+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Porto lankytinos vietos

Porto lankytinos vietos

Porto

Antrasis pagal dydį Portugalijos miestas Porto ir jo lankytinos vietos turi turtingą kultūrinių pramogų kolekciją. Miestas įsikūręs prie Douro upės žiočių yra vienas seniausių jūrų uostų Europoje. Porte rasite ekstravagantiškas baroko bažnyčias, nuostabius neoklasicistinius pastatus, muziejus, vaizdingas aikštes, daugybę kavinių, modernius prekybos centrus ir senovines vynines. Porto senamiestis su siauromis, viduramžius menančiomis gatvelėmis, jau seniai įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Atvykę į Porto, pasivažinėkite funikulieriumi, kurio dėka galėsite grožėtis fantastiškomis miesto panoramomis. Taip pat būtinai paragaukite portveino vyno, kuris gaminamas tik šiame regione. Neabejojame, kad būsite sužavėti Porto dvasia, o miesto lankytinos vietos paliks jums tik geriausius įspūdžius.

Porto lankytinos vietos

Ribeiros rajonas

Ribeiros rajonas

Ribeiros rajonas, įsikūręs prie Douro upės, yra seniausia Porto miesto dalis. Ši vieta traukia turistus savo siauromis gatvelėmis, senoviniais pastatais ir keraminėmis plytelėmis puoštais spalvingais namukais. Šiame nepaprastai gražiame miesto rajone yra daugybė šeimos parduotuvių, tradicinių restoranų ir modernių barų, iš kurių atsiveria nuostabūs vaizdas į upę ir Dom Luis tiltą. Čia malonu pasivaikščioti po krantinę ir iš arčiau susipažinti su Ribeiros rajonu.

Dom Luis tiltas

Dom Luis tiltas

Dom Luis (Ponte Luis I) tiltas – tai vienas iš Porto simbolių, kurį būtina pamatyti lankantis šiame mieste. Didingas tiltas, einantis per Douro upę, sujungia Porto centrą su Vila Nova de Gaia priemiesčiu. Dviejų aukštų tiltas buvo pastatytas 1886 m. o jo arkos aukštis siekia beveik 45 metrus. Antrame aukšte galima vaikščioti pėstiesiems, todėl rekomenduojame juo praeiti, nes iš viršaus atsiveria nuostabi Porto miesto panorama. Taip pat pietinėje tilto dalyje galima užlipti į aukščiausią Porto apžvalgos aikštelę Miradouro da Serra do Pilar, iš kurios pamatysite dar geresnius vaizdus į miestą.

Miradouro da Serra do Pilar

Miradouro da Serra do Pilar

Serra do Pilar kalva yra iškilusi virš Douro upės ir lengvai pasiekiama iš Porto senamiesčio pėsčiomis perėjus Dom Luis tiltą. Iš čia esančios apžvalgos aikštelės galite pamatyti pasakiškus Porto miesto vaizdus. Geriausia į šią vietą užsukti saulėlydžio metu arba visiškai sutemus, kada atsiveriantys vaizdai dar įspūdingesni. Šalia apžvalgos aikštelės galite rasti XIII a. vienuolyną, o užsukę į jį, sužinosite daugiau apie Šiaurės Portugalijos paveldo objektus.

Šv. Pranciškaus bažnyčia

Šv. Pranciškaus bažnyčia

Šv. Pranciškaus bažnyčia (Igreja Sao Francisco) – tai paskutinis gotikinis paminklas Porto mieste, kuri buvo baigta statyti XV a. Vidaus interjeras buvo dekoruotas XVII – XVIII a. ir tai yra įspūdingiausia šios bažnyčios dalis. Dauguma šios šventovės vidaus dalių yra paauksuotos ir manoma, kad tam buvo sunaudota apie 400 kilogramų aukso dulkių. Taip pat po Šv. Pranciškaus bažnyčios grindimis yra katakombos, kuriuose palaidoti Pranciškonų ordino broliai ir kai kurios Porto miesto didikų šeimos. Ši bažnyčia į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauka nuo 1996 m.

Klerigos bokštas

Klerigos bokštas

Klerigos bažnyčia ir bokštas (Torre dos Clérigos) kunigų brolijos prašymu buvo pradėtas statyti 1753 m. ir baigtas po dešimties metų. Tai gražus barokinio stiliaus architektūrinis statinys, tačiau dauguma bažnyčios lankytojų čia atvyksta dėl jos bokšto. Turistai labiau suinteresuoti pakilti 225 laipteliais į 75 metrų aukščio bokšto viršūnę. Iš čia galima mėgautis nepakartojama Porto miesto panorama. Bilietus į bokštą galite nuspirkti internetu iš anksto.

Porto katedra

Porto katedra

Porto katedra yra svarbiausia miesto bažnyčia, kuri buvo pastatyta XII a. Romaninė, baroko ir gotikos stilius turinti katedra stovi aukštai ant kalvos, nes kadaise ji buvo Porto tvirtovės dalis. Nemažai katedros sienų ir arkų yra išklotos gražiomis, mėlynomis azulejos plytelėmis, kurios patraukia kiekvieno lankytojo dėmesį. Verta ne tik pasigrožėti katedros išore, tačiau ir užeiti į vidų, kuriame didžiausią įspūdį jums paliks gotikinis langas – rožė.

Sao Bento traukinių stotis

Sao Bento traukinių stotis

Pagrindinė Porto Sao Bento traukinių stotis yra didelis traukos objektas turistų tarpe. Stoties sienos padengtos 20 000 dailiosiomis azulejos plytelėmis, kurių tapytojui Jorge Colaço prireikė net 11 metų, kad pabaigtų savo darbus. Plytelėse galite įžvelgti Portugalijos istoriją, kasdieninį miestiečių gyvenimą, žymiausius mūšius ir traukinių gabenimo ypatumus. San Bento traukinių stotis buvo išrinkta viena gražiausių visame pasaulyje.

Casa da Música muzikos namai

Casa da Música muzikos namai

Jeigu planuojate Porte apsistoti bent keletui dienų, tai būtinai pasidomėkite kokios kultūrinės programos vyksta šioje nuostabioje tarptautinėje koncertų salėje. Čia reguliariai rengiami įvairūs koncertai, kurie gali patenkinti visų muzikos mylėtojų skonį. Apžiūrėkite pastatą iš vidaus ir susipažinkite iš arčiau su olandų architekto Remo Koolhaaso šedevru. Viršutiniame aukšte galite prisėsti moderniame restorane ir paragauti išskirtinių jūros gėrybių patiekalų.

Santa Klaros bažnyčia

Santa Klaros bažnyčia

Santa Klaros bažnyčia buvo pastatyta 1457 m., vietoj seno vienuolyno. XVIII amžiaus pirmoje pusėje bažnyčia buvo ekstravagantiškai atnaujinta. Barokinio stiliaus šventovė labiausiai žinoma dėl savo vidaus interjero, kuris dekoruotas paauksuotais medžio drožiniais.

Porto miesto parkas

Porto miesto parkas

Porto miesto parkas (Parque de Cidade), užimantis daugiau kaip 83 hektarų plotą, yra didžiausias parkas Portugalijoje. Parke ištisus metus galima užsiimti įvairiomis pramogomis, todėl veiklos čia ras kiekvienas. Šiltesniais mėnesiais vietiniai gyventojai ir turistai važinėja dviračiais, riedučiais, stovyklauja ar tiesiog vaikšto po šį nuostabų parką. Teritorijoje telkšo nemažai tvenkinių, kuriuose plaukioja gulbės, antys ir kiti vandens paukščiai.

Soares dos Reis nacionalinis muziejus

Soares dos Reis nacionalinis muziejus

Beveik dviejų šimtų metų senumo muziejus „Nacional Soares dos Reis“ yra seniausias Portugalijoje. Jis buvo įkurtas 1833 m. kaip religinio meno paroda. Muziejaus ekspozicijose yra įvairių antikvarinių daiktų, keramikos ir iš stiklo pagamintų dirbinių. Įspūdingiausia šio muziejaus dalis – paveikslų ir skulptūrų kolekcija, iš kurių garsiausi yra 1847 m. gimusio portugalų skulptoriaus Antonio Soares dos Reis. Būtent šio menininko garbei ir pavadintas šis muziejus.

Avenida dos Aliados aikštė

Avenida dos Aliados aikštė

Avenida dos Aliados aikštė yra Porto miesto širdis, kur miesto gyventojai atvyksta švęsti ar protestuoti. Tai viena iš gražiausių visos šalies aikščių, kurios pagrindinis akcentas – miesto rotušės (Camara Municipal) pastatas. Avenida dos Aliados aikštė buvo pradėta statyti XVIII a. ir baigta 1916 m. Šiandien vaikštinėjant po šią aikštę, galima grožėtis istoriniais statiniais, užsukti į vietinius restoranus ar apsigyventi autentiškame viešbutyje.

Livraria Lello knygynas

Livraria Lello knygynas

Livraria Lello knygynas buvo ne kartą pripažintas vienu gražiausių pasaulyje. Knygynas nusipelnė šio vardo dėl savo įspūdingų suktų laiptų, spalvingų vitražų ir gotikinio stiliaus detalių. Spėjama, kad Lello knygyne įkvėpimo sėmėsi ir „Hario Poterio“ autorė J. K. Rowling, nes įspūdingi šio knygyno laiptai yra aprašyti ir jos knygose.

Karmo bažnyčia

Karmo bažnyčia

Rokoko ir baroko stiliaus Karmo bažnyčia (Igreja do Carmo) lankytojus stebina itin puošniomis interjero detalėmis. Tai viena ikoniškiausių bažnyčių Porto mieste, kuri buvo pastatyta 1756 – 1768 m. Išorinis bažnyčios fasadas gausiai dekoruotas gražiomis azulejos plytelėmis, o didžiausias vidaus akcentas – bažnyčios nava su septyniais prabangiais paauksuotais altoriais.

Porto fotografijos centras

Porto fotografijos centras

Porto fotografijos centras patiks visiems, kurie nori daugiau sužinoti apie fotografiją. Ši patraukli kultūros įstaiga yra įsikūrusi buvusiame XVIII a. kalėjime. Administracinės įstaigos patalpos ir vidinis kiemas buvo kruopščiai restauruoti ir dabar tarnauja visuomenei. Šiame centre daugiausia dėmesio skiriama vintažinei ir šiuolaikinei Portugalijos fotografijai. Taip pat čia eksponuojama nemažai senovinių fotoaparatų.

Estádio do Dragão stadionas

Estádio do Dragão stadionas

Tai vienas garsiausių futbolo stadionų Europoje, kuris buvo pastatytas 2003 m. Jame telpa net 50 003 žiūrovų. Stadione savo namų rungtynes žaidžia „FC Porto“ klubas, turintis milijonus gerbėjų visame pasaulyje. Atmosfera namų rungtynėse yra tiesiog nepakartojama, todėl jeigu esate sporto entuziastas, tai būtinai apsilankykite jose. Taip pat būtina užsukti ir į stadiono muziejų, kuriame išvysite „FC Porto“ klubo tarptautinius trofėjus, šlovės viršūnės akimirkas ir legendinius žaidėjus. Bilietus į stadioną ir jame esantį muziejų galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Zoologijos sodas

Zoologijos sodas „Santo Inácio“

Zoologijos sodas „Santo Inácio“, kuris šiuo metu užima apie 15 ha., buvo įkurtas 2010 metais. Tai didžiausias ir žaliausias Porto zoologijos sodas, kuriame šiuo metu galima rasti apie tūkstantį skirtingų gyvūnų iš 270 skirtingų rūšių. Čia galima pamatyti tokius išskirtinius gyvūnus kaip žirafas, pingvinus, raganosius, zebrus, liūtus, tigrus, šimpanzes ir dar daug kitų, mums retai matomų gyvūnų. Bilietus į šį įspūdingą zoologijos sodą rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

S.E.A. Akvariumas

Porto akvariumas

Porto mieste 2009 m. birželio 15 d. buvo atidarytas „Sea Life Porto“ akvariumas. Apsilankius jame jūsų laukia nuostabi patirtis, kuri suteikia galimybę iš arčiau susipažinti su povandeniniu pasauliu. Akvariume gyvena virš 3000 įspūdingų jūros gyvių. Pagrindinis akvariumo akcentas – permatomas povandeninis tunelis, kuriuo vaikštinėdami galėsite iš arti stebėti povandeninio pasaulio gyvenimą ir jausitės taip, lyg būtumėte jūros gelmėse. Bilietus į akvariumą galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Palacio da Bolsa akcijų birža

Palacio da Bolsa akcijų birža

Senoji Porto vertybinių popierių birža buvo pastatyta Pranciškonų vienuolyno vietoje XIX amžiaus viduryje. Vidaus interjero prabanga nustebina kiekvieną lankytoją. Čia gausu skulptūrų, dekoratyvinių drožinių, freskų ir azulejos plytelių. Pastato salėse kadaise vyko svarbiausios oficialios ceremonijos mieste, kurių metu buvo rengiami priėmimai daugeliui žymiausių pasaulio veikėjų. Dabar birža tarnauja visuomenei, kurioje nuolat vyksta kultūriniai renginiai.

Atradimų pasaulis

Atradimų pasaulis

Tai interaktyvus muziejus ir pramogų parkas, atkuriantis fantastišką Didžiųjų Portugalijos geografinių atradimų istoriją. Čia galima susipažinti su žymiausiais atradėjais, kultūros bei mokslo veikėjais. Taip pat galima pamatyti svarbiausius tokių kelionių maršrutus, įvairius laivų modelius, kompasus ir kitus eksponatus, kurie buvo naudojami stengiantis atrasti „naujus pasaulius“. Mažiesiems veiklos taip pat netrūksta, nes muziejuje daug interaktyvių erdvių, kurios lengvai įtraukia juos per įvairius pažintinius žaidimus. Bilietus į muziejų geriausia įsigyti iš anksto internetu, nes vietoje gali būti namažos eilės.

Ekskursijos ir pramogos

Porto klimatas

Porto klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Miesto apylinkėse, tiek pačiame Porte kritulių būna apie 150 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Porto mieste – 14 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 20 °C temperatūra. Lapkritis ir žiemos mėnesiai yra lietingiausi ir šalčiausi mėnesiai mieste ir jo apylinkėse, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Porto?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Porto nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Porto ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Porto miestą?

Porto mieste viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, traukiniais, tramvajais ir metro. Būnant Porto mieste geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums išvengti transporto kamščių. Viešojo transporto bilietas gali būti naudojamas visoms transporto priemonėms.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Portugalijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 13 Eur už parą.

Nakvynė Porto mieste

Porto ir jo lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Porto Domus Hotel – Porto miesto širdyje įsikūręs geras viešbutis.
Eurostars Das Artes – gerai vertinamas viešbutis įsikūręs Porto centre, dalinai moderniame pastate.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Porto žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Porto žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Porto žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Porto žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Porto žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Porto mieste, tai būtinai įsigykite Porto Card kortelę, su kuria galėsite aplankyti nemažai lankytinų vietų NEMOKAMAI. Viešasis transportas miesto ribose su kortele jums irgi nieko nekainuos.

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

3 × five =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą