+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Kauai sala

Kauai sala

Kauai sala

Manoma, kad Kauai sala, kurioje gyvena apie 70 000 gyventojų, yra seniausia Havajų salyne. Ji pasižymi turtinga geologine istorija ir vilioja laukinės gamtos mylėtojus iš viso pasaulio. Kauai sala nėra labai didelė, todėl per keletą valandų nesunkiai apvažiuojama, tačiau norint pažinti visą grožį, kurį ji turi, to neužteks. Salos peizažą sudaro kalnai, kriokliai, nuostabūs auksiniai paplūdimiai, įspūdingi pėsčiųjų ir dviračių takai, prabangūs kurortai, įvairiaspalviais kanjonai ir unikalūs atogrąžų augalai ir gyvūnai. Svečiuojantis Kauai puikiai galima suderinti aktyvų poilsį su pasyviu. Čia siūloma žygiuoti po kalnus, plaukti baidarėmis, išbandyti nardymą ar tingiai ilsėtis paplūdimiuose. Nardymui geriausiai tinkančios vietos yra Hanalei įlanka, Kee ir Tunelio paplūdimiai. Populiariausios žygių vietos saloje – Na Pali pakrantė, Kokee valstybinio parkas ir Vailua upės valstybinis parkas. Dėl savo pramogų pasiūlos ir nepakartojamo grožio Kauai sala patiks įvairiausio tipo keliautojams.

Kauai sala lankytinos vietos

Vaimea kanjonas

Vaimea kanjonas

Vaimea kanjonas, įsikūręs vakarinėje Kauai salos dalyje, yra didžiausias kanjonas Ramiojo vandenyno regione ir vienas iš spalvingiausių pasaulyje. Uolos čia nusidažiusios žalios, rudos ir ryškiai raudonos spalvomis. 16 kilometrų ilgio ir daugiau nei kilometro gylio kanjone yra daugybė maršrutų, skirtų tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems žygeiviams. Geriausi vaizdai į kanjoną atsiveria iš dviejų pagrindinių apžvalgos aikštelių – „Pu’u Ka Pele“ ir „Pu’u Hinahina“.

Na Pali pakrantė

Na Pali pakrantė

Na Pali pakrantė – tai vienas įspūdingiausių kraštovaizdžių pasaulyje, kurį būtina pamatyti lankantis Havajuose. Visą pakrantę supa vešliai žaliuojančios uolos, magiški slėniai su kriokliais, o krantus skalauja įspūdingos Ramiojo vandenyno bangos. Į šią vietą transporto priemone negalima patekti, todėl geriausias būdas pamatyti šiuos kvapą gniaužiančius vaizdus yra kelionė laivu Na Pali pakrante arba užsisakyti ekskursiją su sraigtasparniu. Žygių ekspertai gali išbandyti Kalalau taką – aštuoniolikos kilometrų ilgio takas yra vienas iš pavojingiausių pasaulyje. Šioje pakrantėje yra lengvesnių žygio takų, todėl nesvarbu, kaip pasirinksite ten patekti, Na Pali jūsų tikrai nenuvils.

Kalalau takas

Kalalau takas

Kalalau takas driekiasi maždaug 18 kilometrų Na Pali pakrante, nuo Kee paplūdimio iki Kalalau slėnio. Takas ne kartą buvo karūnuotas vienu gražiausių ir pavojingiausių žygių pasaulyje. Ypatingai pavojingas takas būna po lietaus, todėl norint įveikti visą atkarpą, reikia tam atitinkamai pasiruošti. Svarbu žinoti, kad žygį reikia iš anksto rezervuoti internetu, nes kitaip negalėsite žygiuoti šiuo nuostabiu keliu. Lankytojų kiekis yra ribojimas ir leidimų išduodama tik 900 per dieną.

Kokee valstybinis parkas

Kokee valstybinis parkas

Kokee valstybinis parkas, esantis už Vaimea kanjono, yra žinomas dėl savo įspūdingų žygių takų ir keletos apžvalgos aikštelių, iš kurių atsiveria nuostabūs vaizdai į Na Pali pakrantę. Kokee valstybiniame parke yra septyni pagrindiniai pėsčiųjų takai: Alakai pelkės takas, Awaʻawapuhi takas, Kavaikoi upelio takas, Nuʻalolo uolų takas ir kiti. Iš Pu’u O Kila apžvalgos aikštelės galite pamatyti kai kuriuos Na Pali krantus, tačiau vaizdai bus geresni, jeigu žygiuosite Pihea taku.

Polihale valstybinis parkas

Polihale valstybinis parkas

Polihale paplūdimys yra pats ilgiausias paplūdimio ruožas Havajų valstijoje. Kadangi paplūdimys yra didžiulis, todėl jis retai būna perpildytas. Pagrindinė to priežastis yra neasfaltuotas purvo kelias, besitęsiantis maždaug 8 kilometrus. Šiauriniame paplūdimio gale galėsite pasigrožėti Na Pali pakrantės uolomis ar tiesiog pasivaikščioti. Šis paplūdimys nėra skirtas maudytis, tačiau saulėlydžiai čia yra vieni gražiausių saloje.

Hanalei įlanka

Hanalei įlanka

Hanalei įlanka garsėja nepakartojamo grožio paplūdimiais, iš kurių atsiveria nuostabūs vaizdai į netoliese esančius kalnus. Čia galima maudytis, plaukioti baidarėmis, buriuoti, nardyti ar tiesiog degintis ir ilsėtis. Tiek keliautojai, tiek vietiniai gyventojai šią įlanką laiko vaizdingiausia salos vieta. Savaitgaliais ir švenčių dienomis ši įlanka dažnai būna perpildyta, todėl ramybės joje nerasite.

Vailua upės valstybinis parkas

Vailua upės valstybinis parkas

Vailua upės valstybinis parkas, esantis rytinėje Kauai salos pakrantėje, yra populiarus tiek vietinių, tiek turistų tarpe. Šio parko lankytojai gali plaukioti baidarėmis, valtimis ar pasižvalgyti po didingus atogrąžų miškus. Taip pat verta aplankyti Opaekaa ir Vailua krioklius. Vailua valstybinis parkas žinomas ir dėl savo istorinės reikšmės, nes senovėje havajiečiai šią upę laikė šventa.

Kauai salos paplūdimiai

Kauai salos paplūdimiai

Kauai salos paplūdimiai garsėja ilgais balto smėlio ruožais, šiltais turkio spalvos vandenimis ir atogrąžų miškų fonu. Visiškai nenuostabu, kad šie paplūdimiai ne vieną kartą JAV buvo išrinkti kaip gražiausi. Juose galima degintis, plaukioti, nardyti, buriuoti ir užsiimti kitomis įvairiomis veiklomis. Gražiausiais Kauai salos paplūdimiais tituluojami: Hanalei įlankos paplūdimys, Kee ir Tunelio paplūdimys, kuris nardymo entuziastams siūlo įspūdingą nardymo vietą.

Limahuli botanikos parkas ir draustinis

Limahuli botanikos parkas ir draustinis

Limahuli botanikos parkas ir draustinis yra įsteigtas drėgnoje, šiaurinėje Kauai salos pakrantėje, vaizdingame slėnyje. Parkas buvo įkurtas 1967 m. ir nuo to laiko jame auginami senieji ir polineziečių atvežti augalai. Visas parkas apsuptas sodriai žalios spalvos kalnų, o čia čiurlenantys upeliais ir augalais sukuria ypatingą atmosferą. Limahuli parkas ne kartą buvo pripažintas geriausiu Jungtinių Amerikos Valstijų botanikos parku.

Kelionė sraigtasparniu per Kauai

Kelionė sraigtasparniu per Kauai

Viena smagiausių pramogų, kurią galite patirti – tai kelionė sraigtasparniu per visą Kauai salą. Šios ekskursijos metu galėsite pasigrožėti neįtikėtinu vaizdu iš paukščio skrydžio. Skrisite virš sodrių ir vešlių Kauai salos slėnių, įspūdingų kanjonų, krioklių ir paplūdimių. Šio turo metu patirtos emocijos atmintyje išliks ilgam.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Kauai salos klimatas

Kauai salos klimatas šiltas, jūrinis ir tropinis. Vidutinė metinė temperatūra saloje – 26 °C, o šilčiausias mėnuo yra rugjūtis su 30 °C temperatūra. Lietaus sezonas saloje trunka nuo lapkričio iki kovo, tačiau dažniausiai lietus būna trumpalaikis ir stiprus. Patys lietingiausi mėnesiai Kauai saloje – gruodis, sausis ir vasaris, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šią nuostabią salą yra nuo liepos iki spalio mėnesio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių. Rugpjūčio – spalio mėnesiais, vandenyno temperatūra būna šilčiausia, o sausio – kovo šalčiausia.

Kaip nuvykti į Kauai salą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Kauai salą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Havajus ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: skrydžiai, ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Planuojantiems geriau patyrinėti valstiją, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Havajuose, turite būti ne jaunesni nei 21 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 24 Eur už parą.

Nakvynė Kauai saloje

Kauai sala kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis salos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių Kauai saloje, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

The Kauai Inn – gerai vertinamas viešbutis, kuriame rasite lauko baseiną ir gražius vaizdus į žaliuosius Hula’eia kalnus.
Kauai Shores Hotel – geras viešbutis su lauko baseinu, paplūdimio restoranu ir privačiu paplūdimiu.

Booking.com

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Kauai salos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Kauai salos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Kauai žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Kauai salos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Kauai salos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Niujorke

Niujorkas

Niujorkas traukia savo beprotišku gyvenimo tempu, energija, didžiulėmis galimybėmis ir kūrybiniu įkvėpimu. Tai labai brangus miestas, bet kartu vienas gražiausių pasaulio miestų.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Omanas Ką pamatyti lankytinos vietos

Omanas

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl čia išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Kazachstane

Kazachstanas

Tai nuostabaus grožio ir neatskleistų galimybių šalis, kuri pasaulyje užima net 9 vietą pagal savo plotą. Kontrastinga gamta, kuri gausi daugybės išteklių ir iškasenų.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

11 + 10 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą