+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Rodo sala lankytinos vietos

Rodo sala pramogos

Rodo sala

Rodo sala – tai Graikijai priklausanti sala, esanti Egėjo jūroje, netoli Turkijos krantų. Rodo sala laikoma labiausiai saulėta sala Europoje, kurioje saulė turistus lepina net 300 dienų per metus. Ji siūlo turistams aukščiausio lygio viešbučius, istorinius muziejus, architektūrinius paminklus, pasakišką gamtą, smėlėtus paplūdimius, šiltą jūrą ir daugybę įvairių pramogų. Salos lankytinos vietos įspūdingos ir įtraukiančios, todėl turistai mielai keliauja po jas. Čia gerai jausis ir ramų poilsį mėgstantys, ir aktyviai leidžiantys atostogas turistai. Rodo sala – tikras atostogų rojus, kuris ne tik patenkins išrankiausius svečius, tačiau ir neleis jiems nuobodžiauti.

Rodo sala lankytinos vietos

Rodo miestas

Rodo miestas

Rodo miestas, esantis šiaurinėje salos dalyje, pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas 408 m. pr. Kr. Kadangi per šimtmečius miestas buvo ne kartą okupuotas, tai ir jo architektūra yra stulbinanti. Rodo miesto puošmena – Didžiųjų Magistrų rūmai, kurie buvo pastatyti XIV a. Rūmuose veikia dvi salės – viduramžių ir antikinio Rodo. Senamiestyje taip pat būtina pasivaikščioti Riterių gatve, kuri yra viena geriausiai išsilaikiusių viduramžių gatvių Europoje. Taip pat verta užsukti į archelogijos muziejų, kuriame jus nustebins žymiausias eksponatas – Afroditės statula. Neverta pamiršti ir Suleimano mečetės, Nacionalinio teatro, Ahmeto Havuzo bibliotekos, Mandaraki uosto ir Šv. Paulius bokšto. Norėdami atsipūsti, galite prisėsti senamiesčio kiemeliuose įsikūrusiose kavinėse ir restoranuose.

Rodo archeologinis muziejus

Rodo archeologinis muziejus

Rodo mieste esantis archeologinis muziejus įkurtas buvusioje Šv.Jono ordino riterių ligoninėje. Jame saugomi archaikos, romėnų, mikėnų ir helenizo laikotarpių radiniai. Čia pamatysite vazas, skulptūras, statulas, laidojimo urnas, keramikos dirbinius ir dar daug visko. Archeologiniai muziejaus radiniai yra iš Rodo salos ir kitų Dodekaneso salų, kurie suteikia lankytojams galimybę iš arčiau susipažinti su anų metų kultūra ir istorija. Garsiausias muziejaus eksponatas – Afroditės statula, kuri manoma buvo pagaminta I a. pr. Kr.

Šiuolaikinio graikų meno muziejus

Šiuolaikinio graikų meno muziejus

Šiuolaikinio graikų meno muziejus įsikūręs viduramžių Rodo mieste, Symi aikštėje. Muziejuje eksponuojamos didžiulės XX amžiaus paveikslų, skulptūrų, piešinių ir istorinių dokumentų kolekcijos. Šiandieninės Graikijos istoriją bandoma pateikti per šiuolaikinių graikų menininkų darbus.

Didžiojo Magistro rūmai Rodas

Didžiųjų Magistrų rūmai

Riterių gatvės viršuje esantys Didžiųjų Magistrų rūmai yra lankomiausia Rodo miesto vieta. Rūmai pastatyti XIV a., ir jie buvo devyniolikos didžiųjų magistrų buveinė. Tai vienas iš nedaugelio išlikusių gotikinės architektūros pavyzdžių Graikijoje. XX a. rūmai buvo atostogų rezidencija Italijos karaliui, vėliau – fašistiniam diktatoriui Benito Mussolini. Šiandien rūmuose veikia muziejus, kuriame eksponuojami įvairūs archeologiniai radiniai. Taip pat lankytojus ypač sudomina rūmų grindys, kurios papuoštos nuostabiomis helenistinio ir romėniškojo laikotarpio mozaikomis. Bilietus į Magistrų rūmus galite įsigyti čia.

Mandraki uostas

Mandraki uostas

Mandraki uostas yra vienas iš trijų Rodo uostų ir vienintelis kuris priima jachtas. Šis uostas veikia jau daugiau nei du tūkstantmečius metų, o jo vartus puošia dvi kolonos su elnių skulptūromis. Manoma, šioje vietoje kadaise stovėjo Rodo koloso statula, kuri buvo pripažinta vienu iš septynių pasaulio stebuklų anais laikais. Vaikščiodami molu galėsite grožėtis viduramžių laikų vėjo malūnais, kurie buvo naudojami malti grūdams. Taip pat jūsų dėmesį patrauks, molo gale stovinti Šv. Mikolajaus tvirtovė, kuri kadaise turėjo didelę reikšmę Rodo salai.

Kamiras

Kamiras

Šis kadaise klestėjęs miestas buvo vienas didžiausių Rodo saloje, tačiau dėl žemės drebėjimo grėsmės per laiką buvo apleistas. 1929 m. antikinis Kamiras buvo atrastas ir tada prasidėjo masiniai archeologiniai kasinėjimai. Kamiras buvo pastatytas trimis lygiais: Akropolis viršuje, gyventojai viduryje, o vandens rezervuarai apačioje. Šiandien vaikščiodami po buvusį didingą miestą, galite išvysti Atėnės šventyklos, viešųjų pirčių bei kitų statinių griuvėsius.

Entonio Kvino įlanka

Anthony Quinno įlanka

Anthony Quinnas buvo garsus meksikiečių – amerikiečių aktorius, kuris keletą kartų filmavosi ir Graikijoje, o keletą siužetų buvo filmuojama Falikari miestelyje. Jis taip susižavėjo šia vieta, kad nusprendė nusipirkti dalį įlankos. Būtent dėl šios priežasties įlanka buvo pervadinta iš Vagies į Anthony Quinn įlanką, kuri yra nutolusi nuo Falikari apie du kilometrus. Dėl savo įspūdingų uolų ir krištolo skaidrumo smaragdinio vandens įlankoje, jame esantis paplūdimys yra laikomas vienu gražiausių Rodo saloje.

Tsambikos vienuolynas

Tsambikos vienuolynas

Keliautojai, ieškantys nepaprastų religinių vietų, galės mėgautis apsilankymu ant kalvos esančiame Tsambikos vienuolyne. Nuo Rodo miesto apie 25 kilometrus į pietus nutolęs vienuolynas yra garsi piligrimystės vieta. Vietos legenda pasakoja, kad moterys, kurios melsis prie Švč. Mergelės Marijos ikonos ir pasižadės būsimą vaikelį pavadinti Tsambiko vardu, bus apdovanotos stebuklu ir susilauks vaikelių. Legenda gali būti tikra tiesa, nes nemažai salos gyventojų yra gyvenančių būtent su šiuo vardu. Nuo vienuolyno viršaus taip pat galėsite grožėtis nuostabiais vaizdais į apylinkes.

Faliraki paplūdimys

Faliraki paplūdimys

Keliautojai, kurie yra vakarėlių mėgėjai, greičiausiai keliaus į Faliraki paplūdimį, kuris kartu yra ir populiariausias kurortas Rodo saloje. Dieną lankytojai gali tingiai degintis paplūdimyje po dryžuotais skėčiais, o naktį visa galva pasinerti į naktinį kurorto gyvenimą. Faliraki paplūdimys jus nustebins švelniu smėlis, krištolo skaidrumo vandeniu ir gausybe pramogų. Faliraki miestelyje yra įsikūręs vienas didžiausių vandens parkų Europoje, kuriame lankytojai gali išmėginti įvairaus sudėtingumo nusileidimo kalnelius. Vaikams vandens parke taip pat yra įrengtos atskiros zonos, todėl šią vietą mėgsta ir šeimos. Bilietus į vandens pramogų parką galite įsigyti čia.

Lindos paplūdimys

Lindos paplūdimys

Lindos paplūdimys driekiasi vaizdingo Lindos kaimo papėdėje. Čia maudytis smagu, nes krištolo skaidrumo vanduo švelniai banguoja, o minkštas įlankos smėlis yra labai patogus vaikščiojimui. Vienintelis trūkumas tas, kad Lindos paplūdimys didžiąją laiko dalį būna labai užimtas, tačiau jį vis tiek verta aplankyti. Čia ne tik galima degintis, tačiau ir užsiimti nardymu ar kitomis vandens sporto pramogomis.

Monolitos pilis

Monolitos pilis

1470 m. pastatyta Monolitos pilis kadaise buvo laikoma viena galingiausių tvirtovių Rode. Nors šiandien iš šios didingos pilies likę tik griuvėsiai, tačiau ji vis dar populiari turistų tarpe. Užlipus į viršų bus galima apžiūrėti buvusios tvirtovės sienas bei viršuje esančią, XV amžiaus baltą koplytėlę. Nuo tvirtovės viršaus atsiveria svaiginantys vaizdai į jūrą, o pats geriausias metas apsilankyti šioje vietoje yra prieš leidžiantis saulei.

Šv. Pauliaus įlanka

Šv. Pauliaus įlanka

Pietrytinėje Rodo salos dalyje, Šv. Pauliaus įlankoje driekiasi du nedideli vaizdingi paplūdimiai. Pagrindinis smėlio paplūdimys labiau tinkamas maudynėms ir patogiam gulėjimui, nes mažesnis yra daugiau akmenuotas. Abiejuose paplūdimiuose yra gultai, tualetai, dušai ir keletas kavinių. Įlanka puikiai tinka nardymui, tačiau daugiau jokių vandens sporto pramogų čia nerasite. Ant kalvos šlaito pastatyta nedidelė bažnyčia yra labai populiari vestuvininkų tarpe. Greičiausiai dėl gražių Šv. Pauliaus įlankos ir Lindos Akropolio vaizdų.

Tsambikos paplūdimys

Tsambiko paplūdimys

Rodo sala gali pasigirti dar vienu gražiu paplūdimiu, kuris ypač mėgstamas poilsiautojų tarpe. Tai Tsambiko vienuolyno apačioje plytintis auksinio smėlio paplūdimys, kuris yra laikomas vienu gražiausių saloje. Paplūdimys turi puikią infrastruktūra, kuriame rasite dušus, gultus ir skėčius. Šalia paplūdimio įrengta keletas tavernų ir užkandžių barų, todėl jeigu išalksite galėsite juose kažką užkąsti. Norintys aktyvesnės veiklos, galės užsiimti vandens sporto pramogomis ar tiesiog pažaisti paplūdimio tinklinį.

Prasonisio sala

Prasonisio sala

Prasonisio sala randasi pietinėje salos dalyje, už 90 kilometrų nuo Rodo miesto. Mažytė sala su Rodu yra sujungta smėlio juosta, kuri potvynio metu dingsta po vandeniu. Čia esantis paplūdimys unikalus, nes jame susitinka dvi jūros: Egėjo ir Viduržemio jūra. Būdami ten galite paplaukioti Egėjo jūroje ir per kelias sekundes įšokti į Viduržemio jūrą. Argi ne nuostabu? Šioje vietoje dažnai būna vėjuota, todėl ją labai mėgsta vandens sporto entuziastai. Jie čia užsiima kaitavimu, banglenčių ir burlenčių sportu.

Lindos akropolis

Lindos

Antikinis Lindos miestelis turistus žavi jaukiais, baltais namukais bei siauromis gatvelėmis. Įspūdingiausia šio miestelio vieta yra ant kalvos stūkstantis Lindos akropolis. Viršuje lankytojai ras ne tik gerai išsilaikiusį akropolį, tačiau ir 20 helenistinių kolonų ir Atėnės šventyklos liekanas. Iš viršaus taip pat galėsite grožėtis įspūdingais vaizdais į Rodo salą. Beje, nepamirškite pasiimti vandens buteliuko, nes įkopti į kalną nėra lengva, o ir viršuje bus labai karšta, nes užuovėjos šioje vietoje nėra. Norint išvengti eilių, bilietus į akropolį geriausia įsigyti internetu iš anksto čia.

Symi sala

Symi sala

Graikijos Symi sala yra vienas iš Dodekaneso salų brangakmenių, kurią lengva pasiekti keltu iš Rodo. Symi išsiskiria savo gražia architektūra, spalvingais namukais ir ramybe dvelkiančia atmosfera. Pirmas dalykas, kuris patrauks jūsų dėmesį, kai keltu plauksite į Symi, bus spalvoti dvarai aplink uostą. Salos uostamiestis išklotas aukščiausio lygio restoranais ir žuvies smuklėmis, kurias itin mėgsta lankytojai iš Rodo. Iš žavaus centro lengvai pasieksite gražius Symi paplūdimius, kuriuos skalauja krištolo skaidrumo vanduo. Viena lankomiausių salos vietų istorinis Panormitis vienuolynas, kuriame taip pat rasite ir porą įdomių muziejų. Ekskursijas po šią nuostabią salą siūlome užsisakyti internetu iš anksto, o keltų bilietus galite nusipirkti ČIA.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Rodo salos klimatas

Rodo salos klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Saloje kritulių būna apie 70 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Rodo saloje – 18 °C, o šilčiausias mėnuo yra rugpjūtis su 27 °C temperatūra. Lapkritis ir gruodis yra lietingiausi mėnesiai saloje, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šią salą nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Rodo salą?

Norėdami nuvykti į Rodo salą galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Kauno arba Rygos. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Rodo salą ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Rodo salą?

Norėdami keliauti po Rodo salą galite naudotis autobusais. Jų sistema neblogai išvystyta, todėl patogiai pasieksite ir tolimiausius salos kampelius.

Visgi planuojantiems geriau patyrinėti salą, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Graikijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 10 Eur už parą.

Nakvynė Rodo saloje

Rodo sala kiekvienais metais pritraukia vis daugiau turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis šios nuostabios salos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Atlantis City Hotel – Rodo miesto centre įsikūręs viešbutis, turintis šiuolaikiškus numerius.
Sunday Hotel – gerai vertinamas viešbutis, įsikūręs Ialyssos miestelyje, už 5 minučių pėsčiomis nuo paplūdimio.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Rodo salos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Rodo salos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių salos vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Rodo salos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Rodo salos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to bus galima patogiau apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Rodo salos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

5 × 1 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą