+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Boholio sala

Boholio sala

Boholio sala

Boholio sala garsi savo šokoladinėmis kalvomis, kurios yra vienas didžiausių traukos objektų Filipinuose. Tai daugiau nei 1200 beveik vienodos formos kalvų, apaugusių žole, kurios sausuoju laikotarpiu įgauna rudą atspalvį. Saloje puikiai suderintas gamtos grožis su žmogaus sukurta architektūra. Čia galima leistis į džiunglių žygius, susipažinti su kolonijine architektūra, išbandyti nardymą, atskleisiantį povandeninio pasaulio stebuklus ar tiesiog tingiai praleisti laiką paplūdimyje, besilepinant saulės ir vandens malonumais. Norintys gali leistis į populiarią tarp turistų ekskursiją – delfinų ir banginių stebėjimą. Boholio sala žavi ir unikali savo kultūra bei gamtos grožiu, nes turizmas čia dar tik skleidžiasi.

Boholio sala lankytinos vietos

Šokolado kalvos

Šokolado kalvos

Šokolado kalvos yra populiariausias turistų traukos objektas Boholio saloje. Pamačius jas nesunku suprasti kodėl 50 kvadratinių kilometrų teritorijoje, stūkso daugiau nei 1200 kalvų. Sausuoju metų laiku šios kalvos įgauna šokolado spalvą, todėl išskirtinės formos kalvos ir pavadintos Šokoladinėmis. Drėgnuoju sezono metu kalvos lankytojus žavi sodriai žaliomis spalvomis. Pagrindinė vieta, iš kurios galima geriausiai apžiūrėti Šokolado kalvas, yra Carmen mieste, kur ant aukščiausios rajono kalvos yra įrengta apžvalgos aikštelė. Ekskursijas prie Šokoladinių kalvų galite užsisakyti internetu iš anksto ČIA.

Boholio drugelių konservatorija

Boholio drugelių konservatorija

Boholio drugelių konservatorija saugo ir tyrinėja įvairiausius skirtingų rūšių drugelius. Vaikščiodami gamtos taku, kuris apaugęs medžiais ir atogrąžų augalais, galėsite stebėti pačias žymiausias, rečiausias ir gražiausias drugelių rūšis. Konservatorija taip pat turi lankytojų centrą, kuriame eksponuojamos drugelių ir vabzdžių kolekcijos. Pastate rengiamos parodos, kurios periodiškai keičiamos. Jeigu išalksite, galėsite užsukti į vietoje esantį restoraną ir paragauti išskirtinių patiekalų.

Pakabinamas bambuko tiltas

Pakabinamas bambuko tiltas

Pakabinamas bambuko tiltas, kertantis Sipatano upę, yra dar vienas įdomus turistų traukos objektas. Iš pradžių šis tiltas buvo pagamintas naudojant tik bambuką ir virvę, o šiandien jis sutvirtintas plieniniais kabeliais, suteikiančiais jam papildomo saugumo ir stabilumo. Bambuko tiltas driekiasi apie 40 metrų ir iš jo atsiveria puikus vaizdas į smaragdinę Sipatano upę. Perėjus tiltą rasite mažų parduotuvėlių, kuriose prekiaujama suvenyrais, šaltais gėrimais ir užkandžiais.

Tarsyrų centras

Tarsyrų centras

Tarsyrai – tai mažiausi ir seniausi pasaulio primatai, kuriuos galite apžiūrėti saloje esančiame Tarsyrų centre. Šie maži ir pūkuoti padarėliai, kurie gyvena žemėje daugiau nei 45 mln. metų, veisiasi tik pietryčių Azijos salose. Jie gali nušokti apie du metrus, o jų didžiulės akys yra didesnės už smegenis. Tarsyrai dažniausiai medžioja įvairius vabzdžius, varles, driežus ar nedidelius paukščius. Kadangi šie gyvūnai labai saugomi, todėl lankytojams skirtas tik vienas hektaras iš bendro 10 ha ploto. Fotografuoti juos galima (be blykstės), tačiau liesti šiuos gyvūnėlius yra griežtai draudžiama. Tarsyrai itin paklausūs ir brakonierių tarpe, todėl Filipinų Tarsyrų organizacija, kuriai ir priklauso šis centras, deda visas pastangas, kad šie nykstantys gyvūnai vėl suklestėtų. Ekskursijas į Tarsyrų centrą galite užsisakyti internetu iš anksto ČIA.

Šv. Juozapo katedra

Šv. Juozapo katedra

Šv. Juozapo katedra yra viena didžiausių Tagbilarano didmiestyje ir vietinių gyventojų dažniausiai lankoma per sekmadienio mišias. Kaip ir daugelyje miesto istorinių statinių, šioje katedroje vis dar galite išvysti kai kurias sienos dalis, kurios pagamintos iš koralų. Nors ir buvo atlikta keletas renovacijų, tačiau bažnyčia sugebėjo išlaikyti savo autentišką vientisumą. Viduje dėmesį labiausiai traukia pagrindinis altorius, kuris elegantiškai dekoruotas puošniais aukso piešiniais, vaizduojančiais Senojo Testamento laikų simbolius.

Baclayono bažnyčia

Baklajono bažnyčia

Baklajono bažnyčia, dar vadinama Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia, yra seniausia krikščionių šventovė Boholio saloje. Ji buvo pastatya 1595 m. ir oficialiai paskelbta Nacionalinės kultūros lobiu. Tūkstančius turistų kiekvienais metais pritraukianti bažnyčia labiausiai lankytojus žavi savo fasadu, kuris yra pastatytas iš koralų, surištų skiediniu, sumaišytu iš kiaušinio baltymo. Nors per tiek šimtmečių ją bandė paveikti vėjai, taifūnai ir žemės drebėjimai, tačiau bažnyčiai pavyko atsilaikyti ir šiandien ji vis dar džiugina lankytojus. Šalia bažnyčios yra įsikūręs ir Baklajono parapijos muziejus, kurio relikvijos sužavi kiekvieną lankytoją.

Panglao sala

Panglao sala

Panglao sala – tai populiariausia turistų lankytina vieta Boholio saloje. Apsilankius čia, jūsų laukia pasakiški balto smėlio paplūdimiai, žydros pakrantės ir nuostabūs saulėlydžiai. Saloje įsikūrę šimtai kurortų, viešbučių ir restoranų. Aktyvesnių pramogų ieškotojai, gali leistis į nuotykius po povandeninį pasaulį ar šokinėti nuo įspūdingų uolų. Iš salos labai lengva pasiekti Šokoladines kalvas ar kitas garsiausias salos vietas.

Kruizas Loboko upe

Kruizas Loboko upe

Viena iš populiariausių vietų Boholio saloje yra Loboko upė, kurioje galima apsilankyti plaukiojančiame restorane su švedišku stalu ir mėgautis kruizu upe. Šis laivelis ne tik paplukdys jus upe, tačiau kruizo metu pamatysite ir trumpą vietinės bendruomenės kultūrinį pasirodymą. Tai puikus būdas geriau susipažinti su Boholio salos gyventojais, jų kultūra ir tradicijomis. Jeigu būsite apsistoję Panglao saloje, tai Lobako kaimelį lengvai pasieksite per valandą automobiliu. Kruizą Loboko upe galite užsisakyti ČIA.

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Boholio salos klimatas

Boholio salos klimatas yra tropinis, todėl čia vyrauja karštas ir drėgnas oras. Saloje kritulių būna apie 160 dienų per metus, o sausio mėnuo yra pats sausiausias. Vidutinė metinė temperatūra saloje – 27 °C. Boholio sala turi du sezonus: lietingąjį, kuris trunka nuo birželio iki spalio ir sausąjį, trunkantį nuo lapkričio iki gegužės. Pats geriausias metas keliauti po šią salą nuo lapkričio vidurio iki balandžio pradžios, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Boholio salą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Boholio salą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Žiemos metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti į Boholio salą ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės maršrutą.

Planuojantiems daugiau laiko praleisti Filipinuose, siūlome užsisakyti mūsų sudarytą 21 dienos autorinį kelionių maršrutą, kurio dėka patogiai ir greitai aplankysite pagrindines Filipinų vietas. Paruošto PDF failo dėka sutaupysite ne tik daug brangaus laiko, tačiau ir pinigų. Užsakius šį maršrutą, gausite:

 • Keliavimo maršrutu eiliškumą

 • Informaciją kaip nuvykti iš taško A į tašką B

 • Dienos kelionės žemėlapius

 • Trumpus lankytinų vietų aprašymus

 • Rekomenduojamas nakvynės vietas

 • Ekskursijų ir pramogų pasiūlymus

 • Įvairius mūsų patarimus

 • Nemokamą konsultaciją plano klausimais

Kaip keliauti po Boholio salą?

Viešojo transporto infrastruktūra Filipinuose nėra gerai išvystyta, todėl dažniausiai po salas geriausia keliauti nuomojantis motociklus arba motorolerius. Taip pat galite naudotis autobusų paslaugomis, jų tinklas regionuose gerai išvystytas, todėl neturėtų kilti problemų norint pasiekti pačias svarbiausias lankytinas vietas. Norėdami persikelti iš vienos salos į kitą, plaukite keltais arba greitaeigiais kateriais. Reikalingą transportą savo kelionei iš Cebu ar kitų Filipinų vietų į Boholio salą, galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Nakvynė Boholio saloje

Boholio sala kiekvienais metais pritraukia nemažai turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis šios nuostabios salos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Bohol Garden Homes – geri užmiesčio svečių namai, esantys Panglao saloje.
Blue Planet Panglao – labai gerai vertinamas viešbutis, įsikūręs taip pat įspūdingoje Panglao saloje.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

 • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
 • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
 • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
 • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
 • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
 • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Boholio salos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Boholio salos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių salos vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Boholio salos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Boholio salos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Boholio salos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

sixteen + 6 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą