+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Kanada

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė spindinčių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir visur besiganantys laukiniai bizonai – štai tokia yra Kanados gamta. O greta viso to, jūsų laukia puikūs miestai – gyvybingi, šurmuliuojantys ir labai kosmopolitiški. Juose pilna tiek šiuolaikiniam pasauliui būdingų pastatų, tiek istorinę praeitį menančių statinių. Kanada yra labai atvira ir tolerantiška šalis ne tik kitataučiams, bet ir lytinėms mažumoms. Šalis yra saugi ir didžiausias iššūkis, su kuriuo dažniausiai susiduria keliautojai – ilgi ir varginantys atstumai. Tad vertėtų jau prieš kelionę susitaikyti su mintimi, kad visko neaprėpsite vienu kartu ir šalimi mėgautis po truputį, niekur neskubant.

Torontas

Tai didžiausias Kanados miestas, išsidėstęs šiaurinėje Ontarijo ežero pusėje. Toronto gamta ir čia esantys nacionaliniai parkai kasmet pritraukia daugybę turistų iš viso pasaulio. Tai Kanados verslo ir finansų sostinė, čia įsikūrę daugybė bankų, didelių kompanijų biurai, miesto panoramą raižo dangoraižiai, o kur dar istorijos, meno muziejai, galerijos. Toronte yra vienas didžiausių pasaulio bokštų (CN bokštas) iš kurio viršaus atsiveria įspūdinga miesto panorama.

Lankytinos vietos Toronte

Toronto miesto aikštė

Tai didžiausia Kanados miesto aikštė, kurioje visada būna pilna žmonių. Aikštėje vyksta koncertai, meno parodos, žiemos šviesos festivalis ir kiti vieši renginiai. Žiemos mėnesiais Toronto miesto aikštėje esantis baseinas paverčiamas ledo čiuožykla.

toronto miesto aikste

Ontarijo meno galerija

Meno ir istorijos gerbėjai turėtų aplankyti Ontarijo meno galeriją. Tai unikalus, modernus pastatas vakarinėje miesto centro dalyje. Ši išskirtinė galerija ištisus metus eksponuoja begalę kilnojamų parodų, taip pat čia galima išvysti ir įspūdingą Kanados paveikslų kolekciją.ontarijo meno galerija

Batų muziejus

Toronto miesto centre įsikūręs Batų muziejus renka, tiria, saugo ir eksponuoja avalynę iš viso pasaulio. Jis siūlo keturias parodas, iš kurių trys yra keičiamos, todėl visada atrasite kažką naujo. Kolekcijoje yra daugiau kaip 13 500 daiktų iš visos batų istorijos. Tai vienintelis Šiaurės Amerikos muziejus, skirtas tik avalynės istorijai. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

toronto batu muziejus

Toronto salos

Tai 15 mažų salų grandinė, esanti Ontarijo ežere, kurios tarpusavyje sujungtos keliais ir tiltais. Visų amžių vaikai ir suaugusieji gali rasti veiklos saloje. Toronto salos pakrantes raižo žadą atimantys paplūdimiai. Čia rasite sporto kompleksus, dviračių takus, valčių prieplaukas, teatrą, pramogų parką ir žavingą 150 metų amžiaus bendruomenę, kurią sudaro 600 žmonių, gyvenančių ištisus metus nameliuose.

toronto salos

CN bokštas

Tai vienas iš aukščiausių bokštų visame pasaulyje, iš kurio aukštumų atsiveria nepaprasto grožio miesto panorama. CN bokštas buvo statomas ketverius metus 1972 iki 1976 metų. Didžiausia bokšto žiūrovų zona yra „Sky Pod”, esanti 447 metrų aukštyje virš miesto. Idealiomis sąlygomis matomumas siekia 160 kilometrų, todėl iš čia galima išvysti net Niagaros krioklį ir Niujorko valstiją.

cn bokstas torontas

Kentrevilio pramogų parkas

Kentrevilio pramogų parkas yra įsikūręs Toronto salose, su daugiau nei 30 atrakcionų. Šis pramogų parkas yra pagrindinė vasaros paskirties vieta šeimoms su mažais vaikais. Visose pramogų parko zonose yra restoranų ir greito maisto parduotuvių.

Kentrevilio pramogų parkas

Ledo ritulio šlovės muziejus

Įspūdingas Ledo ritulio šlovės muziejus įkurtas 1943 m. Šis muziejus skirtas norint iš arčiau susipažinti su ledo ritulio istorija. Jame eksponuojamos parodos apie žaidėjus, komandas, Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) įrašus, atminimo ir NHL trofėjus, taip pat muziejuje galima pamatyti ir įspūdingąją Stenlio taurę. Bilietus į muziejų galite nusipirkti ČIA.

Ledo ritulio sloves muziejus

Makenzio namas

Tai istorinis pastatas ir muziejus, kuris kažkada priklausė pirmąjam miesto merui Viljamui Makenziui. Muziejus interpretuoja tų metų gyvenimą ir čia galima iš arčiau pažinti Makenzį kaip rašytoją, leidėją, politiką ir sukilėlį.

mackenzie namas

Toronto zoologijos sodas

Toronto zoologijos sodas yra vienas didžiausių pasaulyje, užimantis beveik 283 ha plotą. Jame įkurdinta daugiau nei 5 000 gyvūnų, atstovaujančių net 460 rūšį. Parkas suskirstytas į 7 geografines zonas (Amerikos, Afrikos, Australijos ir t.t.). Kiekvienoje iš tų zonų, galite apžiūrėti tik tam regionui būdingus gyvūnus ir augalus. Kai kuriuos gyvūnus galima stebėti specialiai įrengtuose paviljonuose, kitus – lauke įrengtuose aptvaruose.

toronto zoo

Casa Loma pastatas

Tai gotikinio atgimimo stiliaus dvaras ir sodas, esantis gražiai apželdintoje vietoje, šiek tiek primenantis viduramžių pilį. Ji buvo pastatyta serui Henriui Pelatui, ekscentriškam Kanados multimilijonieriui, kuris buvo vienas iš pirmųjų sugebėjusių uždirbti didžiulius pinigus iš Niagaros krioklio. Didžiausiame Kanados dvare galite išvysti įspūdingos dekoracijos kambarius, kurių čia yra beveik 100, slaptus tunelius, bokštus ir statulas. Taip pat galėsite pasivaikščioti ir po įspūdingą penkių akrų sodą.

casa loma torontas

Karališkas Ontario muziejus

Karališkas Ontario muziejus – tai meno, pasaulio kultūros ir gamtos istorijos muziejus, kuris kartais dar vadinamas ROM vardu. Tai vienas didžiausių muziejų Šiaurės Amerikoje ir didžiausias Kanadoje. Kiekvienais metais jis pritraukia daugiau nei milijoną lankytojų, todėl ROM yra labiausiai lankomas Kanados muziejus. Čia yra kolekcijos, apimančios įvairius laikotarpius iš viso pasaulio. Su daugiau nei 6 milijonais daiktų ir 40 galerijų ROM daro žinomą visame pasaulyje. Bilietus į šį muziejų galite nusipirkti internetu iš anksto.

Karaliskas Ontario muziejus

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Toronte, tai būtinai įsigykite Toronto CityPASS kortelę, su kuria galėsite aplankyti nemažai lankytinų vietų NEMOKAMAI.

Lankytinos vietos Kanadoje

Otava

Otava

Otava – tai Kanados sostinė ir trečias pagal dydį miestas šalyje, išsiskiriantis vandens ir žalumos oazėmis. Vasarą miestas paskęsta aguonų ir tulpių jūroje. Čia įsikūręs Kanados parlamentas, nacionalinė galerija, istorijos, karo, civilizacijų ir kiti įvairūs muziejai. Būnant Otavoje, būtina aplankyti prabangiausią šalies viešbutį – Chateau Laurier pilį, Royal Canadian Mint senąją pinigų kalyklą, Notre Dame baziliką bei savo kultūriniais renginiais garsėjantį Byvard rajoną.

Rido kanalas

Rido kanalas

2007 m. Rido kanalas buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą kaip geriausiai išsaugotas kanalas Šiaurės Amerikoje nuo kanalų kasimo eros pradžios. 202 ilgio kanalas jungia du miestus: Otavą ir Kingstoną. Būtinai pasivaikščiokite kanalų pakrantėmis – jus sužavės čia tvyranti atmosfera.

Jukonas

Jukonas

Tai didžiulė, kalnuota ir retai apgyvendinta didinga teritorija, kurioje keturkojų gyvūnų daugiau nei žmonių. Stulbinančiai unikali geografija, turtinga gyvenimo istorija, laukinė gamta ir aborigenų kultūra lydės jus visą laiką keliaujant po Jukono apylinkes. Tai turbūt pati gražiausia Kanados dalis, kuri atims jums žadą ne vieną kartą. Apylinkės gyventojų skaičius yra maždaug 37 000, iš jų maždaug 75% gyvena sostinėje Vaithorse, o apie ketvirtadalį Jukono gyventojų yra aborigenų kilmės. Tad klaidžiodami po apylinkes, daug kartų jausitės grįžę šimtus metų atgal.

Monrealis

Monrealis

Monrealis neįtikėtinai gyvas miestas, turintis turtingą kolonijinę istoriją. Indėnai šioje vietoje jau gyveno maždaug prieš 8 tūkst. metų, o pirmieji europiečiai Monrealyje pasirodė XVI a. viduryje. Tai antras pagal dydį prancūzakalbis miestas pasaulyje po Paryžiaus. Pagrindiniai Monrealio muziejai, naktiniai klubai, parkai, prekybos centrai ir galerijos susitelkusiuos centrinėje dalyje, todėl miestą labai patogu tyrinėti pėsčiomis. Viena įspūdingiausių miesto vietų – Paryžiaus Dievo Motinos bazilika, kurią labiausiai garsina žadą atimantys vitražai.

Džaspero nacionalinis parkas

Džaspero nacionalinis parkas

Tai didžiausias nacionalinis parkas Kanadoje, išsiplečiantis daugiau nei 11 000 kvadratinių kilometrų ir dar viena UNESCO saugoma gamtos teritorija, kurios grožiui sunku atsispirti. Žmogaus rankų beveik nepaliesta laukinė gamta lankytojus pribloškia nuostabiais ežerais, snieguotomis viršūnėmis, ledynais, magiškais kriokliais ir slėniais. Parke gyvena tokie gyvūnai kaip briedžiai, snieginiai avinai, grizliai, šiaurės elniai, kalnų ožiai. Džaspero nacionalinį parką kiekvienais metais aplanko beveik 2 milijonai turistų, todėl jei tik turite galimybę, būtinai ten nuvykite. Turus po šią nuostabią vietą siūlome užsisakyti iš anksto internetu, nes vietoje gali būti brangiau.

Vankuveris

Vankuveris

Vankuveris yra gražiausias Kanados miestas, esantis Ramiojo vandenyno pakrantėje, Britų Kolumbijos provincijoje. Miestas gražiai suderintas su gamtos oazėmis, todėl būdami čia išvysite ne tik aukštus pastatus, bet ir miesto parkus. Ypač tinkamas metų laikas aplankyti Vankuverį yra ruduo, mat šiuo metu miestas nusidažo ryškiomis rudens spalvomis. Lankydamiesi Vankuveryje būtinai užsukite į šalia esantį 400 hektarų užimantį Stenlio parką. Be įspūdingos gamtos, jus sužavės ir vandens parkai, sodai ir net miniatiūrinis geležinkelis.

Kvebekas

Kvebekas

Rytuose esantis Kvebeko miestas – tai uostamiestis, kuris iš kitų Kanados miestų išsiskiria savo architektūra, o didelė dalis gyventojų nė nenori pripažinti, jog priklauso Kanadai. Gyvenvietę įkūrė prancūzų kolonistai, tad jaukios ir siauros miesto gatvelės, labai jau primena Europos miestus. Rekomenduojame apsilankyti įspūdingame Chateau Frontenac viešbutyje. Tai labiausiai Šiaurės Amerikoje fotografuojami svečių namai, kurie buvo pastatyti pagal viduramžių architektūros modelį.

Dramheleris

Dramhelerio nederlingosios žemės

Tai Kanados Albertos provincijoje esanti dykynė, šalia Dramhelerio gyvenvietės, kurią sudaro smiltainiai ir skalūnai. Uolienų amžius – 70 mln. metų. Dėl erozijos susidarė kauburiai, tarpekliai, daubos, kanjonai. Taip pat čia randamos dinozaurų fosilijos, o netoli esančios Dramhelerio gyvenvietės muziejuje saugomi rasti eksponatai.

Pauvau

Pauvau

Tai indėnų šokių ir dainų festivalis, kur vietos gyventojai šoka, valgo, dainuoja ir parduoda autentiškus, savo gamybos dirbinius. Tai gyva indėniška kultūra, kurioje dalyviai gali parodyti pasididžiavimą ir pagarbą jų kultūrai. Šis festivalis – puikus būdas, susipažinti su indėnų kultūros istorija ir sužinoti daugiau apie tradicinį ir šiuolaikinį jų gyvenimą.

Didysis takas

Didysis takas

Jums prireiktų bent kelerių metų, kad įveiktumėte visą Didįjį taką. Šis takas yra ilgiausias pasaulyje daugiafunkcinių poilsinių takų tinklas. Jo ilgis siekia maždaug 21 500 km, tad jei pėsčiomis nueitumėte apie 30 km per dieną, vistiek tai užtruktų beveik dvejus metus. Didysis takas yra sudarytas iš beveik 400 individualių takų, kurių kiekvienas turi unikalias ir įvairias funkcijas. Tai prisideda prie Kanados nacionalinio tako įvairovės ir didingumo. Užsukę čia, kad ir dienai, vistiek rasite ką veikti ir pajusite šio tako autentiškumą.

Vistleris

Vistleris

Vistleris – tai vienas iš geriausių ir garsiausių Šiaurės Amerikos slidinėjimo kurortų, kurio kalnuose yra įrengta daug slidinėjimo trasų. Didelė dalis 2010 m. žiemos olimpinių žaidynių rungčių vyko Vistlerio slidinėjimo centre. Aukščiausias taškas, į kurį kelia itin greiti keltuvai yra 2240 metrų aukštyje. Slidinėjimo sezonas Vistleryje prasideda lapkritį ir baigiasi tik birželio mėnesį. Čia yra net 120 viešbučių, daugybė restoranų, parduotuvių ir kitų laisvalaikiui skirtų vietų.

Princo Edvardo sala

Princo Edvardo sala

Princo Edvardo sala – mažiausia Kanados provincija, šalies pietryčiuose, Šv. Lauryno įlankoje. Sala garsėja įspūdingais vaizdais – skardžiais, kalnais, vandenyno užutėkiais ir spalvingais paplūdimiais. Būtent raudonojo smėlio paplūdimiai yra  vieni lankomiausių saloje. Raudona žemė ir smėlis susidaro sutrupėjus raudoniems smėlio akmenims, kuriuose yra dideli kiekiai geležies oksido.

Karalienės Šarlotės arba Haida Gvai salynas

Haida Gvai salynas

Tai Britų Kolumbijai priklausantis salynas Ramiajame vandenyne, kurį sudaro dvi pagrindinės – Grahamo ir Moresbio salos, o jas supa dar maždaug 150 mažų salelių. Haida Gvai salynas yra vienas iš neatrastų Kanados lobių, jei kalbėtume apie turizmą. Šios atokios salos yra išlaikiusios itin autentišką kultūrą ir gamtos grožį. Pirmieji salos gyventojai indėnai, čia apsigyveno prieš 8 000 metų. Jie buvo žinomi kaip drąsūs kariai ir puikūs karo kanojininkai. Šiandien jie yra labiau žinomi dėl savo drožinių įgūdžių ir jų išskirtinio meniškumo.

Kapilano tiltas

Kapilano tiltas

Milijoną lankytojų kasmet pritraukiantis Kapilano tiltas kabo maždaug 70 metrų aukštyje ir driekiasi 137 metrus per Kapilano upę Britų Kolumbijoje. Jau 130 metų pasivaikščiojimas šiuo siauriu ir nestabiliu tiltu yra populiari turistinė pramoga. Eidami juo galite ne tik gėrėtis gamta, bet ir bandyti paliesti žaliuojančias medžių viršūnes. Įvairias ekskursijas prie Kapilano tilto galite užsisakyti ČIA.

Luiso ežeras

Luiso ežeras 

Luiso ežeras yra vienas populiariausių Kanadoje ir pasaulyje žinomas dėl savo spindinčios turkio spalvos, Viktorijos ledynų ir neįtikėtinų pėsčiųjų takų. Dieną ežere atsispindi apledėjusios kalnų viršūnės bei neaprėpiami spygliuočių miškai, o naktį pasirodanti Šiaurės pašvaistė tiesiog atima žadą.

Fogo sala

Fogo sala

Mažytė Fogo sala, glaudžiasi prie Niufaundlando salos Atlanto vandenyne. Sala yra apie 25 km ilgio ir 14 km pločio, o bendras plotas yra 237 km. Saloje daug  pėsčiųjų takų apsuptų įspūdingais miškais. Fogo saloje tik 11 gyvenviečių, bet garsiausias saloje yra magiškasis ,,Fogoislandinn“ viešbutis. Viešbučio šviestuvai padaryti iš žvejų tinklų, o baldai – rankų darbo. Naujienų agentūra „Bloomberg“ viešbutį vadina užburiančiu ir „labiausiai nutolusiu viešbučiu pasaulyje“. Viešbučio gyventojams kambario dviems kainos nakčiai prasideda nuo 1.250 EUR

Niufaundlandas

Niufaundlandas

Tai sala Atlanto vandenyne, netoli rytinių Kanados krantų. Salos plotas – 111390 kv. km., vakaruose kalnuota, pakrantės raižytos, gausu fjordų, užutėkių. Saloje taip pat daug pelkių, ežerų, nuo seno apgyvendinta indėnų. Niufaundlendo saloje yra įkurti du nacionaliniai parkai – Gros Morno ir Tera Novos. Nacionaliniuose parkuose saugomas natūralus kalnų landšaftas, fjordai, ežerai, miškai, pakrančių uolos. Iš laukinių žvėrių parke sutinkamos lūšys, baribalai, karibu, poliariniai kiškiai. Banginiai, delfinai ir ledynai – Niufaundlando kasdienybė, todėl paganyti akis tikrai turėsite kur.

Fandžio įlanka

Fandžio įlanka

Fandžio įlankoje vykstantys potvyniai ir atoslūgiai – vieni didžiausių pasaulyje. Čia per 6 valandas vandens lygis pakyla 14 metrų. Ši įlanka driekiasi beveik 300 kilometrų ties Kanados Naujojo Brunsviko ir Jungtinių Amerikos Valstijų krantais, rytinėje Šiaurės Amerikos pakrantėje. Vandens sukeltas garsas vadinamas „mėnulio vaitojimu“, kurį sukelia saulės ir mėnulio gravitacijos jėgos. Fandžio įlankos pakrantėje stūkso garsiosios Hopvelio uolos. Uolų ir jūros peizažas šioje vietoje sukuria nuostabaus grožio vaizdus, kuriems susiformuoti prireikė tūkstančių metų.

Banginių stebėjimas Kvebeke

Banginių stebėjimas Kvebeke

Kvebeko regione yra keletas geriausių banginių stebėjimo vietų pasaulyje. Nesvarbu, ar pasirinksite banginių stebėjimo kruizą ar patogią ekskursiją valtyje, jums bus užtikrinta jaudinanti patirtis. Ties Šv.Lauryno įlanka, kiekvieniais metais nuo gegužės iki spalio mėnesio galima stebėti banginius. Šio regiono pakrantė buvo pavadinta Banginių keliu, kur net 13 skirtingų banginių rūšių, įskaitant mėlynąjį banginį, galima rasti upės žiočių ir Šv. Lauryno įlankoje. Kai kuriose vietose galite stebėti juos iš kranto. Įlankoje taip pat įsikūrusios trys pasaulyje žinomos mokslinių tyrimų grupės, iš kurių kai kurios siūlo ekskursijas su savo tyrėjais.

Banfo nacionalinis parkas

Banfo nacionalinis parkas

Banfo nacionalinis parkas, užimantis daugiau kaip 6000 kvadratinių kilometrų teritoriją, laikomas seniausiu šalyje. Albertos provincijoje esantis parkas buvo įkurtas 1885 metais ir yra nutolęs apie 120 km į vakarus nuo Kalgario. Šiame nacionaliniame parke saugomas uolinių kalnų kraštovaizdis. Kalnai čia ypatingo grožio – aukšti, uolėti, padengti sniegynais, daugiausia apaugę spygliuočių miškais. Parką aplankyti verta ir dėl itin turtingos gyvūnijos: grizlių, elnių, juodųjų lokių, bizonų, pumų ir kt. Per metus daugiau nei trys milijonai lankytojų keliauja į parką ir užsiima įvairiomis veiklomis. Banfo kalnai dažnai atsiduria pasaulinio lygio fotografų objektyve.

Kutenėjaus nacionalinis parkas

Kutenėjaus nacionalinis parkas

Tai UNESCO saugoma gamtos teritorija pietvakarių Kanadoje, Britų Kolumbijos rytuose, Uoliniuose kalnuose. Kutenėjaus nacionalinis parkas pilnas geologinių vertybių. Šiame parke sutinkami vilkai, erniai, lūšys, pumos, grizliai, juodieji lokiai, briedžiai, šiauriniai elniai ir kiti gyvūnai. Parke trykšta karštosios versmės, šniokščia Numos krioklys ir plyti žymusis Marblio kanjonas.

Peito ežeras

Peito ežeras

Albertos provincijoje, Banfo nacionaliniame parke, 1880 m aukštyje virš jūros lygio telkšantis Peito ežeras stebina savo turkio spalvos vandeniu. Ežeras ledyninės kilmės ir neįprastos formos, jo kranto linijos raižytos ir apaugusios miškais. Safyrinio mėlynumo ežero vaizdas geriausiai matomas iš Bow Summit apžvalgos aikštelės, nes iš čia padaromos geriausios nuotraukos.

Emeraldo ežeras

Emeraldo ežeras

Tai įspūdingas turkio spalvos ežeras, esantis Joho nacionaliniame parke, Britų Kolumbijos pietryčiuose. Visas Joho nacionalinis parkas su grupe kitų Uolinių kalnų parkų 1984m. įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Emeraldo ežeras yra vienas svarbiausių turistų traukos centrų parke. Čia įrengti pėsčiųjų takai, kuriais vaikštant atsiveria nuostabios baltuojančios viršūnės ir tankūs pušų miškai, taip kartu su ežeru sukurdami magišką kraštovaizdį. Vasarą galima išsinuomoti kanoją ar valtį ir plaukioti po ežerą, o žiemą slidinėti.

Moreino ežeras

Moreino ežeras

Desertui pateikiame vieną magiškiausių ežerų pasaulyje. Tai Banfo nacionaliniame parke esantis ledyninis Moreino ežeras, kuris tyvuliuoja Dešimties Viršukalnių slėnyje, 1884 metrų aukštyje virš jūros lygio. Dėl savo įspūdingų peizažų, Moreino ežeras yra vienas lankomiausių parko objektų. Uolas supa turkio spalvos vanduo, kalnų grandinės, pušynai ir beribės dangaus platybės. Visi kas buvo ir matė šį ežerą, grįžę vienareikšmiškai tvirtina, kad realybėje šis ežeras atrodo daug geriau nei nuotraukose. Tai vaizdai kurių jūs niekada nepamiršite savo gyvenime.

Atabaskos krioklys

Atabaskos krioklys

Dar vienas turistus traukiantis objektas – Atabaskos krioklys, kuris yra įsikūręs Džaspero nacionaliniame parke, maždaug 30 kilometrų į pietus nuo Džaspero miestelio. Tai itin galingas krioklys, kuris žinomas ne dėl savo kritimo aukščio (23m), bet dėl įspūdingų kaskadų, kuriomis krenta didžiulis kiekis vandens, taip sukeldamas didžiulį krioklio riaumojimą.

Briuso pėsčiųjų takas

Briuso pėsčiųjų takas

,,Bruce Trail” – yra pėsčiųjų takas Ontarijo pietuose. Tai vienas įspūdingiausių takų Kanadoje, o pagrindinio maršruto ilgis yra daugiau nei 890 kilometrų. Tai ilgiausias ir seniausias pėsčiųjų takas Kanadoje. Takas siūlo daugybę veiklos galimybių ir jis prieinamas ištisus metus. Einant šiuo taku atsiveria kvapą gniaužiantys panoraminiai vaizdai, taip pat čia šniokščia daugybė krioklių, o laukinių gyvūnų gausa tikrai jus nustebins.

Čerčilis

Čerčilis

Tai nedidelis miestelis Manitoboje, prie Hadsono įlankos ir Čerčilio upės žiočių. Miestelis garsus visame pasaulyje ir dažnai vadinamas „Baltųjų lokių sostine”. Tūkstančiai turistų iš viso pasaulio plūsta į Čerčilį iš arti stebėti baltųjų lokių, nes kasmet šimtai jų susirenka įlankos pakrantėje. Lokiai kartais užklysta ir į patį miestelį. Taip pat turistai vyksta su valtimis į Čerčilio upę, iš kurios galima stebėti baltuosius delfinus, o naktimis visą miestelį ir jo apylinkes nušviečia Šiaurės pašvaistės.

Niagaros krioklys

Niagaros krioklys

Tikriausiai nėra nė vieno žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs Niagaros krioklio vardo, kurio pavadinimas reiškia „vandens griaustinis“.  Šį įstabų gamtos kūrinį 1630 m. atrado indėnų vedami prancūzų medžiotojai.  JAV ir Kanados pasienyje esantis krioklys – garsiausias krioklys visame pasaulyje. Niagaros krioklys – vienas natūraliausių pasaulio stebuklų, kurį viešint Kanadoje, aplankyti tiesiog būtina, mat vaizdas – atimantis žadą. Niagaros krioklys susidaro iš trijų krioklių: Amerikos (American Falls), Nuotakos šydo (Bridal Veil Falls) ir Pasagos krioklio (Horseshoe Falls). Pastarasis krioklys yra Kanados pusėje, o jo aukštis siekia 51 m, o plotis – 792 m. Per sekundę juo prateka daugiau nei 3 tūkst. tonų vandens, o krioklių garsą galima girdėti net už 45 kilometrų. Įvairias ekskursijas prie krioklio galite užsisakyti ČIA.

Kanados klimatas

Kadangi Kanada labai didelė valstybė, tad ir šalies klimatas kinta priklausomai nuo vietos. Pakrantėse (rytinėje ir vakarinėje) būdingas jūrinis klimatas, centrinėje dalyje ir šiaurėje – žemyninis. Žiemos šiaurėje ilgos, speiguotos, be storos sniego dangos. Temperatūros nukrenta žemiau – 40 °C. Speigai būdingi ir prerijų sritims, gausu sniego ir Kordiljerose. Didelę dalį šalies teritorijos užima amžino įšalo žemė. Ankstyvą pavasarį ir rudenį šalyje dar gana šilta, bet turistų srautai smarkiai mažėja. Tačiau geriausias metas aplankyti šią šalį yra vasara, šiuo metų laiku vidutinė temperatūra pakyla iki 25 – 30 °C.

Kaip nuvykti į Kanadą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Kanadą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Kanadą ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes sudėliosime visą kelionės maršrutą, kurį sudarys: skrydžiai, traukiniai, ekskursijos, žemėlapiai ir pilnas lankytinų vietų planas.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Kaip keliauti Kanadoje?

Dėl didelių Kanados atstumų tarp miestų, keliauti po šalį viešuoju transportu, išskyrus didžiuosius miestus, yra gan sudėtinga, todėl žmonės dažnai keliauja lėktuvu. Visuose pagrindiniuose miestuose yra oro uostai, iš kurių reguliariai vyksta skrydžiai į daugybę kitų miestų. Autobusai yra labiausiai paplitusi viešojo transporto sistema Kanadoje, beveik visi miestai turi puikiai išvystytą susisiekimo infrastruktūrą. Torontas ir Monrealis turi metro, o maršruto žemėlapiai yra visose stotyse. Aplamai Kanados geležinkelių tinklas puikiai išvystytas visoje šalyje. Traukiniai yra saugūs ir patogūs, o bilietus geriausia pirkti internetu iš anksto, nes jie tada būna pigesni. Visuose miestuose ir miesteliuose yra viena ar daugiau bendrovių, siūlančių taksi paslaugas, bet tai pakankamai brangi paslauga.

Planuojantiems geriau pažinti šalį, rekomenduojame išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti automobilį Kanadoje turite būti ne mažiau 18 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 22 Eur už parą.

Naudingos transporto nuorodos:

Autobusai   >>>>    Traukiniai   >>>>   Toronto metro   >>>>

Nakvynė Kanadoje

Kanada yra pakankamai brangi šalis, todėl ir apgyvendinimo įstaigų kainos yra aukštos. Keliaujant po šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Kanadoje rasite labai daug. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Town Inn Suites – gerą įvertinimą turintis viešbutis, esantis šalia Toronto miesto centro.
Radisson Admiral Toronto Harbourfront – Toronto širdyje įsikūręs viešbutis, esantis netoli miesto prieplaukos.
The Business Inn – Otavos centre esantis, gerą įvertinimą turintis viešbutis.
Manoir Sherbrooke – Monrealio senamiestyje esantis, 3 žvaigždučių geras viešbutis.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Kanados žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Kanados žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Kanados žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą Kanados žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Kanados žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Niujorke

Niujorkas

Niujorkas traukia savo beprotišku gyvenimo tempu, energija, didžiulėmis galimybėmis ir kūrybiniu įkvėpimu. Tai labai brangus miestas, bet kartu vienas gražiausių pasaulio miestų.

Ką pamatyti Floridoje

Florida

Florida yra šilčiausia JAV valstija, turinti net 4510 salą. Ji dalijama į dvi dalis: vakarinę ir rytinę. Šioje valstijoje galima atostogauti ištisus metus, nes vasara čia galima sakyti tęsiasi nepertraukiamai.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Omanas Ką pamatyti lankytinos vietos

Omanas

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl čia išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Kazachstane

Kazachstanas

Tai nuostabaus grožio ir neatskleistų galimybių šalis, kuri pasaulyje užima net 9 vietą pagal savo plotą. Kontrastinga gamta, kuri gausi daugybės išteklių ir iškasenų.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

13 + ten =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą