+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Gruzija

Ką pamatyti Gruzijoje

Gruzijos (Sakartvelo) lankytinos vietos pribloškia kiekvieną keliautoją. Šalies vardas pirmiausiai asocijuojasi su Kaukazo kalnais ir gruzinišku vynu. Gruzija turtinga vienuolynais, bažnyčiomis, mineraliniu vandeniu, gražia gamta ir ypač svetingais vietiniais. Čia rasite ne tik ramų poilsį pajūryje, bet ir puikiai praleisite laiką slidinėdami ar pasirinkę kvapą gniaužiančius žygius į kalnus. Gruzija tarsi jungiamoji grandis tarp Azijos ir Europos žemynų.

Tbilisis

Gruzijos sostinė Tbilisis pilnas kontrastų, nes šalia naujų modernių pastatų rasite ir medinių istorinių namukų, raižytais gražiais balkonais. Didžioji dalis lankytinų vietų sutelkta nedideliame plote, tačiau būtinai pasivaikščiokite po visą miestą. Siauros gatvelės, malonūs ir draugiški vietiniai, bei skanūs gruziniški patiekalai sukuria ypatingą miesto aurą.

Lankytinos vietos Tbilisyje

Tbilisio senamiestis

Tbilisio senamiestis yra tikrasis gruziniško gyvenimo atspindys. Jis kažkada buvo aptvertas siena, kurios šiai dienai išlikusi tik labai maža dalis. Senamiestyje rasite daugybę lankytinų objektų: Šv. Jurgio cerkvę, Menų muziejų, Sioni katedrą, Narikalos tvirtovę. Labai smagu pasivaikščioti tarp šimtamečių namų, kurie mena gilią senovę ar prisėsti poilsiui cerkvių kiemeliuose.

Tbilisio senamiestis

Švenčiausios Trejybės katedra

Švenčiausios Trejybės katedra yra stačiatikių tikėjimo simbolis. Ji pastatyta visai neseniai, tačiau pamilta tiek vietinių, tiek turistų. Tai didžiausia gruziniško stiliaus bažnyčia visoje Kaukazo srityje. Katedrą puošia paauksuotas kupolas, mozaikos, o viduje saugomi vertingi meno kūriniai.

Švenčiausios Trejybės katedra

Tbilisio zoologijos sodas

Tbilisio zoologijos sodas įsikūręs strategiškai labai geroje vietoje, todėl lankytojų jame niekada netrūksta. Ištisus metus veikiantis zoologijos sodas miesto gyventojus ir svečius džiugina daugybe gyvūnų rūšių. Populiariausi sodo gyventojai yra drambliai, kurie sutraukia daugiausiai smalsuolių.

Zoologijos sodas

Sieros pirtys

Tai vienas iš maloniausių lankytinų objektų lankantis Tbilisyje. Šių pirčių istorija siekia net 700 metų. Apsilankius sieros prisotintame vandenyje ne tik kūnas pasveiks, bet ir siela atsigaus. Norintys taip pat gali pasimėgauti įvairiomis SPA procedūromis. Tai labai įdomi patirtis, kurią rekomenduojame būtinai išbandyti.

Sieros pirtys

Narikala tvirtovė

Narikala tvirtovė – tai pirmas objektas, kurį reikėtų aplankyti atvykus į Tbilisį. Nuo čia prasideda sostinės istorija. Narikala tvirtovė buvo pastatyta dar IV amžiuje ir tai buvo kertinis taškas, nuo kurio prasidėjo miesto statyba. Šiandien iš kažkada buvusios tvirtovės likę tik griuvėsiai, tačiau įspūdis dėl to nesumažėja. Narikala stovi aukštai ant kalno, nuo kurio galima pasigrožėti nuostabiais miesto vaizdais. Šalia tvirtovės rasite ir dar vieną žavų objektą – Šv. Nikolajaus šventyklą. Jos sienas puošia Biblijos motyvai ir Gruzijos istorijos piešiniai.

Narikala tvirtovė

Nacionalinis botanikos sodas

Šalia kalnų, Tbilisio miesto centre yra įsikūręs didžiulis Nacionalinis botanikos sodas, kuris tikrai patiks gamtos mylėtojams. Gamtos oazėje auga daugybė medžių iš įvairių žemės kampelių, teka upė, šniokščia krioklys. Būtent pastarasis, kurį galima surasti po vienu iš trijų upės tiltų ir sulaukia daugiausiai lankytojų dėmesio.

Nacionalinis botanikos sodas

Tbilisio Taikos tiltas

Taikos tiltas – tai dar vienas įdomus objektas, kurį verta aplankyti atvykus į Tbilisį. Tiltas tarsi sujungia praeitį su dabartimi. Tiltas skirtas pėstiesiems, todėl neskubant galima pasigrožėti ne tik jo architektūra, bet ir nuo tilto atsiveriančiais vaizdais. Naktį tiltas apšviečiamas ir atrodo dar įspūdingiau.

Taikos tiltas

Sioni katedra

Tai viena iš daugelio Gruzijoje esančių katedrų, kurią galima rasti Tbilisio senamiestyje. Sioni katedros istorija nėra labai maloni, nes ji buvo ne kartą sugriauta ir vėl atstatyta. Katedra mažai dekoruota, tačiau viena iš sienų yra meniškai papuošta garsaus Gruzijos menininko Levano Tsutskiridzės.

Sioni katedra

Keltuvų trasa

Ši keltuvų trasa yra nauja pramoga Gruzijoje, tačiau jau pamėgta visų turistų. Trasoje yra 7 modernios ir saugios kabinos. Visos jos stiklinės, todėl lankytojams suteikiama galimybė grožėtis Tbilisio panorama nevaržomai iš visų pusių. Aukščiausias keltuvų trasos taškas yra 90 metrų aukštyje.

Keltuvų trasa

Lankytinos vietos Gruzijoje (Sakartvele)

Tušetija nacionalinis parkas

Tušetijos nacionalinis parkas

Tušetijos nacionalinis parkas yra didžiausias Gruzijoje, kurį sudaro magiški kalnai ir nuostabūs slėniai. Parkas mažai paliestas civilizacijos, kas suteikia dar daugiau žavesio, o jo slėniuose išsibarstę namukai, kuriuose įsikūrę vietiniai. Tušetijos nacionalinio parko laukinė gamta ir architektūriniai paminklai patiks kiekvienam atvykėliui. Deja, šis nuostabus pasaulio kampelis pasiekiamas tik 3 – 4 mėnesius per metus.

David Garedži

David Garedži vienuolynas

David Garedži vienuolynas yra labiausiai žinomas šalyje, kurį galima rasti visai šalia Azerbaidžano sienos. Jį sudaro visas kompleksas pastatų, kuriame yra net 15 vienuolynų, iš kurių pagrindinis yra Lavra. Vienuolynų kompleksas buvo įkurtas labai gražioje kalnuotoje vietoje dar VI amžiuje. Čia rasite ne tik šventas vietas, bet ir gyvenamuosius namus.

Vardzia vienuolynas

Vardzia vienuolynas

Tai paslaptingiausia ir viena lankomiausių Gruzijos vietų. Vardzia vienuolynas – miestas buvo iškaltas XII–XIII a. čia esančiose uolose. Jis buvo pastatytas kaip apsauginė gyventojų tvirtovė, kurio paskirtis vėliau pasikeitė į vienuolyną. Miestą sudaro virš 3000 olų, kurios tarpusavyje sujungtos kanalais, kas sudaro ištisą požeminį labirintą. Vienuolyno sienas puošia antikiniai meno kūriniai ir senovinės freskos. Deja, dalis vienuolyno per žemės drebėjimą buvo sunaikinta.

Mestija

Mestija

Vaizdingoje kalnuotoje vietoje įsikūręs miestelis Mestija. Jame galima aplankyti istorijos ir etnografijos muziejus, kur turėsite galimybę susipažinti iš arčiau su gruzinų buitimi. Norintys gali kopti į šalia esantį Ušbo kalną arba užsukti į Ušguli kaimą. Šis kaimas ypatingas tuom, kad tai aukščiausias Europoje esantis kaimas virš jūros lygio.

Ušgulis

Ušgulis

Kaimelis garsus savo vieta, mat jis įsikūręs kalnuose, 2200 metrų virš jūros lygio. Jis tituluojamas aukščiausiai esančiu kaimeliu Europoje. Ušguliui ypatingo žavesio suteikia akmeniniai nameliai ir jį supanti gamta, dėl to kaimelis atrodo įspūdingai. Įdomu tai, kad net 6 mėnesius apylinkės būna padengtos sniegu. Kaimelyje taip pat rasite mokyklą ir Dievo Motinos cerkvę.

Mccheta

Mccheta

Mccheta – senoji Gruzijos sostinė ir vienas seniausių šalies miestų. Mažas, gražus miestelis, turintis net kelis garsius objektus, kurie pritraukia daugybę turistų iš viso pasaulio. Jame būtina aplankyti Sveticchoveli katedrą ir šalia esantį Džvario vienuolyną, kurie yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašus. Sveticchoveli katedra yra pats svarbiausias religinis objektas, nes nuo čia prasidėjo krikščionybės kelias Gruzijoje.

Batumis

Batumis

Populiariausias Gruzijos miestas – Batumis. Tai kurortas, įsikūręs Juodosios jūros pakrantėje ir kasmet pritraukiantis vis daugiau turistų. Jame pamatysite visiškai kitokią Gruziją, kuri pasipuošusi moderniais pastatais ir išpuoselėta aplinka. Atvykę į Batumį turi galimybę pasidžiaugti puikiu oru ir šilta jūra, pasivaikščioti vaizdinga pakrante, pasigrožėti šokančiais fontanais, aplankyti šimtametį botanikos sodą ar užsukti į delfinariumą – okeanariumą. Būtina stabtelėti prie garsiųjų Trump Tower bokštų, pakilti į įdomų 130 metrų metalinį statinį – Abėcėlę, esantį Stebuklų parke, bei nusifotografuoti temstant prie besibučiuojančios skulptūros.

Bakurianis

Bakurianis

Bakurianis – tai Gruzijos slidinėjimo kurortas, kuris įsikūręs Kaukazo kalnuose. Kažkada miestelis buvo žiemos sporto treniruočių bazė, o šiandien tai populiarus kurortas. Čia įrengtos net kelių lygių slidinėjimo trasos, yra net 8 keltuvai, vyksta naktinis slidinėjimas, galima pasivažinėti sniegomobiliais, čiuožti pačiūžomis ar kitaip pramogauti. Slidinėjimo sezonas trunka nuo gruodžio iki kovo mėnesio. Kurortas turi ką pasiūlyti turistams ir vasarą. Jame rasite vaikų parkus, trekingo kalnų takelius, dviračių ir žirgų nuomos punktus, alpinizmui skirtas vietas ar turistines išvykas prie ežerų su palapinėmis.

Goris

Goris

Šiame Gruzijos mieste gimė Stalinas. Miestas įsikūręs dviejų upių santakoje, centrinėje Gruzijos dalyje. Jame veikia Jozifo Stalino muziejus, kuris primena niūrų kalėjimą. Įdomu tai, kad miestas iki pat 2008 m. buvo okupuotas rusų. Būnant Goryje taip pat galima aplankyti Gorio pilies liekanas, esančias ant kalvos, o visai netoli miesto galima užsukti ir į Upliscichę – miestelį olose.

Gergeti Švenčiausios Trejybės bažnyčia vienuolynas

Gergeti Švenčiausios Trejybės bažnyčia

Viena įspūdingiausių Gruzijos bažnyčių yra Gergeti Švenčiausios Trejybės bažnyčia. Ji pastatyta 2170 metrų aukštyje Kaukazo kalnuose, šalia Kazbeko kalno. Bažnyčią pasiekti nėra lengva, nes iki jos reikia kopti 3 valandas į kalną, bet pasiekę tikslą, jūs liksite sužavėti, nes jums atsivers nuostabūs kalnų vaizdai, kurių ilgai nepamiršite. Švenčiausios Trejybės bažnyčioje kažkada buvo saugomos Mcchetos brangenybės ir  Šv. Ninos kryžius.

Kutaisis

Kutaisis

Kutaisis yra vienas seniausių miestų visame pasaulyje ir antras pagal dydį Gruzijoje. Miestas nėra labai šiuolaikiškas, tačiau tikrai įdomus. Kutaisyje daugybė lankytinų objektų, todėl nuobodu nebus. Galima apžiūrėti Bagrati katedros griuvėsius, Gegučio rūmus, užsukti į Gelačio vienuolyną, Monarchų rezidenciją ar Motsametos bažnyčią. Pavargus nuo miesto, siūlome nuvykti į Sataplijos urvą, kur turėsite galimybę pasigrožėti stalaktitais, stalagmitais ir pamatyti dinozaurų pėdsakus.

Boržomis

Boržomis

Visi žino populiarų mineralinį vandenį ,,Borjomi“, kurio gimtinė yra Boržomio miestelis. Tai Gruzijos kurortas, įsikūręs Kuros upės slėnyje, ramioje ir gražioje vietoje. Kurorto zona pritaikyta poilsiui ir sveikatos stiprinimui. Čia rasite Mineralinio vandens parką, daugybę SPA, atrakcionų ir baseinų, nacionalinį parką bei Mtsvane vienuolyną. Norintys pasigrožėti aplinkinėmis panoramomis, gali keltuvu pasikelti į šalia esantį kalną. Miestelio pakraštyje stovi žymioji ,,Borjomi“ gamykla, iš kurios mineralinis vanduo iškeliauja po visą pasaulį.

Signachis

Signachis

Tai meilės miesto titulą turintis miestelis, kuriame santuokų rūmai dirba visą parą. Mažas Signachis miestelis, įsikūręs ant kalvos Gruzijos rytuose apsuptas granatų giraičių. Miestelio architektūra unikali, nes viduramžių mediniai pastatai išsaugoję savo autentiškumą iki šių dienų. Signachio pažiba – XVII amžiaus tvirtovės griuvėsiai su bokštais. Miestelis taip pat garsus vyno gamyba, siuvimo fabriku ir turi net vyno festivalį, vykstantį kiekvienais metais spalio mėnesį.

Stepantsminda

Stepantsminda

Stepantsminda – nuostabaus grožio vietovė, pasiekiama tik buvusiu Karo keliu. Jo apylinkėse stūkso trečias pagal dydį Gruzijoje Kazbeko kalnas, kurio viršūnę puošia ledo sluoksnis. Tai  ugnikalnis, iškilęs iki 5047 metrų aukščio ir puikiai tinkantis alpinizmui, nors įveikiamas tik fiziškai stipriems turistams. Pačio miestelio architektūra yra sovietmečio palikimas, tačiau iš čia atsiveria pasakiški vaizdai. Taip pat keliaudami po regione esančias apylinkes galite grožėtis Darjalo tarpekliu, bei užsukti į 2170 metrų aukštyje stovinčią Gergeti Švenčiausios Trejybės bažnyčią.

Upliscichė

Upliscichė

Rytinėje Gruzijos dalyje rasite paslaptingąją Upliscichę. Tai labai senas akmeninis miestas urve, kuriame gyvenimas virė dar 1000-aisiais m. pr. Kr. Kadaise uolose veikė kepykla, vaistinė, buvo įkurti namai, amfiteatras, turgus, vandens kanalai bei kalėjimas ir viskas buvo sujungta tuneliais. Iš viso Upliscichėje suskaičiuojama net 700 urvų, tačiau turistai gali aplankyti tik 270 iš jų.

Rabati pilis

Rabati pilis

Rabati pilis – tai XIII amžiaus tvirtovė, kuri šiuo metu atstatyta ir pritaikyta turizmui. Pilies komplekse įsikūręs viešbutis, visų tikėjimų bažnyčios, Gruzijos istorijos muziejus, kavinė, suvenyrų krautuvėlės ir informacijos centras. Muziejuje taip pat saugoma daug įdomių eksponatų, pasakojančių ilgą Gruzijos istoriją.

Martvilio kanjonas

Martvilio kanjonas

Gražusis Martvilio kanjonas randasi vakarinėje Gruzijos dalyje. Jis sudarytas iš dviejų dalių: aukštutinės ir žemutinės dalies. Kanjonas susiformavęs Abašos upėje ir tęsiasi apie 2,5 kilometro. Geriausia juo grožėtis plaukiant laiveliu. Kanjonas turtingas archeologine prasme, nes čia rasti prieš milijonus metų gyvenusių dinozaurų kaulai, vieni seniausių žmonių griaučiai bei seniai išnykusių gyvūnų kaulai. Kanjone taip pat šniokščia keli kriokliai, iš kurių vienas yra net 12 metrų aukščio.

Ricos ežeras

Ricos ežeras

Vienas giliausių Gruzijoje ežerų yra Ricos ežeras, susiformavęs prieš 1000 metų. Jo gylis apie 65 metrus, o giliausios vietos siekia net 120 metrų. Ežeras tyvuliuoja Kaukazo kalnuose, apsuptas pušynų ir maitinamas šešių upių bei upelių. Vanduo jame pakankamai šaltas ir skaidrus.

Gelačio vienuolynas

Gelačio vienuolynas

Gelačio vienuolynas įkurtas XII amžiuje vakarinėje Gruzijos dalyje. Jame dirbo svarbūs filosofai, mokslininkai ir teologai. Vienuolynas viduramžiais turėjo didelę vertę. Šiandien čia palaidotas ne vienas šalies valdovas, jame saugomos freskų ir mozaikų kolekcijos, bei įvairūs metalo dirbiniai.

Gudauris

Gudauris

Šis slidinėjimo kurortas yra ekstremalaus sporto mėgėjų meka. Kurortas yra Kaukazo kalnų apsuptyje, dviejų kilometrų aukštyje. Slidinėti kalnuose galima iki balandžio, o kainos pakankamai nedidelės. Gudauryje galima išbandyti įvairias sniego pramogas, todėl nuobodu tikrai nebus. Vasarą miestelio apylinkėse galima grožėtis nuostabia gamta, leistis į kalnų žygius, pasivažinėti arkliais ar leistis plaustais upe.

Sataplia nacionalinis parkas

Sataplia nacionalinis parkas

Tai labai savotiškas, bet tuo pačiu įdomus nacionalinis parkas. Pagrindinis akcentas yra uoloje įsispaudę dinozaurų pėdsakai, išlikę iki šių dienų. Be šio eksponato lankantis nacionaliniame parke galima apžiūrėti stalaktitų ir stalagmitų olas arba pasigrožėti apylinkių panorama iš stiklinės apžvalgos aikštelės. Dar vienas akį traukiantis objektas – tai širdies formos akmuo, esantis viename iš požeminių urvų.

Katskio ramstis

Katskio ramstis

Keista ir kartu unikali vieta Gruzijoje yra Katskio ramstis. Taip vadinamas 40 metrų aukščio kalkakmenio monolitas, ant kurio stūkso bažnyčios liekanos. Neįtikėtina kaip ir kas galėjo pastatyti ten bažnyčią. Keisčiausia tai, kad ten net 20 metų sugebėjo išgyventi ir vienas dvasininkas.

Motsameta vienuolynas

Motsameta vienuolynas

Motsameta vienuolynas – tai vienuolyno kompleksas, nutolęs nuo Kutaisio apie 6 km į rytus. Šis religinis pastatas datuojamas XI a., tačiau pati pirmoji bažnyčia buvo pastatyta VIII amžiuje. Motsameta vienuolynas pastatytas siekiant įamžinti dviejų brolių – Dovydo ir Konstantino Mkheidzės vardus. Būtent jie VIII amžiuje valdė šį kraštą, o užpuolus arabams, buvo verčiami priimti islamą, tačiau jie nesutiko. Vėliau jie buvo įmesti į Rioni upę, surištais aplink kaklą akmenimis, ir jų kūnai buvo nuplauti. Išvykdami arabai bažnyčią sulygino su pamatais. Praėjus keliems šimtmečiams, XI amžiuje karalius Bagrati III pastatė vienuolyną ant sunaikintos bažnyčios pamatų, norėdamas pagerbti du brolius už drąsą. Šventyklos kairėje altoriaus pusėje ilsisi Dovydo ir Konstantino palaikai. Bažnyčią supa kvapą gniaužiantys tarpekliai ir kalnai, todėl ši vieta ir jos istorija yra ypatinga.

Prometėjo ola

Prometėjo ola

Prometėjo arba Kumistavi urvas yra didžiausias Gruzijoje. Tai įspūdinga vieta, kuri turistus žavi stalaktitų ir stalagmitų gausybe, požeminėmis upėmis bei gražiomis šviesų instaliacijomis. Visas kompleksas milžiniškas, tačiau lankymui skirta dalis yra vos daugiau nei kilometro ilgio.

Džvari vienuolynas

Džvari vienuolynas

Džvari vienuolynas įsikūręs šalia Mcchetos miesto. Jis yra labai senas, o jo istorija siekia net VI amžių. Vienuolynas laikomas šalies krikščionybės simboliu ir yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Jis stovi ant aukštos kalvos, nuo kurios atsiveria nuostabi apylinkių panorama.

Alaverdi vienuolynas

Alaverdi vienuolynas

Asirų vienuolio įkurtas, Kachetijos regione stovintis Alaverdi vienuolynas yra vienas iš seniausių. Vienuolynas garsus jo komplekse stovinčia aukšta katedra ir vyno rūsiais. Turistams siūlomos vyno degustacijos, kurių metu pristatomas vietoje gaminamas vynas, bei įvairūs žolelių užpilai, naudojami gydymo tikslams. Vienuolynas įsikūręs vaizdingoje vietoje, todėl apsilankę jame, tikrai nenusivilsite.

Chevsuretija

Chevsuretija

Negalime nepaminėti dar vienos lankytinos vietos Gruzijoje – Chevsuretijos regiono. Kaukazo kalnuose paslėpta vietovė praktiškai nepaliesta šiuolaikinės civilizacijos. Ten patekti galima ne visus metus, o tik 7 mėnesius. Regione daug išlikusių įdomybių nuo viduramžių ir čia dar vis tebevyksta pagoniškos apeigos, o vietiniai svarbias šventes mini vilkėdami tautinius kostiumus. Šio regiono didžiausias miestas – Barisacho, kuris yra alpinizmo ir jodinėjimo mėgėjų traukos centras. Taip pat siūlome užsukti į ne ką mažiau įdomius Šatili bei Mutso miestelius. Chevsuretijos regione tyvuliuoja trys labai gražūs  Abudelauri ežerai – Baltasis, Žaliasis ir Mėlynasis. Nors, juos pasiekti nėra lengva, tačiau vaizdai kuriuos išvysite pranoks visus jūsų lūkesčius.

Taip pat skaitykite:

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Gruzijos klimatas

Gruzijos klimatas – pereinamasis nuo jūrinio iki žemyninio. Vidutinė vasaros temperatūra yra nuo 21 °C iki 25 °C, žiemos – nuo 3 °C iki 5 °C. Žiemos Gruzijoje šaltos ir niūrios, kalnuose sniegas išlieka visą žiemą, todėl ten puikios sąlygos slidinėjimui. Gruzijos kalnų slidinėjimo kurortai įprastai veikia nuo gruodžio iki balandžio pradžios. Liepos – rugpjūčio mėnesiais Gruzijoje karšta, kartais temperatūra pakyla iki 40 °C. Geriausias laikas aplankyti Gruziją yra pavasarį ir rudenį, ypač nuo gegužės vidurio iki birželio vidurio ir nuo rugsėjo vidurio iki spalio vidurio. Tinkamiausias laikotarpis atostogoms paplūdimyje, taip pat žygiams po kalnus yra vasarą, nuo birželio iki rugpjūčio galo.

Kaip nuvykti į Gruziją?

Norėdami nuvykti į Gruziją galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus arba Rygos. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti į Gruziją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: skrydžiai, ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Gruziją?

Viešojo transporto infrastruktūra Gruzijoje nėra puikiai išvystyta, kartais gali prireikti kantrybės, nes tvarkos šioje šalyje mažai. Po šalį patogiausia keliauti mikroautobusais, kurie konkretaus išvykimo laiko dažniausiai neturi. Bilietus galima nusipirkti tiesiai iš vairuotojų. Po Gruziją taip pat galima keliauti autobusais ir traukiniais ar nebrangiais taksi. Tik atvykus į Tbilisį rekomenduojame įsigyti bekontaktę kortelę ,,Metromoney“, tai padės jums pigiau ir patogiau keliauti po sostinę. Būnant Tbilisyje geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas, kas leis jums pasiekti visas norimas vietas. Reikalingą transportą savo kelionei iš Tbilisio ar kitų Gruzijos miestų po įvairias šalies vietas galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, tačiau vertėtų žinoti, kad gruzinai karšto kraujo ir dažniausiai vairuoja nesilaikydami jokių kelių eismo taisyklių, todėl būkite pasiruošę iššūkiams. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Gruzijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 25 Eur už parą.

Nakvynė Gruzijoje

Gruzija (Sakartvelas) nuostabi šalis, o žinomiausios lankytinos vietos pritraukia turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Batumio paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toli nuo jūros ir pačio miesto. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Easy Hotel T’bilisi – Tbilisyje, gerą įvertinimą turintis viešbutis, esantis netoli šio miesto senamiesčio.
Hotel Iveria – viešbutis įsikūręs Tbilisio miesto centre, už 600 metrų nuo Laisvės aikštės.
Best Western Kutaisi – Kutaisyje, 2017 metais atidarytas, gerą įvertinimą turintis viešbutis.
Hotel Park – 3 žvaigždučių viešbutis, esantis Batumio mieste, netoli jūros.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Gruzijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Gruzijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Gruzijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Gruzijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Gruzijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Kambodžoje

Kambodža

Kambodža – tai nuostabi šalis kiekvienam, kuris trokšta aštrių pojūčių, kvapą gniaužiančių šventyklų, ,,kitokių” paplūdimių ir nebijančių akis badančio skurdo. Ši šalis turės kuom jus nustebinti.

Šardža lankytinos vietos

Šardža

Šardža – griežčiausias islamiškas miestas Jungtinių Arabų Emyratuose, kuris nuo Dubajaus nutolęs apie 10 kilometrų. Šiame mieste labiausiai laikomasi Korano ir uždraustas alkoholis.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Omanas Ką pamatyti lankytinos vietos

Omanas

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl čia išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi.

Ką pamatyti Vietname

Vietnamas

Tai Pietryčių Azijos perlas, turintis nuostabaus grožio gamtą, draugiškus vietinius gyventojus ir fantastišką virtuvę. Šalyje itin saugomos ir vertinamos tradicijos.

Ką pamatyti Kazachstane

Kazachstanas

Tai nuostabaus grožio ir neatskleistų galimybių šalis, kuri pasaulyje užima net 9 vietą pagal savo plotą. Kontrastinga gamta, kuri gausi daugybės išteklių ir iškasenų.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

seven + 19 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą