios prabangos tikėjosi baltaodžiai europiečiai atvykę į kolonijas Afrikoje. Didžiulis sodas pasivaikščioti ir architektūra primena vidurio Anglijos kaimelį, viskas erdvu ir prabangu.

fairmont norfolk viesbutis

Nairobio lūšnynai (Kibera)

Tai vienas didžiausių ir skurdžiausių lūšnynų Afrikoje, o gal ir visame pasaulyje. Visur šiukšlių, išmatų kalnai, musių, uodų spiečiai. Kiberos lūšnyne nėra jokios infrastruktūros, net kanalizacijos sistemos. Čia gyvena nuo 200 tūkst. iki 1 mln. gyventojų.

kibera nairobio lusnynai

Nacionalinis Kenijos muziejus (National Museums of Kenya)

Čia galima susipažinti su daugybe Kenijoje gyvenančių vietinių genčių ir išvysti jų tradicinius rūbus, ginklus ir kt. Muziejuje galima pamatyti įvairius kultūrinius ir gamtos eksponatus, taip pat  daugiau nei 900 įvairių paukščių ir žinduolių. Geologijos galerijoje galite išvysti įspūdingą akmenų ir mineralų kolekciją, sužinoti apie tektonines plokštes ir ugnikalnio gyvavimo ciklą.

nacionalinis kenijos muziejus

Karen Bliksen muziejus (Karen Blixen Museum)

Viena iš labiausiai turistų lankomų vietų yra Karen Bliksen muziejus. Čia parodoma Karen Bliksen ir kolonijinės Kenijos istorija.  Muziejuje yra gerai išsaugotas kolonijinis ūkis su virtuve atskirame pastate, taip pat to laikmečio įrankiai ir daug kitų daiktų. Karen Bliksen ir jos vyrui priklausantys baldai, nuotraukos ir knygos yra puikiai išsaugoti ir eksponuojami muziejuje.

karen bliksen muziejus

Žirafų centras (Giraffe Centre)

Žirafų centre lankytojai gali pamatyti nykstančias Rotšildo žirafas. Pagrindinė centro užduotis ugdyti vaikus, tad tai geras laiko praleidimas su vaikais. Galima nusifotografuoti su įvairiomis žirafomis, o paskui pasivaikščioti miško takeliu rezervate, pasimėgauti gamtos grožiu. Žirafų centre pateikiama visa informaciją apie šias gracingas būtybes.

zirafu centras kenija

Geležinkelio muziejus (Nairobi Railway Museum)

Nairobis buvo įkurtas kaip Ugandos geležinkelio linijos stotelė. Muziejuje eksponuojamos istorinės nuotraukos, vaizduojančios senovinius traukinius, taip pat ir tikri traukiniai. Muziejuje eksponuojamas sidabro indų servisas, kuris buvo naudojamas traukiniuose į Mombasa. Čia galima rasti garų lokomotyvų ir riedmenų kolekciją, įskaitant MV Liemba modelį, kuris vis dar naudojamas palei Tanganikos ežerą.

gelezinkelio muziejus

Nori keliauti pigiau ir ieškai išskirtinės informacijos? Nedvejok ir tapk mūsų Klubo nariu!

Lankytinos vietos Kenijoje

Navaisos ezeras

Navaišos ežeras (Lake Naivasha)

Tai gilus gėlavandenis ežeras, aplink kurį auga tankūs papiruso krūmynai. Ežeras stulbina čia esančių paukščių įvairove, o per vieną apsilankymą galima pamatyti daugiau nei 340 paukščių rūšių. Čia vaikštinėja žirafos, ežero seklumose braidžioja buivolai, medžių viršūnėse triukšmauja kolobusai, o didelė begemotų populiacija miega ežero pakrantėse. Naivašos ežeras yra 1880 m aukštyje virš jūros lygio – tai aukščiausiai esantis ežeras visame Didžiajame Rifte.

Mombasa

Mombasa

Miestas ribojasi su Indijos vandenynu ir yra svarbiausias šalies jūrų uostas. Jis triukšmingas ir labai nešvarus. Tai buvusi Kenijos sostinė, kuri turi labai seną istoriją. Mombasoje galima apžiūrėti istorinį ir kultūrinį paveldą – portugalų fortą, senamiestį, daugybę islamiškos ir portugališkos architektūros pastatų, hinduistines šventyklas. Įvairiais laikotarpiais visi bandė užgrobti šį miestą, nes kontroliuojant uostą, galėjai kontroliuoti ir visą Rytų Afrikos pakrantę.

Masai Mara masajai

Masai Mara nacionalinis parkas (Maasai Mara National Park)

Tai vienas žinomiausių nacionalinių parkų, kuriame klesti laukinė gamta, teka Mara upė,o joje plaukioja krokodilai, maudosi raganosiai ir gyvena kiti gyvūnai. Tai ir klajoklių genties – Masajų, gyvenamos teritorijos. Tai visiškai nepriklausoma gentis, vertinanti tradicijas bei ritualus. Masai Mara nacionalinis parkas užima apie 1510 km2 teritoriją. Parke matomos kalvos ir atviros savanos, akacijų miškai, kuriuose triukšmauja paukščiai, šokinėja beždžionės, o didžiulėje Musijaros pelkėje maudosi drambliai ir buivolai.

Nakuru nacionalinis parkas

Nakuru ežero nacionalinis parkas (Lake Nakuru)

Nakuru ežeras garsus flamingais, kurių didžiuliai pulkai gyvena ežero pakrantėse. Tai vienintelis Kenijoje visiškai aptvertas nacionalinis parkas. Čia įprasta pamatyti pelikanus ir kormoranus. Ežere ir aplink jį esančiame parke gyvena daugiau kaip 400 paukščių rūšių.  Parke veisiami baigiantys išnykti juodieji raganosiai.

Tsavo East nacionalinis parkas

Tsavo East parkas (Tsavo East National Park)

Šis nacionalinis parkas yra vienas iš seniausių ir didžiausių parkų Kenijoje, o jo plotas sudaro 13.747 kvadratinių kilometrų. Parko laukai užlieti lava, daugumą parko augmenijos sudaro pusiau sausringos pievos ir savana. Čia galima pamatyti garsųjį ,,penketą” gyvūnų, kurį sudaro liūtas, raganosis, buivolas, dramblys ir leopardas. Parkas yra padalintas į Rytų ir Vakarų zonas. Rytinėje dalyje galima grožėtis Mudandos uolomis, viena didžiausia pasaulyje ugnikalnio lavos vaga, Lugardos kriokliu, o vakarinėje dalyje yra Chaimu ugnikalnis. krateris.

Kenijos kalnas

Kenijos kalnas (Mount Kenya)

Tai užgesęs vulkanas, esantis centrinėje Kenijos dalyje. Kalnas labai įdomus mokslininkams ir tyrinėtojams – savo milijonus metų skaičiuojančia kalno geologine istorija. Jis yra svarbus geriamo vandens šaltinis, nes iš kalno išteka daugybė upių. Kalnas savo pradinėje stadijoje buvo  apie 6500 m aukščio, o dabartinis jo aukštis 5199 m, ant kalno viršūnės, vis dar išlikę 11 ledynų.

Amboselio nacionalinis parkas

Amboselio nacionalinis parkas (Amboseli National Park)

Amboseli nacionalinis parkas yra 39,200 ha, kuris plinta tarp Kenijos ir Tanzanijos sienos. Parkas garsėja tuo, kad tai yra geriausia vieta Afrikoje dėl savo didelių dramblių bandų stebėjimo. Parko teritorijoje stūkso milžiniškas kalnas Kilimandžaras, o nuo kalno atsiveria vaizdas į parko lygumas, pelkių panoramas. Vakarinėje dalyje yra didžiulis Amboselio ežeras, kuris būna sausas ne lietingo sezono metu. Parke taip pat galima susitikti ir pabendrauti su Masajų genties žmonėmis.

Diani paplūdimys

Diani paplūdimys (Diani Beach)

Balto smėlio paplūdimys yra populiarus tarp banglentininkų, jėgos aitvarų mėgėjų. Jis taip pat žinomas dėl savo koralinių rifų, juodai baltų kolobuso beždžionių ir netoli esančio Shimba Hills nacionalinio rezervato. Paplūdimyje yra restoranai, viešbučiai ir prekybos centrai.

Umodžą kaimas

Umodža kaimas (Umoja)

Kenijoje yra kaimas Umodža, kurį įkūrė Samburu genties moterys 1990 metais. Čia gyvena tik Samburu moterys, kurios nesutinka su smurtu ir tradicine moterų padėtimi gentyje. Kaime yra pradinė mokyklėlė, kultūros centras, kempingas ir parduotuvė turistams.

Kenijos klimatas

Kenijoje klimatas yra sausas arba pusiau sausas, čia vyrauja malonus tropinis klimatas. Kenijos centrinėje kalningoje dalyje yra vėsu ir drėgna, ši teritorija vadinama amžino pavasario vieta, o šalies šiaurėje ir rytuose – sausa ir karšta. Birželio – spalio mėnesiai šalčiausi, o nuo lapkričio iki gegužės šalyje vyrauja karšti ir drėgni orai. Daugiausiai kritulių iškrenta balandžio – liepos mėnesiais. Geriausias metas aplankyti šalį – sausio ir vasario mėnesiais. Tuo metu oras karščiausias ir sausiausias, tai metas kai gyvūnai nacionaliniuose parkuose linkę susirinkti prie vandenviečių, todėl juos lengva stebėti. Liepos – spalio mėnesiais vyksta Didžioji gyvūnų migracija – tūkstančiai gyvūnų plūsta iš vieno nacionalinio parko į kitą, tai itin geras metas fotografavimui.

Kenijos transportas

Kenijos transporto sistema yra viena iš labiausiai išplėtotų Rytų Afrikoje. Traukiniais susisiekiama su pagrindiniais miestais, jie užtikrina saugią ir patogią kelionę. Keliauti iš vieno miesto į kitą galima ir automobiliu arba lėktuvu. Vietinio transporto formos Kenijoje yra autobusai matatu (mikroautobusai) ir taksi, kuriais bet kada galima pasiekti, bet kurią norimą vietą. Matatu – tai privatūs  mikroautobusai, kuriais patogiausia važinėti iš vieno miestelio į kitą. Nors šios transporto priemonės pritaikytos vežti 14 – 16 keleivių, tačiau neretai jie veža ir 24-26 žmones, tad saugumu ten visiškai nekvepia. Su taxi problema ta pati, dažniausiai ima 6-8 pakeleivius. Aplamai šalyje vyrauja chaotiškas vairavimas, kelių būklė itin prasta, net  65% kelių šalyje yra neasfaltuoti. Kenijoje eismas vyksta kairiąja kelio puse.

Jei planuojate geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, norint Kenijoje vairuoti automobilį, būtinos tarptautinės teisės. Asfaltuotuose keliuose leistinas greitis – 100 km/h, užmiestyje – 70 km/h, gyvenvietėse – 55 km/h, draustiniuose – 25 km/h. Jei nusprendėte keliauti automobiliu, prieš išsinuomodami automobilį nepamirškite atidžiai perskaityti draudimo sutarties ir su kompanija aptarti visas smulkias detales. Mūsų rastos automobilių nuomos kainos prasideda maždaug nuo 65 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance“.

kenija auto nuomaNaudingos transporto nuorodos:

Autobusai   >>>>    Traukiniai   >>>>    Skrydžiai   >>>>

Nakvynė KenijojeBooking.comBooking.com

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Bilietai į muziejus, turus, atrakcionus

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!