+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Lenkija

lenkija ka pamatyti

Lenkija – tai šalis išsiskirianti įspūdinga istorija. Nebūtina keliauti į tolimiausius pasaulio kampelius, kad pabėgtumėte nuo lietuviškos rutinos. Lenkija kupina įdomybių ieškantiems atrakcijų ir ne taip toli nuo namų. Šalis turinti daug kontrastų: nuo smėlėtų Baltijos pakrančių iki baltuojančių Tatrų viršukalnių. Lankytinos vietos Lenkijoje pasižymi išskirtinio grožio gamtos kampeliais, turi daug senų bažnyčių, rūmų ir valstybinių pastatų. Viešėdami Lenkijoje būtinai aplankykite bent kelias pilis, kurios Lenkijai teikia ypatingą reikšmę.

Varšuva

Tai Lenkijos sostinė su senoviniais pastatais, siauromis senamiesčio gatvelėmės ir žaliuojančiais parkais. Varšuvos centras įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Raudonų plytų sienos juosia įspūdingą Varšuvos senamiestį. Čia yra visko: istorinių muziejų, naktinių klubų ir vaikams skirtų pramogų. Varšuvoje išlikusi įspūdinga Karalių pilis, kurioje karaliai gyveno 16 – 18 a., o šiandien čia įrengtas muziejus.

Lankytinos vietos Varšuvoje

Lazienki parkas

Lazienki parkas – tai miesto brangakmenis, įkurtas pačiame mieto centre. Netgi labiausiai lankomomis dienomis, čia rasite ramią ir atokią vietą, kur galėsite pailsėti. Parkas turi nuostabų centrinį ežerą su rūmais ant vandens, amfiteatrą, oranžerijas ir nemokamus Šopeno koncertus vasarą. Parką galima būtų vadinti muziejumi po atviru dangumi, nes jame gausu paminklų, statulų ir sodų. Tai graži vieta, kur žalieji plotai puikiai dera su laukine gamta.

lazienki parkas

Vilanovo rūmai

XVII amžiuje statyti ir ne kartą tobulinti prabangūs Vilanovo rūmai labiausiai vilioja savo interjeru – tai viena populiariausių lankytinų vietų Lenkijoje. Vilanovo rūmai kadaise buvo karaliaus Jono III Sobieskio vasaros rezidencija. Rūmų architektūra unikali, čia susipina itališka ir prancūziška architektūra, o juo puošia angliškas parkas ir itališko stiliaus sodas.

Vilanovo rumai Lenkijoje

Koperniko mokslo centras

Koperniko mokslo centras yra vienas didžiausių ir moderniausių visoje Europoje – tai tikrų tikriausias žinių lobynas. Čia galima susipažinti su įdomiais eksponatais ir patiems atlikti eksperimentus. Stebėkite, kaip susiformuoja tornadas, pajuskite žemės drebėjimą, pasitikrinkite savo fizinę būklę, skaitykite uolų raižinius ar įsijauskite į skęstančio laivo kapitono vaidmenį. Tai yra nepaprasta mokslo patirtis ir čia kiekvienas lankytojas, nepriklausomai nuo savo amžiaus atras kažką naujo.

koperniko muziejus varsuva

Varšuvos karalių pilis

Puošniojoje Karalių pilyje dabar veikia muziejus, kuriame eksponuojami autentiški baldai, paveikslai. Karalių pilyje Lenkijos karaliai gyveno iki pat 1795 m. Pilis buvo ne tik karališkoji rezidencija, anksčiau čia posėdžiaudavo ir Lenkijos Seimas.

Karalių pilis

Lenkijos žydų istorijos muziejus 

Tai unikalus muziejus, atkuriantis Lenkijos žydų istoriją nuo pat pirmų žingsnių šioje šalyje. Lenkijos žydų istorijos muziejus pastatytas buvusioje Varšuvos geto teritorijoje. Įdomiausia turbūt Holokausto salė, kurioje apie šią tragišką istorijos dalį lankytojas sužino iš įvykių dalyvių: aukų, liudytojų ir net nusikaltėlių pasakojimų ir liudijimų. II pasaulinio karo metu žuvo apie 90 proc. Lenkijos žydų. Ekspozicija įtraukia lankytoją per žodį, vaizdus ir garsus, kuriuose matoma II p. karo medžiaga ir kiti eksponatai, į juos galima ne tik žiūrėti, tačiau ir paliesti.

Lenkijos žydų istorijos muziejus

Šv. Jono katedra

Gotikinė Šv. Jono katedra buvo pastatya 1390 metais, joje būdavo karūnuojami Lenkijos karaliai. Katedra jus sudomins religinių meno kūrinių gausa bei įvairiais puošybos elementais. Jos požemiuose palaidotos šaliai nusipelniusios asmenybės.

Šv. Jono katedra

Šv. Onos bažnyčia

Tai viena seniausių bažnyčių Varšuvoje, baigta statyti XV amžiaus antroje pusėje. Neoklasikinio bei barokinio stiliaus bažnyčia yra didžiausia iš visų kada nors atkurtų variantų. Rokoko interjero bažnyčioje vyksta daug vestuvių, nes tikima, kad susituokusių porų laukia sėkmingas gyvenimas. Greta Šv. Onos bažnyčios išlikę kadaise buvusio Bernardinų vienuolyno griuvėsiai.

Šv. Onos bažnyčia

Varšuvos nacionalinis muziejus

Varšuvos nacionalinis muziejus buvo įkurtas kaip dailės muziejus. Tai vienas iš didžiausių Lenkijos muziejų ir didžiausias sostinėje. Jis apima turtingą senovinio meno kolekciją (egiptiečių, graikų, romėnų), kurių skaičių sudaro apie 11 000 kūrinių. Šiandien Nacionaliniame muziejuje yra apie 830 tūkst. meno kūrinių iš Lenkijos ir užsienio, apimančių tapybą, skulptūras, piešinius, nuotraukas, monetas ir kita.

7. Varsuvos nacionalinis muziejus

Varšuvos senamiesčio turgaus aikštė

Varšuvos senamiesčio turgaus aikštė yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tai Varšuvos visuomeninio gyvenimo centras. Aukšti, puošnūs ir spalvingi namai šioje aikštėje XVII a. buvo pastatyti turtingų miesto pirklių. Turgaus aikštės centre yra miesto simbolis – Sirenos statula.

8. Senamiesčio Turgaus aikstė varsuvoje

Varšuvos zoologijos sodas

Varšuvos zoologijos sodas, kuris šiuo metu užima apie 40 ha., buvo įkurtas 1928 metų kovo 11-tą. Šiuo metu jame galima rasti apie 4 tūkstančius skirtingų gyvūnų bei 10 tūkstančių žuvų. Čia galima pamatyti tokius išskirtinius gyvūnus kaip raganosius, liūtus, begemotus, tukanus, gorilas, šimpanzes ir dar daug kitų, mums retai matomų gyvūnų.

Varšuvos zoologijos sodas

Nori keliauti pigiau ir ieškai išskirtinės informacijos? Nedvejok ir tapk mūsų Klubo nariu!

Lankytinos vietos Lenkijoje

Belovezo nacionalinis parkas

Belovežo nacionalinis parkas

Šalia Baltarusijos esantis pirmasis šalies nacionalinis parkas, įsteigtas dar 1932 metais. Belovežo gira driekiasi tiek Lenkijos, tiek Baltarusijos valstybių teritorijoje ir yra didžiausias Europoje reliktinis lygumų miškas. Nacionaliniame parke didelė augalijos ir gyvūnijos įvairovė. Jame rasite šimtus metų menančius uosius, pušis ir egles, įspūdinguosius ąžuolus, miške taip pat ganosi ir didingieji stumbrai.

Vilko guolis

Vilko guolis

Viena iš įdomiausių Mozūrijos krašto vietų istorijos mėgėjams yra buvęs Hitlerio karinis štabas. Jis buvo pramintas „Vilko guoliu“. Iš čia Antrojo pasaulinio karo metais Hitleris vadovavo Vokietijos ginkluotosioms pajėgoms – Vermachtui. Artėjant Raudonajai armijai, didžioji dalis bunkerių buvo sunaikinti paties Hitlerio įsakymu. Šiuo metu bunkeryje įkurtas muziejus, per metus sutraukiantis apie 200 000 lankytojų.

Prarastu sielu alėja

Prarastų sielų alėja

Pirmasis interaktyvus muziejus Lenkijoje, skirtas tik patiems drąsiausiems, čia prireiks stiprios širdies ir turėtumėte nebijoti tamsos. Priimkite iššūkį ir leiskite sau pajusti baimę, kuri niekada nebuvo tokai reali. Apsilankykite patalpose, kur gaudžia prarastos sielos ir įsitikinkite, kad jūs visada atsiminsite dalykus, kurie paslėpti prakeiktame Florianska 6 aukšte. Prieš perkant bilietus rekomenduojame perskaityti sąrašą dalykų, kurių čia negalima daryti, nes galite būti pašalintas iš seanso.

Ausvico koncentracijos stovykla

Aušvico koncentracijos stovykla

Šis nacių koncentracijos stovyklos muziejus įtrauktas į UNESCO Pasaulinio paveldo sąrašą. Aušvico koncentracijos stovykla buvo didžiausia nacistinės Vokietijos koncentracijos ir naikinimo stovykla, įkurta okupuotoje Lenkijoje. Buvusios stovyklos teritorijoje stūkso keliolika plytinių barakų, kuriuose gyveno kaliniai, blokuose įrengta iš kalinių ir nužudytųjų atimtų daiktų ekspozicija. Čia buvo nužudyta bei nukankinta daugiau nei milijonas žmonių, kurių dauguma buvo žydai. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Velickos drusku kasykla

Veličkos druskų kasykla

Tai seniausios pasaulyje druskos kasyklos, veikiančios jau daugiau kaip 700 metų. Bendras tunelių ilgis per 300 km, jie pasiekia 327 m gylį, iš kurių 3,5 km skirti turistams apžiūrėti kasyklas. Turistinė trasa išsidėsčiusi trijuose lygiuose, nuo 70 iki 140 metrų gylyje po žeme. Veličkos druskų kasyklų oras turi gydomųjų savybių, todėl apie 210 metrų po žeme įrengta sanatorija alerginiams susirgimams ir astmai gydyti. Kiekvienais metais kasyklą aplanko daugiau kaip milijonas turistų iš viso pasaulio. Bilietus ir ekskursijas po šią nuostabią vietą siūlome užsisakyti internetu iš anksto. 

Zakopanė

Zakopanė

Zakopanė – tai magiškų Tatrų kalnų apsuptyje įsikūręs Lenkijos miestelis. Jis gali pasiūlyti aktyvų vasaros poilsį, visus metus veikiantį gydyklų centrą, o žiemą čia veikia kalnų slidinėjimo trasos. Jame rasite turistines kalnų ir slėnių trasas, miestelio muziejus. Būtinai ten nuvykus reikia paragauti vietinių gamybos sūrio iš avių pieno.

Mozurai

Didieji Mozūrijos ežerai

Mozūrija vadinama Tūkstančio ežerų kraštu. Čia tikras buriuotojų ir baidarininkų rojus, nes šioje teritorijoje tyvuliuoja daugiausia ežerų visoje Lenkijoje. Ežero pakrantėse galima pasivaikščioti po miškus, pažvejoti ar tiesiog išsimaudyti. Dar viena įdomybė Mozūruose – kelionė Elblongo kanalu. Laivai pervežami sausuma milžiniškomis platformomis ant bėgių. Kelias eina per miškus, ežerus ir trunka apie 8 valandas. Šis kanalas yra vienintelis toks vandens kelias visoje Europoje.

Tatrai

Tatrai

Tai aukščiausia šalyje plytinti Karpatų kalnų grandinė. Jos pasakiškas grožis pasimato vien pasivaikščiojus slėniais, kurių čia begalė, todėl jums net nebūtina užkopti į kurią nors viršūnę, kad galėtumėte išvysti kerinčius vaizdus. Aukštuosiuose Tatruose rasite aukščiausią Lenkijos krioklį – Vielka Siklava. Didžiausi iš daugybės Aukštųjų Tatrų ledyninių ežerų yra Lenkijos pusėje, o didžiausias iš jų Morskie Oko yra 34,9 ha dydžio.

Slovinski kopos

Slovinski kopos

Ties Baltijos jūra esančios vėjo pustomos Slovinski kopos dažnai dar vadinamos Lenkijos dykuma. Tai vienos didžiausių smėlio kopų Europoje – nuolat vėjo pustomų kopų aukštis siekia net 40 metrų. Greta įsikūręs nedidelis žvejų kaimelis Leba, tapęs mėgiama poilsiautojų vieta.

Krokuva

Krokuva

Krokuva – Senoji Lenkijos sostinė, kurioje išlikę viduramžius siekiantys senamiesčio pastatai. Krokuva dar vadinama studentų miestu, nes jos aukštosiose mokyklose mokosi per 100 tūkstančių studentų ir čia rasite seniausią Lenkijoje Jogailos universitetą, veikiantį dar nuo 1364 m. Krokuvos istorinis centras, apima senamiestį, Kazimiero kvartalą ir Vavelio pilį. Miesto širdis – didžiausia viduramžių Turgaus aikštė. Krokuva taip pat garsi XIV amžiaus žydų kvartalu, kurį sudaro sinagogos, nedideli namukai ir XVI a. žydų kapinės.

Gdanskas

Gdanskas

Gdanskas – uostamiestis šiaurės Lenkijoje, prie Baltijos jūros. Miestas sujungia Hanzos miestų, vokiečių ir lenkų tradicijas. Gdanskas gali pasigirti įspūdingu senamiesčiu, kurį puošia gotikos bei renesanso stiliaus pastatai bei itin gražia ir didinga katedra. Gilią istorinę praeitį turinčiame mieste gausu kultūros objektų: muziejai, opera, meno galerijos, jaukios užeigos ir parduotuvėlės.

Malborko pilis

Malborko pilis

Viena gražiausių viduramžių, raudonų plytų Malborko pilis stūkso Lenkijos šiaurėje. Ją pastatė Kryžiuočių ordinas. Pilies kompleksą supa tvirta gynybinė siena, kurią puošia gausybė bokštelių. Pilies viduje galima apžiūrėti gyvenamuosius apartamentus, sargų stebėjimo postus, koridorius, koplyčią. Muziejuje eksponuojami viduramžių ginklai, skulptūros, amatininkų dirbiniai, gintaro papuošalai ir kita. Vasarą čia vyksta riterių turnyrai ir kiti renginiai.

Zalipio kaimas

Zalipio kaimas

Pietų Lenkijoje, nuo Tarnuvo miesto 30 km nutolusiame Zalipio kaime, trobesiai atrodo kaip iš pasakų knygelių. Visos kaimo pirkios išpuoštos gėlių ornamentais, o šita tradicija kaime jau gyvuoja nuo XIX a. Čia galima pamatyti bijūnų, ramunių, rožių, lelijų ir kitų gėlių ornamentais papuoštų namukų, kurių margos spalvos pritraukia minias smalsuolių.

Pramogos ir ekskursijos

Lenkijos klimatas

Lenkijos klimatas – vidutinių platumų žemyninis, pakrantėse pereinantis į jūrinį, dėl to orai šalyje būna labai permainingi. Žiemos Lenkijoje palyginti šaltos ir drėgnos, sniegą dažnai keičia šlapdriba, o šiltuoju metų laiku saulėta, maloniai šilta. Kalnuose sniegas išlieka visą žiemą, todėl puikios sąlygos slidinėjimui. Geriausias metas keliauti po Lenkiją birželio – rugsėjo mėnesiais. Vidutinė liepos mėnesio temperatūra sostinėje Varšuvoje – 21 ºC, o sausio mėnesio temperatūra – 2 °C šalčio.

Kaip nuvykti į Lenkiją?

Norėdami nuvykti į Lenkiją galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus arba Palangos. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Taip pat į Lenkiją galite nuvykti ir autobusais, kurie kursuoja į šią šalį iš visų didžiausių Lietuvos miestų. Jeigu planuojate keliauti po Lenkiją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes sudėliosime visą kelionės maršrutą, kurį sudarys: skrydžiai, autobusai ir pilnas lankytinų vietų planas.

Kaip keliauti po Lenkiją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Lenkiją galima patogiai. Bilietai parduodami spaudos kioskuose, stotelėse įrengtose automatinėse kasose arba tiesiai iš vairuotojo, tačiau tokiu atveju teks mokėti brangiau. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, tad jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais jie itin komfortiški ir greiti – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje.

Varšuvoje viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, tramvajais ir metro. Būnant Varšuvoje geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums išvengti transporto kamščių. Viešojo transporto bilietas gali būti naudojamas visoms transporto priemonėms.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, norėdami vairuoti nuomotą automobilį Lenkijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 15 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance“.

lenkija auto nuoma

Naudingos transporto nuorodos:

Autobusai   >>>>    Traukiniai   >>>>   Varšuvos metro   >>>>

Nakvynė Lenkijoje

Lenkija ir jos lankytinos vietos kiekvienais metais vis labiau populiarėja tarp turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų, hostelių, svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Lenkijos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ar pačio miesto centro.

Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai, o kai kuriuose iš jų lankėmės ir mes. Jeigu siūlomi variantai jums netinka, nakvynę galite užsisakyti patys, pasinaudodami žemiau esančia paieškos forma, kuri leis jums sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko.

Novotel Warszawa Centrum – Varšuvoje, gerą įvertinimą turintis viešbutis, esantis šio miesto centre.
Scandic Gdansk – Gdansko miesto širdyje įsikūręs geras viešbutis.
Hotel Lavender – viešbutis įsikūręs Krokuvos centre, už 700 metrų nuo Šv. Florijono vartų.
Hotel Murowanica – trijų žvaigždučių viešbutis įsikūręs Zakopanėje, Tatrų nacionaliniame parke.

Booking.com

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Kiwi pagalba rasite pigius skrydžių, autobusų ir traukinių bilietus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Taksi paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • ShuttleDirect pagalba pigiai nuvyksite iš oro uosto iki viešbučio.
  • Adrenaline Hunter siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!