+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Kuba lankytinos vietos

Kuba lankytinos vietos

Kuba

Kuba – didžiausia Karibų salyno sala, kurios lankytinos vietos traukia turistus iš viso pasaulio. Didžiulė salos pakrantė, nuostabūs paplūdimiai, žavi kolonijinė architektūra, turtinga kultūra, skanus maistas ir draugiški vietiniai jūsų atostogas pavers įsimintinomis. Mėgstantiems triukšmą, rekomenduojama apsistoti Kubos sostinėje Havanoje, kurios gatvėmis zuja seni automobiliai, akį traukia graži architektūra, o į senamiestį kviečia užsukti gyvai skambanti muzika ir trankūs vietinių šokiai bei fiestos. Kuba – tai ne tik tingus poilsis akinančio baltumo paplūdimiuose, įmerkus kojas į šiltą Karibų jūrą, bet ir įdomi patirtis keliaujant per miestelius bei kaimus, kur jus pasitinka autentiškas vietinių gyvenimas. Salą supa didžiulis koralinis rifas, žavintis tiek profesionalius nardytojus, tiek ir mėgėjus. Kuba tarsi Karibų perlas, o nuostabi gamta, puikus oras ir įdomios šalies lankytinos vietos gundo lankytojus čia pasilikti ilgiau.

Kuba lankytinos vietos

Havana

Havana

Kubos sostinė Havana yra didžiausias miestas Karibų salose, kurį tikrai verta aplankyti. Pradėkite savo pažintį su Havana nuo jos seenamiesčio, dar vadinamo La Habana Vieja. Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukta Kubos sostinės širdis traukia lankytojus akmenimis grįstomis gatvelėmis, didingais baroko ir neoklasikos laikų pastatais. Šioje gyvybingoje vietoje rasite keletą žymių pastatų, įskaitant XVIII a. Casa de Los Condes de Jaruco kultūros centrą, Katedros aikštę ir karinę tvirtovę Castillo de la Real Fuerza. Besidomintiems istorija, rekomenduojame nuvykti į Revoliucijos muziejų, o literatūros mėgėjams patiks „Ambos Mundos“ viešbutis, kuriame kadaise gyveno garsus amerikiečių rašytojas Ernestas Hemingvėjus. Neišvykite iš Havanos neapžiūrėję kaip mažame fabrike rankomis vyniojami cigarai ir neparagavę šviežio vietinio romo tiesiai iš daryklos.

Malekonas, Havana

Malekonas, Havana

Malekonas yra garsioji Havanos pajūrio alėja, kuri buvo nutiesta dar 1902 m. Pasivaikščiojimas po šį populiariausią Havanos traukos objektą yra tarsi susipažinimas su pilna miesto istorija. Promenada eina aštuonis kilometrus nuo Habana Vieja kvartalo iki Vedado, centrinio verslo rajono. Pakeliui rasite gerai išsilaikiusių XX a. pastatų, atspindinčių įvairius architektūros stilius. Rausvų ir geltonų spalvų pastatai džiugina fotografus, ypač saulėlydžio metu.

Varaderas

Varaderas

Varadero kurortas yra garsiausia Kubos vieta ir didžiulis turistų traukos centras. Miestas įsikūręs šalia Atlanto vandenyno, Hikakoso pusiasalyje, kuriame driekiasi legendiniai balto smėlio paplūdimiai, traukiantys turistus iš viso pasaulio. Varadero kurorte galima apsilankyti Chosonės parke, kuriame rasite botaniką sodą, ežerus, laukinę gamtą ir įvairias pramogas. Nepraleiskite ir Belamaro bei Ambrozijaus urvų, kurie garsėja įspūdinga stalaktitų ir stalagmitų gausa. Norintys aktyvesnių veiklų, kurorte gali žaisti golfą, išbandyti šuolį parašiutu ar pasimėgauti nardymu. Miestelyje taip pat gausu prabangių viešbučių, puikių restoranų, užeigų, barų, kavinių, todėl laikas čia prabėgs linksmai ir greitai.

Trinidadas

Trinidadas

Tiems, kurie mėgsta istoriją ar architektūrą, Trinidadas tikrai patiks. Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas miestas įsikūręs Karibų jūros pakrantėje, Eskambrajaus kalnų papėdėje. Gražiai restauruoti pastatai ir akmenimis grįstos gatvelės miesto centre nukelia į nepakartojamus kolonijinius laikus. Didžioji architektūros dalis atsirado XVII – XIX a., kai Trinidadas klestėjo tiek iš cukraus, tiek iš vergų prekybos. Trinidado širdis yra Didžioji aikštė (Plaza Mayor), kurią supa neobarokiniai pastatai. Šalia aikštės rasite kolonijinį vienuolyną, kuriame įkurtas nacionalinis kovos su banditais muziejus „Lucha Contra Bandidos“. Šalia aikštės stovi Šv. Trejybės bažnyčia (Iglesia Parroquial de la Santisima Trinidad), garsėjanti unikaliu iš juodmedžio pagamintu altoriumi. Užsukite taip pat į Šv. Pranciškaus (Iglesia y Convento de San Francisco) bažnyčią, Kolonijinės architektūros muziejų (Museo de Arquitectura Colonial), meno galeriją „Casa de Aldeman Ortiz“ ir Bruneto rūmus, pastatytus 1812 m., kurie pasižymi originaliomis freskomis bei marmurinėmis grindimis. Šiame pastatate yra įkurtas Romantizmo muziejus, kuriame galėsite pasigrožėti fantastiška XIX a. meno kūrinių ir antikvarinių daiktų kolekcija.

Che Guevaros mauzoliejus, Santa Klara

Če Gevaros mauzoliejus, Santa Klara

Norėdami pailsėti nuo paplūdimių ir kurortų, užsukite į unikalias Kubos vietas, o viena iš tokių yra Santa Klaros miestas. Tai garsi 1958 m. įvykusio paskutinio sukilėlių mūšio vieta, kuriai vadovavo Če Gevara. Po šio įvykio Kubos istorijoje prasidėjo naujas laikotarpis, nes buvo nuverstas diktatorius Batista. Če Gevaros palaikai į Kubą buvo gražinti tik 1997 m., o jo garbei mieste buvo pastatytas ne tik obeliskas, tačiau ir paminklas su mauzoliejumi. Šalia paminklo „Museo Historico de la Revolucion“ eksponuojami kai kurie asmeniniai Če Gevaros daiktai, todėl tai puiki galimybė geriau susipažinti su šio garsaus sukilėlio asmenybe.

Gvardalavaka

Gvardalavaka

Ramus ir atokus Gvardalavakos miestelis yra įsikūręs Holgino provincijoje. Turistus ši vieta gundo balto smėlio paplūdimiais ir turkio spalvos Karibų jūra. Gvardalavakos paplūdimyje klesti didelis koralinis rifas, todėl nardymo entuziastai į šią vietą plūsta iš viso pasaulio. Taip pat iš miestelio lengva susiorganizuoti dienos išvykas po atokias džiungles ar trumpam nuvykti į pažintinę ekskursiją po Kubos Santjagą.

Kajo Koko sala

Kajo Koko sala

Kajo Koko sala yra įsikūrusi centrinėje Kubos dalyje, kuri kaip ir Kajo Giljermo sala priklauso Jardines del Rey salynui. Kajo Koko laikoma viena idiliškiausių Kubos vietų ir labiausiai izoliuota, nes į salą įleidžiami tik viešbučių darbuotojai ir turistai turintys rezervacijas. Ši sala garsėja ne tik balto smėlio paplūdimiais, kuriuos skalauja turkio spalvos Karibų jūra, tačiau ir prabangiais kurortais, taikančiais viskas įskaičiuota tipą. Saloje galima pasivaikščioti palmių giraitėse, nardyti, stebėti gražiuosius flamingus ar tiesiog ilsėtis nuostabaus grožio paplūdimiuose.

Barakoa

Barakoa

Seniausias Kubos miestas Barakoa yra įsikūręs pietryčių Kuboje, prie Atlanto vandenyno krantų. Šiandien lankytojai čia atvyksta dėl žavios kolonijinės architektūros ir miestelį supančios nuostabios gamtos. Barakoa taip pat vilioja žygeivius, kurie kyla į 589 metrų El Junkės kalno viršūnę, nuo kurios atsiveria pasakiški apylinkių vaizdai. Kalno šlaitas yra UNESCO biosferos rezervatas, kuriuo žygiuojant galima stebėti retus paukščius ir apžiūrėti augalus.

Sjenfuegosas

Sjenfuegosas

Sjenfuegosas visai nepanašus į kitus Kubos miestus, nes jį įkūrė prancūzai. Spalvingas ir unikalus miestas žinomas dar kaip La Perla del Sur arba Pietų perlo vardu. Sjenfuegoso centre Pueblo Nuevo galite apžiūrėti istorijos muziejų, pavakarieniauti lauko kavinėje ar tiesiog gatvėje gauti ispanų ar prancūzų kalbos pamoką. Keliautojams rekomenduojama apsilankyti Chagvos tvirtovėje, kuri buvo pastatyta XVIII a., siekiant apsaugoti įlanką nuo piratų. Taip pat čia smagu pasivaikščioti po Marti parką, pasižvalgyti prie Tomo Terio teatro, kuris lankytojus nustebina didžiulėmis paauksuotomis fasado mozaikomis ar užsukti prie puošnios Nekalto Prasidėjimo Mergelės katedros.

Kubos Santjagas

Kubos Santjagas

Karibų regiono dvasia alsuojantis Kubos Santjagas sužavės visus keliautojus. Karibų jūros pakrantėje, pietryčių Kuboje įsikūręs miestas puikus pasirinkimas turistams. Jis žavi savo gilia istorija, nuostabia architektūra, svetingais žmonėmis ir puikiu kubietišku romu, kurio gimtinė, pasak vietinių, yra būtent Kubos Santjagas. Miesto širdimi laikomas Cespedes parkas – aikštė, kurią supa daugybė istorinių Ispanijos kolonijinių laikų pastatų. Šioje aikštėje Fidelis Kastro 1959 m. garsiai paskelbė, kad revoliucija buvo sėkminga. Lankantis mieste taip pat užsukite į El Moro tvirtovę, iš kurios atsiveria nuostabūs įlankos vaizdai.

Vinjaleso slėnis

Vinjaleso slėnis

Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Vinjaleso slėnis pribloškia turistus savo grožiu. Stačios kalkakmenio kalvos, vadinamos mogotais, raižo slėnį ir sukuria pasakišką kraštovaizdį. Tai gražiausias gamtos kampelis Kuboje, kurio negalima praleisti, viešint Kuboje. Čia galima žygiuoti po kalnus, aplankyti vietinius gyventojus, kurie augina milžiniškas tabako plantacijas bei sužinoti kaip gaminami žymieji Kubos cigarai ar užsukti į vieną iš daugybės slėnyje esančių urvų. Vienas iš populiariausių urvų yra Indėno Urvas „Cuevas del Indio“, kuriame galima paplaukioti valtelėmis požemine upe. Nepraleiskite ir Los Jazmines apžvalgos aikštelės, nuo kurios atsiveria nuostabus Vinjaleso slėnio grožis.

Kajo Largo del Suras

Kajo Largo del Suras

Kajo Largo del Suras, dar žinomas kaip Kajo Largas, yra nedidelė koralinė sala, esanti netoli Kubos žemyno. Norėdami pasimėgauti nuostabiais ir mažiau užkimštais paplūdimiais, turėtumėte apsistoti kurortą primenčioje Kajo Largo saloje. Vakarinėje salos dalyje esantis Rojaus paplūdimys (Playa Paraíso) yra vienas gražiausių Kuboje, todėl ši vieta puikiai tiks norintiems atsipalaiduoti ir pasimėgauti saule. Saloje taip pat galima užsiimti nardymu, paplaukioti baidarėmis ar išbandyti banglenčių sportą.

Sapatos pelkė

Sapatos pelkė

Matansano provincijoje, maždaug 150 km į pietryčius nuo Havanos esanti Sapatos pelkė, patiks visiems gamtos mylėtojams. UNESCO biosferos rezervate šiuo metu gyvena maždaug 150 skirtingų paukščių rūšių, įskaitant kolibrius, tilvikus, flamingus, papūgas ir garnius. Vienoje didžiausių pelkių Karibuose gyvena daugiau kaip keli tūkstančiai Kubos krokodilų, kurie šiuo metu atsidūrę ties išnykimo riba.

El Moro tvirtovė

El Moro tvirtovė

Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukta XVII a. El Moro tvirtovė yra viena iš geriausiai išsilaikiusių Ispanijos tvirtovių pasaulyje. Kubos Santjago pakrantėje stovinti didinga pilis buvo suprojektuota 1587 m., tačiau ją visiškai užbaigti pavyko tik po kelių dešimtmečių, XVII a. Pirminė tvirtovės paskirtis buvo apsauga nuo piratų išpuolių, tačiau kartu ji tarnavo ir kaip kalėjimas. Šiandien mažajame tvirtovės muziejuje galite daugiau sužinoti apie piratus, forto istoriją ar pasigrožėti įspūdingais įlankos vaizdais, atsiveriančiais nuo El Moro sienų.

Turkino kalnas

Turkino kalnas

Norintiems pasigrožėti nuostabia Kubos gamta, rekomenduojame apsilankyti Turkino nacionaliniame parke ir pabandyti pasiekti aukščiausią Kubos viršūnę, esančią 1974 m. aukštyje. Manoma, kad Turkino kalno pavadinimas yra kilęs nuo jo turkio atspalvių, matomų iš tam tikrų vietų. Žygiai į kalno viršūnę yra vieni iš sunkiausių Kuboje, todėl būkite tam pasiruošę. Nacionalinis parkas saugo svarbias augalų ir gyvūnų rūšis. Žygiuodami galėsite grožėtis orchidėjomis, paparčiais ir kitais augalais, o jeigu jums pasiseks, gal pavyks išvysti ir mažiausią paukštį žemėje  – paprastąjį kamaninį kolibrį. Turkino nacionaliniame parke taip pat yra ir Fidelio Kastro sukilėlių būstinė, žinoma kaip „La Comandancia de la Plata“. Šio žygio metu galite pamatyti Fidelio namus ir mažą trobelę, kurią Če Gevara naudojo kaip ligoninę.

Naktinis klubas „El Tropicana“

Naktinis klubas „Tropicana“ 

Svečiuojantis Kuboje rekomenduojama apsilankyti legendiniame naktiniame klube „Tropicana“, kuriame rengiami spalvingi kabareto pasirodymai. Kelių valandų trukmės intriguojantis šou pristato Kubos istoriją, skirtingus šalies regionų papročius, kultūrą ir visa tai perteikiama per kvapą gniaužiantį teatrališką pasirodymą.

Marija la Gorda

Marija la Gorda

Tolimiausiame vakarų Kubos gale galite rasti nedidelį Marija la Gorda miestelį. Nors ši vieta negali pasigirti gerai išvystyta infrastruktūra ar dideliais turistų srautais, tačiau šis miestelis lankytojų turi ištisus metus. Marija la Gorda yra viena iš populiariausių nardymo vietų Karibuose. Šioje vietovėje povandeninis jūrų pasaulis labai turtingas, todėl čia reguliariai organizuojamos išvykos iš prieplaukos panardyti. Daugelis lankytojų mielai renkasi „viskas įskaičiuota“ paketą, kuriame apgyvendinimas, maitinimas ir nardymas įtrauktas į vieną kainą.

Kubos klimatas

Kubos klimatas yra subtropinis. Saloje kritulių būna apie 140 dienų per metus. Vidutinė metinė temperatūra šalyje – 24 °C. Kuba turi du sezonus: lietingąjį, kuris trunka nuo birželio iki lapkričio ir sausąjį, trunkantį nuo lapkričio iki birželio. Pats geriausias metas keliauti po šią salą nuo gruodžio vidurio iki balandžio galo, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių. Jeigu norite išvengti didžiulių apgyvendinimo kainų – vykite į Kubą gegužę, nes prieš lietingąjį sezoną, kainos sumažėja stipriai.

Kaip nuvykti į Kubą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Kubą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Žiemos metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po šią salą ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės maršrutą, kurį sudarys: skrydžiai, autobusai ir pilnas lankytinų vietų planas.

Kaip keliauti po Kubą?

Keliauti po Kubą geriausia išsinuomavus automobilį, nors kainos palyginti aukštos, tačiau tai populiariausia ir patogiausia transporto priemonė tarp keliautojų. Viešojo transporto sistema šalyje yra gana prastos kokybės, todėl prieš keliaujant autobusais ar traukiniais verta žinoti, kad jie dažnai vėluoja ar atideda kelionę.

Nakvynė Kuboje

Kuba ir jos nuostabios lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis šios nuostabios salos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Be Live Experience Varadero – netoli Varadero kurorto įsikūręs geras viešbutis.
Be Live Adults Only Los Cactus – viešbutis įsikūręs šalia paplūdimio, Varadero kurorte.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Kubos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Kubos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Kubos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Kubos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Kubos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

eight + 12 =