+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Palavano sala

Palavano sala

Palavano sala

Jeigu norite atostogų laukinėje gamtoje – Palavano sala kaip tik jums. Filipinams priklausančią salą puošia džiunglės, laukiniai paplūdimiai ir kiti mažai žmogaus rankų paliesti plotai. Lankantis saloje, pirmiausia rekomenduojama apsilankyti El Nido regione ir Korono saloje. Palavane rasite daugybę nardymo vietų, kuriose galima smagiai praleisti laiką, tyrinėjant jūrų pasaulį, o geriausia nardymo vieta – UNESCO saugomas Tubatahos rifas. Palavano miesteliai autentiški, juose galima paragauti vietinių gamybos patiekalų, pasigrožėti apylinkėse esančiais fontanais ar šventyklomis, susipažinti su salos urvais. Salos pasididžiavimas – Puerto Princesa požeminė upė, kuri laikoma pasaulio gamtos stebuklu. Dėl savo unikalumo Palavano sala ne kartą turistų buvo išrinkta egzotiškiausia ir gražiausia pasaulio sala.

Palavano sala lankytinos vietos

Honda įlanka

Honda įlanka

Honda įlanką galima rasti rytiniame Palavano salos krante, netoli Puerto Princesa miesto. Įlankoje išsibarsčiusios nuostabaus grožio mažytės salos, kurios pakeri keliautojus. Visose salose rasite gražius balto smėlio paplūdimius, kuriuos skalauja turkio spalvos vanduo. Čia verta išbandyti paviršinį nardymą, nes povandeninis pasaulis įlankoje stebuklingas. Turėdami daugiau laiko perplaukite iš vienos salos į kitą, o jeigu ieškote išskirtinio poilsio, galite apsistoti ilgesniam laikui prabangiame Dos Palmas Island kurorte. Geros emocijos jūsų neapleis visos viešnagės metu.

El Nido

El Nido

El Nido teritorija, esanti Palavano salos šiaurinėje dalyje, yra labiausiai turistų lankoma vieta. Pakrantėse ir nuostabiose įlankose pūpso nameliai, apsupti įspūdingų kalnų ir skardžių. Skaidri žydra jūra, akinantys balto smėlio paplūdimiai – tikras rojus pasiilgusiems poilsio. El Nido ne kartą buvo pripažinta kaip viena gražiausių pasaulio vietų. Čia taip pat rengiama nemažai ekskursijų, kurių metų galima aplankyti kelis išskirtinio grožio paplūdimius arba panardyti. Daugybė keliautojų tvirtina, kad būtent iš vandens El Nido pakrantės atrodo įspūdingiausiai. Pramogas ir įvairias ekskursijas galite užsisakyti internetu paspaudę šią nuorodą.

Nacpan paplūdimys ir kiti

Nacpan paplūdimys ir kiti

Palavano sala turi daugybę nuostabaus grožio paplūdimių, tačiau mes išvardinsime tik keletą iš jų, kurie mūsų nuomone labiausiai verti jūsų dėmesio. Nacpan paplūdimys seniai pripažintas vienu gražiausių Filipinuose. Keturi kilometrai minkšto kreminės spalvos smėlio, turkio spalvos vanduo, žavios kokoso palmės ir žvejų kaimelis sukuria idilišką vaizdą, nuo kurio neįmanoma atplėšti akių. Paplūdimys driekiasi Palavano šiaurėje, El Nido provincijoje. Long Beach pripažintas kaip ilgiausias salos paplūdimys, kuris driekiasi 14 kilometrų. Jame mažiau komercijos, todėl puikiai tiks ramybės mėgėjams. Nagtabono paplūdimys, esantis maždaug už 45 minučių kelio automobiliu nuo Puerto Princesa miesto, labiausiai mėgstamas tarp vietinių, tačiau retai kada būna perkrautas. Vieni populiariausių El Nido paplūdimių, be jau minėto Nacpan, yra Marimegmeg, Las Cabanas ir Corong Corong.

Nardymas Palavane

Nardymas Palavane

Nardymas yra vienas svarbiausių ir populiariausių užsiėmimų Palavane. El Nido miestelyje yra įsikūrę daugybė rimtų ir profesionalių nardymo centrų, kuriuose rengiami įvairūs kursai, tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems. Tarp žymiausių Palavano salos nardymo vietų yra South Miniloc, Dilumacad Tunnel, Entalula ir Šiaurinė uola, kurią galima rasti netoli Bacuit įlankos centro. Pasirinkę bet kurią iš šių vietų, jūs liksite sužavėti fantastiško grožio povandenine fauna ir flora. Įvairius nardymus ir ekskursijas galite užsisakyti ČIA.

Port Bartonas

Port Bartonas

Port Bartonas – tai autentiškas žvejų kaimelis, esantis Palavano šiaurės vakarinėje dalyje. Nors jis ir labai panašus į garsųjų El Nido miestelį, tačiau nėra toks populiarus turistų tarpe. Čia galima mėgautis visomis tomis pačiomis pramogomis, kaip ir El Nido, tik jums tai kainuos žymiai pigiau. Port Bartone jūsų laukia visiška ramybė, nes net generatoriai yra išjungiami nakčiai. Čia galite plaukioti baidarėmis, degintis ar labiau susipažinti su vietiniais ir jų tradicijomis. Port Bartone taip pat yra gražių rifų, kurie puikiai tinka nardymui tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems.

Puerto Princesos požeminė upė

Puerto Princesos požeminė upė

Puerto Princesos požeminė upė yra vienas lankomiausių objektų šioje nuostabioje saloje. Tai viena ilgiausių požeminių upių pasaulyje, kuri vingiuoja beveik 8,2 kilometro, tačiau turistams pasiekiama tik 1,5 kilometro. Čia organizuojamos specialios ekskursijos, kurių metu lankytojai nedidelėmis valtelėmis yra įplukdomi į urvus, kuriais plaukiant galima išvysti keistų formų uolienas ir spindinčius stalaktitus. Šie turai yra labai populiarūs, todėl kelionę planuokitės iš anksto, o bilietus galite įsigyti ir internetu. Taip pat verta užsukti į Puerto Princesos nacionalinį parką, kuriame galima išvysti įvairiausių egzotinių gyvūnų ir paukščių. Ekskursijas po šią nuostabią vietą siūlome užsisakyti internetu iš anksto.

Tubatahos Rifų gamtos parkas

Tubatahos Rifų gamtos parkas

Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Tubatahos Rifų gamtos parkas apima įspūdingiausią jūrų biologinę įvairovę pasaulyje. Sulu jūroje esančiame parke galima pamatyti maždaug pusę pasaulio koralų rūšių, 600 žuvų rūšių, taip pat keletą ryklių, banginių ir delfinų rūšių. Tai svajonių vieta tiems, kas mėgsta nardyti, tačiau išvysti šį stebuklą nėra taip paprasta. Pirmiausiai reikia užsiregistruoti per vietinę agentūrą į šią kelionę, tačiau dauguma norinčių vietas rezervuoja prieš metus laiko. Kelionė į Tubatahos Rifų gamtos parką prasideda 10 – 12 valandų kelione jūra, o išlaidos dienai siekia maždaug 200 eurų ir daugiau. Ekskursija dažniausiai trunka 5 – 7 dienas ir ši pramoga brangoka, todėl ne kiekvienas gali tai sau leisti.

Jūros žvaigždžių sala

Jūros žvaigždžių sala

Pats Jūros žvaigždžių salos pavadinimas išduoda, kas jūsų laukia apsilankius joje. Sala pavadinimą gavo dėl nesuskaičiuojamo kiekio vandenyje esančių jūros žvaigždžių. Keliaudami krantu ar maudydamiesi vandenyje, neužminkite šių spalvingų žvaigždžių, nes jų gali būti visur. Jos nuodingos, tačiau ne žmonėms, todėl pergyventi dėl to nereikia. Sala taip pat turi vieną balčiausių paplūdimių, kuris niekuo nenusileidžia garsiausiems Filipinų paplūdimiams. Saloje auga palmės, o rytinėje dalyje galima atrasti ir mangrovių mišką. Jūros žvaigždžių sala populiari ir tarp paviršinio nardymo entuziastų, todėl norintys gali išbandyti šią pramogą.

Tay Tay provincija

Tay Tay provincija

Tay Tay yra Palavano salos provincija, turinti tuo pačiu pavadinimu ir miestelį, kuris buvo įkurtas 1623 m. Nors miestelis ir nėra labai žinomas turistų tarpe, tačiau čia verta sustoti bent trumpam. Tay Tay garsiausia lankytina vieta yra XVII a. fortas Santa Izabelė, kuris gerai išsilaikęs tebestovi ir šiandien. Miestelio apylinkėse galima nardyti po šalia esančias salas, plaukioti  baidarėmis po nuostabų Manguao ežerą, stebėti Iravadžio delfinus ar atsigaivinti Canique krioklyje. Turistai keliaujantys taupiau, čia gali rasti nuostabių stilingų vasarnamių ant vandens ir jaukių džiunglių svečių namų, kuriuose kainos bus žymiai mažesnės nei El Nido.

Simizu sala

Simizu sala

Simizu sala yra populiari tarp turistų dėl savo spalvingo povandeninio pasaulio, todėl paviršinis nardymas joje yra populiariausia pramoga. Išskirtinis salos bruožas – nuostabios kalkakmenio uolos, styrančios tiesiai iš balto smėlio, taip sukurdamos įspūdingą vaizdą. Sala nedidelė, todėl pažinčiai su ja užteks ir pusdienio, o lengviausia Simizu pasiekti iš El Nido miestelio. Ekskursijas galite užsisakyti ČIA.

Busuangos sala

Busuangos sala

Busuanga – tai didžiausia Kalamijos grupės sala, esanti pusiaukelėje tarp Mindoro ir Palavano salų. Nors dauguma turistų atvykę į salą dažniausiai vyksta iš karto į Korono salą, tačiau ir šioje saloje yra ką pamatyti. Busuangoje verta nuvykti į garsiausią salos paplūdimį Ocam Ocam, kuris puikiai tinka mėgstantiems nardyti. Iš čia galima plaukti laivu į Juodąją salą (Malajono salą), kurioje beveik nėra turistų. Be nardymo, saloje galima užsukti į įspūdingus ir šiek tiek pavojingus urvus. Busuangos saloje, šiaurės vakarinėje dalyje esančiame Calauit safari parke, šurmuliuoja afrikietiška fauna. Jame galima išvysti kelias dešimtis zebrų ir žirafų, taip pat keletą elnių, antilopių. Parke įrengtas ir mini zoologijos sodas, kuriame laikomos Palavano kiaulės, pitonai ir keletas kitų gyvūnų.

Korono sala

Korono sala

Nedidelė Korono sala garsėja keliomis įspūdingomis lankytinomis vietomis, kurios kasmet pritraukia daugybę turistų į šią salą. Viena pagrindinių priežasčių kodėl ji tokia populiari – tai nardymas po Antrojo pasaulinio karo gerai išsilaikiusius laivus, kuriuos supa koralai. Paskendę japonų karo laivai yra viena geriausių nardymo vietų pasaulyje, todėl narų norinčių tai pamatyti čia niekada netrūksta. Taip pat turistus į salą traukia fantastiško grožio Kayangano, Barakudos ežerai ir Dvynių lagūna. Saloje gausu ir nuostabių balto smėlio paplūdimių, todėl ji mėgstama ir besideginančių poilsiautojų. Įvairias ekskursijas galite užsisakyti internetu iš anksto ČIA.

Kayangano ežeras

Kayangano ežeras

Kayangano ežeras yra laikomas švariausiu ežeru visoje Azijoje. Tai viena populiariausių lankytinų vietų Korono saloje. Šis krištolo skaidrumo gėlo vandens ežeras su neįtikėtinomis povandeninėmis uolienomis atima žadą kiekvienam keliautojui. Nardymas yra populiariausia pramoga, tačiau atminkite, kad uolienos gana pavojingos, todėl būkite atsargūs. Taip pat šį ežerą garsina apžvalgos aikštelė, kurią galima rasti truputį pakilus virš ežero. Iš jos atsiveria stulbinantys vaizdai, todėl nuotraukos bus vienos geriausių, kurias parsivešite iš Filipinų.

Balabako sala

Balabako sala

Balabako sala yra labiausiai į pietus nutolusi Salavano provincijos sala Filipinuose. Jeigu svajojate apie poilsį be turistų minios, tai šis rojaus kampelį kaip tik jums. Balabako saloje rasite rožinio smėlio paplūdimius, ryškiai spalvotus koralus, įvairiausius jūrinius gyvūnus ir svetingus vietinius gyventojus. Tai viena iš nedaugelio aplink Palavaną esančių salų, kurioje viskas dar nepaliesta masinio turizmo. Pasinaudokite proga tuo pasidžiaugti ir aplankykite šį unikalų kampelį.

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Palavano klimatas

Palavano klimatas yra tropinis, todėl čia vyrauja karštas ir drėgnas oras. Saloje kritulių būna apie 140 dienų per metus, rugsėjo mėnuo yra drėgniausias, o vasario pats sausiausias. Vidutinė metinė temperatūra saloje – 26 °C. Palavano sala turi du sezonus: lietingąjį, kuris trunka nuo birželio iki spalio ir sausąjį, trunkantį nuo lapkričio iki gegužės. Pats geriausias metas keliauti po šią salą nuo lapkričio vidurio iki balandžio pradžios, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Palavano salą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Palavano salą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Žiemos metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti į Palavano salą ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės maršrutą.

Planuojantiems daugiau laiko praleisti Filipinuose, siūlome užsisakyti mūsų sudarytą 21 dienos autorinį kelionių maršrutą, kurio dėka patogiai ir greitai aplankysite pagrindines Filipinų vietas. Paruošto PDF failo dėka sutaupysite ne tik daug brangaus laiko, tačiau ir pinigų. Užsakius šį maršrutą, gausite:

 • Keliavimo maršrutu eiliškumą

 • Informaciją kaip nuvykti iš taško A į tašką B

 • Dienos kelionės žemėlapius

 • Trumpus lankytinų vietų aprašymus

 • Rekomenduojamas nakvynės vietas

 • Ekskursijų ir pramogų pasiūlymus

 • Įvairius mūsų patarimus

 • Nemokamą konsultaciją plano klausimais

Kaip keliauti po Palavano salą?

Viešojo transporto infrastruktūra Filipinuose nėra gerai išvystyta, todėl dažniausiai po salas geriausia keliauti nuomojantis motociklus arba motorolerius. Taip pat galite naudotis autobusų paslaugomis, jų tinklas regionuose gerai išvystytas, todėl neturėtų kilti problemų norint pasiekti pačias svarbiausias lankytinas vietas. Norėdami persikelti iš vienos salos į kitą, plaukite keltais arba greitaeigiais kateriais. Reikalingą transportą savo kelionei iš Manilos ar kitų Filipinų vietų į Palavano salą, galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Nakvynė Palavane

Palavano sala kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis šios nuostabios šalies paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Villa Milanel Garden Resort Port Barton – Port Bartone įsikūrę geri svečių namai.
Bulskamp Inn – gerai vertinami užmiesčio svečių namai, esantys El Nido, netoli Caalan paplūdimio.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

 • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
 • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
 • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
 • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
 • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
 • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Palavano žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Palavano salos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių salos vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Palavano salos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Palavano salos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Palavano salos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

three × 5 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą