+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Bornholmo sala

Bornholmo sala

Bornholmo sala

Baltijos jūroje esanti Bornholmo sala priklauso Danijai ir yra viena iš didžiausių šios jūros salų. Ji laikoma labiausiai saulėta vieta šalyje, todėl itin mėgstama pačių danų, nors po truputį ją atranda ir kiti turistai. Natūrali salos gamta, nuostabūs gamtovaizdžiai, stulbinantys miškai, viduramžių tvirtovės ir skanus maistas – tai kas priverčia pamilti šią salą. Ji puikiai tinka dviračių turizmui ar romantiškiems pasivaikščiojimams smėlėtais paplūdimiais. Čia gausu įvairių amatininkų ir ūkininkų, kurie siūlo kokybiškas ir autentiškas prekes. Bornholmo sala lyg nenušlifuotas brangakmenis, kurį tikrai verta aplankyti svečiuojantis Danijoje.

Bornholmo sala lankytinos vietos

Rionė

Rionė

Rionė – Bornholmo salos didžiausias miestas, turintis daugiau nei 13 tūkst. gyventojų. Šis miestelis yra puikus pasirinkimas pirmai pažinčiai su Bornholmo sala. Rionė buvo smarkiai apgriautas Antrojo pasaulinio karo pabaigoje, tačiau Švedijai ištiesus ranką ir paaukojus daug medienos, šis miestelis vėl buvo prikeltas naujam gyvenimui. Šiuo metu miestelį puošia nedideli, spalvingi namukai, o uoste plūduriuojančiančios jachtos sukuria ypatingą vaizdą.

Hammershus pilis

Hammershus pilis

Hammershus pilis buvo didžiausia viduramžių tvirtovė Skandinavijoje, kurios griuvėsiai šiandien stūkso Bornholmo salos šiauriniame gale. Nors iš XIII amžiuje statytos pilies yra likę tik griuvėsiai, tačiau ji yra populiariausia ir lankomiausia salos vieta. Pilis pastatyta ant 74 m. aukščio stačios uolos krašto, buvo daugybę kartų užpulta ir apgulta. Iš pilies atsiveria nuostabūs vaizdai į Bornholmo salą ir Baltijos jūrą, o saulėtą dieną iš čia galima matyti ir Švedijos krantus.

Opalo ežeras

Opalo ežeras

Visai netolio nuo Hammershus pilies griuvėsių telkšo gražus Opalo ežeras. Kažakada čia buvo karjeras, kuriame iškasdavo granitą. Šiandien žalsvos ir spindinčios spalvos ežeras traukia poilsiautojus iš visos Danijos. Čia galima maudytis, nardyti, užsiimti vandens sportu, o jeigu esate adrenalino mėgėjas – galite lynu perskristi visą Opalo ežerą. Norėdami aktyvių pramogų, galite leistis į žygius aplink ežerą, o užlipę ant ežero uolų, galėsite grožėtis įspūdingas vaizdas į Baltijos jūrą ir Hammershus pilį.

Bornholmo kaimeliai

Bornholmo kaimeliai ir miesteliai

Kai keliausite po Bornholmo salą, tai būtinai aplankykite kuo daugiau kaimelių ir miestelių. Dauguma iš jų labai autentiški ir gražūs, todėl klaidžiodami po juos, tikrai atrasite naujų ir unikalių dalykų. Vienas populiariausių salos miestelių yra Svanekė, kuriame galite rasti didžiausią saloje žuvies rūkyklą.

Østerlars apvalioji bažnyčia

Østerlars apvalioji bažnyčia

Apvalioji Østerlars bažnyčia buvo pastatyta XII a. Iš viso Danijoje tokių bažnyčių yra net septynios, o keturios iš jų yra įsikūrusios Bornholme. Didžiausia ir įspūdingiausia Østerlars apvalioji bažnyčia turėjo dvi paskirtis: joje nuolat vykdavo pamaldos, o kai puldavo priešas, bažnyčia atlikdavo tvirtovės ir funkcijas. Bornholmo sala turėjo labai didelę strateginę reikšmę regione, todėl dėl jos ilgą laiką kovojo Danija, Švedija ir Vokietija. Įdomu tai, kad bažnyčia atrodo tokia pati, kaip ir prieš 900 metus, kai buvo pastatyta.

Rytterknægten bokštas

Rytterknægten bokštas

Rytterknægten bokštas yra 162 metrų aukščio ir tai aukščiausia salos vieta. Bokštas stovi miškingoje vietovėje, netoli Echo slėnio. Užlipus į jo viršų, prieš jūsų akis atsivers nuostabūs panoraminiai vaizdai į Bornholmo apylinkes, Christiansø salą ir jeigu bus giedra diena – į Švediją.

Dueodde paplūdimys

Dueodde paplūdimys

Dueodde paplūdimys, kuris driekiasi kelis kilometrus, yra pats populiariausias saloje. Jis garsus savo smulkiu baltu smėliu, kuriuo anksčiau būdavo užpildomi smėlio laikrodžiai. Paplūdimio ruožuose rasite daugybę smėlio kopų, kuriose galima netrukdomai degintis. Vanduo čia labai skaidrus ir švarus, todėl čia visada rasite besimaudančiųjų. Patariame vakare pasivaikščioti šiuo nuostabiu paplūdimiu ir palydėti saulę.

Svanekė miestelis

Svanekė miestelis

Svanekė miestelis yra ne tik vienas populiariausių Bornholmo saloje, tačiau ir vienas autentiškiausių. 2013 m. jis buvo pripažintas gražiausiu miesteliu Danijoje. Viešėdami Svanekėje, būtinai apsilankykite ir saldainių parduotuvėje turgaus aikštėje. Čia turėsite retą progą pamatyti kaip gaminami saldainiai senuoju būdu ir žinoma galėsite jų paragauti. Miestelyje yra menų ir amatų centras, kuriame amatininkai užsiima stiklo pūtimu, puodų gamyba ar alaus darymu. Svanekė rūkyklos siūlo įvairių rūkytų žuvų ir jūros gėrybių. Miestelyje veikia daug restoranų, kavinių ir barų.

Christiansø sala

Christiansø sala

Christiansø yra pagrindinė Ertholmenės salyno sala, kuri nutolusi 18 km į šiaurės rytus nuo Bornholmo. Tai unikali sala, kurioje stūkso 1684 m. pastatyta tvirtovė. Ji tais laikais buvo naudojama kaip kalėjimas iki gyvos galvos už išdavystes ar kalinių ištrėmimui. Šioje saloje neleidžiami jokie automobiliai ar šunys. Joje gyvena apie 80 nuolatinių gyventojų, o kiekvienais metais šią autentišką vietą aplanko apie 40 000 žmonių.

Bornholmo salos klimatas

Bornholmo salos klimatas permainingas, nepastovus ir drėgnas. Saloje kritulių būna daugiau nei 155 dienos per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą nėra aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Bornholmo saloje yra 8 °C, o šilčiausias mėnuo yra rugpjūtis su 17 °C temperatūra. Rugsėjis yra lietingiausias šioje saloje, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį mėnesį. Pats geriausias metas keliauti po šią salą yra nuo birželio iki rugsėjo vidurio, kai lankytini objektai, turizmo biurai ir kultūros renginiai veikia pilnu pajėgumu.

Kaip nuvykti į Bornholmo salą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Bornholmo salą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Bornholmo salą ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės maršrutą, kurį sudarys: skrydžiai, keltai ir pilnas lankytinų vietų planas.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad Danijoje gana didelės degalų kainos. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Danijoje, turite būti ne mažiau 21 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 12 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance“.

danija auto nuoma

Nakvynė Bornholmo saloje

Danija yra pakankamai brangi šalis, todėl ir apgyvendinimo įstagų kainos yra aukštos. Keliaujant po šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Danijoje rasite labai daug. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos.

Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai, o kai kuriuose iš jų lankėmės ir mes. Jeigu siūlomi variantai jums netinka, nakvynę galite užsisakyti patys, pasinaudodami žemiau esančia paieškos forma, kuri leis jums sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko.

Griffen Spa Hotel – gerą įvertinimą turintis viešbutis, įsikūręs Rionės miestelyje, iš kurio kambarių atsiveria vaizdai į Baltijos jūrą.
Hotel Siemsens Gaard – šis viešbutis, įsikūręs žaviame XVII amžiaus pastate Svanekė miestelyje.

Booking.com

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Kiwi pagalba rasite pigius skrydžių, autobusų ir traukinių bilietus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Taksi paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • ShuttleDirect pagalba pigiai nuvyksite iš oro uosto iki viešbučio.
  • Adrenaline Hunter siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!