+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Atėnai lankytinos vietos

Atėnai lankytinos vietos

Atėnai

Atėnai žavi turistus iš viso pasaulio, o miesto lankytinos vietos jūsų tikrai nenuvils, todėl iš kelionės parsivešite tik pačius geriausius įspūdžius. Graikijos sostinės istorija siekia net 3000 metų, todėl Atėnai laikomi Vakarų civilizacijos lopšiu ir demokratijos gimtine. Miestas apsuptas kalnų, kuriame moderni architektūra persipina su istoriniais pastatais. Čia daugybė archeologinių griuvėsių ir paminklų, kurie yra tikras lobis istorijos mėgėjams. Atėnai taip pat yra šurmuliuojantis miestas, svarbus naktinio gyvenimo, kultūros ir sporto centras. Jame turistai gali aplankyti įvairius muziejus, pasivaikščioti po Plakos rajoną, stabtelėti prie Bizantijos bažnyčių, užsisakyti pažintinį turą Hop-on Hop-off autobusu ar pasigrožėti miestą supančiomis kalvomis. Garsiausias turistinis objektas Atėnuose yra Akropolis. Tai senoviniai griuvėsiai, kuriuos pamatyti plūsta minios lankytojų iš viso pasaulio. Atėnai – spalvinga Graikijos sostinė, o miesto lankytinos vietos jūsų tikrai nenuvils.

Atėnai lankytinos vietos

Atėnų akropolis Partenonas

Atėnų akropolis

Atėnų akropolis yra viena lankomiausių vietų Atėnuose. Tai ne tik Atėnų, tačiau ir visos Graikijos kultūros simbolis, kuris įsikūręs miesto centre, ant 156 m. aukščio kalvos. Akropolį sudaro pastatų kompleksas, kuris buvo pradėtas statyti V a. pr. Kr. Labiausiai žinoma yra Partenono šventykla, kuri buvo pastatyta tarp 447 m. ir 438 m. pr. Kr., kaip padėka deivei Atėnei. Kadaise jos viduje stovėjo 12 m. aukščio skulptoriaus Feidijo sukurta Atėnės Partenės statula. Šiandien Partenonas yra vienas didžiausių pasaulio kultūrinių objektų bei visuotinė Graikijos vertybė. Bilietus į Akropolį geriausia užsisakyti internetu iš anksto.

Akropolio muziejus

Akropolio muziejus

Akropolio muziejus garsina Atėnus visame pasaulyje, nes jame eksponuojama viena vertingiausių senovės graikų meno kolekcijų. Muziejus pastatytas virš senovės griuvėsių, o dalyje pirmo aukšto yra įrengtos stiklinės grindys, per kurias matosi pamatai. Vaikštant po muziejų, galima išvysti eksponatus, rastus Akropolio teritorijoje nuo Graikijos bronzos amžiaus iki Romos ir Bizantijos laikų. Lankytojų dėmesį labiausiai patraukia helenistinės ir romėnų laikų skulptūros, keramikos dirbiniai, freskos ir įspūdingas Partenono frizas. Apsilankymas muziejuje yra vienas geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti, viešėdami Atėnuose. Svarbu žinoti tai, kad prie įėjimo dažniausiai būna ilgos eilės, todėl geriausia įsigyti Skip the line bilietą.

Erechtėjonas

Erechtėjonas

Erechtėjonas – tai šiaurinėje Akropolio pusėje stovinti šventykla, kuri buvo pastatyta Atėnei ir Poseidonui. Šventyklos šoninį portiką remia šešios jonėninio stiliaus marmurinės moterų figūros kolonos – kariatidės. Tai garsiausia Erechtėjono šventyklos dalis, kuri labiausiai patinka lankytojams. Penki skulptūrų originalai yra laikomi Akropolio muziejuje, o šeštasis – Britanijos muziejuje.

Dzeuso Olimpiečio šventykla

Dzeuso Olimpiečio šventykla

Dzeuso Olimpiečio šventykla yra žinoma kaip kadaise buvusi didžiausia šventykla Graikijoje. Didžiulis antikinis kompleksas buvo statomas beveik septynis amžius. Valdant imperatoriui Adrianui 132 m. pr. Kr., šventykla buvo galutinai pastatyta, tačiau šiandien iš 104 šventykloje buvusių didžiulių 17 m aukščio kolonų, išlikę tik 15. Šventyklos griuvėsiai stūkso netoli Akropolio, todėl galima juos aplankyti vienu vizitu. Bilietus į šventyklą galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Senovės Agora

Senovės Agora

Senovės Agora, esanti į šiaurės vakarus nuo Akropolio, kadaise buvo turgavietė, religinis ir pilietinis centras. Čia atėję žmonės ne tik apsipirkdavo, tačiau ir susitikdavo su kitais pakalbėti apie politiką, religiją, verslą ir dabartinius įvykius. Šiame dideliame pastatų komplekse stovėjo daugiau nei 30 pastatų, įskaitant šventyklas, kalėjimą, parduotuves ir monetų kalyklą. Šiandien čia stovinti Atalo stoja yra geriausiai išsilaikęs pastatas ir labiausiai traukiantis turistus objektas. Senovės Agoroje veikia ir muziejus, kuriame galima apžiūrėti šioje vietovėje rastus senovinius eksponatus. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Nacionalinis archeologijos muziejus

Nacionalinis archeologijos muziejus

Atėnuose esantis Nacionalinis archeologijos muziejus buvo įkurtas XIX a. Tai didžiausias archeologijos muziejus Graikijoje ir vienas didžiausių senovės muziejų pasaulyje. Muziejus įsikūręs įspūdingame neoklasicistinio stiliaus pastate, turinčiame daugiau nei 8000 kvadratinių metrų parodų ploto. Iš viso muziejuje įrengtos penkios nuolatinės kolekcijos, kuriose galima išvysti daugiau nei 11 000 eksponatų. Didžiausią lankytojų dėmesį patraukia priešistorinių laikų skulptūros ir vazos. Taip pat įspūdingos metalurgijos kolekcijos, kuriose galima apžiūrėti išskirtines statulas ir figūrėles, padarytas iš metalų. Bilietus į muziejų galite įsigyti čia.

Plaka

Plaka

Plaka – tai seniausias gyvenamasis rajonas Atėnuose, kuriame galima pajusti autentišką graikų kultūrą. Siaurose akmenimis grįstose gatvelėse pilna mažyčių parduotuvėlių, kuriose daugiausia prekiaujama papuošalais, drabužiais ir rankų darbo keramika. Plaka miesto dalyje gausu kavinių ir restoranų, kviečiančių paragauti graikiškų maisto šedevrų. Taip pat rajone įsikūrę Žydų ir Liaudies meno muziejai, kiekvienais metais pritraukiantys nemažai lankytojų.

Dioniso teatras

Dioniso teatras

Dioniso teatras yra laikomas pirmuoju pasaulyje teatru, kuris buvo skirtas Dionisui, graikų dramos dievui. Jis stovi pietinėje Akropolio pusėje ir yra viena lankomiausių Atėnų vietų.  Ant teatro scenos kadaise buvo parodyta daugybė garsiausių senovės graikų komedijų ir tragedijų. Nepaisant naujojo laikmečio, Dioniso teatras vis dar išlikęs svarbus Graikijos gyvenime. Nepaprastai malonu sėdėti ant akmeninių suolų ir bandyti įsivaizduoti, kaip žymieji graikų tragikai Aristofanas ar Sofoklis vaidino scenoje savo pjeses.

Panathinaiko stadionas

Panathinaiko stadionas

Manoma, kad Panathinaiko stadione 776 m. pr. Kr., buvo surengtos pirmosios sporto žaidynės, kurių dėka 1896 m. prasidėjo Olimpinės žaidynės. Anų laikų žaidynėse galėjo dalyvauti visi laisvi šalies piliečiai, tačiau moterų žaidynės buvo rengiamos atskirai. Atletai galėdavo jėgas išbandyti bėgimo, jojimo, šuolių į tolį, imtynių, bokso ar disko metimo rungtyse. Vykdavo ir dar viena keista rungtis –pankrationas – tai bokso ir imtynių mišinys, kuris dažnai baigdavosi ir vieno iš priešininkų mirtimi. Šiandieninis U formos stadionas yra beveik tiksli II amžiaus pr. Kr. pastatyto stadiono kopija. Tai vienintelis pasaulio stadionas, pastatytas tik iš balto marmuro. Bilietus į stadioną galite nusipirkti čia.

Bizantijos muziejus

Bizantijos muziejus

Bizantijos muziejus įsikūręs XIX a. Ilissijos rūmuose, kurie buvo pastatyti hercogienei de Plaisance. Muziejaus kolekciją sudaro daugiau nei 25 000 eksponatų, maždaug nuo III iki XX amžiaus. Jame taip pat yra viena didžiausių bizantiškojo meno kolekcijų pasaulyje. Tarp eksponatų išvysite daug skulptūrų, paveikslų, ikonų, freskų ir mozaikų. Vienas iš labiausiai turistus traukiantis eksponatas yra muziejaus kieme. Čia galima pasigrožėti V amžiaus mozaikinių grindų fragmentais.

Romos Agora

Romos Agora

Romos Agora buvo pastatyta I a. pr. Kr., kai Atėnai buvo Romos imperijos dalis. Kadangi senosios Agoros turgavietė tapo nepraktiška komercinei veiklai, tai netoli jos buvo nuspręsta pastatyti naują pastatą, kuris puikiai atitiko tų laikų funkcijas. Vaikštinėdami po griuvėsius išvysite ir aštuonkampį 12 metrų Vėjų bokštą – tai antikinis saulės, vandens laikrodis ir vėjarodis.

Kikladų meno muziejus

Kikladų meno muziejus

Kikladų meno muziejus buvo atidarytas 1986 m. norint iššaugoti dviejų kolekcionierių Nikolajui ir Dolly Goulandris, kikladų ir Senovės Graikijos meno kolekcijas. Muziejuje eksponuojama daugiau kaip 3000 įvairių statulų, keramikinių indų ir figūrėlių, sukurtų Egėjo jūros salyne nuo 3300 iki 1100 m. pr. Kr. Labiausiai lankytojus traukia Kikladų marmuro figūrėlės, kurios atrodo stulbinančiai. Bilietus į šį muziejų galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Areopagas

Areopagas

Areopagas – tai netoli Akropolio esanti nedidelė uolėta kalva, kurioje kadaise buvo įsikūrusi Atėnų aukščiausia politinė valdžia. Nors šiandien šioje vietoje jokių griuvėsių likučių ir nematyti, tačiau mitais ir legendomis apipinta kalva pritraukia daug lankytojų kasdien. Nuo uolos viršaus atsiveria nuostabūs vaizdai į Atėnus ir Akropolį.

Nacionalinis sodas

Nacionalinis sodas

Atėnų širdyje esantis Nacionalinis sodas suteikia lankytojams puikią gaimybę pabėgti nuo miesto triukšmo ir atsipalaiduoti sodriai žalioje aplinkoje. Nacionalinis sodas užimantis 16 ha plotą buvo įkurtas 1838 – 1840 m. pirmosios Graikijos karalienės Amalijos įsakymu. Iš pradžių jis buvo pavadintas Karališkuoju sodu, nes tik karališkoji šeima turėjo teisę ten vaikščioti. Tačiau 1975 m. Graikijoje atkūrus demokratiją, parkas buvo pavadintas Nacionaliniu sodu ir iki šiandien atviras visuomenei. Parke taip pat įrengtas nedidelis zoologijos sodas su laukinėmis ožkomis, povais, viščiukais ir kitais gyvūnais, Botanikos muziejus, vaikų biblioteka, žaidimų aikštelė ir kavinė. Lankytojai ypač mėgsta ančių tvenkinį, kuriame jie gali maitinti šiuos paukščius tiesiog iš rankų.

Monastiraki

Monastiraki

Monastiraki miesto dalis yra viena populiariausių ir gražiausių Atėnuose. Šioje dalyje galima rasti žymiuosius Adriano bibliotekos griuvėsius, Romos Agorą, atstatytą Atalo stoją su muziejumi ir garsiąją Monastiraki aikštę, kurioje kiekvieną sekmadienį vyksta didelis sendaikčių turgus. Monastiraki miesto dalyje gausu suvenyrų parduotuvėlių, tradicinių tavernų ir restoranų, iš kurių atsiveria nuostabūs vaizdai į Akropilį.

Herodo Atiko Odeonas

Herodo Atiko Odeonas

Herodo Atiko Odeonas yra vienas seniausių ir geriausių pasaulio teatrų po atviru dangumi. Jis buvo pastatytas 161 m. turtingo graikų aristokrato geradario Herodo Atiko, kaip memorialas savo žmonai Regilai. Pirminėje formoje teatras turėjo kedro stogą ir trijų aukštų arkų fasadą. Amfiteatras galėjo vienu metu susodinti apie 4500 žmonių. Deja beveik visą teatrą po šimto metų sunaikino Herulų – germanų klajoklių gentis. 1950 m. Odenas buvo pradėtas atstatyti ir šiandien tai yra pagrindinė kasmetinio Atėnų festivalio vieta, kuriame pasirodo tarptautiniai pramogų pasaulio atstovai.

Lykavittos kalva

Lykavittos kalva

Lykavittos kalva iškilusi 300 metrų virš jūros lygio, o norintys pasiekti viršūnę gali lipti pėsčiomis arba važiuoti funikulieriumi. Kalvos viršūnėje išvysite nedidelę Šv. Jurgio koplyčią, amfiteatrą, kelias kavines ir restoraną. Nuo kalvos atsiveria nuostabūs vaizdai į Atėnus ir jo apylinkes. Ši vieta labai mėgstama įsimylėjėlių tarpe, nes jie dažnai atvyksta ant kalvos praleisti romantiškus vakarus saulei leidžiantis.

Syntagmos aikštė

Syntagmos aikštė

Syntagma aikštė labiausiai lankytojus traukia dėl sargybos keitimosi ceremonijos. Prezidento gvardijos kareiviai, dėvėdami tradicinius rūbus, ištisus metus budi priešais Graikijos parlamentą Syntagma aikštėje. Sargybinių pasikeitimas vyksta šalia nežinomo kareivio paminklo kapą kasdien 11 val. Tai tarsi mažas spektaklis, kurio nevalia praleisti lankantis Atėnuose. Aikštėje taip pat yra fontanas, daugybe statulų, viešojo transporto stotelės ir keletas žaliųjų zonų, kuriuose galima pasidaryti pikniką ir pailsėti.

Benakio muziejus

Benakio muziejus

Per tris aukštus įsikūręs Benakio muziejus buvo įkurtas 1931 m. Atėnuose. Tai didžiausias privatus muziejus Graikijoje, kurio pagrindinė kolekcija buvo rinkta daugiau nei 35 metus. Muziejuje galima išvysti bronzos amžiaus įvairius daiktus, keramikos, vario, sidabro juvelyrius dirbinius, molines vazas bei medienos dirbinius iš Egipto, Azijos bei Mesopotamijos. Lankytojų dėmesį prikausto ir nuostabi Graikijos tautinių rūbų kolekcija bei viena didžiausių Graikijos bibliotekų, kurioje yra daugiau nei 100 000 knygų. Bilietus į muziejų galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Atėnų klimatas

Atėnų klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Mieste kritulių būna apie 90 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Atėnų mieste – 18 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 28 °C temperatūra. Gruodis ir sausis yra lietingiausi ir šalčiausi mėnesiai mieste, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po Atėnus nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Atėnus?

Norėdami nuvykti į Atėnus galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus arba Rygos. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Atėnus ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Atėnus?

Atėnuose viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, tramvajais ir metro. Būnant Atėnuose geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums išvengti transporto kamščių. Viešojo transporto bilietas gali būti naudojamas visoms transporto priemonėms. Reikalingą keltą savo kelionei iš Atėnų ar kitų Graikijos vietų po įvairias šalies salas galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Graikijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 10 Eur už parą.

Nakvynė Atėnuose

Atėnai ir istorinės miesto lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia vis daugiau turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų hostelių, svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau miesto centro, tuo jis bus brangesnis. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Carolina Hotel since 1934 – Atėnų miesto centre įsikūręs viešbutis, turintis šiuolaikiškus numerius.
Aeolos Luxury Suites – gerai vertinamas viešbutis, įsikūręs šalia miesto senamiesčio.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Atėnų žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Atėnų žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Atėnų žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Atėnų žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to bus galima patogiau apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Atėnų žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Atėnuose, tai būtinai įsigykite Athen City Pass kortelę, su kuria galėsite aplankyti daugiau nei 30 lankytinų vietų NEMOKAMAI.

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

13 + fourteen =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą