+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Albanija

albanija lankytinos vietos

Albanija

Albanija – tai unikali ir autentiška Europos šalis, kurioje vis dar nėra masinio turizmo, todėl lankytinos vietos vis dar neatrastos. Ilga Albanijos pakrantė, besiribojanti su Makedonija, Graikija, Kosovu ir Juodkalnija, yra viena iš gražiausių pasaulyje. Keliaujant po šią nuostabią šalį, jus džiugins magiški kraštovaizdžiai, įspūdingi paplūdimiai, puikus maistas, šiltas klimatas ir draugiški vietiniai gyventojai. Vakarinius šalies krantus skalauja Adrijos jūra, o pietvakariuose – Jonijos jūra, todėl poilsiautojai mėgstantys saulės vonias ilsisi būtent šiose Albanijos vietose. Albanija gali pasigirti ilga ir įdomia savo istorija, o jos miestuose ir vaizdinguose kaimeliuose gausu nuostabių senų pilių, romėnų griuvėsių ir Osmanų laikų mečečių bei pastatų, dėl kurių šalis patinka įvairaus plauko keliautojams. Garsiausias šalies regionas – Sarandė ir jos apylinkės, kuriame galima rasti vieną žymiausių šalies vietų – antikinio Butrinto miesto griuvėsius. Albanija įtrauks nuo pirmos iki paskutinės minutės, todėl neabejojame, kad šalies lankytinos vietos paliks jums neišdildomus įspūdžius.

Lankytinos vietos Albanijoje

Tirana

Tirana

Albanijos sostinė Tirana, įsikūrusi centrinėje šalies dalyje, prie Išmo upės. Vaikštant spalvingomis sostinės gatvėmis, galima išvysti nuostabius Osmanų laikų pastatus ir itališką architektūrą, pabrėžiančią turtingą šalies praeitį. Daugiausia turistų dėmesio sulaukia XVIII a. Ethem Bey mečetė, stovinti Skanderbergo aikštėje. Jos fasadas ir portikas papuošti freskomis, kuriose galima išvysti krioklius, tiltus ir medžius. Lankantis Tiranoje, būtina užsukti ir į žaliuojantį Blloku rajoną, kuriame gausu barų, kavinių ir restoranų. Čia nuolat verda ir naktinis gyvenimas. Norintys pabėgti nuo miesto šurmulio, gali keltuvu pasikelti į Dajti kalną, iš kurio atsiveria nuostabūs vaizdai į Tiraną ir miesto apylinkes. Įvairias pramogas ir ekskursijas po Tiraną ir jos apylinkes, galite užsisakyti internetu iš anksto. 

Albanijos Rivjera

Albanijos Rivjera

Albanijos Rivjera – garsioji Jonijos jūros pakrantė, besidriekianti nuo Palasės šiaurėje iki Sarandės pietuose. Tai nuostabus maršrutas, kuriuo leidžiantis turistai gali geriau susipažinti su Albanijos istorija, gamtos grožiu ir draugiškais vietiniais. Albanijos Rivjeroje taip pat driekiasi gražiausi šalies paplūdimiai, todėl ši vieta turėtų būti jūsų kelionių sąrašo viršuje.

Duresas

Duresas

Duresas – miestas vakarinėje Albanijos dalyje, prie Adrijos jūros pakrantės. Tai vienas seniausių ir populiariausių šalies kurortų, kurį vasaros metu pamėgę tiek vietiniai, tiek turistai. Be smėlėto paplūdimio, Dureso pakrantėje taip pat įrengta daug restoranų, barų ir kavinių, kuriuose galima pasimėgauti šviežiomis jūros gėrybėmis. Lankomiausios ir įdomiausios miesto vietos – romėnų laikų didžiausias amfiteatras Balkanuose, romėniškųjų pirčių griuvėsiai, Archeologijos muziejus, Aleksandro Moisiu teatras ir Karališkoji Dureso vila.

Sarandė

Sarandė

Sarandės miestas įsikūręs vakarinėje Albanijos dalyje, prie Jonijos jūros. Tai viena iš karščiausių turizmo vietų Albanijoje, todėl vasarą miestas būna perpildytas turistų. Sarandėje driekiasi keletas nuostabių paplūdimių, kuriuose laiką mielai leidžia poilsiautojai. Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukti Butrinto antikinio miesto griuvėsiai yra viena lankomiausių vietų šalyje. Ieškantys romantikos, vyksta prie Lekursi pilies, nes būtent iš čia galima pasimėgauti nuostabiais saulėlydžiais.

Vliorė

Vliorė

Albanijos pietvakariuose esantis pakrantės regionas Vliorė nuo seno labiausiai žinomas dėl savo alyvmedžių auginimo. Manoma, kad šiame regione auga apie 300 000 alyvmedžių. Vliorės mieste gausu istorinių įžymybių, tačiau bene garsiausias iš jų yra Albanijos nepriklausomybės paskelbimo pastatas, kuriame Albanija paskelbė nepriklausomybę prieš kiek daugiau nei 100 metų. Šiandien čia stovi paminklas, skirtas šiam svarbiam Albanijos istorijos momentui. Vliorės centre taip pat gausu barų ir restoranų, o norintys tingaus poilsio, gali pasideginti viename iš mieste esančių paplūdimių.

Apolonija

Apolonija

Senovės Graikijos miestas Apolonija kadaise buvo vienas svarbiausių pasaulio miestų, todėl objektą rekomenduojama aplankyti visiems, besidomintiems istorija. VI amžiuje prieš Kristų įkurtą miestą galima rasti Albanijos pietvakariuose, maždaug 30 kilometrų nuo Fierio miesto. Šiandien didžiausio Albanijoje archeologinio parko kalvose išsibarstę įvairūs paminklai ir griuvėsiai, kurie leidžia lankytojams susipažinti su helenizmo ir romėnų laikotarpiais. Vienas įspūdingiausių komplekso objektų – Buleuterionas, datuojamas II amžiuje prieš Kristų. Šiandien jis yra vienas iš senovės Albanijos simbolių. Šis pastatas buvo miesto tarybos būstinė, kurioje rinkdavosi bulė. Buleuterionas kartu su Triumfo arkos griuvėsiais, biblioteka, šventove ir aplinkiniais Odeono laiptais lankytojus nukelia į praeitį.

Škoderis

Škoderis

Didžiausias šiaurės Albanijos miestas Škoderis dažnai laikomas šalies kultūros sostine. Taip yra todėl, kad mieste nuolat vyksta įvairūs renginiai. Nors miesto centras neseniai buvo atnaujintas, tačiau jame vis dar yra išlikę daug gražių senų pastatų ir istorinių vietų, tokių kaip Ebu Beker mečetė ir stačiatikių katedra. Lankomiausias Škoderio objektas – miesto pakraštyje stovinti Rozafos pilis, kurią per šimtmečius valdė ilyrai, venecijiečiai ir osmanai. Tvirtovė stūkso ant 130 metrų aukščio uolos, todėl vaizdai į Škoderį ir jo apylinkes nustebina kiekvieną lankytoją.

Valbonės slėnio nacionalinis parkas

Valbonės slėnio nacionalinis parkas

Valbonės slėnio nacionalinis parkas yra viena nuostabiausių vietų žygiams po Albanijos kalnus. Šis apie 8 tūkstančių hektarų ploto parkas vadinamas Albanijos Alpių „stebuklu“. Keliaujant po parką, lankytojus nustebina įvairūs uolienų dariniai, smailios viršūnės, miškingi slėniai, smaraginės upės bei didingi kriokliai. Valbonės slėnio nacionaliniame parke taip pat gyvena daug laukinių gyvūnų, tokių kaip rudieji lokiai, lūšys, pilkieji vilkai, laukinės ožkos ir daugybė paukščių rūšių. Ši didžiulė nesugadinta vieta puikiai tinka ekoturizmui ir nuostabios Albanijos gamtos įvairovės tyrinėjimams.

Dajti nacionalinis parkas

Dajti nacionalinis parkas

Viena iš geriausių lankytinų vietų Albanijoje yra Dajti nacionalinis parkas, kuris įsikūręs patogioje vietoje, visai šalia Tiranos. Čia daugelis vietinių atvyksta bėgdami nuo miesto šurmulio ir karščio. Norint pakilti į kalną, rekomenduojama pasinaudoti itin greitu ir moderniu funikulieriumi Dajti Ekspres. Parke galima žaisti mini golfą, pajodinėti žirgais, žaisti įvairius žaidimus ir papietauti restorane su panoraminiais vaizdais į apačioje esantį miestą. Nacionaliniame parke taip pat gausu įvairaus sudėtingumo žygių takų.

Beratas

Beratas

Beratas, kuris įsikūręs Albanijos viduryje yra laikomas vienu seniausiu šalies miestu. Dėl unikalios architektūros miestas dar žinomas kaip „Tūkstančio langų miesto” vardu. Čia namai išsidėstę kalno šlaite su daugybe mažų ir gražių langų. Tai vienas gražiausių turtingiausią architektūrą išlaikiusių Albanijos miestų, kuris įrašytas į UNESCO saugomų pasaulio paveldo objektų sąrašą. Čia gausu istorinių paminklų, todėl vaikštant siauromis miesto gatvelėmis, galima išvysti Bizantijos laikų bažnyčias, osmaniškas mečetes, tiltus, Kalos rūmus bei įvairius muziejus. Lankantis mieste, būtina paragauti regioną garsinančių figų ir alyvuogių.

Pogradecis

Pogradecis

Viena iš labiausiai lankomų vietų Albanijoje yra Pogradecio miestas, įsikūręs Ohrido ežero pakrantėje šalies rytuose. Tai giliausias ežeras Balkanų regione, kurio gylis vietomis siekia net 300 m. Pogradecis garsėja turtingu folkloru, o jo lėlių teatro festivalis yra vienas įdomiausių Albanijos turizmo kalendoriaus įvykių. Regione gausu įspūdingų ir savitų gamtos bei istorijos paminklų. Čia galima aplankyti Guri i Kamjes uolą, Švč. Mergelės Marijos (Shën Marenë) bažnyčią bei Žemutinės Selkos karališkuosius kapus. Stulbinantis Drilono nacionalinis parkas yra vos kelios minutės kelio automobiliu nuo Pogradecio. Tai puiki vieta norintiems pailsėti nuo miesto triukšmo, pasimėgauti ramybe bei pasigrožėti nuostabiais vaizdais.

Girokasteris

Girokasteris – tai vienas gražiausių ir turtingiausią architektūrą išlaikiusių Albanijos miestų, kurį būtina aplankyti, keliaujant po šią nuostabią šalį. Miestas įsikūręs snieguotų kalnų viršūnių apsuptyje, Drino slėnyje. Gražus senamiestis mena Osmanų imperijos laikus, nes jame vis dar išlikę apie kelis šimtus XVI – XIX amžiaus, 2 – 3 aukštų akmeninių namų. Virš Senojo miesto turgaus stovi Girokasterio pilis, kuri, kaip manoma, yra antra pagal dydį visuose Balkanuose. Gynybinis kompleksas statytas ne vieną šimtmetį, todėl jame gausu gynybinių bokštų, požeminių tunelių, fortų ir akmenimis grįstų gatvelių bei vaizdingų terasų. Vienos įspūdingiausių vietų pilyje – požeminis Šaltojo karo laikų bunkeris bei Ginkluotės muziejus. Vaikštant po Girokasterį, taip pat verta užsukti į Zekate namą, kuris yra laikomas vienu iš nuostabiausių Osmanų architektūros pavyzdžių mieste. Įvairias ekskursijas galite užsisakyti ČIA.

Butrinto nacionalinis parkas

Butrinto nacionalinis parkas

Butrinto nacionalinis parkas turi daugybę įvairių ekosistemų ir nuostabių archeologinių vietovių. Tai labai populiari turistų lankoma vieta Albanijoje. Daugelis žmonių į parką atvyksta, norėdami pamatyti didingą istorijos ir gamtos derinį. Butrinto nacionalinis parkas apima visą pusiasalį, kurį iš vienos pusės riboja didžiulis Butrinto ežeras, o iš kitos – Vivari kanalas. Vaizdingose parko ​​šlapžemėse, kalvose ir salose gyvena daugiau nei 1200 skirtingų gyvūnų ir augalų rūšių. Pagrindinis visų lankytojų tikslas šiame parke – „Albanijos vizitine kortele“ pristatomas senovės miestas Butrintas, kuriam yra daugiau nei 2500 metų. Mieste galima pamatyti III a. amfiteatrą,  viduramžių bažnyčias, romėniškas maudyklas, Asklepijaus šventyklos liekanas bei kitus įdomius pastatus. Taip pat verta užsukti į Butrinto muziejų, kuriame saugoma daugybė senojo miesto eksponatų.

Krujė

Krujė

Kalnų miestas Krujė įsikūręs šiaurės vakarinėje Albanijos dalyje, 20 kilometrų atstumu nuo sostinės Tiranos. Lankomiausia miesto vieta – Krujės pilyje įkurtas Skanderbego muziejus, kuris skirtas Albanijos nacionaliniam didvyriui Skanderbegui. Jam vadovaujant, turkai net keturis kartus per 25 metų laikotarpį čia patyrė pralaimėjimus ir tik iš penkto karto užėmę tvirtovę numalšino sukilimą. Iš pilies taip pat atsiveria nuostabūs Adrijos jūros vaizdai. Į miestą turistus traukia ne tik gražūs kalnų vaizdai ir Krujės pilis, bet ir vietinių prekeivių turgeliai, skani albaniška virtuvė bei unikalaus etnografijos muziejaus ekspozicijos.

Albanijos paplūdimiai

Albanijos paplūdimiai

Albanijos krištolo skaidrumo ir smulkaus žvyro paplūdimiai traukia poilsiautojus iš viso pasaulio. Dėl Adrijos jūros tinkamo klimato maudynių sezonas Albanijoje prasideda pavasarį ir tęsiasi iki vėlyvo rudens. Albanija turi daug nuostabių paplūdimių, o Dhermi ir Gjipe paplūdimiai turbūt yra patys įspūdingiausi šalyje. Nemaža dalis didžųjų Albanijos paplūdimių dažnai būna perkrauti, todėl jeigu norite pabėgti nuo turistų minios, vykite į atokesnius paplūdimius, kurie nutolę nuo pagrindinių turistinių vietų.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Albanijos klimatas

Albanijai priskiriamos trys klimatinės zonos: Viduržemio pajūrio, kalnų ir vidutinė žemyninė. Vidutinė vasaros mėnesių oro temperatūra 25 ºC. Dienomis paprastai būna 27 ºC – 30 ºC, naktimis 20 ºC – 22 ºC. Geriausias metas keliauti po Albaniją gegužės – rugsėjo mėnesiais. Žiemos aukštikalnėse šaltos, su dažna šlapdriba ir sniegu, vidutinė mėnesių oro temperatūra svyruoja apie 1 ºC. Pakrantės klimato zonoje vyrauja ilgos vasaros, o žiemos būna švelnios.

Kaip nuvykti į Albaniją?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Albaniją nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Albaniją ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Albaniją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Albaniją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį, tai patogiausias keliavimo būdas Albanijoje. Autobusai patogūs ir modernūs, tad jausitės komfortabiliai. Tarp šalies pakrantės miestų galima keliauti keltais, laivais ar katamaranais. Reikalingą transportą savo kelionei iš Tiranos į Duresą ar kitus Albanijos miestus galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Albanijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 15 Eur už parą.

Nakvynė Albanijoje

Albanija ir geriausios šalies lankytinos vietos pritraukia daug turistų kiekvienais metais iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Albanijos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Klajdi Resort & SPA – gerą įvertinimą turintis viešbutis, esantis šalia paplūdimio Duresio kurorte.
Rogner Hotel Tirana – prabangus viešbutis įsikūręs išskirtinėje vietoje, Tiranos centre.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Albanijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Albanijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Albanijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Albanijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Albanijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

4 × 4 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą