+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Mykonos sala

Mykonos sala

Mykonos sala

Mykonos sala turistus vilioja savo nepaprastu gamtos grožiu, nuostabiais paplūdimiais, įdomiomis pramogomis ir naktinėmis linksmybėmis iki paryčių. Legendos pasakoja, jog sala yra sukurta iš negyvų milžinų kūnų, kas dar labiau jai suteikia paslaptingumo šydą. Balto smėlio paplūdimiai skalaujami žydro vandens sukuria tobulų atostogų vaizdą. Norintys aktyvesnio poilsio, gali pasivaikščioti po parduotuves, prisėsti žaviuose restoranėliuose ar baruose, aplankyti meno galerijas ir kitas įdomias salos vietas. Mykonos sala populiari ir tarp užsienio įžymybių, kurios mielai laiką leidžia prabangiose jachtose ar nuostabiuose salos kurortuose. Čia dažnai stabtelėja kruiziniai laivai, kurie atgabena gausybę turistų. Mykonos sala dar dažnai tituluojama vėjų sala, o tai patvirtina čia stovintys 16 malūnų.

Mykonos sala lankytinos vietos

Mažasis Venecijos kvartalas

Mažasis Venecijos kvartalas

Mažasis Venecijos kvartalas – tai nedidelė atkarpa Choros (Mykonos) miestelyje, kurioje nėra barjerų tarp pastatų ir jūros. Bangos skalauja šalia vandens esančių spalvotų namukų, parduotuvių, kavinių ir restoranų šonus. Beveik visi pastatai buvo pastatyti XVI ir XVII amžiuje turtingų jūros pirklių ir kapitonų. Mažasis Venecijos kvartalas įsikūręs vakariniame Choros pakraštyje, netoli Alevkantros paplūdimio. Tai viena geriausių vietų saloje, iš kur vakarais atsiveria pasakiški saulėlydžiai.

Mykonos vėjo malūnai

Mykonos vėjo malūnai

Istoriniai Mykonos salos vėjo malūnai stovi netoli jūros Choros mieste. Pirmieji malūnai buvo pastatyti XVI a. venecijiečių tam, kad juose būtų galima malti grūdus ir juos transportuoti iš salos. Šiandien vėjo malūnai yra istorinės relikvijos ir Mykonos salos simboliai. Tai viena populiariausių lankytinų vietų šioje nuostabioje saloje. Šiuo metu yra išlikę 16 vėjo malūnų, o 7 iš jų stovi ant garsiosios kalvos Choroje.

Panagia Paraportiani bažnyčia

Panagia Paraportiani bažnyčia

Keistos formos Panagia Paraportiani bažnyčia buvo pastatyta XV – XVII a. Ją sudaro pirmame aukšte esančios keturios tarpusavyje sujungtos koplyčios, o penktoji pastatyta ant stogo. Asimetriška bažnyčios forma ir retas architektūros stilių derinys, padarė ją vieną labiausiai fotografuojamų vietų pasaulyje.

Delos sala

Delos sala

Delos sala – tai mitinė vieta, kurioje kadaise gimė dvyniai Artemidė ir Apolonas. Delos sala yra viena svarbiausių mitologinių, istorinių ir archeologinių Graikijos vietų, todėl anksčiau ši sala buvo laikoma šventa vieta ir joje gyveno žmonės. Šiandien ši sala nebegyvenama, tačiau tokios unikalios salos nėra niekur kitur pasaulyje. Nei vienoje kitoje pasaulio saloje nėra tiek daug monumentalių senovės laikų, susijusių su archaikos menu ir helenizmo laikotarpiais eksponatų, kuriuos galite rasti Delo archeologiniame muziejuje po atviru dangumi. Ekskursijas po šią nuostabią salą siūlome užsisakyti internetu iš anksto. 

Elia paplūdimys

Elia paplūdimys

Elia paplūdimys yra ilgiausias ir didžiausias Mykonos saloje, kuris mažiau apkrautas nei kiti paplūdimiai. Tai neoficialus nudistų ir gėjų paplūdimys, tačiau dėl jo ilgumo jame sau vietos randa visi. Nenorintys tingiai gulėti saulėje, čia gali rasti įvairių pramogų. Paplūdimyje veikia restoranai, smuklės ir barai, kuriuose galima paragauti skanių graikiškų patiekalų ar atsigaivinti karštą dieną. Taip pat čia įsikūrę vandens sporto nuomos punktai, kurie siūlo čiuožti vandens slidėmis, paskraidyti parasparniais ar užsiimti burlenčių sportu.

Retumo galerija

Retumo galerija

Retumo galerija buvo įkurta 1995 m. Chora miestelyje. Joje galite tikėtis išvysti žinomų menininkų kūrinius, tačiau jus gali nustebinti ir mažiau žinomi kylantys talentai, kuriuos galerija yra priglaudusi po savo sparnu. Vaikštant po sales jūsų dėmesį patrauks įvairūs paveikslai, skulptūros, fotografijos ir instaliacijos.

Mykonos archeologijos muziejus

Mykonos archeologijos muziejus

Mykonos archeologijos muziejus įkurtas pačioje salos širdyje, Chora miestelyje šalio jūrų uosto. Muziejus garsus didžiule ir išskirtine vazų kolekcija, kuri nustebins kiekvieną lankytoją. Garsiausias eksponatas yra pithos (stiklainis) iš VII a. pr. Kr., su raižiniais vaizduojančiais Trojos užgrobimą. Taip pat muziejuje galima išvysti unikalias skulptūrų, keramikos ir papuošalų kolekcijas, kurios daugiausia surinktos iš Mykonos ir šalia esančių salų.

Mykonos salos paplūdimiai

Mykonos salos paplūdimiai

Auksiniai Mykonos paplūdimiai juosia beveik visą salos pakrantę, todėl išvardinsime tik pagrindinius ir populiariausius. Pietinėje salos pusėje esantis Platys Gialos paplūdimys skirtas šeimoms su vaikais, kuriame įsikūrę daugybė viešbučių. Palei paplūdimį yra gausybė graikų ir italų, ir pigių bei skanių Viduržemio jūros restoranų. Vienas didžiausių – Rojaus paplūdimys patiks tiems, kas mėgsta naktines linksmybes, nes čia įsikūręs didžiausias salos naktinis klubas „Paradise Beach Club“. Ieškantys ramesnės vietelės, gali nukeliauti į šiaurinę salos pusę, kur gražioje įlankoje atrasite Panormos paplūdimį. Taip pat verta užsukti į Agios Sostio paplūdimį, kuriame nėra jokių barų, restoranų, tik ramybę spinduliuojanti aplinka. Kalo Livadi paplūdimys su puikia infrastruktūra patiks šeimoms, nes čia seklu, todėl mažieji galės drąsiai žaisti vandenyje. Pagrindiniuose salos paplūdimiuose galima nardyti, užsiimti banglenčių, parasparnių sportu ir kitomis vandens pramogomis.

Armenistis švyturys

Armenistis švyturys

Armenistis švyturys įsikūręs šiaurės vakarinėje salos dalyje, maždaug 8 km nuo Chora miestelio. 19 metrų aukščio švyturys buvo pastatytas 1891 m ir iki šių dienų vis dar veikia. Iš šios vietos atsiveria nuostabūs apylinkių vaizdai, tačiau jį verta aplankyti ir dėl to, kad pajustumėte salos istoriją ir dvasią. Sprendimą statyti Armenistės švyturį paskatino 1887 m. nuskendęs britų garlaivis „Volta“ šiaurinėje salos pakrantėje. Tame nelaimingame atsitikime žuvo vienuolika žmonių, todėl valdžia ėmėsi priemonių, kad daugiau tokios tragedijos nepasikartotų ir 1891 m. iškilo švyturys, kuris ir šiandien laivams parodo teisingą kelią.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Mykonos salos klimatas

Mykonos salos klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Saloje kritulių būna apie 80 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Mykonos saloje – 18 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 26 °C temperatūra. Lapkritis ir gruodis yra lietingiausi mėnesiai saloje, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šią salą nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Mykonos salą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Mykonos salą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Mykonos salą ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Mykonos salą?

Norėdami keliauti po Mykonos salą galite naudotis autobusais. Jų sistema gerai išvystyta, todėl patogiai pasieksite ir tolimiausius salos kampelius.

Visgi planuojantiems geriau patyrinėti salą, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Graikijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 10 Eur už parą.

Nakvynė Mykonos saloje

Mykonos sala kiekvienais metais pritraukia vis daugiau turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis šios nuostabios salos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Mykonos Beach Hotel – Megali Ammos paplūdimyje įsikūręs geras, kikladų stiliaus viešbučio kompleksas.
Olia Hotel – gerai vertinamas viešbutis, įsikūręs už 200 metrų nuo Mykonos (Choros) miesto uosto.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Mykonos salos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Mykonos salos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių salos vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Mykonos salos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Mykonos salos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to bus galima patogiau apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Mykonos salos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

16 − 15 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą