+3706 900 0380     [email protected]     Paskyra    

Lofoteno salos lankytinos vietos

Lofoteno salos lankytinos vietos

Lofoteno salos

Vis labiau atrandamos Lofoteno salos ir jų lankytinos vietos, kasmet pritraukia vis daugiau turistų. Tai viena stebuklingiausių gražiosios Norvegijos vietų, kurią tikrai rekomenduojama aplankyti. Lofoteno salos yra nutolusios apie 200 km į šiaurę nuo Poliarinio rato. Jos vilioja turistus nuostabiu kraštovaizdžiu, kalnais, įspūdingais fjordais ir uolėtomis pakrantėmis. Aukščiausias Lofoteno Higravstindeno kalnas siekia net 1161 m. aukščio. Salų pakrantėse įsikūrę maži tradiciniai žvejų kaimeliai, turintys rorbu pavadinimą. Dažniausiai nameliai buvo statomi ant virš vandens įrengtų polių. Įdomu tai, kad vasarą Lofoteno salose saulė visai nenusileidžia ir taip atsiranda vadinamosios Baltosios naktys. Lofoteno salos pilnos įvairios gyvybės. Čia gyvena daugybė paukščių, briedžių, ūdrų ir kitų gyvūnų. Netoli Rost salų yra didelis giliavandenis koralų rifas, todėl nardymo entuziastai dažnai atvyksta į šią vietą. Jeigu ieškote nuostabaus grožio gamtos ir nepamirštamų įspūdžių – tai Lofoteno salos ir jų lankytinos vietos tikrai jūsų nenuvils.

Lofoteno salos lankytinos vietos

Svolveras

Svolveras

Didžiausias Lofoteno salos miestelis Svolveras yra įsikūręs pietinėje salos dalyje. Šis miestelis yra svarbus žvejybos uostas, čia taip pat atplaukia daug kruizinių keltų ir nemažai keliautojų iš čia pradeda savo kelionę po Lofoteną. Svolveras turi daugybę puikių kavinių, barų ir restoranų. Pasivaikščioję po parduotuves ir galerijas, užsukite į Lofoteno karo muziejų. Jame išvysite vieną didžiausių Antrojo pasaulinio karo laikų uniformų kolekciją. Jeigu turite pakankamai drąsos, galite pabandyti užlipti ant Svolvero „Ožkos ragų“ – tai dvi vertikalios uolienos, primenačios ožkos ragus. Patys drąsiausieji net bando peršokti nuo vienos uolos ant kitos. Adrenalino dozė garantuota.

Reine kaimelis

Reine kaimelis

Reine gyvenvietė yra turbūt gražiausia vieta visame Lofotene. Šis nedidelis žvejų kaimelis, apsuptas smailių kalnų viršūnių, yra viena vaizdingiausių vietų visame pasaulyje. Aštrios uolos, rorbu nameliai ir gėlėmis nusėti laukai tik dar labiau sustiprina pojūčius. Šis populiarus turistų traukos objektas ilgą laiką buvo mėgstamas dailininkų, kurie dažnai čia ne tik piešdavo, bet ir pardavinėdavo savo kūrinius.

Reinebringenas

Reinebringenas

Tai yra populiariausias ir garsiausias žygis į 448 m. Reinebringeno kalno viršūnę Lofoteno salose. Šalia Reine kaimelio esanti Reinebringeno viršūnė anksčiau buvo sunkiau pasiekiama. Šiandien kelias į viršų tapo gana lengvai įveikiamas, nes 2019 m., link jos buvo padarytas naujas kelias. Žygis trunka apie 1 – 1,5 valandos, o užkopus į viršūnę prieš jus atsiveria vaizdai užgniaužiantys kvapą. Ši vieta tarsi Lofoteno salų vizitinė kortelė.

Nusfjordas

Nusfjordas

Nusfjordas, įsikūręs ramioje įlankoje, tiesiai prieš didžiulį kalną. Šis žvejų kaimelis yra vienas iš gražiausių Lofoteno salose. Tai vienas seniausių ir geriausiai išsilaikiusių kaimelių Norvegijoje, kuriame galite pamatyti dar XIX a. statytus rorbu namelius. Žmonės Nusfjorde gyveno dar 425 m. Pr. Kr., tačiau kelias, sujungiantis šį kaimelį su išoriniu pasauliu, buvo nutiestas tik prieš 50 metų. Apylinkėse rasite keletą kopimo taškų, iš kurių atsivers nuostabūs panoraminiai vaizdai.

Å miestelis

Å miestelis

Å norvegų abėcėlėje yra paskutinė raidė ir simboliška, bet labai tinkama šio miestelio pavadinimui. Jis yra pats piečiausias Lofoteno salose ir būtent čia, ties automobilių stovėjimo aikštele, baigiasi kelias, o su juo ir tolimesnė kelionė. Miestelyje vietiniai gyventojai vis dar užsiima menkių žvejyba. Čia galite aplankyti Žvejų ir Šamų muziejus, kuriuose iš arčiau supažindinama su senomis žuvies kepimo ir kitomis to laikmečio tradicijomis.

„Lofotr“ vikingų muziejus

Lofotr vikingų muziejus

Borgo kaimelyje esantis Lofotr vikingų muziejus suteiks jums galimybę iš arčiau susipažinti su vikingais ir jų gilia istorija. Vaikštinėdami po muziejų, galėsite pamatyti įvairius vikingų rakandus, ginklus ir kitokius įrankius, naudotus tuo laikmečiu. Išėjus į lauką prie ežero, pamatysite senųjų vikingų laivų kopijas – drakarus. Šie greiti ir manevringi plokščiadugniai irkliniai laivai buvo naudojami viduramžiais pakrančių gyvenviečių plėšimui.

Flakstado bažnyčia

Flakstado bažnyčia

Flakstado bažnyčia stovi netoli Rambergo miestelio. Ši medinė raudona bažnyčia buvo pastatyta 1780 m. Jos statybai buvo naudojama mediena iš Rusijos, kuri buvo gauta mainais už žuvis. Jeigu keliaujate automobiliu, būtinai užsukite ir į netoli bažnyčios esantį Skagsandeno paplūdimį. Tai vienas gražiausių paplūdimių Lofoteno salose.

Kvalvikos paplūdimys

Kvalvikos paplūdimys

Kvalvikos paplūdimys garsėja savo saulėlydžiais ir žvaigždėtu dangumi. Norėdami pasiekti paplūdimį, turėsite žygiuoti vieną valandą vidutinio sunkumo keliu. Pasiekus tikslą, būsite apdovanoti nuostabiu vaizdu į mažą įlanką, o balto smėlio paplūdimys, apsuptas aukštų, vaizdingų kalnų, jus tikrai pakerės. Jeigu keliausite su palapine, tai būtinai praleiskite naktį šiame paplūdimyje. Tokiu atveju galėsite pasigrožėti fantastišku saulėlydžiu ir saulėtekiu.

Rambergo paplūdimys

Rambergo paplūdimys

Rambergo paplūdimys nutolęs nuo Lekneso miestelio apie 30 kilometrų. Didelis, balto smėlio paplūdimys yra viena populiariausių Lofoteno vietovių. Pusmėnulio formos paplūdimio vaizdą šiek tiek gadina šalia esantys pastatai. Nepaisant to, Rambergo paplūdimys vis dar išlieka dideliu traukos centru salose.

Hauklando paplūdimys

Hauklando paplūdimys

Hauklando paplūdimys yra garsiausias Lofotenų salose. Jis yra tik 10 minučių kelio automobiliu nuo Lekneso miestelio. Krištolo skaidrumo vanduo, baltas smėlis ir didžiuliai, nuostabių formų akmenys padarė šį paplūdimį labai populiariu. Atvykę čia, pasijausite taip, lyg būtumėte Karibų ar Seišelių paplūdimyje. Hauklando paplūdimys puikiai tiks palydėti ir pasitikti saulę.

Skagsandeno paplūdimys

Skagsandeno paplūdimys

Skagsandeno paplūdimys yra labai populiarus tarp fotografų. Šis smėlio paplūdimys, esantis 3 km į rytus nuo Rambergo, traukia keliautojus iš viso pasaulio. Ypatingų akimirkų jame ieško naktiniai fotografai, kurie stengiasi įamžinti ryškias šiaurines pašvaistes.

Utakleivo paplūdimys

Utakleivo paplūdimys

Dar vienas traukos objektas Lofoteno salose – Utakleivo paplūdimys. Tai vienas labiausiai fotografuojamų paplūdimių Lofotene. Čia visada sutiksite daug turistų, atvykstančių su tikslu – pamatyti garsųjį kraštovaizdį. Nuo kranto atsiveria puikus vaizdas į uolas ir ilgą smėlio pakrantę. Iš čia taip pat galima mėgautis nuostabiais saulėlydžiais ištisus metus.

Rost salos

Rost salos

Rost salos yra vienos atokiausių visoje Norvegijoje. Šios salos, esančios apie 99 kilometrai nuo žemyno, yra pasiekiamos tik laivu. Jose gyvena tik 500 žmonių ir daugiau nei milijonas paukščių. Tarp gausybės paukščių saloje gyvena net trys milijonai žavingųjų pufinų. Jei ieškote išskirtinumo, tai būtinai apsilankykite Rost salose, įspūdžiai parsivežti iš šios kelionės liks visam gyvenimui.

Pramogos ir ekskursijos

Lofoteno salų klimatas

Lofoteno salų klimatas, dėl čia tekančios Golfo srovės yra vienas šilčiausių, tokiose aukštose platumose. Žiemą daugelyje salos vietų, (išskyrus kalnus), temperatūra išlieka teigiama, orai būna švelnūs, bet vėjuoti. Pats geriausias metas keliauti po Lofoteno salas – vasara. Liepos ir rugpjūčio mėnesių vidutinė temperatūra yra 13 °C. Šilčiausias metų laikas dažniausiai būna rugpjūčio pradžioje, kai vidutinė dienų temperatūra būna apie 17 °C, o naktimis temperatūra retai nukrenta žemiau 11 °C. Gegužės ir birželio mėnesiais iškrenta mažiausiai kritulių, o spalio mėnesį kritulių būna žymiai daugiau.

Kaip nuvykti į Lofoteno salas?

Skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Lofoteno salas nebus lengva. Tam reikalingi skrydžiai su persėdimais arba galite keliauti traukiniu. Vasarą skrydžių ir traukinių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Lofoteną ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes sudėliosime visą kelionės maršrutą, kurį sudarys: skrydžiai, traukiniai, keltai ir pilnas lankytinų vietų planas.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Turėkite omenyje, kad Norvegijoje yra gana didelės degalų kainos. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį šalyje, turite būti ne jaunesni kaip 19 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 33 Eur už parą.

Naudingos transporto nuorodos:

Autobusai   >>>>    Traukiniai   >>>>    Skrydžiai   >>>>    Daugiau info apie transportą   >>>>

Planuojate keliauti į Lofoteną? Užsisakykite mūsų sudarytą 7 dienų autorinį kelionių maršrutą, kurio dėka patogiai ir greitai aplankysite įspūdingiausias Lofoteno salyno vietas. Paruoštame PDF faile rasite maršruto eiliškumą, trumpus lankytinų vietų aprašymus, žygių ir dienos kelionės žemėlapius, rekomenduojamas nakvynės vietas ir mūsų patarimus.

Nakvynė Lofoteno salose

Norvegija yra pakankamai brangi šalis, todėl ir apgyvendinimo įstagų kainos yra aukštos. Keliaujant po šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Norvegijoje rasite labai daug. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos.

Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai, o kai kuriuose iš jų lankėmės ir mes. Jeigu siūlomi variantai jums netinka, nakvynę galite užsisakyti patys, pasinaudodami žemiau esančia paieškos forma, kuri leis jums sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko.

Lofoten Rorbuer – gerai vertinami apartamentai netoli Svolvero centro.
Scandic Vestfjord Lofoten – viešbutis šalia keltų prieplaukos Svolvero miestelyje.

Booking.com

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Kiwi pagalba rasite pigius skrydžių, autobusų ir traukinių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir ekskursijas.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • Manawa siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Lofoteno salos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Lofoteno salos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Lofoteno žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Lofoteno salos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Lofoteno žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Trondheimas lankytinos vietos

Trondheimas

Trondheimas yra vienas seniausių miestų Norvegijoje ir tai trečias pagal dydį miestas šalyje. Jis buvo įkurtas vikingų laikais ir kurį laiką puikavosi šalies sostinės titulu.

Sognės fjordas

Sognės fjordas

Norvegijos visų fjordų karalius yra Sognės fjordas. Jis yra didžiausias ir giliausias šalyje, kurio ilgis siekia virš 200 kilometrų, o gylis – net 1300 metrų.

Bergenas lankytinos vietos

Bergenas

Keliaujantiems po Norvegiją tikrai patiks Bergenas ir šio miesto lankytinos vietos. Įsikūręs vakarinėje Norvegijos dalyje jis laikomas vienu lietingiausiu miestu Europoje.

danija ka pamatyti

Danija

Danija yra jūrinė šalis, todėl čia dažnai lyja, būna vėjuota, vasaros vėsios, o žiemos šiltos. Šalis turi net 400 salų, iš kurių gyvenamos yra 79. Didžiausia pasaulyje sala Grenlandija taip priklauso Danijai.

Ką pamatyti Švedijoje

Švedija

Jeigu jūs žavitės laukine gamta, kalnais, ežerais ir gyvūnais – tai Švedija yra viena geriausių vietų visa tai patirti. Pasakiškų kraštovaizdžių, unikalių miestų ir 100 000 ežerų šalis turi ką parodyti savo svečiams.

Ką pamatyti Suomijoje

Suomija

Tai valstybė Šiaurės Europoje, septinta pagal plotą Europos šalis. Jūsų akis nudžiugins spalvingos vasariškos lygumos, o žiemą snieguotos viršūnės. Čia išbandysite ir tikrą suomišką sauną.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

error: Kopijuoti griežtai draudžiama!!!
Copy link