+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Kanada

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada – milžiniška šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta. O greta viso to,  puikūs miestai – gyvybingi, šurmuliuojantys ir labai kosmopolitiški. Juose pilna tiek šiuolaikiniam pasauliui būdingų pastatų, tiek istorinę praeitį menančių statinių. Kanada yra labai atvira ir tolerantiška šalis ne tik kitataučiams, bet ir lytinėms mažumoms. Šalis yra saugi ir didžiausias iššūkis, su kuriuo dažniausiai susiduria keliautojai – ilgi ir varginantys atstumai. Tad vertėtų jau prieš kelionę susitaikyti su mintimi, kad visko neaprėpsi vienu kartu ir šalimi mėgautis po truputį, niekur neskubant.

Daugiau informacijos apie šalį galite rasti čia

Torontas (Toronto)

Didžiausias Kanados miestas, išsidėstęs šiaurinėje Ontarijo ežero pusėje. Toronto gamta ir čia esantys nacionaliniai parkai kasmet pritraukia daugybę turistų iš viso pasaulio. Tai Kanados verslo ir finansų sostinė, čia įsikūrę daugybė bankų, didelių kompanijų biurai, miesto panoramą raižo dangoraižiai, o kur dar istorijos, meno muziejai, galerijos. Mieste yra vienas didžiausių pasaulio bokštų (CN bokštas) iš kurio viršaus atsiveria įspūdinga miesto panorama.

Daugiau informacijos apie Torontą galite rasti čia

Lankytinos vietos Toronte

Miesto aikštė (Nathan Phillips Square)

Tai didžiausia Kanados miesto aikštė, kurioje visada būna pilna  žmonių. Aikštėje vyksta koncertai, meno parodos, žiemos šviesos festivalis ir kiti vieši renginiai. Na, o žiemos mėnesiais aikštėje esantis baseinas paverčiamas ledo čiuožykla.

toronto miesto aikste

Ontarijo meno galerija (Art Gallery of Ontario)

Meno ir istorijos gerbėjai turėtų aplankyti šią galeriją. Tai unikalus, modernus pastatas vakarinėje miesto centro dalyje. Ši išskirtinė galerija ištisus metus eksponuoja begalę kilnojamų parodų. Muziejus taip pat turi įspūdingą Kanados paveikslų kolekciją.ontarijo meno galerija

Batų muziejus (Bata Shoe Museum)

Atraskite Šiaurės Amerikos žinomų batų muziejaus turtus. Toronto miesto centre įsikūręs muziejus renka, tiria, saugo ir eksponuoja avalynę iš viso pasaulio. Jis siūlo keturias parodas, iš kurių trys yra keičiamos, todėl visada atrasite kažką naujo. Kolekcijoje yra daugiau kaip 13 500 daiktų iš visos batų istorijos. Tai vienintelis Šiaurės Amerikos muziejus, skirtas tik avalynės istorijai.

toronto batu muziejus

Toronto salos (Toronto Islands)

Tai 15 mažų salų grandinė, esanti Ontarijo ežere, kurios tarpusavyje sujungtos keliais ir tiltais. Visų amžių vaikai ir suaugusieji gali rasti veiklos saloje. Čia yra gražūs paplūdimiai, sporto kompleksai, dviračių takai, valčių prieplauka, teatras, pramogų parkas ir žavinga 150 metų amžiaus bendruomenė, kurią sudaro 600 žmonių, gyvenančių ištisus metus nameliuose.

toronto salos

CN bokštas (CN Tower)

Tai vienas iš aukščiausių bokštų visame pasaulyje, iš kurio aukštumų atsiveria nepaprasto grožio miesto panorama. CN bokštas buvo statomas ketverius metus 1972 iki 1976 metų.  Didžiausia  bokšto žiūrovų zona yra „Sky Pod“, esanti 447 metrų aukštyje virš miesto. Idealiomis sąlygomis matomumas siekia net 160 kilometrų, tad galima išvysti net Niagaros krioklį ir Niujorko valstiją.

cn bokstas torontas

Kentrevilio pramogų parkas (Centreville Amusement Park)

Pramogų parkas yra įsikūręs Toronto salose, su daugiau nei 30 atrakcionų. Kentrevilio pramogų parkas yra pagrindinė vasaros paskirties vieta šeimoms su mažais vaikais. Visose pramogų parko zonose yra restoranų ir greito maisto parduotuvių.

Kentrevilio pramogų parkas

Ledo ritulio šlovės muziejus (Hockey Hall of Fame)

Įspūdingas ledo ritulio šlovės muziejus įkurtas 1943 m. Muziejus skirtas norint iš arčiau  susipažinti su ledo ritulio istorija. Jame yra parodos apie žaidėjus, komandas, Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) įrašus, atminimo ir NHL trofėjus, taip pat galima pamatyti ir įspūdingąją Stenlio taurę.

Ledo ritulio sloves muziejus

Mackenzie namas (Mackenzie House)

Tai istorinis pastatas ir muziejus, kuris kažkada priklausė pirmąjam miesto merui William Lyon Mackenzie. Muziejus interpretuoja tų metų gyvenimą ir galima iš arčiau pažinti Mackenzie kaip rašytoją, leidėją, politiką ir sukilėlį.

mackenzie namas

Toronto zoologijos sodas (Toronto Zoo)

Šis zoologijos sodas yra vienas didžiausių pasaulyje, užimantis beveik 283 ha plotą. Jame įkurdinta daugiau nei 5 000 gyvūnų, atstovaujančių net 460 rūšį. Parkas suskirstytas į 7 geografines zonas (Amerikos, Afrikos, Australijos ir t.t.). Kiekvienoje iš tų zonų, galite apžiūrėti tik tam regionui būdingus gyvūnus ir augalus. Kai kuriuos gyvūnus galima stebėti specialiai įrengtuose paviljonuose, kitus – lauke įrengtuose aptvaruose.

toronto zoo

Casa Loma pastatas (Casa Loma)

Tai gotikinio atgimimo stiliaus dvaras ir sodas, esantis gražiai apželdintoje vietoje, šiek tiek primenantis viduramžių pilį. Ji buvo pastatyta serui Henriui Pelatui, ekscentriškam Kanados multimilijonieriui, kuris buvo vienas iš pirmųjų sugebėjusių uždirbti didžiulius pinigus iš Niagaros krioklio. Didžiausias Kanados dvaras yra su įspūdingos dekoracijos kambariais, kurių čia yra beveik 100, slaptais tuneliais, bokštais, statulomis ir penkių akrų sodu.

casa loma torontas

Karališkas Ontario muziejus (Royal Ontario Museum)

Tai meno, pasaulio kultūros ir gamtos istorijos muziejus, kuris kartais dar vadinamas ROM vardu. Tai vienas didžiausių muziejų Šiaurės Amerikoje ir didžiausias Kanadoje. Kiekvienais metais jis pritraukia daugiau nei milijoną lankytojų, todėl ROM yra labiausiai lankomas Kanados muziejus. Čia yra kolekcijos, apimančios įvairius laikotarpius iš viso pasaulio. Su daugiau nei 6 milijonais daiktų ir 40 galerijų ROM daro žinomą visame pasaulyje.

Karaliskas Ontario muziejus

Nori keliauti pigiau ir ieškai išskirtinės informacijos? Nedvejok ir tapk mūsų Klubo nariu!

Lankytinos vietos Kanadoje

Otava

Otava (Ottawa)

Tai Kanados sostinė ir trečias pagal dydį miestas šalyje, išsiskiriantis vandens ir žalumos oazėmis. Vasarą miestas paskęsta aguonų ir tulpių jūroje. Čia įsikūręs Kanados parlamentas, nacionalinė galerija, civilizacijų muziejus ir daug kitų. Būnant Otavoje, būtina aplankyti prabangiausią šalies viešbutį – Chateau Laurier pilį, Royal Canadian Mint senąją pinigų kalyklą, Notre Dame baziliką bei savo kultūriniais renginiais garsėjantį Byvard rajoną.

Rido kanalas

Rido kanalas (Rideau Canal)

2007 m. Rido kanalas buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą kaip geriausiai išsaugotas 202 km ilgio kanalas Šiaurės Amerikoje nuo kanalų kasimo eros pradžios. Kanalas jungia du miestus: Otavą ir Kingstoną Kanadoje. Tad būtinai pasivaikščiokite kanalų pakrantėmis – jus sužavės čia tvyranti atmosfera.

Jukonas

Jukonas (Yukon)

Tai didžiulė, kalnuota ir retai apgyvendinta didinga teritorija, kurioje keturkojų gyvūnų daugiau nei žmonių. Stulbinančiai unikali geografija, turtinga gyvenimo istorija, laukinė gamta ir aborigenų kultūra lydės jus visą laiką keliaujant  po Jukono apylinkes. Tai turbūt pati gražiausia Kanados dalis, kuri atims jums žadą ne vieną kartą. Apylinkės gyventojų skaičius yra maždaug 37 000, iš jų maždaug 75% gyvena sostinėje Vaithorse, o apie ketvirtadalį Jukono gyventojų yra aborigenų kilmės. Tad klaidžiodami po apylinkes, daug kartų jausitės grįžę šimtus metų atgal.

Monrealis

Monrealis (Montreal)

Antras pagal dydį Kanados miestas, didžiausias Kvebeko provincijos miestas, esantis prie Šv. Lauryno upės. Pasakojama, jog vietiniai indėnai šioje teritorijoje apsigyveno prieš maždaug 8 tūkst. metų, o pirmieji europiečiai Monrealio apylinkes pasiekė XVI a. viduryje. Dabartinį pavadinimą miestas įgavo 1775 metais. Monrealis yra neįtikėtinai gyvas miestas, žinomas dėl savo prancūzų kultūros, apsipirkimo ir mados. Mieste įrengtas metropolitenas, yra 3 universitetai, dailės, meno ir kiti muziejai, XVIII amžiaus pilis.

Džaspero nacionalinis parkas

Džaspero nacionalinis parkas (Jasper National Park)

Tai didžiausias nacionalinis parkas Kanadoje, išsiplečiantis daugiau nei 11 000 kvadratinių kilometrų  ir dar viena UNESCO saugoma gamtos teritorija, kurios grožiui sunku atsispirti. Tai beveik žmogaus rankų nepaliesta laukinė gamta su įstabia panorama. Čia saugomi ežerai, miškai, snieguotos viršukalnės, ledynai, kriokliai ir slėniai. Gyvūnijos pasaulis pribloškia: briedžiai, snieginiai avinai, grizliai, šiaurės elniai, kalnų ožiai ir kt. Džaspero nacionalinį parką kiekvienais metais aplanko beveik 2 milijonai turistų, tad jei tik turite galimybę, būtinai ten nuvykite.

Vankuveris

Vankuveris (Vancouver)

Vankuveris, be abejo, yra Kanados gražiausias miestas, esantis Ramiojo vandenyno pakrantėje, Britų Kolumbijos provincijoje. Miestas gražiai suderintas su gamtos oazėmis, todėl būdami čia išvysite ne tik aukštus pastatus, bet ir miesto parkus. Ypač tinkamas metų laikas aplankyti Vankuverį yra ruduo, mat šiuo metu miestas nusidažo ryškiomis rudens spalvomis. Lankydamiesi Vankuveryje būtinai užsukite į šalia esantį 400 hektarų užimantį Stenlio parką. Be įspūdingos gamtos, jus sužavės ir vandens parkai, sodai ir net miniatiūrinis geležinkelis.

Kvebekas

Kvebekas (Quebec)

Rytuose esantis Kvebeko miestas – tai uostamiestis, kuris iš kitų Kanados miestų išsiskiria savo architektūra, o didelė dalis gyventojų nė nenori pripažinti, jog priklauso Kanadai. Gyvenvietę įkūrė prancūzų kolonistai, tad jaukios ir siauros miesto gatvelės, labai jau primena Europos miestus. Rekomenduojame apsilankyti įspūdingame „Chateau Frontenac“ viešbutyje. Tai labiausiai Šiaurės Amerikoje fotografuojami svečių namai, kurie buvo pastatyti pagal Viduramžių architektūros modelį.

Dramheleris

Dramhelerio nederlingosios žemės (Drumheller Badlands)

Tai Kanados Albertos provincijoje esanti dykynė, šalia Dramhelerio gyvenvietės, kurią sudaro smiltainiai ir skalūnai. Uolienų amžius – 70 mln. metų. Dėl erozijos susidarė kauburiai, tarpekliai, daubos, kanjonai. Taip pat čia randamos dinozaurų fosilijos, o netoli esančios Dramhelerio gyvenvietės muziejuje saugomi rasti eksponatai.

Pauvau

Pauvau (Pow Wows)

Tai indėnų šokių ir dainų festivalis, kur vietos gyventojai šoka, valgo, dainuoja, gali pirkti ar parduoti savo amatus. Tai gyva indėniška kultūra, kurioje dalyviai gali parodyti pasididžiavimą ir pagarbą jų kultūrai. Šis festivalis – puikus būdas, susipažinti su indėnų kultūros istorija ir sužinoti daugiau apie tradicinį ir šiuolaikinį jų gyvenimą.

Didysis takas

Didysis takas  (The Great Trail – Trans Canada Trail)

Jums prireiktų bent kelerių metų, kad įveiktumėte visą ,,Didįjį taką” – tai ilgiausias pasaulyje daugiafunkcinių poilsinių takų tinklas. Jo ilgis yra maždaug 21 500 km, tad jei pėsčiomis nueitumėte apie 30 km per dieną, vistiek tai užtruktų beveik dvejus metus. ,,Didysis takas” yra sudarytas iš beveik 400 individualių takų, kurių kiekvienas turi unikalias ir įvairias funkcijas. Tai prisideda prie Kanados nacionalinio tako įvairovės ir didingumo. Tad užsukę čia, kad ir dienai, vistiek rasite ką veikti ir pajusite šio tako autentiškumą.

Vistleris

Vistleris  (Whistler)

Vienas iš geriausių ir garsiausių Šiaurės Amerikos slidinėjimo kurortų, kurio kalnuose yra įrengta daug slidinėjimo trasų. Didelė dalis 2010 m. žiemos olimpinių žaidynių rungčių vyko Vistlerio slidinėjimo centre. Aukščiausias taškas, į kurį kelia itin greiti keltuvai yra 2240 metrų aukštyje. Na, o slidinėjimo sezonas prasideda lapkritį ir baigiasi tik birželio mėnesį.  Čia yra net 120 viešbučių, daugybė restoranų, parduotuvių ir kitų laisvalaikiui skirtų vietų.

Princo Edvardo sala

Princo Edvardo sala (Prince Edward Island)

Princo Edvardo sala – mažiausia Kanados provincija, šalies pietryčiuose, Šv. Lauryno įlankoje. Sala garsėja įspūdingais vaizdais – skardžiais, kalnais, vandenyno užutėkiais ir spalvingais paplūdimiais. Būtent raudonojo smėlio paplūdimiai yra  vieni lankomiausių saloje. Raudona žemė ir smėlis susidaro sutrupėjus raudoniems smėlio akmenims, kuriuose yra dideli kiekiai geležies oksido.

Karalienės Šarlotės arba Haida Gvai salynas

Haida Gvai salynas (Haida Gwaii)

Tai Britų Kolumbijai priklausantis salynas Ramiajame vandenyne, kurį sudaro dvi pagrindinės – Grahamo ir Moresbio salos, o jas supa dar maždaug 150 mažų salelių. Haida Gvai salynas yra vienas iš neatrastų Kanados lobių, jei kalbėtume apie turizmą. Šios atokios salos yra išlaikiusios itin autentišką kultūrą ir gamtos grožį. Pirmieji salos gyventojai indėnai, čia apsigyveno prieš 8 000 metų. Jie buvo žinomi kaip drąsūs kariai ir puikūs karo kanojininkai. Šiandien jie yra labiau žinomi dėl savo drožinių įgūdžių ir jų išskirtinio meniškumo.

Kapilano tiltas

Kapilano tiltas (Capilano Suspension Bridge)

Milijoną lankytojų kasmet pritraukiantis Kapilano tiltas kabo maždaug 70 metrų aukštyje ir driekiasi 137 metrus per Kapilano upę Britų Kolumbijoje. Jau 130 metų pasivaikščiojimas šiuo siauriu ir nestabiliu tiltu yra populiari turistinė pramoga. Eidami juo galite ne tik gėrėtis gamta, bet ir galėsite paliesti žaliuojančias medžių viršūnes.

Luiso ežeras

Luiso ežeras (Lake Louise)

Šis ežeras yra vienas populiariausių Kanadoje ir pasaulyje žinomas dėl savo spindinčios turkio spalvos, Viktorijos ledynų ir neįtikėtinų pėsčiųjų takų. Dieną ežere atsispindi apledėjusios kalnų viršūnės bei neaprėpiami spygliuočių miškai, o naktį pasirodanti Šiaurės pašvaistė tiesiog atima žadą.

Fogo sala

Fogo sala (Fogo island)

Mažytė Fogo sala, glaudžiasi prie Niufaundlando salos Atlanto vandenyne. Sala yra apie 25 km ilgio ir 14 km pločio, o bendras plotas yra 237,71 km. Saloje daug  pėsčiųjų takų apsuptų įspūdingais miškais. Fogo saloje yra tik 11 gyvenviečių, bet garsiausias saloje yra magiškasis „Fogoislandinn“ viešbutis. Viešbučio šviestuvai padaryti iš žvejų tinklų, o baldai – rankų darbo. Naujienų agentūra „Bloomberg“ viešbutį vadina užburiančiu ir „labiausiai nutolusiu viešbučiu pasaulyje“. Viešbučio gyventojams kambario dviems kainos nakčiai prasideda nuo 1.250 EUR

Niufaundlandas

Niufaundlandas  (Newfoundland)

Tai sala Atlanto vandenyne, netoli rytinių Kanados krantų. Salos plotas – 111390 kv. km., vakaruose kalnuota, pakrantės raižytos, gausu fjordų, užutėkių. Saloje taip pat daug pelkių, ežerų, nuo seno apgyvendinta indėnų. Niufaundlendo saloje yra įkurti du nacionaliniai parkai – Gros Morno ir Tera Novos. Nacionaliniuose parkuose saugomas natūralus kalnų landšaftas, fjordai, ežerai, miškai, pakrančių uolos. Iš laukinių žvėrių parke sutinkamos lūšys, baribalai, karibu, poliariniai kiškiai. Banginiai, delfinai ir ledynai – Niufaundlando kasdienybė, tad paganyti akis tikrai turėsite kur.

Fandžio įlanka

Fandžio įlanka (Bay of Fundy)

Fandžio įlankoje vykstantys potvyniai ir atoslūgiai – vieni didžiausių pasaulyje. Čia per 6 valandas vandens lygis pakyla 14 metrų. Ši įlanka driekiasi beveik 300 kilometrų ties Kanados Naujojo Brunsviko ir Jungtinių Amerikos Valstijų krantais, rytinėje Šiaurės Amerikos pakrantėje. Vandens sukeltas garsas vadinamas „mėnulio vaitojimu“ jį sukelia Saulės ir Mėnulio gravitacijos jėgos. Fandžio įlankos pakrantėje stūkso garsiosios Hopvelio uolos. Uolų ir jūros peizažas šioje vietoje sukuria nuostabaus grožio panoramą, kuriam susiformuoti prireikė tūkstančio metų.

Banginių stebėjimas Kvebeke

Banginių stebėjimas Kvebeke (Whale Watching In Quebec)

Kvebeko regione yra keletas geriausių banginių stebėjimo vietų pasaulyje. Nesvarbu, ar pasirinksite banginių stebėjimo kruizą ar patogią ekskursiją valtyje, jums bus užtikrinta jaudinanti patirtis.  Ties Šv.Lauryno įlanka, kiekvieniais metais nuo gegužės iki spalio mėnesio galima stebėti banginius. Šio regiono pakrantė buvo pavadinta Banginių keliu, kur net 13 skirtingų banginių rūšių, įskaitant mėlynąjį banginį, galima rasti upės žiočių ir Šv. Lauryno įlankoje. Kai kuriose vietose galite stebėti juos iš kranto. Čia įsikūrusios trys pasaulyje žinomos mokslinių tyrimų grupės, iš kurių kai kurios siūlo ekskursijas su savo tyrėjais.

Banfo nacionalinis parkas

Banfo nacionalinis parkas (Banff National Park)

Banfo nacionalinis parkas, užimantis daugiau kaip 6000 kvadratinių kilometrų teritoriją, laikomas seniausiu šalyje. Albertos provincijoje esantis parkas buvo įkurtas 1885 metais ir yra nutolęs apie 120 km į vakarus nuo Kalgario. Šiame nacionaliniame parke saugomas uolinių kalnų kraštovaizdis. Kalnai čia ypatingo grožio – aukšti, uolėti, padengti sniegynais, daugiausia apaugę spygliuočių miškais. Parką aplankyti verta ir dėl itin turtingos gyvūnijos: grizlių, elnių, juodųjų lokių, bizonų, pumų ir kt. Per metus daugiau nei trys milijonai lankytojų keliauja į parką ir užsiima įvairiom veiklom.  Banfo kalnai dažnai atsiduria pasaulinio lygio fotografų objektyve.

Kutenėjaus nacionalinis parkas

Kutenėjaus nacionalinis parkas (Kootenay National Park)

Tai saugoma gamtos teritorija pietvakarių Kanadoje, Britų Kolumbijos rytuose, Uoliniuose kalnuose. Parkas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašus. Šis nacionalinis parkas pilnas geologinių vertybių. Kutenėjaus nacionaliniame parke sutinkami vilkai, erniai, lūšys, pumos, grizliai, juodieji lokiai, briedžiai, šiauriniai elniai ir kiti gyvūnai. Parke trykšta karštosios versmės, šniokščia Numos krioklys ir plyti žymusis Marblio kanjonas.

Peito ežeras

Peito ežeras (Peyto Lake)

Šis Albertos provincijoje, Banfo nacionaliniame parke, 1880 m aukštyje virš jūros lygio telkšantis ežeras stebina savo turkio spalvos vandeniu. Ežeras ledyninės kilmės ir neįprastos formos, jo kranto linijos raižytos ir apaugusios miškais. Safyrinio mėlynumo ežero vaizdas geriausiai matomas iš Bow Summit apžvalgos aikštelės, iš čia padaromos geriausios nuotraukos.

Moreino ežeras

Moreino ežeras (Moraine Lake)

Na ir desertui pateikiame vieną magiškiausių ežerų pasaulyje. Tai Banfo nacionaliniame parke esantis ledyninis Moreino ežeras, jis tyvuliuoja „Dešimties Viršukalnių“ slėnyje, 1884 metrų aukštyje virš jūros lygio.  Dėl savo įspūdingų peizažų, Moreino ežeras yra vienas lankomiausių parko objektų. Uolas supa turkio spalvos vanduo, kalnų grandinės, pušynai ir beribės dangaus platybės. Visi kas buvo ir matė šį ežerą, grįžę vienareikšmiškai tvirtina, kad realybėje šis ežeras atrodo daug geriau nei nuotraukose. Tai vaizdai kurių jūs niekada nepamiršite savo gyvenime.

Emeraldo ežeras

Emeraldo ežeras (Emerland Lake)

Tai įspūdingas turkio spalvos ežeras, esantis Joho nacionaliniame parke, Britų Kolumbijos pietryčiuose. Visas Joho nacionalinis parkas su grupe kitų Uolinių kalnų parkų 1984m. įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Emeraldo ežeras yra vienas svarbiausių turistų traukos centrų parke, čia įrengti pėsčiųjų takai, kuriais vaikštant atsiveria nuostabios baltuojančios viršūnės ir tankūs pušų miškai, taip kartu su ežeru sukurdami magišką kraštovaizdį. Vasarą čia galima išsinuomoti kanoją ar valtį, o žiemą slidinėti.

Atabaskos krioklys

Atabaskos krioklys (Athabasca Falls)

Dar vienas turistus traukiantis objektas – Atabaskos krioklys, kuris yra įsikūręs Džaspero nacionaliniame parke, maždaug 30 kilometrų į pietus nuo Džasperio miestelio. Tai itin galingas krioklys, kuris žinomas ne dėl savo kritimo aukščio (23m), bet dėl įspūdingų kaskadų, kuriomis krenta didžiulis kiekis vandens, taip sukeldamas didžiulį krioklio riaumojimą.

Briuso pėsčiųjų takas

Briuso pėsčiųjų takas (Bruce Trail)

,,Bruce Trail” – yra pėsčiųjų takas Ontarijo pietuose. Tai vienas įspūdingiausių takų Kanadoje, o pagrindinio maršruto ilgis yra daugiau nei 890 kilometrų. Tai yra ilgiausias ir seniausias pėsčiųjų takas Kanadoje. Takas siūlo daugybę veiklos galimybių ir jis yra prieinamas ištisus metus. Einant šiuo taku atsiveria kvapą gniaužiantys panoraminiai vaizdai, taip pat čia šniokščia daugybė krioklių, o laukinių gyvūnų gausa tikrai jus nustebins.

Čerčilis

Čerčilis (Churchill)

Tai nedidelis miestelis Manitoboje, prie Hadsono įlankos ir Čerčilio upės žiočių. Miestelis garsus visame pasaulyje ir dažnai vadinamas „Baltųjų lokių sostine”. Tūkstančiai turistų iš viso pasaulio plūsta į Čerčilį iš arti stebėti baltųjų lokių, nes kasmet šimtai jų susirenka įlankos pakrantėje. Lokiai kartais užklysta ir į patį miestelį. Taip pat turistai vyksta su valtimis į Čerčilio upę, iš čia galima stebėti baltuosius delfinus. Na, o naktimis visą miestelį ir jo apylinkes nušviečia Šiaurės pašvaistės.

Niagaros krioklys

Niagaros krioklys (Niagara Falls)

Tikriausiai nėra nė vieno žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs Niagaros krioklio vardo, kurio pavadinimas reiškia „vandens griaustinis“.  Šį įstabų gamtos kūrinį 1630 m. atrado indėnų vedami prancūzų medžiotojai.  JAV ir Kanados pasienyje esantis krioklys – garsiausias krioklys visame pasaulyje. Niagaros krioklys – vienas natūraliausių pasaulio stebuklų, kurį viešint Kanadoje, aplankyti tiesiog būtina, mat vaizdas – atimantis žadą. Niagaros krioklys  susidaro iš trijų krioklių: Amerikos krioklys (American Falls), Nuotakos šydo krioklys (Bridal Veil Falls) ir Pasagos krioklys (Horseshoe Falls). Pastarasis krioklys yra Kanados pusėje, jo aukštis – 51 m, plotis – 792 m., per sekundę juo prateka daugiau nei 3 tūkst. tonų vandens, na o krioklių garsą galima girdėti net už 45 kilometrų.

Kanados klimatas

Kadangi Kanada labai didelė valstybė, tad ir šalies klimatas kinta priklausomai nuo vietos. Pakrantėse (rytinėje ir vakarinėje) būdingas jūrinis klimatas, centrinėje dalyje ir šiaurėje – žemyninis. Žiemos šiaurėje ilgos, speiguotos, be storos sniego dangos. Temperatūros nukrenta žemiau – 40 °C. Speigai būdingi ir prerijų sritims, gausu sniego ir Kordiljerose. Didelę dalį šalies teritorijos užima amžino įšalo žemė. Ankstyvą pavasarį ir rudenį šalyje dar gana šilta, bet turistų srautai smarkiai mažėja. Tačiau geriausias metas aplankyti šią šalį yra vasara, šiuo metų laiku vidutinė temperatūra pakyla iki 25 – 30 °C.

Kanados transportas

Dėl didelių Kanados atstumų tarp miestų, keliauti po šalį viešuoju transportu, išskyrus didžiuosius miestus, yra gan sudėtinga, todėl žmonės dažnai keliauja lėktuvu. Visuose pagrindiniuose miestuose yra oro uostai, iš kurių reguliariai vyksta skrydžiai į daugybę kitų miestų. Autobusai yra labiausiai paplitusi viešojo transporto sistema Kanadoje, beveik visi miestai turi puikiai išvystytą susisiekimo infrastruktūrą. Torontas ir Monrealis turi metro, o maršruto žemėlapiai yra visose stotyse. Aplamai Kanados geležinkelių tinklas puikiai išvystytas visoje šalyje. Traukiniai yra saugūs ir patogūs, o bilietus geriau pirkti iš anksto, nes jie tada būna pigesni. Visuose miestuose ir miesteliuose yra viena ar daugiau bendrovių, siūlančių taksi paslaugas, bet tai pakankamai brangi paslauga.

Jei norite geriau pažinti šalį, rekomenduojame išsinuomoti automobilį, norėdami vairuoti Kanadoje turite būti ne mažiau 18 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 22 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance“.

kanada auto nuomaNaudingos transporto nuorodos:

Autobusai   >>>>    Traukiniai   >>>>    Skrydžiai   >>>>    Toronto metro   >>>>

Nakvynė KanadojeBooking.comBooking.com

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Bilietai į muziejus, turus, atrakcionus

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!