+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Krk sala lankytinos vietos

Krk sala lankytinos vietos

Krk sala

Krk sala yra didžiausia Kroatijos sala Adrijos jūroje, todėl lankytinos vietos yra vienos populiariausios tarp turistų. 20 000 gyventojų turinti sala yra nutolusi apie 30 kilometrų į pietus nuo Rijekos miesto. Sala mėgstama turistų dėl švelnaus Viduržemio jūros klimato ir gražios gamtos. Dėl tinkamo klimato ir reljefo čia auga virš 1300 augalų rūšių. Centrinėje ir vakarinėje salos dalyse auginami Viduržemio jūros regiono vaisiai ir daržovės, klesti vynuogynai ir alyvuogių sodai. Šiaurinė ir pietinė salos dalys yra sausesnės ir jose daugiausia plyti ganyklos. Kiekvienas Krk miestelis unikalus ir žavintis turistus savo išskirtinumu. Krk miestelis labiausiai atspindi salos istoriją. Jame galima atrasti daugybę istorinių lankytinų vietų, tokių kaip XIII amžiaus Frankopano pilis, didinga katedra ir tūkstantmečių senumo miesto sienos. Vrbnik miestelis turi fantastiškus panoraminius vaizdus, Malinska siūlo įvairią vietinę produkciją, o Baškos paplūdimiai yra patys populiariausi tarp poilsiautojų. Nemažai turistų dėmesio sulaukia ir Drazica, Jezevac, Rupa paplūdimiai. Krk saloje driekiasi daug pėsčiųjų ir dviračių takų, kurie gali būti puikus būdas pažinti salą.

Krk sala lankytinos vietos

Vrbnik

Vrbnik

Vrbnik miestelis įsikūręs rytinėje Krk salos pakrantėje. Senamiesčio gatvelės siauros, menančios viduramžių laikus. Tie, kurie mėgsta istoriją, būtinai turi užsukti į Vrbnik bažnyčią, kurioje galima išvysti Glagolicos – seniausios slaviškos abėcėlės rankraščius. Lankydamiesi Vrbnike, nepraleiskite progos apsilankyti viename geriausių Kroatijos restoranų – „Konoba Nada“, iš kurio atsiveria nuostabi panorama į Crikvenica ir Novi Vinodolski miestus. Čia galite ne tik paskanauti išskirtinių patiekalų, tačiau ir paragauti garsiojo šio krašto vyno – Žlahtina.

Biserukja urvas

Biserukja urvas

Netoli Rudine kaimo, galite užsukti į Biserujka urvą. Šiame nedideliame urve buvo rasti urvinio lokio palaikai. Pagal urvų klasifikaciją tai yra paprastas urvas, kurį sudaro kelios požeminės erdvės. Nuostabios formos stalaktitai ir stalagmitai užpildo vadinamąją Didžiąją salę, esančią 13 metrų po žeme. Edukacinė ekskursija po šį urvą užtrunka maždaug 30 minučių. Kartais Biserukja urve rengiami įvairūs muzikos koncertai.

Stara Baška

Stara Baška

Jeigu norite pamatyti kaip Kroatija atrodė prieš masinį turizmą, tai būtinai užsukite į Stara Baška gyvenvietę, kurioje gyvena apie 100 gyventojų. Čia rasite porą viduramžių bažnyčių ir keletą tradicinių smuklių. Stara Baška paplūdimys labai gražus, o jame dažniausiai sutiksite tik keletą poilsiautojų, todėl jei ieškote ramybės, ši vieta kaip tik jums.

Malinska

Malinska

Malinska yra viena mėgstamiausia turistų vietų saloje, kur galima mėgautis nuostabiais paplūdimiais, švelniu klimatu ir turtingu paveldu. Čia galima aplankyti populiarų pranciškonų vienuolyną, Šv. Marijos Magdalenos bažnyčią ir keletą istorinių muziejų. Vaizdingoje Malinskos prieplaukoje galima pasivaikščioti gražiais pėsčiųjų takais.

Krk miestas

Krk miestas

Pagrindinis salos miestas Krk yra svarbiausias archeologine prasme. Tai vienas iš seniausių miestelių Kroatijoje, kurio centre galima pamatyti romėnų griuvėsius, viduržemio įtvirtinimus ir senovinę katedrą. Frankopano pilis, kuroje vasarą dažnai vyksta koncertai, traukia lankytojus savo išskirtinumu. Krk miestas taip pat turi vaizdingą prieplauką, ilgą krantinę ir daugybę barų bei restoranų, kuriuose galima šėlti iki ryto.

Krk salos paplūdimiai

Krk salos paplūdimiai

Krk salos krištolo skaidrumo ir smulkaus žvyro paplūdimiai traukia poilsiautojus iš viso pasaulio. Dėl Viduržemio jūros gero klimato maudynių sezonas saloje prasideda pavasarį ir tęsiasi iki vėlyvo rudens. Krk sala turi daug nuostabių paplūdimių, o Baškos paplūdimiai yra vieni iš gražiausių visoje Kroatijoje. Daugeliui Krk salos paplūdimių suteikta Mėlynoji vėliava, todėl poilsis juose tikrai bus kokybiškas. Saloje taip pat galima rasti mažesnių, bevardžių paplūdimių, o kai kurie pasiekiami tik iš jūros.

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Krk salos klimatas

Krk salos klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Pačioje saloje kritulių būna daugiau nei 150 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Krk saloje – 14 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 23 °C temperatūra. Vidutinė jūros temperatūra nuo birželio iki rugsėjo yra 21 – 25 °C. Lapkritis yra lietingiausias mėnuo mieste ir jo apylinkėse, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Krk salą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Krk salą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate daugiau keliauti po Kroatiją ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Planuojantiems keliauti į Kroatiją automobiliu iš Lietuvos, siūlome užsisakyti jau sudarytą mūsų 10 dienų autorinį kelionių maršrutą, kurio dėka patogiai ir greitai aplankysite pagrindines Kroatijos lankytinas vietas. Paruošto PDF failo dėka sutaupysite ne tik daug brangaus laiko, tačiau ir pinigų. Užsakius šį maršrutą, gausite:

 • Keliavimo maršrutu eiliškumą

 • Išsamius žygių žemėlapius

 • Dienos kelionės žemėlapius

 • Trumpus lankytinų vietų aprašymus

 • Rekomenduojamas nakvynės vietas

 • Ekskursijų ir pramogų pasiūlymus

 • Įvairius mūsų patarimus

 • Nemokamą konsultaciją plano klausimais

Kaip keliauti po Kroatiją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Kroatiją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį, tai patogiausias keliavimo būdas Kroatijoje. Tarp didesnių miestų kursuoja ir greitieji autobusai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, tačiau jų tinklas nėra gerai išvystytas. Šalyje labai populiarūs dviračiai, kuriais turistai keliauja vaizdingais maršrutais, ypač daug dviračių takų nutiesta Istrijos pusiasalyje. Verta žinoti, kad ne visas norimas Kroatijos vietas galima pasiekti sausumos transportu, todėl rekomenduojame pasinaudoti keltų paslaugomis. Reikalingą transportą savo kelionei iš Rijekos į Omišą ar kitus Kroatijos miestus galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Kroatijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 12 Eur už parą.

Nakvynė Krk saloje

Krk sala ir garsiausios lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Krk salos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel Malin – viešbutis įsikūręs Krk saloje, sodriai mėlynos jūros ir vešlios žalumos apsuptyje.
Hotel Vila Rova – Krk saloje įsikūręs, geras 4 žvaigždučių viešbutis šalia paplūdimio.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

 • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
 • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
 • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
 • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
 • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
 • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

two × 1 =