+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Niujorkas

Ką pamatyti Niujorke

Tai labai brangus miestas, bet kartu vienas gražiausių pasaulio miestų. Šis miestas niekada nemiega. Niujorkas traukia savo beprotišku gyvenimo tempu, energija, neaprėpiamomis galimybėmis ir kūrybiniu įkvėpimu. Čia galima rasti tiek daug skirtingų kultūrų, tradicijų ir pažiūrų žmonių kaip niekur kitur. Tai vienas svarbiausių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų.

Daugiau informacijos apie Niujorką galite rasti čia

Lankytinos vietos Niujorke

Laisvės statula (Statue of Liberty)

Tai nacionalinis vario ir plieninio korpuso amerikiečių pasididžiavimas. Statulos viduje yra įkurtas Amerikos istorijos muziejus. Ši statula yra 47 metrų aukščio, o kiekviena statulos dalis turi savo reikšmę. Karūnos spinduliai simbolizuoja septynis žemynus, o fakelas yra laisvės ir nepriklausomybės simbolis. Statinys yra saloje, kuri pasiekiama keltu arba ja galima pasigrožėti nemokamai iš Baterijos parko. Pasikėlus į statulos viršų, atsiveria nuostabi Niujorko ir Manheteno uostų panorama.

laisves statula niujorkas

Empire state building

Tai dar vienas didingas statinys, kiekvieną žavintis savo aukščiu. Šis pastatas yra 102 aukštų ir siekia 381 metrų aukštį. Įspūdingas dangoraižis žavi ne tik gražia architektūra, bet ir vaizdinga miesto panorama iš viršutinių aukštų. Tai aukščiausias pastatas „Didžiajame obuolyje“ ir antras pagal dydį dangoraižis Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Empire state building niujorkas

Bruklino tiltas (Brooklyn Bridge)

Šis tiltas yra vienas seniausių kabančių tiltų JAV. Jo ilgis siekia beveik 2 kilometrus. Tiltas sujungia du didžiausius Niujorko rajonus – Brukliną ir Manheteną. Įdomios tilto konstrukcijos ir atsiverianti graži miesto panorama pritraukia ne vieną turistą.

bruklino tiltas niujorkas

Taimso aikštė (Times Square)

Taimso aikštė visada buvo garsi sekso parduotuvėmis, striptizo barais ir kabareto šou vieta. Čia mėgdavo lankytis laisvą gyvenimo būdą propaguojantys asmenys. Šiandien aikštė atgijusi ir turinti visai kitokį atspalvį. Dabar Taimso aikštė yra saugi vieta visą parą, kurioje  galima rasti parduotuvių, teatrų bei restoranų, taip pat ir milžiniškų reklaminių stendų. Retas, kuris nežino vienos garsiausių Niujorko gatvių sankirtų, viliojančių žmones iš visų šio miesto rajonų ir turistus iš viso pasaulio.

Taimso aikste

Volstrytas (Wall Street)

Tai Niujorko finansų centras. Čia ne tik daug finansininkų, bet ir nemažai turistų, kurie atvyksta pamatyti įspūdingų dangoraižių. Volstrytas išsidėstęs gatvėje, turinčioje tą patį pavadinimą. Patekęs į šią gatvę, pasijunti tarsi maža dalelė viso mechanizmo – aplinkui didžiųjų kompanijų biurai, bankai, finansų biržos, verslo aplinka ir visur skubantys žmonės.

volstrytas

Centrinis parkas (Central Park)

Tai viena lankomiausių vietinių gyventojų vietų Niujorke, Manheteno rajone. Čia puikiai laiką leidžia šeimos, menininkai semiasi įkvėpimo ir daugybė sportininkų pradeda dieną. Parkas švarus, pilnas spalvingų gėlynų, žaliuojančių medžių. Parke yra ežeras, traukiantis lankytojus visais metų laikais. Jame yra įsikūręs zoologijos sodas, įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, vandens atrakcionai, kavinės. Lankytojų dėmesio sulaukia nemokamai vykstantys spektakliai, muzikiniai šou, parodos.

Centrinis parkas

Grinvudo kapinės (Green-Wood Cemetery)

Kapinės apsuptos žalumos, čia yra aukščiausia Bruklino vieta – Battle Hill. Nuo čia atsiveria graži panorama į Manheteną. Jose ilsisi žymūs šalies žmonės ir tai viena brangiausių amžino poilsio vietų pasaulyje. Kapinaitėse stovi graži varpinė.

Grinvudo kapines

Rokfelerio centras (Rockefeller Center)

Tai viena lankomiausių vietų Niujorke. Centrą sudaro 19 išskirtinio aukščio pastatų. Tai yra didžiausias, privatus, tokio tipo kompleksas pasaulyje. Ypatingai visas kompleksas atrodo vakare, kai visus įspūdžius sustiprina šviesų instaliacijos. Čia yra apžvalgos aikštelė, kur galima pasigėrėti miesto panorama. Rokfelerio centre saugoma viena svarbiausių Amerikoje viešojo meno kolekcijų. Kiekvienų metų gruodį arba lapkričio pabaigoje komplekso aikštėje yra įžiebiama kalėdų eglutė, išliejama lauko čiuožykla.

Rokfelerio centras

High Line parkas (High Line)

Vakarinėje Manheteno pusėje esantis parkas yra vienas keisčiausių. Jis įkurtas ant senų, krovininių traukinių geležinkelio bėgių. Aplinkui bėgius įkomponuoti gėlynai, žolynai, šalia jų suoliukai. Parke vyksta įvairūs renginiai, šviesų šou. Žiūrint iš viršaus, atsiveria nuostabi Hadsono upės panorama.

High Line parkas

Metropoliteno meno muziejus (Metropolitan Museum of Art)

Šis muziejus yra didžiausias Jungtinėse Amerikos valstijose ir labiausiai lankomas pasaulyje. Čia saugomi eksponatai iš viso pasaulio, pradedant  Antika ir Senuoju Egiptu ir baigiant moderniuoju menu. Eksponatų suskaičiuojama virš 2 milijonų. Ekspoziciją sudaro Europos skulptorių darbai, JAV menininkų kūriniai, meno kūrinių kolekcijos iš Bizantijos, Azijos, Okeanijos, Afrikos bei Islamo šalių. Šio muziejaus lankymui prireiks kelių dienų.

Metropoliteno meno muziejus

Amerikos gamtos istorijos muziejus (American Museum of Natural History)

Tai dar vienas didelis muziejus šalyje. Ekspoziciją sudaro virš 33 milijonų eksponatų. Tarp jų rasite augalus, gyvūnus, fosilijas, mineralus, akmenis, meteoritus. Muziejuje dirba didžiausia pasaulyje mokslininkų grupė, suburta gamtos ir kultūros istorijos tyrimams. Muziejus turi vieną didžiausių pasaulyje dinozaurų ekspoziciją. Šiam muziejui apžiūrėti vargu ar užteks kelių valandų.

Amerikos gamtos istorijos muziejus

Brodvėjus (Broadway)

Atvykus į Niujorką neužsukti į Brodvėjų yra tikra nuodėmė. Tai viena žymiausių gatvių, kurioje rasite daugybę teatrų. Čia nuolat vyksta spektakliai, miuziklai, įvairūs šou ir kiti renginiai. Brodvėjaus teatruose galima pamatyti ir klasikinius kūrinius ir šiuolaikinius meno šedevrus. Kiekvienas, net ir labiausiai išrankus meno mylėtojas, suras jo skonį atitinkantį renginį.

brodvejus

Eliso sala (Ellis Island)

Tai labai savotiška sala. Kadaise Eliso sala buvo vartai į Jungtines Valstijas milijonams imigrantų, jie į ją pradėjo plūsti XX a. pirmoje pusėje. Čia galima apžiūrėti salos ligoninę, kur gydytojai spręsdavo ar atvykėlių sveikata pakankamai gera, kad JAV juos priglaustų. O trisdešimties minučių dokumentinis filmas jus supažindins su šios salos istorija ir papasakos apie imigrantų išgyvenimus.

eliso sala

Šv. Patriko katedra (St. Patrick’s Cathedral)

Tai vienas gražiausių architektūrinių kūrinių Niujorke. Bažnyčia yra dekoruota neogotikiniu stiliumi, ji yra didžiausia Romos katalikų katedros bažnyčia Jungtinėse Amerikos Valstijose. Katedros architektūra su balto marmuro fasadu, smailiais bokštais, rožiniais langais, bronzinėmis durimis užburia lankytojus. Ji yra Niujorko Romos katalikų arkivyskupijos arkivyskupo vieta.

Svento Patriko Katedra

Gugenheimo muziejus (Solomon R. Guggenheim Museum)

Tai modernaus meno muziejus ir vienas žinomiausių mieste. Muziejus garsus ne tik meno kolekcijomis, bet ir savo architektūra. Jame yra rodomos ne tik nuolatinės, bet ir keičiamos kolekcijos. Čia eksponuojami žinomų pasaulyje menininkų darbai, tokių kaip Pablo Picasso, Vincento van Gogho, Vasilij Kandinski ir daugybės kitų.

Gugenheimo muziejus

Niujorko viešoji biblioteka (New York Public Library)

Tai didžiulė biblioteka, kuri driekiasi net per du kvartalus. Bibliotekoje sukaupta daugybė geros ir įvairios literatūros. Joje vienu metu skaityti ar vartyti knygas gali net 500 žmonių. Čia rengiamos parodos bei nemokamos ekskursijos, vyksta  vestuvių ceremonijos, mokslininkai randa sau veiklos. Tarp bibliotekos saugomos literatūros yra tokie kūriniai kaip Nepriklausomybės deklaracijos originalas, Gutenbergo biblija, 440 tūkst. senovinių žemėlapių ir daug kitų įdomybių.

Niujorko viesoji biblioteka

Bronksas (The Bronx)

Bronksas vienintelis ne salose, o žemyninėje dalyje esantis rajonas. Jis kaip ir kiti rajonai verda nuo kultūrų ir tautų spalvingos įvairovės. Šiame rajone yra vienas iš didžiausių zoologijos sodų Jungtinėse Amerikos Valstijose, kasmet pritraukiantis virš 2 milijonų lankytojų. Jame rasite apie 4000 įvairiausių gyvūnų, tarp kurių nemaža dalis yra nykstančios rūšys. Parke galima apsilankyti ,,Madagaskare”, kuriame sutiksite lemūrus, iguanas, Nilo krokodilus ir kitus gyvūnus.

bronksas

Manhetenas (Manhattan)

Tai Niujorko vizitinė kortelė. Čia randami visi aukščiausi miesto pastatai, svarbios verslo, valdžios, meno įstaigos. Tai pasaulinė kultūros ir finansų sostinė. Šis rajonas yra labiausiai apgyvendintas. Manhetene yra didžioji dalis žymių lankytinų miesto vietų.

manhatanas

Niujorko miesto rotušė (New York City Hall)

Tai turtingą istoriją menantis seniausias rotušės pastatas JAV, esantis Manhetene. Čia įrengtas mero kabinetas, rengiamos nemokamos ekskursijos.  Tai vienas iš geriausių savo laikotarpio architektūrinių pastatų. Rotušė įtraukta į JAV nacionalinio paveldo sąrašą.

Niujorko miesto rotuse

Nori keliauti pigiau ir ieškai išskirtinės informacijos? Nedvejok ir tapk mūsų Klubo nariu!

Niujorko klimatas

Niujorkas turi drėgną subtropinį klimatą, šaltą žiemą ir karštą drėgną vasarą. Šaltasis sezonas prasideda nuo spalio ir dažnausiai išlieka iki pat kovo mėnesio. Sausio – vasario mėnesiais vidutinė metinė temperatūra Niujorke yra 0 °C. Žiemą būtina pasiimti šiltų drabužių, nes temperatūra dažnai pasiekia minusą ir kartais gausiai sninga. Pats geriausias metas aplankyti Niujorką, gegužės – rugpūčio mėnesiais. Liepos mėnuo yra karščiausias, su 25 °C vidutine metine temperatūra.

Niujorko transportas

Niujorke viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, tai pagrindinis būdas keliauti po miestą. Pasiekti norimas vietas galite greitais autobusais, traukiniais, metro ar upės transportu. Niujorko metro yra didžiausia greitojo transporto sistema pasaulyje, kurios bėgių ilgis sudaro 1 170 kilometrų, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums pasiekti visas norimas vietas. Rekomenduojame tik atvykus įsigyti bekontaktę mokėjimo kortelę – ,,MetroCard“, tai padės jums pigiau keliauti po Niujorką. Jas galima įsigyti metro stotyse, automatizuotose kasose ir kt. Metro dirba 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę. Viešieji autobusai yra vaizdingas būdas pamatyti miestą ir pasiekti tas vietas, į kurias nevažiuoja kitos transporto priemonės. Jei turite išmanųjį telefoną, galite nuskaityti QR kodą autobusų stotelėje, norėdami gauti informacijos apie tai, kada atvažiuos autobusas. Kadangi miestas didžiulis ir transporto sistema taip pat, tai rekomenduojame prieš pradedant keliauti susirasti šiek tiek informacijos, paanalizuoti ją ir tik tada pradėti naudotis viešuoju transportu.

Naudingos transporto nuorodos:

Autobusai   >>>    Traukiniai   >>>>    Metro   >>>>

Nakvynė NiujorkeBooking.comBooking.com

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Bilietai į muziejus, turus, atrakcionus

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!