+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Škotija

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais, magiškomis salomis, vienuolynais bei gausa kitų, įstabių paminklų. Škotijos aukščiausias kalnas Ben Nevis, esantis 1344 m. aukštyje. Beveik visus metus jį supa debesų skraistė, tačiau verta jį aplankyti, nes iš viršaus atsiveria nuostabi Škotijos panorama. Šalies pilyse pilna vaiduoklių, kurie laikomi pilnaverčiais kiekvienos pilies gyventojais. Išvykdami į Škotiją turite nusiteikti nuotykiams, o ne poilsiui, nes teks daug keliauti pėsčiomis ir dažnai pilant lietui. Salos klimatas ne pats geriausias, bet magiški vaizdai atperka bet kokius sunkumus. Neabejojame, kad visos lankytinos vietos Škotijoje jus įtrauks nuo pirmos iki paskutinės minutės, todėl belieka tik atsipalaiduoti ir džiaugtis akimirkomis.

Edinburgas

Edinburgas – į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įrašyta Škotijos žemių sostinė. Tai vieta kurioje rasite viską ko tik širdis geidžia. Didingos pilys, menančios viduramžius, erdvūs muziejai, ypatinga miesto istorija, fantastiška gamta bei legendomis apipinti pasakojimai, sklindantys iš lūpų į lūpas ir tai tik maža dalelė to, ką galite atrasti nuostabiąjame Edinburge. Pasivaikščiokite romantiškomis Edinburgo senamiesčio gatvelėmis ir pajuskite viduramžių dvelksmą arba leiskitės į pažintinį turą su Hop-on Hop-off autobusu, kurio dėka dar labiau pamilsite Škotijos sostinę.

Lankytinos vietos Edinburge

Edinburgo pilis

Pagrindinis ir svarbiausias miesto objektas, kurį turite būtinai aplankyti – Edinburgo pilis. Per visą savo egzistenciją Edinburgo pilis buvo naudojama įvairioms paskirtims: kaip karališkoji rezidencija, kaip kalėjimas, kaip kariuomenės būstinė. Šiandien pilyje kariuomenė ir liko, tačiau ji atlieka daugiau reprezentacines funkcijas. Pilyje taip pat rasite Nacionalinį Škotijos karo muziejų, kuriame galėsite susipažinti su šios šalies karo istorija, o iš pačios pilies atsiveria nuostabi Edinburgo miesto panorama. Bilietus į šią įspūdingą pilį rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

edinburgo pilis skotijoje

Artūro sostas

Pačiame miesto centre įsikūręs Holyrood parkas, kuriame rasite Artūro sostą. Tai senovinis vulkanas iškilęs 251 metrų virš jūros lygio, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas į miestą. Geriausi vaizdai atsiveria į vakarus, Edinburgo senamiestį ir Edinburgo pilį. Nors į kalną galite įkopti iš bet kurios pusės, tačiau lengviausias ir paprasčiausias kilimas yra iš rytų pusės.

arturo sostas edinburge

Nacionalinis Škotijos muziejus

Muziejus įsikūręs Edinburgo senamiestyje, netoli Karališkosios Mylios. Šio muziejaus Gamtos istorijos skyriuje sukauptos kolekcijos, supažindina lankytojus su Žemės gyvybės istorija. Mokslo ir technologijų galerijoje išvysite su mokslu susijusius eksponatus – nuo senovinių mokslininkų naudotų prietaisų iki naujausių šiuolaikinių technologinių pasiekimų. Muziejuje taip pat galima iš arčiau susipažinti su Edinburgo miesto istorija, pasaulio kultūromis, bei pasigrožėti puikiu meno lobynu. Bilietus į šį muziejų galite nusipirkti internetu.

nacionalinis skotijos muziejus

Paminklas Valteriui Skotui

61 metro aukščio monumentas skirtas iš Edinburgo kilusiam, vienam garsiausių pasaulio rašytojui Valteriui Skotui. Tarp žymiausių jo kūrinių yra „Dama iš ežero“, „Vaverlis“, „Aivenhas“, „Rob Rojus“. Sakoma, kad tai aukščiausias rašytojui skirtas paminklas visame pasaulyje. Siaurais spiraliniais laipteliais galima užkilti aukštyn ir pasimėgauti miesto panorama.

paminklas valteriui skotui

Škotijos rašytojų muziejus

Literatūra yra vienas svarbiausių dalykų, kuriuo ne tik Edinburgo gyventojai, bet ir visa Škotija tikrai gali didžiuotis. ,,Karališkosios Mylios” gatvėje įsikūręs rašytojų muziejus. Jame galima susipažinti su trijų garsių autorių: Roberto Burnso, Valterio Skoto bei Roberto Luiso Stivensono gyvenimu. Kolekcijoje saugomi įvairūs portretai, asmeniniai rašytojų daiktai ir darbai.

skotijos rasytoju muziejus

Holyroodhouse rūmai

Holyroodhouse rūmai – tai oficiali britų monarchų rezidencija Škotijoje. Rūmai nuo XVI a. yra valstybinių renginių ir oficialių pramogų vieta. Istoriniai rūmų kambariai atviri lankytojams ištisus metus, išskyrus tuos atvejus, kai juose svečiuojasi karališkoji šeima. Didžioji galerija rodo visų laikmečių Škotijos karalių portretus. Bilietus į įspūdingus rūmus rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni. Jeigu norite apsilankyti ir Karalienės galerijoje, kurioje eksponuojami Karališkosios kolekcijos darbai, bilietus galite nusipirkti čia.

holyroodhouse rumai

Karališkoji mylia

Tai gatvių junginys, sudarantis vieną pagrindinių miesto gatvių, kurioje rasite gausybę barų, restoranų, parduotuvių. Vaikštinėdami galėsite pasigrožėti Edinburgo architektūra ir verdančiu miesto gyvenimu, o šalia rasite parką, kuris bus puiki vieta trumpam atokvėpiui.

karaliskoji mylia edinburge

Kaltono kalva

Kaltono kalva – tai viena pagrindinių, iš septynių Edinburgo kalvų esanti miesto centre. Ant kalvos gausu įvairių neoklasicistinių architektūros paminklų. Vienas iš žymiausių statinių – nebaigtas Panteonas, kuris turėjo būti skirtas žuvusiesiems Napoleono karuose. Nuo Kaltono kalvos atsiveria nuostabi Edinburgo ir jo apylinkių panorama. Kasmet paskutinę balandžio dieną, ant kalvos vyksta Beltane ugnies festivalis, kuris pritraukia minias smalsuolių iš viso pasaulio.

kaltono kalva edinburge

Edinburgo karališkasis botanikos sodas

Už 15 minučių kelio pėsčiomis į šiaurę nuo miesto centro esantis Edinburgo karališkasis botanikos sodas yra antras pagal senumą botanikos sodas Jungtinėje Karalystėje. Botanikos sodas užima 28 ha plotą, kuriame auginama apie 14 000 augalų rūšių arba maždaug 4 proc. viso pasaulio augalų rūšių. Sode galima ramiai pasivaikščioti, pasėdėti gražioje aplinkoje ar aplankyti vieną iš namų: Alpių namą, Palmių namą ar Tropinį namą. Bilietus į botanikos sodą galite įsigyti ČIA.

Edinburgo karaliskasis botanikos sodas

Šv. Žilio katedra

Šv. Žilio katedra arba didžioji Škotijos bažnyčia yra pagrindinė šventykla Edinburge. Ryškiausias statinio elementas – karūnos formos smailėjantis bokštas, o užėjus į vidų galima pasigrožėti nuostabiais vitražais. Katedra pavadinta šventojo Edinburgo globėjo – šventojo Žilio vardu, kuris taip pat yra luošųjų ir raupsuotųjų globėjas ir buvo labai populiarus šventasis viduramžiais.

zilio katedra edinburge

Edinburgo zoologijos sodas

Edinburgo zoologijos sodas, kuris šiuo metu užima apie 33 ha., buvo įkurtas 1913 metais. Tai vienas iš seniausių ir didžiausių zoologijos sodų Europoje, kuriame šiuo metu galima rasti virš tūkstančio gyvūnų iš 170 skirtingų rūšių. Sode galima pamatyti tokius išskirtinius gyvūnus kaip skruzdėdas, koatas, lemūrus, pandas, raganosius, zebrus, liūtus, tigrus, šimpanzes ir dar daug kitų, mums retai matomų gyvūnų.

Zoologijos sodas

Edinburgo iliuzijų pasaulis

Edinburgo iliuzijų pasaulis yra padalintas į keletą patalpų per 5 aukštus, kuriose lankytojai gali išgyventi skirtingas vizualines, eksperimentines ir edukacines patirtis. Lankytojai čia ne tik pramogauja, tačiau tuo pačiu jie supažindinami su fizikos ir optikos mokslų dėsniais. Įsitikinkite, kad jūsų mobilusis telefonas yra įkrautas, kad galėtumėte neribotai fotografuoti daugybę iliuzijų, kurios privers jus ne kartą aikščioti iš nuostabos! Bilietus į Edinburgo iliuzijų pasaulį galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Madrido iliuzijų muziejus

Meri King skersgatvis

1644 m. Edinburge esančią Karališkąją mylią nusiaubė maras, kuris per dvejus metus nusinešė pusę miestiečių gyvybių. Tuo metu mieste nebuvo šiukšlių šalinimo sistemos, todėl pamazgos buvo pilamos tiesiai į gatvę, o po namais veisėsi žiurkės, kurios ir platino marą. Vienas Karališkosios mylios skersgatvis, kuriame gyveno Edinburgo teisininko dukra Meri King buvo labiausiai nusiaubtas maro, nes čia buvo nešami visi sergantieji ir paliekami mirti. Šiandien šioje vietoje rengiamos ekskursijos, kurių metu turistai vedžiojami po tamsų ir bauginantį požeminį Meri King labirintą. Turo metu gidas pasakoja lankytojams apie vaiduoklius, ant laužo sudegintas raganas ir kraupią Škotijos sostinės karalystės istoriją. Bilietus į šią išskirtinę pramogą galite nusipirkti čia.

Meri King skersgatvis

Lankytinos vietos Škotijoje

Abotsfordo namas

Abotsfordo namas

Netoli Edinburgo, Tvido upės pietiniame krante esantis Abotsfordo namas buvo novelisto, dramaturgo ir poeto sero Valterio Skoto rezidencija. Apsilankius čia galima pasivaikščioti po nuostabų sodą, pasigrožėti išskirtine pastato architektūra, išvysti gražiai dekoruotus kambarius, kuriuose gyveno Valteris Skotas ir daugiau sužinoti apie šio žymaus rašytojo gyvenimą ir jo kūrybą. Bilietus į Abotsfordo namą galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Lochneso ežeras

Loch Neso ežeras

Galima sakyti, kad Loch Neso ežeras yra vienas žymiausių pasaulyje, todėl jeigu lankysitės prie šio ežero – tai intriga ir paslaptingumas garantuotas. Beveik 40 kilometrų ilgio ežeras savyje slepia didžiausią Škotijos legendą – Loch Neso pabaisą Nesę. Loch Neso apylinkės labai vaizdingos, o ant ežero kranto stūkso, sugriautos Urquharto pilies liekanos. Jeigu norite iš arčiau susipažinti su šia paslaptinga vieta, tai siūlome užsisakyti ekskursiją internetu iš anksto.

Eilean Donan pilis

Eilean Donan pilis

Nedidelėje Eilean Donan salelėje stūkso viena romantiškiausių bei vaizdingiausių viduramžių pilių. Čia susijungia trys ežerai, o pilį su žemynu jungia pėsčiųjų tiltas. Pilies viduje įsikūręs muziejus su autentišku interjeru bei senovine virtuve. XIII amžiuje šioje vietoje iškilusi tvirtovė buvo skirta apsisaugoti nuo vikingų antpuolių.

Sent Endriu

Sent Endriu

Sent Endriu miestelis tituluojamas pasaulio golfo žaidėjų meka. Galima sakyti, kad čia ir prasidėjo šio žaidimo istorija, kuri aiškiai nupasakojama Britų golfo muziejuje. Taip pat lankydamiesi Sent Endriu galėsite pamatyti didžiausios ir didingiausios Škotijos viduramžių bažnyčios liekanas, kuri vis dar tebėra išlikusi dideliu traukos objektu turistams.

Skara Brae

Skara Brae

Skara Brae – tai viena geriausiai išlikusių Europos Akmens amžiaus gyvenviečių, esanti Skail įlankoje, Meinlando saloje. Šie neolitinių laikų gyvenvietės griuvėsiai, išlikę nuo 3180-2500 m. pr. Kr. iki mūsų dienų. Akmens sienos gana gerai išsaugotos, nes gyvenvietė iškart po jos apleidimo buvo užpildyta smėliu. Akmeninių gyvenvietės namų viduje, galima išvysti akmeninius baldus: spintas, indaujas, fotelius ir t.t. Taip pat įdomu ir tai, kad šioje vietoje ginklų nebuvo rasta, todėl manoma, kad saloje gyveno taikūs žmonės ir jiems neteko kariauti.

Broch of Mousa

Broch of Mousa

Broch of Mousa – Škotijai priklausančiose Šetlando salose išlikęs įdomus statinys. Tokio tipo bokštai – fortai būdavo naudojami gynybiniais tikslais. Šis įspūdingas statinys tiek viduje, tiek išorėje padengtas akmenimis tam, kad būtų užtikrintos jo gynybinės funkcijos. Broch of Mousa yra vienas geriausiai išlikusių priešistorinių statinių Europoje. Spėjama, kad jis iškilęs daugiau nei prieš 2 tūkstančius metų.

Stirlingo pilis

Stirlingo pilis

Stirlingo pilis – viena įspūdingiausių pilių visoje Škotijoje. Tai renesansinė pilis, iškilusi ant stataus skardžio. Šioje pilyje buvo karūnuojami Škotijos karaliai, taip pat ji buvo svarbi tvirtovė škotų kovoje už nepriklausomybę nuo britų. Šiandien Stirlingo pilis yra Škotijos simbolis, o nuostabi tvirtovės architektūra bei gili istorija priverčia susimąstyti. Bilietus į šią pilį rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Ben Nevis

Ben Nevis

Ben Nevis – tai aukščiausias Jungtinės Karalystės kalnas. Jis iškilęs Vakarų Škotijoje, Grampiano kalnuose, o jo aukštis siekia 1344 m. Stulbinantys vaizdai ir gili istorija pritraukia daugybę lankytojų, pėsčiųjų ir alpinistų, norinčių pajusti gamtos ramybę ir didybę. Ben Nevio viršūnė pasidengusi sniegu ir beveik ištisus metus jį supa debesų skraistė.

Luskentyras

Luskentyro paplūdimys

Luskentyro paplūdimys įsikūręs įspūdingoje, South Harris vakarinėje pakrantėje. Tai vienas gražiausių Škotijos regionų, žavintis lankytojus mėlynai žalios spalvos jūra, kreminės spalvos smėlynais bei žaliuojančiais šlaitais. Ne veltui Luskentyro paplūdimys buvo ne kartą išrinktas geriausiu Britanijos paplūdimiu.

Kuilino kalnai

Kuillino kalnai

Kuillino kalnų grožis nepalieka nė vieno abejingo. Šios kalvos susidarė dvejopai: vienos iš raudonojo granito, jos minkštesnės ir įspūdingesnės išvaizdos, o kitos, vadinamos Juodosiomis Kuillino kalvomis, yra akmenuotos ir sudarytos iš vulkaninių uolų. Kai kurių kalvų aukšis siekia net 1 kilometrą.

Melrouso abatija

Melrouso abatija 

1136 m. cistersų vienuoliai įkūrė Melrouso abatiją. Ši vieta apipinta legendomis ir tai vienas reikšmingiausių istorinių architektūros paminklų Škotijoje. Spėjama, kad po šiais didingais griuvėsiais paslėpta kito Škotijos karaliaus Roberto Briuso užbalzamuota širdis. Gotikinio stiliaus vienuolynas išsiskiria itin gausia dekoratyvine puošyba.

Skajaus sala

Skajaus sala

Tai turbūt pati įspūdingiausia Škotijos vieta, dažnai lyginama su Islandijos ar Naujosios Zelandijos kraštovaizdžiais. Skajaus salos panoraminiai vaizdai pritrenkiantys ir itin magiški. Kalnai esantys saloje nepasižymi dideliais aukščiais, tačiau įspūdingi slėniai su juos supančiais keistų formų uolomis ir smailiomis viršūnėmis atima žadą. Skajaus sala taip pat turi fėjų baseinus, kurie pritraukia daugybę keliautojų dėl įspūdingų vaizdų, o nuotykių ir adrenalino mėgėjai, čia gali išsimaudyti ir šokinėti nuo krioklių. Turus po šią nuostabią salą siūlome užsisakyti iš anksto internetu, nes vietoje gali būti brangiau.

Bara sala

Bara sala

Bara sala – tai tikras egzotiškas žemės lopinėlis. Vaizdas kurį pamatysite šioje saloje prilygsta Seišeliams ir atima žadą kiekvienam joje apsilankiusiam. Bara iš lėktuvo skrydžio taip pat atrodo egzotiškai, o skrydis laikomas vienu įspūdingiausiu pasaulyje dėl to, kad lėktuvas leidžiasi tiesiog paplūdimyje, kai vandenyno vanduo atslūgsta.

Dunatoro pilis

Dunotaro pilis

Dunotaro pilis – tai viduramžių tvirtovė, įsikūrusi šiaurinėje Škotijos šiaurės rytų pakrantėje, maždaug 3 km į pietus nuo Stonehaveno. Išlikę pastatai daugiausia yra XV ir XVI a. Pilyje galima pamatyti rūsius, kambarius, šulinį ir kitus išlikusius akmeninius statinius. Nuo pilies uolos krašto atsiveria išties neprilygstama apylinkių panorama. Vietinai sako, ,,Jei nebuvote Dunotaro pilyje – reiškia nebuvote Škotijoje”, todėl apsilankyti tvirtovėje keliaujant po šalį yra būtina.

Glenfinnan viadukas

Glenfinnan viadukas

Glenfinnan viadukas, turintis 21 arką yra vienas labiausiai turistų lankomų objektų Škotijoje. Viaduką labiausiai išgarsino ,,Hario Poterio” filmas. Norint pamatyti įspūdingą vietovės panoramą, reikėtų paplanuoti apsistoti čia truputį ilgiau. Įlipę į kalną, jūs mėgausitės vaizdu ne tik į patį viaduką, bet ir toliau esantį Loch Shiel ežerą.

Fingalo ola

Fingalo ola 

Stafo negyvenama sala garsėja savo natūraliu grožiu, tačiau lankomiausia vieta – Fingalo ola, vietinių vadinama ,,Melodijų urvu”. Dėl išlenktos viršutinės dalies ir tobulo bangų mūšos aido šis urvas primena katedrą. Jei diena rami, tai jūros bangos sukuria tylesnę, ramią melodiją, o per audringą dieną, uolos skleidžiama muzika girdisi net už kelių mylių. Olą aplankyti galima tik balandžio – rugsėjo mėnesiais, nes tik tuo metu plaukia ekskursiniai laiveliai.

Orknio salos

Orknio salos

Apie 16 km į šiaurę nuo Škotijos krantų nutolusios Orknio salos. Tai 70 salų grupė (iš jų 16 gyvenamos), iš kurių pati didžiausia sala – Meinlandas, o iš viso salynas užima 974 kvadratinių kilometrų plotą. Dauguma salų kalnuotos, smarkiai paveiktos ledynmečių, jų viršūnės nugludintos, o krantai statūs, išraižyti fjordų. Vasarą temperatūra svyruoja apie 12 °C, žiemą – apie 4 °C. Orknio salos kasmet pritraukia daugybę turistų. Čia galima pamatyti žaviuosius mormonus, ruonių kolonijas ir net delfinus. Salos lankytojus nustebina laukiniais paplūdimiais ir mistiškomis archeologinėmis vietomis. Ekskursijas po šią nuostabią salą siūlome užsisakyti internetu iš anksto.

Glenkou

Glenkou

Glenkou – tai dar vieni nuostabūs ir paslaptingi kalnai ir slėniai Škotijoje, kuriuose pastaruoju metu buvo filmuojama nemažai garsių filmų. Šiame kalnų rojuje vingiuoja vieni gražiausių Škotijos žygio takų, tokie kaip Buachaille Etive Mor ir Bidean nam Bian.

Finnich tarpeklis

Finnich tarpeklis 

Netoli nuo Glazgo ir Edinburgo yra nutolęs gražus ir paslaptingas, samanomis apaugęs tarpeklis, per kurį teka rubino spalvos upė. Ši stebuklinga vieta, žinoma tiek Finnich tarpeklio, tiek Velnio sakyklos vardu. Senovėje tai buvo slaptų draugijų susibūrimo vieta.

Kulodeno mūšio laukas

Kulodeno mūšio laukas

1746-ųjų balandžio 16-ąją, Škotijos aukštumose įvykęs Kulodeno mūšis nulėmė Jakobitų sukilimo pabaigą. Apsilankykite mūšio lauke, kuriame mažiau nei per valandą, Škotijos princas Čarlzas Edvardas Stuartas prarado daugiau nei 1000 vyrų. Užsukę į šalia mūšio lauko esantį lankytojų centrą galėsite pamatyti ne tik įvairius to laikmečio ginklus, laiškus ir monetas, tačiau ir geriau patyrinėti mūšio eigą per interaktyvius ekranus. Įėjimo bilietus į mūšio lauką ir lankytojų centrą galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Kulzeno pilis

Kulzeno pilis

Kulzeno pilis buvo statoma keliais etapais nuo 1777 m. iki 1792 m. Didingas 260 ha ploto dvaras kadaise priklausė Deividui Kenedžiui, 10-ajam Kasilio grafui. Vaikščiodami po pilį galėsite grožėtis įspūdingu vidaus interjeru, antikvariniais baldais, senovinių ginklų kolekcija, o užlipę į pilies bokštą mėgaukitės nuostabiais vaizdais į jūrą. Pilies soduose atraskite Gulbių tvenkinį, ledo namą ir vaismedžiais užpildytus šiltnamius. Taip pat manoma, kad pilyje gyvena mažiausiai septyni vaiduokliai, įskaitant dūdininką ir tarnaitės mergaitę. Bilietus į šią pilį galite nusipirkti čia.

Eigo sala

Eigo sala

Tai viena gražiausių salų iš viso Hebrido salyno. Eigo sala nutolusi apie 10 mylių nuo vakarų Škotijos pakrantės. Ji yra apie penkių mylių ilgio ir trijų mylių pločio. Saloje lankytojus pasitinka autentiška istorija, puiki laukinė gamta ir energinga bendruomenė. Čia galima užkopti į didžiausią Britanijos keterą, važinėtis dviračiu, plaukioti baidarėmis ar tiesiog vaikščioti pėsčiomis ir grožėtis laukine gamta. Iš Eigo salos galima nuplaukti į dar mažesnę Muko salą, kurioje gyvena tik 38 gyventojai. Ši sala garsi dėl joje esančios, didelės ruonių populiacijos.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Škotijos klimatas

Škotijos klimatas yra vidutinio ir okeaninio, jis paprastai būna labai besikeičiantis, bet nėra ekstremalus. Šalyje dažni rūkai, dažnai pasitaiko stiprūs vėjai. Nors didžioji šalies dalis turi vidutinį klimatą, tačiau šiaurės salose ir aukštumose pakankamai šalta. Vidutinė metinė temperatūra Škotijoje sausio – vasario mėnesiais yra 5 – 7 °C, o danguje dažnai pasirodo lietaus debesys. Vasaros mėnesiai paprastai šilčiausi, todėl tai pats geriausias metas keliauti po Škotiją norint pasigrožėti šalies nuostabia gamta. Tuo metu vidutinė temperatūra būna apie 15 – 19 °C.

Kaip nuvykti į Škotiją?

Norėdami nuvykti į Škotiją galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Kauno arba Rygos. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Škotiją ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Škotiją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje puikiai išvystyta, todėl keliauti po Škotiją galima patogiai. Bilietai parduodami automatizuotose kasose, informacijos centruose, autobusų stotyse. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, jie itin komfortiški ir greiti, tačiau tinklas neapima visos šalies ir bilietai kainuoja brangiau nei keliaujant autobusu, todėl nemažai žmonių renkasi pastarąjį variantą. Škotijoje eismas vyksta kairiąja kelio puse, tačiau keliai tvarkingi, vairuotojai kultūringi.

Edinburge viešasis transportas patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais ir tramvajais. Būnant Edinburge geriausia keliauti autobusais, tinklas puikiai išvystytas, dirba 24 valandas per parą ir tai padės jums pasiekti visas norimas vietas greitai. Autobusai yra geriausias būdas ir kartais vienintelis būdas patekti į miesto centrą nuo toliau esančių rajonų. Jeigu nuspręsite keliauti tramvajumi, nepamirškite nusipirkti bilieto prieš įlipdami, priešingu atveju gali tekti sumokėti 10 svarų baudą. Reikalingą transportą savo kelionei iš Edinburgo į Glazgą ar kitus Škotijos miestus galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Škotijoje, turite būti ne jaunesni kaip 23 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 11 Eur už parą.

Nakvynė Škotijoje

Škotija ir nuostabios šalies lankytinos vietos kiekvienais metais vis labiau populiarėja tarp turistų iš viso pasaulio. Keliaujant po šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Škotijoje rasite labai daug. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Cityroomz Edinburgh – Edinburge, gerą įvertinimą turintis viešbutis, esantis šio miesto centre.
Jurys Inn Glasgow – Glazgo miesto širdyje įsikūręs geras viešbutis.
The Lovat, Loch Ness – išskirtinė kaimo turizmo sodyba, įsikūrusi šalia garsiojo Loch Neso ežero.
Cuillin Hills Hotel – dar vienas ypatingas viešbutis, įkurtas 15 akrų privačioje teritorijoje su vaizdu į Kuillino kalnus Skajaus saloje.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Škotijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Škotijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Škotijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Škotijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Škotijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Lankytinos vietos Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

twelve + nineteen =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą