Savaitgalio kelionė į garsųjį Santoriną: ar tikrai verta ten keliauti?!
Greičiausiai sunkiai rastume keliautoją, kuris nežino Santorino salos. Ši nedidelė sala kasmet sulaukia milžiniško turistų srauto iš viso pasaulio. Sugalvojome ir mes patikrinti, kas gi ten vilioja visus tuos turistus. Kupini didelių lūkesčių pradėjome ieškoti skrydžių bilietų. Mūsų džiaugsmui pavyko tiesioginius skrydžių bilietus iš Vilniaus nusipirkti vos už 20 eurų asmeniui. Tada prasidėjo apgyvendinimo vietos paieškos. Šiuo klausimu jau teko paplušėti, nes Santorino saloje apgyvendinimo kainos verčia aikčioti iš nuostabos. Po ilgų paieškų, radome apartamentus Katefiani Villas už 60 eurų nakčiai. Santorine praleidome 4 dienas, todėl nakvynė šioje saloje mums iš viso kainavo 180 eurų. Vos nusileidus, mus pasitiko pilkas kraštovaizdis, nusėtas baltų namukų. Jokios mums įprastos žalumos nesimatė, todėl vaizdas buvo gana niūrus. Keliaudami po salą, naudojomės viešuoju transportu, kuris Santorino saloje puikiai išvystytas. Kainos autobusų nedidelės, todėl jie dažniausiai buvo perpildyti.
Buvome apsistoję Perissa miestelyje, kuriame driekiasi net 6 kilometrų juodo vulkaninio smėlio paplūdimys. Norintys jame pasideginti, gali išsinuomoti gultus ir skėčius, o šalia jo įsikūrusiose kavinėse bei baruose pavalgyti ar smagiai praleisti vakarą. Palei paplūdimį driekiasi promenada, kurią ypač pamėgusios porelės.
Trumpos kelionės metu aplankėme populiarius Oia ir Fira miestelius, Pyrgos kaimelį, Raudonąjį paplūdimį, išbandėme jėgas žygyje nuo Firos iki Oios, užlipome iki Perissos kalne įsikūrusios Panagia Katefiani koplytėlės. Žinoma, pasidžiaugėme ir saulėlydžiu Firoje. Tai šalies sostinė ir didžiausias Santorino miestelis, todėl nenuostabu, kad sulaukia daug turistų. Čia įsikūrę daugybė parduotuvių, kavinių, barų bei naktinių klubų, todėl gyvenimas miestelyje verda visą parą. Mes ilgai ten neužsibuvome, nes nuolatinis triukšmas ir perpildytos gatvės mūsų nesužavėjo. Tiesa, paskutinį vakarą sugrįžome į Firą palydėti saulės ir, mūsų džiaugsmui, tam pavyko rasti ramesnę vietą.
Oia miestas įsikūręs ant kalvos šiaurinėje salos dalyje, todėl kalbama, kad čia gražiausi saulėlydžiai visoje Graikijoje. Šio fakto nepatikrinome, tačiau miestelyje apsilankėme žygio iš Firos metu. Oios kaip ir Firos gatvės užtvindytos turistų, vietomis sunku net prasilenkti. Miestelyje taip pat gausu kavinių, barų, suvenyrų parduotuvių, amatininkų dirbtuvių, meno galerijų bei įvairių butikų. Šiek tiek pasivaikščioję ir pasidarę kelis kadrus, kuo greičiau apleidome Oia.
Keliaudami po salą buvome užsukę ir prie Raudonojo paplūdimio, kuris garsėja raudonomis uolomis, krentančiomis į žydrą jūrą. Kadangi paplūdimys nedidelis, todėl beveik visada nugultas daugybės poilsiautojų. Ten organizuojami ir turai laiveliais, kurių metu galima paplūdimiu grožėtis iš vandens, tačiau mes rinkomės ėjimą pėsčiomis. Paplūdimys driekiasi netoli Akrotiri archeologinės vietos, kurią buvome suplanavę aplankyti ir mes. Vėliau šios minties atsisakėme dėl per didelio turistų srauto, nes kokybiškai apžiūrėti vietovę buvo neįmanoma. Pakeliui dar stabtelėjome Pyrgos kaimelyje, kuris pastatytas aukščiausioje salos vietoje. Aplink kaimą driekiasi nemažai vynuogynų, todėl norintys gali užsisakyti vyno ekskursijas arba vyno degustacijas. Vietiniai kalba, kad čia gaminamas vienas geriausių desertinių vynų visoje Graikijoje. Vyno neparagavome, bet saldžių vynuogių prisivalgėme iki soties.
Nors keliaujame daug, tačiau tokioje apkrautoje saloje dar neteko lankytis. Gatvės ir miesteliai pilni žmonių, aplinkui zuja daugybė mašinų, keturračių, motorolerių, visur dulkės ir triukšmas. Jokio poilsio ir ramybės čia net neverta tikėtis. Fira ir Oia yra labiausiai turistų pamėgtos vietos, todėl tvarkos šiek tiek daugiau, tačiau vos žingsnis į šoną nuo jų ir prieš akis atsiveria šiukšlių krūvos. Pirma mintis atėjusi į galvą, pamačius tokius vaizdus, kaip tokia brangi sala gali būti tokia netvarkinga. Turistai čia atveža daugybę pinigų, o vietos valdžia visiškai nesirūpina tvarka. Santorino pagrindiniuose kalderos pusės miesteliuose viskas yra privatu ir užtverta, todėl net nesitikėkite, kad lengvai pavyks pagauti gražesnį kadrą. Norėdami turėti geresnes apgyvendinimo sąlygas bei gražesnį atsiveriantį vaizdą, turistai saloje nepagaili 500 ar net kelių tūkstančių eurų už naktį. Kavinėse ir baruose kainos didžiulės, suvenyrai brangūs, prekybos centruose maistas taip pat labai brangus. Viską apžvelgus ir įvertinus, mūsų nuomone, Santorino sala stipriai pervertinta ir neverta tokių kainų.
Mūsų tikslas buvo vienoje brangiausių pasaulio salų pakeliauti pigiai ir mums pavyko. Bazinis kelionės paketas mums gavosi už ypatingai mažą kainą, tik už 110 eurų vienam asmeniui. Visada keliaujam pigiai ir tą daryti padedam savo klientams.
Pateikiame 7 priežastis, kodėl verta pradėti keliauti savarankiškai ir drąsiai keliaukite ne tik į Santorino salą, tačiau ir po visą pasaulį. Nežinote nuo ko pradėti planuoti kelionę – kreipkitės į mus ir mes suplanuosime kelionę už jus.
Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!
- Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
- Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
- Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
- Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
- Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
- GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!
JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU
Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.
Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info
Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams