+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Santorini sala

Santorini sala

Santorini sala

Santorini sala – tai viena populiariausių Graikijos salų ir viena romantiškiausių vietų pasaulyje. Labiausiai ši sala žinoma dėl vakarinės pakrantės miestelių Fira ir Oia, kurie tarsi kabo ant uolų virš gilios ir mėlynos jūros. Miesteliuose gausu baltų namukų, kurie kartu su visa aplinka sukuria svaiginančius vaizdus. Fira ir Oia miesteliai itin mėgstami tarp vestuvininkų ir medaus mėnesio kopinėtojų. Šis graikiškas rojus turistus vilioja savo garsiaisiais Oios saulėlydžiais, maudynėmis karštose versmėse, nuostabia virtuve, įspūdingomis pramogomis ir prabangiais kurortais. Baltos bažnyčios su ryškiai mėlynais kupolais ir prarastos civilizacijos archeologiniai lobiai yra dar viena priežastis, kodėl verta čia atvykti. Įspūdingiausia salos vieta – didžiulis ugnikalnio krateris, pripildytas jūros vandens. Salos paplūdimiai, skalaujami Egėjo jūros vandens, patiks tiems, kurie neieško ramybės, nes čia visada gausu poilsiautojų. Santorini sala labiausiai turistų lankoma vasarą, tačiau ir kitu metų laiku verta aplankyti šią vietą.

Santorini sala lankytinos vietos

Fira

Fira

Santorinio sostinė Fira – viena įspūdingiausių pasaulio vietų, kuri iškilusi aukštai virš buvusio kraterio. Miestelį sudaro balti kubiniai namai, vingiuotos gatvelės, mažos aikštės ir bažnyčios su mėlynos spalvos kupolais. Atvykus laivu į uostą, kelionė tęsiama link Firos miestelio funikulieriumi, užjojama asiliuku arba galima lipti pėsčiomis beveik 800 laiptelių. Centrinės Firos gatvės nusėtos daugybe parduotuvių, restoranų, kavinių, barų ir naktinių klubų, o sezono metu jie dažniausiai būna net perpildyti. Miestelis garsėja ir įspūdingais vaizdais į Egėjo jūrą, todėl turistų jame netrūksta.

Oia

Oia

Išgarsėjęs dėl nuostabių saulėlydžių, Oia miestelis yra populiariausias turistų traukos objektas Santorini saloje. Oia taip pat įsikūrusi ant įspūdingos uolos krašto su žaviais namukais ir bažnyčiomis mėlynais kupolais. Čia gausu meno galerijų, amatininkų dirbtuvėlių, kavinių ir įvairių butikų. Vakarais turistai tiesiog užplūsta Oia miestelį, nes iš čia matomi saulėlydžiai yra patys gražiausi visoje Graikijoje.

Akrotiri archeologinė vietovė

Akrotiri archeologinė vietovė

Akrotíri archeologinė vietovė šiandien yra svarbiausia archeologinių kasinėjimų vieta visoje Graikijoje, nes čia bandoma atkasti Mino civilizacijos laikų miestą, kuriam daugiau nei 3500 metų. Šis istorinis miestas buvo sunaikintas maždaug 1500 m. pr. Kr., po didžiulio ugnikalnio išsiveržimo ir atrastas tik 1860 m. Čia buvo rasta daugybė kadaise egzistavusios civilizacijos daiktų ir gyvybiškai svarbių įrodymų apie Mino civilizaciją. Visos freskos ir vertingesni daiktai buvo perkelti į Priešistorinės Teros muziejų ir Nacionalinį archeologijos muziejų Atėnuose. Archeologai greitu metu rengiasi atidengti per 300 pastatų, kurie bus atviri ir visuomenei.

Amoudi įlanka

Amoudi įlanka

Oia miestelyje yra laiptai su 350 laiptelių, vedančių žemyn į nedidelę Amoudi įlanką. Pagrindinė priežastis, dėl kurios žmonės leidžiasi žemyn, tai ne tik noras pažvelgti į šią svaiginančio grožio įlanką, tačiau ir galimybė paragauti čia sugautos šviežios žuvies ar jūros gėrybių patiekalų. Restoranai dažniausiai būna perpildyti, todėl staliuką geriausia rezervuoti iš anksto. Dar viena populiari Amoudi įlankos pramoga – nardymas nuo uolų, kur adrenalino mėgėjai gali save išbandyti ir parodyti ką moka.

Antikinė Tera gyvenvietė

Antikinė Tera gyvenvietė

Antikinė Teros gyvenvietė buvo įkurta IX a. pr. Kr., ant kalvagūbrio Mesa Vouno kalne. Ji buvo pavadinta mitinio salos valdovo Tero vardu ir buvo apgyvendinta iki 726 m. Būtent tais metais Santorinio saloje vėl įvyko ugnikalnio išsiveržimas, kuris šį miestą uždengė pemzos sluoksniu ir gyvenvietė buvo apleista. Nuo 1895 m. šioje vietovėje buvo pradėti archeologiniai kasinėjimo darbai. Šiandien vaikštant po šią vietovę galima apžiūrėti namų liekanas, agoras, Romos epochos teatrą  ir senus administracinius pastatus. Vietos radiniai taip pat eksponuojami Fira archeologijos muziejuje.

Priešistorinės muziejus

Priešistorinės muziejus

Priešistorinės Teros muziejuje eksponuojami radiniai iš Akrotiri archeologinės vietovės moderniame baltame pastate, esančiame Firos miestelyje. Tai vienas svarbiausių Santorinio kultūros objektų, kurį būtina aplankyti poilsiaujant saloje. 2000 m. atidarytame muziejuje galima išvysti nemažai istorinių lobių. Čia pamatysite didelę spalvingų freskų kolekciją, marmurines figūrėles, įvairius keramikos, juvelyrikos dirbinius, įrankius ir ginklus. Viena įdomiausių vietų yra „Blue Monkeys“ sienos freska, kuri atrodo stulbinančiai, atsižvelgiant į tai, kad ji buvo nutapyta net prieš 36 amžius. Keisčiausia tai, kad istorikai niekaip negali patvirtinti fakto, kad Santorinio saloje kada nors gyveno beždžionės, todėl freska atrodo dar paslaptingesnė.

Pyrgos

Pyrgos

Pyrgos kaimas įsikūręs aukščiausioje salos vietoje ant kalvos. Nuo jos atsiveria pasakiški vaizdai į visas salos puses. Ant kalvos viršūnės stovi Venecijos pilies liekanos, kuri buvo sugriauta prieš pusę amžiaus įvykusio žemės drebėjimo. Iki tol pilyje gyveno maždaug 70 šeimų. Aplink kaimą nemažai vynuogynų, todėl čia lankantis galima užsisakyti vyno ekskursijas ar degustacijas. Čia gaminamas vienas geriausių desertinių vynų „Vinsanto“ visoje Graikijoje. Prisėdę vietinėje kavinėje ar restorane su terasa, galėsite ne tik mėgautis vynu, tačiau ir palydėti saulę. Pyrgos kaimas yra viena autentiškiausių salos vietų, kuris sugebėjo išlaikyti natūralų grožį, todėl tikrai verta jame apsilankyti.

Raudonasis paplūdimys

Raudonasis paplūdimys

Netoli Akrotiri archeologinės vietovės esantis Raudonasis paplūdimys garsus tuo, jog raudonos uolos skardis krenta tiesiai į smėlėtą pakrantę bei mėlyną jūrą. Mažas paplūdimys vasarą būna perpildytas, todėl būtinai atvykite ten anksti, kad galėtumėte užsiimti geriausią vietą jame. Taip pat į paplūdimį galima patekti laiveliu iš Akrotiri, Kamari ir Perissa uostų.

Kamari paplūdimys

Kamari paplūdimys

Kamari paplūdimys yra didžiausias ir populiariausias Santorini saloje. Jis driekiasi Kamari kurorte, 10 kilometrų į pietryčius nuo Firos. Juodo vulkaninio smėlio paplūdimys yra 5 kilometrų ilgio. Kamari paplūdimys nuklotas viešbučiais, graikiškomis tavernomis, barais ir naktiniais klubais, todėl pramogų čia niekada netrūksta. Nors paplūdimys labai užimtas, tačiau gerai prižiūrimas ir jam buvo suteikta Mėlynoji vėliava. Paplūdimyje yra šimtai saulės gultų ir skėčių, dušai, budintis gelbėtojas ir daugybė kitų patogumų. Taip pat čia rasite nardymo centrą, kuriame galite ne tik išmokti, tačiau ir išbandyti nardymą. Paplūdimyje gausu įvairių vandens sporto pramogų, tokių kaip plaukimas burlentėmis, banglentėmis ar vandens slidėmis. Įvairias pramogas galite užsisakyti ir internetu ČIA.

Perissa paplūdimys

Perissa paplūdimys

Perissos paplūdimys taip pat turistų mėgiamas, tačiau nėra toks populiarus kaip Kamari. Šešių kilometrų ilgio smulkaus juodo vulkaninio smėlio ruožas patiks tiems, kas ieško ramesnės vietos. Paplūdimyje galima išsinuomoti gultus ir skėčius, o norintys aktyviau praleisti laiką, galės užsiimti adrenaliną kaitinančiomis įdomiomis pramogomis. Šalia esančiame Perissos kaime veikia nardymo centras, kuris siūlo visas nardymo paslaugas. Taip pat sezono metu nuo gegužės iki spalio duris atveria tavernos, restoranai ir kavinės.

Naujojo Kameni sala

Naujojo Kameni sala

Nea Kameni arba Naujojo Kameni sala garsi tuo, kad joje veikia vienas nuožmiausių ugnikalnių visoje planetoje. Savo išsiveržimais jis ne kartą buvo suniokojęs tiek Santorinį, tiek šalia esančias salas. Lankytojai gali pasiekti salelę su tradicinėmis valtimis iš senojo Fira uosto. Išlipus saloje dauguma turistų bando pasiekti 130 metrų aukščio vulkaninio kraterio viršūnę, iš kuriuos atsiveria nuostabūs vaizdai į kraterį ir Santorini. Saloje taip pat galima mėgautis karštųjų versmių voniomis, kurios turi gydomųjų savybių. Ekskursijas po šią nuostabią salą ir apsilankymą prie karštųjų versmių, siūlome užsisakyti internetu iš anksto. 

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Santorini salos klimatas

Santorini salos klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Saloje kritulių būna apie 70 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Santorini saloje – 18 °C, o šilčiausias mėnuo yra rugpjūtis su 27 °C temperatūra. Lapkritis ir gruodis yra lietingiausi mėnesiai saloje, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šią salą nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Santorini salą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Santorini salą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Santorini ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Santorini salą?

Norėdami keliauti po Santorini salą galite naudotis autobusais. Jų sistema gerai išvystyta, todėl patogiai pasieksite ir tolimiausius salos kampelius.

Visgi planuojantiems geriau patyrinėti salą, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Graikijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 10 Eur už parą.

Nakvynė Santorini saloje

Santorini sala kiekvienais metais pritraukia vis daugiau turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis šios nuostabios salos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Villa Manos Hotel – šeimai priklausantis viešbučio kompleksas, įsikūręs Karterados kaimelyje, už 1,5 km nuo Firos.
De Sol Hotel & Spa – išskirtinis viešbutis Firos miestelyje, kuriame įrengtas baseinas su saulės gultais ir vaizdais į rytinę Santorini salos pusę.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Santorini salos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Santorini salos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių salos vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Santorini salos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Santorini salos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to bus galima patogiau apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Santorini salos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

4 − 2 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą