+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Armėnija lankytinos vietos

Armėnija lankytinos vietos

Armėnija

Armėnija mažai turizmo paliesta, išsaugojusi savo unikalumą, o šalies lankytinos vietos įdomios ir įtraukiančios. Ši nuostabi valstybė turi gilią istoriją, nuostabią gamtą ir nuoširdžius bei svetingus žmones. Keliaudami po Armėniją atrasite daugybę vienuolynų ir bažnyčių, pastatytų atokiausiuose ir gražiausiuose šalies kampeliuose. Čia taip pat rasite priešistorinius piešinius uolose, spalvingus kalnus, vulkanų kraterius, urvus bei krioklius. Nevalia iš šalies išvykti ir neparagavus garsiųjų abrikosų, kurie yra patys skaniausi pasaulyje. Neabejojame, kad visos lankytinos vietos Armėnijoje jus įtrauks nuo pirmos iki paskutinės minutės, todėl belieka tik atsipalaiduoti ir mėgautis atostogomis.

Armėnija lankytinos vietos

Respublikos aikštė

Jerevanas

Tai Armėnijos sostinė ir didžiausias šalies miestas, pramonės ir kultūros centras. Jis tarsi europietiškos ir azijietiškos kultūros mišinys bei pilnas kontrastų. Vienas seniausių pasaulyje miestų yra įsikūręs prie Razdano upės, Ararato kalno papėdėje. Mieste rasite daugybę parkų, muziejų, kelias dideles viešas bibliotekas, botanikos ir zoologijos sodus, galėsite apžiūrėti romėnų tvirtovės liekanas ar XVIII a. mečetės griuvėsius. Naktinis Jerevano gyvenimas taip pat įdomus ir įtraukiantis, galintis pasiūlyti daugybę pramogų net išrankiausiems turistams.

Tatevo vienuolynas

Tatevo vienuolynas

Tatevo vienuolynas tarsi viduramžių brangakmenis, kurio aplankyti plūsta turistai iš viso pasaulio. Vienuolynas pastatytas IX – XIII a. ant įspūdingos uolos šlaito, nuo kurio atsiveria pasakiškos kalnų panoramos. Tai vienas gražiausių ir atokiausių vienuolynų Armėnijoje. Įdomu tai, kad į vienuolyną patekti galima ilgiausiu lynu keltuvų pasaulyje, kurio ilgis siekia beveik 6 kilometrus. Šalia vienuolyno galima sutikti daug vietinių prekeivių, parduodančių suvenyrus, naminius gėrimus, saldumynus, medų ar uogienę.

Novaranko vienuloynas

Novaranko vienuloynas

Novaranko vienuloynas – tai vienas labiausiai turistų lankomas objektas Armėnijoje. Vienuolyną suprojektavo armėnų architektas Momikas, kuris ir palaidotas po šventovės pamatais. Labiausiai turistams žinoma Novaranko vienuolyno Šventosios Dievo Motinos dviaukštė bažnyčia, į kurią galite palipti siauručiais laiptais. Vienuolyno liekanos tarsi susiliejusios su gamta, kas suteikia dar daugiau žavesio šventyklai. Ypatingas vaizdas atsiveria vakarais, kai šalia šventyklos stūksančios rausvos uolos nusidažo dar labiau ryškesnėmis spalvomis.

Khor Virap vienuolynas

Khor Virap vienuolynas

Norintys išvysti stulbinantį vaizdą, turėtų užkopti iki Khor Virap vienuolyno. Jis įsikūręs Ararato kalno papėdėje ir vilioja piligrimus iš viso pasaulio į mišias dar V amžiuje pastatytoje bažnyčioje. Nors Ararato kalnas oficialiai priklauso Turkijai, tačiau šis vienuolynas yra ta vieta, iš kurios geriausiai matosi Armėnijos simbolis – gražuolis kalnas. Armėnijos Ararato slėnis yra vienas seniausių pasaulyje nusistovėjusių regionų, nes buvo apgyvendintas dar akmens amžiuje.

Achpato vienuolynas

Achpato vienuolynas

Armėnijos šiaurėje apkerpėjusiais stogais stovi Achpato vienuolynas. Jis, kaip ir daugelis kitų šalies vienuolynų, įsikūręs kalvų ir miškų apsuptyje, kas sukuria nepakartojamą vaizdą. Vienuolynas įkurtas XI amžiuje ir jo kompleksą sudaro keturios cerkvės, biblioteka bei daugybė akmens stelų, vadinamų chačkarais. Įspūdingiausiai atrodo didžioji Achpato šventykla, išpuošta įvairiomis dekoracijomis, o senojoje bibliotekoje saugomi vertingi literatūriniai veikalai.

Gegardo vienuolynas

Gegardo vienuolynas

Išskirtinė vieta yra Gegardo vienuolynas, pastatytas uolos skardyje, panaudojant šalia esančias uolas. Vienuolynas veikia iki šiol, pagrindinėje jo dalyje gyvena vienuoliai, nepaisant to, kad čia netrūksta ir turistų. Jis pastatytas dar IV a. ir yra saugomas UNESCO. Tai puiki vieta dvasiniam pasauliui stiprinti. Gegardo vienuolyną sudaro pagrindinė koplyčia su prieangiu, uolos bažnyčia su šventu šaltiniu ir antroji uolos bažnyčia – Šv. Jurgio varpinė.

Garni šventykla

Garni šventykla

Tai unikali Armėnijos vieta, kurią pasiekti nėra taip lengva. Garni šventykla yra vienintelė pagoniška šventykla, pastatyta dar I amžiuje, o atstatyta tik XX amžiuje. Pagonių saulės dievui Mitrai skirta šventykla stovi kalnuose, apsupta įspūdingų tarpeklių. Netoli šventyklos galima pasigrožėti natūraliu Armėnijos žemės stebuklu – „Bazalto vargonais“, „Akmens simfonija“. Garni šventykla savo architektūra primena graikiškas šventyklas, nes pastatyta helenistinės architektūros stiliumi ir papuošta įvairiomis mozaikomis.

Sevano ežeras

Sevanavankas

Nuostabioje vietoje, šalia Sevano ežero stovi vienas iš daugelio Armėnijos vienuolynų – Sevanavankas. Tai kuklus, savo išvaizda niekuo neypatingas statinys, tačiau jo aplinka tikrai nepaprasta. Kalnai snieguotomis viršūnėmis, skaidrus ir žydras ežero vanduo bei miškų ir slėnių žaluma sukuria nepakartojamą vaizdą. Šalia vienuolyno yra  seniausios chačkarų kapinės, kurių kryžiai tik pagyvina vienuolyno sienas.

Vaharšapatas

Vaharšapatas

Vaharšapatas arba Ešmiadzinas kažkada buvo Armėnijos sostinė. Šiandien miestas yra tapęs religiniu Armėnijos centru. Jame stovi viena seniausių pasaulyje katedrų, kuri yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Armėnams tai labai svarbus miestas, saugojantis didelį krikščionybės palikimą: Viešpaties erškėčių vainiką, Nojaus laivo nuolaužą, kai kurių šventųjų ir apaštalų palaikus.

Noratus kapinės

Noratus kapinės

Unikali vieta Armėnijoje yra Noratus kapinės, įtrauktos į UNESCO paveldą. Tai 7 hektarų plote nuo X a. stovintys kryžiai – chačkarai, tikri meno kūriniai. Didžiausią pasaulyje senų chačkarų lauką galima aplankyti Noratus kaime palei Sevano ežerą. Šiandien daugelis kryžių yra apaugę kerpėmis ir samanomis, o tarp jų galima pamatyti besiganančias avis ir karves.

Geghamos kalnagūbris

Gegamo kalnagūbris

Gegamo kalnagūbris yra kalnas Armėnijos kalnyne, netoli Sevano ežero, kurio aukštis siekia netoli 4 kilometrų. Tai vulkaninės kilmės masyvas, atsiradęs iš užgesusių ugnikalnių. Jis tęsiasi 70 km ir vietomis išplatėja iki 48 km. Kalnagūbrio šlaitus dengia aukštų žolių pievos, kuriose ganomi galvijai, o teritorijoje vis dar galima rasti daugybę priešistorinių petroglifų.

Dilijano nacionalinis parkas

Diližano nacionalinis parkas

Armėnija turi keturis nacionalinius parkus, o Diližano nacionalinis parkas laikomas pačiu gražiausiu iš geriausiųjų kvarteto. Parkas, kuris buvo įkurtas tik 2002 m., garsėja savo gydomojo mineralinio vandens šaltiniais, gamtos paminklais. Parko teritorijoje rasite Haghartsin, Goshavank, Jukhtak Vank ir Matosavank vienuolynus, Akhnabat bažnyčią. Aghestevo ir Getiko upių baseinai taip pat yra Diližano nacionalinio parko ribose.

Amberd tvirtovė

Amberdo tvirtovė

Aragato kalno šlaite stūkso Amberdo tvirtovė, kurią sudaro VII amžiaus pilis ir XI a. bažnyčia. Tai viena įspūdingiausių lankytinų vietų Armėnijoje, tačiau dėl kalnuose esančio sniego į šią vietą geriausia vykti nuo gegužės mėnesio. Užlipus į tvirtovės viršų, prieš jūsų akis atsivers kvapą gniaužiantys vaizdai, o ir pati pilis atrodo mistiškai. Nors iš didingos tvirtovės šiandien likę tik griuvėsiai, tačiau kasinėjimai parodė, kad pilies interjeras ir kambariai buvo gana prabangūs su elegantiškai raižytomis dekoracijomis kambariuose, aliejinėmis lempomis, smilkalų laikikliais, sienomis, papuoštomis šilkais ir brokatais bei bronzos, aukso ir sidabro ornamentais.

Akmenų simfonija

Akmenų simfonija

Armėnijos Kotaiko regione, netoli Garni šventyklos galima rasti įspūdingo grožio kanjoną. Leidžiantis žemyn nuo šventyklos palei Azat upę, išvysite vietą, kuri garsėja unikaliomis bazalto kolonomis. Dėl geologinių procesų buvo suformuotos stulbinančios natūralios simetriškos kolonos, kurios šiais laikais yra tinkamai vadinamos „akmenų simfonija“. Iš tikrųjų, jei pažvelgsite į kanjoną iš tolo, daugelis uolų primena milžiniškus vargonus!

Armėnijos abėcėlės parkas

Armėnijos alfabeto parkas

Armėnijos alfabeto parkas unikali ir įdomi vieta, nutolusi į šiaurę 33 kilometrus nuo sostinės Jerevano. Armėnišką abėcėlę sukūrė ir meniškai tarp akmenų įkomponavo Mesropas Mashtotsas. Ši abėcėlė skaičiuoja daugiau 1600 metų ir ją sudaro 39 raidės. Kai menininkas pradėjo kurti milžiniškas raižytas raides, jis buvo skatinamas jas panaudoti, kuriant Bibliją naujai krikščionių karalystei. Visgi Mashtotsas nepasidavė spaudimui, tačiau abėcėlės struktūrą išdėstė, įtraukiant ir religiją.

Enokavano kanjonas

Enokavano kanjonas

Viena gražiausių Armėnijos vietų – gilusis Enokavano kanjonas. Jame galima atrasti kelis įspūdingus urvus, kuriuos tikrai bus įdomu aplankyti. Žinomiausi iš jų – Lastiverio ir Anapato, į kuriuos traukia turistai iš viso pasaulio. Anapato urve galima pamatyti įvairius su krikščionybe susijusius piešinius. Lastiverio urvą gana sudėtinga pasiekti, nes jis įsiskverbęs ant uolos ir jame dar tyvuliuoja vandens telkinys užimantis beveik visą teritoriją. Žygiuojant po kanjoną taip pat galima pasigrožėti miškais, slėniais, kriokliais ir uolomis. Kai kuriose vietose gana sunku vaikščioti ir būna pavojingų vietų, todėl gali prireikti gido pagalbos.

Zvartnoco katedra

Zvartnoco katedra

Netoli Vaharšapato stovinti Zvartnoco katedra buvo pradėta statyti 642 m., Šv. Gregorijaus garbei. Istoriniai dokumentai liudija, kad savo laiku katedra buvo didžiulė ir turėjo svarbią reikšmę vietinei bendruomenei. Ji buvo pastatyta iš netoliese iškasto bazalto, taip pat tufo ir pemzos, o katedros kupolas siekė 45 metrų aukštį. Įspūdingos katedros išorė buvo gausiai dekoruota granatų, vynuogių raižiniais, taip pat figūriniais ornamentais ir gracingomis arkadomis su elegantiškais kolonų prieangiais. Nors šiandien iš katedros likę tik griuvėsiai, tačiau pasivaikščioti po juos tikrai smagu. Čia vis dar galima išvysti keletą išlikusių įspūdingų kolonų, skulptūrų, indų ir kitokių dirbinių.

Taip pat skaitykite:

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Armėnijos klimatas

Armėnijos klimatas žemyninis, vidutinių platumų, sausas. Šalyje kritulių būna apie 90 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Armėnijos sostinėje Jerevane – 12 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 25 °C temperatūra. Gruodis ir sausis yra šalčiausi mėnesiai šalyje, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po Armėniją nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Armėniją?

Norėdami nuvykti į Armėniją galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Armėniją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: skrydžiai, ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Armėnijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 13 Eur už parą.

Nakvynė Armėnijoje

Armėnija didinga šalis, todėl istorinės ir įdomios lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia vis daugiau turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų hostelių, svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau miesto centro, tuo jis bus brangesnis. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hobby Hotel – Jerevano centre, netoli Mėlynosios mečetės ir Armėnijos istorijos muziejaus įsikūręs geras viešbutis.
Comfort Hotel – gerai vertinamas viešbutis, įsikūręs sostinėje, netoli garsiosios Respublikos aikštės.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Armėnijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Armėnijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Armėnijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Armėnijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to bus galima patogiau apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Armėnijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Jerevane, tai būtinai įsigykite Yerevan Card kortelę, su kuria galėsite aplankyti daugiau nei 40 lankytinų vietų NEMOKAMAI. Viešasis transportas sostinės ribose su kortele jums irgi nieko nekainuos.

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

three × four =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą