+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Sicilijos sala lankytinos vietos

Sicilijos sala lankytinos vietos

Sicilijos sala

Italijai priklausanti Sicilijos sala yra didžiausia Viduržemio jūroje, kurios lankytinos vietos kasmet sutraukia minias turistų. Sezono metu jos paplūdimius nugula saulės, šiltos jūros ir tingių atostogų mėgėjai. Sicilijos pažiba Etnos ugnikalnis populiarus tarp alpinistų ir nuotykių mėgėjų, kurie atvyksta į salą vien dėl šito milžino. Sicilijos sala turtinga įvairiais senovės griuvėsiais, todėl istorijos mėgėjams archeologinės vietovės yra tikras lobis. Saloje taip pat galima paragauti skaniausių itališkų patiekalų, linksmintis iki paryčių naktiniuose klubuose ar mėgautis gyva vietine kultūra. Sicilijos sala puikus pasirinkimas tiek ramiam poilsiui, tiek pažintiniam turui.

Sicilija lankytinos vietos

Etnos kalnas

Etnos kalnas

Etnos kalnas yra vienas aktyviausių pasaulio ugnikalnių, kurio aukštis siekia 3 320 metrų. Tai didžiausias veikiantis Europos ugnikalnis, kuris paskutinį kartą išsiveržė 2021 m. Atrodytų nelabai kas norėtų gyventi šio milžino kaimynystėje, tačiau taip nėra. Vienas didžiausių Sicilijos miestų – Katanija, įsikūręs vulkano papėdėje, o kai kurie miesteliai įsitaisę tiesiai ant pačio ugnikalnio šlaitų. Norint aplankyti Etnos ugnikalnį, galima kopti į jį pietiniu arba šiauriniu kalno šlaitu. Įdomu tai, kad žiemą ant ugnikalnio šlaitų įrengiamos slidinėjimo trasos, į kurias atvyksta slidinėjimo entuziastai iš viso pasaulio. Taip pat ugnikalnio šlaituose galima rasti daug lavos olų, iš kurių nemaža dalis driekiasi po žeme. Dar viena smagi pramoga – kelionė traukiniu aplink Etną, kuris kursuoja tarp Katanijos ir Ripostos.

Šventyklų slėnis

Šventyklų slėnis

Viena lankomiausių turistų vietų Sicilijoje yra Šventyklų slėnis, esantis šalia Agridžento miesto, Sicilijos pietinėje pakrantėje. Čia UNESCO saugomos septynios šventyklos, tiksliau jų liekanos, kurios buvo pastatytos tarp V VI a. pr. Kr. Geriausiai išlikusios Sicilijos šventyklos skirtos deivėms Konkordijai ir Junonai. Priešingoje pusėje esanti Dzeuso šventykla, nors ir nebaigta statyti, tačiau laikoma didžiausia visų laikų dorėninė šventykla. Visas archeologinis parkas, kartu su Šventyklų slėniu užima beveik 1300 ha. Dėl savo ploto ir didelio šventyklų bei kapų kiekio, kompleksas laikomas didžiausia archeologine vietove pasaulyje. Bilietus į šį parką galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Monrealė

Monrealė

Žavus Monrealė miestelis įsikūręs ant Kaputo kalvos netoli Palermo miesto. Iš Monrealės atsiveria nuostabūs vaizdai į Auksinį slėnį, kuriame auga apelsinų ir migdolų medžiai bei alyvmedžiai. Miestelio akcentas ir didžiausias traukos objektas yra Monrealės katedra, kuriai būdinga normanų architektūra. Nors išorė ir nėra labai įspūdinga, tačiau vidaus interjeras pribloškia lankytojus. Didžiausią įspūdį kelia mozaikos, kurios puošia katedros sienas. Taip pat nuostabiai atrodo akmens drožyba, kurioje dominuoja mitinių, religinių, gyvūnų, gėlių ir žmogaus figūrų deriniai. Monrealė katedra – vienas iš meno šedevrų Europoje, kuri išliko nepakitusi beveik 1000 metų. Bilietus į katedrą galite nusipirkti čia.

Zingaro gamtos rezervatas

Zingaro gamtos rezervatas

Sicilijos šiaurės vakarinėje dalyje esantis Zingaro gamtos rezervatas traukia lankytojus laukiniu gamtos grožiu, sodriomis pakrančių spalvomis ir pasakiško grožio įlankomis, kurias skalauja skaisčiai žydras vanduo. Zingaro gamtos rezervatas turi du įėjimus, vienas šiauriniame gale, o kitas – pietiniame. Parkas apima ne tik kalnų grandinę, bet ir beveik 7 km ilgio žmogaus nepaliestą jūros pakrantę. Gamtos mylėtojai galės mėgautis ramybe parke, o besidomintys istorija, galės užsukti prie Uzzo grotos. Tai viena iš svarbiausių priešistorinių vietų Sicilijoje, kurioje buvo rasta žmonių buvimo pėdsakų, gyvenusių čia prieš 10 000 metų.

Benediktinų vienuolynas

Benediktinų vienuolynas

Vėlyvojo baroko stiliaus brangakmenis Benediktinų vienuolynas, kurį saugo UNESCO, išdidžiai stovi Katanijoje mieste. Tai antras pagal dydį benediktinų vienuolynas Europoje, todėl lankantis Sicilijoje, būtina apsilankyti jame. Čia rengiamos ekskursijos, kurių metu galima apžiūrėti vienuolyno rūsį, pagrindinį Šv. Mikalojaus altorių, romėnų domus, sodą ir kitus kambarius. Įdomu tai, kad kartais vienuolyne organizuojamos ir vakarinės ekskursijos, kurių metu susipažįstama su atokiausiais vienuolyno kampeliais.

Eričė

Eričė

Netoli Trapanio uostamiesčio esantis istorinis Eričės miestelis traukia ramybės ieškančius turistus. Vaikštant siauromis viduramžių gatvelėmis, galima grožėtis autentiškais namukais, amatininkų parduotuvėlėmis ir visur tvyrančia ramybe. Lankomiausios Eričės vietos yra 2 pilys ir bažnyčios, kurių čia stovi daugiau nei 50. Miestelio simbolis – Veneros pilis, kurią pastatė normanai.  Nuo XII a. pilies atsiveria pasakiški vaizdai į apylinkes. Viešėdami čia, būtinai paragaukite garsiųjų Eričės sadainių, kurie gaminami pagal senovinius vienuolių receptus.

Selinuntės archeologinis parkas

Selinuntės archeologinis parkas

Sicilijos sala garsi dar vienu lankytinu objektu – tai Selinuntės archeologinis parkas, kuris užima apie 670 ha plotą. Kadaise čia buvo įsikūrusi viena didžiausių salos graikų kolonijų. Šiandien turistai čia gali apžiūrėti septynių šventyklų griuvėsius, urvus ir nekropolį. Norintys daugiau sužinoti apie šią nuostabią vietą, gali leistis gidų lydimi į įvairius žygius. Vienoje parko dalyje stovi šventyklos, o kitoje – didžiulis akropolis, apsuptas gynybinių sienų. Selinuntės archeologinis parkas skaičiuoja daugiau nei 2500 metų istoriją.

Ragūza

Ragūza

Ragūza yra vienas vaizdingiausių Sicilijos miestų, kuris randasi pietinėje salos pusėje. Tai gražus miestas su unikaliu išdėstymu. Ragūza yra padalinta į dvi dalis: Ibla – tai apatinė miesto dalis, kurioje rasite senamiestį ir Superiore – aukštutinė dalis. Mieste daugiausia vyrauja barokinė architektūra, nes po 1693 m. įvykusio žemės drebėjimo Ragūza buvo visiškai sunaikinta. Senamiestyje pamatysite daugybę XVIII amžiaus pastatų, bažnyčių, rūmų. Garsiausias miesto pastatas – įspūdingoji Duomo di San Giorgio katedra. Rekomenduojame užsukti ir į archeologijos muziejų, kuriame geriau susipažinsite su miesto istorija. Norintys pajausti tikrą Ragūzos dvasią, gali apsistoti išskirtiniame Relais Antica Badia viešbutyje. Gražiai suprojektuotas viešbutis įkurtas didingoje XVIII a. viloje, kurios interjerą puošia senoviniai baldai.

Modika

Modika

Ragūzos provincijoje įsikūręs Modika miestelis, taip pat buvo smarkiai apgriautas per 1693 m. įvykusį stiprų žemės drebėjimą. Ant stataus šlaito įsikūręs miestelis, kaip ir Ragūza, turi viršutinę ir aukštutinę dalis. Miestelio akcentas – XVIII a. Chiesa di San Giorgio bažnyčia, esanti aukštutinėje dalyje. Katedros fasadą su penkiomis durimis vainikuoja aukštas centrinis bokštas, kuris dar labiau pabrėžia pastato aukštį. Keliaujant po miestelį, būtina užsukti į bet kurią miesto kavinę, kuriose galima įsigyti ar vietoje paragauti unikaliu būdu gaminamo šokolado.

Čefalu katedra

Čefalu katedra

Čefalu katedra – tai vienas iš įdomiausių Sicilijos viduramžių statinių, kurią pastatė normanų karalius Rodžeris II. Jos architektūroje ir puošybos elementuose galima įžvelgti arabų, graikų, romėnų, bizantiečių ir normanų elementų. Vidaus interjerą puošia bizantijos menininkų mozaikos, tarp kurių įspūdingiausia – Kristaus mozaika. Tarp vingiuotų akmeninių gatvių ir balto smėlio paplūdimių, Čefalu katedra atrodo kaip tikra miestelio puošmena.

Palermas

Palermas

Palermas – Sicilijos sostinė ir kartu istorinis miestas, kuris skaičiuoja daugiau nei 2700 metų istoriją. Kažkada šis miestas dėl savo gražių sodų ir architektūros buvo laikomas malonumų miestu. Šiandien Palermas pirmiausiai garsus savo gatvės turgumis ir tik paskui kultūriniais dalykais. Mieste rasite didžiulį botanikos sodą, modernaus meno galeriją, archeologijos muziejų, gražių istorinių bažnyčių ir garsiąsias Palermo kapucinų katakombas, kurios sulaukia didžiulio turistų dėmesio. Tai įspūdingas požeminis kriptų labirintas, esantis po kapucinų vienuolynu. Jame ilsisi apie 8000 mumifikuotų žmonių palaikų, kurie labai gerai išsilaikę iki šiol.

Palermo archeologijos muziejus

Palermo archeologijos muziejus

Vienas įspūdingiausių muziejų Palermo mieste – archeologijos muziejus, kuris taip pat laikomas vienu geriausių visoje Italijoje. Jame pasakojama istorija nuo priešistorinių laikų iki arabų viešpatavimo. Garsiausias muziejaus eksponatas – Palermo akmuo. Tai senovės Egipto akmeninės stelos su hieroglifais, kuriuose išraižyta pirmųjų penkių dinastijų iš Egipto (3238 – 2990 m. pr. Kr.) istorija. Muziejuje galima pamatyti Selinuntės šventyklų elementus, kapų raižinius, akmens bei vario amžiaus įrankių bei indų. Taip pat čia saugoma graikų keramika, mozaikos, romėnų freskos, įvairūs dirbiniai ir gražus bronzinis avinas iš Sirakūzų. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Taormina

Taormina

Rytinėje Sicilijos pakrantėje, šalia Etnos ugnikalnio ant uolos įsikūręs Taormina kurortas. Tai turistų mėgstama vieta, kurią renkasi tiek aktyvų poilsį mėgstantys, tiek pasyviai besiilsintys. Kurortas be kelių gražių paplūdimių, turistus traukia nuostabiomis panoramomis ir įspūdingu senovę menančiu teatru. Šis amfiteatras buvo pastatytas graikų, vėliau perstatytas romėnų ir iki šių dienų išliko beveik nepakitęs, kuriame ir šiandien vyksta įvairūs spektakliai ir kiti kultūriniai renginiai. Vaikštant kurorto gatvėmis, galima mėgautis atviruko vertais vaizdais į jūrą. Mėgstantys šurmulį, gali apsilankyti pagrindinėje Corso Umberto gatvėje, kurioje ras daugybę parduotuvėlių, kavinių ir restoranų. Bilietai į muziejus ir amfiteatrą ČIA.

Romana del Casale vila

Romana del Casale vila

Piazza Armerina miesto pakraštyje, Enos provincijoje stovi garsi IV a. Romana del Casale vila. Tai viena unikaliausių ir lankomiausių Sicilijos vietų. Šioje romėnų viloje, kurią buvo palaidojusi nuošliauža ir ji buvo atkasta tik XIX a., galite išvysti vieną didžiausių ir geriausiai išsilaikiusių senovės mozaikų kolekcijų pasaulyje. Pagrindiniuose vilos kambariuose esančiose mozaikose atsispindi įvairios mitologinės būtybės, scenos iš Homero poemų ir romėnų aristokratų gyvenimo. Vienas garsiausių viloje rastų eksponatų – „Bikini“ merginų mozaika, kurioje vaizduojamos sportuojančios moterys. Dėl savo autentiškumo vila yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Eolijos salos

Eolijos salos

Eeolijos salos, dar žinomos Lipolio vardu, esančios prie šiaurinio Sicilijos kranto, kasmet pritraukia šimtus tūkstančių lankytojų. Septynios salos sudarančios salyną, yra vulkaninės kilmės, todėl nemaža dalis lankytojų į jas atvyksta ieškodami nuotykių ir norėdami įkopti į aktyvius Strombolio ir Vulkano salos ugnikalnius. Kita dalis turistų į salas atvyksta norėdami aplankyti vaizdingus kaimelius ar pasimėgauti prabangių kurortų teikiamais malonumais. Vienas tokių Therasia Resort Sea and SPA kurortas paliks jums neišdildomus atostogų įspūdžius, kuriuos dar labiau sustiprins iš viešbučio atsiveriantys pasakiški Eolijos salų vaizdai.

Maniačės pilis

Maniačės pilis

Ortidžijos salos pakraštyje, Sirakūzų mieste stovinti Maniačės pilis buvo pastatyta XIII amžiuje imperatoriaus Frydricho II. Iki 1536 m. pilyje gyveno daugybė Sicilijos karalių ir karalienių. Vėliau pilis buvo naudojama kaip kalėjimas, o XVI amžiuje, valdant Romos imperatoriui Karoliui V, pilis tapo tvirtove, kai aplink ją buvo pastatytos naujos išorinės sienos. Šiandien pilis atvira lankytojams, todėl vaikštant po ją galima geriau susipažinti su gilia tvirtovės istorija. Bilietus į tvirtovę galite įsigyti internetu ČIA.

Sirakūzai

Sirakūzai

Sirakūzai kadaise buvo laikomi svarbiausiu senovės Vakarų pasaulio miestu. Seniausia Sirakūzų miesto dalis, kuri saugoma UNESCO, yra įsikūrusi Ortidžijos saloje. Senamiestyje galite rasti garsiąją Sirakūzų katedrą, Beneventano rūmus, Santa Lucia bažnyčią, Apolono šventyklos liekanas ir keletą muziejų. Taip pat nuvykite į šiaurės vakaruose esantį archeologinį parką, kuriame jūsų dėmesį patrauks stulbinantis 15 000 žiūrovų galėjęs priimti antikinis teatras. Kiekvienais metais jame rengiami įvairūs koncertai, spektakliai ir kiti pasirodymai. Bilietus į muziejus ir archeologinius parkus geriausia pirkti internetu ČIA.

Sicilijos paplūdimiai

Sicilijos paplūdimiai

Sicilijos krištolo skaidrumo ir balto smėlio paplūdimiai traukia poilsiautojus iš viso pasaulio. Dėl Viduržemio jūros tinkamo klimato maudynių sezonas Sicilijoje prasideda pavasarį ir tęsiasi iki vėlyvo rudens. Sicilija turi daug nuostabių paplūdimių, o San Vito lo Capo ir Balestrate paplūdimiai yra vieni populiariausių saloje, tačiau ir labiausiai perkrauti. Jeigu norite pabėgti nuo turistų minios, tai vykite į atokesnius paplūdimius, kurie nutolę nuo pagrindinių turistinių vietų.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Sicilijos klimatas

Sicilijoje vyrauja Viduržemio jūros klimatas. Saloje kritulių būna apie 70 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Sicilijos saloje – 18 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 26 °C temperatūra. Žiemos mėnesiais nuo gruodžio iki kovo pradžios saloje būna daugiau kritulių, nors lauke nebūna labai šalta. Oro temperatūra tais mėnesiais svyruoja nuo 3 °C iki 15 °C, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo balandžio iki spalio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Siciliją?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Siciliją nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Siciliją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Italiją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Italiją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais jie itin komfortiški ir greiti – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje. Taip pat visuose pagrindiniuose miestuose yra oro uostai, iš kurių reguliariai vyksta skrydžiai į daugybę kitų miestų. Ne visas norimas Italijos vietas galima pasiekti sausumos transportu, todėl rekomenduojame pasinaudoti keltų paslaugomis. Jų bilietus galite įsigyti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Italijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 8 Eur už parą.

Nakvynė Sicilijoje

Sicilijos sala ir žavingos lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Amarea Beach & Hotel – Kaneto kaimelyje esantis viešbutis, įsikūręs netoli paplūdimio.
Villa Anita – geras apartamentų viešbutis, iš kurio atsiveria vaizdai į Eolijos salas.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Sicilijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Sicilijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių salos vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Sicilijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Sicilijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Sicilijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

nineteen − eleven =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą