+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Kutaisis lankytinos vietos

Kutaisis lankytinos vietos

Kutaisis

Kutaisis vienas seniausių miestų pasaulyje ir antras pagal dydį miestas Gruzijoje, kurio lankytinos vietos vis labiau atrandamos turistų. Miestas įsikūrė daugiau kaip prieš keturis tūkstantmečius ant Rioni upės kranto. Jis padalintas į dvi dalis: žemutinę ir aukštutinę. Mieste ir jo apylinkėse rasite įvairių urvų, dinozaurų pėdsakų, įspūdingą fontaną, katedras ir daug kitų įdomių vietų. Kutaisis buvo svarbus prekybinis regionas dar nuo antikos laikų, nes per jį ėjo šilko kelias. Miestas kurį laiką turėjo ir sostinės titulą, tik vėliau jį perleido Tbilisiui. Kutaisio senamiestis – lyg muziejus po atviru dangumi, todėl pasivaikščioti gatvelėmis tikrai bus įdomu.

Kutaisis lankytinos vietos

Bagrati katedra

Bagrati katedra

Bagrati katedra – tai vienas gražiausių Gruzijos architektūros paminklų. Katedra buvo pastatyta XI amžiuje, valdant karaliui Bagratui III, kuris suvienijo Gruzijos regionus į vieną karalystę. Ji įsikūrusi aukštame, uolėtame, dešiniajame Rioni upės krante. Vieną didžiausių religinių vietų šalyje puošia seni gruzinų ornamentai ir simboliai, o vidaus interjeras stebina išskirtinėmis freskomis. Bagrati katedra yra matoma iš visų miesto vietų ir ją lengva pasiekti. Užlipus ant kalno, kur stovi katedra, iš viršaus atsiveria nepakartojama Kutaisio panorama.

Gelačio vienuolynas

Gelačio vienuolynas

Gelačio vienuolyno kompleksą, esantį netoli Bagrati katedros, 1106 m. pastatė karalius Dovydas IV. Vienuolynas šimtmečius veikė kaip švietimo centras, todėl jame yra išlikę daugybė freskų, mozaikų ir rankraščių kolekcijos, kurios siekia XII – XVII amžius. Čia veikusioje akademijoje dirbo žymūs mokslininkai, filosofai, teologai. Ši katedra yra vienas didžiausių viduramžių stačiatikių vienuolynų ir jame taip pat palaidota daugybė karalių, įskaitant ir patį Dovydą IV. 1994 m. Gelačio vienuolyno kompleksas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jame nuolat vedamos ekskursijos, kurių metu galite daugiau sužinoti apie pastatų dizainą, apsilankyti pagrindiniuose kambariuose ir daugiau sužinoti apie vienuolyno istoriją.

Kutaisio botanikos sodas

Kutaisio botanikos sodas

Kutaisio botanikos sodas buvo įkurtas XIX amžiaus viduryje. Jame galima išvysti per 700 augalų rūšių iš viso pasaulio. Vasarą tiek vietiniai gyventojai, tiek poilsiautojai eina į sodą stebėti gruzinų folkloro pasirodymų. Taip pat vasaros metu čia galima pažiūrėti filmų, kurie rodomi lauko kino teatre. Šis sodas – tai puiki vieta pailsėti, pakvėpuoti grynu oru ir iš arčiau pamatyti tikrų gruzinų gyvenimą.

Kolchio fontanas

Kolchio fontanas

Kolchio fontanas, esantis pačiame Kutaisio centre, traukia lankytojus savo unikalumu. Fontanas papuoštas 30 statulų figūromis, kurias sudaro arkliai, elniai, liūtai ir kiti gyvūnai. Tai yra kopijos statulų, kurios buvo rastos kasinėjimo metu Kolchio žemumoje. Šios rastos statulos tik įrodė, kad prieš 5000 metų Gruzijojos teritorijoje egzistavo Kolchio karalystė, kuri buvo turtinga auksu. Ypatingai gražiai Kolchio fontanas atrodo sutemus – tada jis nušvinta įvariomis spalvomis, kurios suteikia jam dar daugiau žavesio.

Motsameta vienuolynas

Motsameta vienuolynas

Motsameta vienuolynas – tai vienuolyno kompleksas, nutolęs nuo Kutaisio apie 6 km į rytus. Šis religinis pastatas datuojamas XI a., tačiau pati pirmoji bažnyčia čia buvo pastatyta VIII amžiuje. Motsameta vienuolynas pastatytas siekiant įamžinti dviejų brolių – Dovydo ir Konstantino Mkheidzės vardus. Būtent jie VIII amžiuje valdė šį kraštą, o užpuolus arabams, buvo verčiami priimti islamą, tačiau broliai nesutiko. Už tai vėliau buvo įmesti į Rioni upę, surištais aplink kaklą akmenimis, ir jų kūnai buvo nuplauti. Išvykdami arabai bažnyčią sulygino su pamatais. Praėjus keliems šimtmečiams, XI amžiuje karalius Bagrati III pastatė vienuolyną ant sunaikintos bažnyčios pamatų, norėdamas pagerbti du brolius už drąsą. Šventyklos kairėje altoriaus pusėje ilsisi Dovydo ir Konstantino palaikai. Bažnyčią supa kvapą gniaužiantys tarpekliai ir kalnai, todėl ši vieta ir jos istorija yra ypatinga.

Martvilio kanjonas

Martvilio kanjonas

Gražusis Martvilio kanjonas šniokščia vakarinėje Gruzijos dalyje. Jis sudarytas iš dviejų dalių: aukštutinės ir žemutinės. Per 2,5 kilometro ilgio kanjoną teka Abašos upė. Geriausia tarpekliu grožėtis plaukiant laiveliu. Kanjonas taip pat turtingas archeologine prasme, nes jame buvo rasti prieš milijonus metų gyvenusių dinozaurų kaulai, vieni seniausių žmonių griaučiai bei seniai išnykusių gyvūnų kaulai. Kanjone šniokščia keli kriokliai, iš kurių vienas yra net 12 metrų aukščio.

Prometėjo urvas

Prometėjo urvas

Prometėjo arba Kumistavi urvas yra didžiausias Gruzijoje. Tai įspūdinga vieta, kuri turistus žavi stalaktitų ir stalagmitų gausybe, požeminėmis upėmis bei gražiomis šviesų instaliacijomis. Visas kompleksas milžiniškas, tačiau tik dešimtadalis jo teritorijos atvira lankytojams. 1060 metrų ilgio pėsčiųjų maršrutas, kuris jus tikrai sužavės, užtrunka maždaug valandą laiko.

Sataplia gamtos rezervatas

Sataplia gamtos rezervatas

Tai labai savotiškas, bet tuo pačiu įdomus nacionalinis parkas. Parko pagrindinis akcentas yra uoloje įsispaudę dinozaurų pėdsakai, išlikę iki šių dienų. Be šio eksponato gamtos rezervate galima apžiūrėti stalaktitų ir stalagmitų olas arba pasigrožėti apylinkių panorama iš stiklinės apžvalgos aikštelės. Dar vienas akį traukiantis objektas yra širdies formos akmuo, esantis viename iš požeminių urvų.

Okatse kanjonas

Okatse kanjonas

Okatse kanjonas traukia lankytojus išskirtiniu maršrutu. Per šį kanjoną eina aukštai kabantis tiltas, kuriuo einant adrenalinas garantuotas. Šio tilto ilgis apie 800 metrų ir jis pritvirtintas prie uolos, maždaug 50 metrų virš kanjono. Eidami galėsite mėgautis gamtos grožiu ir nuostabiais Okatse upės vaizdais. Tilto gale prieš jūsų akis atsivers pasakiški panoraminiai vaizdai, kurie atmintyje išliks ilgai. Jeigu lankysitės šiame kanjone, tai po jo būtinai nuvykite ir prie netoliese esančio Kinchkha krioklio, kurio vanduo krenta iš 70 metrų aukščio.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Kutaisio klimatas

Kutaisio klimatas subtropinis ir šiltas, pereinantis nuo jūrinio iki žemyninio. Kutaisio apylinkėse, tiek pačiame mieste kritulių būna daugiau nei 150 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė Kutaisio metinė temperatūra yra 14 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 23 °C temperatūra. Lapkritis yra lietingiausias mėnuo mieste ir jo apylinkėse, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną yra nuo gegužės vidurio iki spalio mėnesio.

Kaip nuvykti į Kutaisį?

Norėdami nuvykti į Kutaisį galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus arba Rygos. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti į Gruziją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: skrydžiai, ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Gruziją?

Viešojo transporto infrastruktūra Gruzijoje nėra puikiai išvystyta, kartais gali prireikti kantrybės, nes tvarkos šioje šalyje mažai. Po šalį patogiausia keliauti mikroautobusais, kurie konkretaus išvykimo laiko dažniausiai neturi. Bilietus galima nusipirkti tiesiai iš vairuotojų. Po Gruziją taip pat galima keliauti autobusais ir traukiniais ar nebrangiais taksi. Tik atvykus į Tbilisį rekomenduojame įsigyti bekontaktę kortelę ,,Metromoney“, tai padės jums pigiau ir patogiau keliauti po sostinę. Būnant Tbilisyje geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas, kas leis jums pasiekti visas norimas vietas. Reikalingą transportą savo kelionei iš Tbilisio ar kitų Gruzijos miestų po įvairias šalies vietas galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, tačiau vertėtų žinoti, kad gruzinai karšto kraujo ir dažniausiai vairuoja nesilaikydami jokių kelių eismo taisyklių, todėl būkite pasiruošę iššūkiams. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Gruzijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 25 Eur už parą.

Nakvynė Kutaisio mieste

Kutaisis ir šio nuostabaus miesto lankytinos vietos kiekvienais metais vis labiau populiarėja tarp turistų. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel Terrace Kutaisi – gerą įvertinimą turintis viešbutis, esantis netoli šio miesto centro.
Edemi Hotel – geras 3 žvaigždučių viešbutis, įsikūręs istoriniame Kutaisio pastate.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Kutaisio žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Kutaisio žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto ir jo apylinkėse esančių vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Kutaisio žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame regione. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Kutaisio žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Kutaisio žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Kambodžoje

Kambodža

Kambodža – tai nuostabaus grožio šalis kiekvienam, kuris trokšta aštrių pojūčių, kvapą gniaužiančių šventyklų, ,,kitokių” paplūdimių ir nebijančių akis badančio skurdo.

Šardža lankytinos vietos

Šardža

Šardža – griežčiausias islamiškas miestas Jungtinių Arabų Emyratuose, kuris nuo Dubajaus nutolęs apie 10 kilometrų. Šiame mieste labiausiai laikomasi Korano ir uždraustas alkoholis.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis

Omanas Ką pamatyti lankytinos vietos

Omanas

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl čia išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi.

Ką pamatyti Vietname

Vietnamas

Tai Pietryčių Azijos perlas, turintis nuostabaus grožio gamtą, draugiškus vietinius gyventojus ir fantastišką virtuvę. Šalyje itin saugomos ir vertinamos tradicijos.

Ką pamatyti Kazachstane

Kazachstanas

Tai nuostabaus grožio ir neatskleistų galimybių šalis, kuri pasaulyje užima net 9 vietą pagal savo plotą. Kontrastinga gamta, kuri gausi daugybės išteklių ir iškasenų.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

ten + fourteen =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą