+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Kazachstanas

Ką pamatyti Kazachstane

Kazachstanas – tai nuostabaus grožio ir neatskleistų galimybių šalis, kuri pasaulyje užima net 9 vietą pagal savo plotą. Kontrastinga gamta, gausybė išteklių ir iškasenų, didingi kalnai, neaprėpiamos stepės ir dykuma – tai tipinis šalies gamtos vaizdas. Miestai vis dar primena sovietinius laikus, nes juose daug Lenino paminklų ir kitų detalių. Įdomu tai, kad valstybė neturi priėjimo prie atviros jūros.

Nursultanas

Sostinė gana modernus miestas, kuriame daugybė stiklinių dangoraižių. Mieste dominuoja šiuolaikinė architektūra su ekstravagantiškais elementais. Nursultanas įsikūręs prie Išimo upės ir buvo pastatytas gynybos tikslais. Miestas garsus kaip pramonės, verslo ir technologijų centras. Sostinėje puikiai praleisite dieną, lankydami įdomias vietas bei bendraudami su ypatingai svetingais ir draugiškais vietiniais.

Lankytinos vietos Nursultane

„Baiterek“ apžvalgos bokštas

Norintys pasigrožėti Astanos panorama, turėtų užsukti į „Baiterek“ apžvalgos bokštą. Tai statinys su stiklo kupolu, kurio aukštis siekia daugiau nei 100 metrų. Auksu tviskanti prabanga, šalia esantis žymusis prezidento Nazurbajevo rankos įspaudas, restoranai, puošnios salės, meno galerijos ir restoranai jums tikrai patiks.

„Baiterek“ apžvalgos bokštas

Hazret Sultan mečetė

Garsiausias ir populiariausias objektas sostinėje – Hazret Sultan mečetė. Tai įspūdingo dydžio maldos namai, kuriuos puošia 4 minaretai, iškylantys iki 63 metrų aukščio. Mečetę šaliai padovanojo Saudo Arabija, kuri iš karto pateko į rekordų knygą. Joje vienu metu gali melstis net 5000 žmonių.

Hazret Sultan mečetė

Taikos rūmai

Tai dar vienas didingas pastatas – pasaulinės taikos simbolis. Trikampiais suskaidyta 62 metrų aukščio piramidė simbolizuoja pagrindines religijas. Ypatingai gražiai piramidė atrodo naktį, kai daugybė žibintų ją apšviečia. Pastato viduje rasite sales, skirtas renginiams ir parodoms, o norintys galės apsipirkti didelėje suvenyrų parduotuvėje.

Taikos rūmai

Nacionalinis Kazachstano muziejus

Muziejus pasakoja šalies ir sostinės istoriją. Jame rasite temines sales, kuriose saugoma daugybė eksponatų, taip pat interaktyvius eksponatus, o auksinėje salėje eksponuojami bronzos amžiaus ornamentai. Savotiška yra paskutinė salė, kurioje eksponuojami šalies prezidento atvaizdai įvairiausiomis formomis. Norintys susipažinti su Kazachstano klajoklių gyvenimu, turėtų užsukti į etnografijos salę.

Nacionalinis Kazachstano muziejus

Prezidento rūmai Ak Orda

Prezidento rūmai tikrai paliks įspūdį. Čia visur regimas marmuras, o mėlyno kupolo viršūnėje esanti auksinė saulė atrodo žavingai.  Aukščiausia rūmų vieta siekia net 80 metrų.

Prezidento rūmai Ak Orda

Kazachstano centrinė koncertų salė

Turkio spalvos, apvalaus dizaino koncertų salė, kuri primena žiedlapio formą, suprojektuota Italijos architektų Manfredi ir Luca Nicoletti. Ją 2009 metais atidarė Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas. Pagrindinė 3500 vietų koncertų salė yra viena iš didžiausių tokio tipo salių pasaulyje, kuri gali talpinti daugybę įvairių renginių – nuo klasikinės iki pop muzikos, nuo baleto iki didelių konferencijų.

