+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Lenkija

lenkija ka pamatyti

Lenkija – šalis išsiskirianti įspūdinga istorija. Nebūtina keliauti į tolimiausius pasaulio kampelius, kad pabėgtum nuo lietuviškos rutinos. Lenkija kupina įdomybių ieškantiems atrakcijų ir ne taip toli nuo namų. Šalis turinti daug kontrastų: nuo smėlėtų Baltijos pakrančių iki baltuojančių Tatrų viršukalnių. Ji pasižymi išskirtinio grožio gamtos kampeliais, turi daug senų bažnyčių, rūmų ir valstybinių pastatų. Viešėdami Lenkijoje būtinai aplankykite bent kelias pilis, kurios Lenkijai teikia ypatingą reikšmę.

Daugiau informacijos apie šalį galite rasti čia

Varšuva (Warsaw)

Tai Lenkijos sostinė su senoviniais pastatais, siauromis senamiesčio gatvelėmės ir žaliuojančiais parkais. Varšuvos centras įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Raudonų plytų sienos juosia įspūdingą Varšuvos senamiestį. Čia yra visko: istorinių muziejų, naktinių klubų ir vaikams skirtų pramogų. Varšuvoje išlikusi įspūdinga Karalių pilis, kurioje karaliai gyveno 16 – 18 a., o šiandien čia įrengtas muziejus.

Daugiau informacijos apie sostinę galite rasti čia

Lankytinos vietos Varšuvoje

Lazienki parkas (Lazienki Park)

Šis parkas – miesto brangakmenis, įkurtas pačiame mieto centre. Netgi labiausiai lankomomis dienomis, čia rasite ramią ir atokią vietą, kur galėsite pailsėti. Parkas turi nuostabų centrinį ežerą su rūmais ant vandens, amfiteatrą, oranžerijas ir nemokamus Šopeno koncertus vasarą. Parką galima būtų vadinti muziejumi po atviru dangumi, nes jame gausu paminklų, statulų ir sodų. Tai graži vieta, kur žalieji plotai puikiai dera su laukine gamta.

lazienki parkas

Vilanovo rūmai (Wilanow Palace)

XVII amžiuje statyti ir ne kartą tobulinti prabangūs Vilanovo rūmai labiausiai vilioja savo interjeru – tai viena populiariausių lankytinų vietų Lenkijoje. Vilanovo rūmai kadaise buvo karaliaus Jono III Sobieskio vasaros rezidencija. Rūmų architektūra unikali, čia susipina itališka ir prancūziška architektūra. Rūmus puošia angliškas parkas ir itališko stiliaus sodas.

Vilanovo rumai Lenkijoje

Koperniko mokslo centras (Copernicus Science Centre)

Koperniko mokslo centras yra vienas didžiausių ir moderniausių visoje Europoje, tai tikrų tikriausias žinių lobynas. Čia galima susipažinti su įdomiais eksponatais ir patiems atlikti eksperimentus. Stebėkite, kaip susiformuoja tornadas, pajuskite žemės drebėjimą, pasitikrinkite savo fizinę būklę, skaitykite uolų raižinius ar įsijauskite į skęstančio laivo kapitono vaidmenį. Tai yra nepaprasta mokslo patirtis ir čia kiekvienas lankytojas, nepriklausomai nuo savo amžiaus atras kažką naujo.

koperniko muziejus varsuva

Varšuvos karalių pilis (Royal Castle)

Puošniojoje Karalių pilyje dabar veikia muziejus, kuriame eksponuojami autentiški baldai, paveikslai. Karalių pilyje Lenkijos karaliai gyveno iki pat 1795 m. Pilis buvo ne tik karališkoji rezidencija, anksčiau čia posėdžiaudavo ir Lenkijos Seimas.

Karalių pilis

Lenkijos žydų istorijos muziejus (POLIN Museum of the History of Polish Jews)

Tai unikalus muziejus, atkuriantis Lenkijos žydų istoriją nuo pat pirmų žingsnių šioje šalyje. Muziejus pastatytas buvusioje Varšuvos geto teritorijoje. Įdomiausia turbūt Holokausto salė, kurioje apie šią tragišką istorijos dalį lankytojas sužino iš įvykių dalyvių: aukų, liudytojų ir net nusikaltėlių  pasakojimų ir liudijimų. II pasaulinio karo metu žuvo apie 90 proc. Lenkijos žydų. Ekspozicija įtraukia lankytoją per žodį, vaizdus ir garsus, kuriuose matoma II p. karo medžiaga ir kiti eksponatai, į juos galima ne tik žiūrėti, tačiau ir paliesti.

Lenkijos žydų istorijos muziejus

Šv. Jono katedra (John’s Archcathedral)

Gotikinė Šv. Jono katedra buvo pastatya 1390 metais, joje būdavo karūnuojami Lenkijos karaliai. Katedra jus sudomins religinių meno kūrinių gausa bei įvairiais puošybos elementais. Jos požemiuose palaidotos šaliai nusipelniusios asmenybės.

Šv. Jono katedra

Šv. Onos bažnyčia (Anne’s Church)

Tai viena seniausių bažnyčių Varšuvoje, baigta statyti XV amžiaus antroje pusėje. Neoklasikinio bei barokinio stiliaus bažnyčia yra didžiausias iš visų kada nors atkurtų variantų. Rokoko interjero bažnyčioje vyksta daug vestuvių, nes tikima, kad susituokusių porų laukia sėkmingas gyvenimas. Greta Šv. Onos bažnyčios išlikę kadaise buvusio Bernardinų vienuolyno griuvėsiai.

Šv. Onos bažnyčia

Varšuvos nacionalinis muziejus (National Museum)

Varšuvos nacionalinis muziejus buvo įkurtas kaip dailės muziejus. Tai vienas iš didžiausių Lenkijos muziejų ir didžiausias sostinėje. Jis apima turtingą senovinio meno kolekciją (egiptiečių, graikų, romėnų), kurių skaičių sudaro apie 11 000 kūrinių. Šiandien Nacionaliniame muziejuje yra apie 830 tūkst. meno kūrinių iš Lenkijos ir užsienio, apimančių tapybą, skulptūras, piešinius, nuotraukas, monetas ir kita.

7. Varsuvos nacionalinis muziejus

Senamiesčio Turgaus aikštė

Aikštė įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tai Varšuvos visuomeninio gyvenimo centras. Aukšti, puošnūs ir spalvingi namai šioje aikštėje XVII a. buvo pastatyti turtingų miesto pirklių. Turgaus aikštės centre yra miesto simbolis – Sirenos statula.

8. Senamiesčio Turgaus aikstė varsuvoje

Varšuvos zoologijos sodas (Warsaw Zoo)

Varšuvos zoologijos sodas, kuris šiuo metu užima apie 40 ha., buvo įkurtas 1928 metų kovo 11-tą. Šiuo metu jame galima rasti apie 4 tūkstančius skirtingų gyvūnų bei 10 tūkstančių žuvų. Čia galima pamatyti tokius išskirtinius gyvūnus kaip raganosius, liūtus, begemotus, tukanus, gorilas, šimpanzes ir dar daug kitų, mums retai matomų gyvūnų.

Varšuvos zoologijos sodas

Nori keliauti pigiau ir ieškai išskirtinės informacijos? Nedvejok ir tapk mūsų Klubo nariu!

Lankytinos vietos Lenkijoje

Belovezo nacionalinis parkas

Belovežo nacionalinis parkas (Belovezhskaya Pushcha National Park)

Šalia Baltarusijos esantis pirmasis šalies nacionalinis parkas, įsteigtas dar 1932 metais. Belovežo gira driekiasi tiek Lenkijos, tiek Baltarusijos valstybių teritorijoje ir yra didžiausias Europoje reliktinis lygumų miškas. Nacionaliniame parke didelė augalijos ir gyvūnijos įvairovė. Jame rasite šimtus metų menančius uosius, pušis ir egles, įspūdinguosius ąžuolus, miške taip pat ganosi ir didingieji stumbrai.

Vilko guolis

Vilko guolis (Wolf’s Lair)

Viena iš įdomiausių Mozūrijos krašto vietų istorijos mėgėjams yra buvęs Hitlerio karinis štabas. Jis buvo pramintas „Vilko guoliu“. Iš čia Antrojo pasaulinio karo metais Hitleris vadovavo Vokietijos ginkluotosioms pajėgoms – Vermachtui. Artėjant Raudonajai armijai, didžioji dalis bunkerių buvo sunaikinti paties Hitlerio įsakymu. Šiuo metu bunkeryje įkurtas muziejus, per metus sutraukiantis apie 200 000 lankytojų.

Prarastu sielu alėja

Prarastų sielų alėja (Lost soul alley)

Pirmasis interaktyvus muziejus Lenkijoje, skirtas tik patiems drąsiausiems, čia prireiks stiprios širdies ir turėtumėte nebijoti tamsos. Priimkite iššūkį ir leiskite sau pajusti baimę, kuri niekada nebuvo tokai reali. Apsilankykite patalpose, kur gaudžia prarastos sielos ir įsitikinkite, kad jūs visada atsiminsite dalykus, kurie paslėpti prakeiktame Florianska 6 aukšte. Prieš perkant bilietus rekomenduojame perskaityti sąrašą dalykų, kurių čia negalima daryti, nes galite būti pašalintas iš seanso.

Ausvico koncentracijos stovykla

Aušvico koncentracijos stovykla (Auschwitz concentration camp)

Šis nacių koncentracijos stovyklos muziejus įtrauktas į UNESCO Pasaulinio paveldo sąrašą. Aušvico koncentracijos stovykla buvo didžiausia nacistinės Vokietijos koncentracijos ir naikinimo stovykla, įkurta okupuotoje Lenkijoje. Buvusios stovyklos teritorijoje stūkso keliolika plytinių barakų, kuriuose gyveno kaliniai, blokuose įrengta iš kalinių ir nužudytųjų atimtų daiktų ekspozicija. Čia buvo nužudyta bei nukankinta daugiau nei milijonas žmonių, kurių dauguma buvo žydai.

Velickos drusku kasykla

Veličkos druskų kasykla (Wieliczka Salt Mine)

Tai seniausios pasaulyje druskos kasyklos, veikiančios jau daugiau kaip 700 metų. Bendras tunelių ilgis per 300 km, jie pasiekia 327 m gylį, iš kurių 3,5 km skirti turistams apžiūrėti kasyklas. Turistinė trasa išsidėsčiusi trijuose lygiuose, nuo 70 iki 140 metrų gylyje po žeme. Kasyklų oras turi gydomųjų savybių, todėl apie 210 metrų po žeme įrengta sanatorija alerginiams susirgimams ir astmai gydyti. Kiekvienais metais kasyklą aplanko daugiau kaip milijonas turistų iš viso pasaulio.

Zakopanė

Zakopanė (Zakopane)

Tai magiškų Tatrų kalnų apsuptyje įsikūręs Lenkijos miestelis.  Jis gali pasiūlyti aktyvų vasaros poilsį, visus metus veikiantį gydyklų centrą, o žiemą čia veikia kalnų slidinėjimo trasos. Jame rasite turistines kalnų ir slėnių trasas, miestelio muziejus. Būtinai ten nuvykus reikia paragauti vietinių gamybos sūrio iš avių pieno.

Mozurai

Mozūrai (Masurian Lake District)

Mozūrija vadinama Tūkstančio ežerų kraštu. Čia tikras buriuotojų ir baidarininkų rojus, nes šioje teritorijoje tyvuliuoja daugiausia ežerų visoje Lenkijoje. Čia galima pasivaikščioti po miškus, pažvejoti ar tiesiog išsimaudyti. Dar viena įdomybė Mozūruose – kelionė Elblongo kanalu. Laivai pervežami sausuma milžiniškomis platformomis ant bėgių. Kelias eina per miškus, ežerus ir trunka apie 8 valandas. Šis kanalas yra vienintelis toks vandens kelias visoje Europoje.

Tatrai

Tatrai (Tatra Mountains)

Tai aukščiausia šalyje plytinti Karpatų kalnų grandinė. Jos pasakiškas grožis pasimato vien pasivaikščiojus slėniais, kurių čia begalė, tad jums net nebūtina užkopti į kurią nors viršūnę, kad galėtumėte išvysti kerinčius vaizdus. Aukštuosiuose Tatruose rasite aukščiausią Lenkijos krioklį – Vielka Siklava. Didžiausi iš daugybės Aukštųjų Tatrų ledyninių ežerų yra Lenkijos pusėje, o didžiausias iš jų Morskie Oko yra 34,9 ha dydžio.

Slovinski kopos

Slovinski kopos (Slowinski Dunes)

Ties Baltijos jūra esančios vėjo pustomos Slovinski kopos dažnai dar vadinamos Lenkijos dykuma. Tai vienos didžiausių smėlio kopų Europoje – nuolat vėjo pustomų kopų aukštis siekia net 40 metrų. Greta įsikūręs nedidelis žvejų kaimelis Leba, tapęs mėgiama poilsiautojų vieta.

Krokuva

Krokuva (Krakow)

Krokuva – Senoji Lenkijos sostinė, kurioje išlikę viduramžius siekiantys senamiesčio pastatai. Krokuva dar vadinama studentų miestu, nes jos aukštosiose mokyklose mokosi per 100 tūkstančių studentų ir čia rasite seniausią Lenkijoje Jogailos universitetą, veikiantį dar nuo 1364 m. Krokuvos istorinis centras, apima senamiestį, Kazimiero kvartalą ir Vavelio pilį. Miesto širdis – didžiausia viduramžių Turgaus aikštė. Krokuva taip pat garsi XIV amžiaus žydų kvartalu, kurį sudaro sinagogos, nedideli namukai ir XVI a. žydų kapinės.

Gdanskas

Gdanskas (Gdansk)

Gdanskas – uostamiestis šiaurės Lenkijoje, prie Baltijos jūros. Miestas sujungia Hanzos miestų, vokiečių ir lenkų tradicijas. Gdanskas gali pasigirti įspūdingu senamiesčiu, kurį puošia gotikos bei renesanso stiliaus pastatai bei itin gražia didinga Katedra. Gilią istorinę praeitį turinčiame mieste gausu kultūros objektų: muziejai, opera, meno galerijos, jaukios užeigos ir parduotuvėlės.

Malborko pilis

Malborko pilis (Malbork Castle)

Viena gražiausių viduramžių, raudonų plytų Malborko pilis stūkso Lenkijos šiaurėje. Ją pastatė Kryžiuočių ordinas. Pilies kompleksą supa tvirta gynybinė siena, kurią puošia gausybė bokštelių. Pilies viduje galima apžiūrėti gyvenamuosius apartamentus, sargų stebėjimo postus, koridorius, koplyčią. Na, o muziejuje eksponuojami viduramžių ginklai, skulptūros, amatininkų dirbiniai, gintaro papuošalai ir kita.Vasarą čia vyksta riterių turnyrai ir kiti renginiai.

Zalipio kaimas

Zalipio kaimas (Zalipie village)

Pietų Lenkijoje, nuo Tarnuvo miesto 30 km nutolusiame Zalipio kaime, trobesiai atrodo kaip iš pasakų knygelių. Visos kaimo pirkios išpuoštos gėlių ornamentais, o šita tradicija kaime jau gyvuoja nuo XIX a. Čia galima pamatyti bijūnų, ramunių, rožių, lelijų ir kitų gėlių ornamentais papuoštų namukų, kurių margos spalvos pritraukia minias smalsuolių.

Lenkijos klimatas

Lenkijos klimatas – vidutinių platumų žemyninis, pakrantėse pereinantis į jūrinį, dėlto orai būna labai permainingi. Žiemos Lenkijoje palyginti šaltos, ir drėgnos, sniegą dažnai keičia šlapdriba, o šiltuoju metų laiku saulėta, maloniai šilta. Kalnuose sniegas išlieka visą žiemą, todėl puikios sąlygos slidinėjimui. Geriausias metas keliauti po Lenkiją birželio – rugsėjo mėnesiais. Vidutinė liepos mėnesio temperatūra sostinėje Varšuvoje yra 21 ºC, o sausio mėnesio temperatūra  2 °C šalčio.

Lenkijos transportas

Viešojo transporto infrastruktūra Lenkijoje yra puikiai išvystyta, tai leidžia po šalį keliauti patogiai. Bilietai parduodami spaudos kioskuose, stotelėse įrengtose automatinėse kasose arba tiesiai iš vairuotojo, tačiau tokiu atveju teks mokėti brangiau. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, tad jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais jie itin komfortiški ir greiti, tai patogiausias keliavimo būdas šalyje.

Varšuvoje viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, tramvajais ir metro. Būnant Varšuvoje geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums išvengti transporto kamščių. Viešojo transporto bilietas gali būti naudojamas visoms transporto priemonėms.

Na, o jei planuojate geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, norėdami vairuoti nuomotą automobilį Lenkijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 15 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance“.

lenkija auto nuomaNaudingos transporto nuorodos:

Autobusai   >>>>    Traukiniai   >>>>    Skrydžiai   >>>>    Varšuvos metro   >>>>

Nakvynė LenkijojeBooking.comBooking.com

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Bilietai į muziejus, turus, atrakcionus

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!