+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Paryžius lankytinos vietos

Paryžius lankytinos vietos

Paryžius

Ne veltui Paryžius vadinamas meilės miestu, nes jo lankytinos vietos tiesiog persmelktos romantika. Šis nepakartojamas miestas didžiuojasi įspūdingais statiniais, tokiais kaip Eifelio bokštas, Triumfo arka ar Panteonas. Vis gi tikras Paryžiaus žavesys slypi mažuose dalykuose: gražiose akmenuotose gatvelėse, jaukiuose arbatos namuose, romantiškuose restoranėliuose ar nuostabiose meno galerijose. Tai mados ir meno kultūros miestas, kuriame rasite prabangių parduotuvių alėją, pritraukiančią gausybę garsių prekinių ženklų gerbėjus iš viso pasaulio. Jis tituluojamas ir vienu gražiausių Europos miestų, kurį aplankyti rekomenduojama bent kartą gyvenime. Mieste puikiai jausis ne tik romantikai, tačiau ir meno gerbėjai, gurmanai, šeimos su vaikais ar nuotykių ieškotojai. Gausybė nuostabių pastatų miestą pavertė muziejumi po atviru dangumi. Kiekviename miesto kampelyje ir visose garsiose jo vietose tvyro ypatinga aura. Paryžius ne vieno keliautojo svajonių miestas, kurio lankytinos vietos įtrauks jus nuo pirmos minutės.

Paryžius lankytinos vietos

Eifelio bokštas

Eifelio bokštas

Eifelio bokštas – tai labiausiai lankomas turistų objektas Paryžiuje. Šis miesto simbolis buvo pastatytas 1887 – 1889 m., kaip laikinas statinys, Paryžiuje vykusiai Pasaulinei parodai 1889 m. Bokštą sudaro 18 000 tvirtų geležies sekcijų (sveriančių daugiau nei 10 000 tonų), kurias laiko 2,5 milijono kniedžių. Norėdami pasigrožėti pasakiškomis panoramomis, galite į apžvalgos aikšteles pasikelti liftu arba užlipti laiptais. Kiekviename aukšte įsikūrusios parduotuvės ir aukščiausio lygio restoranai, todėl norintys paragauti gurmaniško maisto ir tuo pačiu metu grožėtis pasakiškais vaizdas, galės tai padaryti viename iš jų. Žinoma, įspūdingiausi vaizdai atsiveria iš pačio aukščiausio bokšto taško, esančio 276 metrų aukštyje. Kasmet į Eifelio bokštą kyla beveik 7 milijonai žmonių, todėl bilietus geriausia įsigyti iš anksto internetu.

Luvro muziejus arba Luvras

Luvro muziejus

Žymusis Luvro muziejus įsikūręs buvusiuose prabangiuose Prancūzijos karalių rūmuose. Tai lankomiausias pasaulyje meno muziejus, kuris atima žadą kiekvienam lankytojui. Muziejuje galima išvysti daugiau nei 38 000 meno kūrinių, iš kurių dauguma laikomi meno šedevrais. Turbūt prireiktų visos savaitės norint išsamiau apžiūrėti visas ekspozicijas, todėl taupant laiką geriausia sutelkti dėmesį į tam tikrą muziejaus dalį. Garsiausias Luvro eksponatas yra „Mona Liza“ paveikslas, kuris 1503 – 1505 m. buvo nutapytas aliejiniais dažais Leonardo da Vinčio. Kiti išskirtiniai muziejaus šedevrai yra Milo Venera – helenistinio meno šedevras, Samotrakės Nikė – marmurinė, senovės Graikijos laikotarpio, II a. pr. Kr skulptūra ir garsiojo tapytojo Botičelio freskos. Taip pat būtina pamatyti garsųjį „La Liberte guidant le peuple“ („Laisvė barikadose“) paveikslą, kuris vaizduoja 1830 m. liepos 27 – 29 d. vykusį Paryžiaus sukilimą. Kiekvienais metais Luvro muziejų aplanko daugiau nei 8 milijonai žmonių, todėl rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto, paspaudus šią nuorodą.

Tiuilri sodai

Tiuilri sodai

Tiuilri sodai – tai vienas didžiausių ir gražiausių Paryžiaus parkų, kurį būtina aplankyti viešint Paryžiuje. Seniausias miesto parkas buvo įrengtas 1564 m., karalienės Katerinos de Mediči paliepimu. Tarp Luvro ir Santarvės aikštės esantis parkas traukia lankytojus gražiais fontanais, jaukiomis alėjomis, dekoratyviniais tvenkiniais bei įdomiomis skulptūromis. Tai viena mėgstamiausių vietų tarp vietinių, kurie čia dažnai atvyksta pasivaikščioti, pasportuoti ar susitikti su draugais. Taip pat parke yra keletas kavinių, restoranų su lauko terasomis, todėl tai puiki vieta norintiems atsipūsti nuo didmiesčio triukšmo.

Eliziejaus laukai

Eliziejaus laukai

Eliziejaus laukai – tai viena garsiausių ir turbūt pati prestižiškiausia Paryžiaus promenada. Iki XVII a. ši vieta buvo nykus pelkių laukas, tačiau didžiausius pokyčius padarė garsus Paryžiaus miesto planuotojas baronas Hausmanas, kuris 1854 – 1858 m, padarė didžiulę įtaką ne tik Eliziejaus laukams, tačiau ir visam miestui. Šiandien gatvė nusėta prabangiomis parduotuvėmis, viešbučiais, restoranais, kavinėmis, kino teatrais. Ši triukšminga zona pritraukia daug turistų iš viso pasaulio ir yra mėgstama paryžiečių susibūrimo vieta.

Orsė muziejus

Orsė muziejus

Orsė muziejus yra viena iš geriausių vietų Paryžiuje, kuriame galima geriau susipažinti su impresionizmo menu. Muziejus buvo įkurtas buvusiame geležinkelio stoties pastate, kuris stovi kairiajame Senos upės krante. Tai vienas didžiausių meno muziejų pasaulyje, kuriame eksponuojami Prancūzijos meno kūriniai, apimdami laikotarpį nuo 1848 m. iki 1915 m. Didžiausias muziejaus kolekcijas sudaro paveikslai, tačiau jame galima išvysti ir skulptūras, baldus bei įvairias fotografijas. Čia eksponuojami tokių menininkų darbai, kaip Klodo Monė, Edgaro Dega, Vincento van Gogo ir Pjero Ogiusto Renuaro. Muziejuje veikia dvi kavinės ir aukšto lygio restoranas, kurie siūlo paragauti gurmaniškų patiekalų. Bilietus į šį įspūdingą muziejų rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Liuksemburgo sodai

Liuksemburgo sodai

Liuksemburgo sodai Paryžiuje žinomi ne mažiau nei Tiuilri sodai. Jie buvo pradėti kurti XVII a., pastačius Liuksemburgo rūmus, tačiau dabartinę formą įgavo tik XIX a.  Vaikštant po parką, be fontanų ir įvairių dekoracijų galima išvysti daugiau nei 100 statulų, kurios daugiausiai vaizduoja Prancūzijos karalienes ir kitas žymias šio krašto moteris. Liuksemburgo parkas mėgstama vietinių gyventojų poilsio vieta, kurie čia ne tik vaikšto ar ilsisi, tačiau ir žaidžia krepšinį, tenisą ar šachmatais. Vaikai žaidimų aikštelėje mėgaujasi supynėmis ir kitomis pramogomis.

Šv. Jėzaus širdies bazilika

Šv. Jėzaus širdies bazilika

Aukščiausiame Paryžiaus taške esanti Šv. Jėzaus širdies bazilika yra mėgstama turistų tarpe. Bažnyčia buvo pastatyta XIX a. iš balto akmens travertino, kuris buvo rastas pietinėje Paryžiaus dalyje. Tai romantinio – bizantinio stiliaus bazilika, kuri iš toli atrodo kaip vestuvių tortas. Ypatingai turistus traukia bažnyčios skliautas, kuris yra išpuoštas viena didžiausių mozaikų pasaulyje. Lankytojai pasiekę katedrą bus apdovanoti kerinčiais Paryžiaus vaizdais, o norintys gali pabandyti užlipti ir į bazilikos bokštą, iš kurio atsiveria dar geresni vaizdai.

Panteonas

Panteonas

Iš pradžių Paryžiaus Panteonas buvo pastatytas kaip bažnyčia, norint neatsilikti nuo Romos ir Londono bazilikų. Vėliau nuomonė buvo pakeista ir šiandien Panteonas yra didžiausias Prancūzijos piliečių mauzoliejus. Čia palaidota daug garsių vyrų ir moterų (iš viso apie 100), įskaitant filosofą Žaną Žaką Ruso, rašytojus Volterą, Aleksandrą Diuma bei Viktorą Hugo. Taip pat panteone palaidota garsioji fizikė Marija Kiuri, kuri yra du kartus tapusi Nobelio premijos laureate. Bilietus į Panteoną galite nusipirkti čia.

Oranžerijos muziejus

Oranžerijos muziejus

Oranžerijos muziejus yra įsikūręs Napoleono III pastatytoje Tiuilri sodų oranžerijoje. 1922 m. Klodas Monė pasiūlė aštuonius milžiniškus vandens lelijų paveikslus Prancūzijos valstybei, kaip būdą paminėti Pirmojo pasaulinio karo pabaigą. Vienintelė tapytojo sąlyga buvo ta, kad jie būtų eksponuojami tinkamoje vietoje, todėl Prancūzijos vyriausybė nusprendė, kad geriausia vieta tam bus Tiuilri sodų oranžerija. Taip įspūdingi Monė paveikslai atsidūrė šioje vietoje, tačiau jie nėra vieninteliai, kurie eksponuojami muziejuje. Čia taip pat galima išvysti Polio Sezano, Pikaso, Anri Matiso ir Pjero Ogiusto Renuaro kūrybos darbus. Rekomenduojame bilietus į muziejų įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Žoržo Pompidu meno ir kultūros centras

Žoržo Pompidu meno ir kultūros centras

Paryžius turtingas meno muziejais, todėl paminėsime dar vieną, vertą jūsų dėmesio. Tai Žoržo Pompidu meno ir kultūros centras, kuris įsikūręs Beaubourg rajone, IV Paryžiaus kvartale. Pagrindinis Pompidu centro akcentas – Nacionalinis modernaus meno muziejus, kuriame eksponuojama plati šiuolaikinio meno kolekcija. Jame galima pamatyti daugiau nei 100 000 įvairių garsių autorių kūrinių, sukurtų nuo 1905 m. iki šių dienų. Kultūros centre nuolat vyksta tiek nuolatinės, tiek kilnojamos parodos. Pompidu centre taip pat veikia didžiulė biblioteka, knygynas, suvenyrų parduotuvė ir kavinė. Bilietus į menų centrą galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Paryžiaus Triumfo arka

Paryžiaus Triumfo arka

Vakariniame Eliziejaus laukų gale, Šarlio de Golio aikštėje, stovi Paryžiaus architektūrinis paminklas – Triumfo arka. Šis unikalus statinys 1806 m. buvo užsakytas Napoleono Bonaparto, kuris tokiu būdu norėjo pagerbti kovojusius už Prancūziją. Triumfo arka buvo baigta statyti tik 1836 m, todėl Napoleonas jos neišvydo. Šiandien ant statinio išgraviruoti daugiau nei šimtas mūšių, kuriuose dalyvavo Prancūzija, garsiausi generolų vardai bei atvaizduojami Napoleono žygiai. Bilietus į Triumfo arką galite nusipirkti čia.

Šventoji koplyčia

Šventoji koplyčia

Šventoji koplyčia – tai gotikinės architektūros šedevras, kuris buvo pastatytas 1242 – 1248 metais karaliui Liudvikui IX. Šioje karališkoje koplyčioje anais laikais buvo laikomos brangios relikvijos, kurias karalius įsigijo iš Bizantijos imperatoriaus. Šiandien koplyčia labiausiai žinoma dėl savo 15 kvapą gniaužiančių vitražų, kurie išliko beveik nepaliesti nuo XIII amžiaus ir yra laikomi geriausiais pasaulyje. Vitražai atvaizduoja daugiau kaip 1000 scenų iš Biblijos, tiek Senojo Testamento, tiek Naujojo Testamento. Ypatingai gražiai vitražai atrodo kai šviečia saulė, todėl prieš vykdami prie koplyčios, atkreipkite dėmesį į orų prognozes. Bilietus į šią koplyčią galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Rodeno muziejus

Rodeno muziejus

Kai 1917 m. Ogiustas Rodenas mirė, didžioji menininko kolekcijos dalis atiteko Prancūzijos vyriausybei, todėl buvo nuspręsta įkurti jo vardo muziejų. Geriausi šio garsaus menininko darbai eksponuojami istoriniame „Hotel Biron“ dvare, kuris paskutiniais metais buvo tapęs Rodeno darbų dirbtuvėmis. Lankytojų laukia tokie skulptoriaus darbai kaip „Mąstytojas“, „Bučinys“, „Kalė miestelėnai“ ir kiti. Taip pat Rodenas buvo aistringas kolekcininkas ir rinko senovės daiktus iš Egipto, Graikijos ir Romos, kuriuos taip pat galima pamatyti muziejuje. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Kluni muziejus

Kluni muziejus

Kluni muziejus dar kitaip žinomas kaip Nacionalinis viduramžių muziejus, yra įsikūręs prabangiame gotikinio stiliaus maišyto su renesanso stiliumi Kluni abatijos name. Muziejuje galima išvysti daugybę viduramžių laikų eksponatų, įskaitant skulptūras iš septintojo ir aštuntojo amžiaus, svarbius rankraščius, aukso ir dramblio kaulo dirbinius bei daugybę senovinių baldų. Muziejui priklauso puiki anų laikų gobelenų kolekcija, įskaitant „Ponia ir vienaragis“ rinkinį, kuris buvo austas Flandrijoje apie 1500 m., o pagamintas iš vilnos ir šilko. Jie dažnai laikomi geriausiais viduramžių Europos meno kūriniais. Taip pat Kluni muziejaus lankytojai gali apžiūrėti III amžiaus romėnų pirčių griuvėsius, ant kurių ir buvo pastatytas Kluni kompleksas. Muziejuje yra keletas vonių liekanų, vadinamų Kluni voniomis. Bilietus į šį muziejų galite nusipirkti taip pat internetu iš anksto.

Paryžiaus nacionalinė opera

Paryžiaus nacionalinė opera

Paryžiaus nacionalinė opera savo kultūriniais pasirodymais pritraukia minias lankytojų kiekvienais metais. 1860 m. Napoleono III užsakymu operos teatras buvo suprojektuotas žymaus architekto Charleso Garnier. Autorius prie savo šedevro dirbo daugiau nei dešimtmetį, nuo 1862 iki 1875 metų. Fasadas lankytojus nustebina gražiomis kolonomis, mitologinėmis skulptūromis ir įvairiais raižiniais. Įėjus į pastatą, lankytojus pasitinka nepaprastas 11 000 kvadratinių metrų interjeras. Didžiąją fojė puošia marmuriniai laiptai su paauksuotomis lempomis, o lubų tapyba priverčia aiktelėti ne vieną. Daugiau nei 2 tūkst. žmonių talpinančioje salėje nuolat vyksta operos, baleto spektakliai, klasikinės muzikos koncertai ir kiti iškilmingi renginiai. Jeigu planuojate užsukti į operą, tai bilietus galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Mulen Ružas

Mulen Ružas

Mulen Ružas – tai žymiausias Prancūzijos kabaretas, kurį galima rasti Monmarto rajone. 1889 m. Čarlzo Zidlerio ir Žozefo Olero įkurtas „Mulen Ružas“ nuo pat pirmo pasirodymo turėjo didžiulę sėkmę Paryžiuje. 1915 m. gaisras sunaikino didžiąją dalį pastato, tačiau 1925 m. jis buvo atstatytas kartu su savo ikoniškuoju raudono malūno simboliu. 2000 m. atlikus pilną renovaciją ir pasirodžius keliems filmams apie Mulen Ružą, kabareto populiarumas šovė į neregėtas aukštumas. Bilietai į pasirodymus išgraibstomi akimirksniu, todėl juos geriausia užsisakyti iš anksto. Nepraleiskite progos apsilankyti Mulen Ruže, o bilietus į šį nepamirštamą renginį galite įsigyti čia.

Vogėzų aikštė

Vogėzų aikštė

Vogėzų aikštė – tai seniausia Paryžiaus viešoji aikštė, kuri buvo suprojektuota ir pastatyta XVII a. Kadaise ji buvo vadinama Karališkuoju skveru, nes aplink ją gyveno dauguma to meto turtingųjų. Puikiai išsilaikiusią aikštę mėgsta vietiniai, nes ją supančiuose raudonų plytų pastatuose yra įsikūrusios įdomios meno galerijos ir muziejai. Pagrindinis aikštės akcentas yra kaštonų supama įspūdinga karaliaus Liudviko XIII statula. Aikštės kampuose esantys keturi fontanai džiugina vaikus ir ant žolės besiilsinčius miestelėnus.

Paryžiaus katakombos

Paryžiaus katakombos

Paskutiniais XVIII amžiaus dešimtmečiais Paryžiui trūko vietų naujoms kapinėms, todėl buvo nuspręsta mirusiuosius laidoti požemiuose, kuriuose anksčiau glūdėjo kalkakmenio klodai. Iki 1810 m. į katakombas buvo perkelta maždaug šeši milijonai kaulų iš daugiau nei 100 buvusių miesto kapinių. Iš pradžių kaulai buvo sukrauti atsitiktinai, tačiau vienas inžinierius nusprendė padaryti katakombas visiems prieinama vieta, todėl šiandien kaulai salėse jau kruopščiai suguldyti. Žmonės vis dar pasiklysta šiame mistiniame, beveik dviejų kilometrų tunelių labirinte, todėl nepamirškite būti atsargūs ir jūs. Pagrindinis įėjimas į katakombas yra prie Denfert – Rochereau metro stoties. Bilietus ir ekskursijas po šią paslaptingą vietą siūlome užsisakyti internetu iš anksto. 

Konkordijos aikštė

Konkordijos aikštė

Didžiausia Paryžiaus aikštė, esanti tarp Eliziejaus laukų ir Tiuilri sodų, buvo nubraižyta 1755 m., o baigta statyti 1772 m. Konkordijos aikštė buvo kelių pagrindinių istorinių įvykių liudininkė, įskaitant karaliaus Liudviko XVI ir Marijos Antuanetės egzekucijas. Tai viena patraukliausių Paryžiaus miesto aikščių, kurioje galite išvysti 1830 m. karaliaus Liudviko Pilypo sukurtus fontanus ir 3400 metų senumo, 23 metrų aukščio obeliską, kuris kadaise stovėjo prie įėjimo į Luksoro šventyklą.

Nissim De Camondo muziejus

Nissim De Camondo muziejus

1911 m. bankininkas Camondo pasistatė klasicistinį dvarą tam, kad galėtų jame laikyti savo neįkainojamą XVII – XVIII amžiaus dekoratyvinių menų kolekciją. Po savininko mirties namas buvo išsaugotas tiksliai toks, koks buvo prieš šimtmetį. Baldai ir kitos dekoratyvinės detalės dar ir šiandien tebeegzistuoja. Vaikštinėdami po šį muziejų, galėsite grožėtis Elizabet Vižė Lebren paveikslais, išskirtiniais Savonnerie kilimais, kurie buvo nuausti 1600 m. Muziejų puošia gobelenai, amatininkų kėdės, stalai ir įvairūs porcelianiniai daiktai.

Guimeto muziejus

Guimeto muziejus

Guimeto muziejus buvo įkurtas garsaus Liono verslininko, keliautojo Emilio Guimeto. Šis žmogus taip pat buvo ir kolekcionierius, o labiausiai jis mėgo kaupti daiktus iš rytų šalių. Taip nuolat keliaudamas Guimetas per kelis dešimtmečius sukaupė didžiulę ir turtingą meno kolekciją, todėl 1889 m. atidarė savo vardo muziejų Lione. Vėliau šios kolekcijos buvo perkeltos į naują muziejų, kurį jis pastatė Paryžiuje.  Šiuo metu muziejuje yra aštuonios teminės salės, iš kurių kiekviena reprezentuoja skirtingą šalį ar regioną. Jame eksponuojamos budistų skulptūros, indiški audiniai, japonų samurajų šarvai, porcelianas, įvairių dinastijų paveikslai ir kiti daiktai.

Sen Žermeno l'Ogzerua bažnyčia

Sen Žermeno l’Ogzerua bažnyčia

Sen Žermeno l’Ogzerua bažnyčia yra tik šiek tiek mažesnė už Paryžiaus Dievo Motinos katedrą, kuri smarkiai apdegė 2019 m. Tai galima sakyti, kad šiuo metu netoli Luvro stovinti Sen Žermeno l’Ogzerua bažnyčia yra didžiausia mieste. Katedros pastatas yra romaninio, gotikinio ir renesanso stilių mišinys. Pagrindinis portalas išlikęs originalus nuo XV a., o virš jo esantys raižiniai įspūdingi. Viduje išvysite stulbinančią XIII amžiaus medinę Sen Žermeno statulą, o XVI amžiaus Flandrijos altorius atima žadą kiekvienam.

Aleksandro III tiltas

Aleksandro III tiltas

Aleksandro III tiltas buvo pastatytas 1900 m., prieš pat Paryžiaus pasaulinę parodą. Tiltas pavadintas Rusijos caro Aleksandro III vardu, nes šis garsėjo itin gerais santykiais su Prancūzija. Tilto konstrukcija yra XIX a. inžinerijos stebuklas, susidedantis iš 6 metrų aukščio viengubos plieno arkos. Tilto kraštuose stovi keturios paauksuotos bronzinės statulos, o per vidurį galima pamatyti dvi nimfas, kurios simbolizuoja Prancūzijos ir Rusijos aljansą. Ypatingai gražiai tiltas atrodo kai sutemsta, todėl verta čia apsilankyti vakare.

Kruizai Senos upe

Kruizai Senos upe

Norintys pasimėgauti viliojančia Paryžiaus atmosfera, turėtų išbandyti plaukimą Senos upe. Šie kruizai leidžia turistams pamatyti Paryžių visai kitomis akimis. Jūs praplauksite visus garsiuosius lankytinus objektus ir galėsite miesto vaizdais mėgautis iš kitos perspektyvos. Nors dienos metu vykstantys kruizai leidžia daugiau pamatyti, tačiau pats įsimintiniausias plaukimas yra vakare. Saulei nusileidus miestas apšviečiamas, o tai sukuria ypatingą aurą kas Paryžių paverčia dar nuostabesniu.

Invalidų rūmai

Invalidų rūmai

Liudviko XIV paliepimu, 1670 m. buvo įkurti Invalidų rūmai, kurie buvo skirti apgyvendinti vargšus ir ligotus karo veteranus, kovojusius už Prancūziją. Pastatas buvo sukurtas 1671 – 1676 m., vadovaujant garsiam architektui Briuano. Pastačius šiuos rūmus, karo invalidai gaudavo medicininį gydymą, maitinimą ir galimybę gyventi normalų gyvenimą. Centrinėje rūmų dalyje stovi Šv. Liudviko soboras, kuriame nuo 1800 m. buvo laidojami labiausiai nusipelnę Napoleono Bonaparto kariai. Pats imperatorius po ilgų derybų taip pat buvo pargabentas iš Šv. Elenos salos ir palaidotas šiame sobore. Invalidų rūmai turi ir muziejų, kuris buvo įkurtas 1794 m. Jame galima išvysti įvairios karinės technikos, uniformų, ginklų, Napoleono ir jo generolų karo relikvijas. Rekomenduojame bilietus į Armijos muziejų įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Meno ir amatų muziejus

Meno ir amatų muziejus

Meno ir amatų muziejus buvo įkurtas 1794 m. Saint-Martin-des-Champs vienuolyne. Šiame muziejuje galima išvysti didžiausius Prancūzijos išradimus. Iš viso muziejaus kolekciją sudaro daugiau nei 80 000 įvairių daiktų, tačiau visuomenė gali pamatyti tik 2500. Likusi kolekcijos dalis yra saugoma Sen Deniso sandėliuose. Garsiausi muziejaus eksponatai yra Fuko švytuoklės originalas, Paskalio skaičiuoklė – Paskalina ir ankstyvųjų laikų orlaiviai, tokie kaip „Clement Ader“, „Ader Avion III“. Bilietus į šį muziejų galite nusipirkti čia.

Venseno miškas

Venseno miškas

Į pietryčius nuo miesto esantis Venseno miškas yra didžiausias Paryžiaus parkas, užimantis beveik 1000 ha. Parkas buvo įkurtas 1855 – 1866 m., o prie to daugiausia prisidėjo baronas Hausmanas, atlikdamas tuo metu ir viso Paryžiaus renovaciją. Didžiulėje parko teritorijoje gausu įvairių pramogų ir lankytinų vietų. Čia galima apsilankyti botanikos soduose, budistų religiniame centre, didžiuliame zoologijos sode, hipodrome, velodrome, angliško kraštovaizdžio sode su tyvuliuojančiais keturiais ežerais ar istorinėje Vinterneso pilies koplyčioje. Vietiniai gyventojai parke dažnai bėgioja, važinėja dviračiais, susitinka su draugais ar kitaip pramogauja.

Konsjeržeri

Konsjeržeri

Konsjeržeri – tai įspūdinga viduramžių laikų tvirtovė ir liūdnai pagarsėjęs Prancūzijos revoliucijos kalėjimas. Turtingiems kaliniams buvo suteiktos geriausios patalpos, o nepasiturintiems nusikaltėliams skirdavo šaltus požemius rūsiuose. Šioje vietoje savo bausmės laukė garsieji kaliniai Maksimiljanas Robespjeras ir karalienė Marija Antuanetė. Nors plačiajai visuomenei atvira tik nedidelė Konsjeržeri dalis, tačiau čia vis tiek verta apsilankyti. Rūmuose galima pamatyti požemius, kuriuose kalėjo kaliniai, gražiai freskomis dekoruotą salę, kurioje būdavo skelbiami nuosprendžiai, rekonstruotų kamerų eilę ir Marijos Antuantės koplyčią, kurioje ji buvo kalinama paskutinius mėnesius. Bilietus į šią stulbinančią vietą taip pat galite įsigyti iš anksto internetu.

Versalio rūmai

Versalio rūmai

Versalio rūmai – tai buvusi Prancūzijos karalių rezidencija ir turbūt garsiausi rūmai pasaulyje. Šie rūmai buvo pradėti statyti 1661 m. Liudviko XIV įsakymu dėl jam kilusio pavydo, pamačius finansų ministro pilį. Pildydamas savo užgaidas, karalius į statybas investavo didžiulius pinigus, o vienu metu prie rūmų darbavosi apie 30 000 darbininkų. Po penkių metų, 1666 m. prabanga tviskantys Versalio rūmai buvo baigti ir šiandien jie yra vieni didžiausių ir puošniausių rūmų pasaulyje. Apsilankiusius Versalio rūmuose lankytojus pribloškia įspūdingi karališki apartamentai, istorinė Veidrodžių salė, autentiškos freskos, gobelenai, paveikslai, bronzinės ir marmurinės statulos, kurių čia yra daugiau nei 2000. Norintiems kuo daugiau pamatyti, rekomenduojama į rūmus vykti kuo anksčiau. Bilietus į rūmus ar ekskursijas geriausia užsisakyti internetu iš anksto, nes vietoje dažnai būna didžiulės eilės.

Paryžiaus botanikos sodas

Paryžiaus botanikos sodas

Paryžiaus botanikos sodas yra didžiausias Prancūzijoje, kuriame auga daugiau nei 10 000 rūšių augalų. Botanikos sodą sudaro 11 skirtingų teminių sodų, kurių kiekvienas turi savo aurą. Populiariausi lankytojų tarpe yra rožių, alpių, daržovių, bijūnų sodai, taip pat ir soduose esantis labirintas. Botanikos šiltnamiuose auga medžiai ir augalai iš atogrąžų miškų, dykumų ir Naujosios Kaledonijos. Šiaurinėje parko dalyje yra nedidelis zoologijos sodas, kuris revoliucijos metu buvo perkeltas iš Versalio. Parko pakraščiuose įsikūrę Nacionalinio gamtos istorijos muziejaus filialai, kurie lankytojus sudomina įspūdingomis kolekcijomis.

Nacionalinis gamtos istorijos muziejus

Nacionalinis gamtos istorijos muziejus

Nacionalinis gamtos istorijos muziejus, kuris įsikūręs Paryžiaus botanikos sodo teritorijoje, jau gyvuoja daugiau kaip 400 metų. Tai vienas didžiausių muziejų pasaulyje ir pats svarbiausias gamtos muziejus Prancūzijoje. Per kelis pastatus išsidėstęs muziejus pilnas lobių, todėl geriausia į jį vykti nuo pat ankstyvo ryto. Šiame didžiuliame komplekse rasite aštuonias galerijas, šiltnamius, laboratorijas, restoraną, kavinę, parduotuves, botanikos sodą, parką ir zoologijos sodą. Apsilankę Evoliucijos galerijoje, išvysite daugiau nei 6000 kvadratinių metrų nuolatinę ekspoziciją, kurioje daugiausia dėmesio skiriama gyvybės ir gyvūnų evoliucijai Žemėje. Paleontologijos skyriuje užsukite į salę, kurioje eksponuojama daugiau kaip 650 skeletų, taip pat fosilijų ir kitų gyvūnų egzemplioriai, įskaitant dinozaurus ir išnykusius roplius, paukščius, žinduolius ir žuvis. Mineralogijos galerija nustebina lankytojus 770 000 vnt. mineralų, uolienų, brangakmenių ir meteoritų kolekcijomis. Taip pat šiame skyriuje įsikūrusi milžiniška kristalų paroda. Norintiems išvysti didžiausią pasaulyje herbariumą, kuriame yra daugiau nei aštuoni milijonai egzempliorių, siūlome užsukti į Botanikos galeriją. Muziejuje nuolat vyksta įvairūs renginiai, ekskursijos su gidais ir edukaciniai užsiėmimai. Mažieji taip pat liks patenkinti, nes jiems muziejuje įkurta speciali erdvė „Vaikų galerija“.

Didieji rūmai

Didieji rūmai

Didieji rūmai yra vienas ikoniškiausių Paryžiaus pastatų, kurie buvo pastatyti 1900 m. specialiai mieste vykusiai Pasaulinei parodai. Labiausiai pastatas žinomas dėl didžiulio, kupolo formos stiklinio stogo. Šis architektūros šedevras nuo 2000 m. buvo įtrauktas į istorinio paminklo sąrašą. Rūmus sudaro kelios pagrindinės dalys, kuriuose įsikūrę meno galerijos ir muziejai. Didžiuosiuose rūmuose nuolat rengiamos meno parodos, madų šou ir kiti kultūrinai renginiai.

Mažieji rūmai

Mažieji rūmai

Dar vienas Paryžiaus architektūrinis perlas stovi priešais Didžiuosius rūmus. Tai Mažieji rūmai, kurie taip pat buvo specialiai pastatyti 1900 m. mieste vykusiai parodai. Rūmų prieškambariai ir didžioji veranda nustebina lankytojus savo gražiomis dekoracijomis. Pastato viduje yra įsikūręs Paryžiaus miesto dailės muziejus, kuriame galima išvysti daugiau nei 1300 meno kūrinių. Pagrindinis lankytojų dėmesys krypsta į įvairių amžių skulptūras, paveikslus, gobelenus ir ikonas. Bilietus į šiuos rūmus galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Paryžiaus Disneilendas

Paryžiaus Disneilendas

1992 m. balandžio mėn. atidarytas Paryžiaus Disneilendas yra vienas lankomiausių pramogų parkų Europoje ir populiariausias Prancūzijoje. Nors jis vadinamas Paryžiaus Disneilendu, tačiau iš tikrųjų yra įsikūręs Marne-la-Vallee miestelyje, maždaug 30 kilometrų į rytus nuo Paryžiaus miesto centro. Didžiulį atrakcionų parką, maždaug per 45 minutes galima pasiekti tiesiai iš Paryžiaus centro traukiniu. Norintiems kuo daugiau pamatyti, rekomenduojame parkui skirti bent dvi dienas. Disneilendą sudaro penkios teminės zonos, kuriose yra daugiau nei 50 įvairių atrakcionų. Šiame vaikų rojuje galima rasti daug žaidimų, karuselių, atrakcionų, kavinukių ir mažų žaislų parduotuvėlių. Bilietus į Disneilendą geriausia nusipirkti internetu iš anksto, kad nereikėtų laukti vietoje ilgose eilėse.

Ekskursijos ir pramogos

Paryžiaus klimatas

Paryžiaus klimatas vidutinių platumų, permainingas ir drėgnas. Miesto apylinkėse, tiek pačiame Paryžiuje lietaus būna daugiau nei 110 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Paryžiaus mieste – 11 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 25 °C temperatūra. Rudens ir pavasario metu dažniau lyja tiek mieste, tiek jo apylinkėse. Žiemos mėnesiais nuo gruodžio iki kovo pradžios miestą dažnai padengia sniegas, nors lauke nebūna labai šalta. Oro temperatūra tais mėnesiais svyruoja nuo 0 °C iki 5 °C, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po Paryžių yra nuo birželio pradžios iki rugpjūčio galo, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių ir būna labai šilta.

Kaip nuvykti į Paryžių?

Norėdami nuvykti į Paryžių galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Paryžių ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Paryžių?

Paryžiuje viešasis transportas patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, traukiniais, tramvajais ar metro. Rekomenduojame tik atvykus įsigyti bekontaktę mokėjimo kortelę – Paris Visiste, su kuria ne tik galėsite nemokamai keliauti po sostinę, tačiau ir gausite įvairias nuolaidas. Būnant Paryžiuje geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums pasiekti visas norimas vietas. Jei ruošiatės važiuoti nedidelį atstumą, rinkitės miesto autobusus. Verta žinoti, kad Paryžius turi ir naktines transporto linijas, kurios veikia nuo 00:30 val. iki 5:30 val. ryto.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Prancūzijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 20 Eur už parą.

Nakvynė Paryžiuje

Paryžius ir žavingos miesto lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau miesto centro, tuo jis bus brangesnis. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Ibis Paris Gare de Lyon Reuilly –  geras apartamentų viešbutis, įsikūręs rytinėje Paryžiaus dalyje, netoli Nation metro stoties.
Modern Hôtel Montmartre – gerai vertinamas viešbutis, esantis netoli Montmartro ir „Mulen Ružo“.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Paryžiaus žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Paryžiaus žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Paryžiaus žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi šiuo įrankiu, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Paryžiaus žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Paryžiaus žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Paryžiuje, tai būtinai įsigykite Go City Paris kortelę, su kuria galėsite aplankyti daugiau nei 60 lankytinų vietų NEMOKAMAI. Planuojantiems daugiau laiko praleisti muziejuose, siūlome įsigyti Paris Museum PASS, su kuriuo taip galėsite nemažai sutaupyti.

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

four + 12 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą