+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Molokai sala

Molokai sala

Molokai sala

Molokai sala yra penktoji pagal dydį sala Havajuose, kurios ilgis siekia 61 km, o plotis 16 km. Sala turi du pasididžiavimus – tai didžiausios iš jūros kylančios uolos pasaulyje ir ilgiausias besikeičiantis rifas. Salą puošia vešlūs atogrąžų miškai, aukšti kriokliai, laukiniai paplūdimiai ir tikra havajietiška kultūra. Tai unikali vieta, kurioje havajietiška patirtis sujungia kultūrą, nuotykius ir pagarbą gamtai. Čia aukščiausi pastatai yra mažesni už palmes, komercinių vietų labai mažai, o po kelių dienų visi vienus kitus pažįsta. Saloje siūloma išbandyti žygį per nuostabų Halavos slėnį, užsukti į vieną didžiausių baltojo smėlio paplūdimių Papohaku, pasivaikščioti Kalaupapa Nacionaliniame istoriniame parke, apžiūrėti akmeninius ir koralinius žuvų tvenkinius, kurių amžius siekia 700–800 metų. Molokai sala labiausiai havajietiškiausia iš viso salyno, todėl nepraleiskite progos aplankyti šio Havajų perlo.

Molokai sala lankytinos vietos

Halavos slėnis

Halavos slėnis

Manoma, kad rytinėje Molakai salos dalyje esantis Halavos slėnis yra seniausia Havajų gyvenvietė. Šiuo metu slėnyje vis dar gyvena kelios šeimos, kurios mielai dalijasi įspūdinga slėnio istorija, rengia kultūrinius žygius po slėnį, pasakoja apie savo gyvenimo būdą ir šviečia lankytojus apie Havajų kultūrą. Slėnyje galima pamatyti įspūdingą Mo’oula krioklį, o Halavos įlankoje rasite du gražius paplūdimius: Kaili ir Kaivili. Vasarą vanduo dažniausiai būna ramus, o žiemos mėnesiais (spalio – kovo mėn.) reikėtų vengti maudynių šiuose paplūdimiuose, nes bangos būna didžiulės.

Kalaupapa nacionalinis istorinis parkas

Kalaupapa nacionalinis istorinis parkas

Kalaupapa nacionalinis istorinis parkas yra įsikūręs to paties pavadinimo pusiasalyje. Kadaise šioje vietoje, kuri yra atskirta nuo likusios salos dalies aukštomis uolomis, buvo raupsuotųjų prieglauda. Šią koloniją 1873 m. įkūrė Belgijos misionierius, vėliau paskelbtas šventuoju Damienu. Deja, katalikų dvasininkas taip pat užsikrėtė šia liga ir mirė nuo plaučių uždegimo 1889 m. Iki šiol ši vieta yra laikoma šventa ir traukia piligrimus iš viso pasaulio. Apsilankę nacionaliniame parke, turėsite galimybę daugiau sužinoti apie buvusių gyventojų izoliaciją ir šios vietos istoriją. Parke vis dar galima pamatyti istorines bažnyčias, kapines ir namus, tačiau kasdien čia įleidžiama tik ribotas skaičius žmonių. Jeigu mėgstate adrenaliną, tai Kalaupapa pusiasalyje galite atsistoti ant aukščiausio pasaulyje pajūrio skardžio, kurio aukštis siekia 610 m.

Kamakou draustinis

Kamakou draustinis

Molakai salos rytuose, aukštai kalnuose esantis Kamakou draustinis – dar vienas gamtos lobis. Čia auga daugiau nei 200 Havajų augalų rūšių, iš kurių didelė dalis randama tik šioje vietoje. Taip pat parke skraido gausybė paukščių, kurie labai saugomi salos gyventojų. Vaikštinėjant po šį drėgną atogrąžų mišką, jums atrodys lyg esate pirmas žmogus, įžengęs į jį. Parko darbuotojai ir savanoriai kas mėnesį veda žygius siauru lentų taku per Kamakou draustinį. Ekskursijos metu galima išgirsti įspūdingų istorijų apie šį parką, geriau pajusti nuostabią gamtą ir apžiūrėti Vaikolu slėnį. Norint patekti į Kamakou draustinį, reikia atitinkamos transporto priemonės, nes jį pasiekti nebus lengva.

Papohaku paplūdimio parkas

Papohaku paplūdimio parkas

Molokai sala nėra labai populiari turistų tarpe, todėl gražiame Papohaku paplūdimyje galėsite mėgautis ramybe. Tai vienas didžiausių ir vaizdingiausių Havajų salyno paplūdimių. Čia rasite kempingų, tualetų, lauko dušų, taip pat stalų ant kurių galėsite pasidaryti pikniką. Iš Papohaku paplūdimio atsiveria puikus vaizdas į Oahu salą. Geriausia apsilankyti šiame paplūdimyje vakarui artėjant, nes saulėlydžiai čia būna nepakartojami.

Nardymas Molokai saloje

Nardymas Molokai saloje

Nardymas yra vienas svarbiausių ir populiariausių užsiėmimų Molokai saloje. Turistai gali rasti įrangos nuomos punktų ir profesionalių nardymo centrų, kuriuose rengiami įvairūs kursai, tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems. Viena žymiausių Molokai salos nardymo vietų yra Molokai rifas, esantis pietinėje salos dalyje. Pasirinkę šią vietą, jūs liksite sužavėti fantastiškais koraliniais rifais, gražia povandenine fauna ir flora.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Molokai salos klimatas

Molokai salos klimatas šiltas, jūrinis ir tropinis. Vidutinė metinė temperatūra saloje – 25 °C, o šilčiausias mėnuo yra rugjūtis su 28 °C temperatūra. Lietaus sezonas saloje trunka nuo lapkričio iki kovo, tačiau dažniausiai lietus būna trumpalaikis ir stiprus. Patys lietingiausi mėnesiai Molokai saloje – gruodis, sausis ir vasaris, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šią nuostabią salą yra nuo liepos iki spalio mėnesio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių. Rugpjūčio – spalio mėnesiais, vandenyno temperatūra būna šilčiausia, o sausio – kovo šalčiausia.

Kaip nuvykti į Molokai salą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Molokai salą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Havajus ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės maršrutą, kurį sudarys: skrydžiai, autobusai ir pilnas lankytinų vietų planas.

Planuojantiems geriau patyrinėti valstiją, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Havajuose, turite būti ne jaunesni nei 21 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 24 Eur už parą.

Nakvynė Havajuose

Havajai kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Havajų paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių Havajuose, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Ramada Plaza by Wyndham Waikiki – gerai vertinamas viešbutis Honolulu mieste, esantis šalia Kahanamoku paplūdimio.
Napili Sunset Beach Front Resort – gerai vertinamas viešbutis, kuris įsikūręs Maui saloje šalia įspūdingo paplūdimio.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Molokai sala – Havajai žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Molokai salos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Molokai žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Molokai salos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Molokai salos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Niujorke

Niujorkas

Niujorkas traukia savo beprotišku gyvenimo tempu, energija, didžiulėmis galimybėmis ir kūrybiniu įkvėpimu. Tai labai brangus miestas, bet kartu vienas gražiausių pasaulio miestų.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Omanas Ką pamatyti lankytinos vietos

Omanas

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl čia išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Kazachstane

Kazachstanas

Tai nuostabaus grožio ir neatskleistų galimybių šalis, kuri pasaulyje užima net 9 vietą pagal savo plotą. Kontrastinga gamta, kuri gausi daugybės išteklių ir iškasenų.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

five × 5 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą