+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Splitas lankytinos vietos

Splitas lankytinos vietos

Splitas

Splitas ir žymiausios lankytinos vietos jūsų tikrai nenuvils, o paliks tik geriausius įspūdžius. Tai didžiausias Kroatijos miestas Adrijos jūros pakrantėje. Išskirtiniame mieste pastebimi visi architektūriniai stiliai, o modernumas persipina su giliomis tradicijomis. Populiariausia vieta mieste – romėniški Diokletiano rūmai, saugomi UNESCO. Jie lyg miestas mieste, nes įspūdingos senovinės architektūros pastatai yra apsupti aukštomis sienomis, kurios atskiria teritoriją nuo likusio miesto. Šioje teritorijoje vis dar gyvena trys tūkstančiai žmonių. Lankantis Splite, taip pat rekomenduojame apžiūrėti katedrą, Šv. Domnijaus varpinę, Respublikos aikštę ir Splito krantinę. Mieste galima praleisti laiką viename iš paplūdimių, susipažinti su senamiesčio istorija, nuvykti į netoliese esančias salas, pasivaikščioti prie krioklių nacionaliniuose parkuose ar leistis į nuotykius prie Cetinos upės. Splitas sužavi keliautojus nuo pirmos minutės, todėl neabejojame, kad visos lankytinos vietos paliks neišdildomus įspūdžius.

Splitas lankytinos vietos

Diokletiano rūmai

Diokletiano rūmai

Diokletiano rūmai – tai unikalus III a. romėnų architektūros paminklas, kurie buvo pastatyti Romos imperatoriui Diokletianui kaip poilsio vila. Rūmai yra UNESCO pasaulio paveldo objektas ir šiandien atviri visuomenei. Tai labiausiai lankoma vieta Splite, po kurią vaikštinėdami pasijusite lyg grįžę atgal į praeitį. Čia galite pamatyti gerai išsilaikiusias rūmų sienas, autentiškus vartus ir žvalgybinius bokštus, o siauros šių didingų rūmų gatvelės užburia nuo pirmos iki paskutinės minutės. Bilietus į Diokletiano rūmų rūsius galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Šv. Domnijaus katedra

Šv. Domnijaus katedra

Šv. Domnijus buvo pirmasis Salonos vyskupas ir Splito globėjas, todėl jo garbei ir buvo pavadinta ši katedra. Pagrindinė šio pastato dalis buvo pastatyta 305 m. mūsų eros metais kaip Diokletiano mauzoliejus, vėliau plėtėsi ir šiandien tai yra seniausia katalikų katedra pasaulyje. Čia galima pamatyti daug išlikusių romėniškų elementų, kurie nustebina kiekvieną lankytoją. Taip pat verta sustoti prie katedros medinių durų, kurios išliko nepakitusios nuo 1200 m. Užlipus į 57 metrų aukščio katedros bokštą, prieš jūsų akis atsivers nuostabi panorama į Splito miestą ir centrines Dalmatijos salas.

Marjano kalva

Marjano kalva

Marjano kalva – tai 178 m aukščio kalva, esanti mažame pusiasalyje, į šiaurės vakarus nuo Splito senamiesčio. Tai yra mėgstamiausia poilsio zona tarp vietinių gyventojų. Norėdami pabėgti nuo miesto šurmulio, jie čia dažnai bėgioja, važinėja dviračiais, vaikšto ar tiesiog prisėdę kavinukėje mėgaujasi ramybe. Į pačią kalvą lengva įkopti, o nuo viršūnės atsiveria stulbinantys vaizdai į miestą. Marjano kalva slepia keletą įdomių bažnyčių, kurias galite aplankyti ekskursijos metu.

Splito archeologijos muziejus

Splito archeologijos muziejus

Splito archeologijos muziejus, kuris buvo įkurtas 1820 m., yra seniausias Kroatijos muziejus. Jame eksponuojami graikų, romėnų, ankstyvosios krikščionybės, viduramžių ir priešistorinių laikų daiktai. Čia galima išvysti senovinius papuošalus, ginklus, šarvus ir kasdienius tų laikų namų apyvokos daiktus. Vertingiausi šio muziejaus eksponatai yra įvairūs akmeniniai užrašai, reljefai ir raižiniai, susiję su Kroatijos karaliais, didikais ir dvasininkais, kurie gyveno šalyje 800 – 1100 metais.

Riva promenada

Riva promenada

Nėra geresnės vietos pamatyti vietinį gyvenimą ir būti šalia vandens, nei Riva promenada. Ši vieta populiari tiek tarp vietinių, tiek tarp turistų. Čia galima pasivaikščioti gražia, neseniai renovuota krantine arba prisėdus vienoje iš kavinių paragauti vietinių patiekalų, išgerti kavos ir mėgautis vaizdu į jūrą. Vasarą promenadoje dažnai vyksta koncertai, sporto renginiai ir kiti kultūriniai pasirodymai. Jeigu jums patinka naktinės linksmybės, tai promenadoje rasite ir naktinių klubų, kurie dirba iki ryto.

Respublikos aikštė (Prokurativa)

Respublikos aikštė (Prokurativa)

Respublikos aikštė yra viena gražiausių Splito aikščių. Iš trijų pusių ją supa neorenesansiniai pastatai, todėl aikštė atvira tik iš pietų pusės, iš kurios atsiveria puikus vaizdas į uostą ir Splito krantinę. Prokurativa statybas inicijavo vienas garsiausių miesto merų Antonio Bajamonti XIX amžiaus viduryje. Jis norėjo atiduoti duoklę italams, todėl aikštėje daug elementų su venecijietiškomis detalėmis. Vasaros mėnesiais aikštėje rengiami įvairūs kultūriniai ir muzikiniai renginiai. Čia gausu vietinių barų ir restoranų, kurie ypač mėgstami pačių miestiečių.

Vaisių aikštė

Vaisių aikštė

Vaisių aikštė yra viena populiariausių ir viena pagrindinių Splito lankytinų vietų. Savo vardą ji įgijo dėl moterų, kurios čia rinkdavosi parduoti savo vaisių ir daržovių. Šiandien ši aikštė apsupta nuostabiais pastatais, kurie mena gilią istoriją. Čia galima pamatyti ant Romos bokšto griuvėsių pastatytą Renesanso laikrodį, pirmąją miesto rotušę ir Karepiko aristokratų šeimos renesanso rūmus su išskirtiniu herbu ant pastato fasado. Aikštėje renkasi įvairūs lankytojai, norėdami pasimėgauti gastronomija ir pamatyti kultūrinį gyvenimą.

Grgur Ninski skulptūra

Grgur Ninski skulptūra

Lankydamiesi Splite nepraleiskite progos aplankyti garsiausio kroatų skulptoriaus Ivano Meštrovičiaus paminklo Grgur Ninski. Ši didžiulė statula yra beveik 2 metrų aukščio ir yra manoma, kad prisilietimas prie jos nykščio atneša laimę ir svajonių išsipildymą. Nesvarbu ar tikite ar ne, bet nepraleiskite progos tai išmėginti.

Kliso tvirtovė

Kliso tvirtovė

Vos už 12 km nuo Splito miesto centro esanti viduramžių laikų Kliso tvirtovė yra puiki dienos ekskursija. Per daugiau nei du tūkstančius metų trukusią istoriją, Kliso tvirtovė buvo daugybę kartų apgulta, užpulta ir užimta. Neįtikėtina yra tai, kad turėdama tokią gilią istoriją, Kliso tvirtovė vis dar nėra populiari, joje kasmet lankosi tik 15 000 žmonių. Čia jums nereikės stumdytis didžiulėse eilėse ir galėsite geriau pažinti šią nuostabią pilį. Iš tvirtovės atsiveria gražūs panoraminiai vaizdai į Splitą ir jo apylinkes, o jeigu pilyje lankysitės vakare, galėsite mėgautis ir pasakišku saulėlydžiu.

Salona

Salona

Salona kadaise buvo svarbiausias Romos imperijos miestas Balkanuose. Mieste tuo metu gyveno 60 000 žmonių, bet 600 metais jis buvo nuniokotas ir apleistas. Čia vis dar galima pamatyti nemažai gerai išsilaikiusių archeologinių vietų, tokių kaip nekropolis, vyskupo centras, viešosios pirtys ir miesto sienos. Pats įdomiausias Salona miesto objektas – amfiteatras, kuris kadaise talpino 18 000 žiūrovų.

Splito paplūdimiai

Splito paplūdimiai

Splito krištolo skaidrumo ir smulkaus žvyro paplūdimiai traukia poilsiautojus iš viso pasaulio. Dėl Adrijos jūros tinkamo klimato maudynių sezonas Splite prasideda pavasarį ir tęsiasi iki vėlyvo rudens. Splitas turi daug nuostabių paplūdimių, o Bacvice paplūdimys yra populiariausias, tačiau ir labiausiai perkrautas. Jeigu norite pabėgti nuo turistų minios, tai vykite į Kasjuni paplūdimį, kuris randasi šiek tiek atokiau nuo miesto centro, kitoje Marjana parko pusėje.

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Splito klimatas

Splito klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Miesto apylinkėse, tiek pačiame Splite kritulių būna daugiau nei 150 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Splite – 16 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 25 °C temperatūra. Lapkritis yra lietingiausias mėnuo mieste ir jo apylinkėse, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Splitą?

Norėdami nuvykti į Splitą galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Splitą ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Planuojantiems keliauti į Kroatiją automobiliu iš Lietuvos, siūlome užsisakyti jau sudarytą mūsų 10 dienų autorinį kelionių maršrutą, kurio dėka patogiai ir greitai aplankysite pagrindines Kroatijos lankytinas vietas. Paruošto PDF failo dėka sutaupysite ne tik daug brangaus laiko, tačiau ir pinigų. Užsakius šį maršrutą, gausite:

 • Keliavimo maršrutu eiliškumą

 • Išsamius žygių žemėlapius

 • Dienos kelionės žemėlapius

 • Trumpus lankytinų vietų aprašymus

 • Rekomenduojamas nakvynės vietas

 • Ekskursijų ir pramogų pasiūlymus

 • Įvairius mūsų patarimus

 • Nemokamą konsultaciją plano klausimais

Kaip keliauti po Kroatiją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Kroatiją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį, tai patogiausias keliavimo būdas Kroatijoje. Tarp didesnių miestų kursuoja ir greitieji autobusai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, tačiau jų tinklas nėra gerai išvystytas. Šalyje labai populiarūs dviračiai, kuriais turistai keliauja vaizdingais maršrutais, ypač daug dviračių takų nutiesta Istrijos pusiasalyje. Verta žinoti, kad ne visas norimas Kroatijos vietas galima pasiekti sausumos transportu, todėl rekomenduojame pasinaudoti keltų paslaugomis. Reikalingą transportą savo kelionei iš Splito į Trogirą ar kitus Kroatijos miestus galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Kroatijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 12 Eur už parą.

Nakvynė Splito mieste

Splitas ir šio nuostabaus miesto lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Splito paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel Villa Diana – gerą įvertinimą turintis viešbutis, esantis šalia Splito miesto centro.
Hotel Globo – Splito centre įsikūręs geras viešbutis, iš kurio vos 5 minutės pėsčiomis iki Diokletiano rūmų.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

 • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
 • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
 • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
 • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
 • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
 • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Splito žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Splito žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Splito žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Splito žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Splito žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

four × four =