+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Kinija lankytinos vietos

Kinija lankytinos vietos

Kinija

Kinija – tai įspūdingo grožio ir dydžio šalis, kurios lankytinos vietos paliks neišdildomus įspūdžius bei norą sugrįžti. Šalis turtinga įspūdingomis vietomis, tarp kurių rasite senovinius miestus, miškus, paslaptingas šventyklas, pasakiško grožio ryžių laukus, nuostabius slėnius ir didingus kalnus. Čia susipina senosios Kinijos papročiai bei tradicijos ir šiuolaikiškas gyvenimas su naujausiomis technologijomis. Retas kuris nėra girdėjęs apie Didžiąją kinų sieną, Uždraustąjį miestą ar Vasaros rūmus Pekine. Daugybė išsibarsčiusių šventyklų liudija apie senųjų Rytų religijos dvasią. Net jei praleistumėte ten daugybę laiko, neįmanoma patirti visų nuostabių dalykų, kuriuos gali pasiūlyti ši šalis. Kinija ir jos lankytinos vietos turėtų būti įrašytos į kiekvieno tikro keliautojo sąrašą.

Kinija lankytinos vietos

Didžioji kinų siena

Didžioji kinų siena

Vienas iš 7 didžiųjų pasaulio stebuklų yra Didžioji kinų siena. Tai tikras inžinerinis stebuklas, sukurtas žmogaus rankomis. Siena pastatyta V a. prieš mūsų erą, tačiau buvo nuolat perstatoma, stiprinama ir prižiūrima. Jos tikslas buvo apsaugoti Kinijos žemes nuo klajoklių genčių ir įvairių išpuolių iš šiaurinės pusės. Sieną statyti pradėjo pirmasis Kinijos imperatorius Čin Ši Huangas, tačiau iki šių dienų ji beveik neišliko. Didžioji dalis dabar matomos sienos yra likę iš Mingų dinastijos laikų. Siena statyta prisitaikant prie gamtos, nes eina palei upes, kalnus ar slėnius. Statiniui buvo naudojami akmenys, smėlis, molis ir kai kur plytos. Kas kelis šimtus metrų siena buvo sutvirtinama gynybiniu bokšteliu. Jos aukštis siekia virš 7 metrų, o plotis – vidutiniškai apie 6 metrus. Geriausia sieną apžiūrėti Pekino apylinkėse, nes čia ji yra restauruota, o kitose dalyse išlikę tik fragmentai.

Terakotinė armija

Terakotinė armija

Tai viena įspūdingiausių vietų Kinijoje, kurią kasmet aplanko minios turistų. Terakotinė armija buvo rasta atsitiktinai, kasant šulinį viename vietiniame ūkyje. Taip buvo atkasta daugybė terakotinių karių ir arklių. Manoma, kad ši kariauna turėjo saugoti pirmąjį Kinijos imperatorių Čin Ši Huangą, 210 m. pr. m. e. Įvairaus dydžio molinės skulptūros buvo tvarkingai išrikiuotos, tačiau kiekviena skirtinga ir unikali. Tarp jų buvo kariai, arkliai, vežimai, muzikantai ir kitos ne karinės personos. Iš viso trijose vietose buvo atkasta daugiau nei 8000 karių, 520 arklių su 130 karo vežimų, 150 raitelių. Pasakojama, kad pastatyti šį imperatoriaus mauzoliejų prireikė net 36 metų ir  700 000 darbininkų. Šiandien tai vienas garsiausių archeologinių radinių pasaulyje ir viena populiariausių turistinių vietų Kinijoje.

Uždraustasis miestas

Uždraustasis miestas

Lankantis Pekine, turbūt svarbiausias ir populiariausias objektas – Uždraustasis miestas. Šie imperatoriškieji rūmai buvo pastatyti XV a. pradžioje, kurie buvo skirti Mingų ir vėliau Čingų dinastijoms. Didžiulis rūmų plotas buvo apjuostas aukšta, daugiau nei 10 metrų siena, už kurios buvo iškastas apie 50 metrų pločio vandens griovys. Imperatoriškieji rūmai buvo tabu paprastiems miestiečiams, kuriems buvo uždrausta net tarti jų vardą. Manoma, kad šiame Uždraustajame mieste galėjo gyventi iki 10 000 žmonių. Imperatoriškieji rūmai stovi pačiame Pekino centre, kuriuos norint apžiūrėti prireiks nemažai laiko. Svarbiausi rūmų akcentai yra penki balto marmuro Auksinės upės tiltai, Aukščiausiosios harmonijos salė, pastatas kuriame rasite imperatoriaus sostą, išskirtinė imperatoriaus pokylių salė ir Rūmų muziejus, saugantis didžiulę meno dirbinių kolekciją iš Mingų ir Čingų dinastijų laikų. Taip pat lankytojams patiks šalia rūmų esanti garsioji Tiananmenio aikštė ir Dangaus šventykla, kuri buvo pastatyta XV a.

Huan Šanas

Huan Šanas

Pažintį su Kinijos gamta reikėtų pradėti nuo Huan Šano arba dar kitaip vadinamo Geltonojo kalno. Jį sudaro net 72 viršūnių grandinė, besidriekianti rytinėje Kinijos dalyje. Kalnas sudarytas iš granito, kuris susidarė iš išsilydžiusių požeminių uolienų ir iškilusių su laiku į paviršių. Visoje grandinėje yra net 3 viršūnės, kurios iškilusios daugiau nei į 1800 metrų aukštį. Vietovė  garsi savo kraštovaizdžiu, nuostabiais saulėlydžiais ir fantastišku debesų vaizdu iš viršaus. Antikos laikais kalno šone buvo iškalti 60 000 akmeninių laiptelių, kuriais galima užkopti į kalną. Taip pat čia yra funikulierių, kuriais turistai gali pakilti tiesiai iš bazės į vieną iš viršūnių. Geriausias metas aplankyti Geltonąjį kalną yra vasara arba ruduo, nes kitu metu yra pakankamai drėgna. Visgi nusprendę čia užsukti žiemą, nepasigailės, nes snieguotos Huan Šano kalno viršūnės sukuria magišką vaizdą.

Didysis Lešano Buda

Didysis Lešano Buda

Iš akmens uolos iškalta milžiniška Buda laikoma didžiausia Budos skulptūra pasaulyje. Statulos aukštis siekia apie 71 metrą, o jos pirštai yra net trijų metrų ilgio. Ji ant uolos šlaito VIII amžiuje buvo pradėta statyti Kinijos vienuolio Haitongo iniciatyva ir jos statybos truko net 90 metų. Didžiąją Lešano Budą rasite netoli Emeišano kalno, kurio papėdėje teka trys upės. Vietiniai tikėjo, kad Buda padės suvaldyti upių vandenis, kurie nuolat pridarydavo bėdos žvejybiniams laivams. Statula saugoma UNESCO pasaulio paveldo ir kasmet pritraukia daugybę piligrimų iš viso pasaulio. Budą galima pasiekti iš Čengdu miesto kelione keltu. Kartu rekomenduojama pasivaikščioti ir vaizdingame parke, supančiame garsiąją statulą.

Siano miesto sienos

Siano miesto sienos

Senais laikais Kinijoje buvo tradicija miestus apjuosti sienomis, kurios padėdavo jiems apsiginti nuo užpuolikų. Viena iš įspūdingiausių ir seniausių tokių sienų yra Siano miesto siena. Ją pastatė Honkongo imperatoriaus Zhu Yuanzhang, savo valdymo laikais gynybiniais tiksliais. Nepaisant savo amžiaus, siena puikiai išsilaikiusi ir sulaukia kasmet daugybės turistų. Jos aukštis siekia apie 12 metrų, o plotis yra nuo 12 iki 15 metrų. Įdomiausia turistų atrakcija yra pasivaikščiojimas šia siena, taip bandant sugrįžti į senovės Kinijos sostinės laikus.

Viktorijos uostas

Viktorijos uostas

Viktorijos uostas yra vienas giliausių uostų pasaulyje ir didžiausias traukos objektas Honkonge. Atvykę čia turistai gėrisi milžiniškais Honkongo salos dangoraižiais arba žvelgia į nuostabią Tsim Sha Tsui krantinę. Viktorijos uostas yra labai judrus, todėl jame matysite nuolat zujančius keltus, laivus ar katerius. Ypatingai uostas atrodo naktį, kuomet dangoraižius ir krantinę užlieja milijonai šviesų. Šis garsų ir šviesos šou virsta vienu didžiausių tokių nuolatinių festivalių pasaulyje. Geriausias būdas stebėti šią įspūdingą instaliaciją, užsisakyti kelionę „Star Ferry“ keltu. Bilietus į „Sky100“ Honkongo apžvalgos aikštelę, galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Trys pagodos

Trys pagodos

Neįprasti trys bokštai, vadinami pagodomis, stovi netoli Dali miesto. Tai vieni geriausiai išsilaikiusių budistinės struktūros bokštų Kinijoje, kuriems pavyko atlaikyti ne tik gamtos, bet ir žmogaus neigiamą poveikį. Tokios pagodos buvo statomos ne tik Kinijoje, bet ir Japonijoje bei kitose rytų valstybėse. Pirmiausiai buvo pastatyta vidurinė pagoda, kurios aukštis siekia 70 metrų ir turinti 16 kambarių. Tokius statinius statė religiniais tikslais ir kaip orientyrus.

Džangdziadzijės nacionalinio miško parkas

Džangdziadzijės nacionalinio miško parkas

Vis labiau populiarėjanti Kinijos vieta – Džangdziadzijės nacionalinio miško parkas, kuris yra pirmasis įkurtas nacionalinis miško parkas šalyje. Jame čiurlena skaidrūs upeliai, klesti subtropinė augalija bei stiebiasi į viršų paslaptingos ir įspūdingos uolienos. Kraštovaizdis primena nežemišką vaizdą, todėl fantazijai pasireikšti galimybės beribės. Kažkada čia tyvuliavo jūra, tačiau šiandien tai nepaprasto grožio gamtos stebuklas, kurį sunku paaiškinti. Viena iš labiausiai turistus traukiančių vietų parke  – „Auksinių garbanų upelis“, kur lankytojai besimaudydami gali grožėtis aplink plaukiojančiomis įvairiaspalvėmis žuvytėmis. Be gamtos sukurtų stebuklų čia galima rasti ir neįtikėtinų žmogaus sukurtų kūrinių. Tarp jų yra „Bailong“ liftas, kuris 50 žmonių per dvi minutes pakelia į 326 metrų aukštį, taip pat Džangdziadzijės parko stiklinis tiltas, kuris laikomas aukščiausiu pėsčiųjų tiltu pasaulyje.

Akmenų miškas

Akmenų miškas

Unikali ir įspūdinga gamtos sukurta vieta Kinijoje yra Akmenų miškas. Jį surasite Kinijos pietvakarinėje dalyje, kuriame kasmet apsilanko daugiau nei du milijonai turistų. Akmenų mišką sudaro didžiulės pilkų akmeninių uolienų smailės, kylančios į dangų. Spėjama, kad šios struktūros susiformavo prieš 270 milijonų metų vandenyno dugne. Šio gamtos stebuklo vaizdas atima žadą kiekvienam čia atvykusiam.

Kruizas Li upe

Kruizas Li upe

Li – upė, prasidedanti Guidžou kalnyne, esančiame pietryčių Kinijoje, kuri teka pro Guilino miestelį bei kitus gražiausius šalies kaimelius ir fantastiško grožio vietas. Norint pasigrožėti nuostabiu šios vietovės peizažu, rekomenduojame išbandyti kruizą Li upe. Dėl nepaprasto kraštovaizdžio, apylinkės visada traukė poetus, dailininkus ir kitas meniškos sielos asmenybes. Šiandien tai populiari turistinė vieta, kurią pamatyti trokšta daugybė smalsuolių. Dažniausiai išbandomas kruizas iš Guilino į Jangšuo, kurio metu 80 kilometrų ruože galima mėgautis nepakartojamais vaizdais. Nenorintys kruizo, gali pasirinkti kelionę dviračiais palei upę arba plaukti mažais bambukiniais laiveliais. Priklausomai nuo transporto rūšies, kelionė gali užtrukti nuo kelių valandų iki kelių dienų. Kruizą Li upe galite nusipirkti čia.

Lidziango senamiestis

Lidziango senamiestis

Kinijos Junano provincijoje įsikūręs Lidziango miestas, garsėja savo senamiesčiu. Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas senamiestis traukia norinčius susipažinti su nasių mažumų kultūra. Miestas turi daugybę kanalų, kuriuos kerta net 350 tiltų. Šioje unikalioje vietoje apžiūrėsite įvairiaspalvę nasių architektūrą ir pamatysite vietinius kostiumus vilkinčius gyventojus. Lidziango senamiestis padalintas į tris dalis – Dajano senamiestį, „Baisha“ ir „Shuhe“ dalis. Taip pat prie autentiško miesto vaizdo prisideda daugiaaukščiai namai, čerpėmis dengtais stogais, raižytomis sijomis ir išpuoštais Hano ir Zango architektūros elementais.

Longšengo ryžių terasos

Longšengo ryžių terasos

Keliaujant po Kiniją tiesiog privaloma pamatyti Longšengo ryžių terasas. Jos sukurtos daugiau nei prieš 500 metų stačiuose kalnų šlaituose. Įdomu tai, kad ir šiandien čia ryžiai auginami taip pat, kaip prieš daugybę metų. Nusiteikite, norint pasiekti terasas, teks kopti keletą valandų laiptais, tačiau tikslas vertas kiekvienos minutės. Longšengo ryžių terasos laikomos vienu gražiausiu panoraminiu vaizdu Kinijoje.

Vasaros rūmai

Vasaros rūmai

Keliaudami po Kiniją, aplankykite Vasaros rūmus, esančius Pekine. Senais laikais jie buvo Kinijos imperatoriškųjų šeimų poilsio vieta, kuomet šalį pasiekdavo karščiai. Rūmai pastatyti prie 60 m aukščio Ilgaamžiškumo kalvos, aplink kurią tyvuliuoja dirbtinis Kunmingo ežeras. Ežeras turi ne vieną tiltą, iš kurių pats įspūdingiausias 17 arkų tiltas, ant kurio puikuojasi 544 marmuriniai liūtai. Vasaros rūmus sudaro net 3000 pastatų, kurie išsibarstę 700 hektarų plote. Kompleksą galima padalinti į keturias dalis – tai galinę kalno sritį, karališkus dvaro rūmus, priekinę kalno sritį ir ežero plotą. Kai kurie pastatai nėra atviri lankytojams, tačiau juos galima apžiūrėti iš išorės. Tai nei kiek nesumažina smalsuolių noro rūmus apžiūrėti, kurių kasmet čia atvyksta daugybė.

Kruizas Jangdzės upe

Kruizas Jangdzės upe

Dar viena neįkainojama patirtis – leistis į kruizą Jangdzės upe. Ji teka vienomis garsiausių ir įdomiausių vietų Kinijoje. Jangdzės upė yra ilgiausia upė Azijoje ir trečia pagal ilgumą upė pasaulyje, todėl nepakartojami įspūdžiai garantuoti. Upė prasideda vakarinėje Kinijos dalyje, o kelionę baigia Kinijos rytuose, įtekėdama į jūrą ir taip tarsi padalindama šalį į dvi dalis. Kruizo metu pamatysite įspūdingus tarpeklius, gėrėsitės pasakišku kraštovaizdžiu, galėsite pasivaikščioti gražiausiuose upės krantuose bei susipažinsite su šios šalies nykstančiomis gyvūnų rūšimis – Kinijos aligatoriais ir upės delfinais. Kruizą Jangdzės upe galite nusipirkti čia.

Čengdu didžiųjų pandų tyrimų ir veisimo bazė

Čengdu didžiųjų pandų tyrimų ir veisimo bazė

Neatsiejama Kinijos dalis yra pandos, kurių šalyje rasite ne tik zoologijos soduose, bet ir natūraliose jų buveinėse. Ypatinga vieta yra Čengdu didžiųjų pandų tyrimų ir veisimo bazė. Čia gyvena apie 80 šių gyvūnų, kur galima stebėti kasdienį jų gyvenimą. Taip pat bazėje galima sužinoti daug vertingos informacijos apie pandas ir jų išsaugojimo programas. Turbūt geriausias laikas susipažinti su gražiosiomis meškutėmis yra rytas, kuomet jos yra aktyviausios. Tada pamatysite kaip pandos lipa ant bambuko medžių, žaidžia, išdykauja. Lankytojai gali pasivaikščioti ir po mažųjų pandukų darželį, kur naujagimiai ir mažyliai miega inkubatoriuose.

Kabantis vienuolynas

Kabantis vienuolynas

Vienas įspūdingiausių objektų Kinijoje yra Kabantis vienuolynas. Jis tarsi kybo ore priklijuotas prie uolos 75 metrų aukštyje. Vienuolynas buvo pastatytas V amžiuje tarpeklyje, esančiame Hengšano kalno papėdėje. Jį sudaro 40 kambarių ir salių, kurie sujungti įvairiais koridoriai, tiltais arba takais. Viso savo gyvavimo metu vienuolynas buvo ne kartą remontuojamas ir plečiamas. Šiandien čia saugoma daugiau nei 80 geležinių ir bronzinių statulų, molinių skulptūrų ir akmens raižinių.

Nendrių fleitos urvas

Nendrių fleitos urvas

Šį menišką gamtos kūrinį rasite Guilino priemiestyje, pietinėje Kinijos dalyje. Nendrių fleitos urvas yra 240 metrų gylio ir 500 metrų ilgio kalkakmenio urvas. Jame pamatysite stalagmitų, stalaktitų, akmeninių darinių, augalijos ir gyvūnijos pasaulį. Urvo viduje taip pat tyvuliuoja ežeras, kuriame atsispindi visas jo grožis. Įspūdžius sustiprina šviesų instaliacijos, kurios nuspalvina urvą įvairiausiomis spalvomis. Jame galima rasti ir įvairius rašinius su eilėraščiais bei kelionių aprašymus, kurie liudija apie urvo žinomumą dar gilioje senovėje. Kasmet jį aplanko daugybė turistų iš viso pasaulio. Palikę šią įspūdingą vietą, pateksite į nendrių jūrą, kurios buvo senovėje naudojamos fleitoms gaminti, dėl šios priežasties urvas ir gavo savo pavadinimą.

Juanjango grotos

Juanjango grotos

Juanjango urvai, kurie saugo budizmo meno kūrinius, glūdi Datonge. Iš viso jų čia galima rasti net 252, turinčius daugiau nei 51 tūkstantį vienuolių iškaltų skulptūrų. Jos buvo iškaltos V – VI amžiuje, o jų dydis siekia nuo kelių centimetrų iki kelių metrų. Siūloma čia apsilankyti ne sezono metu, tuomet urvai nėra perpildyti turistų. Šioje vietoje subtiliai atskleidžiamas Pietų ir Vidurinės Azijos budistų urvų menas. Juanjango grotos yra puikūs akmeninės architektūros pavyzdžiai ir viena iš trijų garsiausių senovės budistų skulptūrų vietų Kinijoje.

Hangdžou

Hangdžou

Kinijos rytuose įsikūręs Hangdžou miestas, kuris yra didelis jūrų uostas šalyje. Tikriausiai labiausiai traukiantis dalykas mieste yra didelis gėlo vandens ežeras. Tai tarsi miesto simbolis, kuris privilioja daugybę turistų. Mieste rasite taip pat nuostabių istorinių vietų, senovinių šventyklų, kurių didžiausia koncentracija yra apie Vakarų ežerą. Jis padalintas į mažesnius ežerėlius, kurie sukuria nuostabų vaizdą.

Dziudžaigou slėnis

Dziudžaigou slėnis

Dziudžaigou slėnis – tai gamtos rezervatas ir nacionalinis Kinijos parkas, kuris yra viena unikaliausių vietų ne tik šalyje, bet ir pasaulyje. Pasakiško grožio vieta yra Sičuano provincijoje ir priskiriama Mino kalnams. Net 72 tūkstančių hektarų plote išvysite nuostabius terasinius krioklius, ryškiaspalvius krištolinius ežerus, tankius miškus ir iškilusias snieguotas viršūnes. Slėnyje įsikūrę devyni kaimai, tačiau tik septyni iš jų yra vis dar gyvenami. Vietiniai gyvena iš turizmo, nes ūkinė veikla čia yra draudžiama. Šiame rezervate gyvena ir Kinijos simbolis – pandos, tačiau dideliame plote jas pamatyti ar sutikti beveik neįmanoma. Nacionalinis parkas tarsi pasakų kraštas, kurio grožiui apsakyti pritrūksta žodžių.

Longmeno grotos

Longmeno grotos

Longmeno grotas rasite abiejose Yi upės pusėse, tarp kurių priskaičiuojama virš 2300 urvų ir nišų. Jų kūrimas prasidėjo V amžiuje ir tęsėsi iki VIII amžiaus vidurio. Šiuose urvuose slypi įspūdingiausia ir didžiausia vėlyvojo šiaurinio Vei ir Tango dinastijų kinų meno kolekcija. Čia saugoma apie 110 000 budistų akmens statulų, 2 800 užrašų iškaltų ant stelų ir virš 60 stupų. Visi šie darbai tik patvirtina budistų religijai būdingą aukštą Kinijos akmens drožybos lygį. Trijuose Binyang urvuose buvo iškaltos stambios Budos figūros, o milžiniškos įvairios skulptūros – Fengxiansi oloje. Labiausiai pristatanti nuostabiuosius urvus yra 17 metrų aukščio Vairocanos statula, esanti Fengxian šventykloje.

Šanchajus

Šanchajus

Šanchajus – didžiausias ir vienas garsiausių Kinijos miestų bei didžiulis šalies uostas. 24 milijonus gyventojų turintis miestas priverčia išpūsti akis daugelį. Įspūdingas miestas yra vienas greičiausiai augančių miestų pasaulyje. Tai komercinis, verslo ir turistinis miestas, tačiau turintis gilią istoriją. Taip pat Šanchajaus uoste yra perkraunama daugiausiai krovinių konteinerių pasaulyje. Sunku patikėti, kad V amžiuje įkurtas miestas buvo tik nedidelis žvejų miestelis, kuris šiandien yra tapęs moderniu milžinu. Šanchajaus Pudongo rajone rasite vieną didžiausių dangoraižių koncentracijų, kuri nustebins net visko mačiusius. Kitas miesto rajonas Bundas papuoštas įvairiais architektūros stiliais, tarp kurių rasite baroko, romaninį ir gotikinį atgimimus, „Art Deco“ ir neoklasikinius stilius. Tarp gigantiškų dangoraižių įsispraudę žali parkeliai ir senovinės šventyklos.

Honghės hanių ryžių terasos

Honghės hanių ryžių terasos

Honghės hanių ryžių terasos, kurioms daugiau nei 1000 metų, įkurtos Ailao kalnų šlaituose. Jų suformuotas kultūrinis kraštovaizdis atrodo įspūdingai. Dėl nepakartojamo vaizdo terasos yra vienas iš UNESCO pasaulio paveldo objektų. Kažkada šio krašto žmonės sunkiu rankų darbu kalno šlaite sugebėjo išpjaustyti šias ryžių terasas. Tik jų dėka bevaisė vieta virto tikru žaliu rojumi ir pasakišku reginiu keliautojams. Norint pasigėrėti vaizdu, nerekomenduojama ten vykti nuo gruodžio iki kovo mėnesio, nes tuomet visos terasos būna užtvindytos vandeniu, vyksta jų drėkinimas.

Džoudžuangas

Džoudžuangas

Išskirtinis miestelis Džoudžuangas yra vienas garsiausių vandens miestelių Kinijoje. Dėl daugybės upių ir upelių kertančių miestelį, jis dar vadinamas Rytų Venecija. Geriausias būdas susipažinti su Džoudžuangu – gondola praplaukti tarp senovinių namų. Didžioji dalis pastatų buvo pastatyti Mingų ir Čangų dinastijos laikais, todėl jie turi istorinę vertę. Džoudžuango miestelis traukia turistus savo kultūra, tradicijomis, papročiais ir nuostabiais vaizdais. Čia upes kerta net 14 akmeninių tiltų, nuo kurių galima pasigrožėti miestelio panoramomis. Labiausiai Džoudžuangas garsėja dviem tiltais, kurie laikomi miestelio simboliu – tai Shide ir Yongan. Patogiausia į miestelį užsukti, lankantis Sudžou arba Šanchajuje.

Tai Šano kalnas

Tai Šano kalnas

Kinijoje rasite nemažai šventų vietų ir viena jų yra Tai Šano kalnas. Jis yra vienas iš penkių šventų šalies kalnų, kuris stūkso rytinėje dalyje, Šandongo provincijoje. Kalno papėdėje  esančiame Geltonosios upės slėnyje prieš daugybę metų atsirado kinų civilizacija. Vietiniai gyventojai tikėjo gamtos galia, todėl ją laikė šventa, garbino augalus, kalnus, upes, taip pat laikė šventu ir Tai Šano kalną. Į šį kalną pasimelsti atvykdavo ir Kinijos imperatoriai, kurie čia pastatė ne vieną šventyklą. Pietinėje kalno dalyje stovi vienuolynas, o pats kalnas įtarauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Kalbama, kad į kalną yra užkopę net 72 imperatoriai. Šandien Tai Šaną lanko ne tik turistai, bet čia užsuka ir daugybė piligrimų.

Tigro šuolio tarpeklis

Tigro šuolio tarpeklis

Kinija gali pasigirti ir vienu giliausiu tarpekliu pasaulyje – Tigro šuolio tarpekliu. Įspūdingas kanjonas susidaręs Jangdzės upės krantuose ir driekiasi 15 kilometrų nuo Haba iki Nefritinio drakono kalnų. Tarpeklio grožį sudaro iki trijų kilometrų iškylančios viršukalnės, daugybė slenksčių, vietomis stipriai šniokščianti upė ir žadą atimantys peizažai. Čia vingiuoja pėsčiųjų takas, kuriuo galima pereiti tarpeklį. Kelionė nebus lengva net ir fiziškai stipriems asmenims, todėl reikėtų tinkamai įvertinti savo galimybes. Tarpeklyje įsikūrę nasių gyventojai, kurie siūlo nakvynę keliaujantiems turistams ir taip užsidirba pragyvenimui. Įdomu tai, kad čia yra iškasama ir natūralių kristalų, taigi tarpeklis ne tik gražus, bet ir turtingas iškasenomis.

Džandziandzės stiklinis tiltas

Džangdziadzijės stiklinis tiltas

Iš viso Kinijoje priskaičiuojama virš dviejų tūkstančių stiklinių tiltų įvairiose vaizdingose vietose. Tokie tiltai leidžia grožėtis nuostabiais gamtos peizažais ir kartu patirti aštrių pojūčių. Vienas įspūdingiausių tokius reginius ir pojūčius sukeliantis stiklinis tiltas yra įrengtas Džangdziadzijės nacionaliniame parke. Jis laikomas tikru inžineriniu stebuklu. Tilto ilgis siekia 430 metrų, plotis – 6 metrus, jis nutiestas 300 metrų aukštyje. Neapsakomas jausmas žengti tokiu įspūdingu tiltu ir matyti po savimi tarpeklį. Labiausiai Džangdziadzijės nacionalinis parkas išgarsėjo po filmo „Įsikūnijimas“, kuris buvo nufilmuotas šiose apylinkėse, todėl tai buvo priežastis norint sukurti šį tiltą. Nepraleiskite progos pasivaikščioti tarp debesų, besigėrint žadą atimančiais vaizdais.

Sudžou sodai ir kanalai

Sudžou sodai ir kanalai

Kinija turi daugybę tradicijų, kurias puoselėja tūkstantmečiais. Viena iš tokių tradicijų buvo kurti ir prižiūrėti įspūdingus sodus, ypač tai populiaru buvo tarp turtingųjų kinų. Tai ramybės dvasingumo ir grožio oazės, kuriose jie mielai leisdavo laiką. Garsiausi klasikiniai Kinijos sodai ir kanalai įkurti Sudžou mieste. Čia jų priskaičiuojama daugiau nei 80, kurie buvo puoselėjami nuo XI amžiaus. Šie sodai prisidėjo prie nuostabaus Kinijos kraštovaizdžio formavimo. Patys garsiausi klasikiniai Sudžou sodai – Liujuanas, Canglangtingas, Džuodžengjuanas, Vangšijuanas, Šidzi, Huansiušandžuangas, kurie labiausiai verti jūsų dėmesio. Sodus puošia įvairiausia augalija, ežeriukai ir baseinėliai, gražūs tilteliai, įdomūs tuneliai, paslaptingos olos ir meniškai įkomponuoti akmenys.

Mogao urvai

Mogao urvai

Keliaudami po Kiniją, nepraleiskite Mogao urvų, esančių Dunhuango apylinkėse. Tai pati garsiausia budistinių urvų grupė visoje Kinijoje. Juose saugomas ankstyvojo budizmo urvų menas. Tam tikru laikotarpiu buvo priskaičiuojama apie 1000 šventyklų urvų, o juose kai kurie paveikslai siekia net IV amžių. Mogao urvuose įspūdingiausia yra Tūkstančio Budų šventykla, kurią sudaro 492 maldos vietos, 5 mediniai pastatai ir požeminės vienuolių celės. Ši vieta nuo seno yra ir piligrimystės centras, nors vienu metu buvo šiek tiek apleista. Urvuose buvo rasta nemažai įvairių rankraščių, tarp kurių daugiausiai budistiniai tekstai, kinų pasakos, mitai, istorijos ir geografijos, medicinos ir astronomijos raštai, 150 budistų ikonografijos kūrinių, skulptūrų ir net žmogaus griaučiai.

Jangšuo

Jangšuo

Mažas Guangsi provincijos miestelis Jangšuo įsikūręs nuostabioje vietoje. Jį garsina pasakiškas apylinkių kraštovaizdis, kurį sudaro žaliuojantys kalnai, upės ir iš kalnų krentantys kriokliai. Labiausiai čia patinka gamtos mylėtojams, nes galima žygiuoti, važinėti dviračiais, bėgioti ir kitaip smagiai leisti laiką gamtoje. Populiariausia pramoga miestelio apylinkėse yra laipiojimas po kalnus. Miestelio istorija, gilios tradicijos bei įvairialypė kultūra suteikia Jangšuo nepaprastą aurą. Miestelio kraštovaizdis taip pat laikomas vienu gražiausių Kinijoje.

Gulangju sala

Gulangju sala

Gulangju sala – tai Siameno miestui priklausanti nedidelė, tik šiek tiek daugiau nei 3 kvadratinių kilometrų ploto sala. Įdomu tai, kad joje draudžiamas bet koks motorinių transporto priemonių ir net dviračių eismas. Čia įsikūrę apie 15 tūkstančių gyventojų, tarp kurių patenka ne tik kinai, bet ir britai, olandai, japonai, prancūzai, indai bei kitų tautybių asmenys. Gulangju sala įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Salos architektūra kolonijinė, nes visa salos bendruomenė yra tarptautinė. Tarp žemyninės dalies ir Gulangju kursuoja du keltai, iš kurių vienas gabena turistus, o kitas vietinius. Gulangju saloje veikia keli muziejai, stovi katalikų ir metodistų bažnyčios, įkurtas subtropinis augalų sodas, driekiasi  gražūs paplūdimiai. Norintys pasidžiaugti vaizdinga panorama, turi užkopti ant aukščiausios salos vietos – Litkongjamo uolos.

Dangaus šventykla

Dangaus šventykla

Atvykę į Pekiną, užsukite į istorinę vietą – Dangaus šventyklą. Šis šventovių kompleksas išsidėstęs pietrytinėje Pekino miesto dalyje, vaizdingame parke. Šventyklą XV amžiuje pastatė imperatorius Jongle, o vėliau ją išplėtė imperatorius Dziadzingas. Čia lankydavosi tiek Mingų, tiek Čingų dinastijos imperatoriai, norėdami užtikrinti gerą savo derlių. Be Dangaus šventyklos, šalia buvo pastatytos dar trys šventyklos: Saulės, Žemės ir Mėnulio. Sugriuvus Čingų dinastijai, kompleksas tapo apleistas, sunyko kelios salės, kol XVIII amžiuje jis buvo renovuotas. Galiausiai XX amžiuje Dangaus šventykla atvėrė duris visuomenei. Šiandien tai populiari UNESCO pasaulio paveldo saugoma vieta.

Emeišanas

Emeišanas

Šventuoju budistų kalnu laikomas Emeišanas stūkso pietinėje Kinijos dalyje. Jis iškilęs daugiau nei į 3000 metrų aukštį, todėl galima tik įsivaizduoti kokios panoramos atsiveria nuo jo viršūnės. Emeišanas yra vienas iš keturių šventųjų budistų kalnų, todėl jis svarbus ir puikiai žinomas budistų piligrimystės taškas. Ant kalno rasite daugybę šventyklų ir vienuolynų. Garsiausia iš jų yra Dzindingo šventykla, kuri laikoma aukščiausiai pasaulyje pastatyta budistų šventykla. Jos ir Emeišano kalno simbolis yra auksinis Buda. Sakoma, kad geriausias metas aplankyti šį milžiną yra ruduo, nes tuomet gamta apylinkes nudažo pasakiškomis spalvomis. Taip pat čia galima pamatyti ir įspūdingus saulėtekius.

Guoliang tunelis

Guoliang tunelis

Tai daugiau nei kilometro ilgio tunelis, esantis Huanio provincijoje, Taihang kalnyne. Jis ypatingas tuo, kad jį rankomis iškasė 13 vietinių gyventojų, norėdami palengvinti susisiekimą, o visas procesas užtruko net 5 metus. Kadangi iki tol susisiekimas su išoriniu pasauliu buvo pavojingas ir sunkus bei vedantis siauru uolėtu takeliu kalno šlaite, todėl ir buvo nuspręsta iškasti tunelį kalne. Jo aukštis siekia apie 4,5 metro, o plotis yra vos 3,5 metro, todėl kelionė vakarui atėjus tampa ypač pavojinga. Vėliau situaciją pataisė išorinėje sienoje iškirstos skylės, per kurias patenkanti šviesa apšvietė tunelį. Nors ir šviesesnis, tačiau nemažiau pavojingas Guoliang tunelis ir šiandien, nes mažiausias neatsargumas gali pasiųsti vairuotoją per skyles į bedugnę.

Vaivorykštės kalnai

Vaivorykštės kalnai

Kinija gali didžiuotis turinti tiek daug įspūdingų kalnų. Vienais iš gražiausių kalnų yra laikomi Vaivorykštės kalnai, kurie atims žadą kiekvienam čia atvykusiam. Pasakiško grožio kalnynas driekiasi Gansu provincijoje ir yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šis grožis susiformavo per milijonus metų, kuomet skirtingų spalvų uolienos formavosi viena ant kitos. Vaivorykštės kalnai kartais dar pavadinami Azijos Didžiuoju kanjonu, kurie traukia turistus iš viso pasaulio. Šis geologinis Kinijos parkas patenka tarp dešimties geriausių geografinių pasaulio stebuklų.

Hainano sala

Hainano sala

Hainano sala – tai išskirtinė, tropinė sala šalies pietrytinėje dalyje, apsupta Pietų Kinijos jūros. Hainano provinciją sudaro ne tik pagrindinė sala, bet ir daugybė mažų salelių, išsibarsčiusių aplinkui. Čia gyvena net 8,5 milijono gyventojų, kurių kultūra, tradicijos ir kalba skiriasi nuo likusios žemyninės Kinijos dalies. Turistus čia vilioja pasakiško grožio gamta, kuri turtinga vandeningomis upėmis, vaizdingais paplūdimiais, ežerais, karštosiomis versmėmis, tropiniais parkais, ugnikalnių parku ir švariu oru. Salos sostinė Haikou savo svečiams siūlo daugybę įdomių istorinių vietų, tokių kaip Penkių valdininkų šventykla, Siujingo fortas ir daugybė kitų. Sanjos miestas turistus lepina gražiai paplūdimiais, o visa sala taip pat garsi savo tropiniais vaisiais. Čia rasite ir Venčango Konfucijaus šventyklą, kuri yra viena iš geriausiai išsilaikiusių senovinės architektūros pavyzdžių Hainane. Šią nuostabaus grožio salą galima pasiekti lėktuvu arba vandens transportu.

Hongcun kaimas

Hongcuno kaimas

Norėdami pamatyti tikrąjį kinišką gyvenimą, turėtumėte užsukti į Hongcuno kaimą. Šis kaimelis buvo pradėtas statyti XII amžiuje ir iki šių dienų jame išlikę 140 senovinių pastatų. Tai puiki galimybė susipažinti su Mingų ir Čingų laikų kiemeliais. Hongcuno kaimas įsikūręs Anhui provincijoje, šalia Huan Šano kalnų. Jis įdomus ne tik istorine prasme, bet ir turi pasakiško grožio apylinkes. Kalnai, ežerai ir bambukų giraitės sukuria nuostabų kraštovaizdį. Kaimo architektūra susilieja su natūralia aplinka, parodydama šimtų metų kaimo statybos išmintį. Hongcunas turi ne tik istorinę, meninę, bet ir mokslinę vertę.

Hua kalnas

Hua kalnas

Įspūdingas ir tuo pačiu pavojingas Hua kalnas driekiasi Šaansi provincijoje. Tai šventas taoistų kalnas, turintis ilgą religinės reikšmės istoriją. Jį sudaro penkios skirtingos ir tuo pačiu ypatingos viršukalnės. Rytinėje kalnų dalyje iškilusi viršukalnė tobulai tinka pasitikti saulę. Šiaurinė viršukalnė paskendusi debesyse, o pietinėje dalyje stūksanti viršukalnė yra aukščiausia iš visų. Vakarinė viršūnė žavi savo forma, nes primena lotoso žiedą. Penktoji ir vidurinė puikiausiai tinka grožėtis visu kalnyno peizažu. Hua kalno keliai laikomi vienais pavojingiausių pasaulyje, nes siauri, statūs ir šlapi takeliai, tikras išbandymas net ir patyrusiems žygeiviams. Mažiausia klaida gali kainuoti gyvybę, todėl norint pažinti šiuos kalnus, reikia ypatingo pasiruošimo. Tarp kalnų taip pat rasite pasislėpusias kelias daoistų šventykas, suteikiančias jiems papildomo žavesio. Beprotiškai gražūs kalnų vaizdai neatbaido nuo pavojų turistų, kurie čia keliauja ne tik savarankiškai, bet yra organizuojami ir žygiai grupėms.

Potala rūmai, Tibetas

Potala rūmai, Tibetas

Įspūdingas Tibeto architektūrinis statinys yra Potalos rūmai.  Šie didžiuliai rūmai pastatyti XVII a., šventame Lasos mieste,  ant Raudonosios kalvos. Tibete – tai garsiausias ir labiausiai lankomas pastatas, kuris buvo dvasinio ir pasaulietinio vadovo Dalai Lamos rezidencija. Jame saugoma daugybė religinių relikvijų ir čia ilsisi aštuonių Dalai Lamų kūnai auksiniuose kapuose. Potala kompleksas sudarytas iš dviejų rūmų – Raudonųjų ir Baltųjų. Raudonuosiuose rūmuose rasite pagrindines komplekso šventoves, kurių sienose pasakojamos Dalai Lamos ir Tibeto gyvenimo scenos. Juose yra daugybė religinių salių ir daugelio Dalai Lamų unikalūs kapai. Baltoje komplekso dalyje buvo įkurtos miegamosios ir priėmimo patalpos. Iš viso Potaloje priskaičiuojama apie 1000 kambarių,  10 000 šventyklų ir 200 000 statulų, pasklidusių per 14 pastato aukštų.

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Kinijos klimatas

Kadangi Kinija labai didelė valstybė, todėl ir šalies klimatas kinta priklausomai nuo vietos. Rytinėje dalyje vyrauja musoninis, rytuose – subtropinis, pietuose – subekvatorinis, o vakarinėje dalyje žemyninis klimatas. Apibendrinat galima sakyti, kad žiemos būna šaltos ir sausos, o vasaros – karštos ir lietingos. Vėlyvą pavasarį ir rudenį šalyje dar gana šilta, bet turistų srautai smarkiai mažėja. Geriausias metas aplankyti šią šalį nuo kovo vidurio iki spalio galo, tačiau žinoma dar tai priklauso ir nuo jus dominančio regiono.

Kaip nuvykti į Kiniją?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Kiniją nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti į Kiniją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: skrydžiai, ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Kiniją?

Dėl didelių Kinijos atstumų tarp miestų, keliauti po šalį viešuoju transportu, išskyrus didžiuosius miestus, yra gan sudėtinga, todėl žmonės dažnai keliauja lėktuvu. Visuose pagrindiniuose miestuose yra oro uostai, iš kurių reguliariai vyksta skrydžiai į daugybę kitų miestų. Traukiniai yra labiausiai paplitusi viešojo transporto sistema Kinijoje, beveik visi miestai turi puikiai išvystytą susisiekimo infrastruktūrą. Pekinas ir Šanchajus turi metro, o maršruto žemėlapiai pakabinti visose stotyse. Aplamai Kinijos geležinkelių tinklas puikiai išvystytas visoje šalyje. Traukiniai saugūs ir patogūs, o bilietus geriausia pirkti internetu iš anksto, nes jie tada būna pigesni. Reikalingą transportą savo kelionei po Kiniją, galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Nakvynė Kinijoje

Kinijos unikalios lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis šalies paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toli nuo jūros ir pačio miesto. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Jinjiang Metropolo Shanghai Xintiandi Hotel – Šanchajaus mieste esantis, gerą įvertinimą turintis viešbutis.
Nostalgia Hotel (Prince Gong Mansion) – geras viešbutis, kuris įsikūręs Pekino miesto centre.
Holiday Inn Wuhan Riverside – gerą įvertinimą turintis viešbutis, įsikūręs strategiškai geroje Uhano vietoje.
Jinmao Hotel Xi’an Drum Tower – 4 žvaigždučių viešbutis, esantis pačiame Siano senamiestyje.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Kinijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Kinijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Kinijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi šiuo įrankiu, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Kinijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinus oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Kinijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

six + 17 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą