+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Vietnamas

Ką pamatyti Vietname

Vietnamas turi nuostabaus grožio gamtą, draugiškus vietinius gyventojus ir fantastišką virtuvę – tai tikras Pietryčių Azijos perlas. Jis garsėja vienais gražiausių paplūdimių pasaulyje ir miškinga egzotine gamta. Šalyje sutinkama neįtikėtina biologinė įvairovė, čia labai saugomos ir vertinamos tradicijos, svarbią vietą užima žemdirbystė. Keliaujant po Vietnamą būsite apsupti aukštų kalnų, įstabių ryžių laukų, balto smėlio paplūdimių, istorinių šventyklų, aplink visur nardančių motorolerių ir nuoširdžių vietinių gyventojų šypsenų. Visas šalies paslaptingumas slypi jo gyvenimo ritme, kasdienybėje, bendravime su vietiniais, gatvės maiste ir dar civilizacijos neužgožtoje vietos kultūroje. Vieną kartą apsilankę Vietname, tikrai norėsite ten grįžti dar ne vieną kartą, nes tai šalis, kuri į vieną kelionę netelpa.

Daugiau informacijos apie šalį galite rasti čia

Hanojus (Hanoi)

Tai Vietnamo sostinė, kuri įsikūrusi ant Raudonosios upės krantų šiauriniame šalies regione. Ji pasitinka pilnomis gatvėmis motorolerių, margais prekystaliais, skrybėlėtais prekeiviais, turgaus spalvomis, neįprastais kvapais ir azijietišku gyvenimo būdu. Šalyje savo antspaudus paliko beveik visos, kada nors čia gyvavusios dinastijos, tad su miestu geriausiai susipažinti apsilankius senamiestyje, garsiajame Hošimino mauzoliejuje, svarbiausiose miesto šventyklose ar plaukiojant Raudonąja upe. Sostinėje dar galima nuvykti  prie Hoan Kiem ežero, užsukti į Ngoc Son šventyklą, pasigrožėti Vėžlio bokštu ar užsukti į karo istorijos muziejų.

Lankytinos vietos Hanojuje

Ngoc Son šventykla (Temple of the Jade Mountain)

Tai šventykla, esanti prie Hoan Kiem ežero. Tai dar vienas žymus ir turistų mėgiamas objektas. Čia smalsuolius vilioja milžiniško vėžlio palaikai. Pastarasis šiame ežere buvo surastas 8-ajame dešimtmetyje. Šventykloje dar ir iki šių dienų garbinamas 1288 m. mongolus įveikęs nacionalinis didvyris Tran Hung Dao.

Ho Chi Minh mauzoliejus (Ho Chi Minh Mausoleum)

Mauzoliejus yra Vietnamo revoliucijos lyderio Ho Chi Minh paskutinė poilsio vieta Vietname. Jį rasite Ba Dinh aikštės centre, kur Ho Chi Minh perskaitė Vietnamo nepriklausomybės deklaraciją. Mauzoliejus itin patiks istorijos mėgėjams. Netoli mauzoliejaus esančiame muziejuje sužinosite daug įdomių faktų apie šią asmenybę ir pamatysite jo statulą.

Ho Chi Minh mauzoliejus

Tran Quoc Pagoda (Tran Quoc Pagoda)

Lankantis Hanojuje tikrai nevalia aplenkti nuostabių pagodų. Jų lankymas ir grožėjimasis architektūriniais pastatais – viena populiariausių į Hanojų atvykusių turistų pramogų. Pati seniausia pagoda yra Tran Quoc, kuri buvo pastatyta tarp 544 ir 548 m. Taip pat populiarios ir kitos pagodos – Hoe Nhai ir Chua Mot Cot.

Tran Quoc Pagoda

Nori keliauti pigiau ir ieškai išskirtinės informacijos? Nedvejok ir tapk mūsų Klubo nariu!

Lankytinos vietos Vietname

Halongo įlanka

Halongo įlanka (Halong Bay)

Tai tikras gamtos stebuklas, kuris yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Ji garsi savo žaliu vandeniu ir kalkakmenio akmeniniais atspalviais, kyšančiais iš vandens. Šioje įstabaus grožio įlankoje yra daugiau kaip 3000 džiunglėmis apaugusių salų, kuriose yra įspūdingų urvų ir ežerų. Įlankos užutėkyje yra daugiau nei 20 etninių grupių, gyvenančių namuose ant vandens – nendrėmis dengtose valtyse. Halongo įlanka yra nuolat įtraukiama į garsiausių kelionių žurnalų viršelius ir labiausiai rekomenduojamų aplankyti vietų sąrašus.

My Son

My Son

Šis senovės Hindu šventyklų kompleksas buvo statytas IV– XIV amžiuje, bet smarkiai apgriautas per vieną Vietnamo karo savaitę. Tai vienas iš patraukliausių senovės objektų Pietryčių Azijoje. Čia galima susipažinti su vienos įtakingiausių Vietnamo dinastijų – Chamų palikimu. Jame rasite įspūdingas senovines Čampos civilizacijos indų šventyklas ir įvairias akmenines skulptūras, o pačius griuvėsius supa atogražų džiunglės.

Mekongo delta

Mekongo delta (Mekong Delta)

Tai žemės ūkio regionas, kurį maitina Mekongo upės vanduo. Spalvingas plaukiojantis turgus, vaismedžių sodai, ryžių laukai, paukščių draustiniai ir nuostabūs kaimai verčia turistus aplankyti Mekongo deltą. Vietinių nameliai, įkurti mažesnėse salelėse, kuriuos supa užlietos pievos arba džiunglės. Čia galima aplankyti salas, kur galėsite paragauti egzotinių vaisių, susipažinti su vietiniu gyvenimu ir amatais: pamatysite kaip gaminami saldumynai iš kokosų ir medaus, ryžių paplotėliai ir kt.

Hošiminas

Hošiminas (Ho Chi Minh City)

Hošiminas, taip pat žinomas kaip Saigonas, yra didžiausias Vietnamo miestas. Jis dažnai pavadinamas Tolimųjų Rytų perlu. Čia rasite puikių senovinių ir modernių lankytinų objektų, įvairias šventyklas ir Vietnamo karo reliktus. Rekomenduojame aplankyti pačiame miesto centre iškilusią ištaigingą Notre Dame katedrą, budistų pagodas ir niekada nemiegančias miesto turgavietes.

Mui Ne

Mui Ne

Tai gražus kurortinis rajonas Vietnamo pietuose. Šis pakrantės žvejų miestelis garsėja ne tik savo romantiškomis apylinkėmis, bet ir itin vėjuotu pakrantės ruožu, idealiai tinkančiu buriavimui ir vėjo aitvarams. Čia vienintelė Vietnamo vieta, kur galima rasti lopinėlį dykumos. Tai tikras tropikų rojus ir atgaiva sielai, turintis 25 km nusidriekiančius balto smėlio paplūdimius, žalius pušynus, neįprastų augalų miškelius ir žydrą, šiltą Pietų Kinijos jūros vandenį tinkantį maudynėms ištisus metus.

Niačangas

Niačangas (Nha Trang)

Tai Vietnamo paplūdimių sostinė. Šis kalnų apsuptas kurortas, garsus savo nuostabiais paplūdimiais, įdomiais parkais, autentiškomis skulptūromis ir miestą supančia turkio spalvos įlanka. Vanduo čia skaidrus ir pilnas gyvybės bei klestinčių rifų, todėl kurortas yra Vietnamo nardymo centras. Taip pat čia galite aplankyti Longšano pagodą su 24 m aukščio Budos statula, Čamhėngo bokštą, o iš Niačango keltuvais galima pasiekti ir magišką Vinperlo salą.

Hujė

Hujė (Hue)

Hujė yra UNESCO Pasaulio kultūros paveldo objektas, žinomas dėl savo įspūdingų karališkųjų imperatorių kapaviečių kompleksų, Hujės citadelės, kuri yra imperatoriškojo miesto karališkieji rūmai ir aukščiausios Vietnamo pagodos Thien Mu. Vaikštinėdami siauromis Hujė gatvelėmis ir lankydami žymiausius istorinius bei architektūrinius paminklus, jūs nusikelsite atgal į imperijos laikus.

Sapa

Sapa (Sa Pa)

Sapa yra neįtikėtinai vaizdingas miestelis, esantis kalnų apsuptyje, Šiaurės Vietname netoli Kinijos sienos. Ši vietovė pasiūlys jums ne tik neapsakomai gražų kraštovaizdį, gaivų orą su vėsesne temperatūra, bet ir ramybę. Sapa žinoma dėl savo kalnuotų kraštovaizdžių, taip pat Vietnamo aukščiausia viršukalne Fan Si Pan ir ryžių terasomis. Čia nuo seno gyvena mažos tautelės, saugančios savo senuosius papročius ir svetingai priimančios užklydusius keliautojus. Nuostabią vietovę galėsite patyrinėti leisdamiesi į pėsčiųjų žygius po kalnus.

Haivano perėja

Haivano perėja (Hai Van Pass)

Nuo 21 km ilgio kalnų „Debesų jūros” perėjos, giedrą dieną atsiveria įspūdingų žaliųjų kalnų vaizdai, panorama į Da Nang miestą ir Pietų Kinijos jūros pakrantę. Tai vienas vaizdingiausių Vietnamo kelių. Hai Van Pass viršuje stovi apgriuvęs bokštas, o jo sienose kulkų paliktos žymės primena Vietnamo karą.

Cu Chi tuneliai

Cu Chi tuneliai (Cu Chi tunnels)

Ši paini tunelių sistema, besidriekianti apie 200 kilometrų po žeme buvo iškasta karo laiku, todėl čia galėsite pašaudyti iš vietinių ginklų, susipažinti  su Vietnamo  kultūra ir karo istorija. Tuneliai Vietnamo kovotojų buvo naudojami kaip slaptavietė ir vienintelis būdas išgyventi, o išgyventi tuneliuose buvo sudėtinga. Daugybė vietinių žuvo nuo maliarijos, vietinių parazitų.

Hojanas

Hojanas (Hoi An)

Hojanas yra gražus, senas miestas, įkurtas prieš 2000 metų Champa Karalystėje. Tai miestas, užburiantis savo senovine architektūra, ramybe bei dailiais geltonais namukais. Jis  tarsi muziejus po atviru dangumi. Turistų labai mėgstama vieta – šimtmečius skaičiuojantis Chua Cau tiltas, nuo kurio atsiveria graži miesto panorama. Vakarais čia užsižiebia tūkstančiai spalvingų žibintų, sukuriančių romantišką atmosferą, tai puikus metas pasivaikščioti ir pajausti miesto dvasią.

Cat Ba sala

Cat Ba sala (Cat Ba Island)

Tai laukinės gamtos kampelis, kuris mažai paliestas turizmo. Cat Ba apaugusi džiunglėmis, o salos pakraščiuose esančius uolėtus skardžius supa ežerai ir nuostabūs kriokliai. Salos nacionaliniame parke auga apie 1000 rūšių augalų, gyvena 30 rūšių žinduoliai ir 75 paukščių rūšių, o kai kurios rūšys yra ypatingai saugomos. Cat Ba saloje yra daug požeminių urvų, kuriuose gausu nuostabių stalaktitų ir stalagmitų. Labiausiai turistų mėgstamas didingas urvas Trung Trang, kuris pučiant vėjui, aidi lyg būgnas.

Phu Quoc

Kokosų sala (Phu Quoc Island)

Ši sala skirta tiems, kam patinka egzotiškas gamtos grožis. Tai didžiausia Vietnamui priklausanti sala, esanti Siamo įlankoje, 15 km nuo pietinių Kambodžos krantų, kurios grožis užburia kiekvieną. Salą garsina balto smėlio paplūdimiai su žydros spalvos vandeniu, saulės vonios ir svetingi vietiniai gyventojai. Saloje galima išbandyti žvejybą, nardymą, taip pat čia galima aplankyti nacionalinį parką ar susipažinti su Vietnamo karu iš arčiau, apsilankant salos muziejuje – kalėjime. Siūlome paragauti salos patiekalo – sriubos Pho su jautienos sultiniu, daržovėmis, mėsa ir prieskoniais.

danangas vietnamas

Danangas (Da Nang)

Tai ketvirtas pagal dydį miestas Vietname. Šiame mieste jūs rasite kalnus, pajūrį, prancūzų architektūros palikimą, nacionalinių parkų bei vandens pramogų. Turistus labiausiai traukia ilgieji Danango apylinkių paplūdimiai, kurie tęsiasi 30 net kilometrų, juose patogu žvejoti, nardyti, buriuoti ar išbandyti vandens slides. Jei norėsite pabėgti iš miesto, galite nuvykti į netoliese esančius Marmurinius kalnus, kuriuose atrasite šventyklas ir paslaptingus urvus.

Dalatas

Dalatas (Da Lat)

Tai kalnų kurortas apgaubtas pušų slėniais ir pasižymintis vėsiu oru. Mieste galite aplankyti orchidėjų sodus, gražius parkus, istorines šventyklas, kavos plantacijas ir nuostabius krioklius. Dalate galima pamatyti patį keisčiausią pasaulio viešbutį – „Išprotėjusį namą“, išbandyti lynų kelią ar apsilankyti istoriniame kaime.

Taku kalnas

Taku kalnas (Ta Ku Mountain)

Čia iš kalno apačios galite keltuvu pasikelti į kalno viršūnę, bet tada dar teks įveikti 300 laiptelių iki Gulinčio Budoskuri buvo pastatyta 1963 metais. Buda yra apie 11 metrų aukščio ir 49 metrų ilgio, apsupta medžių. Ji laikoma didžiausia Budos statula Vietname. Čia galite pajusti ypatingą budizmo atmosferą, rasti harmoniją ar net išspręsti kai kurias savo problemas medituojant. Taku kalnas stūkso už 40 km į pietus nuo Mui Ne.

Fongniakebango nacionalinis parkas

Fongniakebango nacionalinis parkas (Phong Nha-Ke Bang National Park)

Nacionalinis parkas esantis centriniame Vietname, Kuangbinio provincijoje, buvo įkurtas 2001 m. Parkas saugo unikalų karstinį regiono peizažą – du didelius karstinius regionus su šimtais urvų ir grotų, požeminių upių, stalaktitų ir stalagmitų, taip pat egzotinių gyvūnų ir paukščių. Parką dengia tankūs atogražų miškai, o iš jų iškyla įspūdingos uolos. Dėl savo unikalių kraštovaizdžių Fongniakebango nacionalinis parkas 2003 m. įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Pangūro kriokliai

Pangūro kriokliai (Pongour Waterfall)

Pangūro kriokliai yra vieni garsiausių provincijoje. Jie yra 100 metrų pločio ir 40 metrų aukščio, vanduo žemyn krenta septyniomis pakopomis, tad vaizdas tikrai įspūdingas. Prie krioklio itin dažnai atklysta ne tik turistai, bet ir patys vietnamiečiai.

Fan Tietas

Fan Tietas (Phan Thiet)

Judrus pakrantės uostamiestis Pietryčių Vietname, garsėjantis savo žuvies padažu, kuris yra daugelio vietnamiečių patiekalų ingredientas. Fantastinio grožio paplūdimiai, puikų maistą siūlančios kavinukės ir restoranai sutraukia čia daugybę poilsiautojų, kurie itin žinomi dėl didžiulio jūros gėrybių pasirinkimo už labai prieinamą kainą. Miestelio centre yra  mažas žvejybos uostas, kuriame akį rėžia itin spalvingos valtys.

Vinh Trang šventykla

Vinh Trang šventykla (Vinh Trang Temple)

Mekongo deltos širdyje, My Tho mieste, galima rasti nuostabią šventyklą, kurioje puikiai dera Europos ir Azijos architektūrų stiliai. 1850 metais pastatytą šventyklą sudaro penki atskiri pastatai, kuriuos juosia puošnūs sodai. Vinh Trang šventykloje yra trys didžiulės Budos statulos, kurios simbolizuoja skirtingus gyvenimo ciklus.

Son Doong urvas

Šondongo urvas (Son Doong cave)

Tai didžiausias urvas pasaulyje, atrastas tik 2009 metais, esantis Fongniakebango nacionaliniame parke. Daugiau nei 200 m aukščio, 150 m pločio ir 5 km ilgio Šondongo urvas yra toks didelis, kad turi savo upę, džiungles ir išskirtinį klimatą. Nuo 2017 m. tik „Oxalis Adventure Tours“ turi leidimą organizuoti turus. Populiariausias žygis po Šondongo uolą trunka 4 dienas (3 naktis) ir kainuoja 3000 $, bilietų kiekis ribotas.

Rojaus urvas

Rojaus urvas (Paradise Cave)

Dar vienas nuostabus kalnų urvas Fongniakebango nacionaliniame parke, kuris yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo objektų sąrašus. Britų tyrinėtojai atrado šį urvą 2005 m. o vienas iš jų, pamatęs magišką urvo grožį sušuko ,,Rojaus urvas”, tad taip ir atsirado šio urvo pavadinimas. Manoma, kad šiam urvui yra apie 100 milijonų metų ir jis pripažintas kaip vienas įstabiausių urvų pasaulyje. Tai ilgiausia sausoji ola Azijoje, turinti unikalią stalaktitų sistemą. Dienos žygis po įstabaus grožio urvą kainuoja 2.000.000 VND.

Con Son sala

Con Son sala (Con Son Island)

Ši magiško grožio sala randasi retai apgyvendintame Con Dao archipelage. Sala garsi gražiais paplūdimiais, koralų rifais ir vaizdingomis įlankomis. Be pėsčiųjų, nardymo ir apleistų pakrantės kelių, čia yra puikios galimybės stebėti laukinę gamtą, nes salą supa atogražų miškai. Nors šiai dienai atrodo, kad sala yra rojus, tačiau kažkada Con Son buvo pragaras žemėje, nes čia esančiame kalėjime buvo įkalinti tūkstančiai vietnamiečių.

Vietnamo klimatas

Klimatas Vietname gali būti skaidomas pagal regionus. Sostinėje Hanojuje ir šiaurinėje šalies dalyje nuo gegužės iki spalio yra karšta, drėgna, regionas patiria didžiausią kritulių kiekį. Sausasis metas trunka nuo lapkričio iki balandžio, kai vidutinė temperatūra 17 – 22 °C, tai pats geriausias metas keliauti po Vietnamą. Centrinėje šalies dalyje oras karštas ir drėgnas nuo sausio iki rugpjūčio, dienos temperatūra gali siekti net 30 °C . Pietuose oras karštas ir drėgnas visus metus. Liūčių sezonas trunka nuo gegužės iki lapkričio mėnesio.

Vietnamo transportas

Yra keletas būdų, kuriuos galite pasirinkti keliaujant po Vietnamą. Traukinys yra pats patogiausias, skrydis lėktuvu yra greičiausias, o autobusas pigiausias būdas pažinti šalį. Didžiuosiuose šalies miestuose pagrindinė viešojo transporto priemonė yra taksi. Tai yra patogiausia ir saugiausia priemonė, o kainos Vietname yra palyginti mažos, todėl jais mėgsta naudotis turistai. Automobilių nuoma yra neįprasta ir  neteisėta be Vietnamo vairuotojo pažymėjimo. Dauguma keliautojų taip pat perka ir parduoda arba nuomoja motociklus, motorolerius keliaujant po šalį. Tačiau reiktų žinoti, kad eismas miestuose yra labai chaotiškas, todėl tai gali būti rizikinga.

Hanojuje labai populiari transporto priemonė rikša – tai triratė transporto priemonė, kurios pačiame priekyje sėdi keleiviai, o už jų – vairuotojas. Rekomenduojame būtinai išbandyti, taip galėsite iš arčiau pajusti alsuojančią miesto kasdienybę. Tik nepamirškite iš anksto suderėti kainos.

Naudingos transporto nuorodos:

Traukiniai   >>>>    Skrydžiai   >>>>

Nakvynė VietnameBooking.comBooking.com

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Bilietai į muziejus, turus, atrakcionus

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!