Kazachstano centrinė koncertų salė

Lankytinos vietos Almatoje

Almata

Didžiausias Kazachstano miestas yra Almata. Tai gana šaltas miestas, be gražių ir didingų pastatų, tačiau puikiai supažindinantis su kazachų kultūra, jų gyvenimo būdu, papročiais ir tradicijomis. Mieste galima aplankyti Kazachstano centrinį valstybinį muziejų, Panfilovo parką ar Arasano vonias. Žymiausia ir labiausiai lankoma vieta yra Zenkovo katedra, kuri įtraukta tarp aukščiausių pasaulyje medinių pastatų. Geriausia vieta grožėtis miesto panorama – Koktobe kalnas, o vakare čia būna ypatingai gražu. Susipažinti su kazachu menu geriausia Almatos operos ir baleto teatre, kuriame rodoma virš 40 skirtingų meno kūrinių. Mieste taip pat daugybė parkų, kuriais džiaugiasi ne tik vietiniai, bet ir svečiai. Populiariausias yra Pirmojo Prezidento parkas, kuriame rasite fontanus, daugybę gėlynų ir amfiteatrą.

Almatos lankytinos vietos

Lankytinos vietos Kazachstane

Didysis Almatos ežeras

Didysis Almatos ežeras

Almatos pašonėje tyvuliuoja to paties pavadinimo ežeras, apsuptas kalnų. Jis yra maitinamas kalnų upių vandeniu ir naudojamas miesto reikmėms. Didysis Almatos ežeras nėra didelis, tačiau pakankamai gilus, o vanduo šaltas net vasarą. Norintys pamatyti tikrąjį ežero grožį, turėtų pakilti šlaitu aukštyn. Tada atsiveria nuostabūs vaizdai: žydras ežeras, į jį besileidžiantys maži upeliukai, aplinkui žydinčios pienės ir išsibarstę sniego lopinėliai.

Šaryno kanjonas

Šaryno kanjonas

Šalia Kinijos sienos Šaryno upė tekėdama per dideles ir raudonas uolas, suformavo to paties pavadinimo kanjoną. Tai pasakiško grožio vieta, kurios aplenkti neįmanoma lankantis Kazachstane. Šaryno kanjonas yra net 154 kilometrų ilgio ir iki 300 metrų gylio. Čia įrengti pasivaikščiojimo takai, kurie leis jums grožėtis įdomių formų uolienomis. Per kanjoną teka ir kelios upės, kuriomis galima plaukti plaustais, o norintys daugiau adrenalino, gali leistis į turus visureigiais.

Užilės Alatau

Užilės Alatau nacionalinis parkas

Į pietus nuo Almatos miesto yra įsikūręs Užilės Alatau nacionalinis parkas, kurio plotas 2000 km² . Šis didžiulis stačių kalnų, didžiulių miškų, Alpių pievų, ledynų ir ežerų kraštovaizdis yra vienas iš natūraliausių visame šiame regione. Nacionaliniame parke gyvena daugiau nei 300 gyvūnų ir paukščių rūšių, įskaitant sniego leopardus, Vidurinės Azijos lūšis, Tian Šanio ruduosius lokius, Sibiro ibeksus, auksinius erelius ir kitus. Užilės Alatau yra populiarus turistinis objektas, kuriame įsikūręs Šimbulako slidinėjimo kurortas. Čia patiks ne tik žiemos sporto mylėtojams, bet ir dievinantiems gamtą. Aktyviems žygiuotojams parke pritaikyta daug pėsčiųjų takų, kuriais kopiant atsiveria pasakiški vaizdai. Šio parko simbolis – Didysis Almatos ežeras, vienas ryškiausių šalyje, kurio vanduo pereina nuo šviesiai žalios iki turkio mėlynos spalvos.

Tian Šanio kalnai

Tian Šanio kalnai

Jeigu norite pasijausti atsiskyrėliu ir mėgautis visiška ramybe – Tian Šanio kalnai kaip tik jums. Įdomu tai, kad šie kalnai yra mažiausiai lankomi pasaulyje. Tai didžiulis aukštų kalnų, ledynų ir gilių slėnių kraštovaizdis, kuris yra vienas iš nuostabiausių gamtos paminklų pasaulyje. Visa kalnų sritis įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašus.

Altyn Emelio nacionalinis parkas

Altyn Emelio nacionalinis parkas

Altyn Emelio nacionalinis parkas – tai didžiausias Kazachstano nacionalinis parkas, kuriame  gyvena 56 saugomos gyvūnų rūšys ir auga virš 1800 augalų rūšių. Parkas driekiasi tarp Ili upės ir Aktau kalnų, o teritorijoje daugiausiai ploto užima uolos ir dykumos. Taip pat parke rasite du kanjonus – Aktau ir Katutau, kurių grožis lankytojus sužavės nuo pirmos minutės. Parke saugoma ne tik retos augalų ir gyvūnų rūšys, bet ir archeologinės, kultūrinės bei istorinės vertybės. Garsiausia parko vieta – Dainuojančios kopos, kurios vėjo ir smėlio pagalba sukuria specifinį garsą.

Etnografinis hunų kaimas

Etnografinis hunų kaimas

Visai netoli Almatos rasite įsikūrusį etnografinį hunų kaimą. Jame susipažinsite su tradiciniu klajoklišku kazachų gyvenimu. Čia galima paragauti vietinių patiekalų, pasimokyti tradicinių amatų, sudalyvauti įdomiuose žaidimuose ar ritualuose. Norintys gali pajodinėti žirgais, pasigrožėti apylinkių gamta. Turbūt didžiausia atrakcija turistams – praleisti naktį jurtoje.

Nomad

Nomad tvirtovė

Ši tvirtovė buvo pastatyta kaip dekoracija 2005 m. filmui „Nomad“. Komplekse yra keletas unikalių XVIII a. stiliaus pastatų: tai bokštai ir tvirtovės sienos, gyvenamieji kvartalai ir „senovės“ mečetė su minaretais. Tvirtovės teritorijoje įrengta etnografinė stovykla, kurioje periodiškai rengiami renginiai, organizuojami seminarai. Vaikštinėdami po tvirtovę jūs pasijusite taip, lyg būtumėte grįžę kelis šimtmečius atgal.

Kolsajaus ežerų nacionalinis parkas

Kolsajaus ežerų nacionalinis parkas

Pietryčių Kazachstane (10 km nuo sienos su Kirgizija), šiauriniame Tian Šanio kalnų šlaite įsikūręs vienas įstabiausių Kazachstano nacionalinių parkų. Šis parkas dar dažnai vadinamas ,,Tian Šanio perlu” ir garsėja savo magiško grožio trimis ežerais, kuriuose žydrai mėlynas vanduo atspindi sniego kalnus ir tankius pušynus. Garsiausias iš jų – vaizdingasis Kaindy ežeras, kuriame galima išvysti iš vandens kyšančias sausas medžių viršūnes, primenančias kadaise jame buvusį mišką. Gamtos apsauga yra svarbi parko misijos dalis, todėl net 72% teritorijos griežtai saugoma ir tik 13% skirta turizmui ir poilsiui.

Kaindy ežeras

Kaindy ežeras

Vietoj kažkada augusio miško, šiandien beveik 2 kilometrų aukštyje virš jūros lygio tyvuliuoja Kaindy ežeras. Jis susiformavo po žemės drebėjimo, dėl kurio akmenų ir purvo nuošliauža užtvenkė Kaindy upę. Įdomu tai, kad miškas atsidūrė ežero dugne, o jo egzistavimą liudija tik virš vandens kyšančios sausos medžių viršūnės. Po vandeniu esantys medžiai išlikę žali iki šiol dėl šalto ežero vandens. Paskendęs miškas traukia ne tik turistus, bet ir daugybę nardytojų, kuriems gilus ežeras yra tikras iššūkis.

Jesiko ežeras

Jesiko ežeras

Dar vienas itin vaizdingas Kazachstano ežeras, apsuptas neįprastai gražių, žaliuojančių miškų ir gėlių laukų, telkšo 1760 m. aukštyje apie 70 km į rytus nuo Almatos. Jesiko ežeras buvo kažkada labai populiarus, tačiau 1963 m. viskas pasikeitė per kelias valandas, kai didžiulė purvo nuošliauža paskandino beveik visą ežerą ir čia esančius poilsiautojus. Aukų skaičius neoficialiais duomenimis galėjo siekti 2000 – 3000 žmonių. Ant kalno šlaito stovintis kryžius vis dar primena įvykusią tragediją. Atstačius užtvanką ir sutvarkius pakrantes, šiandien ežeras vėl traukia turistus ir poilsiautojus.

Turgeno tarpeklis

Turgeno tarpeklis

Turgeno tarpeklis yra Užilės Alatau nacionalinio parko dalis. Šis gražus tarpeklis – tikras pėsčiųjų rojus, kuriame galima mėgautis gamtos grožiu: tankūs miškai, Alpių pievos, ežerai, karštosios versmės ir 7 įstabaus grožio kriokliai jus lydės kiekvieną akimirką vaikštant po šį nuostabų tarpeklį. Tarpeklyje galima išvysti ramiai vaikštančius lokius, vilkus, elnius ar laukinius šernus.

Šventovė Tamgaly Tas

Tamgaly Tas šventovė

Tai buvusi lauko šventykla, kurioje vyko religiniai ritualai. Ji garsi savo XIV – XVI a. petroglifais (raižiniais) ant uolų, iš viso jų čia yra 18. Šioje vietoje buvo rasta neįtikėtinai gražių Budos ir Burhano (Bodhisattvų) atvaizdų, o urvo viduje esančiuose brėžiniuose galima pamatyti ir Tibeto užrašų. Žmonės seniau į šią vietą atvykdavo norėdami pasisemti energijos ir sustiprinti sveikatą, o budistai melstis ir medituoti.

Asy plynaukštė

Asy plynaukštė

Sakoma, kad jeigu norite pamatyti tikrą klajoklių gyvenimą, tai reikia atvyktį į Asy plynaukštę, kuri yra nutolusi 100 km į rytus nuo Almatos. Ji plyti 2100 – 2800 m aukštyje virš jūros lygio. Lengviausias būdas pasiekti šį nuostabų gamtos turtą yra iš Turgeno tarpeklio. Puikus vaizdas atsivers, kai pasieksite vadinamą „Asy“ perėją. Tai vieta, turinti turtingą ir ilgą istoriją: klajokliai šią plynaukštę naudoja šimtus metų. Įvairios kultūros ir pastatai yra glaudžiai tarpusavyje susiję. Čia galima pamatyti bronzos ar akmens amžiaus dolmenus, aukurus, kurie buvo naudojami šamano ritualuose ir laidotuvių piramides, kurios vis dar laukia, kol jas aptiks archeologai. Kitas Asy plynaukštės traukos objektas – astronomijos observatorija, kuri yra viena didžiausių Kazachstane, o didžiulis jos kupolas matomas iš bet kurio slėnio taško.

Aralo jūra

Aralo jūra

Kazachstano pietuose rasite Aralo jūrą, kurios likimas gana liūdnas. Dar visai neseniai ji buvo didelė ir pilna gyvybės, tačiau dabar tai milžiniškais mastais senkantis vandens telkinys, kuris beveik miręs. Šiandien jūra pasidalinusi į dvi dalis, o nusekusiame krante tūno seni laivai. Aplinkinis dirvožemis labai sūrus, todėl žemdirbystė čia neįmanoma. Tai viena didžiausių ekologinių katastrofų pasaulyje.

Baikonūro kosmodromas

Baikonūro kosmodromas

Didžiausias pasaulyje – Baikonūro kosmodromas yra Kazachstane, tačiau pagal nuomos sutartį priklauso Rusijai. Tai plačiai žinoma vieta, nes būtent iš čia buvo atliktas pirmasis skrydis į kosmosą. Šiandien iš kosmodromo kyla didžioji dalis Rusijos raketų bei kitų šalių raketos. Dėl šio proceso aplinkiniuose rajonuose keičiasi oras, o atsitikus avarijai įvairios dalys ir degalai pasklinda gana toli nuo kosmodromo. Didžiausia problema ta, kad vietiniai visa tą laužą naudoja buityje.

Aktau

Aktau

Tai miestas vakarų Kazachstane, Mangyšlako pusiasalyje, kuris yra vienas iš nedaugelio uostų, turinčių prieigą prie Kaspijos jūros. Turistai atvyksta į Aktau norėdami aplankyti apylinkėse esančius garsius Mangyšlako pusiasalio ir Ustiurto plynaukštės kraštovaizdžius, pamatyti senus gyvenviečių ir architektūros paminklus, pasidžiaugti šio krašto gamtos stebuklais, kurių šiame regione stūkso nemažai. Aktau veikia daug viešbučių ir poilsio namų, nes vasaros metu turistai į miestą atvyksta pasideginti ir pailsėti, kai vandens temperatūra šokteli iki 23 °C – 25 °C.

Šerkalos kalnas

Šerkalos kalnas

Vakarų Kazachstane netoli Šetpės miestelio stūkso legendomis apipintas Šerkalos kalnas, dar vadinamas „Liūto kalnu“. Kalnas stovi dykumos viduryje ir iš vienos pusės primena liūto galvą. Istorikai teigia, kad kalno viršuje kažkada buvo įtvirtintas miestas, kuris tarnavo vietiniams kaip tvirtovė nuo svetimšalių puldinėjimų.

Beket Ata požeminė mečetė

Beket Ata požeminė mečetė

Ši požeminė mečetė yra dvasinis, istorinis ir architektūrinis paminklas, užimantis ypatingą vietą musulmonų pasaulyje. Beket Ata buvo garsus gydytojas, fizikas, vėliau tapęs sufijumi, o mečetėje įkurta jo laidojimo vieta, kuri yra svarbi Kazachstano musulmonų piligrimystės vieta. Sakoma, kad apsilankę šioje požeminėje mečetėje, bus išgydyti nuo visų ligų, jų sielos bus išvalytos. Tai labai unikali vieta, kur galima susitikti su Kazachstano žmonėmis ir susipažinti su jų kasdieniu gyvenimu stepėse.

Ustiurto plynaukštė

Ustiurto plynaukštė

Vaizdinga Ustiurto plynaukštė esanti Kazachstano ir Uzbekistano teritorijoje labai dažnai vadinama siena, atskiriančia Europą nuo Azijos. Jos plotas daugiau nei 200 000 km². Čia jus gali sužavėti ypač gražūs saulėtekiai ir saulėlydžiai, nes kalkakmenių uolos būtent tuo metu nusidažo violetinėmis spalvomis. Plynaukštėje gyvenantys klajokliai augina avis, ožkas ir kupranugarius. Šioje vietovėje galite pamatyti saigas, erelius ir laukinius žirgus.

Tengizo flamingai

Tengizo flamingai

Tengizo ežeras garsus savo milžiniška flamingų populiacija, kurį supa daugybė smulkių ežerėlių. Jis kiekvieno ornitologo svajonė, tačiau sužavėtų ir kiekvieną keliautoją. Ežerą pasiekti nėra lengva, iki jo veda nelygūs ir užžėlę takeliai, tačiau reginys vertas kiekvieno metro. Šalia ežero taip pat yra įkurta  mokslinių stebėjimų bazė, o visa vietovė paskelbta rezervatu.

Karaganda

Karaganda

Šachtininkų miestas yra ketvirtas pagal dydį Kazachstane. Karaganda kaip ir kiti šalies miestai pilni sovietinio palikimo. Nors mieste kasmet gyventojų mažėja, tačiau jis tikrai turi ką parodyti. Karagandoje vyksta įvairūs renginiai, o mieste esantys muziejai jus supažindins su šio krašto istorija bei garsiais žmonėmis. Vaikščiojant siauromis, nelygiomis gatvelėmis tarp niūrių pastatų, pasijusite tarsi grįžę atgal į praeitį.

Karkaralinskas

Karkaralinskas

Karagandos srityje yra dar viena labai graži vieta, kuri įtraukta į UNESCO – Karkaralinskas. Tai vienas iš nacionalinių šalies parkų, kuriame driekiasi stepės, teka upeliai, iškyla nedidelės kalvos, o apylinkėse galite rasti daugiau nei 30 archeologinių vietų. Čia rasite du ežerus – Baceno ir Šaitankolio, kurie pasiekiami vaizdingais takeliais tik pėsčiomis, o netoliese dar galite pamatyti ir Kyzyl Kensh rūmų griuvėsius.

Banaūlo nacionalinis parkas

Banaūlo nacionalinis parkas

Už kelių valandų kelio nuo Karkaralinsko plyti nuostabaus grožio Banaūlo nacionalinis parkas. Dar 1985 m. įkurtas nacionalinis parkas siekia išsaugoti ir atkurti natūralią florą ir fauną, esančią Banaūlo kalnų regione. Parkas žymus ir dėl savo neįprastų formų akmenų, kai kurie iš jų primena įvairius gyvūnus, velnius ir raganas.

Tarazas

Tarazas

Jeigu domitės istorija, tai būtina užsukti į Tarazo miestą. Čia galite atrasti daug paslaptingų vietų iš praėjusio amžiaus. Šis miestas yra vienas populiariausių visame Kazachstane. Jame puikiai išsaugoti dar nuo Šilko kelio Karavansarajaus pastatai, amatų gamintojai, prekybininkų sandėliai ir parduotuvės. Aštuoniolika kilometrų nuo Tarazo, Aisha Bibi kaime, esančiame arti vienas kito, stovi dar du senoviniai architektūros ir istoriniai paminklai, kurie ypač domina tyrinėtojus bei turistus. Tai Babaji – Khatun mauzoliejus, kuris buvo pastatytas XI a. ir Aisha – Bibi mauzoliejus, pastatytas XII a.

Chodža Achmedo Jasavio mauzoliejus

Chodža Achmedo Jasavio mauzoliejus

Šis gražus, tačiau nebaigtas statyti čerpinis mauzoliejus su turkio spalvos kupolu randasi Turkestano mieste. Stogas uždengtas 18 m. pločio plytiniu kupolu, kuris yra didžiausias Vidurinėje Azijoje. Mauzoliejuje, už puošnių medinių durų palaidotas 1166 m. miręs sufijų mistikas ir poetas Chodža Achmedas Jasavis. Pastato viduje galima rasti ir mečetę, kuri yra tapusi svarbiu musulmonų piligrimų traukos centru.

Aristano Babo mauzoliejus

Aristano Babo mauzoliejus

Aristano Babo mauzoliejus yra nutolęs apie 70 km nuo Turkestano miesto, netoli Kogamo ir Otrartobe kaimo. Šiandien tai įžymi piligrimystės vieta. Mauzoliejus buvo pastatytas XIV a. ant pirmojo Chodža Achmedo Jasavio mokytojo Arystano Babo kapo. Dėl žemės drebėjimų pastatas buvo sugriautas keletą kartų ir vėl atstatytas. Didžioji dalis dabartinės struktūros buvo pastatyta pirmame 20-ojo amžiaus dešimtmetyje iš raižytų medinių stulpų. Aplink mauzoliejų yra šimtai kapų, nuo paprastų iki puošnių amžino poilsio vietų, norinčių būti arčiau Aristano Babo.

Senovinis Saurano miestas

Senovinis Saurano miestas

Apie 45 km į šiaurės vakarus nuo Turkestano, palei kelią į Kyzylordą galite atrasti vieną autentiškiausių vietų Kazachstane. Sauranas kažkada buvo didžiausias Kazachstano miestas ir vienas iš pagrindinių Šilko kelio miestų. Vykstantys karai ir sausros privertė jį tuštėti, dėl ko Sauranas išnyko visiškai iš žemėlapio ir šiai dienai galima pamatyti tik gerai išsilaikiusius didingo miesto griuvėsius.

Balchašo ežeras

Balchašo ežeras

Tai penkioliktas pagal dydį pasaulio ežeras, kuris telkšo tarp Almatos ir sostinės Nursultano, rytinėje šalies dalyje. Apsuptas gražių kalnų ir stačių skardžių, kurie sukuria nuostabius kraštovaizdžius, ežeras pritraukia daug turistų kiekvienais metais. Šiuo metu gamtosaugos organizacijoms didelį susirūpinimą kelia tai, kad Balchašo ežeras teršiamas dėl didėjančios urbanizacijos ir industrijos. Taip pat dėl intensyvios žvejybos ežere nyksta kai kurios žuvų rūšys.

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Kazachstano klimatas

Kazachstano klimatas yra itin kontrastingas. Šalis patenka į keletą klimato zonų: žiemos yra šaltos, o vasaros karštos. Šilčiausias mėnuo yra liepos mėn. (rugpjūčio mėn. kalnų regionuose). Vasarą temperatūra dažnai viršija 30 °C, o žiemos vidurkis yra apie 20 °C šalčio. Tačiau sezoninė temperatūra skiriasi priklausomai nuo regiono. Šiaurėje per metus iškrenta iki 300 mm kritulių, centrinėse srityse, dykumose apie 100 mm, o kalnų šlaituose iki 1600 mm. Geriausias laikas keliauti po Kazachstaną yra pavasaris (nuo balandžio iki birželio) arba ruduo (nuo rugsėjo iki spalio), kai temperatūra yra švelni ir maloni.

Kaip nuvykti į Kazachstaną?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Kazachstaną nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti į Kazachstaną ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: skrydžiai, ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Kazachstaną?

Viešojo transporto infrastruktūra Kazachstane nėra puikiai išvystyta, kartais gali prireikti kantrybės, nes tvarkos šioje šalyje trūksta. Po šalį patogiausia keliauti lėktuvais. Visuose pagrindiniuose miestuose yra oro uostai, iš kurių reguliariai vyksta skrydžiai į kitus miestus. Po Kazachstaną taip pat galima keliauti autobusais, nebrangiais mikroautobusais ar traukiniais. Pastarieji turi labai platų tinklą ir yra populiariausia transporto priemonė, tačiau jie labai lėti ir seni, išskyrus liniją Nursultanas – Almata, kur kursuoja greitasis traukinys.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, tačiau vertėtų žinoti, kad vairuotojai dažniausiai vairuoja nesilaikydami kelių eismo taisyklių, todėl būkite pasiruošę iššūkiams. Dėl prastos kelių būklės rekomenduojame nuomotis tik visureigį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Kazachstane, turite būti ne jaunesni kaip 23 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 36 Eur už parą.

Nakvynė Kazachstane

Kazachstanas yra populiari atostogų vieta tarp turistų iš viso pasaulio, nes šalies lankytinos vietos nustebina kiekvieną. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau miesto centro, tuo jis bus brangesnis. Įvairius nakvynės variantus galite peržiūrėti per Booking.com

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Kazachstano žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Kazachstano žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Kazachstano žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Kazachstano žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Kazachstano žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Kambodžoje

Kambodža

Kambodža – tai nuostabi šalis kiekvienam, kuris trokšta aštrių pojūčių, kvapą gniaužiančių šventyklų, ,,kitokių” paplūdimių ir nebijančių akis badančio skurdo. Ši šalis turės kuom jus nustebinti.

Šardža lankytinos vietos

Šardža

Šardža – griežčiausias islamiškas miestas Jungtinių Arabų Emyratuose, kuris nuo Dubajaus nutolęs apie 10 kilometrų. Šiame mieste labiausiai laikomasi Korano ir uždraustas alkoholis.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis

Omanas Ką pamatyti lankytinos vietos

Omanas

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl čia išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi.

Ką pamatyti Vietname

Vietnamas

Tai Pietryčių Azijos perlas, turintis nuostabaus grožio gamtą, draugiškus vietinius gyventojus ir fantastišką virtuvę. Šalyje itin saugomos ir vertinamos tradicijos.

Ką pamatyti Gruzijoje

Gruzija

Gruzijos vardas pirmiausiai asocijuojasi su Kaukazo kalnais ir gruzinišku vynu. Šalis turtinga vienuolynais, bažnyčiomis, gražia gamta ir ypač svetingais vietiniais.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

16 − 7 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą