+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Gruzija

Ką pamatyti Gruzijoje

Gruzijos vardas pirmiausiai asocijuojasi su Kaukazo kalnais ir gruzinišku vynu. Šalis turtinga vienuolynais, bažnyčiomis, mineraliniu vandeniu, gražia gamta ir ypač svetingais vietiniais. Čia rasite ne tik ramų poilsį pajūryje, bet ir puikiai praleisite laiką slidinėdami ar pasirinkę kvapą gniaužiančius žygius į kalnus. Gruzija tarsi jungiamoji grandis tarp Azijos ir Europos žemynų.

Daugiau informacijos apie šalį galite rasti čia

Tbilisis (Tbilisi)

Gruzijos sostinė Tbilisis yra pilnas kontrastų, nes šalia naujų modernių pastatų rasite ir medinių istorinių namukų, raižytais gražiais balkonais. Didžioji dalis lankytinų vietų yra sutelkta nedideliame plote, tačiau būtinai pasivaikščiokite po visą miestą. Siauros gatvelės, malonūs ir draugiški vietiniai, bei skanūs gruziniški patiekalai sukuria ypatingą miesto aurą.

Daugiau informacijos apie sostinę galite rasti čia

Lankytinos vietos Tbilisyje

Senamiestis (Old Town)

Sostinės senamiestis yra tikrasis gruziniško gyvenimo atspindys. Jis kažkada buvo aptvertas siena, kurios šiai dienai yra išlikusi tik labai maža dalis. Čia rasite daugybę lankytinų objektų: Šv. Jurgio cerkvę, Menų muziejų, Sioni katedrą,  Narikalos tvirtovę ir kitus. Labai smagu pasivaikščioti tarp šimtamečių namų, kurie mena gilią senovę ar prisėsti poilsiui cerkvių kiemeliuose.

Tbilisio senamiestis

Švenčiausios Trejybės katedra (Georgian Orthodox Church)

Ši katedra yra stačiatikių tikėjimo simbolis. Ji pastatyta visai neseniai, tačiau pamilta tiek vietinių, tiek turistų. Tai didžiausia gruziniško stiliaus bažnyčia visoje Kaukazo srityje. Katedrą puošia paauksuotas kupolas, mozaikos, o viduje saugomi vertingi meno kūriniai.

Švenčiausios Trejybės katedra

Zoologijos sodas (Tbilisi Zoo)

Kokia sostinė be zoologijos sodo. Tbilisis jį taip pat turi ir jis yra įsikūręs strategiškai labai geroje vietoje, todėl lankytojų čia niekada netrūksta. Zoologijos sodas miesto gyventojus ir svečius džiugina daugybe gyvūnų rūšių ir jis veikia ištisus metus. Populiariausi sodo gyventojai yra drambliai, kurie sutraukia daugiausiai smalsuolių.

Zoologijos sodas

Sieros pirtys (Sulfur Baths)

Tai vienas iš maloniausių lankytinų objektų. Šių pirčių istorija siekia net 700 metų. Čia sieros prisotintame vandenyje ne tik kūnas pasveiks, bet ir siela atsigaus. Norintys taip pat gali pasimėgauti čia esančiomis SPA procedūromis. Tai labai įdomi patirtis, kurią rekomenduojame išbandyti.

Sieros pirtys

Narikala tvirtovė (Narikala Fortress)

Tai pirmasis objektas, kurį reikėtų aplankyti Tbilisyje. Nuo čia prasideda sostinės istorija. Narikala tvirtovė buvo pastatyta dar IV amžiuje ir tai buvo kertinis taškas, nuo kurio prasidėjo miesto statyba. Šiandien iš kažkada buvusios tvirtovės likę tik griuvėsiai, tačiau įspūdis dėl to nesumažėja. Narikala stovi aukštai ant kalno, nuo kurio galima pasigrožėti nuostabiais miesto vaizdais. Šalia tvirtovės rasite ir dar vieną žavų objektą – Šv. Nikolajaus šventyklą. Jos sienas puošia Biblijos motyvai ir Gruzijos istorijos piešiniai.

Narikala tvirtovė

Nacionalinis botanikos sodas (National Botanical Garden of Georgia)

Šalia kalnų, miesto centre yra įsikūręs didžiulis Nacionalinis botanikos sodas, kuris tikrai patiks gamtos mylėtojams. Čia auga daugybė medžių iš įvairių žemės kampelių, teka upė, šniokščia krioklys. Būtent pastarasis, kurį galima surasti po vienu iš trijų upės tiltų ir sulaukia daugiausiai lankytojų dėmesio.

Nacionalinis botanikos sodas

Taikos tiltas (The Bridge of Peace)

Dar vienas įdomus objektas, kurį verta aplankyti atvykus į Tbilisį yra Taikos tiltas. Jis tarsi sujungia praeitį su dabartimi. Tiltas skirtas pėstiesiems, todėl neskubant galima pasigrožėti ne tik jo architektūra, bet ir nuo jo atsiveriančiais vaizdais. Naktį tiltas yra apšviečiamas ir atrodo dar įspūdingiau.

Taikos tiltas

Sioni katedra (Sioni Cathedral)

Tai yra viena iš daugelio Gruzijoje esančių katedrų, ją galima rasti Tbilisio senamiestyje. Sioni katedros istorija nėra labai maloni, nes ji buvo ne kartą sugriauta ir vėl atstatyta. Katedra mažai dekoruota, tačiau viena iš sienų yra meniškai papuošta garsaus Gruzijos menininko Levano Tsutskiridzės.

Sioni katedra

Keltuvų trasa (Cable Car)

Ši keltuvų trasa yra nauja pramoga Gruzijoje, tačiau jau pamėgta visų turistų. Trasoje yra 7 modernios ir saugios kabinos. Visos jos yra stiklinės, kas suteikia galimybę grožėtis Tbilisio panorama nevaržomai iš visų pusių. Aukščiausias keltuvų trasos taškas yra 90 metrų aukštyje.

Keltuvų trasa

Nori keliauti pigiau ir ieškai išskirtinės informacijos? Nedvejok ir tapk mūsų Klubo nariu!

Lankytinos vietos Gruzijoje

Tušetijos nacionalinis parkas

Tušetijos nacionalinis parkas (National Park of Tusheti)

Didžiausias nacionalinis parkas Gruzijoje yra Tušetijos, kurį sudaro magiški kalnai ir nuostabūs slėniai. Parkas yra mažai paliestas civilizacijos, kas suteikia dar daugiau žavesio, o jo slėniuose išsibarstę namukai, kuriuose įsikūrę vietiniai. Tušetijos nacionalinio parko laukinė gamta ir architektūriniai paminklai patiks kiekvienam atvykėliui. Deja, šis nuostabus pasaulio kampelis pasiekiamas tik 3 – 4 mėnesius per metus.

David Garedži

David Garedži (David Garedzi)

Šis vienuolynas yra labiausiai žinomas šalyje, kurį galima rasti visai šalia Azerbaidžano sienos. Jį sudaro visas kompleksas pastatų, kuriame yra net 15 vienuolynų, iš kurių pagrindinis yra Lavra. Vienuolynų kompleksas buvo įkurtas labai gražioje kalnuotoje vietoje dar VI amžiuje. Čia rasite ne tik šventas vietas, bet ir gyvenamuosius namus.

Vardzia vienuolynas

Vardzia vienuolynas (Vardzia Monastery)

Tai paslaptingiausia ir viena lankomiausių Gruzijos vietų. Vardzia vienuolynas – miestas buvo iškaltas XII–XIII a. čia esančiose uolose. Jis buvo pastatytas kaip apsauginė gyventojų tvirtovė, kurio paskirtis vėliau pasikeitė į vienuolyną. Miestą sudaro virš 3000 olų, kurios tarpusavyje sujungtos kanalais, kas sudaro ištisą požeminį labirintą, o jo sienas puošia antikiniai meno kūriniai ir senovinės freskos.  Deja, dalis vienuolyno per žemės drebėjimą buvo sunaikinta.

Mestija

Mestija (Mestia)

Vaizdingoje kalnuotoje vietoje yra įsikūręs miestelis Mestija. Jame galima aplankyti istorijos ir etnografijos muziejus, kur turėsite galimybę susipažinti su gruzinų buitimi. Norintys gali kopti į šalia esantį Ušbo kalną arba užsukti į Ušguli kaimą. Šis kaimas yra ypatingas tuom, kad jis yra aukščiausias Europoje esantis kaimas virš jūros lygio.

Ušgulis

Ušgulis (Ushguli)

Kaimelis garsus savo vieta, mat jis įsikūręs kalnuose, 2200 metrų virš jūros lygio. Jis tituluojamas aukščiausiai esančiu kaimeliu Europoje. Ušguliui ypatingo žavesio suteikia akmeniniai nameliai ir jį supanti gamta, dėl to kaimelis atrodo įspūdingai. Įdomu tai, kad net 6 mėnesius apylinkės būna padengtos sniegu. Kaimelyje yra mokykla ir Dievo Motinos cerkvė.

Mccheta

Mccheta (Mtskheta)

Tai yra senoji Gruzijos sostinė ir vienas seniausių šalies miestų. Mažas, gražus miestelis, turintis net tris garsius objektus, kurie pritraukia daugybę turistų iš viso pasaulio. Jame būtina aplankyti Sveticchoveli katedrą ir šalia esantį Džvario vienuolyną, kurie yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašus. Sveticchoveli katedra yra pats svarbiausias religinis objektas, nes nuo čia prasidėjo krikščionybės kelias Gruzijoje.

Batumis

Batumis (Batumi)

Populiariausias Gruzijos miestas yra Batumis. Tai kurortas, įsikūręs Juodosios jūros pakrantėje ir kasmet pritraukiantis vis daugiau turistų. Jame pamatysite visiškai kitokią Gruziją, kuri pasipuošusi moderniais pastatais ir išpuoselėta aplinka. Atvykę čia turi galimybę pasidžiaugti puikiu oru ir šilta jūra, pasivaikščioti vaizdinga pakrante, pasigrožėti šokančiais fontanais, aplankyti šimtametį botanikos sodą ar užsukti į delfinariumą – okeanariumą. Būtina stabtelėti prie garsiųjų Trump Tower bokštų, pakilti į įdomų 130 metrų metalinį statinį – Abėcėlę, esantį Stebuklų parke, bei nusifotografuoti temstant prie besibučiuojančios skulptūros.

Bakurianis

Bakurianis (Bakuriani)

Dar vienas Gruzijos slidinėjimo kurortas, įsikūręs Kaukazo kalnuose – Bakurianis. Kažkada tai buvo žiemos sporto treniruočių bazė, o šiandien tai populiarus kurortas. Čia įrengtos net kelių lygių trasos, yra net 8 keltuvai, vyksta naktinis slidinėjimas, galima pasivažinėti sniegomobiliais, čiuožti pačiūžomis ar kitaip pramogauti. Slidinėjimo sezonas trunka nuo gruodžio iki kovo mėnesio. Kurortas turi ką pasiūlyti turistams ir vasarą. Čia rasite vaikų parkus, trekingo kalnų takelius, dviračių ir žirgų nuomos punktus, alpinizmui skirtas vietas ar turistines išvykas prie ežerų su palapinėmis.

Goris

Goris (Gori)

Šiame Gruzijos mieste gimė garsusis Stalinas. Miestas įsikūręs dviejų upių santakoje, centrinėje Gruzijos dalyje. Jame veikia Jozifo Stalino muziejus, kuris primena niūrų kalėjimą.  Įdomu tai, kad miestas iki pat 2008 m. buvo okupuotas rusų. Būnant Goryje taip pat galima aplankyti Gorio pilies liekanas, esančias ant kalvos, o visai netoli miesto galima užsukti ir į Upliscichę – miestelį olose.

Gergeti Švenčiausios Trejybės bažnyčia

Gergeti Švenčiausios Trejybės bažnyčia (Gergeti Trinity Church)

Viena įspūdingiausių Gruzijos bažnyčių yra Gergeti Švenčiausios Trejybės bažnyčia. Ji pastatyta 2170 metrų aukštyje Kaukazo kalnuose, šalia Kazbeko kalno. Bažnyčią pasiekti nėra lengva, nes iki jos reikia kopti 3 valandas į kalną, bet pasiekę tikslą, jūs liksite sužavėti, nes jums atsivers nuostabūs kalnų vaizdai, kurių ilgai nepamiršite. Švenčiausios Trejybės bažnyčioje kažkada buvo saugomos Mcchetos brangenybės ir  Šv. Ninos kryžius.

Kutaisis

Kutaisis (Kutaisi)

Kutaisis yra vienas seniausių miestų visame pasaulyje ir antras pagal dydį Gruzijoje. Miestas nėra labai šiuolaikiškas, tačiau tikrai įdomus. Čia yra daugybė lankytinų objektų, todėl nuobodu nebus. Galima apžiūrėti Bagrato katedros griuvėsius, Gegučio rūmus, užsukti į Gelačio vienuolyną, Monarchų rezidenciją ar Motsametos bažnyčią. Pavargus nuo miesto, siūlome nuvykti į Sataplijos urvą, kur turėsite galimybę pasigrožėti stalaktitais, stalagmitais ir pamatyti dinozaurų pėdsakus.

Boržomis

Boržomis (Borjomi)

Visi žino populiarų mineralinį vandenį ,,Borjomi“, kurio gimtinė yra Boržomio miestelis. Tai Gruzijos kurortas, įsikūręs Kuros upės slėnyje, ramioje ir gražioje vietoje. Kurorto zona pritaikyta poilsiui ir sveikatos stiprinimui. Čia rasite Mineralinio vandens parką, daugybę SPA, atrakcionų ir baseinų, nacionalinį parką bei Mtsvane vienuolyną. Norintys pasigrožėti aplinkinėmis panoramomis, gali keltuvu pasikelti į šalia esantį kalną. Čia stovi žymioji ,,Borjomi“ gamykla, iš kurios mineralinis vanduo iškeliauja po visą pasaulį.

Signachis

Signachis (Sighnaghi)

Tai meilės miesto titulą turintis miestelis. Čia santuokų rūmai dirba visą parą. Mažas Signachis miestelis, įsikūręs ant kalvos Gruzijos rytuose apsuptas granatų giraičių. Miestelio architektūra unikali, čia viduramžių mediniai pastatai išsaugoję savo autentiškumą iki šių dienų. Signachio pažiba yra XVII amžiaus tvirtovės griuvėsiai su bokštais. Miestelis garsus vyno gamyba, siuvimo fabriku ir turi net vyno festivalį, vykstantį kiekvienais metais spalio mėnesį.

Stepantsminda

Stepantsminda (Kazbegi)

Ši nuostabaus grožio vietovė, pasiekiama tik buvusiu Karo keliu. Jo apylinkėse stūkso trečias pagal dydį Gruzijoje Kazbeko kalnas, kurio viršūnę puošia ledo sluoksnis. Tai  ugnikalnis, iškilęs iki 5047 metrų aukščio ir puikiai tinkantis alpinizmui, nors įveikiamas tik fiziškai stipriems turistams. Pačio miestelio architektūra yra sovietmečio palikimas, tačiau iš čia atsiveria pasakiški vaizdai. Taip pat keliaudami po čia esančias apylinkes galite grožėtis Darjalo tarpekliu, bei užsukti į 2170 metrų aukštyje stovinčią Gergeti Švenčiausios Trejybės bažnyčią.

Upliscichė

Upliscichė (Uplistsikhe)

Rytinėje Gruzijos dalyje rasite paslaptingąją Upliscichę. Tai labai senas akmeninis miestas urve, kuriame gyvenimas virė dar 1000-aisiais m. pr. Kr. Čia uolose veikė kepykla, vaistinė, buvo įkurti namai, amfiteatras, turgus, vandens kanalai bei kalėjimas ir viskas buvo sujungta tuneliais. Iš viso čia suskaičiuojama net 700 urvų, tačiau turistai gali aplankyti tik 270 iš jų.

Rabati pilis

Rabati pilis (Rabati Castle)

Tai XIII amžiaus tvirtovė, kuri šiuo metu yra atstatyta ir pritaikyta turizmui. Pilies komplekse yra viešbutis, visų tikėjimų bažnyčios, Gruzijos istorijos muziejus, kavinė, suvenyrų krautuvėlės ir informacijos centras. Muziejuje taip pat saugoma daug įdomių eksponatų, pasakojančių Gruzijos istoriją.

Martvilio kanjonas

Martvilio kanjonas (Martvili Canyon)

Šis gražusis kanjonas yra vakarinėje Gruzijos dalyje. Jis sudarytas iš dviejų dalių: aukštutinės ir žemutinės dalies. Kanjonas susiformavęs Abašos upėje ir tęsiasi apie 2,5 kilometro. Juo geriausia grožėtis plaukiant laiveliu. Kanjonas yra turtingas archeologine prasme, nes čia rasti prieš milijonus metų gyvenusių dinozaurų kaulai, vieni seniausių žmonių griaučiai bei seniai išnykusių gyvūnų kaulai. Jame yra keli kriokliai, iš kurių vienas yra net 12 metrų aukščio.

Ricos ežeras

Ricos ežeras (Lake Rica)

Vienas giliausių Gruzijoje ežerų yra Ricos ežeras, susiformavęs prieš 1000 metų. Jo gylis yra apie 65 metrus, o giliausios vietos siekia net 120 metrų. Ežeras tyvuliuoja Kaukazo kalnuose, apsuptas pušynų ir maitinamas šešių upių bei upelių. Vanduo jame pakankamai šaltas ir skaidrus.

Gelačio vienuolynas

Gelačio vienuolynas (Gelati Monastery)

Gelačio vienuolynas įkurtas XII amžiuje vakarinėje Gruzijos dalyje. Jame dirbo svarbūs filosofai, mokslininkai ir teologai. Vienuolynas viduramžiais turėjo didelę vertę. Šiandien čia yra palaidotas ne vienas šalies valdovas, jame yra saugomos freskų ir mozaikų kolekcijos, bei įvairūs metalo dirbiniai.

Gudauris

Gudauris (Gudauri)

Šis slidinėjimo kurortas yra ekstremalaus sporto mėgėjų meka. Kurortas yra Kaukazo kalnų apsuptyje, dviejų kilometrų aukštyje. Slidinėti čia galima iki balandžio, o kainos yra nedidelės. Gudauryje galima išbandyti įvairias sniego pramogas, todėl nuobodu tikrai nebus. Vasarą čia galima grožėtis nuostabia gamta, leistis į kalnų žygius, pasivažinėti arkliais ar leistis plaustais upe.

Sataplia nacionalinis parkas

Sataplia nacionalinis parkas (Sataplia Nature Reserve)

Tai labai savotiškas, bet tuo pačiu įdomus nacionalinis parkas. Jame pagrindinis akcentas yra uoloje įsispaudę dinozaurų pėdsakai, išlikę iki šių dienų. Be šio eksponato galima apžiūrėti stalaktitų ir stalagmitų olas arba pasigrožėti apylinkių panorama iš stiklinės apžvalgos aikštelės. Dar vienas akį traukiantis objektas yra širdies formos akmuo, esantis viename iš požeminių urvų.

Katskio ramstis

Katskio ramstis (Katskhi Pillar)

Keista ir kartu unikali vieta Gruzijoje yra Katskio ramstis. Taip vadinamas 40 metrų aukščio kalkakmenio monolitas, ant kurio stūkso bažnyčios liekanos. Neįtikėtina kaip ir kas galėjo pastatyti ten bažnyčią.  Keisčiausia tai, kad ten net 20 metų sugebėjo išgyventi ir vienas dvasininkas.

Prometėjo ola

Prometėjo ola (Prometheus Cave)

Prometėjo arba Kumistavi urvas yra didžiausias Gruzijoje. Tai įspūdinga vieta, kuri turistus žavi stalaktitų ir stalagmitų gausybe, požeminėmis upėmis bei gražiomis šviesų instaliacijomis. Visas kompleksas yra milžiniškas, tačiau lankymui skirta dalis yra vos daugiau nei kilometro ilgio.

Džvari vienuolynas

Džvari vienuolynas (Jvari Monastery)

Džvari vienuolynas įsikūręs šalia Mcchetos miesto. Jis yra labai senas, o jo istorija siekia net VI amžių. Vienuolynas yra laikomas šalies krikščionybės simboliu ir yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Jis stovi ant aukštos kalvos, nuo kurios atsiveria nuostabi apylinkių panorama.

Alaverdi vienuolynas

Alaverdi vienuolynas (Alaverdi Monastery)

Kachetijos regione Alaverdi vienuolynas yra vienas iš seniausių Gruzijoje ir įkurtas asirų vienuolio. Vienuolynas garsus jo komplekse stovinčia aukšta katedra ir vyno rūsiais. Turistams čia siūlomos vyno degustacijos, kurių metu pristatomas vietoje gaminamas vynas, bei įvairūs žolelių užpilai, naudojami gydymo tikslams. Vienuolynas yra vaizdingoje vietoje, todėl apsilankę čia, tikrai nenusivilsite.

Chevsuretija

Chevsuretija (Khevsureti)

Chevsuretija slepiasi Kaukazo kalnuose ir yra praktiškai nepaliesta šiuolaikinės civilizacijos. Ten patekti galima ne visus metus, o tik 7 mėnesius. Jame viskas yra išlikę nuo viduramžių, dar vis tebevyksta pagoniškos apeigos, o vietiniai svarbias šventes mini vilkėdami tautinius kostiumus. Šio regiono didžiausias miestas yra  Barisacho, kuris yra alpinizmo ir jodinėjimo mėgėjų traukos centras. Taip pat siūlome užsukti į ne ką mažiau įdomius Šatili bei Mutso miestelius. Chevsuretijos regione tyvuliuoja trys labai gražūs  Abudelauri ežerai – Baltasis, Žaliasis ir Mėlynasis. Nors, juos pasiekti nėra lengva, tačiau vaizdai kuriuos išvysite pranoks visus jūsų lūkesčius.

Gruzijos klimatas

Gruzijos klimatas – pereinamasis nuo jūrinio iki žemyninio. Vidutinė vasaros temperatūra yra nuo 21 °C iki 25 °C, žiemos – nuo 3 °C iki 5 °C. Žiemos Gruzijoje šaltos ir niūrios, kalnuose sniegas išlieka visą žiemą, todėl ten puikios sąlygos slidinėjimui. Kalnų slidinėjimo kurortai įprastai veikia nuo gruodžio iki balandžio pradžios. Liepos – rugpjūčio mėnesiais Gruzijoje karšta, kartais temperatūra pakyla iki 40 °C. Geriausias laikas aplankyti Gruziją yra pavasarį ir rudenį, ypač nuo gegužės vidurio iki birželio vidurio ir nuo rugsėjo vidurio iki spalio vidurio. Tinkamiausias laikotarpis atostogoms paplūdimyje, taip pat žygiams po kalnus yra vasarą, nuo birželio iki rugpjūčio galo.

Gruzijos transportas

Viešojo transporto infrastruktūra Gruzijoje nėra puikiai išvystyta, kartais gali prireikti kantrybės, nes tvarkos šioje šalyje mažai. Po šalį patogiausia keliauti mikroautobusais, kurie konkretaus išvykimo laiko dažniausiai neturi. Bilietus galima nusipirkti tiesiai iš vairuotojų. Po Gruziją taip pat galima keliauti autobusais ir traukiniais ar nebrangiais taxi. Tik atvykus į Tbilisį rekomenduojame įsigyti bekontaktę kortelę ,,Metromoney, tai padės jums pigiau ir patogiau keliauti po sostinę. Būnant Tbilisyje geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas, kas leis jums pasiekti visas norimas vietas.

Jei planuojate geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, tačiau vertėtų žinoti, kad gruzinai karšto kraujo ir dažniausiai vairuoja nesilaikydami jokių kelių eismo taisyklių, todėl būkite pasiruošę iššūkiams. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Gruzijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 35 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance“.Gruzija auto nuomaNaudingos transporto nuorodos:

Autobusai   >>>>    Traukiniai   >>>>   Skrydžiai  >>>>   Tbilisio metro  >>>> 

Nakvynė GruzijojeBooking.comBooking.com

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Bilietai į muziejus, turus, atrakcionus

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!