+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Gran Kanarija lankytinos vietos

Gran Kanarija lankytinos vietos

Gran Kanarija

Gran Kanarija – Ispanijos sala, esanti Atlanto vandenyne, kurios lankytinos vietos nustebina kiekvieną keliautoją. Tai trečia pagal dydį Kanarų sala, viliojanti turistus puikiu oru, įvairiomis pramogomis ir unikalia gamta. Lankantis saloje atrasite nuostabius paplūdimius, įspūdingas uolas, gilius kraterius ir tankius miškus. Saloje ištisus metus šurmuliuoja turistai, todėl surasti ramesnį kampelį kiek sudėtinga. Dėl čia esančių bangų Gran Kanarija yra populiari ir tarp banglentininkų, o kiekvienas salos regionas turi tik jam būdingą kultūrą ir tradicijas. Gran Kanarija paliks neišdildomą įspūdį ir norą vėl čia sugrįžti, todėl neabejojame, kad visos lankytinos vietos suteiks jums tik geriausius įspūdžius.

Lankytinos vietos Gran Kanarijoje

Gran Kanarijos Las Palmas

Las Palmas

Tai Gran Kanarijos sostinė, turinti labai gražų senamiestį, dar vadinamą Vegueta. Vaikštinėdami siauromis gatvelėmis užsukite į Šv. Anos aikštę, kurioje rasite pirmąją bažnyčią Kanarų salose – Šv. Anos katedrą.  Užkilkite į apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria nuostabi Las Palmas miesto panorama. Vėliau galite aplankyti vieną seniausių Gran Kanarijos rajonų – Trianą. Taip pat jums patiks Kristupo Kolumbo namas – muziejus, kuriame eksponuojami laivų modeliai, navigacijos priemonės, žemėlapiai, paveikslai bei kiti eksponatai. Norintys pasideginti, gali tai padaryti Kanteras paplūdimyje, o mėgstantys lankyti muziejus, gali užsukti į Vyskupijos Sakralinio meno muziejų, Kanarų muziejų, Perezo Galdos muziejų ar Mokslo ir technologijų muziejų. Nuo miesto šurmulio galima atsipūsti žaliosiose zonose – Doramo, San Telmo parkuose.

Gajadekės slėnis

Gajadekės slėnis

Šis penkiolikos kilometrų ilgio Gajadekės slėnis, esantis pietrytinėje Gran Kanarijos dalyje, nustebina lankytojus savo laukiniais kraštovaizdžiais, įspūdingais šlaitais ir unikalia gamta. Ant stačių slėnio šlaitų auga kaktusai, agavos, aguonos, palmės ir migdolai. Čia gyvena ir viena didžiausių driežų rūšių pasaulyje, kurių ilgis gali siekti net 80 cm. Priešistoriniais laikais šis slėnis buvo gausiai apgyvendintas, o ir šiandien Gajadekelės kai­me­ly­je žmo­nės vis dar gy­ve­na uo­lo­se iš­kal­tuo­se na­mukuo­se. Norintys gali apsilankyti Gajadekės slėnio muziejuje, kuriame galima pamatyti mumiją.

Roque Nublo uola

Roque Nublo uola

Ši vulkaninė uola dar kitaip vadinama debesų uola, nes dažnai būna apsupta debesų šydo. Nuo Roque Nublo galima pamatyti labai gražius Gran Kanarijos salos vaizdus ir net šalia esančią Tenerifės salą. Nuostabiems vaizdams būtina giedra diena, nes kitaip debesys neleis to padaryti. Nublo uola yra populiari tarp aktyvias pramogas mėgstančių turistų, kurie mielai leidžiasi į žygį link šio gamtos paminklo. Nepaisant nelygaus reljefo, trasa nėra sudėtinga, todėl taką įveikti gali tiek suaugusieji, tiek vaikai.

Bandamos krateris

Bandamos krateris

Įspūdingo dydžio Bandamos krateris atsirado po didžiulio ugnikalnio išsiveržimo. Jo plotis siekia net vieną kilometrą, o gylis 200 metrų. Norintys gali nusileisti į kraterį ir pasivaikščioti čia esančiais takais arba nuo jo viršaus pasigrožėti apylinkių panorama. Kraterio viduje auga įvairūs augalai, eukaliptai, apelsinmedžiai, kaktusai ir gyvena daugybė driežų.

Galdaras

Galdaras

Galdaras yra istorinis Gran Kanarijos miestas, įsikūręs šalia ugnikalnio, šiaurinėje salos dalyje. Jo senovinė architektūra traukia turistus iš viso pasaulio. Kadaise čia gyveno salos galva, tikrasis karalius. Lankantis miestelyje rekomenduojame aplankyti Plaza de Santiago aikštę, Iglesia de Santiago bažnyčią, bei žymiuosius priešistorinius urvus, žavinčius visus savo spalvotais piešiniais.

Pintada urvai

Pintada urvai

Galdaro mieste 1862 m. buvo atrastas vienas svarbiausių gvančų kaimų, o jų urvuose rasta ir olų tapyba. Pintada urvai garsūs tuom, kad ant jų sienų matomi piešiniai nupiešti senųjų vietinių salos gyventojų, o kai kurie jų datuojami net VI a. Šiuo metu čia įrengtas muziejus, kur galima vaikščioti po rekonstruotus namus ir apžiūrėti kaip gyveno priešistoriniai žmonės.

La Fortaleza Ansite ,,tvirtovė”

La Fortaleza Ansite ,,tvirtovė” 

Tai kalnas – ,,tvirtovė“. Kalne gausu olų, kuriose kadaise gyveno ir dirbo gvančų tauta. Šiandien čia galima pasivaikščioti paslaptingais koridoriais, balkonėliais ir tik pabandyti įsivaizduoti primityvios tautos gyvenimą. Anuomet gvančai mediniais basliais gynė savo namus ir kovojo iki paskutinio kraujo lašo su ispanais. Deja, mūšį jie pralaimėjo ir iš visko liko tik šios paslaptingos olos.

Puerto Moganas

Puerto Moganas

Puerto Moganas, esantis pietvakarinėje salos pakrantėje, yra viena populiariausių vietų Gran Kanarijoje. Tai kurortinis miestelis, kuris skiriasi nuo kitų, nes siūlo ramų poilsį savo lankytojams. Čia driekiasi platus paplūdimys su krištolo skaidrumo vandeniu, kuriame galima maudytis, degintis ir užsiimti vandens sporto pramogomis. Įdomus faktas tai, kad Puerto Mogane per metus būna daugiausia saulėtų dienų iš visų Kanarų salų miestų. Norėdami pamatyti Puerto Mogano apylinkes ir tuo pačiu panardyti, galite užsisakyti šią ekskursiją laivu.

Kaktusų parkas

Kaktusų parkas

Nuostabusis kaktusų parkas įsikūręs Gran Kanarijos salos vakaruose, Tokodomano mieste. Parke auga virš 1000 rūšių kaktusų. Kai kurios rūšys yra atkeliavusios net iš Gvatemalos, Madagaskaro, Peru bei Meksikos. Parke taip pat yra pirmykščių žmonių urvas, kuris taip pat sulaukia didelio turistų susidomėjimo.

Puerto Riko paplūdimys

Puerto Riko paplūdimys

Puerto Riko paplūdimys yra Gran Kanarijos pažiba. Jis skirtas šeimoms ir vandens pramogų mėgėjams. Paplūdimys mažai vėjuotas, jūra rami, daugybė vaikų žaidimų aikštelių, todėl atostogoms su vaikais, tai tobulas pasirinkimas. Dėl skaidraus jūros vandens, jį mielai renkasi ir nardytojai, nes pakrantė puikiai tinka žuvų stebėjimui. Paplūdimyje gausu pramogų ir aktyvesnį poilsį mėgstantiems: buriavimas, delfinų stebėjimas, ekskursijos jachtomis stikliniais dugnais ir t.t.

Plaja de Ingles

Plaja de Ingles

Plaja de Ingles – tai vienas seniausių ir judriausių kurortų Gran Kanarijos saloje. Šis miestas dar vadinamas netradicinio seksualumo asmenų rojumi. Kurortas turi vieną gražiausių salos paplūdimių, jame gausu pramogų įvairiam poilsiautojų skoniui. Taip pat čia rasite ir garsiąsias Maspalomaso kopas.

Maspalomaso kopos

Maspalomas kopos

Maspalomas kopos – tai nuostabus dykumos ruoželis, besitęsiantis šalia vandenyno. Šis gamtos rezervatas apima daugiau nei 400 hektarų smėlio, palmių ir tvenkinių. Tai saugoma teritorija, kurioje taip pat gyvena keletas išskirtinių driežų bei paukščių rūšių. Gražiosios Maspalomaso kopos traukia turistus, kurie čia mielai leidžia laiką. Jose galima pasivaikščioti, čiuožinėti nuo jų, važinėtis su keturračiais ar kitaip pramogauti. Vėjas pustydamas kopas nuolat keičia jų vaizdą.

Palmitos parkas

Palmitos parkas

Palmitos parkas įskūręs netoli Maspalomas kurorto. Atvykę čia liksite sužavėti papūgų pasirodymais, taip pat galėsite grožėtis egzotiškomis žuvimis. Parke rasite daugybę įvairiausių augalų, iš kurių didžiausią įspūdį paliks 200 rūšių kaktusų giraitė bei orchidėjų kolekcija. Tarp augalų sukiosis daugybė margaspalvių paukščių, bei akis džiugins gražiausių pasaulyje drugelių paviljonas. Bilietus į šį parką galite nusipirkti čia.

Los Tilos gamtos rezervatas

Los Tilos gamtos rezervatas

Los Tilos gamtos rezervatas, esantis Doramas kaimo pašonėje, yra viena geriausių Gran Kanarijos vietų pasivaikščiojimui gamtoje. Populiariausias takas čia yra beveik 3 kilometrų žiedinis maršrutas, todėl jis tinkamas ir šeimoms su mažais vaikais. Maršrutas prasideda Los Tilos lankytojų centre, kur rasite nemokamą automobilių stovėjimo aikštelę, takų žemėlapius ir daugiau informacijos apie rezervatą.

Holiday World atrakcionų parkas

Holiday World atrakcionų parkas

Tai didžiausias atrakcionų parkas Kanarų salose, esantis Maspalomas mieste. Jis mėgiamas ne tik turistų, bet ir vietinių gyventojų. Čia rasite įvairius atrakcionus: galėsite paplaukioti  valtelėmis ežere, smagiai praleisti laiką boulinge, SPA ar sporto centruose. Mėgstantys naktinį gyvenimą, parke galės išbandyti naktinius klubus ar vietinius barus. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Mundo Aborigen kaimelis

Mundo Aborigen kaimelis

Mundo Aborigen yra senovės Kanarų salų kaimelio rekonstrukcija. Būtent tokiuose kaimeliuose gyveno salos pirmieji gyventojai gvančai. Šiandien čia stovi virš 100 gvančų skulptūrų, kurios pasakoja to meto kasdienį vietinių gyvenimą. Kaimelyje taip pat įkurtas ir nedidelis archeologijos muziejus, suvenyrų parduotuvėlės. Bilietus į Mundo Aborigen kaimelį galite nusipirkti čia.

Krokodilų parkas

Krokodilų parkas

Tai didžiausi krokodilų namai Europoje. Įdomu tai, kad visi čia patekę krokodilai yra paimti iš žmonių, dėl jų netinkamo elgesio su gyvūnais. Gran Kanarijos krokodilų parkas įkurtas Aguimes mieste. Jame taip pat gyvena tropinės žuvys, vorai, kupranugariai, nykštukinės ožkos, jaguarai, beždžionės ir kiti. Visgi, labiausiai lankytojus domina krokodilų gyvenimas, kurį jie gali stebėti iš arti. Bilietus į krokodilų parką galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Arucas

Arucas

Šiaurinėje Gran Kanarijos salos dalyje įsikūręs Aruco miestas. Čia būtina pamatyti istorinį miesto centrą, kuriame stovi gotikiniu stiliumi pastatyta Iglesia de San Juan Bautista bažnyčia. Taip pat pasivaikščiokite po San Juan aikštę, kur rasite kitų, didelę istorinę vertę turinčių pastatų. Mieste įsikūręs Jardin de la Marquesa botanikos sodas, bei šalia stūkso Montana de Arucas kalva, nuo kurios atsiveria miesto ir šiaurinės Gran Kanarijos salos kraštovaizdžiai. Mėgstantys romą, gali apsilankyti gamykloje, kurioje gaminamas garsusis „Arehucas“ romas.

Tejeda

Tejeda

Tejeda laikomas vienu žaviausių Ispanijos miestelių. Slėnyje įsikūręs miestelis apsuptas kalnų, o iš jo atsiveria Roque Nublo ir Roque Bentayga uolų vaizdai. Iš Tejedos per porą valandų galima nužygiuoti iki Roque Bentayga, o vėliau eidami žiediniu maršrutu, kuris eina per Charco de la Paloma, Culata de Tejeda ir Cruz de Timagada, grįšite atgal į miestelį. Pakeliui prieš jūsų akis atsivers nuostabūs Roque Nublo uolos vaizdai.

Botanikos sodas

Botanikos sodas

Gran Kanarijos botanikos sodas, kuris įsikūręs salos šiaurės rytuose yra didžiausias Ispanijoje. Čia auga gausybė saugomų, retų augalų rūšių bei gyvena driežai. Sode maloniai laiką praleis tiek vaikai, tiek ir suaugę. Jame veikia ir laboratorijos, į kurias galima užsukti ir susipažinti iš arčiau su vykdomu augalų išsaugojimu.

firgas

Firgasas

Firgasas yra vienas žaviausių salos miestelių, kuris randasi šiauriniame Gran Kanarijos regione, šalia Barranco de Azuaje, nuostabaus gamtos draustinio su pėsčiųjų takais. Tai vienas geriausių turistinių objektų Gran Kanarijoje, kuris ypač patiks tiems, kas mėgsta gamtą ir žygius. Pačiame Firgaso miestelyje taip pat išvysite istorinį centrą su tokiu ikoniniu pastatu kaip Kultūros namai, paminklą San Chuanui de Ortegai, pirmajam miesto globėju bei Iglesia De San Roque bažnyčią. Pastaroji užima labai svarbią religinę reikšmę salos gyventojams.

Bufadero

El Bufadero

Apsilankydami prie El Bufadero uolų padarysite vienus geriausių kadrų Gran Kanarijoje. Tai viena ryškiausių vulkaninių uolų Gran Kanarijos pakrantėje, nes retkarčiais potvynių ir bangų pagalba, vanduo į viršų čia iššauna kaip geizeris. Norėdami padaryti kuo geresnį kadrą nesiartinkite labai arti uolų krašto, nes tai pavojinga ir slidi vieta, todėl ir maudytis čia griežtai draudžiama.

Nardymas

Nardymas Gran Kanarijoje

Gran Kanariją supantis jūros dugnas yra tikras lobynas, todėl nenuostabu, kad nardymas yra viena geriausių pramogų saloje. Be to, nesvarbu, ar turite patirties, ar ne, nes visada galite užsisakyti ekskursiją su instruktoriumi, kuris jus ves ir padės lengviau pamatyti jūros dugne besislepiančius vėžlius, jūrų žvaigždes ir kitus gyvius. Ši Atlanto vandenyno sritis pasižymi didele biologine įvairove, todėl kiekvienas nardymas yra unikalus. Be to, tam tikrose vietose matomumas siekia iki 30 metrų, o tai suteikia neįtikėtiną patirtį. Čia galite rezervuoti nardymą Gran Kanarijos saloje.

Gran Kanarijos paplūdimiai

Gran Kanarijos paplūdimiai

Alkaravanero paplūdimys, esantis šalia sostinės Las Palmas, yra buriuotojų, plaukikų ir banglentinikų rojus. Konfitalio paplūdimys turi nuostabias uolas, banguotą jūrą, todėl yra mažiau populiarus tarp turistų. Playa de Amadores paplūdimys traukia turistus baltu smėliu, skaidria jūra ir žavingu, uolose įsikūrusiu miesteliu.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Gran Kanarijos klimatas

Gran Kanarijos šiltas, žemyninis ir vidutinių platumų. Saloje lietaus būna apie 20 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Gran Kanarijos saloje – 24 °C, o šilčiausias mėnuo yra rugpjūtis su vidutine 29 °C temperatūra. Saloje beveik kiekvieną dieną pučia stipresni arba stiprūs vėjai, kurie yra tikra atgaiva per didžiuosius vasaros karščius. Geriausia keliauti į Gran Kanariją rugsėjo – gegužės mėn., tuo metu saloje vidutinė temperatūra būna 18 – 23 °C, o keliautojų srautai yra šiek tiek sumažėję.

Kaip nuvykti į Gran Kanariją?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Gran Kanariją nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jei planuojate keliauti po Gran Kanariją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Gran Kanariją?

Viešojo transporto infrastruktūra Gran Kanarijoje yra puikiai išvystyta, tai leidžia po salą keliauti patogiai. Bilietai parduodami automatizuotose kasose, informacijos centruose, autobusų stotyse. Autobusų tinklas saloje praktiškai leidžia nuvykti į bet kurį Gran Kanarijos miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai. Tai patogiausias ir turbūt pigiausias keliavimo būdas saloje.

Planuojantiems geriau patyrinėti salą, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Ispanijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 6 Eur už parą.

Nakvynė Gran Kanarijoje

Gran Kanarija ir geriausios salos lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis salos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių Gran Kanarijoje, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Sanom Beach Resort Only Adults – gerai vertinamas viešbutis, įsikūręs netoli paplūdimo, Plaja de Ingles kurorte.
Hotel THe Fataga Centro de Negocios – Las Palmas mieste, netoli paplūdimio įsikūręs geras viešbutis.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Gran Kanarijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Gran Kanarijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių salos vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Gran Kanarijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Gran Kanarijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to bus galima patogiau apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Gran Kanarijos salos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Lankytinos vietos Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

19 − 18 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą