+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Evora lankytinos vietos

Evora lankytinos vietos

Evora

Evora – tai vienas gražiausių miestelių Portugalijoje, kuris buvo įkurtas romėnų, todėl ir visos lankytinos vietos įtraukia nuo pirmos iki paskutinės minutės. Tai UNESCO pasaulio paveldo saugomas miestas, kuris dažnai pasirenkamas vienos dienos ekskursijai iš Lisabonos. Prieš 500 metų Evora buvo klestintis miestas, nes čia buvo įsikūrę karaliai ir daugelis Portugalijos didikų. Šiandien miestelyje veikia antras seniausias universitetas šalyje, stovi garbinga katedra, bažnyčios, daugybė istorinių paminklų, viduramžių griuvėsių ir jį garsinanti koplyčia, papuošta žmogaus kaulais. Evora tikras įvairių kultūrų, imperijų ir architektūros mišinys, kuris nustebins net istorijos nestokojančius mėgėjus.

Evora lankytinos vietos

Evoros kaulų koplyčia

Evoros kaulų koplyčia

Evoros Kaulų koplyčia (Capela dos Ossos) įsikūrusi Šv. Pranciškaus bažnyčioje yra žymiausias šio miestelio paminklas. Tai nedidelė katalikų koplyčia, kurios vidinės sienos dekoruotos žmogaus kaukolėmis ir skeleto kaulais. Manoma, kad tokiu būdu čia palaidota apie 5000 asmenų. Be kaukolių koplyčioje dar galima išvysti ir pakabintus du išdžiovintus lavonus, iš kurių vienas yra vaiko. Vaikščiodami po šią vietą, pamatysite ant vienos iš kolonų pakabintą seną medinį rėmą su egzistencijos užrašu. Ši unikali vieta priverčia susimąstyti ir tai nėra skirta silpnų nervų žmonėms.

Evoros Romėnų šventykla

Evoros Romėnų šventykla

Romėnų šventyklos liekanos Evoroje liudija miesto svarbą romėnams. Šventykla, kuri buvo pastatyta II amžiuje, randasi tiesiai priešais Evoros katedrą. Ji buvo skirta senovės romėnų mėnulio deivei Dianai. Šventykla labai nukentėjo nuo 1755 m. įvykusio Lisabonos žemės drebėjimo. Nors šiandien ji nėra geros būklės, tačiau jos kolonos vis dar primena buvusią Romos didybę.

Evoros katedra

Evoros katedra

Evoros katedra yra viena didžiausių viduramžių katedrų Portugalijoje. Ji buvo pradėta statyti 1186 m. ir baigta apie 1280 m.  Šalia pagrindinio įėjimo (portalo) galima išvysti įspūdingas XIV amžiaus apaštalų statulas, o katedros vidus dekoruotas gražiu gotikiniu stiliumi. Evoros katedroje taip pat įsikūręs religinio meno muziejus, turintis gausią kolekciją bažnytinių drabužių, tapybos darbų, skulptūrų ir papuošalų.

Evoros miesto aikštė

Evoros miesto aikštė

Evoros miesto aikštė (Praça do Giraldo) – tai miesto širdis, kurioje gyvenimas verda visą dieną. Aikštė išklota įspūdingais XVI amžiaus gotikos architektūros elementais, o viename iš aikštės galų stovi Igreja de Santo Antao bažnyčia. Giraldo aikštė ne visada buvo tokia rami, nes XVI amžiuje tai buvo Ispanijos inkvizicijos teismo vieta, todėl čia buvo paskelbta ir įvykdyta tūkstančiai žiaurių bausmių. Šiandien aikštė labai populiari turistų tarpe, nes čia galima pailsėti, išgerti ar paragauti gero maisto ir vyno. Taip pat verta užsukti ir pasigrožėti Renesanso laikų fontanu, kuris aikštėje buvo pastatytas 1570 m.

Evora miesto muziejus

Evora miesto muziejus

Evora miesto muziejus įkurtas XVI a. buvusiuose arkivyskupo rūmuose.  Muziejuje eksponuojama apie 20 000 įvairių daiktų, susijusių su Evoros miesto istorija. Tai įvairūs papuošalai, baldai, aukso dirbiniai, skulptūros, keramikos dirbiniai ir paveikslai. Didelį susidomėjimą kelia vyskupo XVI a. Afonso kenotafas (simbolinis antkapinis paminklas) ir dailus marmurinis sarkofagas, kuris datuojamas 1364 m.

Jardim Publico parkas

Jardim Publico parkas

Pietinėje miesto pusėje esantis parkas puikiai tinka pasivaikščiojimams ir poilsio valandėlei, norintiems pabėgti nuo miesto šurmulio. Be pėsčiųjų takų parke galima rasti kelis tvenkinius, kuriuose plaukioja antys, o jų pakrantėse vaikšto povai. Taip pat parke stovi gražūs XVI amžiaus karaliaus Manuelio rūmai, kuriuos tikrai verta aplankyti. (Šiuo metu rūmai restauruojami, o atidarymo data nežinoma).

Evoros akvedukas

Evoros akvedukas

Evoros akvedukas – tai vienas įspūdingiausių lankytinų objektų mieste, kurį rekomenduojame pamatyti. Šis akvedukas buvo vienas pažangiausių ir techniškai sunkiausių statybų projektų XVI amžiuje. Statybos buvo baigtos 1537 m. Akveduko paskirtis buvo tiekti Evoros miestui vandenį iš artimiausio gėlo vandens telkinio. Už miesto sienų prasidedantis inžinerinis stebuklas sudarytas iš įspūdingų akmeninių arkų, o Evoros miesto viduje po šiomis arkomis buvo statomi namai ir parduotuvės.

Convento dos Lóios vienuolynas

Convento dos Lóios vienuolynas

Šis vienuolynas buvo pastatytas virš viduramžių pilies griuvėsių 1400 metais. Balto pastato marmuro plokštės labai gražios ir jose galima pamatyti įvairius raižinius. Kadaise čia gyveno vienuoliai, o šiandien pastatas paverstas į paveldo viešbutį, todėl jeigu norite išskirtinės nakvynės, galite čia rezervuoti kambarį. Vienuolyno viduje yra nedidelė bažnyčia, kuri atrodo žymiai prabangesnė iš vidaus nei iš išorės. Bažnyčioje rasite Olivensos grafų kapus, tarp kurių yra ir Rodrigo Afonso de Melo kapas, kuris buvo vyriausiasis karaliaus Afonso sargas.

Evoros senamiestis

Evoros senamiestis

Istorinis Evoros senamiestis buvo įtrauktas į UNESCO sąrašą 1986 m. Daugybė istorinių miesto pastatų ir paminklų yra išlikę iki šiandien, nors miestas ir buvo stipriai apgriautas per 1755 m. vykusį didžiulį žemės drebėjimą. Vaikštant po senamiestį jus užburs siauros gatvelės, autentiškos aikštės, maži balti namukai ir miesto sienų architektūra. Tai gera vieta ieškantiems išskirtinių kadrų.

Almendres Cromlech

Almendres Cromlech

Manoma, kad Almendres Cromlech akmenys buvo pastatyti apie 4500 m. pr. Kr. vėlyvuoju neolito laikotarpiu. Daugelis iš čia esančių 95 akmenų yra dekoruoti raštais ir graviūromis, kurie suteikia šiai vietai paslaptingumo. Mokslininkai spėja, kad Almendres Cromlech yra senesni už Stounhendžą Anglijoje. Tiksli šios vietos paskirtis nežinoma, tačiau istorikai mano, kad tai buvo senovės saulės garbinimo vieta dėl kai kurių akmenų padėčių, susijusių su planetų ciklais. Ši įspūdinga Evoros vieta verta jūsų dėmesio.

Pramogos ir ekskursijos

Evoros klimatas

Evoros klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Miesto apylinkėse, tiek pačioje Evoroje kritulių būna apie 120 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Evoros mieste – 14 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 20 °C temperatūra. Lapkritis ir žiemos mėnesiai yra lietingiausi ir šalčiausi mėnesiai mieste ir jo apylinkėse, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Evorą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Evorą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Evorą ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Portugaliją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje puikiai išvystyta, todėl keliauti po Portugaliją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, jie itin komfortiški ir greiti, tačiau tinklas nėra itin plačiai išvystytas ir bilietai kainuoja brangiau nei keliaujant autobusu, todėl nemažai žmonių renkasi pastarąjį variantą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Portugalijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 13 Eur už parą.

Nakvynė Evoros mieste

Evora ir žavingos miestelio lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel Dom Fernando – už 10 minučių kelio pėsčiomis nuo Evoros istorinio centro įsikūręs geras viešbutis.
Hotel Riviera – vaizdingoje vietoje, netoli Evoros centro esantis, gerai vertinamas viešbutis.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Evoros žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Evoros žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Evoros žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Evoros žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Pasinaudokite mūsų sukurtu Evoros žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

five × 4 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą