+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Dubrovnikas lankytinos vietos

Dubrovnikas lankytinos vietos

Dubrovnikas

Dubrovnikas pasižymi išskirtiniu grožiu, todėl miesto lankytinos traukia turistus iš viso pasaulio. Tai tikras miestas muziejus, kuriame viduramžių architektūra užima didžiąją jo dalį, nors galima rasti ir daug baroko stiliaus bažnyčių. Nuostabus miesto senamiestis apsuptas gynybinės sienos, už kurios jus pasitiks siauros gatvelės, paslaptingi akmeniniai namai ir gražios bažnyčios. Norintys taip pat gali pasivaikščioti miesto sienomis ir pasigrožėti pasakiškais vaizdais į Lorenso fortą, pagrindinę miesto gatvę Stradun, Dubrovniko katedrą ir gotikinius Rektorių rūmus. Dubrovnikas turi daugybę lankytinų vietų, tarp kurių yra viena seniausių iki šiol naudojamų žydų sinagogų Europoje, viena seniausių vaistinių žemyne, senasis Dubrovniko uostas, bažnyčios, vienuolynai ir senoviniai rūmai. Miestas puikiai tinka tiek ramų poilsį mėgstantiems, tiek aktyviau besiilsintiems. Ypatingai jus sužavės žydroji pakrantė, skalaujama smaragdinio skaidraus vandens. Dubrovniko uoste sustoja dideli kruiziniai laivai, kurie atplukdo daug turistų iš viso pasaulio. Taip pat iš uosto galima pasiekti kitas Kroatijos salas. Dubrovnikas sužavi keliautojus nuo pirmos minutės, todėl neabejojame, kad visos lankytinos vietos paliks neišdildomus įspūdžius.

Dubrovnikas lankytinos vietos

Dubrovniko miesto sienos

Dubrovniko miesto sienos

Dubrovniko senosios miesto sienos pastatytos XII-XVII a. yra vienos įspūdingiausių Viduramžių laikų gynybinių įtvirtinimų visoje Europoje. Šie grėsmingi įtvirtinimai su 6 metrų storio ir 25 metrų aukščio sienomis užtikrino tvirtą gynybą nuo įsibrovėlių. Beveik dviejų kilometrų ilgio Dubrovniko miesto sienos yra puiki vieta pasivaikščioti, o nuo jų atsiveriantys vaizdai į Adrijos jūrą nustebina kiekvieną. Prie sienų galima patekti per pagrindinį įėjimą – Pile, esantį pilies kairėje pusėje.

Lorenco fortas (Lovrijenac)

Lorenco fortas (Lovrijenac)

Lorenco fortas yra Dubrovniko miesto gynybinių įtvirtinimų dalis, esantis už pagrindinių miesto sienų. Tvirtovė pastatyta XI a. ant 37 metrų aukščio uolos, nuo kurios atsiveria pasakiški vaizdai į Adrijos jūrą. Lorenco fortas, kurio sienos storis vietomis siekia 12 metrų buvo labai svarbus miestui, kadangi saugojo vakarinę Dubrovniko dalį nuo užpuolikų. Šiandien ši vieta yra ne tik didelis turistų traukos objektas, tačiau ir garsi Dubrovniko vasaros festivalių vieta.

Rektoriaus rūmai

Rektoriaus rūmai

Rektorių rūmai (Knežev dvor) buvo pastatyti XIII amžiuje, tačiau vėliau sudegė, o 1435 m. buvo vėl atstatyti. Šiuose rūmuose kadaise gyveno viduramžių laikų miesto galva, taip pat čia dirbo miesto taryba ir administracija. Gotikiniu stiliumi pastatyti rūmai, turintys baroko ir renesansinio stiliaus elementų, yra viena lankomiausių vietų Dubrovnike. Rūmuose veikia Dubrovniko kultūros ir istorijos muziejus, kuriame galima pamatyti įvairius tų laikų eksponatus ir iš arčiau susipažinti su rūmų istorija.

Dubrovniko katedra

Dubrovniko katedra

Legenda pasakoja, kad 1192 m. Ričardas Liūtaširdis grįždamas iš kryžiaus žygio netoli Dubrovniko pateko į smarkią audrą. Jo laivas sudužo, tačiau jam pačiam pavyko išsigelbėti. Išsilaipinęs krante karalius Ričardas Liūtaširdis Dubrovniko žmonėms už pagalbą pažadėjo pastatyti bažnyčią. Netrukus ir iškilo šie Dievo namai, kurie šiandien pavadinti Dubrovniko katedra. 1667 m. po stipraus žemės drebėjimo katedra buvo beveik visa sugriauta. Šiandien joje besilankantys turistai gali pamatyti katedros iždą su daugybe svarbių relikvijų, o garsiausia iš jų yra kryžiaus dalis. Kita garsi relikvija saugoma katedroje yra Šv. Blažiejaus – miesto globėjo kūno dalys.

Dubrovniko Stradun

Dubrovniko Stradun

Stradun – pagrindinė senamiesčio gatvė, kuri prasideda prie Pile vartų ir tęsiasi iki Senojo Dubrovniko uosto. Neabejotinai tai yra viena gražiausių pėsčiųjų alėjų Europoje. Stradun gatvelėje pilna kavinių, restoranų ir įvairių parduotuvėlių, todėl čia galima ne tik pavalgyti, tačiau ir apsipirkti. 300 metrų ilgio gatvė garsi savo balto kalkakmenio grindiniu, kuris datuojamas 1468 m., nors didžioji dalis namų pastatyti XVII amžiuje po 1667 m. įvykusios didžiulio žemės drebėjimo.

Dominikonų vienuolynas

Dominikonų vienuolynas

Dubrovniko Dominikonų vienuolynas buvo pastatytas 1300 metų pradžioje, tačiau 1667 m. po žemės drebėjimo beveik visiškai sugriautas. Šiandien jis atstatytas ir yra didelis traukos objektas Dubrovnike. Lankantis vienuolyne būtina užsukti į jo muziejų, kuriame gausu XV ir XVI amžiaus religinių paveikslų, įdomių aukso ir sidabro dirbinių bei kitų relikvijų.

Pranciškonų bažnyčia ir vienuolynas

Pranciškonų bažnyčia ir vienuolynas

Kita svarbi istorinė vieta, kurią reikia pamatyti lankantis Duborovniko mieste yra Pranciškonų bažnyčia ir vienuolynas. Šis pastatas buvo pradėtas statyti 1317 m. ir pilnai pabaigtas tik per kelis šimtmečius. Vienuolyne galite užsukti į vieną vertingiausių bibliotekų Kroatijoje, kuri buvo įkurta XVII a. Čia saugoma daugiau nei 21 000 retų knygų ir rankraščių kolekcija. Dar vienas vienuolyno garsus objektas – vaistinė, kuri nuo 1317 m. vis dar parduoda vaistus. Ši vaistinė yra trečia seniausiai veikianti vaistinė visame pasaulyje.

Dubrovniko modernaus meno muziejus

Dubrovniko modernaus meno muziejus

Dubrovniko modernaus meno muziejus (MOMAD) yra puiki vieta tiems, kurie domisi menu. Muziejus buvo atidarytas 1945 m., o jame galima pamatyti daugiau nei 3000 svarbiausių Kroatijos ir tarptautinių menininkų kūrinių. MOMAD pastate įsikūrusios devynios parodų salės, dvi parduotuvės ir kelios mažesnės darbo zonos.

Onofrio fontanas

Onofrio fontanas

Pastatytas tarp 1438 ir 1444 m., garsusis Dubrovniko Onofrio fontanas yra vienas žinomiausių miesto istorinių paminklų. Viduramžiais statytas fontanas buvo svarbi miesto vandentiekio sistemos dalis, kurį vanduo pasiekdavo iš Dubrovackos upės. Onofrio fontanas stovintis netoli Pile vartų, buvo vienas didžiausių tokio tipo fontanų visoje šalyje. Šiandien jis vis dar veikia ir visi norintys atsigaivinti gali atsigerti arba pasipildyti vandens atsargas.

Tėvynės karo muziejus

Tėvynės karo muziejus

Šiame Tėvynės karo muziejuje, įsikūrusiame ant Srd kalvos, galite iš arčiau susipažinti su Kroatijos nepriklausomybės karu, kuris vyko šalyje 1991 – 1995 m. Karo metu Serbija ir Juodkalnija bandė užimti kai kurias Kroatijos dalis. Muziejuje eksponuojami originalūs dokumentai, nuotraukos iš Tėvynės karo, ginkluotė, sprogstamieji įtaisai, karo žemėlapiai, karinės įrangos dalys, autentiški įrašai, vaizdo medžiagos. Muziejų kasmet aplanko apie 100 000 lankytojų ir kiekvienais metais jis tampa vis populiaresniu.

Šv. Jono fortas

Šv. Jono fortas

Viena pagrindinių Dubrovniko miesto sienų gynybinio komplekso dalis buvo Šv. Jono fortas. Jis saugojo pietrytinę miesto dalį nuo įsibrovėlių. Šiandien forte veikia Jūrų muziejus ir akvariumas, todėl tai ne tik puiki vieta istorijos mėgėjams, tačiau ir tiems, kas mėgsta pramogas. Jūrų muziejuje eksponuojami paveikslai, dokumentai susiję su svarbiausia veikla miesto istorijoje – jūrų prekyba. Jame galima išvysti daugybę senųjų atlasų, žemėlapių, navigacijos prietaisų ir kitų vertingų daiktų. Dubrovniko akvariume galima mėgautis Adrijos jūros gyvūnais, kurie plaukioja 27 įvairaus dydžio baseinuose.

Šv. Blažiejaus bažnyčia

Šv. Blažiejaus bažnyčia

Šv. Blažiejaus bažnyčia – tai barokinio stiliaus bažnyčia, pastatyta 1715 m. miesto globėjui Šv. Blažiejui. Baroko stiliaus bažnyčią statė venecijiečių architektas Marino Gropelli. Šiandien ši nuostabaus grožio bažnyčia yra viena lankomiausių Dubrovnike. Kiekvienais metais vasario 3 dieną mieste vyksta globėjo Šv. Blažiejaus šventė, kuri prasideda šv. Mišiomis. Vėliau mieste kelias dienas vyksta paradai ir kiti šventiniai renginiai.

Dubrovniko funikulierius

Dubrovniko funikulierius

Pastatytas 1969 m. Dubrovniko funikulierius iš karto tapo populiarus tarp poilsiautojų. Keltuvas kelia į kalną apie 5 minutes ir pasiekia 778 metrų aukštį. Pakilus iki viršūnės, prieš jūsų akis atsivers nuostabi Dubrovniko miesto ir apylinkių panorama. Šalia apžvalgos aikštelės įsikūręs užkandžių baras, panoraminis restoranas, kuriuose galima prisėsti, išgerti kavos ar paragauti vietinių patiekalų.

Dubrovniko paplūdimiai

Dubrovniko paplūdimiai

Dubrovniko krištolo skaidrumo ir smulkaus žvyro paplūdimiai traukia poilsiautojus iš viso pasaulio. Dėl Adrijos jūros tinkamo klimato maudynių sezonas Dubrovnike prasideda pavasarį ir tęsiasi iki vėlyvo rudens. Dubrovnikas turi daug nuostabių paplūdimių, o Banje paplūdimys yra populiariausias, tačiau ir labiausiai perkrautas. Jeigu norite pabėgti nuo turistų minios, tai vykite į už miesto esančius paplūdimius arba Lokrumo salą.

Lokrumo sala

Lokrumo sala

Kelis šimtus metrų nuo Dubrovniko nutolusi žaliuojanti Lokrumo sala yra puiki vieta tiems, kas nori pabėgti nuo miesto šurmulio. Lankytojai gali apžiūrėti viduramžių Benediktinų vienuolyno griuvėsius, pasivaikščioti po vešlius žaliuosius botanikos sodus ar aplankyti Karališkąją pilį – tvirtovę, kurią kadaise Napoleono kariuomenė pastatė uostamiesčiui apginti. Taip pat saloje yra gražių įlankėlių ir paplūdimių, kuriuose galima tingiai praleisti dieną besimaudant ir besideginant.

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Dubrovniko klimatas

Dubrovniko klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Miesto apylinkėse, tiek pačiame Dubrovnike, kritulių būna daugiau nei 150 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Dubrovniko mieste – 14 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 23 °C temperatūra. Lapkritis yra lietingiausias mėnuo mieste ir jo apylinkėse, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Dubrovniką?

Norėdami nuvykti į Dubrovniką galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus arba Rygos. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Dubrovniką ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės maršrutą.

Planuojantiems keliauti į Kroatiją automobiliu iš Lietuvos, siūlome užsisakyti jau sudarytą mūsų 10 dienų autorinį kelionių maršrutą, kurio dėka patogiai ir greitai aplankysite pagrindines Kroatijos lankytinas vietas. Paruošto PDF failo dėka sutaupysite ne tik daug brangaus laiko, tačiau ir pinigų. Užsakius šį maršrutą, gausite:

 • Keliavimo maršrutu eiliškumą

 • Išsamius žygių žemėlapius

 • Dienos kelionės žemėlapius

 • Trumpus lankytinų vietų aprašymus

 • Rekomenduojamas nakvynės vietas

 • Ekskursijų ir pramogų pasiūlymus

 • Įvairius mūsų patarimus

 • Nemokamą konsultaciją plano klausimais

Kaip keliauti po Kroatiją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Kroatiją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį, tai patogiausias keliavimo būdas Kroatijoje. Tarp didesnių miestų kursuoja ir greitieji autobusai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, tačiau jų tinklas nėra gerai išvystytas. Šalyje labai populiarūs dviračiai, kuriais turistai keliauja vaizdingais maršrutais, ypač daug dviračių takų nutiesta Istrijos pusiasalyje. Verta žinoti, kad ne visas norimas Kroatijos vietas galima pasiekti sausumos transportu, todėl rekomenduojame pasinaudoti keltų paslaugomis. Reikalingą transportą savo kelionei iš Dubrovniko į Makarską ar kitus Kroatijos miestus galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Kroatijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 12 Eur už parą.

Nakvynė Dubrovnike

Dubrovnikas ir šio nuostabaus miesto lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel Adria – gerą įvertinimą turinis viešbutis, įsikūręs Gruž rajone, už 2,5 km nuo Dubrovniko senamiesčio.
Hotel Ariston – netoli Dubrovniko Importanne kurorte įsikūrusiame viešbutyje siūloma naudotis privačiu paplūdimiu ir baseinu prie jūros.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

 • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
 • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
 • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
 • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
 • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
 • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Dubrovniko žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Dubrovniko žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Dubrovniko žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Dubrovniko žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Dubrovniko žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

1 × three =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą