+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Etiopija

Ką pamatyti Etiopijoje

Etiopija – viena seniausių šalių pasaulyje ir antra šalis pagal gyventojų skaičių Afrikoje (88 mln.). Ji taip pat yra ir viena skurdžiausių pasaulio šalių, bet iki šių dienų išliko labai autentiška, nes niekada nebuvo kolonizuota. Etiopija ne tik labai sena šalis, bet ir turtinga pasaulio civilizacija, turinti daug išskirtinių bruožų, kurie šalį išskiria iš kitų Afrikos ir pasaulio valstybių. Etiopijos gyventojai laikomi vieni iš religingiausių pasaulyje. Šalis yra viena anksčiausiai priėmusi krikščionybę, tai įvyko jau IV amžiuje. Joje aptikti seniausi žmonijos pėdsakai, tad Etiopija svarbi žmogaus evoliucijos istorijai. Šalies sostinė – Adis Abeba. Etiopijoje laikas skaičiuojamas kitaip nei įprastą mums. Čia laikas skaičiuojamas pagal saulėtekį/saulėlydį ir turi 13 mėnesių metuose.

Lankytinos vietos Etiopijoje

Lalibela

Magiškoji Lalibela yra krikščionybės bastionas. Lalibela garsėja raudonose vulkaninės kilmės uolose XIII a. iškaltomis monolitinėmis bažnyčiomis. Kai kurios bažnyčios visiškai pasislėpusios giliose įdubose, kai kurios stovi atvirose vietose. Painus ir gluminantis tunelių labirintas, siauri koridoriai su požeminiais perėjimais, grotomis ir galerijomis sujungia visas bažnyčias į vieną visumą. Šis kompleksas vadinamas aštuntuoju pasaulio stebuklu ir saugomas UNESCO. Įspūdingiausiai Lalibeloje atrodo Šv. Jurgio bažnyčia – kryžiaus formos, išskaptuota uoloje, sunku patikėti, kad XIII amžiuje statybininkai turėję tik kirstukus ir plaktukus galėjo išskaptuoti tokią bažnyčią.

Lalibela

Aksumas

Tai miestas, turintis daugiau nei 2500 m istoriją. III–X amžiais dabartinės Etiopijos teritorijoje gyvavo Aksumo karalystė, kurios sostinė ir buvo Aksumas. Miestas buvo svarbus koptų religinis centras, Etiopijos imperatorių karūnavimo vieta. Aksumo karalystės gyventojai kalbėjo senovine gezų kalba, kuri šiais laikais nebėra vartojama. XVI a. Aksumas buvo sugriautas musulmonų. 1980 m. miestas dėl savo istorinės svarbos ir architektūros įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Aksumas garsėja didžiulėmis stelomis, dažnai vadinamomis obeliskais. Aukščiausia iš tebestovinčių yra 24 metrų aukščio.

Aksumas

Avašo nacionalinis parkas

Avašo nacionalinis parkas randasi centrinėje Etiopijoje, Afarų regiono pietuose, 225 km į rytus nuo Adis Abebos. Pietuose parkas ribojasi su Avašo upe. Parke saugoma savanų gyvūnijos įvairovė: Rytų Afrikos oriksai, Siomeringo gazelės, dikdikai, kudu, zebrai, leopardai ir virš 350 paukščių rūšių. Kudu slėnio aukštutinėje dalyje verda karštosios versmės. Nacionaliniame parke esantis ežeras vienas gražiausių. Šis ežeras uždaras, bet jo vanduo švarus, o jame veisiasi įvairus planktonai ir daugybė įvairių žuvų, bet maudytis čia draudžiama. Ežere gyvena begemotai, vandenyje ar pakrantėje galima išvysti daugybę paukščių rūšių.

Avašo slėnis etiopija

Gonderas

Šis miestas – pirmoji Etiopijos imperijos sostinė. Gonderas taip pat garsus tuo, jog turi 44 bažnyčias, daugiau nei bet kuris kitas Etiopijos miestas. Miestas daugelį dešimtmečių buvo Etiopijos meno, literatūros ir mokslo centras. Gonderas taip pat žinomas pilimis, statytomis XVII a., Fasilidų dinastijos laikais. Miesto centre dauguma pastatų išlikę nuo italų okupacijos laikų (ketvirtajame – penktajame dešimtečiuose), jie visiškai atitinka to laiko italų stilių. Čia galima apžiūrėti karališkas pirtis, Yasu I rūmus, Švč. Trejybės šviesos bažnyčią, ištapytą biblinės tematikos freskomis, o lubos ištapytos daugiau nei 100 angelų veidais.

gonderas etiopija

Hararas

Hararas įsikūręs rytų Etiopijoje, Etiopijos kalnyne, apie 500 kilometrų nuo Adis Abebos. Miestą supa šimtmečių gynybinė siena, vadinama Džugolu, kurioje yra keli dideli vartai, įskaitant kunigaikščio vartus. Hararo senamiestis – svarbus architektūros paminklas. Mieste stovi 82 mečetės, daugybė šventorių, išsidėsčiusių aplink Feres Magalos aikštę. Hararas yra svarbiausias islamo centras Etiopijoje ir vienas iš švenčiausiųjų islamo miestų pasaulyje. 2006 m. Hararo senamiestis įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Hararas

Konso

Konso kaimas garsėja senovinėmis unikaliomis terasomis ir neįprastomis antkapinėmis graviruoto medžio statulomis. Konsas turi unikalų kultūrinį kraštovaizdį – kalvos šlaitai terasų pagalba panaudoti pasėlių auginimui ir laistymui. Šis kraštovaizdis parodo bendruomenės vertybes, socialinę sanglaudą ir inžinerines žinias.

konso etiopija

Simieno kalnai

Tai Etiopijos kalnyno dalis šiaurinėje Etiopijoje, į šiaurės rytus nuo Gondero. Simieno kalnai yra aukščiausia kalnyno dalis su aukščiausiu šalyje Ras Dašano kalnu, kurio aukštis 4550 metrų. Tai viena iš nedaugelio Afrikos vietų kur reguliariai būna sniego. Čia sutinkami trijų pagrindinių Etiopijos rūšių žinduoliai: beždžionės gelados, etiopiniai vilkai bei etiopiniai kalnų ožiai. Kalnų kraštovaizdis įspūdingas, statūs skardžiai ir žaliuojantys šlaitai sužavi kiekvieną.

simieno kalnai etiopija

Bahir Daras

Bahir Daras – miestas esantis šiaurinėje Etiopijoje, 578 km į šiaurę nuo Adis Abebos, Tanos ežero pietinėje pakrantėje. Šis miestas garsėja švelniu atogrąžų klimatu. Iš 38 ežero salų 20-yje stovi vienuolynai ir bažnyčios. Garsiausia bažnyčia – Ura Kidane Mehret. Tai vienuolyno bažnyčia su unikalia XVI–XVIII a. ikonų kolekcija. Už 30 km nuo Bahir Daro galima aplankyti garsųjį Mėlynojo Nilo krioklį.

bahir daras etiopija

Mago nacionalinis parkas

Čia galima grožėtis puikiu kraštovaizdžiu, susipažinti su mursių genties žmonėmis ir jų gyvenimo būdu. Didžioji parko dalis išsidėsčiusi Lūžių slėnio apačioje, dėl to ten būnant vargina karštis ir greitai išsenka jėgos. Parke gyvena daugiau nei 300 paukščių rūšių. Taip pat parke galima sutikti žirafinių gazelių, margųjų antilopių, buivolų, žirafų, dramblių, mažųjų ir didžiųjų kudu. Mago nacionaliniame parke vyrauja tankūs akacijų miškai, tarp kurių galima išvysite nedidelius, atvirus savanos plotus.

Mago nacionalinis parkas etiopija

Mursiai – Omo slėnis

Dauguma turistų atvyksta į šį slėnį tam, kad pamatytų mursių kaimus palei Mago upę. Tai klajoklių gentis, kurią sudaro apie 7000 narių ir ji labiausiai žinoma dėl savo karingumo ir vieno itin keisto puošybos elemento – vadinamųjų lūpų lėkščių. Karingieji mursiai degina miškus, šaudo dramblius ir raganosius, vėliau jų ragus bei iltis išmaino į ginklus. Mursių kūnus puošia tatuiruotės, žyminčios nukautus priešus ir žvėris, o veidus ir kūnus jie dažo baltai.

mursiai etiopija

Čamo ežeras

Čamo ežeras įsikūręs pagrindiniame Etiopijos rifte 1110 metrų aukštyje, o jo dydis siekia beveik 19 tūkst. kvadratinių kilometrų. Čamo ežeras garsus visoje Afrikoje dėl krokodilų gausos, vargu ar kur kitur pamatysite jų tiek daug. Taip pat ežere gyvena hipopotamai, didžiuliai šamai, pulkai pelikanų, marabu, ereliai žuvininkai ir kiti paukščiai.

Čamo ežeras

Mėlynasis Nilo krioklys

Mėlynasis Nilo krioklys šniokščia šiaurės Etiopijoje, Amherų regione, 30 km nuo Bahir Daro ir Tanos ežero. Krioklio aukštis 45 metrai, jis sudarytas iš 4 srautų, o plotis svyruoja nuo 100 metrų sausringuoju laikotarpiu iki 400 metrų liūčių laikotarpiu (liepą – spalį). Mėlynojo Nilo krioklys yra vienas svarbiausių turistinių Etiopijos objektų. Tuoj už krioklio driekiasi tarpeklis per kurį nutiestas seniausias tiltas šalyje. Jis šioje vietoje buvo pastatytas 1626 metais.

Mėlynasis Nilo krioklys

Dalolo vulkanas

Įstabaus grožio Dalolo vulkanas, esantis Etiopijos šiaurėje, Danokilo dykumoje, užburia kiekvieną apsilankiusį.Vulkanas garsėja nežemiškais vaizdais, į kuriuos žiūrint net sunku patikėti, kad žemėje gali būti tokių vietų. Tai viena karščiausių vietų žemėje, o įkaitusi magma kaitina požeminį vandenį, kuris kartu su druskomis bei mineralais kyla aukštyn. Būtent dėka mineralų vulkanas nusidažo kone visomis vaivorykštės spalvomis.

Dalolo vulkanas

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Etiopijos klimatas

Etiopijos klimatas gan įvairus, priklausomai nuo reljefo. Šalies kalnuose, virš 2400 m aukščio esančiose vietose klimatas vėsus, temperatūra nukrenta žemiau 16 °C, aukštikalnėse būna sniego. 1500 – 2400 m aukštyje temperatūra svyruoja tarp 16-30 °C, o žemiau 1500 m vyrauja itin karštos temperatūros (virš 27 °C). Kritulių daugiausia iškrinta Etiopijos kalnyne, o Danakilių įduba ir Somalio pusiasalis pasižymi sausringomis sąlygomis.

Etiopijos transportas

Pagrindiniai Etiopijos miestai yra gerai aptarnaujami taksi ir mikroautobusais, jie puikiai tinka trumpam atstumui keliauti ir tai pakankamai pigu. Tačiau jie nesilaiko jokios fiksuotos kainos sistemos, todėl būtina susitarti kainą iš anksto, kad išvengtumėte nemalonių akimirkų, kai pasieksite savo tikslą. Autobusai Etiopijoje yra pigiausias keliavimo būdas šalyje, bet reikėtų pagalvoti apie saugumą nes jie dažniausiai būna seni ir techniškai netvarkingi. Prieš daugelį metų traukinių paslaugos nutrūko, todėl skraidymas išlieka geriausias būdas keliauti tarp miestų, nes atstumai Etiopijoje yra labai dideli.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti Etiopijoje turite būti ne mažiau 25 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Tačiau reikėtų turėti omenyje, kad dauguma automobilių nuomos kompanijų, dėl keliuose slypančių pavojų nenori nuomoti automobilio užsieniečiams. Todėl dažniausiai nuomojamas 4WD su asmeniniu vairuotoju ir kainos didelės, jos prasideda nuo €150 už dieną. Jeigu pavyks išsinuomoti automobilį be vairuotojo, nepamirškite atidžiai paskaityti draudimo sutarties ir su kompanija aptarti visas smulkias detales, nes Etiopijos keliuose slypi labai daug pavojų.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Etiopijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Etiopijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Etiopijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Etiopijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Etiopijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Kambodžoje

Kambodža

Kambodža – tai nuostabi šalis kiekvienam, kuris trokšta aštrių pojūčių, kvapą gniaužiančių šventyklų, ,,kitokių” paplūdimių ir nebijančių akis badančio skurdo. Ši šalis turės kuom jus nustebinti.

Šardža lankytinos vietos

Šardža

Šardža – griežčiausias islamiškas miestas Jungtinių Arabų Emyratuose, kuris nuo Dubajaus nutolęs apie 10 kilometrų. Šiame mieste labiausiai laikomasi Korano ir uždraustas alkoholis.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis

Omanas Ką pamatyti lankytinos vietos

Omanas

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl čia išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi.

Ką pamatyti Vietname

Vietnamas

Tai Pietryčių Azijos perlas, turintis nuostabaus grožio gamtą, draugiškus vietinius gyventojus ir fantastišką virtuvę. Šalyje itin saugomos ir vertinamos tradicijos.

Ką pamatyti Kazachstane

Kazachstanas

Tai nuostabaus grožio ir neatskleistų galimybių šalis, kuri pasaulyje užima net 9 vietą pagal savo plotą. Kontrastinga gamta, kuri gausi daugybės išteklių ir iškasenų.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

three × five =