+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Bilundas lankytinos vietos

Bilundas lankytinos vietos

Bilundas

Bilundas visai neseniai suklestėjęs Danijos miestas, kurio lankytinos vietos vis labiau atrandamos turistų. Tai LEGO kaladėlių gimtinė, dėl kurios miestas labiausiai žinomas. Neįtikėtina, tačiau garsusis Legolendas pastatytas iš daugiau nei iš 60 milijonų LEGO kaladėlių. Centrinėje Bilundo dalyje taip pat galima užsukti į skulptūrų parką, kuriame atsikvėpsite nuo miesto šurmulio. Vėliau nukeliaukite į Givskudo zoologijos sodą, esantį netoli miesto. Bilundas puikus pasirinkimas šeimoms su vaikais, nes čia gausu pramogų – nuo vandens parkų iki įvairių atrakcionų. Gamtos apsuptas Bilundas traukia turistus iš viso pasaulio, o garsiausios miesto lankytinos vietos jūsų tikrai nenuvils.

Bilundas lankytinos vietos

Legolendas

Legolendas (Legoland Billund)

Pirmasis pasaulyje Legolendas (Legoland Billund) buvo atidarytas 1968 m. Bilunde. Jau daugiau kaip pusę amžiaus gyvuojantis pramogų parkas yra labiausiai lankoma vieta Danijoje. Šio parko statyboms buvo panaudota apie 60 milijonų Lego kaladėlių, iš kurių sukonstruotas sumažintas miesto modelis, įvairūs garsiausi viso pasaulio statiniai. Čia galima pamatyti Laisvės statulą, Akropolį, Egipto Abu Simbelio šventyklas ir daug kitų įžymių statinių. Legolendas yra svajonių vieta įvairaus amžiaus LEGO gerbėjams. Taip pat parke yra daugybė pramogų vaikams, todėl laikas čia prabėgs labai greitai. Poilsiui puikiai tiks viena iš kavinių ar restoranai, kuriuose galėsite paragauti daniškų patiekalų. Bilietus į Legolendą galite nusipirkti ČIA.

LEGO namas

LEGO namas

Šis didžiulis LEGO namas atrodo lyg milžiniškų lego kaladėlių, sudėtų viena ant kitos, konstrukcija.  Jame apsilankę mažieji turistai gali žaisti su įvairiomis lego kaladėlėmis. Pats namas užima net 12 000 kvadratinių metrų plotą. Čia galima pamatyti milžinišką krioklį, tris T-Rex dinozaurus, lavos užpildytą ugnikalnį ir kraštovaizdį su kalnais ir pilimi. Ko gero įspūdingiausia šio namo ekspozicija  – 17 metrų aukščio medis pagamintas iš 6,3 milijono kaladėlių, kuriam pastatyti prireikė net 24 350 darbo valandų.

Vikingų karalių namai

Vikingų karalių namai

Vikingų karalių namai (Kongernes Jelling) traukia lankytojus savo įdomybėmis. Šiame istorijos centre pasakojama pie vikingų karalius Gormą ir Haroldą, jų garsiuosius akmenis, didžiulias laivų statybas. Labiausiai lankytojus traukiantis objektas – Dželingo runų akmenys, kurie iki šiol yra gerai išsilaikę. Viename iš jų užfiksuotas faktas, kaip Haroldas Danijoje įvedė krikščionybę: sudėtingo runų ornamento viduryje aiškiai matomas Nukryžiuotasis. Apsaugant akmenis nuo blogų oro sąlygų, jie įrėminti vitrinose. Vakare užsidegusios lemputės apšviečia runas ir sukuria įspūdingą vaizdą.

Givskudo zoologijos sodas

Givskudo zoologijos sodas

Givskudo zoologijos sodas nustebina kiekvieną čia atvykusį. Tai tikras safari parkas, kuriame galima pamatyti daugybę Afrikos gyvūnų, tokių kaip liūtai, antilopės, raganosiai ir gorilos. Taip pat po parką ganosi ir didingieji amerikos bizonai, savo išvaizda priboškiantys tiek vaikus, tiek suaugusius. Givskudo zoologijos sode įsikūręs nuostabus Dinozaurų parkas, kurio eksponatai yra labai tikroviški, priverčiantys sugrįžti į laikus prieš 65 milijonus metų. Bilietus į zoologijos sodą galite nusipirkti ČIA.

Lalandia Billund

Lalandia Billund

„Lallandia Billund“ pramogų kompleksas, buvo atidarytas 2009 m. 10 tūkstančių kvadratinių metrų ploto vandens ir pramogų parkas traukia tiek mažuosius lankytojus, tiek suaugusius. Parke įrengtos įspūdingos vandens čiuožyklos, vidaus ir lauko baseinai, sūkurinės vonios, saunos, SPA centrai. Čia taip pat galima išbandyti boulingą, mini golfą ir kitus žaidimus.

Bilundo skulptūrų parkas

Bilundo skulptūrų parkas

Tarp Bilundo miesto ir Legolendo įsikūręs Bilundo skulptūrų parkas. Tai 1,3 km ilgio pažintinis gamtos takas, papuoštas moderniomis skulptūromis. 1990 m. įkurtame skulptūrų parke galima pamatyti apie 20 nuostabių kūrinių iš granito, plieno, bronzos ir keramikos. Vaikštinėdami parke galėsite ne tik pasigrožėti šiomis skulptūromis, tačiau ir ežero pakrantėje surengti pikniką.

LEGO gamyklos ekskursija

LEGO gamyklos ekskursija

Ekskursijos po LEGO gamyklą yra rengiamos retai, todėl vietos labai greitai rezervuojamos. Jeigu planuosite vykti į Legolendą ir norėsite tokios ekskursijos, tai bilietų reikėtų pradėti ieškoti bent prieš porą mėnesių. Šis turas – tikra svajonė LEGO gerbėjams. Jo metu pamatysite kaip kuriamos ir gaminamos LEGO plytos ir mini figūros. Taip pat turėsite galimybę apsilankyti LEGO įkūrėjo Ole Kirko Kristianseno namuose, kuriuose išvysite pirmuosius dirbinius, siekiančius 1930-uosius metus. Įdomu tai, kad pirmieji LEGO žaislai buvo pagaminti iš medžio. Ekskursijos pabaigoje jums bus įteikta specialiai paruošta LEGO dovana.

Vorbaso turgus

Vorbaso turgus

Vorbaso turgus – tai didžiausias ir garsiausias Danijos turgus, kuris vyksta tik kartą per metus. 15 kilometrų nuo Bilundo nutolusiame Vorbaso miestelyje, liepos mėnesyje rengiamas didžiulis prekybininkų susibūrimas, vykstantis tris dienas – nuo ketvirtadienio iki šeštadienio. Pirmą kartą šis turgus buvo surengtas 1730 m, kuriame buvo prekiaujama žirgais. Šiandien čia susirenka daugiau nei 200 įvairių gyvūnų pardavėjų ir apie 700 kitų prekeivių, kurie daugiausia parduoda iš ūkio gaunamus produktus. Vakarais turguje vyksta koncertai, šokiai ir kitos pramogos.

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Bilundo klimatas

Bilundo klimatas permainingas, nepastovus ir drėgnas. Jo apylinkėse ir pačiame mieste kritulių būna daugiau nei 160 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą nėra aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Bilunde – 8 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 15 °C temperatūra. Rugsėjis ir lapkritis yra lietingiausi mėnesiai, todėl rekomenduojame vengti kelionių šiuo laikotarpiu. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną yra nuo liepos pradžios iki rugpjūčio vidurio.

Kaip nuvykti į Bilundą?

Norėdami nuvykti į Bilundą galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus arba Rygos. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Bilundą ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Daniją?

Viešojo transporto infrastruktūra Danijoje yra puikiai išvystyta, tai leidžia po šalį keliauti patogiai. Bilietai parduodami automatizuotose kasose ir informacijos centruose. Autobusų tinklas Danijoje leidžia pasiekti visas norimas vietas. Miestuose autobusai darbą pradeda 5 val. ryte ir baigia gerokai po vidurnakčio, o tada į gatves išrieda naktiniai autobusai. Jie žymimi „N“ raide, kuri parašyta prie autobuso numerio. Bilietų kainos dvigubai didesnės nei dieninio autobuso. Tarp miestų reguliariai kursuoja patogūs ir modernūs autobusai, todėl jausitės komfortabiliai. Traukiniai Danijoje taip pat itin komfortiški ir su jais gali pasiekti atokiausias šalies vietas. Tai patogiausias keliavimo būdas šalyje.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad Danijoje gana didelės degalų kainos. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Danijoje, turite būti ne mažiau 21 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 18 Eur už parą.

Nakvynė Bilundo mieste

Bilundas ir jo apylinkių lankytinos vietos kiekvienais metais vis labiau populiarėja tarp turistų. Keliaujant po šį regioną, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Bilundo apylinkėse rasite nemažai. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Zleep Hotel Billund – gerą įvertinimą turintis viešbutis, 30 minučių pėsčiomis iki Legolendo.
Hotel Legoland – šeimos poilsiui pritaikytas viešbutis, turintis atskirą įėjimą į populiarųjį pramogų parką Legolendą.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Bilundo žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Bilundo žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Bilundo žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Bilundo žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Bilundo žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Lankytinos vietos Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

3 + 1 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą