+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Fuerteventura lankytinos vietos

Fuerteventura lankytinos vietos

Fuerteventura

Fuerteventura – tai antra pagal dydį Kanarų salyno sala, priklausanti Ispanijai, kurios lankytinos vietos traukia turistus iš viso pasaulio. Salos gamtovaizdis kontrastingas, todėl apsilankę Fuerteventuroje liksite sužavėti jos grožiu. Nepaisant gana aktyviai vystomo turizmo, sala sugebėjo išlaikyti savo tvirtą, natūralų gamtos grožį. Fuerteventuroje yra daugiau nei 150 smėlio paplūdimių, todėl ieškantys ramesnio poilsio, turėtų rinktis būtent šią salą. Mėgstantys aktyvų poilsį ir išskirtines pramogas gali nardyti, jodinėti žirgais, žaisti golfą ar buriuoti. Fuerteventura paliks neišdildomą įspūdį ir norą vėl čia sugrįžti, todėl neabejojame, kad visos lankytinos vietos suteiks jums tik geriausius įspūdžius.

Lankytinos vietos Fuerteventuroje

Puerto del Rosario

Puerto del Rosarijus

Puerto del Rosarijaus miestas, Fuerteventuros salos sostine tapo XIX a. Jo kanarietiška architektūra suteikia miestui jaukumo. Ypatingai gražus yra Puerto del Rosarijaus senamiestis. Vienas įdomiausių lankytinų objektų mieste – Skulptūrų parkas. Čia eksponuojamos virš 100 skulptūrų, kurios keičiasi kasmet. Jos išdėstytos šalia pėsčiųjų takų, kas vaikštinėjantiems lankytojams suteikia dar daugiau malonumo. Be parko sostinėje galima aplankyti muziejus, barus ir restoranus, kuruose galima pasimėgauti vietiniais patiekalais.

Tindajos kalnas Fuerteventūra

Tindajos kalnas

Tai šiaurinėjė salos dalyje stovintis kalnas, kurio aukštis siekia 401 m. Sausringas kraštovaizdis slepia unikalią florą ir fauną. Kadaise Tindajos kalnas buvo religinių ritualų vieta, o salos aborigenai, žinomi kaip majos, kalno viršūnėje paliko daugiau nei 300 pėdų formos uolų raižinių. Patekti ir apžiūrėti keistus raižinius galima tik su leidimu. Kalno papėdėje įsikūręs kaimelis, turintis tokį pat pavadinimą kaip ir kalnas. Kaimelyje turistai turi galimybę paragauti garsiojo salos ožkų sūrio.

Parque natural de Jandia

Jandia gamtos parkas

Įspūdingas ir kontrastingas Jandia gamtos parkas įkurtas pietinėje salos dalyje ir užima beveik 15000 hektarų ploto. Tai natūralus parkas, kuriame namus radę daugybė nykstančių gyvūnų rūšių. Čia gyvena saugomi driežai, paukščiai, vabzdžiai ir kiti gyvūnai. Parke stūkso aukščiausia salos viršūnė – La Zarza kalnas. Jeigu atvyksite į šį pusiasalį, būtinai dar aplankykite ir švyturį, kuriame pasakojama Jandia parko gamtos turtų istorija.

Morro Jable kurortas

Morro Jable kurortas

Morro Jable kurortas yra vienas lankomiausių saloje. Poilsiautojus čia traukia geltono smėlio paplūdimiai ir žydra jūra. Prieš daugelį metų tai buvo mažas žvejų kaimelis, o dabar jo paplūdimiai tituluojami vienais gražiausių Kanarų salose. Miestelis iki šiol išlaikęs savo autentiškumą, čia yra veikiantis uostas, kuriuo ir šiandien naudojasi žvejai. Be to, jei turite galimybę aplankyti Fuerteventuros salą paskutinį rugsėjo penktadienį, tai vykite švęsti „Vulkanų nakties“. Tai vienas populiariausių Morro Jable renginių, kuris vienu metu vyksta įvairiose pasaulio vietose, siekiant skleisti žinias apie ugnikalnius.

La Olivia kaimelis

La Oliva kaimelis

Šiame kaimelyje yra buvę kariuomenės gubernatorių namai tarp XVII a. ir XIX a. Gubernatoriaus namas buvo restauruotas ir jame šiandien jau galima apsilankyti. Name eksponuojama keletas intriguojančių medžio dirbinių. Kaimelio centre stovi graži Iglesia de Nuestra Senora de la Candelaria bažnyčia su kvadratine varpine ir smulkiai išdrožinėtomis medinėmis durimis. La Oliva kaimelyje taip pat rasite Meno centrą, kuris eksponuoja Kanarų salų menininkų darbus.

La Alcogida muziejus

La Alcogida muziejus

Netoli Tefijos kaimelio įsikūręs vienas iš įdomiausių Fuerteventuros muziejų, kurį rekomenduojame aplankyti. Čia rasite La Alcogida ekologinį muziejų, kuris skirtas išskirtinai tradicinio kaimo gyvenimo Fuerteventuroje išsaugojimui ir demonstravimui. Ekspoziciją sudaro septyni namukai nuo paprasto valstiečio namelio iki dviaukščių turtingųjų rūmų. La Alcogida muziejus supažindina lankytojus su vietinių gyventojų buitimi, papročiais ir tradicijomis. Norintys gali sudalyvauti naminės duonos kepime, sūrio gamyboje, nulipdyti puodą ar pasimokyti gyvūnų priežiūros. Šis muziejus – fuerteventurietiško gyvenimo atspindys.

El Cotillo miestelis

El Kotillo miestelis

Jei keliaujate su šeima ir galvojate, ką nuveikti Fuerteventuroje su vaikais, tai El Kotillo miestelis yra puiki vieta pradėti mėgautis sala. Dauguma kurorto paplūdimių gražūs ir ramūs, nes bangos labai žemos dėl natūralaus rifo, kuris sušvelnina jūros bangavimą. Populiariausias El Kotillo paplūdimys yra La Koncha, kuris išsiskiria smulkiu baltu smėliu, bangas ribojančia pasagos forma ir puikiu, paviršiniui nardymui pritaikytu jūros dugnu. Šiame paplūdimyje yra gelbėtojų postas, taip pat keli paplūdimio barai, todėl tai vienas lankomiausių paplūdimių saloje. Netoli kurorto centro žvilgsnį atkreips apvalios formos fortas – Fortaleza del Toston, o norintys jaukiai praleisti vakarą, būtinai turėtų užsukti į senąjį uostą, gražiausią kaimelio dalį. Trokštantys ramybės, tikrai ją suras El Kotillo lagūnose, primenančiose dykumas ir esančiose rytinėje paplūdimio dalyje.

Druskos muziejus

Furteventuros druskos muziejus

Fuerteventuros druskos muziejus, skirtas iš arčiau susipažinti su druskos istorija, nuo išgavimo iki plataus jos panaudojimo. Jis įkurtas senoje druskos gamykloje ir sudarytas iš dviejų dalių. Pirmoje dalyje pateikiama teorinė medžiaga lankytojams, o vėliau veiksmas persikelia į praktinę zoną po atviru dangumi, kurioje galima stebėti druskos gavybos procesą. Taip pat lankytojai gali įsigyti vietinės druskos šalia esančioje parduotuvėlėje.

Kosta Kalma kurortas

Kosta Kalma kurortas

Kosta Kalma yra dar vienas kurortas saloje, kuris įsikūręs Fuerteventuros pietuose. Išskirtinis miestelio bruožas yra balti paplūdimiai ir stiprūs vasariniai vėjai. Būtent dėl šių priežasčių, jei esate aistringas burlenčių sporto ar jėgos aitvarų mėgėjas, turite nuvykti iki šių paplūdimių. Kasmet čia vyksta šių dviejų sporto šakų pasaulio čempionatas. Kosta Kalma taip pat yra viena iš populiariausių vietų apsistoti Fuerteventuroje saloje, nes čia gausu gerų viešbučių, restoranų ir barų, kur galėsite smagiai praleisti vakarus. Mėgstantiems nuotykius siūlome leistis į keturračių safarį, o adrenalino kupiną ekskursiją galite užsisakyti ČIA.

Corralejo miestas Fuerteventuroje

Korralejo

Korralejo kurortas yra išsaugojęs savo autentiškumą. Čia beveik visi namai senos statybos ir nepakitę per daugelį metų, kas suteikia kurortui dar didesnio žavesio. Juose įsikūrę barai, restoranai ir mažos parduotuvėlės. Kurorto centre driekiasi balto smėlio paplūdimiai, kurių grožį sustiprina šalia esančios kopos. Miestelyje turistų laukia daugybė pramogų: nuo vandens sporto iki visureigių safario.

Corralejo gamtos parkas

Korralejo gamtos parkas

Korralejo gamtos parkas yra viena iš pagrindinių Fuerteventuros lankytinų vietų. Parkas saugomas nuo 1994 m. ir apima 2600 hektarų plotą, o jame driekiasi virš 6 kilometrų paplūdimių, kuriuos labai mėgsta banglentininkai. Korralejo gamtos oazė lankytojus nustebina nuostabiomis kopomis, kurias suformuoja saloje siaučiantys stiprūs vėjai. Pietinėje parko dalyje stūkso Raudonasis kalnas, nuo kurio viršūnės atsiveria nepakartojami panoraminiai vaizdai. Korralejo parke taip pat galite pamatyti nykstančių paukščių, tokių kaip puošnusis einis, nes būtent čia gyvena didžiausia šios rūšies kolonija.

Cofete paplūdimys Fuerteventuroje

Kofete paplūdimys

Jandia gamtos parke driekiasi vienas gražiausių Fuerteventuros paplūdimių Kofete, kurį būtina aplankyti. Tai laukinis paplūdimys, kurį pasiekti nėra jau taip lengva, todėl ten vykti geriausia būtų su džipu arba užsisakius ekskursiją. Važiuojant šiuo maršrutu jūsų laukia gražūs salos vaizdai. Kofete paplūdimys įrėmintas aukštų skardžių, todėl tai tik dar labiau sustiprina įspūdį. Taip pat paplūdimys yra logerhedų vėžlių perykla.

Betankūrija Fuerteventura

Betankurija 

Betankurija miestas buvo pastatytas gynybai nuo piratų, vėliau buvo sugriautas ir atstatytas. Sostinės titulas priklausė Betankurijai iki XIX a. Jame rekomenduojama pamatyti Iglesia de Santa Maria de Betancuria bažnyčią ir užsukti į Archeologijos muziejų, kuriame eksponuojami žemdirbystės įrankiai, vaisingumo dievaitės ir kiti įdomūs eksponatai. Miestelio parduotuvėlėse galite įsigyti įvairių amatininkų dirbinių.

Baku vandens parkas Fuerteventuroje

Vandens pramogų parkas

Milžiniškas vandens parkas pritraukia minias turistų. Jį rasite Fuerteventūros šiaurėje. Vandens parke veiklos ras tiek suaugę, tiek mažieji turistai. Čia džiaugsmo suteiks nusileidimo kalneliai, džiakuzi, bangų baseinas. Be vandens pramogų galima smagiai praleisti laiką žaidžiant boulingą ar mini golfą. Išalkusieji gali užsukti į vietinį restoranėlį, o norintys prisiminimui smulkmenėlės, ją suras suvenyrų parduotuvėje.

Antigva kaimas Fuerteventuroje

Antigva kaimas

Antigva kaimas yra seniausia gyvenvietė Fuerteventuroje, kuris buvo įkurta dar XVII amžiuje. Užsukus čia, būtinai aplankykite gražiąją Cruz de los Caldos bažnyčią ir senąjį vėjo malūną, kuriame galėsite įsigyti vietinių rankų darbo dirbinių. Pagrindinėje kaimelio aikštėje akis džiugina ištisus metus žydinčios gėlės.

Oazės parkas

Oazės parkas

Didžiulis Oazės parkas įkurtas pietinėje salos dalyje, kuriame gyvena gausybė gyvūnų iš viso pasaulio. Čia lankytojai ras begemotus, žirafas, virš 200 rūšių paukščių, laukinių ožkų, įvairių roplių, jūros liūtus ir kitus gyvūnus. Zoologijos sodas susietas su botanikos sodu, kuriame rasite daugybę egzotinių augalų. Norintys turi galimybę pajodinėti arkliais ar kupranugariais. Mažieji lankytojai gali maitinti gyvūnus, stebėti įvairius kai kurių gyvūnų pasirodymus, o egzotikos norintieji, gali ją patirti kupranugarių safaryje. Bilietus į šį parką galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Ajuy urvai

Ajuy urvai

Ajuy urvai randasi to paties pavadinimo nedideliame kaimelyje, vakarinėje Fuerteventuros salos dalyje. Nacionaliniu paminklu paskelbtą geologinį stebuklą sudaro nuosėdiniai substratai, susidarę vandenyno gelmėse kreidos periodu, prieš 100–150 milijonų metų. Įėjimas į urvus yra tarsi kelionė į praeitį, nes manoma, kad jie susiformavo anksčiau nei pati Fuerteventura, todėl tai didžiulė trauka tiems, kas mėgsta geologiją. Čia driekiasi ir Ajuy paplūdimys, kuris skaičiuojama suakmenėjo daugiau nei prieš 4 milijonus metų.

sotavento paplūdimys

Sotavento paplūdimys

Sotavento paplūdimys su baltu, smulkiu smėliu, be patogumų ir žmonių, puikiai tinka tiems, kurie nori šiek tiek privatumo. Tai, be jokios abejonės, vienas gražiausių paplūdimių Fuerteventuros pietuose. Dar vienas dalykas, kuris traukia lankytojus į Sotavento yra 3 kilometrų smėlio juosta, susidaranti priešais Risco del Paso paplūdimį. Būtent ši smėlio juosta sukuria lagūną, kurioje treniruojasi burlenčių ar jėgos aitvarų pradedantieji.

Nardymas

Nardymas Fuerteventuroje

Fuerteventuros salą supantis jūros dugnas yra tikras lobynas, todėl nenuostabu, kad nardymas yra viena geriausių pramogų Fuerteventuroje. Be to, nesvarbu, ar turite patirties, ar ne, nes visada galite užsisakyti ekskursiją su instruktoriumi, kuris jus ves ir padės lengviau pamatyti jūros dugne besislepiančius vėžlius, jūrų žvaigždes ir kitus gyvius. Ši Atlanto vandenyno sritis pasižymi didele biologine įvairove, todėl kiekvienas nardymas yra unikalus. Be to, tam tikrose vietose matomumas siekia iki 30 metrų, o tai suteikia neįtikėtiną patirtį. Čia galite rezervuoti nardymą Fuerteventuros saloje.

Lobos sala

Lobos sala

Lobos sala yra šalia Fuerteventuros, todėl norintys gali lengvai ją pasiekti keltu. Kelionės smagumą sustiprina stikliniai keltų dugnai, kas leidžia grožėtis povandeninio pasaulio gyvenimu. Visa sala yra nacionalinis parkas, turintis natūralų kraštovaizdį. Didžiausią įspūdį palieka ugnikalnis, nuo kurio viršūnės atsiveria nuostabi panorama. Čia taip pat galima apžiūrėti švyturį arba atsipūsti gražiame mažame paplūdimyje. Ekskursijas į Lobos salą galite nusipirkti ČIA.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Fuerteventuros klimatas

Fuerteventuros klimatas šiltas, žemyninis ir vidutinių platumų. Saloje lietaus būna apie 30 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Fuerteventuros saloje – 22 °C, o šilčiausias mėnuo yra rugpjūtis su vidutine 27 °C temperatūra. Saloje beveik kiekvieną dieną pučia stipresni arba stiprūs vėjai, kurie yra tikra atgaiva per didžiuosius vasaros karščius. Geriausia keliauti į Fuerteventurą rugsėjo – gegužės mėn., tuo metu saloje vidutinė temperatūra būna 18 – 23 °C, o keliautojų srautai yra šiek tiek sumažėję.

Kaip nuvykti į Fuerteventurą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Fuerteventurą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jei planuojate keliauti po Fuerteventurą ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Fuerteventurą?

Viešojo transporto infrastruktūra Fuerteventuroje yra puikiai išvystyta, tai leidžia po salą keliauti patogiai. Bilietai parduodami automatizuotose kasose, informacijos centruose, autobusų stotyse. Autobusų tinklas saloje praktiškai leidžia nuvykti į bet kurį Fuerteventuros miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai. Tai patogiausias ir turbūt pigiausias keliavimo būdas saloje.

Planuojantiems geriau patyrinėti salą, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Ispanijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 6 Eur už parą.

Nakvynė Fuerteventuroje

Fuerteventura ir geriausios salos lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis salos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių Fuerteventuroje, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel Cooee Taimar – gerai vertinamas viešbutis, įsikūręs netoli paplūdimo, Kosta Kalmos kurorte.
SBH Maxorata Resort – Morro del Jable mieste, visai šalia paplūdimio įsikūręs geras viešbutis.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Fuerteventuros žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Fuerteventuros žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių salos vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Fuerteventuros žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Fuerteventuros žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to bus galima patogiau apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Fuerteventuros salos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Lankytinos vietos Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

19 + 13 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą