+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Vengrija lankytinos vietos

Vengrija lankytinos vietos

Vengrija

Vengrija – valstybė vidurio Europoje, kurios lankytinos vietos nei kiek nenusileidžia kitoms, turistų pamėgtoms šalims. Vengrija didžiuojasi savo unikalia kultūra, kurioje savo pėdsaką paliko čekai, mongolai, romėnai, osmanai ir sovietai. Šalyje rasite daugybę jaukių mažų miestelių, įspūdingus kalnus, gražius ežerus ir upes, žavius slėnius ir nuostabią virtuvę. Nepraleiskite progos pasiplaukioti žymiąja Dunojaus upe ar apsilankyti Budapešto garsiosiose terminėse pirtyse. Vengrija įtrauks nuo pirmos iki paskutinės minutės, todėl neabejojame, kad šalies lankytinos vietos paliks jums neišdildomus įspūdžius.

Vengrija lankytinos vietos

Karališkieji rūmai

Budapeštas

Budapeštas – vienas gražiausių Rytų Europos miestų, spalvingas ir nenuspėjamas. Jis įkurtas sujungus tris miestus į vieną: Senąją Budą, Pestą ir Budą. Manoma, kad žmonės čia gyveno dar akmens amžiuje, todėl nemaža dalis miesto lankytinų objektų yra įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą. Čia gausu įvairių pramogų: nuo architektūrinių pastatų apžiūros iki gyvo garso koncertų garsiose bažnyčiose. Mieste galima rasti ne vieną viešą baseiną ar pirtį, kuriuose laiką leidžia ir vietiniai, ir turistai. Budapešte veikia virš 80 geoterminių šaltinių, todėl miestas laikomas tikru SPA centru.

Balatono ežeras

Balatono ežeras

Balatono ežeras yra didžiausias Vidurio Europos ežeras ir yra viena iš populiariausių turistų lankomų vietų šalyje. Vasaros metu prie ežero galima degintis, maudytis ar užsiimti įvairiomis vandens sporto pramogomis. Žiemos metu ežero lankytojai gali čiuožinėti pačiūžomis ar išbandyti poledinę žūklę. Aplink ežerą įsikūrę įvairūs kaimeliai, kuriuose atrasite daug įdomių lankytinų vietų. Balatono ežero regionas garsėja ir kaip vyndarių kraštas, todėl nepamirškite vietinėje parduotuvėleje nusipirkti šio gėrimo ir jūs.

Sentendrės kaimo muziejus

Sentendrės kaimo muziejus

Sentendrės kaimo muziejus buvo įkurtas 1967 m. Nuo to laiko muziejus išaugo į vieną reikšmingiausių šalies turistų traukos centrų, kuris siūlo lankytojams pasižvalgyti po Karpatų liaudies architektūrą ir tradicinį vengrų gyvenimo būdą. Muziejus suskirstytas į aštuonias dalis, kuriose išvysite skirtingus regionus ir laikotarpius. Be senovinių namų čia taip pat galima aplankyti liaudies meno parodas ir sužinoti daugiau apie anų laikų interjero dekoravimą bei ūkininkavimą. Po kaimą tradiciniais rūbais vaikštantys muziejaus darbuotojai jus supažindins su įvairių amatų gamyba. Muziejuje veikia vaikų zonos, kuriose mažieji tikrai nenuobodžiaus.

Dėras

Dėras

Dėras – miestas šiaurės vakarų Vengrijoje, įsikūręs tarp Budapešto ir Vienos. Kadaise šį miestą valdė mongolai, madarai, čekai ir osmanai. Klaidžiodami miesto gatvelėmis susidursite su akį traukiančiomis statulomis ir nuostabiais senovę menančiais pastatais. Senamiesčio architektūra yra barokinė ir neoklasikinė, daugiausiai XVIII ir XIX a. su karališko tinko fasadais, nudažytais šviesiai geltonais ir pasteliniais tonais. Lankantis mieste, rekomeduojama pamatyti Šv. Ignaco Lojolos bažnyčią, puošnią benediktinų katedrą, vyskupų pilį ir nuostabaus grožio miesto rotušę.

Hortobadžio nacionalinis parkas

Hortobadžio nacionalinis parkas

Hortobadžio nacionalinis parkas, esantis rytų Vengrijoje, buvo įkurtas 1973 m., o nuo 1999 m. yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai yra didžiausia šalies saugoma teritorija, kurioje klesti unikali Vengrijos stepė – pušta. Šioje vietoje dar ledynmečiu gyveno įvairūs gyvūnai, o šiandien čia vis dar ganosi arkliai, galvijai, jaučiai ir buivolai. Hortobadžio nacionalinis parkas puikiai tinka paukščių stebėjimui, nes parke gyvena daugiau kaip 340 rūšių paukščių. Vienas lankomiausų parko objektų yra Devynių arkų akmeninis tiltas, kuris buvo pastatytas XIX a. viduryje žmonėms, kuriems reikėdavo kirsti kelią per stipriai užlietus žolynus. Kita įdomi parko vieta – Kareago vėjo malūnas, kuris taip pat buvo pastatytas XIX a.

Holokė

Holokė

Holokė − etnografinis kaimas Vengrijoje, kuriam suteiktas UNESCO statusas dėl unikalios architektūros, kultūros paveldo ir tradicijų. Šio kaimo gyventojai priklauso etninei mažumų grupei, vadinamai Palóc. Ši bendruomenė per amžius gyveno šioje vietovėje ir išsaugojo daugelį savo tradicinių gyvenimo papročių. Vaikštinėdami po kaimelį, galėsite grožėtis kruopščiai išsaugotais tradiciniais namais, o užsukę į muziejus ir dirbtuves, geriau susipažinsite su vietinių gyvenimo būdu.

Debrecenas

Debrecenas

Debrecenas – tai antras pagal dydį miestas šalyje, kuris yra vienas iš svarbiausių kurortų Vengrijoje. Miestas yra svarbus kultūros centras, nes kasmet jame vyksta įvairūs festivaliai ir kiti kultūriniai renginiai. Lankydamiesi mieste, būtinai užsukite į Reformatų Didžiąją bažnyčią, kuri yra didžiausia protestantų bažnyčia Vengrijoje. Taip pat verta aplankyti Deri muziejų su senovės Egipto artefaktų kolekcija ar nuvykti į zoologijos sodą. Be to, kiekvienais metais rugpjūčio vieną savaitę miestas paskęsta gėlėse, nes jame vyksta Gėlių karnavalas, rengiamas Debrecene nuo 1966 m.

Hevizas

Hevizas

Netoli Balatono tyvuliuojantis Hevizas garsėja kaip didžiausias pasaulyje terminis ežeras, į kurį kasmet atvyksta tūkstančiai poilsiautojų, norinčių pasimėgauti gydomųjų savybių turinčiu ežero vandeniu. Jo vanduo yra prisotintas karbonatų, kalcio, magnio ir kitų mineralų, todėl jis puikiai tinka sergantiems įvairiomis sąnarių ligomis, osteoporoze ar reumatu. Hevizo ežero dumblas taip pat naudojamas įvarioms purvo terapijoms. Svečiai gali ne tik atsipalaiduoti gydomuosiuose terminių baseinų vandenyse, tačiau ir pasimėgauti saunomis ar masažais. Šalia ežero gausu įvairių SPA centrų su gerais viešbučiais, todėl norintys pasilepinti, gali likti Hevize kelias dienas.

Kandeliabros urvai

Agteleko nacionalinis parkas

Šiaurės Vengrijoje, maždaug už trijų valandų kelio automobiliu nuo Budapešto esantis Agteleko nacionalinis parkas traukia lankytojus iš viso pasaulio, nes jame yra didžiausias stalaktitų urvas Europoje – Baradlos urvas. Tai viena įspūdingiausių vietų Vengrijoje, po žeme besitęsianti daugiau nei 25 kilometrus ir turinti septynių kilometrų ilgio pagrindinį tunelį. Urvas susiformavo per tūkstančius metų, kai lietus ir tirpstantis sniegas išgraužė kalkakmenį, o lašantys mineralai sudarė milžiniškus fantastiškų formų ir keistų spalvų stalaktitus bei stalagmitus. Kasinėjimai rodo, kad urvas žmonių buvo naudojamas prieš daugiau nei 7000 metų. Agteleko nacionalinis parkas užima beveik 200 kvadratinių kilometrų, o didžioji jo dalis saugoma UNESCO pasaulio paveldo. Be Baradlos urvo, čia taip pat galima apsilankyti ir mažesniuose urvuose, tačiau į beveik visus juos galima patekti tik su gidais, rengiančiais įvairaus sudėtingumo ekskursijas. Be šių pramogų lankytojais gali pasivaikščioti pažymėtais pėsčiųjų takais ar užsukti į nuostabius kaimus, esančius parko ribose.

Pečas

Pečas

Senovinis Pečas yra daugiakultūris miestas, kuriame skirtingos etninės grupės taikiai gyvena jau daug metų. Švelnus klimatas, puikūs muziejai, viduramžių pastatai ir skanus vynas padarė Pečą patrauklų turistams. Kai kurie miesto pastatai dar mena Osmanijos imperijos laikus, todėl lankantis mieste, rekomenduojama aplankyti Pečo katedrą, krikščionių mauzoliejų, sinagogą ir mečetę.

Šopronas

Šopronas

Romos laikais įkurtas Šopronas ne kartą priklausė tai Austrijai, tai Vengrijai, o po 1921 m. jis galutinai atiteko pastarajai. Šiandien Šopronas yra vienas iš pagrindinių Vengrijos regionų, kuriame gaminamas itin kokybiškas vynas. Miestas turistus vilioja gerai išsilaikiusiais viduramžių ir baroko laikų pastatais bei miesto bokštu, kuris buvo pastatytas XVII a. Istoriniame mieste verta užsukti į F. Listo muziejų, aplankyti gotikinę katedrą, benediktinų muziejų, Šv. Mykolo ar Šv. Jurgio bažnyčias. Vaikščiodami senamiesčio gatvelėmis, pasijusite lyg būtumėte nusikėlę kelis šimtmečius atgal į praeitį.

Egerio pilis

Egerio pilis

Vengrijoje yra daugybė nuostabių istorinių fortų, pilių ir rūmų, kurių visų vienos kelionės metu neįmanoma aplankyti. Netoli žavingo Egerio miesto įsikūrusi to paties pavadinimo pilis turi turtingą ir įdomią istoriją. Kadaise ši tvirtovė buvo vartai į šiaurinę Vengrijos dalį, kurią ne kartą bandė užgrobti priešai. Šiandien pilis atvira lankytojams, kurie gali mėgautis vaizdais nuo pilies sienų, susipažinti su jos istorija ar tiesiog paklaidžioti pilies griuvėsiais.

Estergomo bazilika

Estergomo bazilika

100 metrų aukščio Estergomo bazilika yra aukščiausias Vengrijos pastatas ir didžiausia bažnyčia šalyje. Ji buvo pastatyta 1507 m. ir nuo to laiko turi didelę religinę reikšmę Vengrijos katalikams. Bazilikos viduje išvysite įspūdingą altorių, kurį puošia beveik 14 metrų ilgio Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų meno kūrinys. Taip pat čia eksponuojama ir didžiulė Vengrijos renesanso epochos paveikslų kolekcija. Bažnyčioje stovi ir didžiausi Vengrijos vargonai, pastatyti 1856 m., galintys pasigirti net 11 metrų ilgio vamzdžiais. Bažnyčioje nuolat yra rengiamos ekskursijos anglų kalba. Nepamirškite užsukti ir į apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria nuostabūs panoraminiai Dunojaus vaizdai.

Gedelės rūmai

Gedelės rūmai

Gedelės rūmai buvo pastatyti XVIII a. kaip vienos aristokratiškos vengrų šeimos namai. Vėliau rūmus perėmė Austrijos – Vengrijos valdovas Pranciškus Juozapas I su savo žmona Elžbieta, geriau žinoma Sisi vardu. Tai buvo mėgstamiausia poros vasaros rezidencija, tačiau po jų mirties didžioji pastato dalis sunyko ir tik vėliau restauratorių dėka rūmai vėl buvo atstatyti. Šiandien lankytojai laisvai gali pasivaikčioti po privačius imperatorių apartamentus ir sodus, grožėdamiesi. Įmantrūs baroko stiliaus baldai, prabanga spindintys indai ir begalė įspūdingų paveikslų jus nukels į monarchijos laikus. Bilietus į rūmus galite įsigyti ČIA.

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Vengrijos klimatas

Vengrijos klimatas vidutinių platumų, permainingas ir drėgnas, dėl to orai šalyje būna labai permainingi. Žiemos Vengrijoje palyginti šaltos ir drėgnos, sniegą dažnai keičia šlapdriba, o šiltuoju metų laiku saulėta, maloniai šilta. Rudens ir pavasario metu dažniau lyja visoje Vengrijoje. Geriausias metas keliauti po Vengriją birželio – rugsėjo mėnesiais, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių. Vidutinė liepos mėnesio temperatūra sostinėje Budapešte – 20 ºC, o sausio mėnesio temperatūra – 1 °C šalčio.

Kaip nuvykti į Vengriją?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Vengriją nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Vengriją ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Vengriją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Vengriją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais jie itin komfortiški ir greiti – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje.

Budapešte viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, traukiniais, tramvajais ar metro. Rekomenduojame tik atvykus įsigyti bekontaktę mokėjimo kortelę – Budapest Card, su kuria ne tik galėsite nemokamai keliauti po sostinę, tačiau ir gausite įvairias nuolaidas. Būnant Budapešte geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums pasiekti visas norimas vietas.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Vengrijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 13 Eur už parą.

Nakvynė Vengrijoje

Vengrija ir žavingos šalies lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau miesto centro, tuo jis bus brangesnis. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Avantgarde Apartments – geras viešbutis, įsikūręs netoli Budapešto senamiesčio.
Centrum Hotel – gerai vertinamas viešbutis, įsikūręs Debreceno miesto centre.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Vengrijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Vengrijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Vengrijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Vengrijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius šalies oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Vengrijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Budapešte, tai būtinai įsigykite Budapest Card kortelę, su kuria galėsite aplankyti nemažai muziejų NEMOKAMAI. Viešasis transportas sostinės ribose su kortele jums irgi nieko nekainuos.

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

five × four =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą