+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Lofoteno salos lankytinos vietos

Lofoteno salos lankytinos vietos

Lofoteno salos

Vis labiau atrandamos Lofoteno salos ir gražiausios lankytinos vietos, kasmet pritraukia vis daugiau turistų. Tai viena stebuklingiausių gražiosios Norvegijos vietų, kurią tikrai rekomenduojame aplankyti. Lofoteno salos nutolusios apie 200 km į šiaurę nuo Poliarinio rato. Jos vilioja turistus nuostabiu kraštovaizdžiu, kalnais, įspūdingais fjordais ir uolėtomis pakrantėmis. Aukščiausias Lofoteno Higravstindeno kalnas siekia 1161 m. aukštį. Salų pakrantėse įsikūrę maži tradiciniai žvejų nameliai, turintys rorbu pavadinimą, kurie dažniausiai buvo statomi ant virš vandens įrengtų polių. Įdomu tai, kad vasarą Lofoteno salose saulė visai nenusileidžia ir taip atsiranda vadinamosios baltosios naktys. Lofoteno salos taip pat pilnos įvairios gyvybės. Čia gyvena daugybė paukščių, briedžių, ūdrų ir kitų gyvūnų. Netoli Rost salų yra didelis giliavandenis koralų rifas, todėl nardymo entuziastai dažnai atvyksta į šią vietą. Jeigu ieškote nuostabaus grožio gamtos ir nepamirštamų įspūdžių – tai Lofoteno salos ir magiškosios lankytinos vietos tikrai jūsų nenuvils.

Lofoteno salos lankytinos vietos

Svolveras

Svolveras

Didžiausias Lofoteno salos miestelis Svolveras įsikūręs pietinėje salos dalyje. Šis miestelis yra svarbus žvejybos uostas. Čia taip pat atplaukia daug kruizinių keltų ir nemažai keliautojų, todėl iš šios vietos daugelis pradeda kelionę po Lofoteną. Svolveras turi daugybę puikių kavinių, barų ir restoranų. Pasivaikščioję po parduotuves ir galerijas, užsukite į Lofoteno karo muziejų. Jame išvysite vieną didžiausių Antrojo pasaulinio karo laikų uniformų kolekciją. Jeigu turite pakankamai drąsos, galite pabandyti užlipti ant Svolvero „Ožkos ragų“ – tai dvi vertikalios uolienos, primenačios ožkos ragus. Patys drąsiausieji net bando peršokti nuo vienos uolos ant kitos. Adrenalino dozė garantuota!

Reine kaimelis

Reine kaimelis

Reine gyvenvietė yra turbūt gražiausia vieta visame Lofotene. Šis nedidelis žvejų kaimelis, apsuptas smailių kalnų viršūnių, yra viena vaizdingiausių vietų visame pasaulyje. Aštrios uolos, rorbu nameliai ir gėlėmis nusėti laukai tik dar labiau sustiprina pojūčius. Šis populiarus turistų traukos objektas ilgą laiką buvo mėgstamas dailininkų, kurie dažnai čia ne tik piešdavo, bet ir pardavinėdavo savo kūrinius.

Reinebringenas

Reinebringenas

Tai yra populiariausias ir garsiausias žygis į 448 m. Reinebringeno kalno viršūnę Lofoteno salose. Šalia Reine kaimelio esanti Reinebringeno viršūnė anksčiau buvo sunkiau pasiekiama. Šiandien kelias į viršūnę tapo gana lengvai įveikiamas, nes 2019 m., link jos buvo padarytas naujas kelias. Žygis trunka apie 1 – 1,5 valandos, o užkopus į viršūnę atsiveria vaizdai užgniaužiantys kvapą. Ši vieta tarsi Lofoteno salų vizitinė kortelė.

Nusfjordas

Nusfjordas

Nusfjordas, įsikūręs ramioje įlankoje, tiesiai prieš didžiulį kalną. Šis žvejų kaimelis yra vienas iš gražiausių Lofoteno salose. Tai vienas seniausių ir geriausiai išsilaikiusių kaimelių Norvegijoje, kuriame galite pamatyti dar XIX a. statytus rorbu namelius. Žmonės Nusfjorde gyveno dar 425 m. Pr. Kr., tačiau kelias, sujungiantis šį kaimelį su išoriniu pasauliu, buvo nutiestas tik prieš 50 metų. Apylinkėse rasite keletą kopimo taškų, iš kurių atsivers nuostabūs panoraminiai vaizdai.

Å miestelis

Å miestelis

Å norvegų abėcėlėje yra paskutinė raidė ir simboliška, bet labai tinkama šio miestelio pavadinimui. Tai pats piečiausias miestelis Lofoteno salose ir būtent čia, ties automobilių stovėjimo aikštele, baigiasi kelias, o su juo ir tolimesnė kelionė. Miestelyje vietiniai gyventojai vis dar užsiima menkių žvejyba. Taip pat čia galite aplankyti Žvejų ir Šamų muziejus, kuriuose iš arčiau supažindinama su senomis žuvies kepimo ir kitomis to laikmečio tradicijomis.

„Lofotr“ vikingų muziejus

Lofotr vikingų muziejus

Borgo kaimelyje esantis Lofotr vikingų muziejus suteiks jums galimybę iš arčiau susipažinti su vikingais ir jų gilia istorija. Vaikštinėdami po muziejų, galėsite pamatyti įvairius vikingų rakandus, ginklus ir kitokius įrankius, naudotus tuo laikmečiu. Išėjus į lauką prie ežero, pamatysite senųjų vikingų laivų kopijas – drakarus. Šie greiti ir manevringi plokščiadugniai irkliniai laivai buvo naudojami viduramžiais pakrančių gyvenviečių plėšimui.

Flakstado bažnyčia

Flakstado bažnyčia

Flakstado bažnyčia stovi netoli Rambergo miestelio. Ši medinė raudona bažnyčia buvo pastatyta 1780 m. Jos statybai buvo naudojama mediena iš Rusijos, kuri buvo gauta mainais už žuvis. Jeigu keliaujate automobiliu, būtinai užsukite ir į netoli bažnyčios esantį Skagsandeno paplūdimį. Tai vienas gražiausių paplūdimių Lofoteno salose.

Kvalvikos paplūdimys

Kvalvikos paplūdimys

Kvalvikos paplūdimys garsėja savo saulėlydžiais ir žvaigždėtu dangumi. Norėdami pasiekti paplūdimį, turėsite žygiuoti vieną valandą vidutinio sunkumo keliu. Pasiekus tikslą, būsite apdovanoti nuostabiu vaizdu į mažą įlanką, o balto smėlio paplūdimys, apsuptas aukštų, vaizdingų kalnų, jus tikrai pakerės. Jeigu keliausite su palapine, tai būtinai praleiskite naktį šiame paplūdimyje. Tokiu atveju galėsite pasigrožėti fantastišku saulėlydžiu ir saulėtekiu.

Rambergo paplūdimys

Rambergo paplūdimys

Rambergo paplūdimys nutolęs nuo Lekneso miestelio apie 30 kilometrų. Didelis, balto smėlio paplūdimys yra viena populiariausių Lofoteno vietovių. Pusmėnulio formos paplūdimio vaizdą šiek tiek gadina šalia esantys pastatai. Nepaisant to, Rambergo paplūdimys vis dar išlieka dideliu traukos centru salose.

Hauklando paplūdimys

Hauklando paplūdimys

Hauklando paplūdimys yra garsiausias Lofotenų salose. Jis yra tik 10 minučių kelio automobiliu nuo Lekneso miestelio. Krištolo skaidrumo vanduo, baltas smėlis ir didžiuliai, nuostabių formų akmenys padarė šį paplūdimį labai populiariu. Atvykę čia, pasijausite taip, lyg būtumėte Karibų ar Seišelių paplūdimyje. Hauklando paplūdimys puikiai tiks palydėti ir pasitikti saulę.

Skagsandeno paplūdimys

Skagsandeno paplūdimys

Skagsandeno paplūdimys yra labai populiarus tarp fotografų. Šis smėlio paplūdimys, esantis 3 km į rytus nuo Rambergo, traukia keliautojus iš viso pasaulio. Ypatingų akimirkų jame ieško naktiniai fotografai, kurie stengiasi įamžinti ryškias šiaurines pašvaistes.

Utakleivo paplūdimys

Utakleivo paplūdimys

Dar vienas traukos objektas Lofoteno salose – Utakleivo paplūdimys. Tai vienas labiausiai fotografuojamų paplūdimių Lofotene. Čia visada sutiksite daug turistų, atvykstančių su tikslu – pamatyti garsųjį kraštovaizdį. Nuo kranto atsiveria puikus vaizdas į uolas ir ilgą smėlio pakrantę. Iš šios vietos taip pat galima mėgautis nuostabiais saulėlydžiais ištisus metus.

Rost salos

Rost salos

Rost salos yra vienos atokiausių visoje Norvegijoje. Šios salos, esančios apie 99 kilometrai nuo žemyno, pasiekiamos tik laivu. Jose gyvena tik 500 žmonių ir daugiau nei milijonas paukščių. Tarp gausybės paukščių saloje gyvena net trys milijonai žavingųjų pufinų. Jei ieškote išskirtinumo, tai būtinai apsilankykite Rost salose, įspūdžiai parsivežti iš šios kelionės liks visam gyvenimui.

Pramogos ir ekskursijos

Lofoteno salų klimatas

Lofoteno salų klimatas, dėl čia tekančios Golfo srovės yra vienas šilčiausių, tokiose aukštose platumose. Žiemą daugelyje salos vietų, (išskyrus kalnus), temperatūra išlieka teigiama, orai būna švelnūs, bet vėjuoti. Pats geriausias metas keliauti po Lofoteno salas – vasara. Liepos ir rugpjūčio mėnesių vidutinė temperatūra yra 13 °C. Šilčiausias metų laikas dažniausiai būna rugpjūčio pradžioje, kai vidutinė dienų temperatūra būna apie 17 °C, o naktimis temperatūra retai nukrenta žemiau 11 °C. Gegužės ir birželio mėnesiais iškrenta mažiausiai kritulių, o spalio mėnesį kritulių būna žymiai daugiau.

Kaip nuvykti į Lofoteno salas?

Skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Lofoteno salas nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais arba galite keliauti traukiniu iki Budės. Vasarą skrydžių ir traukinių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti į Lofoteną ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės maršrutą.

Norintys gali užsisakyti jau sudarytą mūsų 7 dienų autorinį kelionių maršrutą, kurio dėka patogiai ir greitai aplankysite pagrindines Lofoteno salos vietas. Paruošto PDF failo dėka sutaupysite ne tik daug brangaus laiko, tačiau ir pinigų. Užsakius šį maršrutą, gausite:

 • Keliavimo maršrutu eiliškumą

 • Išsamius žygių žemėlapius

 • Dienos kelionės žemėlapius

 • Trumpus lankytinų vietų aprašymus

 • Rekomenduojamas nakvynės vietas

 • Ekskursijų ir pramogų pasiūlymus

 • Įvairius mūsų patarimus

 • Nemokamą konsultaciją plano klausimais

Kaip keliauti po Norvegiją?

Norvegijos transporto infrastruktūra yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Norvegiją galima patogiai. Bilietai parduodami bilietų automatuose, autobusų stotyse, esančiuose sustojimuose arba parduotuvėse MIX, Narvesen ir kt. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, jie itin komfortiški ir greiti – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje.

Norintiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad Norvegijoje gana didelės degalų kainos. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Norvegijoje, turite būti ne jaunesni kaip 19 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 33 Eur už parą.

Nakvynė Lofoteno salose

Norvegija yra pakankamai brangi šalis, todėl ir apgyvendinimo įstagų kainos yra aukštos. Keliaujant po šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Norvegijoje rasite labai daug. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Lofoten Rorbuer – gerai vertinami apartamentai netoli Svolvero centro.
Scandic Vestfjord Lofoten – viešbutis šalia keltų prieplaukos Svolvero miestelyje.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

 • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
 • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
 • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
 • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
 • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
 • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Lofoteno salos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Lofoteno salos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Lofoteno žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Lofoteno salos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Lofoteno žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Trondheimas lankytinos vietos

Trondheimas

Trondheimas yra vienas seniausių miestų Norvegijoje ir tai trečias pagal dydį miestas šalyje. Jis buvo įkurtas vikingų laikais ir kurį laiką puikavosi šalies sostinės titulu.

Sognės fjordas

Sognės fjordas

Norvegijos visų fjordų karalius yra Sognės fjordas. Jis yra didžiausias ir giliausias šalyje, kurio ilgis siekia virš 200 kilometrų, o gylis – net 1300 metrų.

Bergenas lankytinos vietos

Bergenas

Keliaujantiems po Norvegiją tikrai patiks Bergenas ir šio miesto lankytinos vietos. Įsikūręs vakarinėje Norvegijos dalyje jis laikomas vienu lietingiausiu miestu Europoje.

danija ka pamatyti

Danija

Danija yra jūrinė šalis, todėl čia dažnai lyja, būna vėjuota, vasaros vėsios, o žiemos šiltos. Šalis turi net 400 salų, iš kurių gyvenamos yra 79. Didžiausia pasaulyje sala Grenlandija taip priklauso Danijai.

Ką pamatyti Švedijoje

Švedija

Jeigu jūs žavitės laukine gamta, kalnais, ežerais ir gyvūnais – tai Švedija yra viena geriausių vietų visa tai patirti. Pasakiškų kraštovaizdžių, unikalių miestų ir 100 000 ežerų šalis turi ką parodyti savo svečiams.

Ką pamatyti Suomijoje

Suomija

Tai valstybė Šiaurės Europoje, septinta pagal plotą Europos šalis. Jūsų akis nudžiugins spalvingos vasariškos lygumos, o žiemą snieguotos viršūnės. Čia išbandysite ir tikrą suomišką sauną.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

one × 1 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą