+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Savarankiška kelionė po Juodkalniją: ką verta pamatyti ir kiek kainavo kelionė?

Savarankiška kelionė po Juodkalniją

Vasara visada siejasi su atostogomis, todėl jas praleisti reikia turiningai. Šį kartą mūsų savarankiška kelionė nusikėlė į vis labiau populiarėjančią Balkanų šalį – Juodkalniją. Nusprendėme šioje saloje praleisti 10 dienų. Skrydžio bilietus nusipirkome iš Varšuvos su LOT aviakompanija vos už 60 eurų asmeniui į abi puses. Apsistojome Herceg Novi kurorto pakraštyje esančiame puikiame viešbutyje Hotel Perla – Annex su pusryčių ir vakarienės maitinimo tipu. Kelionės tikslas buvo ne tik mėgautis jūra, bet ir pamatyti šalį, todėl atitinkamai susiplanavome kelionę. Vos atvykę, kelias dienas skyrėme poilsiui prie jūros, o tada jau leidomės į kelią. Juodkalnija – nuostabi šalis, turinti labai gražią gamtą, kurią sudaro jūra, kalnai, kanjonai, slėniai, urvai ir ežerai. Kadangi šalis labai kalnuota, todėl kelyje nepaskubėsi.

Išsinuomavę automobilį, pradėjome pažintį su Juodkalnija nuo kurortų, kurių aplankėme net keturis: Budvos, Kotoro, Herceg Novio ir Tivato. Didžiausias ir triukšmingiausias iš jų – Budvos kurortas, pilnas įvairių pramogų ir naktinių linksmybių. Apžiūrėjome kurorto senamiestį, kuris nors ir nedidelis, bet labai jaukus. Pasivaikščiojome siauromis gatvelėmis, kuriose gausu kavinukių ir parduotuvėlių, stabtelėjome prie Mogren pliažo, suvalgėme ledų ir keliavome toliau.

budva juodkalnija
budva juodkalnija
budva juodkalnija
budva juodkalnija

Kitas garsus Juodkalnijos kurortas – Kotoras, kurio senamiestis yra viena iš populiariausių lankytinų vietų šalyje. Viduramžių architektūra, senosios aikštės ir alėjos, senamiestis bei Kotoro įlanka tiesiog užburia. Čia mes išbandėme žygį Kotoro kopėčiomis ir nors buvo labai karšta, tačiau atsiveriantys vaizdai buvo to verti. Šis kelias kadaise jungė Kotorą su karališkąja sostine Cetine. Juo kasdien keliaudavo šeimos, norinčios parduoti savo produkciją Kotoro turguje. Tiesa, viso žygio nepraėjome, bet pakeliui mus lydėjo nuostabūs vaizdai į Kotoro įlanką, kalnus ir senają miesto tvirtovę. Nusileidę žemyn, dar apsilankėme Sveti Tirpun katedroje, apžiūrėjome Sveti Luka ir Sveti Marijos bažnyčias bei užsukome į didžiausią Kotoro aikštę – Trg od oruzja. Žinoma, aplankėme ir  garsąiąją San Giovanni pilį, iš kurios atsiveria panoraminiai Kotoro įlankos vaizdai.

Užsukę į Tivatą, pasivaikščiojome labai gražia „Porto Montenegro“ promenada. Čia radome daug prabangių jachtų, aukščiausios klasės parduotuvių, žalumos ir fontanų, o dauguma kavinių ir restoranų buvo su vaizdu į įlanką. Kadangi čia veikia oro uostas ir šurmuliuoja prabangių jachtų savininkų pamėgtas „Porto Montenegras“, vasaros metu Tivatas sulaukia labai daug poilsiautojų.

Herceg Novi kurorte praleidome daugiausiai laiko, kadangi šalia jo buvome apsistoję. Jame kiekvieną vakarą vaikščiojome promenada, kurioje išsibartę barai, restoranai ir suvenyrų parduotuvės. Dienos metu čia visi mėgaujasi saule ir jūra, o vakare laiką leidžia baruose ir restoranuose.

kotoras
kotoras
kotoras
kotoras
herceg novi

Mums taip pat labai patiko Budvos Rivjeroje esantis XV a. žvejų kaimelis Sveti Stefani,  sujungtas siaura sąsmauka su žemynu. Miestelis išgarsėjo kai buvo paverstas prabangia kurortine zona, o čia atostogaudavo tokie svečiai kaip Marilyn Monroe, Sophia Loren ir kitos Europos bei Holivudo žvaigždės. Nors aplink kaimelį yra keletas visuomenei skirtų paplūdimių, tačiau pats kaimelis atviras tik tiems lankytojams, kurie apsistoja Aman Resort viešbutyje. Mes Sveti Stefani nuostabiu vaizdu grožėjomės ir jį įamžinome iš apžvalgos aikštelių.

Keliavome ir Lovčeno nacionalinio parko serpantinų keliais. Parke norėjome pamatyti populiariausią parko objektą – Njegošo mauzoliejų, esantį Jezerski kalno viršūnėje. 1980 m. iškilęs mauzoliejus buvo pastatytas kunigaikščiui – metropolitui Petrui II Petrovičiui – Njegošui, mylimam juodkalniečių iki šiol. Šalia mauzoliejaus radome keliuką, kuriuo pasiekėme apskritą apžvalgos aikštelę, iš kurios atsivėrė įspūdingi Lovčeno nacionalinio parko vaizdai.

juodkalnija
juodkalnija
juodkalnija
juodkalnija

Atostogų metu taip pat lankėmės Durmitoro nacionaliniame parke, aplankėme Taros upės kanjoną, kuris laikomas vienu įspūdingiausių Europoje ir yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio gamtos paveldo sąrašą, o jo gylis siekia net 1300 m. Pasivaikščiojome Džiurdževiča Taros tiltu, nuo kurio ir grožėjomės kanjonu. Užsukome į Lipskos urvą, kuriame radome stalaktitų su stalagmitais, o iki jo smagiai dardėjome mini traukinuku. Įdomu tai, kad urvą atsitiktinai surado šuo, įkritęs į jį pro skylę ir vėliau iš jo išėjęs.

durmitoro nacionalinis parkas
durmitoro nacionalinis parkas
durmitoro nacionalinis parkas
durmitoro nacionalinis parkas
taros tiltas
taros tiltas
lipskos urvas
lipskos urvas

Užsukome į žavingą Perasto miestelį, įsikūrusį Kotoro įlankos pakrantėje. Miestelio senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, kurį sudaro baroko stiliaus rūmai, katalikų bažnyčios ir cerkvės. Nors gynybinės sienos miestelis neturi, bet jame stūkso net 9 gynybiniai bokštai. Įdomu tai, kad priešais Perastą yra dvi salelės – Sveti Džordžės ir Gospa od Škrpelos. Į pastarąją nuolat kursuoja nedideli laiveliai, kuriais mielai plaukia turistai. Gospa od Škrpela yra vienintelė dirbtinė sala Adrijos jūroje, kuri buvo sukrauta iš uolų, akmenų ir laivų liekanų. Tradicija krauti akmenis aplink salą išlikusi iki šių dienų, todėl kasmet liepos 22 d. apylinkių gyventojai sėda į valteles ir nuplukdo po akmenį į salą.

Tarp aplankytų vietų keliaujant savarankiškai po Juodkalniją buvo ir keli vienuolynai bei tvirtovės. Tokioje nedidelėje šalyje tiek daug visko telpa, kad per 10 dienų tiesiog neįmanoma visko pamatyti, o pamatėme tikrai nemažai. Jeigu norite saulės, kalnų, jūros ir nuotykių – Juodkalnija tam tinkama šalis.

juodkalnija
juodkalnija
cetinė
škadaro ežeras

Nors savarankiška kelionė po Juodkalniją ir nebuvo trumpa, tačiau ji mums nekainavo brangiai. Iš viso bazinis kelionės paketas mums gavosi už ypatingai mažą kainą, tik už 375 eurus vienam asmeniui. Visada keliaujam pigiai ir tą daryti padedam savo klientams.

Pateikiame 7 priežastis, kodėl verta pradėti keliauti savarankiškai ir drąsiai keliaukite ne tik į Juodkalniją, tačiau ir po visą pasaulį. Nežinote nuo ko pradėti planuoti kelionę – kreipkitės į mus ir mes suplanuosime kelionę už jus. Pabaigai keletas nuostabių akimirkų iš mūsų kelionės…

škadaro ežeras
škadaro ežeras
škadaro ežeras
durmitoro nacionalinis parkas
durmitoro nacionalinis parkas
durmitoro nacionalinis parkas

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

twelve + 18 =

Copy link
Powered by Social Snap