+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Lenkija

lenkija ka pamatyti

Lenkija – tai šalis išsiskirianti įspūdinga istorija. Nebūtina keliauti į tolimiausius pasaulio kampelius, kad pabėgtumėte nuo lietuviškos rutinos. Lenkija kupina įdomybių ieškantiems atrakcijų ir ne taip toli nuo namų. Šalis turinti daug kontrastų: nuo smėlėtų Baltijos pakrančių iki baltuojančių Tatrų viršukalnių. Lankytinos vietos Lenkijoje pasižymi išskirtinio grožio gamtos kampeliais. Čia taip pat gausu daug senų bažnyčių, rūmų ir valstybinių pastatų. Viešėdami Lenkijoje būtinai aplankykite ne tik Malborko, bet ir kitas pilis, kurios Lenkijai teikia ypatingą reikšmę.

Varšuva

Tai Lenkijos sostinė su senoviniais pastatais, siauromis senamiesčio gatvelėmis ir žaliuojančiais parkais. Varšuvos centras įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Raudonų plytų sienos juosia įspūdingą Varšuvos senamiestį. Mieste gausu visko: istorinių muziejų, naktinių klubų ir vaikams skirtų pramogų. Varšuvoje išlikusi įspūdinga Karalių pilis, kurioje karaliai gyveno XVI – XVIII a., o šiandien tvirtovėje įrengtas ir muziejus. Taip pat galite leistis į pažintinį turą su Hop-on Hop-off autobusu, kurio dėka dar labiau pamilsite Lenkijos sostinę.

Lankytinos vietos Varšuvoje

Lazienki parkas

Lazienki parkas – tai miesto brangakmenis, įkurtas pačiame mieto centre. Netgi labiausiai lankomomis dienomis, čia rasite ramią ir atokią vietą, kur galėsite pailsėti. Parkas turi nuostabų centrinį ežerą su rūmais ant vandens, amfiteatrą, oranžerijas ir nemokamus Šopeno koncertus vasarą. Parką galima būtų vadinti muziejumi po atviru dangumi, nes jame gausu paminklų, statulų ir sodų. Tai graži vieta, kur žalieji plotai puikiai dera su laukine gamta.

lazienki parkas

Vilanovo rūmai

XVII amžiuje statyti ir ne kartą tobulinti prabangūs Vilanovo rūmai labiausiai vilioja savo interjeru – tai viena populiariausių lankytinų vietų Lenkijoje. Vilanovo rūmai kadaise buvo karaliaus Jono III Sobieskio vasaros rezidencija. Rūmų architektūra unikali, nes čia susipina itališka ir prancūziška architektūra. Angliškas parkas ir itališko stiliaus sodas supantis rūmus prideda dar daugiau žavesio šiai vietovei.

Vilanovo rumai Lenkijoje

Koperniko mokslo centras

Koperniko mokslo centras yra vienas didžiausių ir moderniausių visoje Europoje – tai tikrų tikriausias žinių lobynas. Čia galima susipažinti su įdomiais eksponatais ir patiems atlikti eksperimentus. Stebėkite, kaip susiformuoja tornadas, pajuskite žemės drebėjimą, pasitikrinkite savo fizinę būklę, skaitykite uolų raižinius ar įsijauskite į skęstančio laivo kapitono vaidmenį. Tai nepaprasta mokslo patirtis ir kiekvienas lankytojas, nepriklausomai nuo savo amžiaus atras kažką naujo.

koperniko muziejus varsuva

Varšuvos karalių pilis

Puošniojoje Karalių pilyje dabar veikia muziejus, kuriame eksponuojami autentiški baldai, paveikslai. Karalių pilyje Lenkijos karaliai gyveno iki pat 1795 m. Pilis buvo ne tik karališkoji rezidencija, anksčiau čia posėdžiaudavo ir Lenkijos Seimas.

Karalių pilis

Lenkijos žydų istorijos muziejus 

Tai unikalus muziejus, atkuriantis Lenkijos žydų istoriją nuo pat pirmų žingsnių šioje šalyje. Lenkijos žydų istorijos muziejus pastatytas buvusioje Varšuvos geto teritorijoje. Įdomiausia turbūt Holokausto salė, kurioje apie šią tragišką istorijos dalį lankytojas sužino iš įvykių dalyvių: aukų, liudytojų ir net nusikaltėlių pasakojimų ir liudijimų. II pasaulinio karo metu žuvo apie 90 proc. Lenkijos žydų. Ekspozicija įtraukia lankytoją per žodį, vaizdus ir garsus, kuriuose matoma II p. karo medžiaga ir kiti eksponatai, į juos galima ne tik žiūrėti, tačiau ir paliesti. Bilietus į šį muziejų galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Lenkijos žydų istorijos muziejus

Šv. Jono katedra

Gotikinė Šv. Jono katedra buvo pastatya 1390 metais. Joje kadaise būdavo karūnuojami Lenkijos karaliai. Katedra lankytojus sudomina religinių meno kūrinių gausa bei įvairiais puošybos elementais. Jos požemiuose palaidotos šaliai nusipelniusios asmenybės.

Šv. Jono katedra

Šv. Onos bažnyčia

Tai viena seniausių bažnyčių Varšuvoje, baigta statyti XV amžiaus antroje pusėje. Neoklasikinio bei barokinio stiliaus bažnyčia yra didžiausia iš visų kada nors atkurtų variantų. Rokoko interjero bažnyčioje vyksta daug vestuvių, nes tikima, kad susituokusių porų laukia sėkmingas gyvenimas. Greta Šv. Onos bažnyčios išlikę kadaise buvusio Bernardinų vienuolyno griuvėsiai.

Šv. Onos bažnyčia

Varšuvos nacionalinis muziejus

Varšuvos nacionalinis muziejus buvo įkurtas kaip dailės muziejus. Tai vienas iš didžiausių Lenkijos muziejų ir didžiausias sostinėje. Jis apima turtingą senovinio meno kolekciją (egiptiečių, graikų, romėnų), kurių skaičių sudaro apie 11 000 kūrinių. Šiandien Nacionaliniame muziejuje yra apie 830 tūkst. meno kūrinių iš Lenkijos ir užsienio, apimančių tapybą, skulptūras, piešinius, nuotraukas, monetas ir kita.

7. Varsuvos nacionalinis muziejus

Varšuvos senamiesčio turgaus aikštė

Varšuvos senamiesčio turgaus aikštė yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tai Varšuvos visuomeninio gyvenimo centras. Aukšti, puošnūs ir spalvingi namai šioje aikštėje XVII a. buvo pastatyti turtingų miesto pirklių. Turgaus aikštės centre stovi miesto simbolis – Sirenos statula.

8. Senamiesčio Turgaus aikstė varsuvoje

Varšuvos zoologijos sodas

Varšuvos zoologijos sodas, kuris šiuo metu užima apie 40 ha., buvo įkurtas 1928 metų kovo 11-tą. Šiuo metu jame galima rasti apie 4 tūkstančius skirtingų gyvūnų bei 10 tūkstančių žuvų. Čia galima pamatyti tokius išskirtinius gyvūnus kaip raganosius, liūtus, begemotus, tukanus, gorilas, šimpanzes ir dar daug kitų, mums retai matomų gyvūnų.

Varšuvos zoologijos sodas

Šopeno fortepijono koncertas

Jeigu esate klasikinės muzikos gerbėjas, tai apsilankius Varšuvoje siūlome jums susipažinti iš arčiau su garsiausiu lenkų pianistu ir kompozitoriumi Frederiku Šopenu. Šiame mieste ši garsi asmenybė praleido pirmuosius 20 savo gyvenimo metų. Įsigykite bilietus internetu į Šopeno fortepijono koncertą ir jaukioje, žavingoje aplinkoje išgirskite neįtikėtinai talentingų pianistų išskirtinius Frederiko Šopeno kūrinius. Bilietus į Šopeno fortepijono koncertą galite nusipirkti čia.

Šopeno fortepijono koncertas

Kultūros ir mokslo rūmai

Kultūros ir mokslo rūmai – tai garsusis daugiaaukštis pastatas, esantis Varšuvos centre. Jo bendras aukštis siekia 237 metrus. Tai aukščiausias pastatas Lenkijoje ir vienas aukščiausių Europos žemyne. Kultūros ir mokslo rūmuose nuolat rengiama daugybė parodų. Čia taip pat veikia įvairūs muziejai ir teatrai. Norintys gali pasikelti liftu iki 30 aukšto ir išėjus į apžvalgos terasą pasigrožėti fantastiškais panoraminiais Varšuvos vaizdais. Bilietus į terasą galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Kultūros ir mokslo rūmai

Iliuzijų ir šiuolaikinio meno muziejus

Iliuzijų ir šiuolaikinio meno muziejus yra padalintas į keletą patalpų, kuriose lankytojai gali išgyventi skirtingas vizualines, eksperimentines ir edukacines patirtis. Šiame interaktyviame muziejuje gausu stulbinančių iliuzijų. Žvilgtelėkite pro milžinišką teleskopą, drąsiai pasivaikščiokite sūkuriniu tuneliu, raskite išėjimą iš veidrodžių labirinto ir apžiūrėkite daugiau nei 50 eksponatų, kad sužadintumėte savo smalsumą. Įsitikinkite, kad jūsų mobilusis telefonas yra įkrautas, kad galėtumėte neribotai fotografuoti daugybę iliuzijų. Bilietus į šį muziejų galite nusipirkti čia.

Iliuzijų ir šiuolaikinio meno muziejus

Lankytinos vietos Lenkijoje

Belovezo nacionalinis parkas

Belovežo nacionalinis parkas

Šalia Baltarusijos esantis pirmasis šalies nacionalinis parkas, įsteigtas dar 1932 metais. Belovežo gira driekiasi tiek Lenkijos, tiek Baltarusijos valstybių teritorijoje ir yra didžiausias Europoje reliktinis lygumų miškas. Nacionaliniame parke didelė augalijos ir gyvūnijos įvairovė. Jame rasite šimtus metų menančius uosius, pušis ir egles, įspūdinguosius ąžuolus. Miške taip pat ganosi ir didingieji stumbrai.

Vilko guolis

Vilko guolis

Viena iš įdomiausių Mozūrijos krašto vietų istorijos mėgėjams yra buvęs Hitlerio karinis štabas. Ši vieta buvo praminta Vilko guoliu. Iš čia Antrojo pasaulinio karo metais Hitleris vadovavo Vokietijos ginkluotosioms pajėgoms – Vermachtui. Artėjant Raudonajai armijai, didžioji dalis bunkerių buvo sunaikinti paties Hitlerio įsakymu. Šiuo metu bunkeryje įkurtas muziejus, per metus sutraukiantis apie 200 000 lankytojų.

Prarastu sielu alėja

Prarastų sielų alėja

Pirmasis interaktyvus muziejus Lenkijoje, skirtas tik patiems drąsiausiems. Norintiems apsilankyti prireiks stiprios širdies ir turėtumėte nebijoti tamsos. Priimkite iššūkį ir leiskite sau pajusti baimę, kuri niekada nebuvo tokia reali. Apsilankykite patalpose, kur gaudžia prarastos sielos ir įsitikinkite, kad jūs visada atsiminsite dalykus, kurie paslėpti prakeiktame Florianska 6 aukšte. Prieš perkant bilietus rekomenduojame perskaityti sąrašą dalykų, kurių čia negalima daryti, nes galite būti pašalintas iš seanso.

Ausvico koncentracijos stovykla

Aušvico koncentracijos stovykla

Ši nacių koncentracijos stovykla 2007 m. buvo įtraukta į UNESCO Pasaulinio paveldo sąrašą. Aušvico koncentracijos stovykla buvo didžiausia nacistinės Vokietijos koncentracijos ir naikinimo stovykla, įkurta okupuotoje Lenkijoje. Buvusios stovyklos teritorijoje stūkso keliolika plytinių barakų, kuriuose gyveno kaliniai, blokuose įrengta iš kalinių ir nužudytųjų atimtų daiktų ekspozicija. Čia buvo nužudyta bei nukankinta daugiau nei milijonas žmonių, kurių dauguma buvo žydai. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Velickos drusku kasykla

Veličkos druskų kasykla

Tai seniausios pasaulyje druskos kasyklos, veikiančios jau daugiau kaip 700 metų. Bendras tunelių ilgis per 300 km, jie pasiekia 327 m gylį, iš kurių 3,5 km skirti turistams apžiūrėti kasyklas. Turistinė trasa išsidėsčiusi trijuose lygiuose, nuo 70 iki 140 metrų gylyje po žeme. Veličkos druskų kasyklų oras turi gydomųjų savybių, todėl apie 210 metrų po žeme įrengta sanatorija alerginiams susirgimams ir astmai gydyti. Kiekvienais metais kasyklą aplanko daugiau kaip milijonas turistų iš viso pasaulio. Bilietus ir ekskursijas po šią nuostabią vietą siūlome užsisakyti internetu iš anksto. 

Zakopanė

Zakopanė

Zakopanė – tai magiškų Tatrų kalnų apsuptyje įsikūręs Lenkijos miestelis. Jis gali pasiūlyti aktyvų vasaros poilsį, visus metus veikiantį gydyklų centrą, o žiemą čia veikia kalnų slidinėjimo trasos. Zakopanėje taip pat rasite turistines kalnų ir slėnių trasas, gerus viešbučius ir keletą muziejų. Apsilankius miestelyje būtina paragauti ir vietinių gamybos sūrio iš avių pieno. Įvairias pramogas ir ekskursijas po Zakopanę galite užsisakyti internetu iš anksto ČIA.

Mozurai

Didieji Mozūrijos ežerai

Mozūrija vadinama Tūkstančio ežerų kraštu. Čia tikras buriuotojų ir baidarininkų rojus, nes šioje teritorijoje tyvuliuoja daugiausia ežerų visoje Lenkijoje. Ežero pakrantėse galima pasivaikščioti po miškus, pažvejoti ar tiesiog išsimaudyti. Dar viena įdomybė Mozūruose – kelionė Elblongo kanalu. Laivai pervežami sausuma milžiniškomis platformomis ant bėgių. Kelias eina per miškus, ežerus ir trunka apie 8 valandas. Šis kanalas yra vienintelis toks vandens kelias visoje Europoje.

Tatrai

Tatrai

Tai aukščiausia šalyje plytinti Karpatų kalnų grandinė. Pasakiškas gamtos grožis pasimato vien pasivaikščiojus slėniais, nes čia įrengta daugybė žygio takų, todėl jums net nebūtina užkopti į kurią nors viršūnę, kad galėtumėte išvysti kerinčius vaizdus. Aukštuosiuose Tatruose rasite aukščiausią Lenkijos krioklį – Vielka Siklava. Didžiausi iš daugybės Aukštųjų Tatrų ledyninių ežerų yra Lenkijos pusėje, o didžiausias iš jų Morskie Oko yra 34,9 ha dydžio.

Slovinski kopos

Slovinski kopos

Ties Baltijos jūra esančios vėjo pustomos Slovinski kopos dažnai dar vadinamos Lenkijos dykuma. Tai vienos didžiausių smėlio kopų Europoje. Nuolat vėjo pustomų kopų aukštis siekia net 40 metrų. Greta įsikūręs nedidelis žvejų kaimelis Leba, tapęs mėgiama poilsiautojų vieta.

Krokuva

Krokuva

Krokuva – Senoji Lenkijos sostinė, kurioje išlikę viduramžius siekiantys senamiesčio pastatai. Krokuva dar vadinama studentų miestu, nes jos aukštosiose mokyklose mokosi per 100 tūkstančių studentų. Mieste rasite ir seniausią Lenkijoje Jogailos universitetą, veikiantį dar nuo 1364 m. Krokuvos istorinis centras, apima senamiestį, Kazimiero kvartalą ir Vavelio pilį. Miesto širdis – didžiausia viduramžių Turgaus aikštė. Krokuva taip pat garsi XIV amžiaus žydų kvartalu, kurį sudaro sinagogos, nedideli namukai ir XVI a. žydų kapinės.

Beskidai

Beskidai

Beskidai – kalnų grupė Vidurio Europoje, kurie driekasi Lenkijos pietuose. Aukščiausia viršūnė – Hoverlos kalnas, kurio aukštis 2061 m. Šie kalnai yra vieni rečiausiai apgyvendintų Lenkijoje, todėl žygiuojant po juos patirstite visišką ramybę. Beskiduose įsikūrę daug slidinėjimo kurortų, mineralinių versmių gydyklų ir autentiškų bažnyčių. Vakarinėje kalnų dalyje nutiesti pėsčiųjų takai, kuriais keliaujant galima pasiekti alaus miestą Žyvecą.

Gdanskas

Gdanskas

Gdanskas – uostamiestis šiaurės Lenkijoje, prie Baltijos jūros. Miestas sujungia Hanzos miestų, vokiečių ir lenkų tradicijas. Gdanskas gali pasigirti įspūdingu senamiesčiu, kurį puošia gotikos bei renesanso stiliaus pastatai bei itin gražia ir didinga katedra. Gilią istorinę praeitį turinčiame mieste gausu kultūros objektų: muziejų, operos teatrų, meno galerijų, jaukių užeigų ir autentiškų parduotuvėlių.

Malborko (Marienburgo) pilis

Malborko pilis

Viena gražiausių viduramžių, raudonų plytų Malborko pilis stūkso Lenkijos šiaurėje. Ją pastatė Kryžiuočių ordinas. Pilies kompleksą supa tvirta gynybinė siena, kurią puošia gausybė bokštelių. Pilies viduje galima apžiūrėti gyvenamuosius apartamentus, sargų stebėjimo postus, koridorius, koplyčią. Muziejuje eksponuojami viduramžių ginklai, skulptūros, amatininkų dirbiniai, gintaro papuošalai ir kita. Vasarą čia vyksta riterių turnyrai ir kiti renginiai.

Zalipio kaimas

Zalipio kaimas

Pietų Lenkijoje, nuo Tarnuvo miesto 30 km nutolusiame Zalipio kaime, trobesiai atrodo kaip iš pasakų knygelių. Visos kaimo pirkios išpuoštos gėlių ornamentais, o šita tradicija kaime jau gyvuoja nuo XIX a. Čia galima pamatyti bijūnų, ramunių, rožių, lelijų ir kitų gėlių ornamentais papuoštų namukų, kurių margos spalvos pritraukia minias smalsuolių.

Zamostė

Zamostė

Zamostė – istorinis Lenkijos miestas, esantis 240 km į pietryčius nuo Varšuvos. Tai vienas gražiausių renesanso miestų Europoje. Zamostės senamiestis nuo 1992 m. įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Miestas turi išskirtinį šaškių lentos tipo gatvių išdėstymą, tris turgus, labai senus įtvirtinimus ir nuostabią architektūrą. Šalia senamiesčio įsikūręs zoologijos sodas, gražus parkas, įvairios galerijos, daugybė restoranų ir kavinių.

Torunė

Torunė

Šalia Vyslos upės rasite Torunės miestelį, kuris labiausiai žinomas kaip Koperniko gimtinė. Miestelis pastatytas XIII amžiuje ir turi iki šiol puikiai išlikusią autentišką viduramžių architektūrą, nes Antrojo pasaulinio karo metu nebuvo sugriautas. Torūnėje taip pat rekomenduojame aplankyti senąją turgavietę, gotikinę miesto rotušę ar pasivaikščioti senamiestyje, besigrožint gotikiniais šedevrais. Torūnės architektūra laikoma viena gražiausių pasaulyje, todėl nepraleiskite šio miestelio, keliaudami po Lenkiją.

Vroclavas

Vroclavas

Lenkijos vakarinėje dalyje rekomenduojame aplankyti Vroclavo miestą, kuriame gausu istorinių vietų. Garsiausia miesto vieta yra įspūdinga ir nepakartojama Raclavicų mūšio panorama ir istorinis Ostrów Tumski kvartalas. Miestas išraizgytas Oderio upės atšakėlių, kurias kerta virš šimto tiltų, todėl Vrocalavas kartais pavadinamas Lenkijos Venecija. Vroclavo senamiestis išsidėstęs daugybėje salelių prie Oderio upės. Nors po Antrojo pasaulinio karo didelė miesto dalis buvo sugriauta, tačiau šiandien miestas yra patraukli turistinė zona, kurią mielai lanko turistai.

Helio pusiasalis

Helio pusiasalis

Lenkijos šiaurinėje dalyje yra dar viena labai graži vieta – Helio pusiasalis. Tai 34 km ilgio ir nuo 250 iki 2000 m pločio žemės ruožas, kurį skalauja Baltijos jūra. Geltono smėlio paplūdimiai, kvepiantys pušynai, ošianti jūra ir žuvėdrų klyksmas sukelia nepaprastus pojūčius. Čia smagu romantiškai pasivaikščioti ar tiesiog pamedituoti. Gražiausias Helio pusiasalio paplūdimys driekiasi Juratos kaime, o netoli esantis Helio miestelis gali pasiūlyti skaniausių žuvies patiekalų. Istorijos mėgėjams rekomenduojame aplankyti Gynybos muziejų.

Sandomierzas

Sandomierzas

Vienas žavus viduramžių laikų miestelis šalies pietrytinėje dalyje vadinamas Lenkijos „mažąją Romą“. Tai Sandomierzas, kuris pastatytas ant septynių kalvų ir turintis turtingą kultūros paveldą. Labiausiai turistus čia traukia senamiestis, kurio siauros gatvelės, vingiuojančios tarp viduramžių pastatų, sukuria ypatingą aurą. Svečiuojantis Sandomierze, rekomenduojame užsukti į Švento Jakobo bažnyčią, žydų sinagogą, aplankyti miesto rotušę ir požeminį tunelį.

Liublinas

Liublinas

Lenkijoje rasite ne vieną senovinį miestą, tarp kurių yra ir Liublinas. Jis pastatytas rytinėje šalies dalyje visai prie Baltarusijos sienos, todėl visą laiką tarnavo kaip gynybinė linija. Miestas saugojo Lenkiją nuo priešų, atkeliaujančių iš rytinės pusės ir kaskart vis nukentėdavo nuo jų. Jame gyveno ir viena iš didžiausių žydų bendruomenių Lenkijoje. Senoviniame mieste veikia turgavietė, kuri savo veiklą pradėjo dar VI a. Vaikštant po miestą jus gali suklaidinti siauros senovinės gatvelės, kuriose atrodo beveik nėra gyvybės, tačiau iš tikrųjų čia pilna naktinių klubų, restoranų, kavinių ir įvairių parduotuvėlių.

Poznanė

Poznanė

Šį miestą drąsiai galima vadinti studentų miestu, nes čia veikia trečias pagal dydį universitetas Lenkijoje. Poznanėje organizuojama daug tarptautinių renginių, iš kurių garsiausias Maltos tarptautinis teatrų festivalis. Čia įrengti specialūs turistiniai keliai, kurie leidžia lengvai pasiekti pagrindines miesto vietas. Sportininkai mielai lankosi dirbtiniame Maltos ežere, kuriame slidinėja, naudojasi ledo aikštynu ir baseinais.

Kreivas miškas

Kreivas miškas

Unikali ir keista Lenkijos lankytina vieta yra Kreivas miškas. Tai paslaptingas 400 medžių miškas, turintis įdomios formos kamienus. Iki šiol išlieka didžiulė šio miško kilmės paslaptis. Visi medžių kamienai palinkę ta pačia kryptimi, o jų forma primena J raidę. Labiausiai tikėtina prielaida, kad taip nutiko dėl sniego audros, užklupusios mišką, kol jis dar buvo jaunas.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Lenkijos klimatas

Lenkijos klimatas – vidutinių platumų žemyninis, pakrantėse pereinantis į jūrinį, dėl to orai šalyje būna labai permainingi. Žiemos Lenkijoje palyginti šaltos ir drėgnos, sniegą dažnai keičia šlapdriba, o šiltuoju metų laiku saulėta, maloniai šilta. Kalnuose sniegas išlieka visą žiemą, todėl puikios sąlygos slidinėjimui. Geriausias metas keliauti po Lenkiją birželio – rugsėjo mėnesiais. Vidutinė liepos mėnesio temperatūra sostinėje Varšuvoje – 21 ºC, o sausio mėnesio temperatūra – 2 °C šalčio.

Kaip nuvykti į Lenkiją?

Norėdami nuvykti į Lenkiją galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus arba Kauno. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Taip pat į Lenkiją galite nuvykti ir autobusais, kurie kursuoja į šią šalį iš visų didžiausių Lietuvos miestų. Jeigu planuojate keliauti po Lenkiją ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Lenkiją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje puikiai išvystyta, todėl keliauti po Lenkiją galima patogiai. Bilietai parduodami spaudos kioskuose, stotelėse įrengtose automatinėse kasose arba tiesiai iš vairuotojo, tačiau tokiu atveju teks mokėti brangiau. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, tad jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, kurie itin komfortiški ir greiti – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje.

Varšuvoje viešasis transportas patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, tramvajais ir metro. Būnant Varšuvoje geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums išvengti transporto kamščių. Viešojo transporto bilietas gali būti naudojamas visoms transporto priemonėms.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, norėdami vairuoti nuomotą automobilį Lenkijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 15 Eur už parą.

Nakvynė Lenkijoje

Lenkija ir gražiausios lankytinos vietos kiekvienais metais vis labiau populiarėja tarp turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų, hostelių, svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Lenkijos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ar pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Novotel Warszawa Centrum – Varšuvoje, gerą įvertinimą turintis viešbutis, esantis šio miesto centre.
Scandic Gdansk – Gdansko miesto širdyje įsikūręs geras viešbutis.
Hotel Lavender – viešbutis įsikūręs Krokuvos centre, už 700 metrų nuo Šv. Florijono vartų.
Hotel Murowanica – trijų žvaigždučių viešbutis įsikūręs Zakopanėje, Tatrų nacionaliniame parke.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Lenkijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Lenkijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Lenkijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Lenkijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Lenkijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Varšuvoje, tai būtinai įsigykite Warsaw Pass kortelę, su kuria galėsite aplankyti daugiau nei 20 lankytinų vietų NEMOKAMAI.

Planuojantys daugiau laiko praleisti Krokuvoje, turėtų įsigyti Krakow Card & Museum Pass kortelę, su kuria tap pat galėsite aplankyti daugiau nei 40 lankytinų vietų NEMOKAMAI.

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Lankytinos vietos Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

14 + 8 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą